Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 03.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Да останем ли дебели и имали преуспели дебеланнови [re: aбpa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 17:17



Никой не спори, че мъжете имат различни вкусове, но и ние жените също. Още повече, че и не всички мъже са с перфектни фигури та всеки си намира половинката :). Но това не означава, че една жена не трябва да се грижи за себе си и да изглежда добре, дори и да не е идеална, то поне в някакви разумни граници. За мен това е спорът, макар да разводнихме темата.
Човек е необходимо да се стреми към тегло в нормални граници, както казах +15 килограма не са толкова голям проблем, но не трябва да се примирява с много килограми над нормата, най - малкото не е здравословно. Представете си да ходите всеки ден с торба цимент като допълнителна тежест - няма ли да ви заболят ставите, няма ли да се уморявате бързо и да се натоварва сърцето?



Тема Re: Опранови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор abradabra ()
Публикувано26.09.08 17:23



abe nie i dvete tvyrdim edno i syshto neshto veche mai. точно това казвам. ето ,ч е е успяла и дебела



Тема Re: Опранови [re: abradabra]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 17:38



Че успяла да, ама дебела вече не.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебелани?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторpetya (Нерегистриран)
Публикувано26.09.08 20:37



От години следя (не особено старателно дискусиите ви) и да си призная, ги отминавах пренебрежително. Смехотворни ми се струват всички тези вълнения за грамчета и сантиметри.
Но напоследък се развихриха интересни дискусии и реших да се включа.

Моите килограми също не са малко за ръста ми (само 1,60 м), но никога не съм опитвала да отслабна. Винаги съм го искала, но като знам, че генно съм предразположена към това и неминуемо рано или късно ще си върна всичко с лихвите, се отказвах. Ако успея да сваля дори 10 кг ще съм много щастлива, повече не искам. Все пак съм на 41 и е малко пресилено да се стремя към тегло 50 или 55 кг. Дори като девойка съм била около 58-60. Но не мога да понеса да изпитвам до края на живота си перманентно чувство на глад, въпреки че то най-остро се усеща само в началото.
Смятам, че една жена по-лесно може да отслабне ако е сама и няма никакви ангажименти към семейство (деца и съпруг). Тогава е някак си по-лесно да прескочиш ядене, да готвиш олекотено и диетично. Ако зависеше от мен щях да ям само пиле, риба и много зеленчуци. Многото зеленчуци и сега ги ям, но също и много други неща покрай тях. Все пак имам и едно предимство - мога спокойно да мина без всякакви баници, сладкиши, торти, сладоледи... Не пия сиропи и газирано, само вино понякога с обяда и вечерята. Така че ако се напъна може и да сваля малко.

Живея в чужбина и тук има мнооого дебеланки, щастливи дебеланки, аз съм вейка в сравнение с тях. Заемащи отговорни постове, висши чиновнички, бизнесменки... Има и неугледни дебеланки - безформени коси и дрехи, зле соанирани, но и през ум не им минава да опитат да отслабнат. Съпрузите на повечето са слаби и симпатични, което много ме смая в началото. Е, как живеят те с теглото си и са щастливи при това.

Така че въпрос на вътрешно усещане. Разбира се болезнената пълнота, освен че е неестетчна е и опасна за здравето. Но 5-10 кг в повече, дори 15 в сравнение с младежката възраст, струва ли си да бъдем нещастни от това до края на дните ни ?



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебелани?нови [re: petya]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.09.08 22:44



" Ако зависеше от мен щях да ям само пиле, риба и много зеленчуци. "
------------------------------------------------------
Ох, да знаеш колко си в грешка!! Пояж ги тия "прелести" 1-2 месеца (само тях!!) и ще ти се повдига само като ги чуеш!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: petya]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано26.09.08 23:57



Хайде и аз да се изкажа...
Размислите и страстите, които ми причинихте в този клуб ме накараха да погледна живота от гледна точка, през която не съм поглеждала към този момент.
Относно това кой колко е успял...разбира се, че е различно и строго индивидуално, всеки е добър в нещо си, даже в много неща, но на различни нива.
Изпълнителната директорка на фирмата, в която работя е доста пълничка...не мога точно да преценявам мерки и теглилки, пък и е нисичка...не знам има ли 100 или не, но е определено доста пълничка. Та, за нея казват, че е сред най-добрите в областта...непрекъснато я канят във фирми с международно значение. Да, може би не я харесват като жена...не знам. Но не съм виждала досега някой да умее да борави толкова страхотно с работата си.
Пример 2. Малко нескромно, но аз... Не за друго, а защото през по-голямата част от съзнателния си живот все съм била тлъстичка.
Където и да съм кандидатствала за работа - винаги са ме одобрявали. Винаги съм се разбирала страхотно с колегите. Всички виждат в мен страхотен потенциал /чак странно за мен/. Друг е вече въпроса мъжете до колко гледат на мен като на жена, като на секса в мен...защото се опитвам все по-често да си представям, че съм мъж и срещу мен е женското ми аз - ами не е особено секси, уви.
Относно виталността...във фирмата, в която работя преобладават слабите, но по тим билдингите само аз скачам по дансинга и катеря планините като диво козле. Може би тук намесваме и други качества, но категорично отказвам да приема, че съм мудна или бавна...или не мисля правилно, защото съм почти 100 кила. Както и, че мисълта ще ми се избистри след няколко месеца, когато живот и здраве отслабна.
Преди време посещавах една хомеопатка...та, тя казваше, че по-едрите хора, действат по-внушително и излъчват повече респект от по-слабите. Даде ми и пример със себе си...когато следвала медицина, учила като луда и знанията й били на високо ниво...уви, отличните точки обирала по-едра колежка, с не толкова солидни знания /историята си я спомнямам смътно, само като пример я давам/.

