Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 25.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерска  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.10.08 14:47



Табличката с нашите свалени килограми се намира






Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:



Протал І

Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.



Протал ІІ

Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, през който постигате желаното тегло.



Протал ІІІ

Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което след всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.

Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.



Протал ІV

Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицата диета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края на живота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.





УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.



Постни меса

Това са : телешкото, говеждо и конско



Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.

Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.



Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .



Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.

Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.



Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.



Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.

Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!

Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:

скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.



Птиче месо:

Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.



Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.

Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.



Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.



Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.



Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!

В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.







ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +

ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:



Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.

Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.

Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.

Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.



ДОБАВКИТЕ



Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.

Захарта е забранена.

Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.

Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.

Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.

Олиото и зехтина не са позволени.

Алкохолът е забранен.





РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.

Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.

- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.

Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.

Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.





Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.



Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.



ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:

Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.

Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.

На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.

Имате право на следните храни:



- протеиновите храни от ударния период;

- зеленчуците от смесения период;

- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;

- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;

- 40 кашкавал на ден;

- 2 порции нишестени нрани на седмица;

- агнешко бутче и печено свинско филе.


Всичко това увенчано с

- две гала вечери на седмица.

Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:

- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.

Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.

Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.

Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.

Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.

Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.

Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да не си приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперитив, една чаша вино.





ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.



Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.



Как действат белтъчините?

1. Чистотата на белтъчините намалява калорийния им принос.

2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.

3. Чистите белтъчини намаляват апетита.

4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма.

5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.





Съветите на д-р Дюкан



Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!

Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.

Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.

Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.

Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.

По-долу давам линк към Калкулатора на Дюкан. След като изпълните всички стъпки, ще получите в резултат оптималното си тегло. Това не е теглото, при което ще изглеждате перфектно! Това просто е теглото, което ще поддържате след втора фаза най-лесно.



След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1. Метрична система (оставете metrique)
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол

Ако сте жена, излиза въпрос номер 13:
13. Брой бременности: 0 - 7

След това натискате бутона Calculeur и се появява цифрата на вашето оптимално тегло.

Редактирано от Dorchester на 30.10.08 14:47.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.10.08 14:50



Уважаеми дами и господа, събираме снимков материал, с който да онагледим резултатите в таблицата!
Пробно съм сложила линк към мое фото (в новата колона в таблицата), отгоре е обяснено как да се види снимката.

Добре дошли в новата тема.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 30.10.08 14:56.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор gala2OO1 (непознат )
Публикувано30.10.08 15:39



url=http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/185606/weight/79/line.png[/img][/url]http://lines.myjane.ru



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: gala2OO1]  
Автор gala2OO1 (непознат )
Публикувано30.10.08 15:46



нeщо не се получи с линийката,



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: gala2OO1]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.10.08 15:54





Ето я, [image]http://lines.myjane.ru/rules/185606/weight/79/line.png[/image ] само преди последната скоба не трябва да има празно място (копирай си я в подписа).

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 30.10.08 15:56.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано30.10.08 19:53



Поне аз настойчиво бих посъветвала момичетата да не се обезсърчават от временното задържане на килограми. Не знам ILI колко има да сваля, но искам да й напомня - освен че килцата наистина не се махат като с вълшебна пръчица, разпрас и готово, няма ги - че това е не диета, а хранителен режим! За мен има огромна разлика. Пробвала съм много диети, постигала съм някакъв временен успех... и после килцата пак неусетно се връщаха в цялата си мощ, че и още по-голяма. Докато при Дюкан имаш уверението, че проявиш ли търпение и най-вече ИСТИНСКО ЖЕЛАНИЕ да отслабнеш, това гарантирано става. Аз съм живото доказателство. Вече съм на възраст, доста съм обездвижена - работя съвсем близо до къщи, цял ден на бюрото пред компютъра, вкъщи допълнително работа, пак пред компютъра - и въпреки всичко! Въпреки всичко бавно, но категорично се разделям с огромната тежест, която години наред мъкнех върху себе си. Същото се случва и с достатъчно много други момичета - извън възрастта сме си момичета, нали:)) - а и с момчета също, просто погледнете нанесените данни в табличката ни и си дайте сметка какво се крие зад тези цифри.
И още по-важното - веднъж постигнат, този резултат може да бъде задържан, и то в рамките на на практика общ хранителен режим, без изключване на храни, без смятане на калории, без усещането, че гладуваш и се мъчиш... е, и без освинването с храна, което навярно е добре познато на всички в този клуб.



Много се разбъбрах, но то е, за да ви кажа - някой се е погрижил за нас, дал ни е начините, периодите, дал ни е гаранцията, че ще се разделим с излишните килограми. И след като той е свършил всичко това, остава ни най-лесното - да го послушаме.
Впрочем, днес установих, че още един кг си е отишъл... и че дънките, които обух за пръв път през живота си преди около месец, вече са ми широки .
Не знам дали успях разбираемо да споделя с вас убедеността си, че всеки - кой по-бързо, кой по-бавно - но наистина ВСЕКИ, доверил се на Дюкан и неговия хранителен режим, неизбежно не само ще сменя "гардероба" си, но и все повече ще се сприятелява с огледалото и с образа си в него.

Аз пък напоследък се сприятелявам дори и с витрините, в които се оглеждам.


Та не се отказвайте, момичета .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано30.10.08 21:51



Пожелавам ти да свалиш дори още толкова под целта. Но, има време. След като така и така си успяла с толкова много, със сигурност ще можеш и още. Аз имам цял гардероб с дрехи отпреди 10 кг, които са обличани по 1-2 пъти и с нетърпение чакам нещо да започне да ми става. Ходех цяла година с 2-3 сезонни неща, щото е и много трудно от България човек да си пазарува голям размер дрехи. Е, има, ама не и което ти харесва. Това ми е любима фраза в магазините, когато продавачките започнат да ми предлагат всичко, което намерят и би могло да ми стане - "все пак трябва и да ми харесва, нали". Както и да е и аз съм се запънала този път път ще видя как ще реша проблема с постите. Може да мина на режим 2/2 или дори 1/1, за да не ми е толкова еднообразно...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 21:53



сваленото 1 кило за 1 седмица на протеиновия изобщо не ме мотивира да продьлжа.Колко време ми е нужно да се отьрва от 50 кила....



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: ....]  
Автор the__knight ()
Публикувано30.10.08 21:57



Наясно ли си колко време ти трябваше да ги натрупаш?

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: ....]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано30.10.08 23:43



Ми поне 1.5 година. Но ти и 20 да свалиш ще видиш какво отбременяване за организма ти ще бъде. Все едно си махнал половин торба цимент (образно казано де) от себе си. Така че преди да си качил още толкова всеми да свалиш





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Плaтнoxoдka]  
АвторlLl (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 03:56



Прикачам се при теб и ще отговоря и на Dorchestar също.
Аз съм висока 1,60м тежах 60кг преди 5 дни. Днес завърши 5 ми ден. От утре е ПЗ. за 5 дни съм отслабнала 800гр. някъде. Ето какво ям :
сутрин обикновенно яйце и триците, че мн зле станах с тоалетната, а преди ходех по 2-3 на ден :) , или айрян и варено айце, , че не е хубаво толкова яйца за кратко време,. или понякога пилешко(2 пъти мисля, че се е случвало.Храня се през 3-4 часа. към обяд пилешко с магнаноз, малко лук, ябълков оцет или лимон, сол, или телешко по същия начин или пък сйомга или бяла риба или риба тон във вода, не в олио. Като риба тон предимно я ям следобяд като закуска и вечер пак или рибка, или месо. Това е - искам да стана пак 50кг, но не става, на зеленчуци и плодове съм сваляла повече и съм ги задържала, но сега имах 3 месеца гости и се поошишках, е не съм ка4ила 10 за 3 месеца де, то ми се е насъбирало, но това е.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: ....]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано31.10.08 12:35



Доста време - ако въобще имаш нужда от сваляне.

Виж, има два варианта. Първият е, че си от изключително малкото много пълни хора, на които ударният етап действа слабо - и тогава организмът ти ще си "навакса" отслабването през следващата фаза от диетата.
А вторият вариант е, че ни будалкаш. Извини ме, ако не е така, но на мен ми се струва, че това е реалното положение.

Човек с 50 кг наднормено тегло да не се е захванал решително с режима на Дюкан при всичките категорични доказателства колко безотказно действа той, ми се струва невероятно.

Е, ако бъркам и ако наистина не си мотивиран/а, има други диети... и други начини навярно. Въпрос на избор.
Бъди здрав/а.




