Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 24.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 19  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.10.08 14:04



Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:

Протал І
Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.

Протал ІІ
Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, през който постигате желаното тегло.

Протал ІІІ
Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.
Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.

Протал ІV
Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицатадиета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края наживота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.


УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

Постни меса
Това са : телешкото, говеждо и конско

Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.
Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.

Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .

Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.

Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.

Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!
Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.

Птиче месо:
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.

Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.

Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.

Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.

Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!
В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.



ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +
ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:

Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.
Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.
Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.
Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.

ДОБАВКИТЕ

Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.
Захарта е забранена.
Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.
Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.
Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Олиото и зехтина не са позволени.
Алкохолът е забранен.


РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.
Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.
- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.
Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.
Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.


Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.

Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.

ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:
Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.
Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.
На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.
Имате право на следните храни:

- протеиновите храни от ударния период;
- зеленчуците от смесения период;
- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;
- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;
- 40 кашкавал на ден;
- 2 порции нишестени нрани на седмица;
- агнешко бутче и печено свинско филе.

Всичко това увенчано с
- две гала вечери на седмица.
Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:
- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.
Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.
Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.
Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.
Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.
Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.
Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да неси приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперетив, една чаша вино.


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.

Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.

Как действат белтъчините?
1. Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3. Чистите белтъчини намаляват апетита
4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.


Съветите на д-р Дюкан

Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!
Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.
Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.
Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.
Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.


По-долу давам линк към Калкулатора на Дюкан. След като изпълните всички стъпки, ще получите в резултат оптималното си тегло. Това не е теглото, при което ще изглеждате перфектно! Това просто е теглото, което ще поддържате след втора фаза най-лесно.



След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1. Метрична система (оставете metrique)
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол

Ако сте жена, излиза въпрос номер 13:
13. Брой бременности: 0 - 7

След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето оптимално тегло.



Редактирано от Dorchester на 15.10.08 15:52.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано06.10.08 14:12



Ха добре сте дошли в новата темичка!


На всички - успех в смаляването!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.10.08 15:05



И от мен добре дошли.

Хора, все се каня да ви кажа... Калкулаторът се използва ВЕДНЪЖ - в началото на режима. Всяка следваща проба е, как да кажа, да си начешеш любопитството - "какво щеше да е, ако стартирам от 55 кила" например. Но първият път си е единственият достоверен. Туй то.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (минаващ)
Публикувано06.10.08 15:36



честита нова темичка! толкова отдавна не съм влизала, че четох цял ден предната тема, има много новички, за което много се радвам!
Ще помоля детенцето да закачи две снимки"преди и след", да се покажа и аз.
аз се удържам във трета фаза на постигнатите килограми, но понякога и това не е лесна работа, особенно като се заредят почивни дни, командировки и семейни тържества. човек все по нещичко хапва излишно и после - "Протеинова терапия"


На всички желая успехи и поздравявам с постигнатите резултати - особенно Рада и Мечо пух- виждат ми се най-значителни!
Целувки и слънчеви дни желая на всички!



Тема Някоя рецепта да обменимнови [re: Dorchester]  
Автор Me4тaтeлKa (непознат )
Публикувано06.10.08 15:38



Моля, диетуващите по-отдавна да споделят какво си похапват през фази 1 и 2.
Освен чистото месо, т.к. доколкото разбрах могат да се смесват протеините, се сещам за пилешки бонфилета с кисело мляко на фурна.



Тема Re: Някоя рецепта да обменимнови [re: Me4тaтeлKa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.10.08 15:51



Мечтателке,
пусни си Гугъл с ключови думи "дюкански рецепти" и виж колко резултата ще ти изскочат. Момичетата от цяла България в различни сайтове са систематизирали дюкански менюта: гозби, десерти, салатки, хляб, торта, какво ли не... Харесай си един сайт и действай!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Някоя рецепта да обменимнови [re: Dorchester]  
АвторAбeлap (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 17:03



Момичета,привет и от мен.
Най-после преминах психологическия праг и вече съм 99,800 кг.
Да знаете колко години опитвам различни диети и никакъв успех.Само с гладуването успях да стигна до 110 ,но после бързо си възстановявах кг.А сега всичко се получава с такава лекота.
По средата на пътя съм,остават ми някакви си 30 кг.

,но с ваша помощ ще успея.
Сърдечни поздрави на всички



Тема Re: Някоя рецепта да обменимнови [re: Aбeлap]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 01:31



Привет и от мен!Страхувам се от 3 фаза,а толкова я чаках!Продължавам 2 фаза с неизменното 5/5 Е,станах 70 килца/от 90/,както мечтаех преди 3м,а сега...?!

Толкова исках една ГАЛА...Има ли и други като мен дюканки,които предпочитат да свалят още 2-3 килца,за да се "застраховат"?!Разбирате ли ме?!Аз вече се харесвам,да!Но повече от всичко ми тежи тази проклета психологическа бариера!При мен нещата се получиха много бързо,защото бях много" послушна",на сън да ме бутнат ще цитирам Дюкан,"в шеги и закачки" ви пишех,а нещо вече не съм толкова веселичка...



Тема Re: Някоя рецепта да обменимнови [re: Paдa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.10.08 09:53



Рада, мила, напълно те разбирам. Ама недей тъй.


Карай си спокойно трета, просто не спирай да се качваш на кантара всяка сутрин, за да не изтървеш момента. Защо се съмняваш в Дюкан? Заради такива несериозни като мене ли? Недей! Карай трета точно както е в книжката и ще си рахат.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Някоя рецепта да обменимнови [re: Paдa]  
Автор lodka_v_moreto (минаващ)
Публикувано07.10.08 11:11



здрасти,Раде! Няма нищо страшно в третата фаза, като се включват различни храни и правиш гала-вечери се поуспокояваш малко, не е вече толкова еднообразно храненето, кантарът се колебае при мене лично плюс-минус 600-1000гр , но с протеиновия четвъртък всичко се оправя. Нямаш основания за притеснения. Когато съм в командировка, и ям безразборно, защото храненето е на блок - маса, съм наддавала най-много 1,700 грама, но правя два протеинови дни и се оправя работата.Така че по-ведро и смело напред!



