Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 27.09.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 16:21



Това, което ще кажа е по-вероятно вече да знаеш, но за всеки случай ще го напиша.
Много страдах от т.н. хипогликемични кризи или както там ги наричат, докато не се запознах с таблицата с гликемичен индекс на храните. Състоянието наистина е ужасно, веднъж изядох 4 кроасана и поне две морени с треперещи ръце, знам за какво говориш.
Това състояние се предизвиква най-вече от картофи, ориз, тестени продукти. Като хапна такива неща в по-голямо количество, изпадам в това състояние, гарантирано. Дори вече, като си хапна нещо такова, веднага си приготвям нещо нещо за следващото хранене и при първи признаци на глад хапвам, за да не изпадна в тази криза.
Пробвай няколко дена да ограничиш тези храни, любопитно дали ще има ефект.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: yниKaлнa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано30.09.08 16:32



В този ред на мисли - можеш да научиш детето си да си мие зъбите, да яде с прибори и да казва "добър ден"...
Може, може


Никога не съм го карала да се храни насила и да си дояде всичко в чинията, никога не съм го карала непременно да яде хляб (за да се нахрани), напротив от малък съм се старала да не му давам за закуска баници и милинки, а прясно мляко, сирене, кашкавал, чай, сок, плод или зеленчук, в училище винаги имаше за чантата две ябълки или банан, вместо вафла. Старала съм се да има винаги подредени плодове във фруктиерата. И резултатът - моят убавец няма проблеми с килограмите, хапва си (доста си хапва), но докато се засити, никога не обира чинията, когато се е нахранил, спортува, без да се втелява много, но си има релеф.



Тема Женственостнови [re: abra]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано30.09.08 17:05



Кой каквото си няма...
Аз съм като ябълка, а ми се иска тънка талийка и оформен ханш, София Лорен си е жена откъдето и да я погледнеш.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано30.09.08 17:06



аз пък познавам хора, с които съм живял продължително време, и които ядат приблизително 50% повече от мен, не спортуват, пият алкохол и работят като мен седяща работа. И са 60-70-80 кг (за мъже става въпрос). Аз съм 135 в момента, март месец бях 146. Малка разлика

.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано30.09.08 17:11



Като стана въпрос за торти - като бях ученик, майка ми правеше много хубави домашни торти. Тогава нямаше сладкарски вериги като сегашните и бяхме на домашно производство. Предполагам няма да ми повярваш, но съм имал случаи да изяждам по 3/4 от една нормална торта на едно ядене. Закусвах редовно сутрин, на училище изяждах по 3 кифли със сирене (едни такива по-големи и плоски) в голямото междучасие, за обяд съм изяждал по половин хляб с нещо друго (кренвирши, лютеница и т.н.), вечер стандартна вечеря вкъщи. Не спортувах и още от тогава стоях по цял ден пред компютъра. Бях слаб като вейка, нещо от сорта на 75-80 кг при ръст 195 см. Калории не съм броил, но храната ми беше предимно от тестени изделия и в големи количества. Вярно, ще кажеш тогава съм бил тийнейджър, хабил съм повече калории (къде ли), но все пак организма ми някак си се е справял с хранителното натоварване.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано30.09.08 17:16



Малка разлика
Еееее малка, 11 килограма са си двуцифрено число. По спомен ти беше и доста висок, така че си е успех. Поздравления!



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: yниKaлнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано30.09.08 17:21



Не е точно така. Определено гените имат връзка с тези работи, но дотолкова доколкото да задават определени граници на процесите в човешкия организъм.

Малко питанки и коментари:
Все едно да кажеш, че щом има начин някой да е висок, значи трябва да може всички да сме такива...
Какво ще стане ако се натъпчеш с хормони на растежа и други подобни неща, дали си пробвала? Всички се раждаме 50 см, ама едни от нас стават по 2 метра, а други - по 1.40. Не е въпрос само на гени, май!

Обмяната на веществата, очевидно, е материя, не особено проста за разгадаване, особено на генно ниво. В противен случай до сега щеше да бъде разкрита тайната. Като се има предвид какви печалби ще натрупат точно за 5 дни тези, които го направят!
Че не е проста материя - не е. Но от друга страна под "обмяна на веществата" всъщност стоят поредица от химически реакции, които доста успешно биха могли да бъдат контролирани и управлявани. Някои хора имат щастието да са "настроени" както трябва и тези химични процеси при тях работят успешно. Ако се намери начин тези процеси да могат да се управляват външно (а това ми се струва абсолютно възможно), дали няма всеки да може сам да контролира теглото си, а?
Колкото до печалбите, според теб как е по-добре - да продаваш с години хиляди неработещи или полу-работещи лекарства и хранителни добавки, без да решаваш никакви проблеми, или да се напечелиш като пич за 5 дена, решавайки веднъж завинаги проблема? Не съм фен на теориите за конспирация, но съм твърдо убеден, че решението на проблема умишлено се бави, както и на някои други възлови за човечеството проблеми (само лек офтопик-пример - индийска фирма измисли супер-евтина кола, която върви със сгъстен въздух. В момента не може да построи завод да я произвежда, щото некви фермери се били сетили, че изведнъж искат да си обработват земите, отредени за автомобилния завод

... Колко нелепо...)



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Olli]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано30.09.08 17:23



а дали не е по-добър варианта да успея да си регулирам отделянето на инсулин по някакъв магически начин, и да си ям любимите ястия без да се притеснявам от хипогликемични кризи???



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано30.09.08 17:25



бе верно не е малко, ама като си помисля, че трябва да стана 90-100 кг, остават ми някакви 40-45 кг да сваля. САМО...



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 17:32



По-добър е, спор няма


Ако го намериш този магически начин, ще споделиш ли




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.