Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 26.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 21  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано23.10.08 11:29



Табличката с нашите свалени килограми се намира






Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:



Протал І

Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.



Протал ІІ

Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, през който постигате желаното тегло.



Протал ІІІ

Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.

Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.



Протал ІV

Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицатадиета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края наживота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.





УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.



Постни меса

Това са : телешкото, говеждо и конско



Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.

Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.



Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .



Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.

Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.



Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.



Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.

Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!

Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:

скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.



Птиче месо:

Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.



Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.

Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.



Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.



Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.



Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!

В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.







ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +

ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:



Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.

Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.

Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.

Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.



ДОБАВКИТЕ



Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.

Захарта е забранена.

Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.

Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.

Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.

Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.

Олиото и зехтина не са позволени.

Алкохолът е забранен.





РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.

Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.

- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.

Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.

Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.





Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.



Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.



ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:

Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.

Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.

На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.

Имате право на следните храни:



- протеиновите храни от ударния период;

- зеленчуците от смесения период;

- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;

- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;

- 40 кашкавал на ден;

- 2 порции нишестени нрани на седмица;

- агнешко бутче и печено свинско филе.


Всичко това увенчано с

- две гала вечери на седмица.

Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:

- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.

Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.

Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.

Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.

Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.

Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.

Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да неси приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперетив, една чаша вино.





ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.



Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.



Как действат белтъчините?

1. Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.

2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.

3. Чистите белтъчини намаляват апетита

4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма

5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.





Съветите на д-р Дюкан



Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!

Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.

Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.

Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.

Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.

По-долу давам линк към Калкулатора на Дюкан. След като изпълните всички стъпки, ще получите в резултат оптималното си тегло. Това не е теглото, при което ще изглеждате перфектно! Това просто е теглото, което ще поддържате след втора фаза най-лесно.



След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1. Метрична система (оставете metrique)
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол

Ако сте жена, излиза въпрос номер 13:
13. Брой бременности: 0 - 7

След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето оптимално тегло.

УСПЕХ!!!

Редактирано от Dorchester на 23.10.08 11:31.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 11:58



здравеите,аз направих 5/5 но само 3кг си свалих през първите 5 протеинови дни,а днес започвам новите 5 протеинови дни,спазвам всичко,надявам се сега да сваля повече тези дни,



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано23.10.08 12:02



Поздрави на всички дюканстващи!
Опа!И нова темичка!

И табличката показва блестящите ни резултати!
mecopuch-Браво!Ти си моята гордост!Вървя след теб с мечтата за заветното число 8 и нещо си!Но както нагъвам в последно време домати, нещата навярно ще се позабавят!
Радвам се на всички които са корегирали драстично резултатите си!
Но нашия отличник е отново The knigt-От 25 май и вече минус 48кг!Зашеметяващо е,не мислите ли?Браво, посъветвай аудиторията за тайната на успеха!Не бъди скрънза за режима си!
И Матея -от 12.08-16 кг!а Платноходка от 2.07-20 кг!?!Ние с Рада вървим успоредно и явно ще се гоним за кантара!Това ще е поредния ми стимул!
Заслужавате много много поздравления!Продължавайте все така!Целувки от мен!



[image][/image]<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kateluna на 23.10.08 12:18.</EM></FONT></P>

Редактирано от kateluna на 23.10.08 12:20.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Gala]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано23.10.08 13:02



Здравейте и от мен :) Добре, че сте вие да го почна и аз режима и съм супер доволна- 17 ден ми е и вече съм -5 :) Още 2-3 смятам да сваля и ще съм 6 :) Имам чувството, че мога цял живот да съм на тази диета, нииищо друго не ми се яде. И най-готиното е, че нямам никакви въпроси относно диетата- просто прочетох всички теми тук и се оказа, че в нито едно нещо не съм първата и вече е надлежно отговорено

Стахотно!

Просто исках да ви поздравя и да пожелая хубав ден на всички във форума, заради които и аз се взех в ръце след лятното плюскане по кръчмите и оливане с бири :)

Antes muerta que sencilla

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: KpucaHa]  
Автор ralche28 (непознат)
Публикувано23.10.08 15:05



Добър ден и от мен,

Накратко - прегрешила няколко пъти Дюканка, надявам се, този път да ми е успешен. Общо взето не мога да се гледам в огледалото. Знам, че много ще кажат, че 63 килограма са ок, а целта ми 48 си е направо лудост, но за мен това са идеалните ми килограми - онези, в които ще се чувствам най-добре.

На 25 години съм, 165 см. Мерките ще ги видя довечера.

Иначе общо взето съм наясно с диетата, не я почвам за първи път



Имам нужда обаче от подкрепа, тъй като освен всичко останало съм в лош период и ме е налегнала ужасна депресия, която съвсем влошава нещата, тъй като внезапния плач по повод и без повод на обществени места не е много препоръчителен.

Бих се радвала да намеря приятелки тук, а и ако мога с нещо на някого да помогна.

Лек следобед на всички.

п.с. с удоволствие бих се включила в табличката



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Gala]  
Автор dete_idiot4e (непознат )
Публикувано23.10.08 15:28



здравей,искам да те попитам дали е позволено да се яде печена или варена тиква(без захар,разбира се ;) ) когато си във втората фаза на диетата? мерси предварително :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: dete_idiot4e]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 16:23



Kateluna мила,гони ме!Сега ще пиша и на Дори на лични да ме поправи-САМО 67килца съм вече!Момичета, не зная как да ви благодаря!Толкова се страхувах от фаза 3,ако не ме подкрепяхте и съветвахте,нямаше да успея!От 7.10.съм в трета,а ето-пак свалям,правя обаче 2 протеинови дни в понеделник и четвъртък.Още не ползвам олио,рядко само парафиново,бълг.диетична калиева сол,без овесени трици не мога да започна деня...

Абе сложих се и в дънчици с по-дълга блузка,а поличките са до колянцето,отзад с цепчици,въртя едно доста стегнато д..е за радост на по-старичките комшии,ще търся някой да ми направи снимчици,за да ме видите,защото имам всякакви джаджи на компа,но децата ми са далеч,и те не са ме виждали от 28 юни...
Страх ме е като ходя по улиците да не кърша прекалено снага,че познатите ще сметнат,че не само съм олекнала на килца,ами и на акъл...На никой добронамерен не отказвам информация,на останалите се усмихвам снизходително.Колко му трябва на един човек САМОчУВСТВИЕ,за да е щастлив,да се харесва и да живее спокойно??!!А това го имам сега...
Поздрави на всички и успехи всеки ден!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: kateluna]  
Автор the__knight ()
Публикувано23.10.08 19:10



Благодаря Благодаря

Режима е много стриктен дюкан и невманиачаване в грамовете:)

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Кармен, Безподобна...нови [re: Dorchester]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано23.10.08 19:49



... благодаря ви, както и на всички, дето ми казахте "добре дошла".
Добре съм ви заварила и дано бързо и дружно достигнем лелеяната цел



Копнах си таблицата с основните продукти и какво съдържат и вече ще знам по-добре какво поглъщам:)))

Кой беше попитал за тиквата??? Ех, да можеше да се яде... щях да съм опасла половината тиквени насаждения поне в Софийска област... ама май не може . Никъде не я срещнах в разрешените храни:(((.