Тема Re: Някоя рецепта да обменимнови [re: lodka_v_moreto]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 13:44



О, лодка в морето, при мен се получава същото, въпреки че много внимавам в количествата. Имам промени точно като при теб от 64,000 през 64,800 до 65,500, което вече ме поизнерви. И аз правя два протеинови и всичко си идва на място. Може би за това е този срок по 10 дни на свален килограм, за да може организма съвсем да свикне и да се настрои на новото финно телосложение, което сме придобили. Много внимавам в къщи да не ме обвинят, че съм се вманиачила.
Така че Раде не се безпокой давай смело!!! Аз си бях поставила за цел 73, но с течение на времето непрекъснато променях желаните кг., докато стигнах до 64,000. И ето сега бих казала, че третата фаза ми е най-трудна. Във втора си знаеш..... 5/5 и това е. Може да се задържа, но пак тръгваш надолу, докато в трета леко тръгваш нагоре и това е доста изнервящо. Ние обаче сме ветеранки и ще издържим и трета. После да няма "Е па що ручахме жабетата?"
--------------------------
слабичка в трета



Тема Re: Някоя рецепта да обменимнови [re: kopcичka]  
Автор lodka_v_moreto (минаващ)
Публикувано08.10.08 10:15



някак си ми е трудно да превключвам "скоростите". ту всичко ти е разрешено и може по едно - гала вечерите са така, отпускаш се, после пак влизаш в режим на самоконтрол - протеини и зеленчуци, после пак гала-вечеря, след нея протеинов ден. и се получава, че хем всичко ти е разрешено, хем трябва да си опичаш акъла. пир мен от там произлизат несъответствията и проблемите - трудно превключвам и след месеци вече волята ми не е толкова категорична. само еудно ми помага - вече свикнах на вкуса на протеиновите храни и ги приемам с удоволствие, месото не чак толкова, но рибешки, морски дарове и яйца поддържат режима.
Целувки на всички, слънчев ден!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 13:25



Здравейте. Станаха ми 10 дни в 3та. Значи 1 осигурен кг. Сутринта бях точно 68. Слушкала съм тези дни.

.И аз варирам +-1 кг,но при мен е по- скоро от солени храни. От сладко се пазя ,защото съм пристрастена.И да ви попитам ,купих си някакви ръжени макарони,дали са по- препоръчителни от пшеничените? Така го реших,пък сега пак колебания. Ама то ми е от зодията. Та в тази връзка,Дорче една по- неприятна корекция. Годините станаха 47. Тя корсичка за мъдрост ми говореше,ама хич не ме успокои да знаеш..
Хубав ден ,момичета.
Ох и да питам. ОК регистрирах се най- после. Ама изобщо не мога да влезна. Иска ник- слагам моя и пак иска и пак.......... Смених го и пак нищо. Не че не мога и така,ама можех поне годините на лични ,а не тук



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: caни]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.10.08 13:44



Сани, честито за годинките, мила!


Бъди много здрава и усмихната!

Нямам представа защо не можеш да се логнеш! Паролата да не бъркаш?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: caни]  
Автор martinav ()
Публикувано08.10.08 13:53



Честита 3-та фаза сани , желая ти успех и задържане на постигнатите килограми. Явно сме една зодия с теб Дори и мен може да поправиш тези дни чукнах 28 години

.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: martinav]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.10.08 14:01



Честито и на теб, Мартина!



Сърдечни благопожелания и за теб!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор martinav ()
Публикувано08.10.08 14:10



Благодаря Дори

като си видях табличката сега забелязах , че скоро мога да почерпя и по повод 1 година с режима на Дюкан и за моя радост успешен за сега



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 14:16



Благодаря ти,Дорче. Разбрах най- после какъв е проблема. Зает ми е ника. Ще го мисля. Както без бой си признах ;обичам да мисля;

.
Марти,страхотно успокоение си ми. 28- ех............ Шегувам се. Успех,мила.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: caни]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 16:34



Честит ражден ден и на двечките,
да сте живи, здрави и слабички.
Аз пък днес правя един месец в трета. Засега удържам положението. Сани, аз точно такива си купувам, само че във вид на юфка. Вече ядох от тях, вкусни са. Направих си ги с телешко месо сварено добре и задушени зеленчуци, и преди консумация си настъргах малко обезмаслен кашкавал. Е, мазничко е по-вкусно, но и така стават.

дюканка в трета за 180 дни
минаха 30, остават още 150 /пет месеца/

може на 8 март 2009 да се понапия





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: kopcичka]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано08.10.08 19:37



Благодаря ви милички Дорче,Лодчице и Корсичка за персоналната подкрепа-много ми помагате така,чувствам,че не съм сама...


Още вчера се ''пробвах" с любимите и забравени за 3м и 10 дни пържени картофи със сирене-200г
Абе хора, толкова ми се вдига адреналина,толкова съм щастлива,толкова искам да целуна ръка на г-н Дюкан!!!
Всеки път когато ходя на църква споменавам в молитвите си и всички вас и него-за здраве,късмет и успех!Желая ви всичко това от все сърце!!!До скоро!Пак ще пиша,дано помагам така пък на някоя от вас,която има нужда от подобни щастливички постове!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор мoд.Бapби ()
Публикувано09.10.08 14:29



Когато бях на Дюкан напълнях. Тази диета е безмислена. Най-доброто е спорта, поне Аз така смятам.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано09.10.08 15:19



Здравейте :) Четвърти ден съм на Дюкан и нещо мн хлътнах по триците

Знаете ли дали може да се яде по повече от 3 лъжици на ден или става прекалено много? С кисело мляко са просто идеални...

Antes muerta que sencilla

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: KpucaHa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.10.08 15:31



Не бива повече от три, и то РАВНИ, без връх. Писано е нв много места, защо стават вредни като ги увеличиш.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано09.10.08 15:56



Ясно, благодаря :)
Ами аз от няколко дни се мъча да изчета темата от 1... ама...

Сигурно ще я чета до края на диетата ми

Antes muerta que sencilla

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: KpucaHa]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 16:55



Здравейте,
чета ви редовно, но нямам какво да кажа за себе си. Закотвих се на 68 и това е.
Чакам с нетърпение кантарчето да ми покаже добра новина "-1". Дано!
Честито на Рожденничките на патерица. Да сте Живи, здрави, споделено влюбени и Дюкански послушни!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор aMeLiny (непознат )
Публикувано09.10.08 17:09



Здравейте дами!
От вчера разглеждам темата за диетата на Дюкан и неговите "последователки. Искам да ви поздравя всичките за завидните успехи. Разгледах много снимки преди-след и различията са фрапиращи. Браво дами!
А сега бих желала да ви занимая с моя казус. Значи, аз съм 169 висока, тежа 67 кг. Това тегло /от 71 първоначално/ постигнах месец Март 2008 за 1-2 месеца, като комбинирах тае бо, л-карнитин и НВД.
Сега отново реших да мина на НВД, но този път без спорт и се оказа, че за 10 дни не съм свалила и грам. В търсене на проблема попаднах на вас и реших да приложа диетата на Дюкан. Вече съм 2ри ден на чисти протеини.
Въпросите ми са 2:
Вероятно няма да мога да спазя диетата, защото заминавам на екскурзия за 10 дни на 17 Окт. и там режим на хранене би бил немислим.
1. Има ли смисъл да почвам диетата на Дюкан, при положение че няма да я спазя до край.
2. Дали ако я продължа до 17ти после евентуално загубените килограми няма да се върнат в двоен размер.
Предварително благодаря и се радвам че ви има.
Успехи!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: aMeLiny]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано09.10.08 17:34



Теоретично, когато си спазвала вече диети, организмът реагира по-трудно на Дюкан. Т.е. вероятно ще сваляш по-бавно, щом като си спазвала НВД. По-нататък, ако на екскурзията се храниш неограничено, ще направиш още едно такова стъпало и после свалянето ще е още по-трудно.
Затова, съветът ми е да се захванеш след като се върнеш (а междувременно да се храниш разумно). Това, което ти пиша, е доста добре обосновано в книгата (зелената) и ти препоръчвам да я прочетеш.
Успех и търпение ти пожелавам, когато се включиш в дюканизацията!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор aMeLiny (непознат )
Публикувано09.10.08 18:00



Благодаря ти, може би ще се вслушам в съвета.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор Cлaбoтeлecнa (непознат )
Публикувано09.10.08 21:56



Здравейте всички! Успях да се регистрирам най-накрая. Първо да докладвам-днес ми беше пети ден ударна фаза-3 кг. Щеше ми се малко повечко-например 5.

