Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:08 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Помогнете ми, моля ви!!!нови  
Автор Oбъpkвaция (непознат )
Публикувано31.08.08 15:43



Здравейте момичета!
Пиша тук с надеждата за помощ или по-скоро някакви съвети, защото знам, че единствено мога да си помогна аз!
Нямам 25 години още, а вече чукнах 100-те кила. Срам ме е като го пиша. Срам ме е като го чета. Като се поглена в огледалото - също. За съжаление мисля, че е крайно време да сваля тия минимум 35 кила от себе си.
Всичко започна в пубертета - тогава качих доста килограми, както може би на повечето хора се случва. До скоро правех диети - естествено неуспешни...но поне бях далеч от 100-те. Напоследък изобщо не мога да се съсредоточа върху вталяването - гладна съм непрекъснато, нямам и грам воля да се лиша от каквото и да било.....чувствам се попаднала в омагьосан кръг.
Знам, че може би повечето от вас ще ме приемат като безхарактерна лигла... Може и такава да съм, след като съм на тия килограми... Но наистина ми се иска да се промени всичко това и то възможно най-скоро. Започнах уж от днес /защото се смея вече с глас на приказката "от утре на диета"/ - сутринта изпих едно специално олио за цялостно прочистване на червата - през целия ден трябва да се пие само топла супа и чай. Спазвам за сега всичко точно, не че е кой знае колко сложно...

Но с какво да продължа от утре...форумът е пълен с предложения, аз самата съм запозната с всички диети и режими какво представляват - дори съм ги прилагала, но уви за не повече от няколко дни.

Моля за съвети...наистина съм стресната сериозно от себе си. Нямам възможност а почасово хранене, защото работата ми е динамична и под високо напрежение...в тази връзка и времето ми за спорт е ограничено.
Чудя се дали да не премина на само салати или таратор...за седмица, две... Пак ще ми е проблем количеството, защото...просто си имам ужасен апатит!!!



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано31.08.08 17:01



Да, добре.
Хубаво е, че си писала тук. Много хубаво. Сега има поне няколко души, които от сърце ти съчувстват. Аз също. Нямаме емотикон за прегръдка - представи си го.

Но аз ще те посъветвам: избери си НАЧИНА. Ако нямаш стратегия и план, трудно ще постигнеш изобщо нещо. Светът е пълен с хора които не се харесват. Малко от тях имат стратегия как да поправят това.

Та така, не се лутай, избери си конкретния път, по който ще вървиш. И заповядай при нас, в този клуб, да те изслушвамеи подкрепяме. Ако искаш - пиши си в тази тема и описвай своите резултати. Ще те следим.



Искрено ти желая не просто успешно начало, но и истинско постоянство и дълъг, удобен режим на хранене.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Dorchester]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 18:32



Здравей и от мен,
аз бях доста дълго в същото положение и прекрасно те разбирам.Мисля ,че първо трябва да анализираш точно от какво качваш килограми.От прекаляване със сладкиши и тестено;от поглъщане на големи количества храна на всяко хранене;консумация на много мазни храни и т.н.
След това да си намериш режим,който да можеш да спазваш с лекота.Да не е необходимо хранене под час или специално приготвени храни.От друга страна храната която ще приемаш трябва да бъде обратно на това с което прекаляваш.
Аз дълго се лутах в този лабиринт и в момента съм си намерила режим,който да си призная не ми е много по вкуса ,но пък свалям бавно килограми.
Една диетоложка преди време ми каза,"как искаш да ти действа диета в която преобладават млечните продукти,като ти точно с тях прекаляваш и затова си на това положение."-бях си избрала точкова диета и наблягах на мляко,сирене и яйца.
Друг важен фактор е да си провериш хормоните,може да имаш някакви отклонения за които дори не подозираш.Има контролни хормони които ги покрива здравната каса,отиваш при ендокринолог и обясняваш какъв ти е проблема,след това за 2,00 лв.ти правят изследването.Това за хормоните е важно,защото ако имаш проблем с тях,много трудно ще успееш да свалиш и задържиш свалените килограми.Разказвам ти всичко това,защото съм минала по този път след дълги лутания и безброй опити за вляза във форма.
Опитът ми показва,че е по-добре да се храниш с по-засищаща храна,вместо с огромни количества храна при която след едни час пак си гладна.При мен това се получаваше като опустошавах огромни количества зеленчуци,/тогава бях само на салати/,един ден ги преброих 9 броя,като си направих труда да им изчисля калориите ,се оказа че са повече от голяма кутия сладолед и една кола,или 1/2 килограм месо + 1/2 хляб.
Намериш ли твоя режим,натам вече е лесно,килограмите започват да падат и мотивацията расте с всеки изминал ден.
Желая ти успех



