Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:25 24.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Зависи какво тренираш,нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано22.10.08 17:58



На 28 съм вече

Би трябвало да има промени, но в случая според мен виновен е фактът, че тренирам останалите части на телесото си, а корема - не



Тема Re: Зависи какво тренираш,нови [re: Ayame]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.10.08 18:27



При мен промените започнаха доста по-късно. Не може с тренировки да отслабнеш само на едно място - в случая корема. За съжаление е генетично кой къде ще трупа мазнинки и зависи от хормоналния баланс също. Топенето на мазнинки става 90 процента с хранителен режим - и само корем да тренираш пак не може да заставиш организма да стопи точно там мазнинките, можеш само да стегнеш мускула, което пък ще ти помогне за гърба (колкото и странно да ти звучи). От друга страна вече стегнат мускула ще е готов да се покаже като свалиш мазнините с режим

.
Аз така правя сега тренирам за като отслабна да ми се видят плочките, че сега само напипвам колко ми е здрава пресата.
И още нещо - мускулите, а и мазнините нямат нищо общо с еластичността на кожата - нямаш ли я дори и да си слаба и тренирана, след отслабване - ще си виси като драперия. Нали имаше един виц:
Една снаха се разхождала гола и свекървата я попитала какво е това - Ами това ми е нощницата! Свекървата решила и тя така и на въпроса на свекъра какво се е размяткала гола, му отговорила, че е по нощница. Ами да я беше поизгладила малко!



Тема Относно колананови [re: Ayame]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано22.10.08 18:48



И понеже въпросът ти беше относно вибро колана, честно да си призная и мен ме изкушава, макар да съм наясно що за чудо е рекламата. Но съм чела доста неща за влиянието на вибрациите, освен това съдейки по рекламата доста ми наподобява на масаж, а аз от него имам полза по отношение на кожата - става по стегната и гладка, при редовни процедури целулита ми аха да изчезне съвсем. Освен това в темата на Дюканките Корсичка мисля се изказа ласкаво за такъв колан. Та незнам кога ще ми причернее, ще си купя и после ще стои някъде захвърлен в къщи, като доста подобни глупости.

Скоро бях писала за един вибриращ уред, но не съм пробвала още. Fitvibe Excel показва отлични резултати и в борбата със стареенето на кожата, заздравява мускулите, подобрява кръвообръщението, заздравява костите, редуцира стреса и повишава тонуса. Той представлява механична платформа, която вибрира и придава бързите вибрации на цялото тяло. Това допринася за усъвършенстване на формата на тялото, за намаляване на подкожната мастна тъкан и за постигане на хормонално равновесие.
Вибрационните тренировки, които се правят чрез уреда, натоварват до 100% мускулните влакна. За сравнение - при обикновените упражнения натоварването е едва 40%. Ето защо 1 минута вибрационна тренировка се равнява на 100 коремни преси.



Тема Re: Относно колананови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано22.10.08 21:42



Знам го този уред, едно такова футуристично, дето стъпваш на него и се тресеш :) Има ли го в България? Сигурно сеансите са много скъпи обаче


Единственото инфо, което имам за колана, е от една позната, която твърди че имало някакъв ефект, но пък тя си похапва доста здраво и не мога да сравнявам нейния случай с моето постене Много съм сериозна с диетата и тя прави колкото може за мен, но си иска и изпотяване Ще пробвам това, което Мартир предложи с повдигането на краката, та дано поне малко се стегна Кожата ми, общо взето, се държи на положение (освен в бюста... Никога няма да го прежаля!!! Какво правите за бюста??!), но отслабнах много в кратко време, така че търся и стягащи средства за всеки случай и ако коланът прави това - ще си струва. Ядоса ме само, че когато се обадих в магазина на фирмата, ми казаха, че въпреки постоянно течащата по 100 телевизии реклама, го нямали в наличност, така че, ако съм обичала, да съм го капарирала и до 3-4 седмици щял да бъде мой! Аз ли съм твърде взискателна или това си е адски непрофесионално?