Сега малко се страхувам от зеленчуците, защото много обичам, нищо не ме изкушава така, както зеленчуци-всякакви. Торти и сладкиши не ми липсват въобще, но зеленчучките... Нали така пише, да не се прекалява. Отсега предвкусвам как ще хапна утре салатка и имам чувството, че почвам да качвам само при мисълта за това. Може би е добре тези 5 дни да не се меря. За протокола - 43 г., 1,70 м, 102 кг-стартова позиция, по калкулатор-72, крайна цел-72 е чудесно, но приемам всичко, което е по-малко от сега!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 22:22



Ако послушаш моето скромно мнение-направи ударната 7 дни/имам предвид теглото от ,което започваш/Втора фаза-5/5 и както е отбелязано в книгата -ЗЕЛЕНИ зеленчуци-чушки,краставици,зеле,зелен фасул...НО като добавка,гарнитура,а не огромни порции...Аз лично от доматите или задържах по-дълго кг,или качвах по 200-300г на ден ,но изборът си е твой!Успех





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Paдa]  
Автор4 (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 22:29



Здравей и добре дошла при нас.
Аз мисля, че 5/5 е добре. По дълъг период е малко изнервящ.Поне моето мнение е такова.
А сега да виБлагодаря за разкошните рецепти....Ако знаете колко ми беше гадно менюто, а как ми е вкусно сегаааааааааа....ммммммммммм
Така мога да карам доста време. Още веднъж ви МЕРСИ



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Paдa]  
Автор Cлaбoтeлecнa (непознат )
Публикувано09.10.08 22:44



Да, и аз имах идея за 7 дни ударна, но пък нали пише, че 5-те са най-резултатни. А по въпроса за водата-пие ми се много вода, имам чувството, че бих изпила и 4 литра, ама не е ли вредно толкова много. Вчера например изпих 3 литра и още ми се пиеше, ама предпочетох да не прекалявам.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.08 01:43



Слаботелесна,същото ми се случи с водата след 7 дни ударна-за деня изпих около 3,5л-даже тогава питах и аз,но не получих отговор Обясних си го с новата нагласа на метаболизма,реакцията на организма и количеството протеини,така,че виждаш,че после това отминава-жива и щастлива съм!

Давай смело 7 дни ударна и 2фаза 5/5!Тук има много мили момичета,готови да откликнат за съвет и подкрепа!Без тях щеше да ми е много трудно Сега се връщам от работа и за втори път чета Дюканките,защото вече не мога без това!
Успех на теб и всички слабеещи!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Paдa]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано10.10.08 08:15



Нямате проблем с водата - пийте колкото ви се иска. Важното е да не е ПО-МАЛКО от 2-2,5 л.
А и усещате, че организма си го иска.
Единствения проблем е с ......пишкането





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано10.10.08 14:15



Здравейте . Да ви споделя аз какво ми дойде до главата от тази диета ,че да сте подготвени новичките. Та.......последните около 2 месеца не съм на работа,ходих по вилата из парка с внучето и кучето и по цял ден с едни подарени (споделих ви за тях)дънки и едно подарено панталонче,някакви ежедневни блузенца- става. И вчера ми се налага едно по- сериозно излизане ,пък аз с трупането на кг си създадох един по- елегантен стил ,че то спортно изглеждах потрес. И започвам вчера да ровя из гардероба,да пробвам- нищо. Ама нищо. Всички дрехи ми висят. Е за някои бях подготвена ,но си бях запазила един костюм,и една рокля да показвам на внуците колко слаба съм била,а сега и те големи.

. Купих си вчера едни панталонче и една хубава блузка.И с един парфюм се разминах. Казаха ми;какъв парфюм ти нямаш какво да облечеш. И сега пак трябва да се пазарува. Това е . Споделих си;мъката;.
Днес си правих макаронки със доматено сосче и шунка. Мислех ,че няма да ми харесат ,но бяха хубави. Аз и салата не мислех ,че може без олио или зехтин пък вече така свикнах.
И последно след протеиновия четвъртък днес съм 67 .4. Отлично бих казала засега.
Хубав ден



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: caни]  
Автор lodka_v_moreto (минаващ)
Публикувано10.10.08 15:06



Така е,всичко си има своите "последствия". При мен е същата работа - просто нямам какво да обличам - нито спортно, нито официално, дори и сега есенния гардероб - якета, манта, нищо не става за обличане и за пред хора. Всичко е с 3-4 размера по-надолу. Наложи се дори бельото да подменям изцяло. Направо ужас! На всичко отгоре съпругът като гледа тая офанзива става мноооого подозрителен и направо пита да нямам нещо " настрани" ?! Защото съм станала много апетитно гадже и всеки ден съм си търсила някоя нова дрешка, та да пита благоверният докато е време?!


И това ако не е стимул за поддържане на режима, здраве му кажи!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор lodka_v_moreto (минаващ)
Публикувано10.10.08 15:11



Само една подробност - не съм сменила номера на сутиена, което е изненадващо. Бях 85-В, сега съм 70-75 В.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор вeceлyшka ()
Публикувано10.10.08 15:15



Хайде пак да се набутам тука при вас с един въпрос - по други сайтове чета, че дюканизирането предизвиквало косопад. Вие имате ли го този проблем ?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: вeceлyшka]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано10.10.08 15:52



Аз имам


Не знам дали е поради някъкав дефицит или поради рязкото отслабване /13 кг, но съм по-слаба от всякога/. Обикновено през есента има по-засилен косопад, но тази година ми е много повече.
Започнах да взимам хранителна добавка /едни капсули/ против косопад и да си правя разни процедури на главата, та.....ще видим.
Ама удоволствието от добрата визия май засега ми е по-голямо от тревогата за косата



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Baлeнтиция]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано10.10.08 16:19



Е, аз пък не съм имала косопад. Явно си зависи от типа коса... или скалп по-точно.

Сани, Лодке, тая работа с дрехите и при мен беше така. ПОжелавам ви никога да не ви отеснявато новичките малки дрешки.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано10.10.08 18:48



Здравейте и от мен!!


