Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 01.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
АвторFidgety (Нерегистриран)
Публикувано02.09.08 12:44



ЛОКУМА!!!! Изключи изцяло сладкото, поне на първо време. Локумът не може да представлява закуска - висококалоричен, слабохранителен, никакви ползи от него. Гледай закуската да ти е към 30-40 мин. след ставане, отрежи си парче кашкавал, филе, сирене с домат, но не и сладкиши. И не я пропускай, защото след това огладняваш много. Имаш доста кг. за сваляне, така че не пропускай хранене. Спокойно можеш към 10ч. да включиш чаша нискомаслено кисело мляко. Аналогично и в 16ч. - някаква съвсем лекичка закуска. И да не забравя - избягвай да се храниш след 20ч.-20.30ч.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Fidgety]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано02.09.08 12:56



Искам да споделя, че сутринта се събудих изключително енергична и се чувствах толкова приятно и леко...без тежестта в стомаха, която си ми беше редовна. Кантара показа минус 2 килца...знам, че навярно са течности, а не реално тегло...но въпреки това се чувствам доволна и амбицирана.

Продължавам смело напред!





Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Автор tonkisss (непознат)
Публикувано02.09.08 21:00



Здравей искам да споделя с теб трудния път на отслабването. Дай Боже успеем (този път). Аз също съм на 20 и няколко години, висока съм 160см и тежа около 70 кг, знам какво е да не ни стават хубавите дрешки по магазините.
Искам да ти кажа, че не е невъзможно да се отслабва, моя приятелка само преди месеци беше 90кг., а сега е 77кг. - отслабна пред очите ми. Яде хляб бонус, активии, пълнозърнести бисквити с фибри, салати - разбира се и месо, доста се движи пеша обаче, но така е трябва да жертваме нещо, не може да стане без да променим малко или много начина си на живот.
Аз съм се спряла на режима на Дюкан, той доста подхожда на психиката на пълния човек, защото може да си приготвяш (готвиш) 1000 неща и забравяш че си надиета, просто с определени неща. Макар и резултатите да не са ми особено добри (за 14 дни -1кг) аз няма да се откажа. НЕ И ТОЗИ ПЪТ.
Така че нека се поддържаме, споделяме, разказваме и т.н. Успех на всички да им покажем на слабите, че и ние можем.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: tonkisss]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано02.09.08 23:39



Благодаря ти за куража. Успех и на теб.

Отчитам деня:
Закуска: Домати
Обяд: Шопска салата + 2 кюфтета
Вечеря: Салата от домати и лук + 200 гр. месо


Измислих, че за да не изпадам в кой знае какъв и колко дълъг застой трябва да внасям промени в режима си. Затова сега започвам с режим оринетиран основно към зеленчуците. След 2-3 седмици ще го променя...ще консумирам основно месо, а зеленчуците ще понамаля. Не знам до колко е правилно, но мисля че нямам какво да губя...



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Авторпepлa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.08 01:27



Аз мисля, че е по-добре да започнеш с протеиновите дни, за да стартираш организма. Храната ти е супер, но е мнооого малко. Закуска - само домати?? Нека другите ме поправят, ако греша. Продължавай смело напред, с теб сме :)!



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: пepлa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.09.08 09:32



Не знам какво значи "само домати" - два домата или кило и половина домати? Аз, за да се нахраня само с домати, трябва да изям ПЕТ.

Обаче то е все едно да изям пет праскови, комай. Не бих постъпила по този начин.

Гледам доста салати, Обърквация. Овкусяваш ли ги с олио/зехтин? Ако да, да знаеш че си докарваш повечко калории и по този начин салатите НЕ са диетични.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: пepлa]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано03.09.08 09:34



И аз мисля, че храната ти е малко.
Аз бих ти препоръчала да избягваш кюфтета, колбаси, кренвирши и всичко което не е чисто, немазно месо - предпочитай пилешко/без кожата/, телешко,риба.
Аз лично избягвам да смесвам сирине /в салатите/ и месо.
Не забравяй да пиеш много вода!!!

Успех, мило момиче, удовлетворението е голямо когато започнеш да се харесваш





Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Baлeнтиция]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано03.09.08 12:57



Благодаря ви.
Когато напиша салата - имам предвид една стандартна порция от 350-400 гр, не знам с точност, но толкова горе долу...
Домати за закуска - 3-4, но малки и домашни, не повече от 200 грама да са.
Овкусявам понякога с абсолютно чист и пресован зехтин, имам познати в чужбина
с фабрика, които ме уверяват, че е с най-добро качество...
Вода пия, може би не особено много...но се старая.

Още веднъж благодаря за коментарите, доста полезни са ми.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Dorchester]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано03.09.08 12:59



Относно зехтина все пак да питам...
Знам, че е доста калоричен, но ако го махна и ям неовкусени салати няма ли да смъкна твърде много калориите? Което от своя страна не е ли неполезно?

Предварително благодаря за отговора.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано03.09.08 22:14



Днес, трети ден:

Закуска - 200 гр. доматена салата

Междинна закуска - Айрян, около 300 мл.

Обяд - Овчарска салата /380 гр. пишеше в менюто/ + Задушени зеленчуци /300 гр. според менюто, но не съм консумирала повече от 200 гр. от тях/

Междинна закуска - Айрян, около 300 мл.

Вечеря - 400 гр. доматена салата +1/2 яйце + малко месо /под 50 гр./


Старая се максимално да се доближавам до съветите ви и да изчиствам грешките си. Дано да успявам...
На кантара съм решила да се кача в понеделник...и да се надяваме, че това, което ще покаже ще ме зарадва. Ще се меря веднъж седмично...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.