Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 28.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: motivirana]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 15:08



Няма да изпадам в подробности.
Ще ти кажа някои основни положения.
Преди всичко няма да си съставиш план или идея от едно мнение, от една тема; трябва всеки ден да отделяш по няколко минути да се "образоваш".
За да се отслабне трябва човек да си раздвижи метаболизма, което става основно по два начина - с повечко движение и с храна, предимно протеини; в никакъв случай глад. Имай предвид, че въглехидратите, освен вс останало, ти увеличават и апетита.
Ти всичките тези неща ще ги прочетеш някъде, отначало ще се объркаш, после нещата ще дойдет на място. Само искам да ти кажа да не бързаш и никога да не си мислиш, че никога няма да хапнеш баничка, бонобон, сладолед и т.н., тези мисли провалят плановете; и няма такова нещо - всички си хапваме от тях





Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Olli]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано29.09.08 15:30



ммм да така е ...преди всичко мисля си , че съм наясно с някой неща..за глад не искам и да чувам..щото с този безумен глад когато бях на 16 от 67 станах 55 и сега честито 88. доста съм изчела и аз, но не съм систематизирала знания и не съм открила кое е точно за мен. движението ми е цел първа, защото аз колкото искам да отслабна, толкова и иска да чувствам тялото готово за всякакъв вид движение. и за протеините съм наясно, но как да ги измъдря, като хич не обичам месо, а за яйца пък да не говоря..но ще действам някак с. винаги съм си била пълна, но това не значи че не мога да променя нещата..за това съм наясно, че и банички, и бонбони ще си хапвам някога, но ако са по-рядко и удоволствието от тях ще е по-голямо, стига да не станат самоцел, но аз съм инат и вярвам, че не може един шоколад да е по-голям от мен!





Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: motivirana]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано29.09.08 16:04



Посочих Минаваща, защото беше адресирала към нея поста си.
А иначе, общо взето си наясно, на първо време спри тестените и сладките неща или поне ги ограничи силно или им намери подходящи заместители - например белия хляб с черен, сладкишите с плодове, ограничи и вредните мазнини, като най ввредно е пърженето естествено. За спорта зависи какво обичаш - по интензивни аеробни занимания - Тае-Бо, Аеробика, Велоергометър, Кростренажор или по-бавни изометрични - Каланетика, Пилатес, Йога, фитнес -занимания с тежести и уреди. Може да споделяш дневни менюта и да ги обсъждаме.
Успех!



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор motivirana (непознат )
Публикувано29.09.08 16:18



фен съм!
ами да споделя за вчера, а от днес по сериозно.
закуска- пилешка супа-е то беше към обяд
после-шопска салата с една филийка и за вечеря около двета грама пиле на грил без кожата разбира се и малко снежанка. 2 литра вода-обичам вода!
наистина ще се постарая да откажа тестените и по-скоро хляба, не ям почти никога сладкиши и хрупанки. но обичам картофи и ориз, ще внимавам и с тях. по ми е лесно като кажа отведнъж стоп на хляба например, със заместване пак прекалявам, пробвала съм с черен хляб, но когато изям 4 филлийки има ли значение, че е черен. предполагам, че съм наследствено обременена- баща ми е доста едър, а и майка ми не е фиданка. а и от дете съм си пълна. за спорта ще експериментирам, но като начало фитнес със треньор, това ме надъхва, а колективните спортове малко ме притесняват, да не се изложа много, много. сега идват и ските на които съм почитател, и въобще разходките в планината, а не излежаване и книжки съботно-неделно. мм да добре се чувствам когато споделям и се мотивирам допълнително.



