Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:59 15.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано04.10.08 23:37



"Вибрационните тренировки, които се правят чрез уреда, натоварват до 100% мускулните"

Тоест би трябвало да се отделя много топлина и това определено да се чувства. Всъщност нямам вяра на подобни уреди - това са като тия електрическите, дето сами свиват мускулите. Ако всичко беше толкова просто - културистите нямаше да вдигат щанги, а да ползват такива уреди.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Изyмeн]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано05.10.08 08:41



И аз това се чудя, но тук няма електричество, уредът поне по данни на сайта струва 6000 евро базовия модел, то сигурно затова и една тренировка е толкова скъпа. Колкото до външната температура може би си прав, предполагам, че това е идеята на заниманията с йога при 37 градуса



ето нещо за вибрациите:

Виброгимнастика
автор: Милко Георгиев

Налягането, което създава сърдечният мускул в артериите и оттам в капилярите се губи почти напълно в следващите ги кръвоносни съдове - вените. Тази липса на налягане причинява опасен застой на кръв в краката когато те стоят продължително време прави и неподвижни. По тази причина, за да се придвижи напълно кръвта обратно до сърцето е необходимо действието и на други сили.

Вените на краката имат в себе си клапи, които пропускат кръвта само в една посока - нагоре, от пръстите към бедрата. Когато петата се удари в земята кръвта преминава през клапите по посока на сърцето. Получава се същото като да ударите дъното на пълна бутилка с вино - течността се удря в тапата. Така тялото използва сътресенията получаващи се при тичане, за да подпомага кръвообръщението на краката.

При днешния начин на живот малцина тичат всеки ден, да не говорим за няколко пъти на ден. Повечето хора прекарват деня като седят или стоят прави. За борба с този застой, съветският академик Алекандър Александрович Микулин, е създал лесна за изпълнение гимнастика, която подпомага кръвообръщението на краката.


Виброгимнастика
Токовете на обувките ви трябва да са твърди, или да сте боси.
Повдигнете петите си на 1 см от земята, не е необходимо по-високо.
Рязко, но не прекалено, стъпете с пети на пода.
Може леко да стискате челюсти, за да намалите вибрациите в главата си.
Повторете 30 пъти през интервал от време не по-малко от една секунда.
Прекалено бързите повторения няма да дадат възможност на кръвта да се стече и събере на дъното в пространства между клапите.
След като направите 30 повторения починете 10 секунди и направете още 30.
Правете виброгимнастика 4-5 пъти на ден.


Използвайте виброгимнастика:

при продължително стоене прав или седнал
при продължителна умствена работа
при продължително ходене пеша
при тромбози в долните крайници.


Друг фактор за придвижване на венозната кръв в крайниците е мускулното съкращение. При него мускулите увеличават обема си, притискат вените и кръвта в тях преминава през клапите по посока на сърцето. По тази причина след сън инстинктивно ни се иска да се протегнем, силно да напрегнем мускулите по цялото тяло. Така се дава тласък на венозната кръв, чието придвижване е било затруднено по време на съня.



Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Fidgety]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано05.10.08 09:00



За всеки е различно, за хора които обичат активните аеробни тренировки, може да им се струва и малко по-мудно и ненатоварващо. Но за мен беше си кардио, както и народните танци, а и тя иска да си поддържа фигурата, а не да отслабва. Освен това упражненията, които на мен ми допадат - Пилатес, Йога, Каланетика, тежести също спомагат за поддържане на фигурата, мускулите се стягат и оформят, действат ми добре на ставите, а отслабването е главно хранителен режим. Фитнес инструктурката е на същото мнение - 80 % се дължи на храната и 20 % на спорта. Най-важното е тренировката да ти доставя удоволствие, да знаеш че правиш нещо добро за себе си. За да установя кое ми допада опитвах и още опитвам нови неща, но май танците не са ми силната страна - все се оказва че аз водя партньора

.



Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 16:23



Безподобна, благодаря за сайта 37йога; много си "полезна"


В събота смятам да го пробвам.



Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Olli]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано06.10.08 17:32



Разкажи непременно! На мен не ми понасят жегите, по тази причина не съм и фен на сауната, но ще ми е интересно.



Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано06.10.08 23:30



що бе, сауна много яко... като поседиш 15-тина минути, после студената биричка как влизаааа... ммммм...



Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 09:38



Изобщо не ми понасят горещините, на студ никакъв проблем, но при жеги ми прилошава. Иначе казват, че е супер за здравето и за кожата ... То руснаците затова се парят от време оно и след това в снега. Явно за мен само бой с метлата и сняг :)



Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 09:46



Ще разкажа, само да отида


И мен горещината ме притеснява, на сауна не ходя и много не го разбирам този кеф. Парната баня е по-добре, отваря порите и т.н., ама сухата жега ... не знам, ще видим как е.
Аз съм по-зле от теб - и студа не ми понася



Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Olli]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано07.10.08 09:58



хич не е суха жегата, ша знайш... като лиснеш на тези ми ти нагорещени камъни малко водица, става... интересно :) не само ти се отварят порите, ми не знам какво... после имаш 1-2 тура под студен душ (поради липса на студено финландско езеро) и пак обратно в "ада"





Тема Re: Поддържане на фигуранови [re: Blake]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано07.10.08 10:07



Blake, виждам, че си специалист по темата; аз не съм много наясно. Чувала съм, че имало два вида сауна - суха и с пара

, поне така са ми казвали хора, любители на сауна. Аз където съм ходила, все са ми казвали суха сауна, и няма какво да се лисва, няма камъни, само някакви пейки.
Но истината е, че никога не съм имала желание наистина да отида на сауна, че да се поинтересувам сериозно. А това с контраста - топло-судено, предполагам, че няма да доживея да го направя, не мога да си го причиня , не е за всеки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.