Колкото до рибата, Кармен, така се е случило, че в последните постинги не фигурира... иваче мине не мине време, и все някой се присеща да изтъкне колко е полезна и изключително диетична . Виж, за гъбите обаче поне за мен си права, на практика съм ги забравила... а гъбки на фурна си е прекрасна манджа, благодаря ти за подсещането:))).

Колкото за килцата, тия дни са си все едни и същи... но като знам, че така или иначе ще намалеят пак, не се впечатлявам особено:)).
Искаше ми се нещо да ви питам, ама го забравих .

Нищо, де, като се сетя, ще пиша пак.
Голяма усмивка за всички вас и хубава вечер:))).




Тема До Дорчетонови [re: Dorchester]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано23.10.08 19:55



Здравеи Дори
Парво искам да ти благодаря за това че си ме вклучила и мене кам новата таблица в новата тема и да те помоля ако може да ми поправи6 моите параметри там.става вапрос за моето старт тегло,написала си 170(много стряска6то) а то е 77 и целта ми е 58.сега започжам 4-ти ден от удатния период и след края на 5-ти 6те се отчитам с резултати.благодаря ти предварително и се извинявам че разводнявам тeмата но не знам как да ти пи6а на лични.поздрави





Тема Дайте ми съветнови [re: davidmama]  
Автор siskone (непознат )
Публикувано23.10.08 20:46



Здравейте и от мен!
Виждам, че много от вас са на три дена а вече са свалили килограми. Аз съм на четири,а все още не съм мръднала. Наближава периода, в който ще ми идва. В книгата пише, че е хубаво да се изчака да мине този период??? Какво ще ме посъветвате??? Може би и затова вече ме гони адски глад, а в началото като почнах първите 2 дена нямах такъв проблем.
Така започвам да се отчайвам, че нямам никакви резултати, а съм включена в табличката, за което благодаря на Дорчестър.
На роботата ни ограничиха достъпа до интернет и вече мога да ви чета вечер.
Надявам се, че някой от вас ще ми пише.



Тема Re: Дайте ми съветнови [re: siskone]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано23.10.08 22:38



Не се притесняваи всичко е от задаржането на вода преди цикал,спазваи си режима и 6те види6 че след преклучване на цилака стрелката на кантара 6те покаже минуси сас сигурност.резултатите 6те доидат барзо след това.поздрави и успех



Тема Re: До Дорчетонови [re: davidmama]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано23.10.08 23:23



Ах, мила Рада!Браво на теб!Радвам се на твоята радост и настроение!Аз те гоня само по сваляне на килограми, но за твоята фигура не мога и да мечтая, защото е абсурдно да дойда до числото 6...Пък и не съм си поставила тази цел!Сега мечтая да видя осмицата на кантара...

Но който е изпуснал отдавна влака като мен има да чака на старата гара...Но не се оплаквам -добре вървя с минусите...Не бива толкова бързо и драстично да отслабвам,по-бавно, но по-сигурно и здравословно!Няма за къде да бързам!А на новите дюканка пак ще кажа-бъдете търпеливи и стриктни в режима и резултатите са гарантирани!Като ви слушам ми става смешно-всички ние минахме през този неуверен и плачлив период-и пак казвам и подчертавам-ЧЕТЕТЕ книгата и препрочитайте темите във форума!Потрудете се малко да натрупате повече информация!Режима е лесен за изпълнение но трябва да ти е много ясен ,за да знаеш точно какво да се прави, за да не се допускат грешки, а те могат да провалят доброто намерение!!Успех на старите и нови дюканки!



[image][/image]

Тема Re: До Дорчетонови [re: kateluna]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 23:54



Ах,Кateluna,на теб и всички останали Дюканки/и Дюканчовци/желая да постигнат мечтите си,та даже и да ги надминат!

Тези дни имах повече време,та четяхте редовно моите писмена,дано не съм ви досадила...Ама като съм щастлива??!!Искам цялата Вселена да го разбере!!!
Новички,старият кокал/на 49г/ви казва-спазвайте режима точно,светкавично едва ли ще постигнете желаното,но то не закъснява толкова много,имайте търпение!След време и вашите хвалби ще ни проглушат ушите!Не помня коя Дюканка писа във форума,чЕ и догодина ще има сладки плодове,ама ако ги ядем сега и догодина ще сме си ДЕБЕЛИ!!!Много често си спомнях тия думички и те отклоняваха ръчицата ми когато исках да посегна...Волята се възпитава и тренира!Кака ви Рада сега се фръцка като момиче,само не ми спорете,че всички започвате Дюкан САМО заради здравето!Да,и заради него,но май повечко е заради фигурката!!!
Аз не откривам на лични E-mail на ДОРИ,или нещо греша?!Ха светнете ме по-просветените когато можете,предварително благодаря!
До утре и да сте с нови резултати всички!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано24.10.08 00:44



Пак съм аз. Само да се похваля, че се сбогувах с още един килограм. Дори, можеш да ме поправиш в таблицата. Бавно, но славно достигнах 64 кг.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Rossella]  
Авторnano (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 09:37



момичета и аз съм мръднала надолу -малко е ,но поне имам стимул.само,че постоянно се страхувам от грешки.исакм да попитам във трета фаза,на гала вечерите нали може да се яде нормално ядене,готвено с мазнина?правилно ли съм разбрала?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: nano]  
Автор nano- (непознат)
Публикувано24.10.08 09:41



и забравих да питам-мога ли да се лиша от тези две филийки,които се въвеждат-нали не са задължителни.защото хляб не ям отдавна и не ми липсва.
за разлика от плодовете ...





Тема Re: До davidmama,нови [re: davidmama]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано24.10.08 11:14



пробвай да пишеш на български. "6" е цифра, "ш" е присвоено на клавиш "{["; "Ю" е на"|\"; "В" е на "W"; V"="Ж" /става дума за фонетичната кирилица, на другата всички букви и символи са си написани по клавишите на клавиатурата/. С твоя начин на писане много трудно се чете! Извинявай за забележката! Успех в отслабването!

Редактирано от mecopuh на 24.10.08 11:15.



Тема Re: До Раданови [re: Paдa]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано24.10.08 11:39



Радвам се, че моите писания са помогнали някому! Пък дори и само да устои на плодовата съблазън!!!

Тази максима много ми помага и при разни други съблазнения! А и като гледам в огледалото, това дето се показва срещу ми почва да ми харесва! Та може и да си права - Дюканстването не ще да е само заради здравето, май повече ще да е поради женската ни суета! Ще ни се освен здарви, да сме поне и красиви!!! Ние с теб сме почти "набори", та напълно те разбирам - още не сме за нафталина!!!
Много целувки и успех - може и да не сме на по 25, ама още не сме за изхвърляне!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: nano-]  
Автор ralche28 (непознат)
Публикувано24.10.08 13:27



Добър ден и от мен.

Да се отчета днес "- 2 кг" с други думи 61.00.

Иначе успях и да се измеря:

талия - 75 см
ханш - 98 см
бедра - 60 см

Иначе проблемни са ми само обядите, с другото се справям.

