Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 25.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано02.10.08 10:25



Мне, не е нарколепсия... това е доста по-тежко заболяване. Доколкото съм забелязал, със сигурност се проявява при няколко случая:

1. (естествено) когато съм по-уморен
2. Когато е топло
3. Когато слушам музика (особено със слушалки)
4. Когато съм хапнал повечко
5. Когато съм хапнал повечко хляб/хлебни изделия

Според ендокриноложката при която ходих, това се наричало Синдром на Пикуик, и се получавало, защото пълния стомах притискал диафрагмата, оттам пречел на пълноценното дишане, оттам намаляне притока на кислород към мозъка и оттам изпадането в по-летаргично състояние. Изглежда правдоподобно, но това не обяснява заспиването при топло и слушане на музика. Че има връзка с килограмите - има - като поотслабнах малко, взе по-рядко да ми се приспива. То всъщност приспиването е много странно - аз много ясно различавам кога ми се спи от умора, и кога е от "онова" заспиване. Започва като по-скоро тотална загуба на концентрацията, която въпреки всичките ми усилия възвръщам изключително трудно. Положението се оправа ако да речем се напръскам със студена вода и ме поодуха малко вятъра. Но като се постопля - айде отново...
Доколкото съм прочел из нета, подобно състояние може да се получи и при намалена функция на щитовидната жлеза (хипотиреоидизъм), даже отидох на ендокринолог почти твърдо убеден че имам подобно нещо, но изследванията казаха съвсем друго нещо - щитовидната работи добре (там някаквите химии дето произвежда, бяха в нормата), но имам инсулинова резистентност и една гора други по-дребни работи с общото наименование Метаболитен синдром.
Това е в общи линии. Въпроса със спането обаче още не съм го изчистил...



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Abra]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано02.10.08 10:31



ми незнам кое колко и как смята. Само ще кажа че пред 2003 година след някаква супер-безумна "диета" (никаква закуска, обяд включващ 1 кубче-бульонче и пакетче Бейк Ролс, вечеря - на корем, каквото има за ядене без ограничение) и малко "спорт" (сутрин и вечер по 20 мин ходене до/от работа) успях да сваля за 45 дена 15 килограма и бях стигнал 102-3 кг живо тегло. Е тогава се чувствах отлично... Върнах си ги тези килограми за около 2 години без никакви ограничения, диети и спортове. После отказах цигарите, първите 2 месеца добре, после докато се усетя, за няма и година качих 25 кг... Това без да си променям навиците и без да ям повече от времето докато пушех. Всъщност не особено вярно, щото докато пушех, не закусвах. Предполагам че именно при отказването на цигарите са ми се появили проблемите, водещи до сегашното ми състояние. За нищо на света обаче не искам да пропушвам отново :)



Тема Re: до Blake- и не са дебели, а ниски!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано02.10.08 10:33



хех, мерси...
наистина не изглеждам особено дебел (като изключим шкембето), но иначе изглеждам доста... хм... внушително, абе мязам на викинг малко :)



Тема Re: а Blake да си остави телефона!нови [re: Blake]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 10:37



Шегувам се, разбира се:)

Радвам се, че влязохте в шеговитият ми тон и бъдете все така висок, умолявам!





Тема Re: до Blake- и не са дебели, а ниски!нови [re: Mинaвaщa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.10.08 10:46



Именно позицията, която заемаме, виждайки един дебел човек, беше в основата на искрата
Тука се изказа! Та нали и ние сме на този хал, или сме били! Основата на искрата беше молбата за помощ на едно момиче, очевидно с добър жизнен тонус, в добра кондиция, явно осъзнало че килограмите в повече са си проблем най-малкото здравословен. И изведнъж тряс- не ти трябва да отслабваш остани си с тези килограми, приеми се такава и че такава ще си останеш.
Да направим рекапитулация, след всичките дебати никой не промени мнението си, затова май е време да приключим темата. Толкова сме различни като характер всички и нека всеки да прави това, което ще му носи удовлетворение, вътрешна уравновесеност, добро настроение и здраве!





Тема Поздравления за цигарите!нови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.10.08 11:00



И аз трябва да ги откажа! Пуша около 7-10 цигари на ден и ми се струваше, че все пак контролирам положението, но пък навъртях много стаж

. Усещам при по интензивни натоварвания (силно казано интензивни - бързо качване на 3 етажа, и съм в амок), как просто нямам въздух, а не съм уморена.
Може, ако си пушел повече и рязко си ги спрял наистина да има такива ефекти! Но пък си герой! Моите опити са стигали до 3 месеца спиране, а вече е време, общо взето стабилизирах теглото - поддържам го няколко години в граници около 65, максимум до 70, как ли ще ми се отрази едно отказване?



Тема Re: до Blake- и не са дебели, а ниски!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.10.08 11:02



Хах,

, и на мен ми трябват 10 см височина още, ако може откъм бедър!



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 11:38



Blake, нямам обяснение, ама ми стана неприятно и тъжно, като прочетох какво изпитваш.
Систематизирал си 5 причини, при които се проявява гадната сънливост. Със сигурност 4 от тях можеш да отстраниш. Само с топлината е малко по-трудно да се справиш. Значи - действай. Диетата, която си приложил 2003, наистина е налудничева, карай разумно. Колкото повече те чета, толкова повече се убеждавам, че проблемът е в картофите, ориза, многото тесто.



Тема Re: до Blake- и не са дебели, а ниски!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 12:05



май е време да приключим темата

Това дали не е приканване темата да се заключи точно когато ти си казала последната си дума? Защо ли пък не можехме да я заключим, преди да си го направила, и защо се включи пак с критики към мен, щом смяташ, че темата е изчерпана??



И аз съм жена като теб. И притежавам женската черта да ми се иска имам винаги последната дума. И заради това (но без да постановявам, че темата трябва да се приключи), ще НАПОМНЯ на тези, които са позабравили, че в моя постинг- "искра" аз НЕ ПОСЪВЕТВАХ Обърквация да не полага усилия да отслабва, а я посъветвах АКО НЕ УСПЕЕ В ДЪЛГОСРОЧЕН ПЛАН, да не се отчайва и да търси удоволствията другаде. И поне 10 пъти в последващи писания се ПОСТАРАХ да избягна всякакви недоразумения и да ИЗЯСНЯ ОКОНЧАТЕЛНО тезата си, горенаписана за пореден път и сега.

Кой разбрал-разбрал. А който не - нека продължава да се заяжда с мен.


А по въпроса за това, че никой не си е променил мнението вследствие на дискусията...доста се съмнявам. ПОНЕ постигнахме да се ЧУЕ И ПРОЧЕТЕ, че съществуват и щастливи и преуспели дебелани, за изненада на доста пишещи тук.



Тема Re: до Blake- и не са дебели, а ниски!нови [re: Mинaвaщa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 12:16



Ти очевидно не четеш собствените си мненния, ние се надяваме да прочетеш нашите


Защото аз те прочетох:

Е, сега ти казвам - НЕ СЕ ПОДЛАГАЙ НА МЪЧЕНИЕТО ЦЯЛ ЖИВОТ ДА СЕ БОРИШ С ТЕЗИ ДВЕ НЕЩА, ЗАЩОТО НЯМА ДА УСПЕЕШ ДА СЕ ПРЕБОРИШ.

Не им вярвай. За тях може и да е така. За нас с теб НЕ Е

Как разбра, че няма да успее? И защо да не ни вярва? А някой да е дал съвет да не вярват на теб?
Спориш със себе си. Ако искаш продължавай, аз бях до тук.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.