Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 28.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Oбъpkвaция]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 09:37



По-важно е как е жлъчката. Какво трябва да избягваш при болна жлъчка?



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: yниKaлнa]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано02.10.08 10:21



знам, че колкото и да се напъваш няма да я разбереш моята диета...знам, че не е точно това начина, но просто ми е малко трудно...от диети точни, конкретни само съм си патила, просто не мога да ги спазвам или ако успея после си връщам всичко. искам лека полека да се науча да се храня правилно, но не е лесно. още съм много малка всичко ми хвърчи из главата, нямам много пари, непрекъсното съм а на училище, работа с приятели...живея с един сладък кльощав лакомник, който изяжда по хляб на хранене и просто си търся начина. искам да се възпитам да не се нахвърлям на храна, да не преяждам, да избягвам това, което не е за мен и да спортувам. вярвам, че това ще даде резултати, не съм сигурна. сирене, че какво му е толкова лошото на сиренето! за млякото и виното знам, че голяма грешка....ама...и все пак не е шоколад и два сандвича. а шунката, ами само това имаше в хладилника ми и джоба!





Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Oбъpkвaция]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано02.10.08 10:25



искам и аз да се вмъкна тук до обървация да ни нахъсвате.
след положителната критика, която отнесох за менюто си давам следващото за вчера.
айрян и чушки на закуска
едни солети за обяд- ужас знам, но нямах избор
следобед зелева салатка
и за вечеря задушено телешко месо и салата-ммм бях на гости на тати



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: motivirana]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.10.08 11:27



На колко години си? Дай малко инфо, разкажи!
И не се втелявай толкова, какво му има на сиренето! Яж го редовно, само го изкисвай, че се оливат със солта, и все пак гледай да не ядеш по 200 грама на ядене, щото ти отиде само там половината от необходимите ти калории. Мисля, че си на правилен път, да си създадеш навика да не се нахвърляш на храната, да ядеш умерено, а пък ако започнеш и движение ще е супер. Знаеш ли вчера бях на латино танци, супер зареждащо! Просто намери твоето движение - бързо ходене, танци (в групата на Бели денс, гледам винаги е пълно), фитнес, джогинг .... Важното е да ти хареса! И един съвет от личен опит - не се хвърляй в началото на много тежки тренировки - ще те откажат много бързо! Например - първия път като се качих на кростренажора и нали си мислех, че всички мене гледат и се престарах, добре че беше петък иначе нямаше да мога да отида на работа

. След това започнах малко по малко с бавно темпо и малки поставени цели, като един вид игра хайде да видим дали мога да стигна 1 час, след това примерно 5 км на еди каква си скорост....



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано02.10.08 11:35



На 21 години съм и съм 87кг и съм ниска, но хич не ми личат, е това не ги оправдава, винаги съм била пълна, но последните 2 години нещо се олях, а не знам защо така се получи. да ще изкисва сиренето, а не 200 грама и да искам не мога да изям, но просто ми е трудно да си планирам храненията, а и ме затормозява, но искам да внимавам какво ям и да се наслаждавам, а не от лакомия. движението го започвам, лично в него най-много вярвам, че ще ми пооправи фигурата и ще ме кара да се чувствам добре. утре зимам парички и отивам на фитнес, скоро ходих и беше супер издържлива съм и после ми е много енергично, а като се разкърша след месец два ще се пробвам и в някой колективен спорт.. ах а като падне снега ияхвам ските и никой няма да ме спре. нали все пак мога да си позволявам малко плодове. в хладилника ме чака последната диня за сезона и хич не ми се иска да я пропускам. благодаря за куража, стимулира ме писането !





Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: motivirana]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано02.10.08 11:47



Хапвай си плодове, само гледай да ги ядеш отделно, да не комбинираш динята със сирене. Смесването на мазнини и въглехидрати се отразява най-светкавично в трупането на мазнинки. Гледай да избягваш хляба, тестените и слакишите, като включиш и спорт към твоите 21 години, скоро ще си супер :)))
Дискотеката също е спорт!



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: motivirana]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 12:04



Само да допълня Безподобна и да потвърдя някои неща.
Не знам за кой път го казвам и дали става ясно какво искам да кажа, обаче - спокойно. Бързането, голямото очакване, последвано от естесвено разочарование, прекалено големите ограничения, предизвикващи жажда по някаква храна, това са камъчетата, които обръщат колата. Спокойно, всичко ще си дойде на място, ама не много бързо - искат се навици, не се тревожи, не прекалявай с нищо, нито с храна, нито с ограничения.
Замисли се дали стигаш до състояние на прегладняване, трябва да се опитваш да го избягвяш, после се хапва доста. Но и това е навик. Купи си бадеми или лешници за моментите на прегладняване.
Пиле, дробчета, риба, не са много скъпи, протеините засилват метаболизма. Постепенно ги включвай според възможностите, после ще свикнеш.
Плодовете? Гледай на тях като на отделно хранене, не като на десерт. Напр. ако си много гладна, хапни си плод, докато приготвиш храната за семейството, ще мине час-два, после си хапваш друго. Нямам предвид да заместиш обяд или вечера с плод.

"но просто ми е трудно да си планирам храненията" - това е навик, трябва да се изгради.

"но искам да внимавам какво ям и да се наслаждавам, а не от лакомия" - а това е правилната посока



Успех!

п.п. аз пък какво са разписах



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Olli]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано02.10.08 12:59



Благодаря за което! за никъде не бързам, не искам да имам големи очаквания, не искам да се ограничавам и вманиачавам, защото знам, че нищо не се получава. със сигурност истината е в навиците, и то не само относно храната, а като цяло хубавите навици, могат да те карат да се чувстваш наистина добре. но те се създават бавно, за разлика от лошите

. да трябва да планирам, трябва да не прегладнявам и да се движа много. да се похваля-сега ще си взимаме куче и ще си го разхождам с огромно удоволстви, подюркала съм всички приятели да ходим на планина всяка събота или неделя...толковае хубаво и така. и се опитвам да се замислям всеки път когато хапна нещо, дали е хубаво за мен, не искам да си мъча организма с боклуци. много искам да накарам и баща ми да помисли за себе си, и той е на същото дередже само годинките, високото кръвно и диабета правят нещата по-опасни. надявам се моя пример да го мотивира. радвам се, че пиша искам това и това, и надявам се да продължа да пиша, но направих това и това. благодаря отново!



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: motivirana]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.10.08 14:30



А пита ли съседите си дали са съгласни да си вземеш куче?



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: yниKaлнa]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано02.10.08 14:49



хе хе и аз го гледах това безумие! чудна работа






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.