Лек следобед на всички



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: ralche28]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано24.10.08 18:44



Здравеите на всички
Имам един малак вапрос.Аз сам в пети последен за мен ден от ударната фаза и ме интересува от утре пак ли трябва да започна с оште 5 чисто протеинови дни а след това сас 5 смесени ЗП или започвам жВднага след протеиновия период сас 5 дни ПЗ последвани с 5 дни П и така нататак.Благодария на всички и се извинявам но от ското ползвам кредора и ми е малко странно за сега.утре ште се отчитам с постижения.поздрави

и приятен уикенд на всички.

Редактирано от davidmama на 24.10.08 18:56.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: davidmama]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 18:55



От утре - 5 ПЗ, после - 5П и така ги редуваш, докато достигнеш желаното тегло.
Хайде, успешна втора фаза ти желая

.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано24.10.08 19:00



Благодаря ти мила и аз така си се надявах за 5 пз,заштото оште 5 протеинови не знам дали штях да се справя. издаржа.лека Лека вечер.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: davidmama]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано24.10.08 19:46



Привет от мен. да се похваля днес привършвам 9 си протеинов ден, разбира се с много малки прегрешения, като две маслинки, и едно карфиолче от туршия, но това беше в на 3 я и четвъртия ден, така че имам 5 дни съвсем стриктни на от ударния режим,не знам колко съм свалила, но е така..нямам си кантар, но това ще се поправи, но по-дрхите си личи, че има резултат, и най-хубавото е, че свиквам и въобще не ми е трудно. лошото обаче е, че във WC-то нищо не мога да направя. и да попитам как стават тези тричави палачинки , въобще не ми се получават, а опитах всякак си. и друго, тези готовите пилешки пържоли, които хапвам чат пат когато съм на училище не са ли малко неподходящи, нещо пише, че имат соя:(



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: motivirana]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано24.10.08 19:49



а и още нещо се сетих да попитам. за кожата, много ми се иска да не ми увисне, мажа се с мазилца, но си ги избирам по миризма

, но може би трябва да се замисля за нещо по-сериозно. ще ми помогнете ли?



Тема WC-to помоштнови [re: motivirana]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано24.10.08 20:22



Аз си мислех че няма да имам проблеми с тоалетната но и мене вече втори ден ме мачи този проблем .Ииде мацки кажете някои лек,че много лошо





Тема Re: WC-to помоштнови [re: davidmama]  
Автор ralche28 (непознат)
Публикувано24.10.08 21:58



По проблема

- парафиново олио
- много течности, по възможност горещи - чай например
- евентуално клизма (много удачно и пречистващо организма)
- чувала съм че и маковото семе помага, не съм сигурна съвсем но предполагам че е разрешено и може да се използва в палачинките или пък в други ястия като подправка
- на последно място разхлабителни

И все пак не забравяйте, че поне според мен като хапваме доста по-малко от обичайното и ходенето до WC-то ще е по-различно, ако ме разбирате.

Относно палачинката:

Аз лично процедирам по следната рецепта - две яйца, три лъжици трици, и подправки - ванилия или ким, мак, червен пипер и т.н. Стават в тефлонов тиган и не залепват и не загарят (първото ми се получава ако ползвам само едно яйце, второто ако прибавя и нискомаслено мляко). С едно яйце също става, но е доста сухичко и малко трудно се отлепя.

Иначе другите сигурно ще дадат по разнообразни рецепти, но от мен това засега. Идеино е да се правят и кексчета, но експеримента ще го направя по натам.

Лека вечер на всички



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: motivirana]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано24.10.08 22:02



До Motivirana:

Днес си направих кюфтета на скара от телешка кайма. Всичко сложих, както си му е реда - лук, яйце, кимион, черен пипер, сол, магданоз, чубрица - и вместо хляб към каймата, за да я стрегне и направи по-компактна, сложих овесени трици. Така че можеш и по този начин да ги използваш. Не се усещат въобще и кюфтетата станаха много вкусни.

Стискайте ми палци утре да съм свалила, че нещо не се движа така 'ударно' както някои тук, а съм много стриктна, дори не употребявах подправки и лук през първите П-дни

.



Тема До Dorchesterнови [re: Dorchester]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано24.10.08 22:39



Нещо не мога да отварям таблицата, за да видя дали си ме вписала. Имам малка промяна в датата на старта - 14.10. Иначе останалото си е, както съм ти го изпратила в предишния форум.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано25.10.08 10:38



Добро утро на всички:).

Прочетох аз оплакванията от проблема с WC и да си призная, аз също го имам, и то вече почти четири месеца, откакто съм на режима на Дюкан. Много е гадно, а освен това и вредно - и днес започнах решителната битка с него. Тоест, купих си течен парафин и погълнах известно количество. Не мога да се накарам да си овкусявам салатите с него, но така някакси стана - веднага след това похапнах трици с кисело мляко и мазното усещане се разсея.

Сега пиша тук и същевременно държа под око един натурален шоколад на "Своге":)))). Мисля, че и днес няма да си хапна от него, както не го направих през поне двете седмици, откакто го галя с поглед. Обачееее

изпитание си е, нали ме разбирате:))).

Кой питаше за кожата? Доколкото помня, Дюкан твърди, че протеиновият режим не съсипва кожата, така че едва ли има нужда от притеснения. А и след като вече се грижиш за себе си, мила дюканке, убедена съм, че резултатът ще е хем блестяща кожа, хем изящна фигура .

Аз днес и утре няма да се меря, като тайната ми надежда е в понеделник да съм преборила още едно килце. ЕЕЕЕх, Мечо Пух, така ти завиждам... аз докато видя на кантара цифра, започваща с 8, сигурно ще дойдат коледните празници. Обаче какво от това - важното е, че знам, че ще дойде и това време:)).

Толкова от мен. Както виждате, не че имам нещо особено за казване - просто ми е приятно да съм тук и с вас.

На всички ви хубав ден и много усмивки и до пак:).




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано25.10.08 14:25



Момичета, как мислите, може ли да се пият от онези газираните напитки, дето са с подсладители-има едни етър, ябълка, лимонада... вместо кола лайт? Не, че е толкова важно, ама все пак си е някакво разнообразие.

Платноходке, а ти защо държиш това Своге "под око", махни го от погледа си







Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 14:41



Преди време помислих по въпроса и реших, че би трябвало да може - нали и те, и кока-колата са все с подсладител. Та затова понякога си пийвам "Ябълка" на ЛИФТ май беше и ми е много вкусна:)). И точно затова гледам да го правя рядко. Все пак - и газирано, и подсладител, и двете неща би трябвало да се избягват.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор the__knight ()
Публикувано25.10.08 15:45



Защо просто не се зачетете в съдържанието и калоричността и ще си отговорите дали има захар и дали е с изкуствен подсладител.Лично аз освен кола и пепси лайт, и няколко студени чая не съм виждал други подходящи напитки.Камо ли нещо от рода на етър ...