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Aни]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано31.08.08 21:11



Момичета, благодаря за мненията. Наистина ме накарахте да се замисля...темата за мотивацията също!
Ани, видях себе си в разказите ти...аз също обичам салати и си мислех, че са чудесно средство за отслабване, но количеството им беше - купа с връх!
Трябва сериозно да помисля тази нощ /защото от утре няма мърдане/ какво не ям с огромно желание - това със сигурност не са тестените и салатите. Сладките ги изключвам по подразбиране. Месо /пилешко само да е/, млечни и плодове - ям, но не бих казала, че са ми основната храна. Остана ли друго...

Още веднъж благодаря за разбирането!



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Aни]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано31.08.08 21:13



Пропуснах да кажа, че съм ходила на ендокринолог - не ми наравиха изследвания, защото лекарката твърдеше, че просто нямам никакви симптоми, които да породят съмнения...
Пък и аз си знам...с този апетит няма как да има друга причина за свръх наднорменото ми тегло.





Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано31.08.08 21:42



Mиличка,разгледай темата за Дюкан. Знам ,че много хора се дразнят,но няма други такива резултати. Пиле,рибка ,яйца,млекце,извара и умерени количества заленчуци ,без мазнина. Храниш се редовно,вкусно и сваляш. Истина е. И е много хубаво. Разгледай темата ,купи си книгата и помисли дали наистина го искаш и ако е така заповядай при нас. Ще помагаме. Аз това мога да те посъветвам. Решението е само твое. Успех



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: caни]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано31.08.08 22:14



Сани, благодаря!
Имам книгата...дори съм се опитвала да спазвам режима. Но според него човек трябва да се храни без ограничение в количеството, а това мисля не е добър съвет за мен.
Ако не измъдря нищо по-различно- ще мина на Дюкан - месо, млечни и зеленчуци...пък да видим къде ще му излезне края. Утре започвам, пък ако ще да се разчуе!
Всъщност от днес съм започнала...цял ден на топли супи и чайове, след гнусното олио за изчистване на червата.
Мислех си - имам изостанали хачета, които все още са в срок /както казвах какво ли не съм пробвала/ - дали да не ги включа в тях, заедно с диета?! Морски водорасли, Кларинол...колкото да оправдая поне парите...или да ги изхвърля?!





Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано31.08.08 22:44



Пробвах да хапваш само месо, пък да видим дали няма да ти омръзнат пилешките пържоли. Всички хапове на боклука, заедно с олиото.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Изyмeн]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано31.08.08 23:15



Здравей Изумен,
не съм убедена, че ще издържа само на пилешки пържоли...бих могла да пробвам. Но за какъв период? Имам да смъквам мноого - поне 35 кила. Далеч съм от мисълта, че ще се случи за 2 седмици или 2 месеца....е, бих направила всичко възможно да е до Нова година, ама колкото толкова.
Хапчетата няма да ги взимам...олиото може да се пие след мин. 6 месеца, така че все едно го няма вече.

Надявам се да ми отговориш с твоето предложение за дни - само на месо, защото ми е невъзможно да ям само месо в продължение на месеци.

Поздрави!