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: lLl]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано31.10.08 14:04



привет от мен! да ви се похваля чувствам се прекрасно, а и резултатите не закъсняват вече мога да се похваля, че съм 83 килограма, тоест 6 килограма за 14 дни...направо невероятно. наистина не гладувам, вкусни са рецептичките! много съм щастлива, приятелят ми казва, че наистина промяната е видима и, че се превръщам в страхотна мацка...прекрасно. а и проблема с WC то изчезна, изглежда организма ми свикна с по-малкото храна и отново си заработи. карам и по-малко от велоаргометъра и не знам от това ли, или от Дюкан, но кожата ми е многоо гладка. ММММ





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: motivirana]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано31.10.08 14:17



MOtivirana, мила, би ли погледнала табличката... ПРи 83 кила излиза резултат минус пет, аз ли съм сбъркала?



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано31.10.08 15:10



ооопс извинявай дори, аз съм се объркала, просто еуфорията ми пречи на смятането...но нямя значение 5 или 6 , чувствам се прекрасно, изглеждам така и действам,





Тема В съзвучие с тематанови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано31.10.08 17:21



Май досега никой не се е впечатлил от колекционерската същност на 22-та Дюканска тема

. А мен отдавна ме гризе идеята да споделя резултата си с хора, които ежедневно споделят моите проблеми, моите терзания и същевременно могат да разберат и радостта от едно стопено килограмче или от една увиснала пола. Затова искам да покажа точно тук един малък фотоалбум, представящ живота ми с Дюкан. Държа да уточня, че нямам никакви снимки от началото на режима. Не можех да се понасям и не исках да видя фотоапарат тогава. Само за сведение - дрехите, с които съм на сниките "преди" (когато съм около 85 кг.), вече не ми ставаха. Та това съм аз, надявам се, че промяната и в самочувствието ми е видна . А и се надявам, че скоро ще допълня с нови фотоси при окончателно постигнат резултат!
Дорче, би могла да добавиш адреса в табличката, ако прецениш, че си струва.

Редактирано от Kukita на 31.10.08 19:28.



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Kukita]  
Авторkeт (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 18:37



Браво, браво на теб.

Аз пиша за втори път и съм 'режимуваща' от два месеца и две седмици. Абе 10 килограма си отидоха и аз не знам как. Без загуба в ударната (много слабо - 1), с рожден ден на петия ден от ударната, една бутилка вино и няколко бири и задържане на 79кг три седмици (ужас беше), пак задържане на 74 и днес 71.0. То не бяха кантари, то не бяха метри. На 74 кг отидох на море и се върнах 72. Вчера смених менюто обаче и искам да го изкоментирам с форума. Проблема е че вече ми се повдига от млечни обезмаслени и малко маслени, направо ми се гади от тия. Купих си консерви - кисело зеле, кисели краставички, люти чушки, бамя, кисел чесън, кисел карфиол. Ами гледам им съдържанието, мазнини никакви 0.2, въглехидратите мн малко 2,2 - 3 - 4гр на 100 (колкото в изварата). И някакъв глад за кисело ме е подгонил, много по-добре ми действат от изварата и обезмаслените кашкавали и крема сирената и ми отвориха апетит, и водата я пия по-лесно иначе се наливам.

Та как стои въпросът с киселите консервирани зеленчуци във втора фаза. Аз ще гледам да сваля още 10 до нова година.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано31.10.08 21:40



Здравейте момичета и честито на всички отслабнали в последните дни. Аз съм в овулация и не мога да се удържа с яденето. Да си призная малко се поизложих, но от утре се стягам пак. Хапнах 5-6 бадема и 3-4 орехови ядки и доста си похапнах от режимните неща, но просто е по-силно от мен...... и с децата проблеми... все са болни..... тъкмо оздравее големия - разболее се малката, после пак баткото и така почти непрекъснато. От всичко това ми е малко нервно и притеснено и овулацията и... така, но да не се оправдавам, защото както ви чета вие сте железни, тка че и аз се въоръжавам с воля.
Лека вечер на всички!



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Kukita]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано31.10.08 23:46



Разликата е огромна. Възхитително изглеждаш сега, поздравления!





Тема Страхотно:))))нови [re: Kukita]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано01.11.08 08:58



Поздравления, Кукита!!! Наистина, добави и нови, по-ясни снимки - но и така се вижда каква мацка си станала

. Ееееех, кога ли и аз ще мога да се похваля с такова постижение... като сложим коледните празници в сметката, навярно някъде тъкмо за новия летен сезон:))) Далечко е, но не унивам, щото толкова дълго бях дебела, е сега пак дългичко ще трябва да ставам слаба, нали:).
Би ми било интересно да разбера - съвсем стриктна ли беше през тези месеци? Имаше ли "прегрешения"??? Аз досега поне три пъти изхвърчавах от режима за по ден-два... обаче без много-много да се окайвам, подхващах пак и килограмите намаляват все така. Да можех и с wc-то да се справя, щях да съм най-щастливата на света. Обаче сега една рецепта на Мечо Пух ми дава надежда, че ще реша и този проблем... много се надявам и разчитам.
Та благодаря ти за споделения оптимизъм . И качвай още снимки, такъв стимул и подкрепа са те, поне за мен.

Много, много щастие и все така успешни Дюкански дни ти желая.




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Me4тaтeлKa]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано01.11.08 09:24



И аз имам една-две такива дрешки, но те са далечен спомен от миналото... и бих ги носила само от сантименталност. А иначе, като успея да махна всичките излишни килограми, направо нов гардероб ме чака - това обаче чак лятото догодина. Дотогава ще мъкна старите панталони и блузи и пуловери, дето вече ми се ветреят

.

Всъщност сега си давам сметка, че доста разходи ме чакат. Ау, трябва да се стягам и да заработвам още отсега:))).
Виж, проблемът с постите наистина е проблем. Може би да изключиш месото, а да оставиш само млечните? Щото все пак само на салати..? Не ми се струва разумно. Или си решила да включиш соеви продукти??? За това сега се сетих... обаче все пак Дюкан май не ги препоръчва?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: lLl]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано01.11.08 09:31



Здрасти, Или. Храната ми се струва и правилна, и достатъчно, мисля, че проблемът е, че все пак имаш сравнително малко да сваляш - проблемът с бавното отслабване, имам предвид. Ако продължиш с режима на Дюкан, убедена съм, че до Коледа ще си се разделила поне с половината от тези 10 кг, ако не и с повече. Така че, поне според мен, заслужава си да опиташ.





Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Kukita]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано01.11.08 13:24



В отговор на:

Дорче, би могла да добавиш адреса в табличката, ако прецениш, че си струва.




Охааа, струва си, и още как!!!

Някакъв малък проблем имам с отварянето на албума през гугъл.докс, отваря линка, чупи страницата и чак след рефреш успява да зареди... Провери, моля, дали и при теб е така.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано01.11.08 14:46



Кукита,чудесни резултати.
Силно се надявам и на мен така да ми личи промяната.За съжаление аз нямам от "дебелите" снимки,защото ме беше срам да се гледам и сега нямам база за сравнение.
Твоите снимки ми подействаха много мотивиращо.Благодаря



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Kukita]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано01.11.08 15:36



Леле, Кукиииии, ама то чак физиономийката ти е друга! Толкова по-млада изглеждаш! Браво на теб! Аз нямам дебели снимки.

Чудех се дали да си призная, ама нали признат грях бил половин грях!

Та опуках един шоколад. Ох, казах го вече! Ама не обикновен и сладък, а някакъв 99% какао на Линдт, който на всичкото отгоре е 50 гр, а не 100. Един такъв, тъничък като люспа! Малко белтъчини, без въглехидрати, но мазнинки съдържа. Ама малко. В момента се оправдавам, нали разбирате. И....всъщност не ми се е отразил, защото отчетох 0,5 кг намаление на другия ден. Ама няма повече да правя така! Той така и така беше толкова горчив.....





