Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:55 13.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: kateluna]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано17.09.08 09:07



Здравейте момичета,
ето и режима на моя 2-ри ден, искам да го споделя с вас:
Вода за целия ден около 3 л.
закуска: кафе, 3ц.л.трици+200 гр. кис.мляко към 9.30
11.30 - 120 гр. безмаслена извара.
Обяд: 13.00 - 1 яйце + 100 шунка до 3% мазнини.
18.30 - 1 консерва малка риба тон в собствен сос.
Вечеря: пил.бонфилеца със сос малко кис.мляко нискомаслено и 1 малка лъжица горчица дижонска + 2 яйца твърдо сварени.
Резултат тази сутрин на кантара: 69.2 кг.
Супер много съм щастлива.
Притеснява ме нещо, да не би да ям прекалено големи количетсва, как мислите??
Също така в книгата пише , че до 3 жълтъка на ден може, но нещо ме гризе съвестта като знам , че жълтъка не е много полезен и е малко мазен.
Приемам всичките ви идеи и съвети.
Успешен ден на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: dolore]  
Автор matea (непознат )
Публикувано17.09.08 11:24



Момичета искам да ви питам за книгата с рецепти майками ще идва и ще ми донесе самата книга с диетата, но се чудя и за тази с рецептите имали нужда от нея



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: escada]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 11:41



Ескада,
не се затормозявай с определени часове. Когато огладнееш си хапвай по малко. Аз например вечерям най-късно до 19,00. Не е много добре да вечеряш късно. Ако нещо ми се хапва преди лягане 22,00 ч. изяждам една чашка кисело млекце с една малка лъжичка конфитюр за диабетици.
За дните на П си направи малко разнообразие с омлет: Запичаш нарязан лук в тефлонов тиган без мазнина с нарязана на кубчета пуешка шунка, след това слагаш малко извара и накрая чукваш 3 или 4 яйца, вместо сол си слагам зеленчукова пикантина, тя не садържа захар. Разбъркваш лекичко и готово. Това количество го ядеш два дена, примерно на обяд първия ден и за обяд или вечеря втория.
За дните на ПЗ може същото плюс печена чушка.
За дните на ПЗ ще ти напиша и една рецепта със зелен боб. Снощи си го готвих. Запичаш пилешки гърди нарязани на малки късчета и лук в тефлонов тиган без мазнина, прибавяш зеления боб/замръзен/ за около 10 мин. да се задуши. Прехвърляш го в тенжерка и му сипваш водичка, ври около 20 тина минути, когато е почти готов му добавяш домати за готвене с една лъжица царевично нишесте за да се сгъсти соса. После си правиш сос с кисело мляко и копър може и чесън, ако го обичаш. После си сипваш в чиния и си добавяш сос по твой вкус. Това количество го ядеш на 3-4 пъти. Така си приготвяш манджичка за 3 дни.
-------------------------------
Дюканка в трета



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: matea]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 11:52



Скъпа Матеа,
Чесноказано аз прегладах книгата с рецептите и прецених, че мога да мина и без нея. В нея присъстват много продукти, които ги няма на нашия пазар. По добре тези пари ги дай за нещо режимно. Сега е излязла трета книга на Дюкан за триците, по-добре си купи нея. Оказва се че тези трици овесените са едва ли не панацея, действат изключително добре на всеки организъм.

Чао! Аз все още запазвам теглото 64,300-64,400, а вече ям ръжен хляб, ябълки и ориз.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: kopcичka]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано17.09.08 11:57



Здрасти Корсичка,
радвам се много , че ми пишеш и ми даваш такива вкусни и готини рецепти,
аз между другото съм доста зле с измислянето ня манджи и то извън режима, а сега направо е ад...
Благодаря ти много!
Ще гледам да ям и аз не по-късно то 19.30 понеже понякога се прибирам по-късно и не смогам да хапна навреме.
Още довечера ще направя въпросния омлет, звучи страхотно и ще купя тая зеленчукова пикантина. Тя става ли и за задушените пилешки дробчета? Трябва ли да я разтворя в малко вода?
Поръчах на майка да ми купи телешки език и да ми го сари и а го обели, мисля да го ям със някъкъв сос и аз не знам още точно какъв, но ще го измисля. Какво мислиш за езика?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: escada]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 12:28



Обожавам телешки език, но за съжаление, той не е много режимен защото в основата си е доста мазничък. Може да си хапнеш тази част от него, която е по към върха му. Ако искаш си направи кафяв сос. Към бульона който остава от варенето на езика прибавяш царевично нишесте в зависимост от количеството - за сгъстяване, черен пипер и малко соев сос без захър. Слагаш го на кутлона на тих огън докато се сгъсти. Ако бульона е солен внимавай с соевия сос за да не го пресолиш.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: kopcичka]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано17.09.08 13:04



Ок благодаря много





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: kopcичka]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано17.09.08 15:19



Момичета искам да ви питам освен вода и кола лайт (колко от тази кола може примерно на ден??), друго какво може да се пие безалкохолно?
Алкохола е абсолютно забранен нали така?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: escada]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 17:08



Отговарям:
1. Колата лайт аз много рядко изпивам 1 бут. от 0,500, обикновено си я деля на две.
2. Може да пиеш и други напитки, които са без захър, но не те съветвам.
3. Алкохола е абсолютно забранен!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 17нови [re: kopcичka]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано17.09.08 19:50



Здравейте и от мен! Искам само да кажа на тези, които не знаят, че няма проблем че си пийват кола-лайт и всички безалкохолни с подсладители. Проблема е обаче в количеството, което поемат, защото всички те съдържат подсладителя аспартам, който е много вреден за организма. Ограничавайте колкичеството колкото можете. За справка проверете в гугъла какви чудесии има там за аспартама и ще ви се отпие

. Искам да ви приложа и 2 И-нет страници, в които има толкова рецепти, че и цял живот да сте на диета няма да смогнете да си ги приготвите. Няма нужда да купувате книги. А и всеки след като е добил вече малко опит в диетата започва да твори в кухнята.... На едната страница отдолу има препратки и за други страници...
Успех на всички и да ви е сладко !!!




Редактирано от Dorchester на 18.09.08 09:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.