Редактирано от Oбъpkвaция на 31.08.08 23:16.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Авторпepлa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 01:45



Здравей :)! Искрено ме развълнува писмото ти. Първо се успокой и осъзнай, че нещата няма как да се случат за седмица-две. Свалянето на толкова много кила е сверзано и с един вид адаптация на организма, после застой... и това е нормално. Аз мисля, че е добре да си дадеш сметка, че това за теб трябва да е здравословен режим на хранене, който да спазваш до края на живота си, а не някаква мъчителна диета, от която да се откажеш след няколко дни. Трудно е, наистина, но мисля, че нямаш друг избор! Или си променяш цялостно живота и навиците, или... не ми се мисли какво ще е след година-две. Правилно са те насочили да се обърнеш към белтъчините. Това дава страхотни ртезултати!!! Не е задължително само пилешки пържоли да хапваш. Може да включиш и риба ( на фурна или на скара ), дроб (чета ), яйца ( за предпочитане твърдо сварени ), извара, никокалорично сирене ( вече продават такива видове ), зелени сурови зеленчуци ( без сосове и подправки )... Абе, гладна няма да останеш! Важното е да следиш какво ядеш ( и пиеш!!! ). Може и да си записваш. В края на деня ще си наясно какво колко си консумирала. Не се храни късно вечер и не се излагай да караш по цял ден на супа и чай! Водица! След час пак ще си озверяла от глад. Да има и закуска, и обяд, и по-лека вечеря. Защо не и 2 междинни закуски с нещо засищащо, но не много калорично и ниско въглехидратно! Аз когато се чудя какво да ям в междинните - взимам едно варено яйце или 1/2 кофичка кисело мляко, или краставица, или малко сурови бадеми ( лешници )... Е, не е много разнообразно, но трябва да ти кажа, че аз от години не ям картофи, ориз, бобови, тестени и захарни и се чувствам екстра! Т.е. - и без тези неща се живее! Забрави хляба, газираните със захар, соковете, а на първо време и плодовете! Имаш избор от вода, газирана вода, газирани с подсладител ( ако толкова ти липсват ), айран, чай, кафе ( с посладител или без нищо ). Може да спазваш режима дори извън къщи. Ако си в ресторант - лесно: скара, някаква лека салатка... Ако си в работата - приготви си кутия с твоите си храни от вечерта. Опитай се да хапваш по едно и също време. Намери нещо, което да те разсейва и занимава, за да не мислиш непрекъснато за храна. И според мен кантарът не е най-достоверният мерителен уред. Вземи си един шивашки метър и с него си мери обиколките. Метърът никога не лъже! Кантарът може да ти покаже и 3-4 свалени кила, а на мерки да си си същата ( просто си изхвърлила вода ). Но това не е отслабване. Майката му е в метъра! Ако пък много ти се прииска нещо сладко - носи си винаги по няколко стафидки или 3-4 сушени сливи ( кайсии...). Ще видиш, че това ще ти убие апетита за сладко и няма да се се спреш в първата сладкарница. А пък понякога просто си мислим, че сме гладни, а всъщност сме жадни. Така, че - бутилката с минерална вода винаги да е с теб :)! Не се отчайвай и не се предавай!!! С предаване НИЩО няма постигнеш! Не се сърди на тялото си, ако реагира бавно или имаш застой. Продължи да правиш, каквото трябва и ще видиш какъв резултат ще има само след 3-4 месеца. Ще ти идва да се целунеш в огледалото! Разхождай се, пускай си музика в къщи, танцувай и се забавлявай :). Свалянето на кила може да бъде и забавно :). И най-важното: НЕ СТОЙ ГЛАДНА!!! Това тъпкано се връща с бонус още кила отгоре! Истината е в ритмичност, постоянство,вяра, оптимизъм, усмивка :)! Вземи живота си в ръце, мила непозната! Убедена съм, че ако положиш ПРАВИЛНИТЕ усилия, ще бъдеш много горда със себе си :)! Успех от сърце ти желая! Ако мога с нещо да помогна - насреща съм :)!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.