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22нови [re: Dorchester]  
АвторBatira (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 18:46



Здравейте всички.От доста време влизам тук и чета как коментирате тази диета и реших и аз да я започна.До сега сам опитвала какво ли не,отслабвах много и след това качвах още повече и с годинките килограмите се трупаха ли трупаха.Чесно да си кажа срам ме е дори да си призная колко са.Ходих по клиники ....в София и пак нищо.На този режим сам от месец ...в началото малко прегреших но после се стегнах и до сега резултата е 10 кг.Надявам се да успея и също така желая успех на всички вас.Много успех



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано01.11.08 19:49



Здрасти и тази вечер от мен. На първо място искам да изразя вълнението си от милите думи, с които сте коментирали моят резултат. Благодаря на всички!
На въпроса как спазвам режима, ми се ще да отговоря "стриктно". Като се замисля и върна назад, имам два периода с проблеми в това отношение. В края на май, в качеството си на класна на абитуриенти, не можах да откажа няколко питиета на моите пораснали момчета, а и по време на задължителната абитуриентска екскурзия се хранехме на блок-маса. Стремях се да избирам най-режимно изглеждащите храни, но знам ли как бяха приготвяни... В резултат - след завръщането и еуфорията от 2 изчезнали килограма, имах задържане от около 3 седмици (дори май повечко). Вторият път беше през лятната семейна ваканция - хранехме се предимно по заведения, уж избирах печено пилешко или риба, но след завръщането задържах на едно ниво близо месец. Други прегрешения не съм имала, ако не се брои невъзможността ми да се храня редовно на работа, и прегладняването ми около обяд (най-рано успявам да обядвам към 14 часа). Иначе не съм близнала нережимна храна, старая се да спазвам точно редуването на дните, наливам се с вода, абе наистина съм стриктна. Свалям доста бавно, но храните в режима на Дюкан са ми любимите - аз съм непоправим месоядник, и втора фаза наистина ми залепна. И слава богу, не съм имала проблем със запек, което явно много ми е помогнало.
Накрая ми се иска да дам окуража всички, които са изнервени от задържане, от бавно сваляне или други проблеми. Режимът ДЕЙСТВА! Не се отказвайте, не нарушавайте правилата му, пийте много вода! И ще успеете!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Kukita]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 22:41



Ах,какви притеснения,надежди и тегоби...Новички,всички тук минахме по същия път-съмнения,задържания на килца,малки прегрешения,угризения за 1 сливка през лятото,и все пак и все пак..

Колежките Дюканки знаят,че имах терзания,когато бях в 2 фаза и почина моята свекърва- за Бог да прости даже си позволих жито,халва,маслин?а/ки-толкова емоционално приех и двете неща,молих се на Господ да ми прости,че ритуала го смесвам с обещаното пред себе си... Не се изтъквам с този пример,,за да ви покажа колко съм била 'режимна"-просто разберете моята надежда и хъс да бъда такава,каквато мечтаех-а,а желанието ми надмина ОчАКВАНОТО!!!Да,има задържане на кг ако си "саморазрешиш" дори 1 ябълка...Понякога дори 10-14 дни...Ех,Мечопух,пак мила,те споменавам,пак ще ви напиша нейното"плодове ще има догодина,но ако ги изядем сега и ДОГОДИНА ще сме си ДЕБЕЛИ.../Въпреки майтапите на семейството ми тогава,че ще ги ям,ама на компот-е,да ,сега на Гала вечеря ги ям,но ...олекнала и щастлива
Е,това беше моето разковниче-независимо дали става дума за плод,леща,или пържола от врат...Предпочитах всяка сутрин да се събуждам олекнала,да обличам дрешки,които на 90 кг не можех да сгърна дори,а на 67 да ми висят безпомощно и да ги оставям в торбички на нуждаещи се...
И тогава и сега ме"спасява" н.величество Комп.,музиката и ...Огледалото-в буквалния смисъл.В преносния ще ме разберат онези,които смятам вече за мои ДРУЖКИ-от ДюКАН1 ДО дюКАН 22...
Нека всяка от вас намери НУЖНОТО...и то да й помогне!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Paдa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано01.11.08 22:46



Кукита,специални поздрави ,мила-такова сладурче си вече,че исках в твоя чест да направя специален пост-Хвала на твоето усърдие,възнаградена си!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Me4тaтeлKa]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано01.11.08 23:24



Привет от мен на дюканската дружина!


Не съм се обаждала защото при мен има някакво страхотно зациклене и като съм се спряла на 90кг. не мърдам...Една сутрин мръднах с един минус от 200 гр.и после като изчезна...и я няма и няма дългоочакваната осмица...Вероятно съм била доста дълго време с тези килограми и този мой звяр си ги помни...и не си ги пуска!Но аз имам и друго обяснение-от подсладителите е!В последно време като че ли започнах малко повечко да слагам в кафето...че после в едното чайче...и във вечерното чайче...и като сложим някое кремче през деня...и ето го резултата!Аз съм вече твърдо убедена че и от подсладителите може да се пълнее или най-малкокакто в моя случай-да задържам резултата!Така че момичета мисля че това е много важен въпрос за нас които си обичаме сладкото...Аз два дни ни използвам подсладителите,спрях и дюканските десерти че ще видим...
Ще има да чакам тук пред райските 89кг.порти ...още известно време!Но продължавам...
Аууууууууууууу,момичета!Кукита,Дорче-Снимките ви показват страхотна промяна.Кукита,връщах се няколко пъти да ти гледам старите снимки и си мислех че ти си объркала нещо снимките защото пълната жена даже по физионамия не прилича на теб!Браво на вас!Страшен мотив сте за всички!


[image][/image]<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kateluna на 01.11.08 23:35.</EM></FONT></P>

Редактирано от kateluna на 01.11.08 23:45.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Плaтнoxoдka]  
АвторAнreлa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 10:58



Не разбрах само колко продължителни (като време) са отделните етапи - ударен, първи, втори и т.н. Бихте ли ми обяснили? Предварително благодаря.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Aнreлa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.11.08 11:05



Колко е продължителен ударният (първи) етап, избираш сама. 2-3 дни, ако желаните килца за сваляне са малко. До 7 дни, ако килограмите са много (примерно над 20). Повече - в никакъв случай. Оптимално са 5.

Вторият етап (в който се редуват дни на протеини с дни на смесено хранене) продължава толкова дълго, колкото е необходимо да си постигнеш целта. Това означава две неща: Първо, трябва да имаш предварително определено число килограми като цел, Второ, да осъзнаеш, че колкото по-стриктно спазваш режима, толкова по-бързо ще приключи вторият етап. Тук най-добре работещата схема е 5/5 дни, като се почва със 5 дни протеини и зеленчуци.

Третият етап е по 10 дни за всяко свалено кило. Т.е., ако си смъкнала 15 килограма, 150 дни ще си в трета фаза.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: ОтслЗдрасти:)нови [re: Aнreлa]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 12:54



Ще се захващаш ли?
Ако да - добре дошла сред нас... или добре дошъл, кой знае какъв Ангел си:)).

Дорчестър ти е обяснила всичко, така че - решавай.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано02.11.08 17:14



Не мисля,че от подсладителите се качват или задържат килограми.Срам ме е да си призная ,но от началото на диетата пия по 2 литра кола на ден.Без сладко не мога.Пробвах с лифт или други подсладени напитки,но колата си остана моя слабост.До сега съм на - 20 кг.И аз като Кукита свалям бавно,особено напоследък,на всеки килограм задържам почти 14 дни.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторMoзaйka (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 01:14



здравей. никога не сьм била привьржени4ка на диетите, отскоро следя този форум и сьм реШила да запо4на ТАЗИ диета след около 10 дни, не от днес, по простата при4ина, 4е сега финансово не мога да си го позволя. постигнатите от вси4ки резултати ме радват и окуражават. Ще сьм благодарна на подкрепата ви.

висока сам 170 см, 75кг, 33 год. ,дьлги крайници, малка талия, доста целулит, пове4ето килограми са в краката и дупето, което прави тялото ми малко нехармони4но. искам да сваля около 11кг.

Про4етох това , което си написал/а за ударния период и смятам при мен той да е 5 дни. мога ли да използвам малко сол? СьЩо малко мляко в кафето сутрин? Мога ли да пия хлабителни хап4ета ве4ер преди лягане. Това са хап4ета, които по принцип пия всеки ден.
От опита , който имате смятате ли , 4е мога да сваля поне 7 кг за около месец?
Винаги сам имала наднормено тегло, което без да сьзнавам се е отразявало на само4увствието ми. сьЩо целулита е много голям проблем, заЩото ако кожата беШе гладка дори и с някое кило отгоре нямаШе да е толкова зле.
Доколкото разбирам тази диета е подходяЩа за отстраняването му до голяма степен заради смесването на вода и белть4ини. Ще използвам и хап4ета против целулит и малко масажи. Ако имате някакви сьвети от опит, които можете да ми дадете преди да запо4на , Ще сьм ви много благодарна.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Moзaйka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.11.08 01:22



Здрасти. В женски род съм, то се вижда от снимките, бре!