Между другото освен с килограмите от месец и половона насам и аз се боря с косопад и напоследък постигам някакъв застой- наблегнах на витамините и едни ампули за коса. Дори, може да ми свалиш още 2 кг. от табличката, щото аз вече ги свалих :-). Ами... какво да ви кажа... успех на всички и... няма да ми омръзне всички да ми казват колко съм се променила...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: caни]  
Автор Cлaбoтeлecнa (непознат )
Публикувано10.10.08 19:26



Оооо, кога ще дочакам това време, да ми висят дрехите като на закачалка....Все още нищо не ми е широко. Но съм събрала информация-разучила съм една шивачка, която стеснявала широки сака

. Аз...така...да съм готова, де. Ама не знам ще ги стесни ли, две ли ще ми направи от едно Ех, така си мечтая, за да се стимулирам, защото имам толкова много за сваляне, че май това със саката ще стане в мъглявото бъдеще. Така си мечтая като отида някъде, където има и басейн, не да викам - "ма аз си забравих бански" или "в цикъл съм" или "точно сега трябва да свърша нещо важно", а просто да се съблека и да поплувам, без да изпитвам неудобство. Днес съм шести ден ударна. Не съм се мерила, утре сутринта.


Редактирано от Cлaбoтeлecнa на 10.10.08 22:03.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано10.10.08 21:55



Здравейте слабушки,
аз съм си още само с 3 свалени килца, но не се отчайвам...
Ходих и аз тук-там и си харесах едно палтенце-кашмир, кройка чудесна и ми стои перфектно...леко хлабавко даже. Реших да си го купя и изведнъж..СТОП!
Само след 2 месеца ще ми е ужасно широко и се отказах......А по-малък размер нямаше .и сега хем си искам палтенцето, хем искам да слабея....И ДЮкан победииии. Ще си купя след време по-малък размер. И още нещо ме зарадва много: купих си дънки с 1 номер по-малки от моя си размер.Не е ли стимул това?!?
А днес ми беше рибешки ден...супа и на пара с много девисил....
Успех на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: 4aq]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано10.10.08 22:26



А аз съм си харесала толкова много неща, че май ще се разоря. И аз гледах една шубка, че имам нужда, но ще си карам засега със стария чувал, а шубичката ще бъде малко, нищожно размерче и ако може още за тая зима да бъде...






Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано11.10.08 10:02



Привет,
извинявам се за закъснението с таблицата, ей сега ще я направя.
Днес по изключение съм на бач.
Моля, сигнализирайте за промени в килца, фази, годинки...



Edna Juli, няма ли да кажеш колко си висока ти?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 11.10.08 10:06.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано11.10.08 14:16



Здравей! Благодаря ти за табличката. Аз сега я разгледах много внимателно. Има няколко "колежки", започнали септември и 0 кг разлика. Моля ви се, не ме отчайвайте. Аз съм 6 дни ударна фаза, 3,5 кг, също доста неудовлетворително. Полата ми е хлабавка, обаче. Малко. Всъщност какво се оплаквам, аз общо взето ям вечер. На обяд в работата просто ми е невъзможно да вадя кълки от чантата.

Хапвам някакво мляко или нищо. Вода иначе пия цял ден, кафе, една кола лайт от 0,5 л я подмятах една седмица. Иначе нищо забранено. Дали това е причината или просто съм си такава, неотслабваща? Сега си купих орбит дропс, пише, че са без захар, така, за освежаване на вкуса. Приятна работа!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор the__knight ()
Публикувано11.10.08 18:18



Вземи се стегни малко.Аман от простотии.За 6 дена колко искаш да си отслабнала 50 кг?!?!?!?!?Не става с гумичката и да ги изтриеш ... тепърва ще сваляш още по бавно всъщност ще започнеш да сваляш бавно защото за 6 дни 2.5 килограма изобщо не е бавно.Я да видим 3.5 килограма мазнини са 31 000 калории да повторя 31 000 във вид на мазнини.Ти колко мислиш че можеш и трябва да изгориш за 6 дена ???Хайде стегни се и не разправяй врели некипели че си неотслабваща ... била свалила само 3.5 килограма за 6 дни, а бъди щастлива че си махнала цели 3.5 килограма и то само за 6 дни.

Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: the__knight]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано11.10.08 18:21



Ами защото в книгата му пишеше за 5 дни ударна фаза се стигало до 5 кг свалени и аз така....ми се иска







Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 19:55



Избягах,избягах от кухнята,
защото там има една голяма,красива,ароматна и може би вкусна пица.
Как се справяте с изкушенията?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: 4aq]  
Авторslabotelesna (Нерегистриран)
Публикувано11.10.08 21:55



Браво, правилно си избягала! Просто си хапни нещо "от нашите неща", за да не се разраства изкушението-като си нахранена, няма да те изкушава чак толкова. Пици има постоянно. Можеш да я изядеш. Ама какво от това? Това е 15-минутно удоволствие. Дори не е много сигурно, че е чак толкова вкусна, че да си струва. Ама представяш ли си как ще се чувстваш след това? Ами утре? Колко ще ти е криво. Преди малко си разбърках извара, малко кисело мляко 0,1 да я разреди и сипах малко степ за аромат и подслаждане. После разбих с миксера и стана едно превъзходно кремче. Тъкмо да си го хапна и децата-мрън-мрън, да го опитат и ми го изядоха, толкова вкусно било. И те искали да са на диета. Та се наложи да направя пак. Та нашите хранички са си толкова хубави, после си лягаш с чиста съвест, а не с отвращение към себе си, ако си се натъпкала с нещо непозволено. Днес на масата имаше връзка банани, които много хубаво миришеха, ама друг път не съм усещала така да миришат. Ама сега, явно от месния режим съм придобила и обоняние на хищник.

Та просто хванах и ги скрих в шкафа, а после забравих за тях. Сега се сетих, като ти пишех. В момента, в който усетиш изкушение, си намери работа или хапни нещо позволено и то после минава, а ти отново си в хармония със себе си. Нали не се сърдиш, че така ти говоря, аз поне много имам нужда някой да ме окуражава. Пък ако искаш да знаеш, пицата си е направо гадно ядене



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: slabotelesna]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 00:58



Мила 4аq,сега чета с умиление постове като твоя Представяш ли си цяло лято да ти капят слюнки за любими плодове??!

