Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:07 26.09.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебелани?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторДeбeлa (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 12:00



Има.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебелани?нови [re: Дeбeлa]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано01.10.08 12:16



ОК :)
То е ясно, че има, както че има и слаби преуспели. Идеята за диспута беше, кои са повече и на кои е по-лесно да растат в йерархията, може ли да се каже, че по-принцип за мениджърски позиции се предпочитат жени с 30, 40 и повече наднормени килограми. Със сигурност мога да кажа, че в големите одиторски компании (поне с тези с които съм имала контакт) не съм виждала жени с тегло доста над нормата, дори и да не са на най-високите позиции. На жени тежащи над 100 или доста под 100, неговоря за манекенки, пак да уточня. Нямах също така предвид и жени със собствен бизнес, или семеен или в творческата сфера. Говоря за обикновени жени работещи в големи компании, които си тръгват по стандартния ред с най- ниската позиция, с интервю, а не с връзки и после се издигат нагоре до мениджърската.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 12:23



Blake, много уважам стремежа да се търсят причините. Не че това има значение, просто те приветствам


Мисля, че в разсъжденията си пропускаш един важен момент. Човекът е система, изградена за друг начин на живот, създаден е да се движи повече, отколкото съвременния човек и да се храни с храна, различна от това, което поглъщаме. Т.е. "системата" си е у ред, "входящите суровини" са кофти и е закърняла "допълнителната машинария". От което следва, че или трябва да приложим познатите вече методи или да изчакаме еволюцията да си свърши работата, системата да се нагоди към новите условия, естествения подбор да си каже думата.
Аз понеже нямам много време да ги чакам тези неща съм взела решение за себе си да се опитвам да наподобявам предишния начин на живот - да се движа макар и малко повече и де се храня с неща, за които поне се предполага от какво са направени.

оф: Дори, моля те не прекъсвай темата, ако ти се стори вече дълга, стана много интересно.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано01.10.08 12:30



механизмът е поетата храна да се превърне в енергия - за спане, за движение, за хранене, за дишане.

Това донякъде е вярно, но обикновено всичко се саморегулира. Както казах неколкократно, не става въпрос за освинване, а за нормално ядене без ограничения.

А след като организма трябва да превърне храната в енергия, защо понякога това не се получава? Давам за пример себе си - следобед редовно ми се доспива, вечер също ми е много трудно да остана буден до по-късно, абе въобще организма ми изпада в някакви състояния на икономисване на енергия. Това се получава при положение че ям достатъчно (т.е. не стоя гладен), тялото ми образува мазнини (т.е. организма ми решава, че има "излишна" енергия и я складира), а в същото време аз страдам от енергиен недостиг?!?!? Не би ли трябвало като ям повече, да съм един жизнен и енергичен човек?

А да зачекна темата и от другата страна - ако организма получава много повече енергия от необходимото посредством храната, според мен спокойно може да изхвърля част от нея непреработена (по стандартния за целта начин), вместо да я трупа и съхранява. Все пак живеем в такива времена, в които по принцип няма особени проблеми с намирането на храна - при положение че през целия си живот съм се хранил сравнително редовно, защо по дяволите организма ми решава, че в даден момент мога да остана без храна, и затова складира енергия. Друг интересен момент, който се наблюдава при диетиращите и спортуващите - при необходимост от допълнителна енергия организма разгражда първо мускулите, и едва тогава мазнините. Това пък защо? Абе сбъркана работа... Просто се нуждаем от едно свястно препрограмиране, нищо повече...



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 12:41



Не, не би трябвало като ядеш повече да си един жизнен и енергичен човек.
Не съм сигурна дали всичко, което съм прочела е вярно, но понеже не съм измислила нещо по-добро, ще го споделя.
Организмът изразходва много енергия за преработка на храната, повече отколкото за всяка друга дейност. Колкото повече ядеш, толкова повече си натоварваш организма и се чувстваш уморен, енергията ти се изразходва за преработка на храната. Затова като сме гладни сме по-работоспособни, нахраним ли се, не ни търси. В днешно време хората хапват повече, отколкото организмът има нужда, точно защото има изобилие от лесно достъпна храна.
Когато се гладува се разграждат мускулите, когато се движиш се горят мазнини. Нещо си се объркал по въпроса с изгарянето.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Olli]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано01.10.08 13:56



Организмът изразходва много енергия за преработка на храната, повече отколкото за всяка друга дейност. Колкото повече ядеш, толкова повече си натоварваш организма и се чувстваш уморен, енергията ти се изразходва за преработка на храната.

Хм, последно, като ям повече, отслабвам ли или надебелявам в такъв случай. Щото повишения енергиен разход за мен значи НЕнатрупване на мазнини, а по-скоро разграждане на такива... Нещо не излиза сметката в случая...



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано01.10.08 14:27



Ох Blake, незнам защо е така, но винаги когато се нахраня обилно ми се полягва, не съм тонизирана и енергична и това не е само при теб и при мен. Например за да имам ищах за спорт или за разходка или поход или изобщо за някакво движение, трябва да са минали минимум 2 часа, а най добре се движа, когато усещам леко гъделичкане в стомаха, първоначалния сигнал че скоро ще трябва да се храня :).
За съжаление механизмът е такъв излишната храна не се изхвърля, тя пак се усвоява, но понеже е в повече от изразходваното се складира. Не е справедливо, но такъв е живота, по същия начин би могло да ни никнат нови зъби, като ноктите напрамер, но е факт

.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Olli]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано01.10.08 14:47



Енергия за преработка на храната, НЕ е повече отколкото за всяка друга дейност. Може би просто на организма му трябва малко покой докато "смели" храната, като питоните :)))



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Blake]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 14:50



Не искай от мен прекалено


Не претендирам да съм специалист, просто казвам какво съм прочела, водена от любопитството да открия причината.
Като ядеш повече си по-уморен и отпаднал, организмът ти преработва каквото може, понякога не смогва. Не се шегувам, наистина съвременният човек яде в пъти повече от предците си, дори предишното поколение да вземеш. Това, което не му трябва (на организма) и не може докрай да разгради си го складира като мазнинка. Ако си хапвахме, но поне не бяхме се застояли толкоз, с движение щяхме да си изгорим мазнинките, но сме задълбали в неправилни посоки.
На мен горе-долу ми се връзват сметките; не твърдя, че съм права, намерила съм си обяснение и го споделям.
Но ако се замишлиш от кога човечеството говори за затлъстяване. Какво ти изниква в съзнанието? Откакто напредна техниката и човечеството намали движението и в същото време се облекчи значително изхранването. Говоря за т.н. цивилизован свят, не навсякъде хората са затлъстели, това също е показателно



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано01.10.08 14:54



Или просто се "включва" още един консуматор на енергия


Не знам, не споря, надали въобще някой знае. Човекът не е разгадал природата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.