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: the__knight]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 16:47



Ех, как ще ме караш да преписвам:)). Ти като си шампион, толкова много ли се възгордял, че си представяш как ние, глупавите свалили по-малко от теб, стискаме здраво клепачи, пипнешком намираме шишето и все така без да гледаме, го отваряме и почваме да го гълголим???


Разсмя ме:)))))).

Та на въпроса (преписвам): 2 литра нискоенергийна напитка с подсладители с вкус на ябълка. Състав: вода, въглероден диоксид, лимонена киселина, подсладители (цикламова киселина, ацесулфам к, аспартам), оцветител Е150d, консервант (натриев бензоат), аромати. Хранителна информачия за 100 мл: ЕНЕРГИЯ - 1,9kJ, белтъци - 0 г, въглехидрати - 0 г, мазнини - 0 г. Производител - Кокакола Хеленис ботълинг къмпани, България.

Е, шампионе?? Какво пише на етикета на кока-колата, която си благоволил да видиш??:)))

И поздрави за постижението ти, а сега се надявам, че ще се посмееш с мен:))).





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор the__knight ()
Публикувано25.10.08 17:38



Визирах по специално етъра и подобните които излизат по евтино и от степче (2-3 литра са около 50ст) Не искам да се заяждам с никой.А това за лифта е супер значи още едно разнообразие.
Извинявай ако си се почувствала лично засегнатаНе се обадих за да засегна някого а по скоро да подтикна всеки да си вземе сам решението ето ти си видяла че е подходящ лифт-а и го ползваш аз ако видя че нещо е подходящо ще го ползвам.Хубаво е да споделим по между си за да си обогатим менютата един на друг.

Виждам че си говорим с нарицателни ... ако ви притеснявам или дразня по някакъв начин нямам нищо против модераторката Dorchester да ме премахне от таблицата, не е това целта на режима който спазваме ..да се определят шампиони

Благодаря за поздравите.Много много успех и търпение в начинанието

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: the__knight]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано25.10.08 17:39



Точно, защото го прочетох в магазина, затова и реших, че може да послужи за някакво разнообразяване. А този форум все пак е и начин на комуникация - то пише всичко в книгата, тогава защо изобщо сме тук? Не може ли да си поговорим малко? На мен лично ми действа много успокоително, като си пиша с хора с подобни проблеми, все пак не срещам такова разбиране в ежедневието си и в дадени моменти имам нужда от малко "приказки" за подкрепа.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор the__knight ()
Публикувано25.10.08 17:57



Извинявам се и на теб



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: the__knight]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано25.10.08 18:07



Сакън, само това не!!! Как ще те премахва??? Та аз се радвам от все сърце на резултатите ти и вярно, че те наричам "шампионе" шеговито, но всъщност то си е и истина!!!
Добре, вече ще те наричам "рицарю", така става ли:)))?

Виждам, че си усетил, че не съм се почувствала лично засегната:))) и все пак да го кажа открито - удоволствие е за мен и да се посмеем тук, освен всичко друго. А извън смеха целта ми беше именно това - да кажа, че има и такава напитка, и то вкусна при това (е, поне за мен). Лифт имат освен това и лимонада, и вишна, все с подсладители, ама според мен вишната не струва... обаче някой може пък и да я хареса, нали вкусове най-различни.

Така че, Рицарю, не съм възприела постинга ти като заяждане, а като възможност хем да обменим информация, хем да се посмеем.



Извън всякакви шеги обаче резултатът ти наистина е зашеметителен. Дано достигнеш желаното все така добър и приветлив! Пожелавам ти го от сърце.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор Плaтнoxoдka (бяла)
Публикувано25.10.08 18:16



Може, може, нали затова стоя тук - защото именно бъбренето с хора, които те разбират, е хем полезно, хем много приятно.

Мен примерно все ме напира да споделя за лука - не че подкокоросвам някого да не спазва дословно правилата, определени от Дюкан - опази боже, не. И все пак - факт е, че в чисто протеиновите дни изяждах огромни количества кромид с оцет и това не наруши поне видимо отслабването ми. Напълно невъзможно ми е да ям пет дена само протеини без поне някакъв зеленчук - и избрах кромида, може би защото точно Дюкан го споменава, макар и като подправка. Та всъщност целта ми е да кажа, че ако някои от нас допуснат малки своеволия просто защото не издържат или защото се налага - не е страшно, отслабването пак си продължава, факт.



Та така. Ще ми се и други да споделят за свои наблюдения върху режима си - то това се случва, разбира се, ама още, още:)))). Тоест, както казваш ти, Слаботелесна - ми да си говорим! Освен отчетите, дето даваме, които, разбира се, си остават най-стимулиращи .

Засега приятна вечер от мен, беше ми много гот да си поговорим, Рицарю, Слаботелесна!
И доскоро пак.:)))




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор the__knight ()
Публикувано25.10.08 18:17



Между другото и на мен много ми харесва Лифт Ябълка и ще се възползвам от него за което благодаря.

Иначе най желаното от мен беше да видя двуцифрено число на кантара

което вече се случиСпоред калкулатора именно на 99 трябваше да спра обаче вече ги подминах.Тази цел която си бях поставил никога не съм си представял че дори ще я доближа, но сега продължавам напред живот и здраве.Единствено високия холестерол ме притеснява даже мислех да включа ябълки които спомагат за намаляването му, но в крайна сметка започнах да употребявам ябълков пектин който е на прах и дано има малко понижение в изследванията следващия месец.

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: the__knight]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано25.10.08 18:52



Привет на всички дюканстващи!
the__knight-Добре дошъл в темичката!Много се радвам на твоите успехи!За холестирола наистина трябва да се погрижиш,но ти си умен и ще се справиш с проблима си!
И аз в понеделник ще го меря и ще видим...
Попитах веднъж но никой не ми обърна внимание-кажете ми моля ви може ли да се яде червеното цвекло през 2ра фаза когато си на ПЗ?Дюкан казва че може "салатно цвекло"Това същото ли е?
Иначе аз сега съм в застой- и мечтая за моята любимо цисло 8...да ми се покаже!
Успехи на всички!





[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: kateluna]  
Автор the__knight ()
Публикувано25.10.08 19:43



Червеното цвекло съдържа доста захари.!!!Обаче се препоръчва за диабетици защото то подпомага асимилирането на хранителните вещества и ускорява изхвърлянето на токсините. Има и доста положителни характеристики и аз лично бих го включил в умерени количества(1-2 пъти месечно) ако ми харесваше.

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: kateluna]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано25.10.08 19:46



И аз не знаех дали е едно и също, но като потърсих в гугъл, навсякъде излезе - "червено салатно цвекло". Така, че няма страшно, само да не е в големи количества, че е по-сладко.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: the__knight]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано25.10.08 19:51



Е, аз не се сърдя.

Поздравявам те за постижението!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано25.10.08 22:08



Благодаря ви за информацията за цвеклото!Само 1-2 пъти в месеца много не ми харесва,но ще се постарая!

Лека и отслабваща нощ!И да не забравите да си поправите часовниците с новото зимно време!До утре отслабващи!