Обличах любима дреха,която не можех все още да нося заради телесата си,пусках любимото Радио 1 и танцувах до изнемога моята си аеробика,после душ и ако не е много късно излизах навън...Всеки си има своите начини-това беше моят Намери и ти твоят!Днес пица,утре шоколадче-съблазни отвсякъде,но си струва да преследваш ГОЛЯМОТО ЖЕЛАНИЕ-да бъдеш щастлива от външния си вид!Желая ти бързо сваляне,а то зависи от дисциплината!!!
Рапортувам-5 дни в трета фаза,нито 1 качен грам,е,не съм и свалила 1 грам,но засега това положение много ми харесва,а толкова се страхувах!Дано всичко върви по учебник/нали съм бивша даскалица/,аз съм много послушна, момичета!Успех на всички!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Paдa]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 09:16



Чая, ами аз с изкушенията се справям като им се отдавам

Ще ти дам пример- щом си се изкушила от пица, ами направи си и ти, само че с позволените за нас продукти. Аз например си правя и пица и хамбургер ... Правя си питката от трици, 1 яйце и малко сирене, 1суп.л.кис.мляко и си я обръщам на тефл.тиган като палачинка , после си редя отгоре варено месце, домати, пипер и сирене и разни подправки и я запичам в парти грила и... става чудесна. Просто адаптирай всичко към позволеното за теб и няма да имаш проблем. Само плодовете.....ама пък ми е успокоение, че догодина ще мога да хапвам всичко, но пък ще изглеждам добре.... Искам да кажа че дори и от тиквички и патладжан не се лиших- на тефлоновия тиган без мазнина и после залети с кис.мляко и чесън са супер...
Дори, изв. това съм го пропуснала- ръст 170
Успех на всички и БЕЗ мрънкане- резултатите идват, но за да сте здрави трябва да имате търпение.... Я си помислете, че това е начина ЗАВИНАГИ да се отървете от тези сланини? Ако иска някой- има диети дето те разтапят отвсякъде, ама са ден до пладне- в момента, в който я спреш и наддаваш двойно...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: edna_juli]  
Автор lodka_v_moreto (минаващ)
Публикувано12.10.08 13:11



Джули, скъпа, напиши какви ампули ползваш?
На всички желая слънчева неделя!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 13:40



4ая,следя те ,момиче. Много да внимаваш. И аз щях да ти кажа,но Жули вече е написала как да си направиш режимна пица.Не е съвсем същото,но залъгва

. Ако днес си разрешиш ,нали след няколко дни пак ще ти се яде нещо. Пък и я си помечтай за страхотното палто,което си харесала. А догодина не само палта ,а и в бански ще сме хубави. Успех . Успех и на всички останали и на мен в това число.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: caни]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано12.10.08 20:38



Благодаря ви момичета за подкрепата.
Много сте прави за изкушенията и начина за справяне с тях.
Горда съм и със себе си, защото не се поддадох на изкушението.Издържах.
Заръбах си краставичката и с млекцето мина номера. Днес гледах остатъка от пицата- сгърчен и позасъхнал и бях доволна, че заради това не си провалих
режима. Днес ми беше ден за гости- от сутринта, после други и така до сега.
Наградата ми беше ето тази:"Много си отслабнала" Бях на 7-мото небе днес.
Аз свалих общо 4 кг., но те са от дупето и коремчето и си личи....т.е. коремчето го няма, а дупето намаля. абе ще се снимам и ще покажа, че промяната е видима.
Още веднъж ви БЛАГОДАРЯ
Успех на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: caни]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 10:15



Здравейти милички дюканки,

и най-вече на Дорчето, Рада и Сани,
два дена не можах да влеза и сега да докладвам: В трета 35 дена и всичко е ОК. Всички ми казват, че продължавам да отслабвам, въпреки че кантара не показва това, седи си на 64,300-64,600 но размера на дънките, които си купих в събота е 29. Просто какво да ви кажа, направо се разорих, отиде ми кредитната карта. Смених си изцяло гардероба и бельото, гащите тип "палатка" отидоха в историята, а всички "дебели" дрехи раздадох. Купих си мечтаното от години якенце "тинейджърско"- седи ми супер. Мъжът ми започна да ме гледа подозрително, но аз го успокоих че съм вечно негова.
Какво да ви кажа, заслужава си да минеш през І, ІІ та в трета, ако това ти носи такава радост и самочуствие. Това го пиша за новичките. Момичета, не се изкушавайте, бъдете железни. Всяко начало е трудно, после така се свиква с новия начин на хранене, че ще има да се чудите как сте се тъпкали с разни мазнотии и теста.
Успех момичета!!!
Да живее Дюкан!

Не бързайте да купувате дрешки преди да влезете в трета, защото и те ще ви станат широки. Аз направих тази грешка и сега стеснявам.
--------------------------------

Остават още 145 дни



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: kopcичka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано13.10.08 11:56



Хилоу. Целувки!!!

Жули, кажи си килограмите, защото не помня какво ти писах последно и трябва ли да свалям още два...

Сори, мила. Амнезията е простима... надявам се.

Умната, хора, обяснете на половинките си, че няма да им избягате след режима, а само ще се обичате повече!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: kopcичka]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 16:27



Еее, сетих се друго нещо да ви споделя-
Юни си купих едно панталонче, което много харесах, защото отдавна мечтаех точно за такова. Беше ми много тясно, не можех изобщо да го закопчея. Прибрах го. През десетина дена га пробвах - тясно. Забравих го. Август месец се сетих за него и го пробвах. Страхотно изживяване беше, вече ми беше широко.
Ами това е милички, мисля че е доста показателно и много стимулиращо.
Хайде до утре!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: kopcичka]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано13.10.08 20:07



Здравейте мили момичета! 8 дни ударна фаза, 4,500 кг. Е така, като го напиша 500 с две нули изглежда повече.

Първоначално изобщо нямах намерение да спазвам повече от 5 дни, защото мислех, че ще бъде отвратително, ама то направо взе, че ми хареса! Изобщо нямам кой знае какви изкушения, само едни банани веднъж (само ме изкушаваха, не съм ги яла). И понеже продължава процесът с по 0,5 кг на ден, реших да "изстискам" още някое и друго кило от горкичкия си организъм. Май ще се справя. По едно време в началото нещо се бях поотчаяла, ама то мина. Приятно слабеене на всички душички!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 21:11



Дори, всичко е наред- не се притеснявай. Каквото е трябвало си го свършила. Надявам се тази "амнезия"

да не е от диетата . Между другото, когато започнах март месец бях в сесия и докато организма ми се нагоди към тази храна наистина бях разсеяна, забравях.... и имах чувство, че оглупявам , ама всичко по малко се размина и от следващия месец вместо по-зле ставах по-добре. Сега, слава Богу се чувствам превъзходно!
Искам всички да изпитате това чувство...!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: edna_juli]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано13.10.08 22:14



ot dnes sam na dietata s Dukan.iskam da razbera na kolko lajici oveseni trici imam pravo.I moga li da qm konserva Skymriq v domaten sos?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Gala]  
Автор Nikoli (az sym za Dukan)
Публикувано13.10.08 23:41



Добре си дошла при нас !

Пожелавам ти бързи успехи !Можеш да ядеш по 3 супени лъжици трици за предпо4итане и препоръ4ително до обяд да си ги изконсумирала.Моми4ета аз успешно продължавам третата фазаТези дни май 1 кг.ми играе,но наближава МЦ та не се притеснявам за това .Желая на вси4ки успешно сваляне и успехи!



