Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 06.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Да останем ли дебели и има ли преуспели дебелани 2нови  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.10.08 14:35





Ох, голям зор.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебелани 2нови [re: Dorchester]  
АвторДeбeлa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 15:01



...и к'во стана с'я....

Та на отговора на БЕЗПОДОБНА, дали дебелите са наистина повече:
- не съм казвала, че са повече, само дадох пример, че има преуспели дебеланки
- много от дебеланките успяха да отслабнат като някои станаха истински
"гаджета"
- аз също имам излишни килограми и бих отслабнала, за да ми станат част от
дрехите и да не се налага да си купувам по-голям номер (което от друга страна
е много трудно в BG) ;-)))))

Е, като завършек ще се обърна към всички с моята последна сентенция, за да им вдъхна малко оптимизъм и тъга: Килограми се връщат - Години, не ;-))))))



Тема До Минаващанови [re: Dorchester]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.10.08 16:13



В отговор на:

май е време да приключим темата

Това дали не е приканване темата да се заключи точно когато ти си казала последната си дума? Защо ли пък не можехме да я заключим, преди да си го направила, и защо се включи пак с критики към мен, щом смяташ, че темата е изчерпана??

И аз съм жена като теб. И притежавам женската черта да ми се иска имам винаги последната дума. И заради това (но без да постановявам, че темата трябва да се приключи), ще НАПОМНЯ на тези, които са позабравили, че в моя постинг- "искра" аз НЕ ПОСЪВЕТВАХ Обърквация да не полага усилия да отслабва, а я посъветвах АКО НЕ УСПЕЕ В ДЪЛГОСРОЧЕН ПЛАН, да не се отчайва и да търси удоволствията другаде. И поне 10 пъти в последващи писания се ПОСТАРАХ да избягна всякакви недоразумения и да ИЗЯСНЯ ОКОНЧАТЕЛНО тезата си, горенаписана за пореден път и сега.

Кой разбрал-разбрал. А който не - нека продължава да се заяжда с мен.


А по въпроса за това, че никой не си е променил мнението вследствие на дискусията...доста се съмнявам. ПОНЕ постигнахме да се ЧУЕ И ПРОЧЕТЕ, че съществуват и щастливи и преуспели дебелани, за изненада на доста пишещи тук.




Ох Минаваща какво да ти кажа без да съм груба. Смятам, че спазвах добрия тон, но явно си доста мнителна.

Какво толкова фатално видя в моя пост:

Да направим рекапитулация, след всичките дебати никой не промени мнението си, затова май е време да приключим темата. Толкова сме различни като характер всички и нека всеки да прави това, което ще му носи удовлетворение, вътрешна уравновесеност, добро настроение и здраве!

Дори не ми е минавало през ума винаги моята дума да е последната. Напротив сметнах, че тъпчем на едно място и исках да покажа, че въпреки различията във възприятията и характерите е важно да е удовлетворен и щастлив, а не "перманентно нещастен".

А колкото до това, че са се променили мненията, поне моето не е, не видях и някой друг от включилите се в темата да го е направил. Всеки остана на своите позиции. Който смяташе, че не е необходимо да се правят опити за редуциране на наднормено тегло и следва да се примирим и да се научим да живеем така, че издигането в кариерата е по-лесно за възпълните, си и остана на тази позиция.

Аз не отстъпвам ни на йота от моята - многото килограми са проблем и трябва да се борим срещу тях с умерен хранителен режим и спорт, за да сме по-здрави и дълголетни, по уверени и по-добре изглеждащи. Обнадеждена беше го написала как върви една стройна жена, аз немога да го напиша по-добре. Продължавам да твърдя, че жени с мноооого килограми (пак да уточня не 10-15) над нормата много трудно се изкачват по стълбичката на успеха в конкуренцията на по-слабите кандидатки, защото имаме безработица, имаме много кадърни кадри и при две равностойни кандидатури, печели..... Аз съм боец и няма да се дам на някаква храна, нали съм хомо незнам какъв мислещ ;).
Който играе пичели, който не играе ни пичели :).

Ако някой си е променил мнението моля да го напише. Ще му поднеса извиненията си.