[image][/image]

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: kateluna]  
Автор the__knight ()
Публикувано25.10.08 22:19



, и все пак не бих го ползвал често

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: the__knight]  
АвторДopинa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 22:56



с лют пипер може ли да се подправя храната.А с запека как се справяте...голяма мька е при мен





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 22:58



След малко отсъствие от града-пак съм тук-и какво да видя??!!Някои спорят,сърдят се ,извиняват се после...
Мили начинаещи,спазвайте точно режима и резултатите няма много да закъснеят!

А как не мога да повярвам,че "7 дни съм в ударна фаза и няма никакъв резултат" не цитирам никой от вас,просто ми се е случвало да чета и подобни неща,ама не ми се вярва-то егати и метаболизма на такива хора...Колкото повече,толкова повече-казва Мечо ПУХ, а и нашия Мечопух,която цитирах,как ми помогна,че плодове ще има и догодина,но ако ги ядем сега и догодина щЕ сме си ДЕБЕЛИ, и толкова ми помогна с този израз,за да не посягам към праскови,кайсийки и диня.Тогава моят съпруг ме майтапеше,че ще ги ям,ама на компот-е,дойде това време вече-нищо,че са с подсладител,но друго е 90 кила,а друго...67!!!
Ако нямате стимул и мотивация-създайте си ги сами,следвайте ги,не разочаровайте себе си,упорствайте и не след дълго ще има на какво да се радвате...
Ако искате нещо много силно,то ще се случи-рано или по-късно...



Тема Re: За запека...нови [re: Дopинa]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано26.10.08 12:15



Това е моята изпитана "рецепта", която помогна на всички, с които я споделих!
Сутрин, на гладно изпивам 1 голяма чаша /~ 350 мл./ хладка, почти топла вода. След това за закуска си правя нещо с трици - кексче, палачинка, питка за сандвичи, пица, или само си ги бъркам с кисело мляко. Към триците ЗАДЪЛЖИТЕЛНО добавям 1 с.л. ленено семе /меля си го по-едричко на кафемелачката и го съхранявам в тъмен, плътно затворен буркан в хладилника/, 1 ч.л. чист ябълков пектин на прах /има го във всички диетични магазини, но гледайте да е 100% ябълков пектин - пише го на кутията/ и 1 к.л. канела. Сухите съставки хубаво се смесват и чак след това се добавят "мокрите" съставки.

По време на закуската изпивам още 1 чаша вода, може и чай, но билков. През останалата част от деня хапвам по малко нещо режимно и пия поне по 2 л. вода, като в тези 2 л не влизат кафето и колата /кола и други газирани напитки пия много рядко, защото установих, че от тях задържам тегло/. Основното ми хранене е сутрин. Ако не съм си у дома за закуска, си приготвям закуската от предната вечер и си я хапвам на работа.
Станала съм като кърмаче - щом хапна и бегом във WC
Тази рецепта помогна на много мои приятелки, някои от които с проблеми от много време, дано помогне и на вас!
Привет от мен, успешно отслабване на всички новодошли и стриктно спазвайте режима! Иначе резултати почти няма, но за това не носи вина Дюкан!!!

Редактирано от mecopuh на 26.10.08 18:06.



Тема Re: За запека...нови [re: mecopuh]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано26.10.08 12:53



И аз да кажа какво открих за ВЦ, след като вчера си направих малък експеримент... след който мога да ви кажа, че ултимативният диуретик е доброто старо рициново масло

(само не знам дали вие, дюканките, можете да го пиете). Сериозно, пийнах си една глътчица на шега иииии... Това беше вчера. И до днес действа Направо е брутално.



Тема Re: За запека...нови [re: Ayame]  
Авторзaпeчeнa.... (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 15:06



ох,наистина е голяма мька с ОО.Направо сьм циментирана,а и от напьване пак ми се появиха хемороиди

.Иначе като при никоя друга диета не ми се яде сладко,не се чувствам гладна,имам сили,ама тоя проблем да го нямаше...Днес ми е 7ден на ударната фаза,от утре мисля да мина на втора за 7 дни и така да ги редувам 7/7,но не ми е ясно кога да включа плодовете....



Тема Re: За запека...нови [re: зaпeчeнa....]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано26.10.08 18:08



Честит ви Димитровден и честита здрава зима!


Благодаря на the_knight и mecopuh за информацията и съветите!Това за ябълковия пектин е интересно!Купих си вече и обезателно ще си слагам в сутрешното кексче!Но вземате ли го по 3 пъти на ден както пише в листовката или само сутрин в кексчето?Мисля, че веднъж вече обсъждахме за подсладителите, но не се уточнихме кой подсладител е най-подходящ и по- малко безвреден!Какво да правя като не мога да си пия кафето и чая без подслаждане!А режимноте кремчета също трябва да се подслаждат с нещо.Аз използвам Суитли, но мисла че не е най подходящо!Хайде кажете нещо по въпроса!?



[image][/image]

Тема Re: За запека...нови [re: kateluna]  
Автор the__knight ()
Публикувано26.10.08 18:47



За подсладител аз ползвам този

защото позволява термична обработка.
Относно пектина доколкото се информирах за него не се препоръчва да се подлага на термична обработка (печене на кексчето).Аз ползвам .Профилактична консумация се препоръчва до 5гр на ден а за лечение не повече от 15гр.Много е приятен с малко подсладител и разтворен в топла вода.Една кутийка е 40 гр и стига за около седмица цена ~2.30лв

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Редактирано от the__knight на 26.10.08 18:50.



Тема Re: За запека...нови [re: Ayame]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано26.10.08 23:11



Скъпи, дюканки. Да ви се похваля. Издържах геройски уикенда с чевермето почти без прегрешения. Беше адски трудно, вярвайте ми, не заради изкушенията, а заради това, че трябваше да ям различни неща от другите и да не близвам алкохол, а това прави впечатление на всички и без да иска човек става център на внимание и коментари. Писна ми от въпроси "ама защо така", "ама защо не хапнеш поне малко?". И все пак, бях с приятели, които са толерантни. Благодаря им и на тях за проявеното разбиране и толерантност. Агнешкото месо има също суха част, от което се възползвах, вярно с не повече от 150 гр., но все пак си хапнах. Подбрах си сухичко месо, изчистих всички мазнини от него и на вкус беше като телешкото. Правихме планински преходи и вероятно това също помогна да стопя някоя и друга излишна калория. Като се върнах, се страхувах да се кача на кантара, но все пак го направих. Все още съм на достигнатите килограми без да съм качила дори грам. Очаквам сутринта дори да ми покаже някой минус. Съветът ми към всички вас е да избягвате такива уикенди извън цивилизацията с храна от вкъщи и с много хора, които предпочитат олио в общата салата, свински меса, чевермета и много алкохол. Условията не са никак подходящи за претенциозни дюканки като нас.



Редактирано от Rossella на 26.10.08 23:13.