Тема Re: Относно колананови [re: Ayame]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано23.10.08 09:25



Да сеансите са 15лв., което си е сериозно, общо взето на цената на масаж.
Това упражнение е ОК, но незнам дали може да се прави в домашни условия. Този уред има и облегалка за гърба, която помага да изпълняваш упражнението правилно и да избегнеш травми. Опитай и едно упражнение от Пилатес, освен че стягат корема, помага и за гърба.
Лягаш по гръб, краката са изпънати, петите събрани, пръстите разтворени, ръцете покрая тялото. Изправяш краката перпендикулярно на пода и бавно започваш да ги изтегляш към главата, като се стремиш това да става единствено със силата на мускулите на корема като по време на движението вдишваш, а краката се стремиш да минават възможно най близко до тялото. Когато опреш пръстите на краката зад главата, разтваряш краката на ширината на раменете, изпънати в шпиц и започваш баавно обратното движение с разтворени крака, като отново се стремиш краката да са близко до тялото и движението да става от мускулите на корема, докато краката стигнат малко по долу от перпендикуляр. По време на движението издишаш, задължително не трябва да се отлепят раменете и главата от пода, ръцете също са опрени и да го правиш бавно, а не рязко, така се натоварва корема и се щади гърба. Събираш крака и повтаряш отново и така 8 пъти. След това правиш обратен кръг - започваш движението наза с разтворени крака, а го завършваш със затворени 8 пъти.



Тема Ayame-chan, не се набутвай занови [re: Ayame]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано23.10.08 11:21



разни глупави покупки.

Първо: Всичко, което купуваш за ползване у дома си, рано или късно потъва в прах в някой ъгъл. Най-трудно е да се мотивираш да правиш нещо у дома.

Второ: Ефекта ще е слаб. Няма да си доволна. За толкова пари ще си направиш 2-месечна програма със силен фат-бърнер или допаминергист, като Редуктил, китайският забранен продукт (излетя ми от паметта) или от онези неща, които блокират усвояването на мазнините в червата и те е страх да пръцнеш.

Wakarimas'ka? И минавай по-често през другите форуми! Sayonara





Тема Re: Ayame-chan, не се набутвай занови [re: martyr]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано23.10.08 11:52



Wakarimasu, Martyr-kun, arigatou :) Непременно ще мина!
Не знам за фет-бърнърите, не съм пробвала още, макар че се канех. Но се съмнявам след пет месеца диета, която продължавам, да имат някакъв грандиозен ефект. Желанието ми беше повече да стегна корема и да почнат да падат сантиметрите оттам... Ще помисля още, дано има и някой с опит да ми каже тежката си дума (Корсичка например? Ако го усещате като реклама, може и на лични).
Безподобна, още сега ще опитам това упражнение, макар че, като си го представям в главата си, се виждам вързана на геврек и неспособна да заема отново някакво човешко положение :))) Ама аз съм си паника... Ей сега ще пробвам.



Тема Re: Ayame-chan, не се набутвай занови [re: Ayame]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано23.10.08 14:33



Е не е задължително още от първия път да си допреш пръстите зад главата - колкото можеш, но при мен много добре ми се отразява на гърба, а и на коремчето ;).
Само да вмъкна, че ходя на Пилатес в зала с инструктор. Убедила съм се, че най-добре е за мен да спортувам организирано извън дома. Първо тренировките ми тогава са по интензивни, има инструктор и огледала които помагат за по правилното изпълнение, а и в група е по-забавно. Залата е по удобна за упражнения, отколкото у дома и наистина се разтоварвам психически, концентрирам се върху конкретните упражнения (тежести). Няма какво да ме разсейва, кой да ме прекрачва :) и т.н.



Тема Re: Зарежи Seven Omnipotenceнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор fei4kaa (непознат)
Публикувано16.05.09 15:51



Кирилица

Редактирано от Dorchester на 16.05.09 16:45.



Тема Re: Seven Omnipotenceнови [re: Ayame]  
Автор ИCTИHCKATA yниKaлнa® (Заядливка)
Публикувано19.05.09 18:07



Да кажа по темата. Че май се измъкнахте от нея... Племенницата ми има такава машинарийка и твърди, че е отслабнала с нея. Обаче тя си е слабушак по принцип и се бори козметично с 2-3-4 килца. За 20 не вярвам да върши работа...

И да споделя - направих веднъж 2 пъти по 10 минути едно след друго и аз, и после МЕ ЗАБОЛЯ ГЛАВАТА! Наистина тези вибрации ми бяха неприятни от самото начало, а аз имам някакъв малък проблем с вестибуларния апарат и имам чувството, че БЕШЕ ОТ ВИБРАЦИЯТА тази болка... Близо час ми беше определено лошо, даже лежах, и си чувствах главата някак изтръпнала...
Племенницата ми се смее, тя правела всеки ден по час - по 10 минути на различни места, и твърди, че не можело да бъде от това. Обаче аз съвсем не съм сигурна. И май няма да повторя. И без това винаги съм била скептична-вътрешностите как ли се чувстват при това издевателство?? Особено когато си тресеш корема или кръста - черва, бъбреци, далаци - това не е ли противоестествено, да не кажа - определено вредно?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.