На въпросите:

5 дни ударен е ОК.

Малко сол е ОК

Млякото в кафето да е обезмаслено и малко

Хлабителни хапчета - ако имаш нужда, да. Има и свещички и други медикаменти, но аз препоръчвам най-напред да пробваш само с парафиново олио и задължителните трици.

7кг за месец - по-скоро не. В този режим няма начин да се прогнозират срокове. Само като препоръка, ако искаш да стане бързо... мИсли от типа "нищо няма да ми стане от един бонбон" ги забрави.

Целулитът се повлиява наистина невероятно от режима на Дюкан. По мое мнение, голяма роля има количеството на изпиваната вода.

Не съм чувала за хапчета против целулит, к'во е туй чудо ?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 03.11.08 01:23.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторBaня (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 09:52



Отдавна се каня да задам този въпрос - примерно човек иска да свали 20 кг. Един-единствен път ли трябва да изкара фазата 5/5 или повече пъти в зависимост от изгубените килограми ?
Например правя един път 5/5, но губя 3 кг да речем. След смесения период протеини-зеленчуци трябва ли да се направи втора или последващи серии, преди да се премине на 3-та фаза ?



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Kukita]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано03.11.08 09:59



БРАВОООО...страхотна мацка си Kukita , резултатите са супер, а чара си си го имала отпреди май

...поздравления....а как се качват тези снимки...не съм много веща по тези неща




Редактирано от bobi786 на 03.11.08 10:06.



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: bobi786]  
Автор martinav ()
Публикувано03.11.08 10:18



Здравейте момичета въпреки, че рядко пиша ви чета все още така редовно и се радвам на всички постижения

. Кукита едно голямо браво и от мен изглеждаш невероятно променена , подмладена и щастлива ! Продължавай все така , желая ти успех и занапред . Оставям линк към моят албум който за съжаление не съм подновявала ,но се надявам скоро да го направя . Нека Дори ако реши да го прибави към колекцията със снимки и албуми . Успех на всички и приятен и усмихнат ден ви желая ..


Редактирано от martinav на 03.11.08 10:22.



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: martinav]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.11.08 10:43



Martinav, откога те чаках!

Слагам ги веднага!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Dorchester]  
Автор martinav ()
Публикувано03.11.08 11:52



Благодаря Дори

. Аз от както дадохте идеята се каня да пиша и все не мога поради една или друга причина. Напоследък все така се получава колко пъти съм започвала да пиша стигам до някъде и се налага да спра , но искренно се радвам на всички ! Само нещо не виждам от старите кадри тук явно и те като мен само четат . Напоследък се сетих и за Бобелина какво ли става и с нея, последните и постове бяха доста унили .



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Dorchester]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано03.11.08 12:05



Рапортувам : и тази седмица свалих 1кг. Не бързам да се радвам , до като не ги видя да се задържат няколко дни. Снимките на момичетата много ме стимулираха. Потърсих мои от периода преди диетата , но ми се струва че на мен липсата на 13кг не ми личи особенно.
Скоро ще гледам да се снимам за да онагледя резултата и периодично ще го правя, точно с такава цел.
Тъкмо щях да питам как се прави албумче, видях че и други питат и ще се пробвам докато ги учите тях и аз да схвана.




Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: karmen]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано03.11.08 12:07



Изчезнала ми е лентичката






Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: karmen]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.11.08 14:33



Вижда се лентичката ти, споко. Тоя сайт (както всички, де) от време на време зависва, но нищо не чезне.

За единични снимки използвам



За създаване на албум е необходима регистрация, например

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано03.11.08 17:06



Здравейте мили момичета и момче/та!!!


Аз съм с още 500 г.надолу в килограмите и много се гордея с това! Гледам се и не мога да се нарадвам на себе си - един нарцисизъм ме е подгонил, не е за вярване!!! Куки, Маритинав, много сте готитни! Страхотно изглеждате! За пореден път се убеждавам, че от този режим всички се резхубавяват!!!
Аз нямам "дебели" снимки, защото мразех да се снимам, но имам една паспортна снимка, която ще сканирам за сравнение /добре,че тогава не си извадих международния паспорт с нея, сега щеше да се наложи да го сменям!/.
Целувки на всички, а на новоприсъединилите се - добре дошли в редиците ни, четете, папкайте /само режимни храни/ и не се изкушавайте да прегрешавате! Всичко после се връща тъпкано!
Всичко, което не можем да го хапваме сега ще го има и след време, но тогава ние ще сме по-слаби и по-хубави!

Редактирано от mecopuh на 03.11.08 17:11.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 18:25



Здравейте,милички. Разгледах снимките- е страхотни сте.Трябва и аз да се наснимам,ама още ме държи от преди-толкова не можех да се гледам.Е,вече не е така и ще се включа. Знам колко е стимулиращо за новите. И сега като един Знайко да се включа в съветите.
Ваня,ако примерно искаш да свалиш 20 кг,първо си направи калкулатора за да си наясно с целта.След това зареждаш хладилника с режимни храни-телешко,пиле и риба,яйца,извара и нискомаслени млека. И започваш-5 дни ударни.След тях започваш втора фаза-5 дни протеини +зеленчуци,5 дни само протеини.това е втора фаза. Тя продължава докъто свалиш тези 20 (примерно кг). Поне 5 или 6 месеца. Чак след това започва 3та фаза. Имаш време до нея ,ще ти се изясни.
Толкова засега от мен. Къде се загуби корсичка ? Чая,ти къде се загуби- не си се отказала,нали?



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: martinav]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано03.11.08 19:43



Браво, Мартина, направо си невероятна! Много ме впечатляват такива нагледни резултати! Аз даже когато започнах, бях силно впечатлена от резултатите на Дорчето (тогава само нейните снимки бяха качени някъде назад в темите), така, че мила Дори, и ти имаш пръст в започването на моя режим! Това, което е най-забележимо, е как се променя и лицето на човек, колко по-млад изглежда. И да не съм капо, Дори, бутни едно килце надолу в табличката - 94,5, вече.





Тема За парафиновото олионови [re: Dorchester]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано03.11.08 22:03



Започвам с извинение, ако задавам въпрос с прекалено очевиден отговор. И се налага да поясня също, че книгата на Дюкан я четох в някакъв електронен вариант, който не беше пълен - макар че най-основното го имаше.

Та въпросът ми е за парафиновото олио. Моля ви, кажете ми каква е разликата между него и онези олиа и зехтини, които са забранени при този режим? Защо те са изключени, а него можем да употребяваме?

И още нещо - ако се окаже, че то не се абсорбира от организма, а просто се използва в салатите като слабително средство, то това означава ли, че няма проблем да използваме всеки ден слабително???? Или се препоръчва да се използва на два дена веднъж например?

Това не ми е ясно и затова предварително благодаря на всеки, който ми обясни какво е положението по въпроса.

А, така и така съм взела думата - да кажа, че продължавате да ме смайвате с промените у вас при отслабването. Ставате наистина красиви!!! Безкрайно ви се възхищавам и ако не взема да се снимам тия дни, пък на - за бъдещия албум. Щото аз, за разлика от повечето от вас, имам купища "дебели" снимки, обаче откакто започнах да отслабвам, нито веднъж не ми се е случило. Така че трябва да наваксам този пропуск.

Много ви се усмихвам и много ви се радвам:)))).





Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Dorchester]  
Автор Nikoli (az sym za Dukan)
Публикувано03.11.08 22:09



Моми4ета ето и мой снимки!http://www.snimka.bg/album.php?album_id=285293Дори ако няма много да те затрудня прибави ги моля те при другите !Надявам се да помогнем така на пове4е от нас!Успех!



http://lines.myjane.ru/rules/129582/weight/58/line.png[/imadje]



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автормaprapитka (Нерегистриран)
Публикувано03.11.08 22:32



Здравейте и от мен, момичета и момчета!



От известно време следя темите за режима на Дюкан и много се радвам на ентусиазма и волята ви!
На снимките след режима всички изглеждате супер добре - по-свежи, по-млади и много красиви.

Преди известно време вдъхновена от вас, реших, че и аз ще започна да спазвам диетата на Дюкан.
Бях си набелязала този понеделник да започна, и ето - вече и аз съм във вашите редици.

На 31 години съм, 158 см, 60 кг.
Целта ми е да стана 52-50 кг.

Дори, моля запиши ме и мен в табличката на отслабващите.