Мисълта ми се стича. Уморена съм до болка от работохолизма, дето ме е споходил...или по-точно, дето съм си го причинила. Извинете ме, ако на места не съм се изразила както трябва...вярвам, че ще ми разберете основната идея.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Oбъpkвaция]  
Авторabra (Нерегистриран)
Публикувано27.09.08 10:59



Относно мъжете, ще ти дам един пример със себе си. Кол;кото и нескромно да звучи, аз през по голямата част то живота си съм имала хубаво тяло. Винаги са ми се лепяли мъже от 15 годишна нататъка. Но все нещо не ставаше във връзките. Не попадах на подходящите партньори, изневерявали са ми, държали са се грубо с мен , било ме е срам да излезна с приятеля ми пред публика, защото толкова много се заглежда по минаващите жени и ги коментира пред мен, че ми е идело да потъна в земята от срам!!! Не съм куха лейка и със сигурност, и като студентка , и като специалист по-късно, съм се справяла по добре от любимия. Това, обаче, пак беше повод за някакво мачкане и коментари. Сега откакто съм с не такъв хубав по общо приетите мерки външен вид имам за пръв път в живота си наистина хармонична връзка с човек със съвсем различен манталитет, а не някой, който бройка за външния вид.



Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: abra]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.09.08 11:15



Хайде да се включа и аз. Пак с личен пример. Не съм хубавица и никога не съм била, макар, че като по-млада имах много хубаво тяло. С един мъж съм вече 18 години, имаме дете. Понякога го закачам с въпроси "не ти ли се иска да ти е жена?" - когато видя, че се заглежда по някоя руса слабавелка и хубавелка, и дори й се възхищава с думи, че краката й започвали от сливиците. А той ме поглежда учудено и казва: "Такова нещо не е за в къщи. Създава само проблеми. Това е жена за всички мъже. Аз искам моята да си е само моя"

На някого тук може би това няма да му хареса, но мен ме устройва. Имайте предвид, че нямаме брак и е свободен да си отиде когато иска - без проблеми. Не е показал дори и желание - нито веднъж до сега.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: yниKaлнa]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано27.09.08 12:34



Абра и Уникална вие какви килца сте? И на каква височина?





Тема Re: Да останем ли дебели и има ли преуспели дебеланови [re: Oбъpkвaция]  
Автор abradabra ()
Публикувано27.09.08 14:45



Абе , виж сега малко ми е неудобно да си дам мерките, защото ще звучи лицемерно. Аз сега съм около 64, но цял живот съм била около 55/последно като писах тук бях около 67 и започвах Дюкан, но така и не можах да го продължа заради жегите и многото плодове и зеленчуци в България, на които исках да се насладя. На твоя ръст и твойте години съм. Тоест не мога да кажа ето аз съм пълна и преуспяла или нещо такова- защото нито съм много пълна нито особено преуспяла, за жалост. Изоставам даже с първия милион. Просто съм по-пълна от обикновено, но се чувствам добре и се харесвам и просто няма как да се задържа на нито една диета. Дали искам да напълнявам - не. Но дали държа непременно пак да съм с манекенска визия - ми не. Колкото и да е смешно, отнесох много коментари и подигравчици от приятели и познати на какво съм била заприличала, как съм пораснала тройно, как съм го позволила да се запусна така - дори с мойте мижави килограми - и съм се нахъсала напук да си стоя и да се харесвам с тях

.
Виж не става дума непременно да си стоиш на тези килограми, или да искаш да си пълна и да се храниш нездравословно.Или да не се стараеш да изглеждаш добре. Напротив- чудесно е да се храниш здравословно, да не се тъпчеш и ако, имаш възможност, да спортуваш. Аз също гледам да се движа и разхождам , просто защото обичам. Но не значи, че трябва да се комплексираш и да се чувстваш нещастна, само, защото всички смятат, че така трябва. Един вид, не може хем да си пълна, хем да си щастлива и да се харесваш. не е разрешено и не е морално да се харесваш дебел. Това ми беше тезата - хубаво е да се живее здравословно, но хората сме различни и е хубаво да се обичаме именно както сме, а не както бихме могли да бъдем.
Между другото, ето майка ми например е 167 70 кг и наистина изглежда чудесно. няма бръчки почти, защото е по едра, мускулеста е много подвижна, стегната и с младо тяло. Тя и да иска по-слаба не може да стане от това и никога не била. А винаги се е радвала на перфектно здраве, и на мъже - дори и сега на почти 60 години.
Ето ти снимка на много красива плъс сайз моделка . Нея са я харесали, когато е била на 14, но са й казали, че трябва да отслабне с около 30тина кила и тя получава анорексия. Накрая тегли майна на всичко и решава да стане плюс сайз модел и да си живее здравословно, да се храни с чисти храни, но да не се изтезава.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.