Редактирано от Dorchester на 14.10.08 10:01.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Gala]  
Автор martinav ()
Публикувано14.10.08 08:16



Добре дошла сред нас и ти желая успех

. Скумрия в доматен сос не може , от рибните консерви само тези който са във собствен сос примерно риба тон в собствен сос чувала съм че има и такава скумрия но не съм виждала .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: martinav]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 09:37



Благодаря,от вчера започнах диетата на Дюкан,на 33г съм,176см,83кг,иска ми се да стана70кг, вчера за целия ден съм изяла 600г обезмаслено мляко ,3с.л. овесени трици,200г. шунка пуешка,
а за днес съм си приготвила 2 сварени яйца и пакет4е ролца от раци,и кофичка мляко 400г. с 3с.л. овесени трици,
Бъркам ли някъде или е добре за начинаещ?





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Gala]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.10.08 10:04



Хич не е добре!!! Ще умреш от глад!
Три с.л. трици - ОК, две яйца за ден - ОК.
Всичко друго е порции за врабче!!!
Увеличи порциите, увеличи броя хранения, целта е да задвижиш метаболизма!

Ха сега, добре дошла.
Не се стряскай, храни се.
Благодаря ти, че премина на кирилица.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Nikoli]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.10.08 10:06



Здрасти, Николи. Задействах ти линийката, но тя показва нещо различно от табличката ни и аз съм в шах...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
АвторГaлa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 10:15



Прочетох книгата но не е в мен сега и затова ме е страх да не сбъркам някъде а толкова искам да отслабна,а даже мислех 4е в4ера съм яла много,



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Гaлa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.10.08 10:19



Сериозно ти говоря, трябва да ядеш 4-5 пъти на ден, млечните до 1 кг, в това число една чаша прясно мляко нискомаслено. Вземи си извара, филенца, риба. Приготвяй си готвено. В краен случай купешки вакумирани пържоли. Трябва непрекъснато да усещаш чувство на ситост. Това е правило при Дюки.


Отивам да те запиша в таблицата.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Гaлa]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 10:22



искам да попитам има ли ограничение в калориите,колко трябва да са за целия ден?





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Gala]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.10.08 10:24



Не се броят калории ИЗОБЩО.
Моля те, прочети 2-3 пъти началото на темата.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
АвторГaлa (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 10:25



Благодаря,започвам да действам тогава,а изварата каква може да е?вчера видях някаква обезмаслена кашкавалена пишеше на опаковката,



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Авторgala (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 10:28



исках да разбера и коя марка извара е подходяща за Дюкюнките?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: gala]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано14.10.08 11:09



Изварата е добре да не е кашкавалена. Питай в магазина за нискомаслена извара. Мероне и Дядо Либен са вкусни, но пък не са от най-безмаслените...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 16:33



добре ,на обяд си хапнах кофичка мляко с трици ,много вкусно ,,и две яйца сварени,чак ме е срам с какво удоволствие си ги хапнах,сега ще търся извара и филе,,а отдеве не се изразих правилно ,имах предвид дали има ограни4ение колко точно количество да се хапва от разрешените продукти,



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Gala]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 18:06



Ето ме и мен.... ЗДРАВЕЙТЕ
Как сте мили дами? Надявам се слабеете....да ли ?Браво!
Аз обаче имам проблеммммм..wc. Не ми казвайте зелен чай...не го кусвам.
Пия лаксена, ама все така ли ще я карам?! Дори КМ с чесън не ми действа както преди/разхлабващо/. И ми се вие свят понякога/с ниско кръвно съм/
Иначе всичко е ок, вкусно ми е, сита съм,свалям плавно кг.Може временно неразположение да е..
А вие как сте? Виждам има нови дами. Желая на всички успех.
А печеното пиле с кис. мляко е превъзходно.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: 4aq]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано14.10.08 19:48



А ползва ли течен парафин? То е не по-малко гадно, де. По-малко се усеща, ако е държано в хладилник, да не е топло.

А аз като вървя по улицата и ми се събуват обувките

. Това има ли нещо общо с режима? Или бавно, но сигурно изкуквам?





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: gala]  
Автор Cлaбoтeлecнa (скоро?)
Публикувано14.10.08 19:51



Ами аз ползвам обезмаслена и безсолна. Не е кашкавалена. Купувам си насипно, някаква Мизия се казва. Ама то е все тая. И тъй като ми мноооого трудна за преглъщане, я бъркам с малко кисело мляко и малко Step, за да стане нещо като плодово млекце и бива, яде се.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Cлaбoтeлecнa]  
Автор KpucaHa (питбул териер)
Публикувано14.10.08 21:43



Хахаха, и моите се събуват! Чувствам се, все едно съм излязла по чехли...голям срам, хората сигурно си мислят, че съм взела на някоя приятелка с по-голям номер от моя обувките...
Та исках само да кажа- не си сама.



Antes muerta que sencilla

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 23:10



Здравейте. 4ая,пиеш ли достатъчно вода? И
кола лайт за кръвното. Не се лишавай съвсем от сол. Не да пресоляваш,но опитай айран със сол. Да задържа се от солта,но задържаш вода. Сланинките се топят. Момичета или аз не съм в ред,но досега не съм усетила вкус(още по-малко гаден) на парафина. Добавям го в салатите когато имам нужда или в бъркочетата които си спретвам с извара ,малко сол ,варено яйце или без,и подправки.Всеки ден различна подправка . Пристастих се към ким. По гъстичко за основно или към салата,по- редичко за месата. Една лъжица парафин мисля ,че е дозата.Друго какво да ти кажа. Нещо не съвсем по режима ,но забелязах ,че ако си изям половината тричаво кексче вечерта ,съм по- добре на другия ден с 00. Е не всеки път ,но опитай при необходимост. И кисело мляко вечер. И топла вода на гладно сутрин,ама повечко.Взимай мерки ,ще мине. Толкова по сериозни теми. Сега ,Дорче,ама ние с корсичка няма да им бягаме съвсем на мъжете,само малко в страни. Е,заслужаваме малка награда и ние ,де.
Корсичка ,и аз се увъртях само в панталони е дънки. Явно наваксвам,а ако знаеш каква еретична идея ми се върти........Добре ,че не съм си намерила да ми хареса още

.Чао засега



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано15.10.08 09:45



Привет на всички дюканки!
Браво, момичета, гордея се с вас - упорити сте и заслужено сте възнаградени.
А аз се оплесках отвсякъде... Покрай РД-то ми (Дори, отбележи в таблицата - само там имам положителна промяна

), вдигнах килца, но не смея да кажа колко. И сега тъпо и упорито се боря за свалянето им. Не правете като мен - много ме е срам, наистина .

Желая ви слънчев ден и добро настроение!!!

ОБИЧАМ ВИ!

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: caни]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 09:57



Здравей Сани,
Здравейте всички стари и нови дюканки,
Сани, няма лошо в еретичната ти идея! По отношение на панталоните, аз ги предпочитам и поли почти не нося.
Момичета, след като ви описах моята одисея с подмяната на гардероба, видях че споделяте и за обувките. Така е - старите са ви голями, а новите ще трябва да си взимате с един номер по-малки.
За моя голяма радост продължавам да подържам теглото си с +- 0.200 - 0.300 гр. Храня се по устав, но взех да пия два вида чай - Ройбос и Инхуа за да нямам проблем с WC-то. Аз пиех Сание, но сега реших да го спра малко.
Някой чувал ли е за тези чаьове? Ройбоса е за укрепване на имунната система, препоръчва се и за деца, а Инхуа за стопяване на мазнините от вътрешните органи и в областта на корема, а моя проблем е там, въпреки че 2/3 вече го няма. Чисти токсините и има лек слабителен ефект, може да се пие неограничено време по 3 на ден преди ядене. Аз го пия по два на ден. Още не знам дали има ефект.
Ако някой го е ползвал да сподели.