За 3-4 месеца от 55-56 кг станах 60 кг(при 52-53 кг миналото лято) и въобще не се чувствам уютно в собствената си нова кожа.
Толкова тежка и обла никога не съм била, въпреки, че винаги съм била по-скоро закръглена, отколкото слаба.
Освен, че панталоните ми стягат и не мога да ги закопчая(наложи се да си купувам нови, по-големи), лицето ми не е така гладко, имам уморен вид, който самата мен ме дразни, сутрин ставам трудно от леглото(а иначе съм ранобудна по природа), загубих голяма част от присъщия си ентусиазъм, натрупала съм няколко ката корем и по бедрата видимо ми се е увеличил целулитът. С думи прости - направо ме е яд на себе си.

Лошото е, че колкото повече боклучиви храни ям, толкова по-голям апетит ми се отваря. То не бяха форнети, баници белла, китайско, сладолед през вечер-две-три и всякакви такива...
Все си казвах, че винаги мога да ги сваля тези килограми и всеки път си хапвах ли, хапвах... То пък е ясно, че апетитът идва с яденето и така станах 60 кг.

Сега вече твърдо съм решила да се взема в ръце и да сваля килограмите, които ми тежат и ми пречат. Още повече, че на пазара вече ги няма любимите ми дини, а това значи едно изкушение по-малко.

И така, стискам си палци да имам силна воля не само в началото, но и през всички фази на режима, така че да спазвам стриктно указанията и да постигна и запазя желаните килограми и външен вид.
Дано не се поддавам на някое изкушение, че от опит знам, че веднъж случи ли ми се да се отклоня, отиде цялата хубост...

И на вас стискам плци да успявате стриктно да спазвате режима и да продължавате да пишете тук, за да си даваме взаимно сили.

Имам и едно въпросче - в темите тук там съм виждала мнения, че при спазване на режима кожата си се запазва здрава и еластична.
Кажете ми моля ви как стои въпросът със стриите? Появяват ли се от рязкото отслабване и с какви неща се мажете(ако се мажете с нещо)?

Успех на всички дюканстващи и до скоро!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторMoзaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 00:28



здрасти,

, 4ак сега видях, 4е всьЩност ти си запо4нала тази тема. Намерих таблицата и видях снимките ти. Браво! Много добре изглеждаШ, а и оби4аШ хубави рокли4ки. впе4атлена сам от резултатите на вси4ки.

Ще ти кажа когато запо4на. а колко мислиШ, 4е мога да сваля за 1 месец?
а 10 кила за колко време се свалят?

хап4етата против целулит били американски, една аптекарка ми каза за тях и каза, 4е Ще ми ги порь4а, струват около 50 лева.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: мaprapитka]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано04.11.08 06:58



Здрасти мацки
аз си се придьржам кам режима и така за сега сам -5 кг.имам едно запитване.може ли да пия тези бульончета на кнор и галина бланка дето се резтварят вав вода(пилешки,телешки и габен).моля никои които е в час да сподели.Благодаря ви.



Тема Re: За парафиновото олионови [re: Плaтнoxoдka]  
АвторMania (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 09:07



Ами парафиновото олио знам, че се ползва за външна употреба, не съм сигурна, че се усвоява от организма и поради тази причина може да доведе от по-леки до по-тежки стомашно-чревни проблеми.

Най-добре е да се ползват стандартни очистителни и в краен случай клизма. Има добри сиропи по аптеките. Можете и да завишите количеството на триците :-).



Тема Re: За парафиновото олионови [re: Mania]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 09:48



Здравейте милички,
силно се надявам че не сте ме забравили,
чета ви всеки ден, но тъй като нямам новини пиша рядко. При мен килограмите не мърдат, почти забравих, че съм на режим. Толкова съм свикнала с този начин на хранене, като че ли цял живот съм се хранила по този начин. Завиждам на еуфорията ви, защото при мен тя отмина.
Чуствам се прекрасно. Пожелавам ви много минусчета и търпение.

-----------------------------
в трета до 8 март
остават още 124 дни



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: davidmama]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано04.11.08 10:21



Бульончета не може, защото освен, че имат добавени мазнини, в тях има и захар. Пише го с най-ситните буквички /чете се само с лупа/ в състава на продукта! Готовите подправки и бульончета /Маги, Галина бланка, Кнорр и т.н./ са НЕРЕЖИМНИ !





Тема Re: За парафиновото олионови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано04.11.08 11:44



Ето моят отговор за парафиновото олио:
Това е течен парафин. Продава се в аптеките като слабително средство с леко действие (препоръчва се дори за бебета!) и е за ВЪТРЕШНО приложение. Към него не се привиква, това го гарантирам и с личния си опит, защото сега аз вече нямам никаква нужда от него. Преди го ползвах постоянно, т.е. всеки ден по една или две супени лъжици. Не подлежи на термична обработка, тогава става токсичен!!!
С известен страх го ползвах за първи път, но не можах да ям салати без мазнина, а и леко се нуждаех от подтик за ВЦ. След като започнах да го употребявам, и ди ден днешен, вече го препоръчвам горещо на всички!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Nikoli]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано04.11.08 11:45



Николи, много съм радостна, че си даваш албумчето! Вече е качено, супер си!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: мaprapитka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано04.11.08 11:48



Маргаритка, добре дошла в темата и в табличката!



За кожата си права, не увисва. Особено ако килцата като цел са под 20.
Но не ми е ясен въпросът за стриите. Те не се ли появяват по време на напълняван, при разтягането на кожата? Единствено знам, че за тях лек няма, само козметично избледняване... Аз си ги имам от бременността, когато от 56 станах 85 кила

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Moзaйka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано04.11.08 11:50



Ще се радвам, ако се присъединиш. Обаче, при Дюкан няма такива работи като прогнози... всичко е индивидуално. За първия месец може да свалиш 2 килца, може 7, зависи от стартовите числа, от предишни диети, възраст, хиляда фактора има.

Дай тук името на хапчетата като ги получиш, моля те.



Има едно нещо, което със сигурност не съм споделяла тук, ама да взема да ви кажа пък...
По време на дюканстването ми миналата година моят целулит (имах си го в огромни дози) изчезна почти напълно. Обаче от влизането в четвърта фаза, започна да се проявява пак... да му се не види. Толкова ми беше хубаво без целулит. Явно видът на храната е супер важен!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 04.11.08 11:51.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 11:56



[url=http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/186636/weight/78/line.png[/img][/url]

При мен става малко задържане ,затова не пиша често но ви чета всеки ден,килограмите вече са 78кг, даже започнаха колежките само да ми казват 4е съм много бледа,ако продължавам да отслабвам няма да изглеждам никак добре,а и после как щяла съм да ги запазя тези килограми и т.н.
Направих си нова линийка но не знам дали ще се получи,





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано04.11.08 13:48



Доколкото знам, освен, че зависи от структурата на кожата (типа кожа), което е наследствено, най-много стрии се образуват до 30 годишна възраст. Също така и расата е определяща като най-податливи са чернокожите жени, следвани от белите и т.н.

Хубаво е по време на диетата да се използват масла за тяло, а който има възможност да си прави масаж (можете и сами на определени места като бедра, ханш, корем). Така хем кожата ви ще е гладка, хем ще се подпомага процесът на отслабване, а може и да избегнете образуването на стрии.

Аз също съм в застой и се боря с 4тия килограм. Надявам се до 1-2 дни да променя цифрата в линийката. Общо взето ще тегля чертата на 14.11., когато ще направя 1 месец от началото на диетата.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторMoзaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 13:54



Ще ти кажа името на хап4етата като ги взема , надявам се тази седмица.
Не живея в Бьлгария и може да ги няма там, но ако наистина искаШ Ще ти ги донеса или изпратя.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Me4тaтeлKa]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 14:30



[url=http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/186636/weight/78/line.png[/img][/url]



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Gala]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано04.11.08 15:01



[image]http://lines.myjane.ru/rules/186636/weight/78/line.png [/image]

Копирай само втората част (виж по-горе) и напиши "img" като "image".
Дорчестер го беше писала няколко пъти по-горе. Само НЕ ОСТАВЯЙ ИНТЕРВАЛ пред последната скоба с image. Я да видим на какво си се спряла?





