Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 25.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Mинaвaщa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 17:58



Ох, най-накрая си дойдохме на думата. Да, искате да отслабнете, да, не се харесвате дебелички, опитвате се да убедите не нас, а себе си, че се чувствате добре така. И ни обвинявате, че ви комплексираме.
И Безподобна го каза, потвърждавам го и аз - минали сме през този етап, не се заблуждавайте, признайте на себе си, че не ви е приятно така, това помага, повярвайте. Има начин да се намери баланса, всеки за себе си трябва да го открие.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано29.09.08 17:59



Уважавам усилията ти, но е крайно време да разбереш, че проблема с килограмите не се заключава само в храненето и спорта. Както вече многоктарно съм го казвал тук - това за мен е само заобикаляне на проблема, без да се решава. В медицината му викат "симптоматично лечение" - лекуваш симптомите, а не причината за заболяването.

Ако сравним живота с карането на кола, това е все едно да си караш колата с 20, или пък да караш на ръчна спирачка, за да не вдигаш повече от 20.

Аз лично някак си не мога да се изправя срещу себе си, да спра да се кефя на живота, само и само да съм в нормите за тегло. Не обичам да спортувам, и обожавам да се храня с вкусни неща. Да, бих могъл да рупам трева и да блъскам във фитнеса до припадък, но това не е моят живот... по-добре да се гръмна и да се приключи с това... хм... съществуване...



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Olli]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 19:11



Смешна си с твоята упоритост. Още в първия си постинг писах, че съм полагала усилия да отслабна, сигурна съм, че и така наречените щастливи дебеланки са го правили. И със сигурност биха искали да ги няма, тези 15 кг. Но са били достатъчно умни да преценят, че щастието не е в малкото килограми и са го намерили другаде. И НИКАК НЕ СА КОМПЛЕКСИ ТОВА, МИЛА.

Комплекс е според мен да си втълпиш, че трябва НЕПРЕМЕННО да си еди-колко си килограма, и да бъхташ като луд, за да ги достигнеш, с цената на всичко, и да се чувстваш НЕЩАСТЕН, ако не успееш.

Но и това не е толкова важно. Бъхтайте се, щом ви харесва. Писна ми да го повтарям, но винаги изпълзява по още някой, и бие юмрук в юмрук, и тропа с крака, и вика "НЕЕЕЕ, КОМПЛЕКСИРАНА СИ!!" И не си дава сметка, че по този начин комплексира и другите.

Нищо, живей си с твойто тропане с крака. А хората ти писаха от цял свят. И ти казаха, че там далече, извън малката еснафска и комплексирана държавица, килограмите нямат никакво значение.

Ще съм доволна само ако не тровиш младите с ТВОИТЕ комплекси.





Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано29.09.08 22:27



Относно съразмерността...
Човек не винаги има избор, да вметна само.
Имам огромен бюст, не от сланинки...защото ми се оформи такъв, когато бях добре на кила. Бях писала скоро, че преди време бях 70 кила и тогава изглеждах почти с перфектни мерки /над 170 см съм висока/. Но се чувствах като бизон. Представете си ме само...нормално тяло с въз огромни гърди. И те са ми ген. Да ги оперирам и смалявам съм решила след раждане, защото тежат мноооого - как изглеждат не знам.
По-неприятното е, че с отслабването ми...имам чувството, че те растат, което на практика е невъзможно. Явно по-скоро те не слабеят и изпъкват повече, на фона на слабеещата ми фигура.
И въпреки всичко това...сякаш предпочитам да си имам за неудобство един бюст, отколкото едно дупе, един корем и още 10-ина тлъстинки тук и там.





Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Oбъpkвaция]  
Авторabra (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 23:31



това е неспражедлижост. аz пск винафги имам поzти един и ссщи бюст неzависимо от кгмите 75 б. ужасно ти zавиждам и да ти имам проблема





Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторabra (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 00:00



ами òвек може да е пален и да не преяжда, хората са раzли`ни. метаболиzмите са раzли`ни. факт е, è когато си на диета/режим не се храниш като хората около теб, а раzли`но. тогава какво иzлиzа когаот си на режим се обри`аш на сравнителна иzолация в zависимост колко е строг режимат. освен това, òвек не живее посветен само на тялото си. ето моето напалняване как се слуì= храната ми помогна да се балансирам и преодолея стреса, имах проблем сас ставата и нямах ваzм да спортувам, нито време. и ето ти реzлтата. сас сигурност не сам се тапкала с огромни коли`ества храна системати`но, но си хапвах добре и беz да се ограниàвам или да броя калорииЧ))Да ,но междувременно успях да zаварша с отли`ие доста трудна специалност в елитен университет и да науà нов еzик и да си намеря работа сас zаплата 3 пати таzи, която полу`авах в Бг. иzвинявам се zа правописа, но нещо не мога да намеря някои букви на фонети`ната .