Тема Re: И аз не мога да се стърпянови [re: Rossella]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано27.10.08 09:29



да не се похваля. Един ден предсрочно изпълних двуседмичната програма за връщане на кг натрупани през последния месец Да напомня: От 30 окт 2007г до 30 март 2008г резултат беше -15кг Задържах го до август и си повярвах , че е за винаги. Отпуснах му края и хоп 6кг от горе. Сега обаче за две седмици ги свалих. Не искам да ви действам отпускащо, но установих от личен опит , че кг които не са преседяли дълго върху вашето тяло, доста по-лесно се махат. Т.е. ако ви се случи да качите някое килце, то се сваля по-лесно ако не се е застояло дълго. Сега продължавам с диетата като мечтата ми е да видя двуцифрено число започващо с "8" та дори да е 89.99кг Днес съм 97кг. Желая успех на всички. Хубаво е, че ви има. Това място наистина върши работа "взаимопомощ"

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано27.10.08 09:33



Ще ми действа стимулиращо , ако ме включиш и мен в табличката. 55г Начало - 30 окт 2007 110+ Днес 97кк мечтано тегло 89

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: karmen]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.10.08 10:02



Готово.

Целувки и спорна седмица за всички!!!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: Dorchester]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано27.10.08 12:50



Дорче.. какво става? Защо не виждам табличката?



Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: Me4тaтeлKa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.10.08 14:19



Е ха де, де да знам?!?


Аз я виждам, но ми се е случвало да не се отваря от първия път.
Мисля, че Гугъл документите (където е качена) правят някакви номера, аз не виждам начин да подобря положението.

Я, хора, кажете как е при вас?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: Dorchester]  
АвторПлaтнoxoдka (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 19:22



Аз виждам табличката, но пък не мога да вляза с регистрацията си, непрекъснато ме изхвърля!





Тема резилтатинови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано28.10.08 00:54



Здравеите мацки
аз искам само да се отчета :Днес сам вече 8 ден от началото на диетата и 3ти ден от втората фаза и резултатите не закьсняват.Минус 3 кг,но по важното е че не само кантара показва минусови резултати но и аз се чуствам по слаба и даже и по дрехите си усештам че са ми малко по широкички .много ми е радостно и мисля да продалжавам напред.не се чуствам гладна,даже успях да издаржа на доста изкушения през почивните дни.направихме си голямо парти както му се вика с много ядене и пиене,с шишоже пилешки и свински,торти,плодове и всякакви там глезотии но яз устоях всячески.ядох си моето си месо и салата и даже не близнах и капка вино.Много чаи и вода и така издаржах.имам един вапрос момичета.да знаете дали може да пия газирана вода,тьи като ми е слабост.моля отговорете.поздрави на всички .



Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: Плaтнoxoдka]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано28.10.08 08:37



Здравейте мили дюканки,
не съм писала отдавна , но редовно ви чета


Аз все още съм във втора фаза.
Днес канатара показа 64.3 кг.
Остават и още 2.3 кг. за да премина във трета фаза, много съм доволна, изглеждам страхотно (скромността краси човека)
Дорче с молба към теб да промениш показателите ми в табличката.
Успех на всички и дерзайте защото резултатите са страхотни и и си заслужава.
Хубав и успешен ден на всички!!!



Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: escada]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано28.10.08 09:56



Честито за намаленията, момичета!!!
Да отговоря на Davidmama: може газирана вода, разбира се. Нали няма захар в нея.



Аз сега да ви кажа, какво забелязах - таблицата имаше една много голяма ГРЕШКА - сумарните килограми не помръдваха. И днес поправих формулата - ами те вече клонят към 600!

500-те сме ги минали отдавна, ама кой да види...



Да сме живи и здрави, с помощта на новите ни попълнения - ще ги гътнем скоро, сигурна съм!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано28.10.08 11:03



Само да се изфукам!
Преборих се с още 700 г.!!!


Чувствам се прекрасно, а изглеждам още по-прекрасно! Даже не мога да повярвам, че това "маце" 'дето ми се усмихва от огледалото е моя милост! Ама нали разправят, че каквото застанало, това се показало - за огледалото де, та ми се налага да вярвам, че съм си аз!
Комшийките вече ме гледат с неприязън и като ги срещна заедно с мъжете им, гледат бързичко да си ги приберат у дома!!! Това в рамките на шегата!
Желая на всички да изпитат това чувство на удовлетворение, което те обзема, когато видиш резултатите от усилията на волята си /при мен си е чист инат/!!!
Целувки и успех!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 13:55



Здравейте момичета, чета ви и ви се радвам отдавна, а от 14.10.2008г. и аз стартирах от 71 кг. при ръст 170см. с цел 60 кг. Резултата до сега е -3300кг. Малко ми се вижда, но знам, че не може да трупаш с години, а да свалиш за месец-два. Когато се почувствам слаба влизам тук и като ви чета се отказвам от всякакви намерения за похапване на забранени неща. Обещавам вече да съм активна и да обменяме опит. И имам едно питане: Какво ще кажете за бонбонките Орбит, Солано, Голиа актив? Всичките са с подсладител, та се чудех това дали е достатъчно, за да са разрешени за режима. Днес видях , че в Голиа актив има 97 калории за 100 гр. и ми се сториха множко.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 14:03



И още нещо. Кога се качвате на кантара? Аз се меря сутрин като стана, на гладно и след тоалетна. Понякога се меря вечер от любопитство, ноооо... това което показва кантара не ми хресва - дава разлика от +3-4 кг. понякога

. Нормално ли е това? Какво толкова съм погълнала ,дори сега когато съм на протеини. При вас как е?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Пoли]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано28.10.08 14:15



За бонбонките - установили сме, че са нережимни, сори. Къде със сметана, къде с нещо друго....

А тегленето - да, сутрин, на гладно и след ВЦ, това е най-верния момент.
Наистина до вечерта отклоненията са значителни.

Поли, желаеш ли да се включиш в табличката? Резултатът ти си е супер, съвсем в мярка.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 14:32



Ами, да. Хайде и моите скромни (засега) постижения да бъдат включени в общия принос за свалени кг.. Благодаря, за което.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 17:09



Охоооо,гледам тук младите ни надежди и постиженията им!


Радвам ви се ,мили момичета,напомняте ми моите радости-не само в началото ,а и досега!Страхотно е да видиш Кантарчо и Метърчо/при някои Сантиметърчо/как се усмихват срещу вас с нови показания!
А с Мечопух направо сме си НАРЦИСКИКолежки,че комшийките си крият мъжете от нас е явно,ама да вземат да се замислят и за синовете...Аз както подкарах фаза 3 до Нова Година за купоните сигурно някои ще се чудят дали мъж ми не се е "обзавел" с любовница...Изцяло ми е подменен гардероба щото дългите сака и поли на ластици са аут,а от56-58,нося ръст 44-46!Хайде до скоро и четете редовно форума!Ако искате да излеете душата си-мястото пак е тук!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 20:54



Благодаря за табличката. На 31г. (погледнах, че сме две без години)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Paдa]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано28.10.08 23:12



Ауууу, Раде, как ме подсети за полата на ластик, как чакам с нетърпение да я хвърля през прозореца, та някой долу да си завива колата с нея! Размер 44-46...Ееееех, и това ще го бъде, може би догодина. А защо не може Орбит? То, соланото е със сметана, а Орбита какво има? А от онези ароматни дъвки-sugarfree-може ли? Аз си дъвча едни с диня, да не се окаже, че не може?