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Gala]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.08 15:09



Мила Гала,толкова лоши прогнози и предсказания чух от познати когато свалях усилено,че даже писах във форума от мъка за тези неща...То не бяха заплахи,че този режим е "страшно опасен",че "пак ще кача кг",че "ще увисна" и т.н. и т.н.С едно извинение пред четящите"майната ви на злобарките" реших и този смешен проблем-продължих си режима без страх,а сега...?! Сега съм "щаздстливааааааааааа",харесвам се и спазвам в 3 фаза даже 2 протеинови дни,от което свалих още 3 килца и гледам да не давам "храна" на недоброжелателите ми,усмихвам се снизходително,абе да живеят и те със завистливите си сърчица!От мен толкова





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Paдa]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано04.11.08 22:15



И аз ви чета но не мога да се похваля с нов резултат защото си стоя на 90 кг.Вече ме е обхавала апатията но продължавам.Но днес,о,Боже мой!Виждам с ужас че в таблицата съм "непоправена"!!!Сега съм с минус 22кг а не с16!!!
Дорче-Моля те поправи ми данните!Дано утре вече да видя тази мечтана осмица!Успехи милички!





[image][/image]

Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Dorchester]  
Автор Nikoli (az sym za Dukan)
Публикувано04.11.08 22:50



Дори Благодаря за ка4ването на снимките!Аз съм на ВИЕ с компа все нещо обърквам



Редактирано от Dorchester на 05.11.08 00:35.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: kateluna]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.11.08 00:33



Ужассссс



Къде съм бляла, и аз не знам

Искрено ти пожелавам утре големия минус!!!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Авторdownfall (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 01:06



Здравейте, за пръв път днес от както имам домашен компютър и интернет,сядам да се ровя за диети и попаднах на този клуб.Прочетох почти всичко и разгледах резултатите заедно с поставените снимки и мога да кажа, че съм силно впечатлена. Опитвала съм хиляди пъти да отслабна, и все си мисля, че поради липса на достатъчно воля и желание не успявам, а някой ще каже" Щом нямаш желание, значи не искаш".Не е точно така, това ми е най-съкровената мечта от 10 години насам, сигурно. На 25 години съм и мисля, че е крайно време да го направя. Много се радвам, че откривам тук хора, които заедно споделят едни и същи желания и цели и се подкрепят, каквото и да се случва. Мисля съвсем сериозно да се присъединя към Вашата група. И мисля този път да не започвам с думите"Каквото стане" ами със " Ще стане".



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: downfall]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.11.08 01:14



Заповядай!
Препоръчвам ти обстойно да се запознаеш с книгата!



Когато си готова, първите стъпки:

1. Напълваш хладилника с режимна храна

2. Претегляш се на читав кантар за основа.

3. Определяш цел (препоръчваме да съвпада с изчисленото от калкулатора).

4. Измерваш си обиколките с шивашки метър и си правиш хубава дебела снимка - да имаш база за сравнение.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 05.11.08 10:01.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторlLl (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 05:21



Ето ме пак... понеже каза, че се съмняваш на моите -450гр.така си е...но днес ми е 10 ден и съм -1.800кг до -2кг. От 60,5 до 58,6 онзи ден, но днес сутринта бях 58,8 качила съм 200гр. :( приключих с ПЗ от утре паак съм на протеини. Имам да сваля само 8кг, но съм си избрала схемата 5/5. Мислех че е най-силна за сваляне, но не съм сигурна.
Да допълня не ям подсладители, не пия газирано, никави парафинови олия.
нищо, нищо, нищо, нищо и пак ми се струва бавно.
Ям чисти бели пилешки меса изчиествам филетата до дупка :) от милиграмчетата мазнина, бяла риба, сйомга, риба тон като изключим риба тон - др са напълно постни. Мляко с 0%мазнини, Total form trans and saturated fat =0%, органик яйца, от житените трици, че се запичам иначе мислех и без тях да мина :) От зеленцуците ядох съвсем малко количество моркови, краставици нормално, домати - малко, броколи, гъби и те малко около 400гр за тези 5 дни, лук, магданоз, сол, пипер, копър, лимон и ябълков оцет.2 пъти съм дъвчила дъвки. Прочетох, че може ако са без захар. Общо взето си мисля, че много добре я спазвам диетата, особено без плодове или подсладени млека или подладители и газирано. Да, ама ми се щеше малко по-бързо да вървят нещата, както на всеки му се иска:)
Та ми се искаше до Коледа да съм 50кг. Мислите ли, че има шанс? Знам, че никой не може да прогнозира, нот това ще ми бъде стимул ако е истински.
Благодаря.
Успех на всички !



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: lLl]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.11.08 09:59



Такааааа. Значи ударната фаза не е била "ударна" в буквалния смисъл. Теоретично, може би си се хранила по доста правилен начин преди Дюкан и затова не се е стреснал организмът.
Менюто ти ми звучи добре, не бих коригирала нищо освен да добавиш извара, за да увеличиш порциите. Няма нужда да променяш схемата 5/5, тя си е супер. Ако вървиш нататък с по 1 килограм на 10 дни, сама си смятай - около 5 килограма към Коледа. Това при условие, че си съвсем режимна.

И ... нищо сигурно няма, знаеш.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Авторdownfall (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 13:49



Преди малко попаднах на една статия за диетата на Дюкан,по- долу пускам линк към нея(статията).Ако Ви се занимава да я прочетете и да си изкажете мнението, ще съм благодарна, тъй като малко се разтревожих. Смятам другата седмица да се запозная подробно и с книгата. Някой от Вас консултирал ли се е с лекар по време на провеждане на диетата?



Редактирано от Dorchester на 06.11.08 09:31.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: downfall]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано05.11.08 13:54



И аз съм на това мнение, отдавна преди да прочета статията. Все си мисля, че организмът "помни" и не прощава извращенията, рано или късно ще си отмъсти.
Но тук цари такъв всеобщ ентусиазъм и никоя не ще и да чуе лоша дума за това чудо, дюкянстването.
Всеки решава за себе си в крайна сметка.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: kateluna]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 14:00



Здравейте момичета,
Кателунке, поздравявам те с супер резултатите, не изпадай в апатия, моля те! продължавай в същия дух! Раде, и аз карам по два протеинови дни и всичко е точно. На мен само ми спадна еуфорията, защото вече се възприемам като слабичка, дори и последните дрехи, които си купих ми станаха малко широчки. Свалила съм в сантиметри, а килограмите варират с грамчета - ту плюс, ту минус, но в рамките на 200-300 грама, което е нормално.
Дорче, ти си неуморима, нападна те нова вълна дюканки и пак грябва да бъдеш търпелива и да обясняваш всичко от начало. Таблицата е фантастична, а аз кога ли ще сколасам да пратя снимки не знам.

--------------------------
дюканка в трета до 8 март



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Авторdownfall (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 14:15



Ами да ти кажа честно, 99% от отзивите за въпросната диета са направо чудесни,като гледам резултатите на хората все повече се убеждавам, че действа. Въпросът е, че едно малко разколебаване е достатъчно да ме откаже, не ми се иска да се случи това, тъй като мисля, че вече съм почти убедена , че това е точния метод да сваля килограми, а те са много.За това искам да прочета мнението на хората, които са я правили. Възможно е и статията да е невярна, определено не съм от хората, които вярват на всичко написано. Предпочитам да повярвам резултатите и на хората които наистина са я правили.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: downfall]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано05.11.08 15:06



Момичета, имам един въпрос за кантарите, които ползвате. Аз си купих първо обикновен, но след като се измерих и на няколко други кантари установих разлика от 2 кг. Впоследствие си купих електронен с точност до грамовете и сега имам два кантара. В един момент показваха еднакво, но от няколко дни забелязвам половин кг. разлика. Вие на какви везни се доверявате и има ли значени марката, модела и пр.? Относно негативните статии за диетата, натъквала съм се и на други такива в нета, но не съм чела нито един сериозен и добре аргументиран лош отзив от името на човек, който има опит с режима. Всички слабеещи са супер доволни, а за мен това е най-важно. Ако почувствам по себе си нещо нередно веднага бих се отказала. Но иначе ще е само поредното оправдание за да се поддам отново на хранителните изкушения.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Rossella]  
АвторMania (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 15:09



Просто използвай само един и същи кантар.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Rossella]  
Автор Bull elephant (все още дебел)
Публикувано05.11.08 17:40



Нормално е не се коси от това. Стъпването на кантара всеки път се прави по различен начин , наклона на тялото не е един и същ, всичко това влияе на отчитането. Пробвай да стъпиш, като единият ти крак е по напред от другия, след това слез и се качи пак като отпуснеш тежеста на единия крак, ще видиш каква разлика ще има. Ако имаш някой познат бивш или настояш спортист(бокьор, борец или щангист) може да те светне на разни чалъми, които няма да ти послужат де

.
Ако искаш напчертай си линия на стъпване върху кантара, за да си сигурна, че стъпваш на едно и също място и както писа Mania използвай само единия кантар.
Според мен тегленето всеки ден също е излишно, може да се окаже демобилизиращо, ако няма резултат в минус, но това е мое мнение. Аз се тегля един път на седмица или 10 дена.
Успех.