Та сега открих огромно колиèство време и енергия, които преди посвещавах на тялото си, zа други неща и смея да твсрдя,чè ми харесва)
храната zа мен не е огромно удоволствие, но да сам `аст от нормалния социум zа мен е голямо удоволствие. и то по важно от това да иzглеждам перфектно.
Пример= винаги много ссм внимавала zа тиалото си и не сам яла бани`ки и пала`инки с години. от 14 годишна ваzраст. винаги са ме викали на пала`инки и аz все откаzвах. на ресторантите винаги ядох само салатка с малко мравка или плодове. на партита купони не консумирах никакав алкохол. сега всяка седмица си правим палаìнки/бухти и тем подобни и zа мен е страшно приятно да у`аствам в това. не самите пала`инки. е, по би ми било приятно ако се сабирахме и ядохме овесени ядки или омлет с овесени трици, ама никой от приятелите ми не иска да яде такова нещо.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторabra (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 00:08



Да, страшно е красива и секси

иzщобщо zакраглените хубавици на мен ми харесват пове`е.

Между другото, опиши ми как се храниш ти, когато например иzлиzаш с приятели или имате гости и не варви да има само салата? ще ми е интересно да про`ета.
na men na moite segashni kilogrami towa mi hareswa- che gi poddyrjam bez da mislq za tqh. prosto si qm kakwoto mi padne, sportuwam ako iskam, ne sportuvam ako ne iskam i w towa namiram golqma svoboda. kogato sym gladna qm towa, koeto mi e wkusno,ili koeto ima.A ne koeto e dietichno, ima malko kalorii /waglehidrati/maznini i ne znam si oshte kakvo. prosot ne mislq za towa. tialoto mi samo da se opravq, da ne e malko v krajna smetka



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано30.09.08 10:53



Ама аз винаги съм го казвала, проблема не е в храненето а в контрола върху него. Някъде нещо има сбъркано в мозъка ми та след като съм се заситила да продължа да ям и изобщо да ям когато не съм гладна. И както казах аз съм човек, който обича да може да контролира емоциите, не обичам да не мога да се владея, обичам да анализирам нещата и да търся обяснения. Съгласна съм, че трябва да се лекува причината, но незная към кого да се обърна, има един

за терапия на нарушения в хранителното поведение, но е в София. Искам да съм свободна, да не съм зависима.

Да прав си време е да се откажа от спора. От време на време тръгвам да давам съвети дори когато не ми ги искат. Прав си, това че съм осъзнала, че за мен е проблем, че имам хранително разстройство и желая да се боря с него, не може да е меродавно за всички.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Mинaвaщa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 11:28



Още от ученичка се възхищавам на хората, които могат да говорят с много думи, с лекота да изместват същността на въпроса, да не слушат събеседниците и т.н. Това е изкуство, признавам, че го владееш.
Ти всъщност помниш ли за какво е темата и кой я провокира?
Кой тук заговори за комплекси?
Моля те кажи ми кого посъветвах да отслабне?
Какво те накара да решиш, че сме "достатъчно глупави за да преценим, че щастието е в малкото килограми"?
И много те моля, кажи ми как комплексирам младите хора, защото наистина не искам да го правя.
Това са неща, които ти си измисляш и ни ги приписваш на нас, защото така ти изнася. Подценяваш ни интелектуално.
Това е клуб Диети. Хората надничат тук защото искат да отслабнат. А ти? Защо надникна? За да ни отвориш очите, че сме едни глупави вманячени комплексарки, които комплексираме и другите? Ми някак не мога да се съглася.
Искам да ти кажа - добре дошла в клуб Диети, направи престоя си тук ползотворен. Спазването на хранителен режим не е непременно глад, мъка, ограничения, нещастен живот, както ти си го представяш. За това са тези клубове, да си помогнем да постигнем желаното по приятен начин, да обменим опит, да се подкрепяме, да си сверим часовника.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: abra]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано30.09.08 11:31



Старая се да се храня основно с месо,яйца, дреболии, много риба, млечни - сирене кашкавал, кисело мляко и зеленчуци, не избягвам мазнините, напротив старай се да консумирам редовно зехтин. Избягвам колбаси и преработени храни, също внимавам и за въглехидратните - картофи, ориз, макарони, плодовете - също в намалени количества. Старая се да приемам около 1500 -1700 калории дневно.
Любими:
Зелена салата с риба тон, маслини, краставица, лимон и зехтин.
Таратор с много копър, зехтин и орехи.
Пиле със сметана, синьо сирене и гъби.
Пиле на грил с кожата :)
Скумрия на скара, сьомга (ммммммм любимата), пъстърва... с гарнитура пресни зеленчуци.
Свинско с прясно зеле.
Дробчета с лук.
Мусака с тиквички и кайма, поливка от кисело мляко и яйца
Супа от тиквички, зелен боб, пиле или топчета
........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.