Тема моля помогнетенови [re: Пoли]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано29.10.08 01:58



Здравеите момичета
искам и аз да си сложа лентичка отдоло под мненията ми а не знам как да го направя.Някои може ли да ми обясни милички.Мисля си ,че това ште ми послужи като добьр стимул всеки пьт като влизам вав форума и виждам как постепенно се приближавам до заветната си цел.Благодаря ви предварителни и целувки на всички.



Тема Re: моля помогнетенови [re: davidmama]  
АвторДo Davidmamma (Нерегистриран)
Публикувано29.10.08 08:07



Отиваш на някой сайт и си генерираш линийка. След като ти излезе как ще изглежда окончателно линийката, обикновено излиза и "адреса", който трябва да копираш за форуми, е-mail-и и т.н.
Съответният адрес го копираш в посоченото за това място в твоя профил и готово.
Дребна забележка: За дира трябва вместо [img] от двете страни на "адресът" ти да стои [image], т.е. ти ще си го коригираш, след като си го пейстнеш в профила.

/За да видиш дали ти излиза, първо натисни "предварителен преглед на мнението", така ще можеш да придобиеш представа дали правилно си копирал "адреса" си в профила и респ. ккоригираш преди да си поместил мнение/



Тема Re: моля помогнетенови [re: Дo Davidmamma]  
Автор davidmama (непознат )
Публикувано29.10.08 08:12



A може ли да ме светнете за някои от тези саитове.не знам каде да тарся.благодаря ви



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано29.10.08 08:41



Добро утро на всички!
Аз от 3 дни съм само - 100 гр. Мисля, че ми е рано да съм в застой, но по-принцип аз трудно свалям, така че съм свикнала. Нооо, ече съм член на табличката и няма да се излагаме, стискаме зъби и напред....
Имам едно питане: Някой от вас спортува ли? Имам спомен от книжката, че Дюкан май не препоръчваше физически натоварвания.Честно казано не знам дали бих могла да спортувам, защото от вчера нещо нямам сили за разлика от поредишните дни, когато кипях от енергия за мое учудване, защото по принцип съм с ниско кръвно и често ми се вие свят.
Успешен и отслабващ ден на всички!



Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: escada]  
Автормeл (Нерегистриран)
Публикувано29.10.08 09:12



Здравейте!Отдавна не съм писала.Стигнах до 89 и няма мърдане надолу.Затова и минах в трета фаза,но се чудя дали да не се върна пак -искам да съм поне 80.Какво е вашето мнение?



Тема Re: моля помогнетенови [re: davidmama]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.10.08 10:24




Аз ей този сайт обичам, защото после линийката се коригира направо в профила.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Пoли]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.10.08 10:25



Точно така, не се препоръчва спорт в първа и втора фаза. Организмът се затруднява.
За ниското кръвно - айрян със сол, супер е.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: мeл]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.10.08 10:27



Миличка, само ти можеш да си отговориш на тоя въпрос. Имаш ли воля да се върнеш във втора? Искаш ли наистина да отслабнеш още? Дори и бавно, ако си спазваш режима както трябва, ще ги достигнеш тези 80 кила. Въпросът опира единствено до твоето желание.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: моля помогнетенови [re: Dorchester]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано29.10.08 12:11



Май изпълних всичко , но все ми отговарят: Дълъг ви е. Че не ми е дълъг, не ми е , последния път май го разбраха, но сега ще видим имали линийка или няма

http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/185226/weight/97/line.png[/img][/url]


Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: Dorchester]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано29.10.08 12:12



Какво не съм изпълнила както трябва та този компютър се подиграва с мен?

http://www.myjane.ru/lines/][img]http://lines.myjane.ru/rules/185226/weight/97/line.png[/img][/url]


Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: karmen]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.10.08 12:23



[image]http://lines.myjane.ru/rules/185226/weight/97/line.png[/image


Ето така е - копирай си го в подписа, като сложиш накрая една ] <--- такава скоба

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 29.10.08 12:25.



Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: Dorchester]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано29.10.08 12:32



А сега да видим?




Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: Dorchester]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано29.10.08 12:35



Тъкмо щях да искам диета за поумняване и най-сетнт стана. Много благодарности






Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: karmen]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.10.08 12:45



Честито!

По-късно при промяна на теглото влизаш в профила и само заменяш 97 с 96, 95,... 85 и така нататък



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Автор nadin83 (непознат )
Публикувано29.10.08 13:45



,zdraveite ve4e ot tri dni sam na dietata i sam -2kg.



Ей, съжалявам, мила, тук пишем само на кирилица!

Редактирано от Dorchester на 29.10.08 14:32.



Тема Re: DORCHESTEEEEEEEEEEERнови [re: мeл]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано29.10.08 20:02



Мел, и аз под 90 вече много трудно мърдам, обаче съм търпелива и вярвам, че ще мръдне този кантар... Иначе на мерки свалям в момента, но кантара се е закучил нещо..... Но ще се преборя и с него.
Аз започнах да ходя на народни танци- за да мога да стегна бедрата. Има страхотен ефект, но наистина организма се затруднява при усилено натоварване... Мен лично веднъж ми прилоша след репетицията. Но не се отказва, защото пък има страхотен ефект- просто не си давам толкова много зор и се вслушвам в себе си... Иначе си играя леки упражнения в къщи, но... си се щадя сама и карам по- полекичка с тях...





Тема Re: моля помогнетенови [re: karmen]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано29.10.08 21:56



Копирай само втората част, като изпишеш вместо [img] - [image] (по-горе беше обяснено поне 2-3 пъти във форума. За по-нагледно ей това:



После само си коригираш цифрата за килограми (в случая 97) в профила.

Успех!

А аз се боря още с третия. Ужас нещо не ми се получава....



Тема Re: моля помогнетенови [re: Me4тaтeлKa]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано29.10.08 22:30



Привет на всички. Да се похваля: успях да се преборя с още един кг !

Дори, можеш да ми коригираш данните в табличката. Да са ми честити 63 кг! Да се почерпим и наздраве!







Тема Re: моля помогнетенови [re: Rossella]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано29.10.08 22:36



...и момичета, да ви питам нещо
напоследък уикендите ми са много натоварени, а работата ми е свързана с чести пътувания. Скоро заминавам за чужбина за цяла седмица. Чудех се дали може да нагаждам втората фаза според ангажираността ми? Започнах на режим 5/5, но смятам докато съм на път да минавам в режим ПЗ и после да компенсирам със съответния брой протеинови дни. Засега не виждам да ми се отразява зле, но малко се притеснявам. Например сега ми се налага да мина към 3/3 за да не попадна в протеинов период следващия уикенд, когато пак зачезвам извън града. Някоя от вас прилага ли моята стратегия?