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: motivirana]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано29.09.08 16:45



Супер! Спирай хляба тогава!
Аз също започнах с фитнес и то наоколо 40, след това се престраших и влязох в часове по Пилатес и Йога и се влюбих в тях. Толкова бях щастлива, че освен слабички девойчета имаше и "солидни" дами като мен. На мен ми допадат по бавните тренировки, а и когато килограмите и годините в моя случай са в повечко, то се натоварват ставите и сърцето.
Сега не пропускам - 3 пъти в седмицата някакъв спорт, според часа и настроението ми, дори си държа един сак с резервен екип, случайно ако ми се дотренира след работа винаги мога да отразя един фитнес, там поне не е с определен час :)))



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Mинaвaщa]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано29.09.08 17:10



Аз също познавам щастливи дебеланки. И искам да ви кажа, че от тях струи толкова самочувствие, радост и сексапил, че коя да е гърчава тъжна манекенка не може да им се опре. Всичко е въпрос на вътрешно състояние. Не че знам това как се докарва да е хубаво...



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Marina]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано29.09.08 17:32



Дано да не е маската както беше при мен - парадирах че съм весела и не ми пука - какво като гонех 100, вечно развивах теориите за мъжете и кокалите, бях и съм много общителна, но не бях щастлива. Беше ми тъжно вътре в мен, бях дебела и избягвах да се гледам във витрините, когато пробвах нова дреха ми идеше да се разплача пред голямото огледало в пробната, защото не се харесвах! Но пред другите се перчех с новата дрешка и манекенска походка, а ми беше тъжно. Беше ми срамно, че след като съм се нахранила, не мога да се стърпя и да отида отново до хладилника, че тортата останала след рожден де е по-силна от мен и въпреки че съм изяла едно парче, ТРЯБВА да изям и останалото.

Сигурно бъркам моите чувства с тези на другите и моля да ме извините, сигурно затова не мога да си представя да съм пак около 100 те килограма и да се харесвам и да съм щастлива и с желание да отида да си купя дрешка.
Изглежда пречупвам всичко през МОИТЕ чувства и нагласи, затова моля още веднъж да ме извините.



Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано29.09.08 22:19



Четейки мненията ви...се замислих на какво ли се дължи факта, че и аз съм доста пъргава и подвижна. В службата сме супер тандем и често се събираме на купони или тим билдинги... Е повярвайте ми, не мирясвам...през деня - тичам по поля и гори, вечер не слизам от дансинга. От кльощавките край мен вода тече...не капе, а тече... А аз даже и леко сърцебиене не получавам. Не знам дали е до темперамент или до подвижност... Освен това владея и ориенталски танци и в по-голямата част от празниците околните ми се чудят как успявам да се изкълча еди си как си.
Друг факт...винаги съм си слагала крака зад главата...е, не чак буквално твърде зад главата, но почти. И това при огромния ми корем... Сестра ми, 54 кила с мокри дрехи и на моята височина - не може и на половината.
Предвид тези неща винаги съм защитавала теорията, че тлъстинката няма общо с гъвкавостта...


По по темата ми...тия дни съм голямо прасе, особено днес. Доста се поуплаших..оказа се, че жлъчката ми трудно се справя с основното ядене на салати и зеленчуци. Но от утре се стягам.





Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: Oбъpkвaция]  
Автор yниKaлнa (тъпаЗаядливка)
Публикувано30.09.08 07:05



По темата ми...тия дни съм голямо прасе, особено днес. Доста се поуплаших..оказа се, че жлъчката ми трудно се справя с основното ядене на салати и зеленчуци. Но от утре се стягам

Това последното не го разбрах. Стягаш се да наказваш жлъчката си, че трудно се справя със зеленчуците ли?



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Отговор на една друга минаваща от другата теманови [re: yниKaлнa]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано30.09.08 09:36



Ами не се наказвам. Но и тази сутрин денят ми започна с препечен хляб. Яд ме е, защото положих доста усилия и сега усещам как те отиват на вятъра... Не, че от 2-3-4 филийки препечен хляб и литри чай от жълт кантарион ще се върна в най-изходната си позицияр дори чувствам стомаха си по-добре. Но не е приятно. Нарушавам си режима не по моя воля...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.