---------------------------------
в трета до 8 март



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Teя]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.10.08 10:03



Тея! ЧРД и много, много здраве и любов, това е най важното!



Сега, стискам палци да се стегнеш и сериозно да се върнеш в дюканската гвардия. Успех!

За ВЦ, момичета, винаги съм се спасявала с течен парафин. И на мен не ми е гаден... супер си ми е направо.

Обувките и на мен ми хлопат.


-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано15.10.08 10:20



Благодаря ти, Дори, за пожеланията и за разбирането

. А аз наистина ще се постарая, за да не излагам четата. Очаквай включване при първите отрицателни резултати, а дотогава ще си "ближа раните" по дюкански ...

ЧАО, надявам се, ДОСКОРО!

ОБИЧАМ ВИ!!!

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Teя]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 10:33



Тея, миличка, честит рожден ден и от мен!
Да си жива, здрава и слабичка!
Ще успееш!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 10:39



Дори, имам предложение-въпрос. Смляно ленено семе много помага за проблеми с WC-то, сутрин с триците може да се хапва, но не знам дали е позволено от докДюкан.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Olli]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 10:49



Ами аз отдавна ползвам към триците по една лъжичка смляно ленено семе -ленено брашно, но си го купевам готово.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: kopcичka]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано15.10.08 11:11



Благодаря ти, скъпа! Много ми е гот да получавам поздравления

- та били те и заради "помъдряването ". Но годинките са си мои и за нищо на света не си ги давам, важен е духът, н`ъл тъй, наборе ?

ОБИЧАМ ВИ!

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Teя]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 11:49



Тъй, тъй,важен е духа и аз не си ги давам. В никакъв случай не преигравам. Чуствам се толкова добре, както не съм се чуствала на 30 - можеби тогава съм имала повече ангажименти или не съм се чуствала удовлетворана от живота, незнам.
А сега какво ми е? Имам две прекрасни деца, две внучета, чакам трето, всеки е поел отговорностите си и на мен ми остава най-после да помисля малко за себе си, което не съм имала възможност преди.
Ох, какво се отплеснах незнам.
Чао наборе! Жива и здрава!
-----------------------------
А бе къде е кака?

Кателуна имам предвид



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: kopcичka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано15.10.08 12:02



Мдааа, някои муцунки ни позабравиха. Ако сте забелязали, изтрих от таблицата тези, които не бяха съобщили никакъв дюкански резултат.

Момичета, сега специално влязох да си взема назад думите за изварата на Дядо Либен. Набедих я за мазна, ама тя не е.

Тъй че, извара Дядо Либен се препоръчва!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано15.10.08 13:20



Здравейте слабеещи симпатяги!
Добре дошли на новичките - слушкайте, папкайте и няма начин да не отслабнете!


Аз нямам време да пиша по-често, но ви чета всеки ден!
Доричка, аз пак да се изфукам - по-лека съм с още 900 г., вече съм 90.8 кг.Чувствам се като нова и забелязах, че пак са почнали да произвеждат от онези, хубавите, дрехи с "нормалните" размери! До скоро мислех, че са ги спрели от производство!!!
Е това е от мен за сега! Целувки на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: mecopuh]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 13:32



Мечопух, страхотна си! Впечатляващи резултати!
Пожелавам ти да си закупиш от най-хубавите дрешки, но не бързай за да не ти се налага да стесняваш.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор mdi35 (непознат)
Публикувано15.10.08 13:47



ИМАМ ДОБРОТО НАМЕРЕНИЕ ДА ЗАПОЧНА ОТ ДНЕС ТОЗИ ЖРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ. В МОМЕНТА ТЕЖА 88 КГ., А ИСКАМ ДА ДОСТИГНА 65 КГ. ЗА КАКЪВ ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ СПОРЕД ВАС МОГА ДА ДОСТИГНА ЗАВЕТНИТЕ КИЛОГРАМИ. АЗ СЪМ НА 35 ГОДИНИ И РЪСТ 170 КГ. ДАЙТЕ ПРЕПОРЪКИ.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: mdi35]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 14:22



Добре дошла М-ди
До колкото виждам целта ти е да свалиш 23 кг. Резултата спокойно можеш да постигнеш за около шест месеца, това значи по 3,800 средно на месец, което е твърде добре и здравословно.
Добре е да имаш книгата и да я прочетеш внимателно, ако има нещо, което те смущава или не ти е ясно питай. Затова сме се събрали в този форум за да си помагаме.
Препоръките са: да бъдеш постоянна, търпелива и режимна. Няма да съжаляваш. На първо време се снабди с овесени трици и режимна храна, яж често и пий много вода най-малко 1,5 л. НИКАКЪВ АЛКОХОЛ!!!
Впрочем моля те пиши с голям шрифт, само когато искаш да подчертаеш нещо.
Още веднъж добре дошла, заедно с Дори и другите момичета ще помагаме!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: kopcичka]  
Автор mdi35 (непознат)
Публикувано15.10.08 14:35



Благодаря! Книгата я имам от по-вече от година, но нямам време да я прочета, затова разчитам на Вас! Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 14:47



Здравейте,момичета,здравей Корсичка. Опитай този чай и сподели,че и на мен са ми останали едни сланинки по корема и паласчици,което е дразнещо. От опит не вярвам на добавки,ама в комбинация може пък да има ефект. Мислех си аз за коремни преси ,ма пусти мързел........ Цялата ми гимнастика е фръцкане пред огледалото

.
Хубав ден на всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: caни]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 14:57



Момичета днес ми е третия ден и съм с два килограма по лека,вече са 81кг,Три пъти се качвах на кантара и трите пъти беше 81кг,Затова бързам да се похваля,Включете и мен в таблицата надявам се да продължавам така,



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: mdi35]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 15:10



Миличка М-ди,
трябва да намериш време и внимателно да прочетеш книгата, това ще те стимулира. И аз я подмятах няколко месеца и понеже бях опитвала какви ли не диети си мислех, че е поредната несполучлива. Но човека е обяснил всичко подробно, за което ние всички сме му благодарни. Другото нещо е психологическата нагласа. Трябва вътрешно да се убедиш, че искаш да промениш начина си на хранене и живот. Не си мисли, че сме някакви манячки и изкукали "бабки". Ще разбереш, че може и без мазничко, сладичко и ракийка /примерно/. Но за сметка на това ще се чустваш като преродена. Не ти пречи да опиташ. Разгледа ли нашата табличка, какви страхотни резултати имаме? А Дорчето е нашата гордост, тя помага най-много. Благодаря за шрифта, не беше с лошо чуство.
По повод чайчето, нека мине малко време и ще споделя дали има ефект, но аз правя и някакви измислени /мързеливи/ упражнение за корема. Щом имам мускулна теска, значи действат.