Добро и зло са имената, с които наричаме постъпките си , а не същоността си .

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор klio1O1 (непознат )
Публикувано05.11.08 17:57



Здравейте,и на мен ми дойде ред да се похваля с минусче при това с цели два килограма наведнъж,направо не можах да повярвам,близо месец не мръднах нито грам ,а сега два .
Дали вече е време да започна да ходя на фитнес,струва ми се че имам нужда от стягане или да изчакам още малко,да достигна до желаните килограми!?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: downfall]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано05.11.08 18:46



През всичките осем месеца, през които спазвам диетата на Дюкан чух, видях и прочетох какви ли не апокалиптични заплахи към диетуващите! Не мога да разбера защо пак се връщате на този въпрос? Най лесното нещо на този свят е да се отиде при личния /или друг/ лекар и се поискат направления за изследвания! Всеки има право на годишен профилактичен преглед, а тези тестове, които не се поемат от здравната каса не са чак толкова скъпи. Аз лично си правя изследвания на кръв и урина през месец. За сега освен подобряване на показателите нищо друго от пророкуванията на "пообеднелите" от диетата на Дюкан диетолози не ми се е случило. Даже спрях /под лекарско наблюдение/ почти всички лекарства, които до м. май пиех с шепи!!! Прочетох поредната статия за "особено опасната диета на Дюкан" - нищо ново! Поредния автор на подобно писание, който не си е направил труда дори да проучи диетата, а разбрал-недоразбрал седнал да пише!

"...Диетата на Дюкан, която предизвика много спорове не само у нас, има 4 етапа. Започва се с така наречения ударен режим на чисти белтъци - месо, риба и яйца. Те се ядат в продължение на 5 дни и се отслабва 5 кг. Следва смесеният режим с месо и зеленчуци. След това по време на едноседмичния „преход" се яде от всичко по малко. Целта е свалените килограми да се задържат през следващите 10 дни. И последният етап от диетата на Дюкан предвижда един ден в седмицата да се пази диета, което ще запази постигнатия резултат до края на живота. ..."


Който е прочел книгата, или началото на нашата тема /обобщението на Дори/, сам да си направи изводите.
А сега много усмивки и хубава вечер на всички от мен!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: mecopuh]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 20:12



Здравейте
ето ме и мен след дълго отсъствие. Не, не съм ходила никъде, просто не съм писала тук. Само ви четях и се радвах на резултатите ви. За съжаление аз съм се закотвила на 65 и не мърдам.Наистина леко наруших режима или по-скоро смених и минах на 2/7 или 2/0, защото бюста почти свърши,коремче нямам, остана дупе и бедра да свалям. За моя радост и техните обиколки намаляха. Но пък изчезна виенето на свят, нещо, което ме притесняваше. Иначе се радвам на постигнатите резултати и се надявам бавно, но славно да сваля още толкова.
На новичките пожелавам търпение и успех, а на "старичките" да успеят да задържат постигнатите и да свалят, ако имат нужда.
Относно статиите и негативите за режима ви казвам така: Всеки е различен и затова, ако усетите неразположение или нещо не ви понася, тогава решете сами за себе си дали да го спазвате.
Аз направих своя избор 2/7 или 2/0. Сега бавно свалям, но нямам световъртеж, които много ме тормозеше.
На всички пожелавам УСПЕХ!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: klio1O1]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано05.11.08 21:42



Здравеите момичета и момчета
имам едно малко запитване
днес си купих едно нес кафе с вкус на ванилия и да ви кажа ми се стори нешто сладичко оште преди да сам си сложила подсладителя та искам да ви питам за саставките.пише калории-5: мазнини-0:соди-0:ваглехидрати на 1 грам -0,захар-0:протеини-0.интересно зашто тогава си е сладко направо кафето.нешто хич не ми е ясно????/някои да има логично обяснение





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: downfall]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано06.11.08 01:04



Чета ти мнението и се чудя- ти 1. чете ли книгата и 2.чете ли статията? Има брутални неточности в статията, в частта с описание на режима. Или е от незнание на автора, или е обикновена манипулация. И в двата случая не им прави чест на сайта.. Ъъъ, извинете, кой беше този сайт?

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано06.11.08 01:13



Абе да си кажа и аз моите въпроси- почти постоянно ми се гади, когато съм само на протеини и устните ми са в доста тъмно червен цвят... Гладна съм си, ям си и ми е вкусно, всичко е 6 до следващите няколко минути, в които съм готова да повърна... предполагам това не е нормално, ама дали има някой друг такъв? :(

Antes muerta que sencilla


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторlLl (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 03:56



Четох много страшни коментари по повод на хора, които са я спазвали и хубави разбира се, така че мисля да се откажа, защото да лишавам организма си от мазнини наистина не ми изглежда здравословно. Тук в Англия не съм виждала извара, пък и не я обичам. в книгата му пише, че тези, които искат да свалят до 10 кг трябва да са на режим 1/1 или 2/7 мисля че беше или ще пробва тоова или минавам на НВД като включа мазнината понеже доста ме е страх от това, което про1етох
Успех на всички и качвайте снимки да ви се радвам.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: lLl]  
АвторlLl (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 06:33



Май ви напускам защото ми стана лошо, повръщах и не се чувствам добре, аз съм сама и ако нещо ми се случи тук няма кой да ми помогне. Досега се опитвах да повръщам, но не успях много, то явно и няма и какво. хем се измъчих,хем не свалях, хем пак се провалих. страх ме е да продължа.
Успех на всички и умната!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: lLl]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.11.08 09:41



Чао, ILI, този режим не е за теб!



Сега, момичета мои любими и момчета също така любими, ще спрете ли да се зачитате в разни тинтири-минтири?!?!?! Информирайте се първо, после надавайте вой, ааааа.

За тези, които не помнят: Аз спазвах общо 4 месеца първа и втора фаза. Сега, година и четвърт след началото, съм ВСЕ ОЩЕ по-здрава, по-красива, по-младолика, от всичко хубаво съм "по-..." Ако някой иска да води статистика на преминалите успешно през Дюкан, моля да ме впише.

А, да кажа и че минахме 600 килограма - дираджийски свалени с Дюкан.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: 4aq]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 10:33



2/0 какво е?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано06.11.08 12:16



Здравейте пак на всички и благодаря за успокояващите отговори на вълненията ми с кантара. Послушах съвета ви и опитах всякакви наклони, но резултатът е един и същ. Разликата е 400- 500 гр. Още вчера обикновеният канатар, с който започнах диетата ме окуражи с - 1 кг, но заради другият не посмях да се израдвам. Тази сутрин обаче успях да надвия и електронната везна. Вече съм 62 кг. Дорче, време е за поправка в таблицата. :) Започнах диетата на 11.10 и вече свалих 7 кг. Като гледам темповете, с които вървя няма да се учудя ако закова 8 кг до 11.11 и поне 10 кг до края на месеца. Мислите ли, че твърде много е сваленото тегло за това време? Да не би да е опасно? Като чета вие колко по-бавно сваляте, почвам да се притеснявам. От друга страна съм страшно щастлива. Всички забелязват промяната. Вече съм размер "М", смених част от гардероба. Ако се питате как успявам да се справям с килограмите с такава лекото, ще ви кажа една тайна: не се изкушавайте от дребните неща! Един бонбон, едно картофче, една лъжичка захар и т.н. могат да ви нанесат големи поразии и само ще раздразнят апетита ви. Въздържайте се и все по-често ще мърдате линийката.

Успех на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.11.08 12:32



2/0 е следното: 5 дни в седмицата на нормално хранене, 2 дни на чисти протеини. Ама ако наблягаш на пържените картофи в Онези 5 дни, нищо няма да стане, де... Общо взето, бавна работа е.

Rossella, чудесен резултат и много правилен извод!!!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 13:53



Аааааааа разбрах!
Дорe знаеш, че не съм на Дюкан, ама ви държа под око. Нали трябва да съм в течение с всичко :))).
То не се знае де, като ви гледам албумчетата ми иде да се метна и аз на протеини, че нещо поразхлабих фронта

, запасявам се зимата ли, критическата ли ме хваща, но съм качила 3 кг.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.11.08 15:13



По-скоро първото.