Малко извадки от темите:

Първия пост на Обърквация:

Пиша тук с надеждата за помощ или по-скоро някакви съвети, защото знам, че единствено мога да си помогна аз!
Нямам 25 години още, а вече чукнах 100-те кила. Срам ме е като го пиша. Срам ме е като го чета. Като се поглена в огледалото - също.


Извадка от първия на Минаваща и към него, че е доста дълъг:


Е, сега ти казвам - НЕ СЕ ПОДЛАГАЙ НА МЪЧЕНИЕТО ЦЯЛ ЖИВОТ ДА СЕ БОРИШ С ТЕЗИ ДВЕ НЕЩА, ЗАЩОТО НЯМА ДА УСПЕЕШ ДА СЕ ПРЕБОРИШ. Да се пребориш с гена си - просто забравИ. А относно яденето - може и да се пребориш, но това ще е неравна борба, продължителна, изтощителна и съсипваща целия ти живот и доброто ти настроение. Вярвай ми, говоря ти от опит. За мое щастие аз бях слаба през 40 години от живота си. После родих за първи път и повече не успях да отслабна. 30 кг - преборвам ги от време навреме, но винаги ги връщам. И съм ПЕРМАНЕНТНО нещастна. Или от диетите и спорта, които МРАЗЯ - еднакво и двете, или от това, че ПАК съм дебела. Това продължава вече 10 години. Изтощих се от нещастността си. Побърквам се. УЖАСНО е. А пред теб е почти целия ти живот...




Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебелани 2нови [re: Дeбeлa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.10.08 16:28



Общо взето това ми е идеята, да не се оставяме по течението, да свалим бремето на килограмите (кой колкото и както може) и да полетим, а не да останем дебели. Дори борбата срещу товара ме кара да се чувствам жива и "жена". По отношение на това, че има преуспели, радвам се че познаваш такива, аз не познавам дори една, но явно зависи коя е фирмата или банката, както и да е, щом ти познаваш може и да е така, но пък и не вярвам да е правило и дори да е 50/50 съотношението за тези мениджъри които ти познаваш.
Хубав ден
Peace





Тема Много активнанови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.10.08 16:48



клубарка се извъдих!



Обещавам да пиша по-рядко.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебелани 2нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано02.10.08 17:43



Бих добавил една лека забележка тук към:

да не се оставяме по течението, да свалим бремето на килограмите (кой колкото и както може) и да полетим, а не да останем дебели

а именно - това да не се превръща във цел на живота и фикс-идея, защото вредета от подобни "талибански" действия обикновено е много по-голяма от ползата (съсипано здраве, нерви, спокойствое, семейство и т.н. и т.н.)



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебелани 2нови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.10.08 17:50



Приемам!



Тема Re: До Минаващанови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано03.10.08 00:28



Безподобна-супер си. Темата беше много, ама много полезна за мен. психологическия момент е много важен тук. А когато някоя дебеланка поеме пътя към отслабването-где успешен ,где неуспешен, тя има нужда много да и се говори,много да и се втълпяват ето такива думички които сте изредили тук. Аз съм една такава дебеланка имаща нужда от много мотивация. И във почти всяко изречение всяка една от вас има право и разсъжденията ви ме накараха да ровя из себе си- и да се мотивирам. Но от два дена ми се е прокраднала мисълта-почвам да се харесвам и да се обичам такава каквато съм. Ама вече го съзнавам, а не само да си го повтарям. И мисля, че и на подсъзнателно ниво съм го приела. и като , че ли ми става по лесно и по леко. както някой тук беше написал-изчезна нервността,напрежението и непрекъснатотот желание да се изтезавам. Сега проглеждам, че имам и семейство и че това семейство иска освен нервни изблици -повече усмивка. Благодаря ви -темата ми беше много полезна. И все пак уверявам те-попридържвам се към правилата на хранене за които говорихме. Пожелавам ти много обич подкрепа и любов да даряваш на другите както досега го правиш с лекота мила Безподобна.



Тема Re: До Минаващанови [re: yoanence]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.10.08 00:42



Я кажете, кой е чел
"Дяволът носи Прада" /Лорън Уайзбъргър/?

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: До Минаващанови [re: Dorchester]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано03.10.08 00:58



Не съм го чела ,но не ми пречи да чуя мнението ти-защо трябва да съм я прочела.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.