Днес имам по-малко работа и не излезох от форума,
май прекалих

хайде до утре на всички сладурки





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Gala]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 15:13




БРАВО ГАЛА!




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Olli]  
Автор the__knight ()
Публикувано15.10.08 16:24



Още от както започнах ми го препоръча личната.И така вместо 3 лъжици трици ям по 2 лъжици трици и една ленено семе



Не се смей на този който прави крачка назад защото може да подготвя голям скок

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: kopcичka]  
АвторGala (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 16:40







Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Gala]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 17:33



Пак здравейте
ЧРД на ТЕЯ
Да си жива, здрава и слабичка!
Да поздравя и новичките отслабващи Дюканки.Браво момичета!
Имам гости, но надникнах тук, защото не мога без вас. Да не пропусна нещо.......
Спазвам си всичко и сигурно ще имам добра новина утре.Още едно килце ме напуска. Дано! Успех на всички и ви благодаря за съветите.



Тема Съвет за ленанови [re: kopcичka]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 18:05



По-добре си купувай ленено семе и си го мели в къщи. В смляно състояние много бързо губи полезните си свойства и дори и да си го смелиш в къщи го съхранявай в хладилник. Иначе спор няма за лена - по-добър и достъпен източник на омеги не знам. Верно че е малко мазничък май като за Дюкан, но не ми се вярва чак толкова да е фатален. А и Корсичка със своите постижения е пример.



Тема Re: Съвет за ленанови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор4aq (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 18:13



Забравих да кажа, че правя масажи с една дървена джаджа. Масажирам бричовете,краката и корема. От масажистката знам,че за сланинките трябва дълбок масаж и беше болезнен, затова с джаджата масажирам доста. Незнам дали полага, но е приятно.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
АвторNikoli (Нерегистриран)
Публикувано15.10.08 23:01



Здравей Дор4е!И здравейте на вси4кИ!Дор4е ами аз нея не съм я пипала изоб6то нали исках да стана 55 но реших да спазя каквото показа калкулатора ,а тои показа 61кг та минах в 3 фаза на тези 61 кг. и после свалих още 3 кг.и станах 58 сле дкоето те помолих да ме коригираш в таблицата т.е тя си е актуална и вярна.Още веднъж успехи на вси4ки и лека ве4ер!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Nikoli]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано15.10.08 23:57



Здравейте на всички!



Присъединявам се към клуба. днес ми е 5-ти ден на ударния режим. От утре включвам зеленчуците.
На 33 години съм, 164 см - висока, почнах от 69 кг, свалих 3 кг - направих грешката да включа обезмаслени сирене и кашкавал т.к пишеше в книгата "обезмаслени млечни продукти" и реших че няма проблем за сиренето и кашкавала. Целта са ми 54-55 кг. Според калкулатора идеалното ми тегло е 56 кг. Притесняват ме евентуални странични ефекти от режима. Някой спомена за косопад и това малко ме обезсърчи. Имам леки хормонални смущения и нередовен цикъл - може ли диетата да ми навреди?
Желая успех на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Rossella]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.10.08 08:09



Добре дошла в отбора, Росела.



Твоите 3 килограма в ударната са едно прекрасно постижение - все пак нямаш много кила за сваляне! Така че, поздравления!!!
На въпросите: странични ефекти като косопад и нередовен цикъл се срещат, вярно е. За косопада не съм сигурна изобщо дали има връзка с режима, а за цикъла казват, че при рязка промяна в теглото е нормално да има отклонения.

За всяко свое съмнение трябва да се обръщаш към лекар, а не към интернет (длъжна съм да го кажа).
А лично аз съм споделяла, че диетата повлия идеално на майка ми, която е с Хашимото.
Успех!!!

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.10.08 08:57



В новата тема таблицата ще има нов вид.
Ще я гледаме в интернет, но искам първо да направя една проба



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано16.10.08 10:03



Ех,ДОРИ,отбелязвай в новата таблица-от 7.10.в Трета фаза-вече 69кг!!!


Знаех си аз,че послушните успяват,макар толкова да се страхувах от Трета...
Момичета желая и на вас като моята радост!Без вашата подкрепа не бих успяла!Остават ми "някакви" си около 200 дни...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор Bull elephant (все още дебел)
Публикувано16.10.08 10:49



Да се похваля и аз, вече съм 135кг

и - 7см в кръста. Обаче съм подложен на изкушения от нечистивци и съответно се огънах малко - събота на мача България-Италия глътнах 50-100гр ракия. Сега съм само на протеини. Та въпросът ми е към съгрешавалите понякога 5 дни стигат ли или да направя 10 дена чисти протеини.

Дори табличката в Google излиза много добре.

Добро и зло са имената, с които наричаме постъпките си , а не същоността си .

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Paдa]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано16.10.08 11:22



О, Раде къде се изгуби?
В трета съм от 7 септември, един месец преди теб. Вече не ме е страх, защото се убедих, че няма страшно. Спазваш ли всичко по устав килцата не мърдат.
-----------------------------
остават ми 141 дни
-----------------------------
Дори, таблицата е супер!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Bull elephant]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.10.08 11:31



Колега, не се наказвай с много протеинови дни. Предполага се, че ще имаш задържане сега, т.е. следващото намаление в килата ще настъпи след примерно 15 дни.

Табличката е в този вариант, защото ще ми се наложи да я коригирам от различни компютри занапред.



Рада, нямам идея защо съм те пропуснала...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Авторmdi35 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.08 11:54



Моля, включи и мен в табличката. На диетата Дюкан съм от вчета, т.е. от 15.10.2008 г., 35 години, ръст 170 см., тегло 88 кг., цел 65 кг. Благодара ти предварително! Поздрави!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 19нови [re: Dorchester]  
Автор Rossella (упорита)
Публикувано16.10.08 11:56



Дори, благодаря за подкрепата. Тази сутрин заковах кантара на 65 кг. Тоест вече съм свалила общо 4 кг. Продължавам да дерзая.


По принцип не закусвам, защото сутрин нямам апетит. Започвам директно от обяда. Мислите ли, че много ще навреди ако продължа да пропускам закуските по време на диетата?



Тема Re: Съвет за ленанови [re: 4aq]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано16.10.08 12:14



Привет 4aq,
Това с масажите е много подходящо. Аз обаче си купих вибриращ колан, който може да се ползва освен за корема и за бричове, вътрешната част на бедрата, гърба. Ползвам го ежедневно от юни месец и съм сигурна, че без него нямаше да постигна такъв ефект по отношение на корема, пардон на коремчето.



Тема Re: Съвет за ленанови [re: kopcичka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано16.10.08 12:19



Хайде заповядайте в новата тема.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.