Ами ти опитай на протеини, но приеми тая работа насериозно, в смисъл: здрави ли са ти бъбреците, първо кажи; второ - знаеш ли, че трябва да пиеш минимум 2 л. вода дневно ей тъй както е зима...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 18:48



Абе на теория съм ок отвсякъде.
То калории, белтъчини, въглехидрати, мазнини и т.н., метаболизъм всичко ми е ясно, минала съм голямото сваляне и общо взето зная пътя, само дет` ми се хапва

. Просто не мога да се спра от известно време! Накрая ще си циментирам устата.
И изследвания си правя редовно...



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: karmen]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано06.11.08 21:09



Пробвам да кача снимка
[imаgе]http://lines.myjane.ru/rules/185226/weight/96/line.png[/imаgе]




бел. Дорчестър: Съжалявам, и аз не успях да я активирам, изпрати ми я на лична бележка. Извинявай, че ти оплесках поста...
Какво има на снимката?

Редактирано от Dorchester на 06.11.08 22:27.



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: karmen]  
АвторKeти (Нерегистриран)
Публикувано06.11.08 22:34



билковите чаиове вписват ли се в програмата,кафето ИНКА от цикория...



Тема Re: В съзвучие с тематанови [re: Keти]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.11.08 23:56



Да. Да.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: lLl]  
Автор strangebrew (8 по Рихтер)
Публикувано07.11.08 18:29



Урааааааааа, УК секцията вече ставаме 3! Ако искаш, може да обменяме инфо на бележки. Извара има - cottage cheese - но трудно се намира обезмаслена. Аз сама си я правя, от 0.1% кисело мляко (което пак сама си подквасвам, когато имам време) и skimmed milk. Обаче обикновеният желатин е кът! Няма и това е; използвам ягодовия на Сейнзбъриз, защото само тои е с изкуствен подсладител. За всичко останало - тук е по-лесно, отколкото в БГ по отношение на асортимента, а и цените.

П.С. Докато й се зарадвам, момата изчезна...

Струва ми се, проблемът не е от режима, а или от недостатъчно калории, или проблем с кръвната захар. Или нещо несвързано - на мен като ми подскача кръвното от много ниско на много високо и после пак, така се чувствам. Каквото и да решиш - успех!

Редактирано от strangebrew на 07.11.08 18:33.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: strangebrew]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано07.11.08 21:39



Поздрави и целувки от мен!


Аз съм много щастлива защото най-после стигнах до моята любима осмица...И днес Кантарчев ми се усмихна на 89 кг.и даже леко ми намигна за 88...така че минус 23 кг. си е направо...бижу!!!Милички толкова съм доволна, че направо хвърча...Не ме интересува кой какво казва ...или от какво го боли главата...или корема...това е режима който действа и всички провокации ...са направо смешни!Не съм се сбръчкала още, въпреки годините ми и всички казват, че съм се подмладила...Някои ще бъдат разочаровани...но това е верния режим за отслабване и разхубавяване!Четири месеца не съм се измъчвала с разни диети с вода и т.н.само дето исках по-бързо да стана още.... по- хубава!!!Продължавам милички !До...седмицата в кантара!
Дорче,мила поправи ме в таблицата!



[image][/image]

Редактирано от kateluna на 07.11.08 21:49.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: kateluna]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано07.11.08 22:22



Браво на теб! тресе ме бяла завист. Това е моята мечта, да видя на кантара двуцифрено число започващо с 8.
След доста усилия май успях да си направя албумче със снимки на 110кг и на 97кг (март 2008) Според мен не се вижда голяма разлика, но неисе. В най-скоро време ще се снимам и ще кача една актуална снимка надявам се на 95кг .

http://www.snimka.bg/upload_photos.php?album_id=305778


Редактирано от karmen на 07.11.08 22:24.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано07.11.08 22:31



Сега май успях да си направя албумчето. Нали ще ми го прикачиш в табличката. Не че има много за гледане, но все пак да си гледам резултата. Щом чукна 95кг ще се снимам веднага и ще има актуална снимка от сега.




Редактирано от karmen на 07.11.08 22:41.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
АвторlLl (Нерегистриран)
Публикувано08.11.08 03:02



С много подигравателна усмивка и изказ го казва ама карай. Товаз говори за теб. Не напразно в един друг форум ви наричат сектанти. Както и да е ,
аз съм happy сега, когато изчетох толкова много неща и разбрах, че не може да лишиш организма си от важни съставки. Аз сега съм на НВД и спортувам, защото кипя от енергия, а вие си стоите без спорт. Да., но за 14 дни съм свалила 6кг не от диетата, а предимно от спорта. Сега изглеждам идеално, въпреки че мога да сваля още 3, но май няма нужда. НВД е начин на живот- здравословно хранена, а вашето си е диета, което ще рече, че все някога ще свърши...погледни във всички спортни интернет страници и ще разбереш, че това, което правите не е правилно. ВАшЕТА диета е за мързеливи хора, а не за спортуващи. все пак се радвам, че чрез тази открих кое може да ми помогне да изглеждам добре.
Не ме интересува, че си модератор, ако искаш и трии, но друг път говори нормално, а не все едно си хванал Господ за шлифера.



Тема ILIнови [re: lLl]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.11.08 08:36



Ей не е честно! Те са толкова мили и отзивчиви.

Aз също съм на НВД и то от години, но зная, че това също не е панацея за всички. Виждаш какви резултати са постигнали хора с тегло в 3 цифрени килограми. Според мен това ограничение на мазнините и на въглехидратите не може да е по вредно от дългогодишно наднормено тегло. На всички е ясно, кое е най - здравословното, но при нас склонните към затлъстяване има нещо сбъркано, някъде се е загубила мярката и затова търсим нещото, което да ни помогне да се справим с проблема. Така че не ти прави чест да си толкова агресивна.

...Аз пак се намесих, там където не ми е работа, но нали знаете не мога да се въздържа

.
Peace



Тема Здравейте и от мен:))нови [re: Dorchester]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано08.11.08 10:59



Благодаря ви за отговорите за парафина, Мания, Дорчестър. Май не е за външна употреба, ами си е точно за пиене. Дори, имам ти доверие и от понеделник си купувам и го започвам - само че не в салатата, просто по лъжица на ден. Че този проблем си е все така неразрешен при мен и много го закъсвам.

Разделих се с още едно кило, впрочем. Ще ви настигна, ей, всичките с начална цифра 8, ще видите вие:))))).





Тема Пак здрасти, ILI.нови [re: lLl]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано08.11.08 11:24



Я сега да ти кажа пък аз, една от "сектантките":).
Радвам се, че си намерила своята диета... или своя хранителен режим, щом така държиш да го наричаш. Навярно системата на Дюкан все пак не работи при всеки, но пък и в нета, и тук, в клуба, има споделени най-разнообразни начини за отслабване. И всеки си намира неговия.
Радвам се, че ти си открила своя и дерзай, желая ти всичко най-добро:)).
Не се усмихвам подигравателно, а наистина ти се радвам

.
Държа на това уточнение, сещаш се защо.

А колкото до сектантите - ти смяташ, че сме злонамерени ли? Че крием нещо? Че имаме кофти помисли и разрушителни намерения?
Убедена съм, че си умно момиче, затова не си струва да повтаряш глупостите, които се пишат в Мрежата.
Още веднъж - на добър час и бъди щастлива:)).




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: lLl]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.11.08 11:39



Аз адвокат на Дюкан няма да ставам, но ми се иска сама себе си да защитя.



Да ревизираме:

В отговор на:

ILI: Четох много страшни коментари по повод на хора, които са я спазвали и хубави разбира се, така че мисля да се откажа, защото да лишавам организма си от мазнини наистина не ми изглежда здравословно.




Два часа и половина по-късно:

В отговор на:

ILI: Май ви напускам защото ми стана лошо, повръщах и не се чувствам добре, аз съм сама и ако нещо ми се случи тук няма кой да ми помогне. Досега се опитвах да повръщам, но не успях много, то явно и няма и какво. хем се измъчих,хем не свалях, хем пак се провалих. страх ме е да продължа.




След още три часа:

В отговор на:

Dorchester: Чао, ILI, този режим не е за теб!




Обяснете ми, къде какъв шлифер съм хванала, че не разбрах.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 22 - колекционерсканови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.11.08 11:59



За разлика от нас, темата доста "надебеля"



затова продължаваме в новата:


-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.