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Пoли]  
АвторlLl (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 02:19



И аз не свалям нищо , 4 ден и съм на ударния период и - 450гр. срамота, а спазвам всичко като никога, както пише той дори и троха да хапнеш се проваля всичко, та не съм съгрешила, но ето няма резултат, а след това в П+ПЗ като гледам, че има застой заради водата, която се задържа, май е по-добре да я спра тази диета, не е за мен. Само се мъча и ефект никакъв. Тренирам пилатес, но леки упражнения, че иначе нямам сили, не може да се тренира както разбрах. Та така -ефект при мен тази диета няма, май до тук бях, а не исках да се отказвам. Чувствам се и гладна и пак нищо, не съм и пред цикъл...ужас, успех на всички аз май се оттеглям



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: lLl]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.10.08 09:16



Здравей. Съмнителна ми е тая твоя работа с тези 450 грама. Дай менюта тук, ако искаш. Чудя се, как е възможно да говориш за глад? Ако ядеш МАЛКО, това не е Дюкан! Давай да решаваме загадката.



Мечтателке, за теб също мисля, че може да бъркаш някъде. Ти искаш ли да споделиш какво хапваш?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: моля помогнетенови [re: Rossella]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.10.08 09:18



Стратегията ти е абсолютно правилна! Само да добавя, че ако ти се наложи да направиш и 10 дни ПЗ, това не означава, че после следват 10 дни П - бих казала, че това е жестоко към организма и психиката. По-малки периоди на разбъркване са по-удачни. Ох, разбра ли ме...



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: моля помогнетенови [re: Dorchester]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано30.10.08 10:21



Разбрах те, Дори . Благодаря много за успокоението.

И аз знам, че не бива да се прекалява с чистите протеинови дни .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 10:38



Здравейте отново, като гледам май не съм само аз със задържане на теглото. Вече 4-ти ден не мърдам и не знам защо. Мисля, си че може би не хапвам достатъчно. Сутрин хапвам триците с мляко 0.1%, на обяд пил. пържола на тефлон със салата (тиквички, патладжан, лук и чушки поляти с дресинг от сол и оцет и копър), следобяд 200 гр. кремче (пр.мляко 0.1% + яйца + подсладител+желатин), вечеря: същата като на обяд. Вода за целия ден около 2.5л. и кола лайт около 0.500 мл. Това е менюто ми за вчерашния ден. Горе-долу така го карам. Дали не траябва да хапвам по-малки порции, но повече на брой, но това няма да ми е лесно, защото съм на работа и не мога непрекъснато да дъвча. Мисля, че Дюкан препоръчва през дните на ПЗ да има месо на всяко хранене. Ако ставаше без месо щеше да е по-лсно да хрупкам между основните хранения само краставички, репички, зеленце .....



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Пoли]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано30.10.08 11:01



Поли, ако си в ударната фаза не можеш да хапваш зеленчуци. Ако си във втора фаза, нормално е да не мърдаш няколко дни. И аз бях така. Ако все пак се притесняваш, замисли се дали имаш хормонални проблеми. Дюкан пише в книгата си, че при някои жени с хормонални отклонения слабеенето става много по-бавно, примерно с около кг за цял месец.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Rossella]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 13:07



Не, не съм в ударна фаза. През ударната фаза свалих 2.5 кг., после през 5-те дни ПЗ още 0.800 гр. и до там. През следващите 5 дни протеини и вече 2 дни ПЗ едно голямо НИЩО. Нямам хормонални проблеми, но от опит знам, че доста бавно свалям по принцип, но като ви четях тук реших , че и аз мога бързичко да се отърва от излишните кг., но явно при всеки е индивидуално. Не се отказвам, обаче е доста обезкуражаващо, когато кантара не мърда.
И едно питане: Хапвате ли кис. мляко Култура. На кофичката пише, че съдържа 3, 4 % (мисля че беше) растителна мазнина, което май го прави несъвместимо с режима.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Пoли]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано30.10.08 13:44



Споко, аз съм на в края на втората седмица и едвам -3 kg, но няма да се предам. Може би и организмът ми се нуждае да "свикне" с режима, че да отреагира по-бурно. Но независимо, че на kg не са много, в лицето, краката и най-вече по дрехите определено намирам разлика.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Автор Me4тaтeлKa (оптимист)
Публикувано30.10.08 13:46



Питах се какво става по време на пости? Някой дали е постил като е консумирал растителни протеини по време на постите?

Много ми се ще да опитам, а вие? Моля споделете, ако имате някакъв опит.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Пoли]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.10.08 13:47



Поли, не се притеснявай за темповете си на сваляне. Нека мине месец-два, като направиш равносметката, ще си доволна, повярвай ми. Само бъди максимално стриктна.
Въпросът ти за Културата е основателен, по-добре е точно нея да не я ползваш. Забелязах, че на Герма с черните петна, която е на същия производител, вече пише само 0,1%, а тя също беше с добавена растителна мазнина. Чудя се, дали наистина са й променили състава?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 14:16



Здравейте сладурчета,

Дорче, Кателунка, Раде, Сани,
нямам време да пиша, отбивам се да ви кажа, че при мен всичко върви като по ноти. Подържам си теглото, но и аз като Рада карам по два дни протеинови. Не мога да допусна да върна някое килце.
Желая на всички успехи, на новичките много търпение.

-------------------------
в трета до 8 март
остават 130 дни



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано30.10.08 14:18



Момичета, уплашихте ме с "Култура"-та. Аз си я купувам всеки ден, 0.1 % масленост пише. Bifidubacterium + Ca / 0.1 %
Къде видяхте, че съдържа растителна мазнина? В момента кофичката е пред мен.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Rossella]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.10.08 14:19



На капачката, под формата на окръжност, в близост до ръба, има цял ред ситни буквички, огледай там.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Rossella]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 14:24



Момичета,
аз преди ползвах Герма 0,1, сега Култура. Мисля, че не е толкова страшно
ползването на Култура. Знам ли, можеби не е подходяща за втора?
Култура обаче е по-вкусна



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано30.10.08 14:26



Да, права си... ужас

От друга страна, щом слабея, а го ям всеки ден - трябва ли да го спра? На мен ми харесва само това мляко. Другите са ми гадни.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Dorchester]  
АвторПoли (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 14:31



Значи освен Верея 0.1% и евентуално Пършевица 0.5 % остава ли ни друга алтернатива за кис. мляко? Надявам се, че в прясното мляко няма подобни съставки (досега не съм обърнала специално внимание). Аз лично купувам прясно мляко Герма, Лактеа, Май дей . Президент 0,1% било много вкусно (съответно и по-скъпо), но лично аз не съм го попитвала.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Me4тaтeлKa]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано30.10.08 14:43



И при мен има застой на килограмите.Свалих 3кг през ударния период .и от тогава пове4е неможах да сваля.Но не се отказвам и продължавам.Имам още 10 кг но ще ги сваля не се отказвам.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 21нови [re: Gala]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.10.08 14:54



Гала, правилно разсъждаваш!


Бъдете спокойни, момичета. С Културата също се отслабва, когато почвах преди година и четвърт имах под ръка само такова и на него тогава не пишеше за раст. мазнина


Все пак, който желае да бъде стриктен, да я избягва.

Има Верея, Био стил, Герма, май имаше и още.

Сега хайде в новата тема.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.