Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 26.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано03.09.08 22:36



Не се втелявай, хората пият зехтина за лекарство!

Пусни търсене в Гугъл зехтин екстра вържин и чети! Тази мазнина дори помага за отслабването, де и аз този късмет да ми носят зехтин.

А аз какво моля се на познати, които ходят в Гърция, там има малки предприятия, където пред теб пресоват маслините и ти наливат зехтина. Няма преработка, химически процеси, и там каквото ти дойде наум.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Авторпepлa (Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 06:47



... и все пак си мисля, че по-добър ефект ще има, ако започнеш с протеиновите дни... Дори съм убедена!



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: пepлa]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано04.09.08 07:07



Благодаря за мнението. Ще започна...





Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано04.09.08 09:26



Аз не съм казала, че трябва да спреш зехтина. Само напомням, че ако седнеш да калкулираш калории, не бива да го пропускаш. Някои хора правят тази грешка.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Dorchester]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано04.09.08 10:03



Разбирам, благодаря за уточнението!





Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 11:16



В крайна сметка за да отслабне, човек трябва да приема по-малко калории отколкото изразходва. Въпрос на избор е от какво ще се състоят тези калории. Може само плодове, само месо и т.н. Друг въпрос е кое колко е здравословно. Но поне гледай да приемаш чисти храни, а не полуфабрикати, така ще си сигурна какво консумираш. При твоите килограми са ти необходими около 2000 калории дневно без да отслабваш, ако ги намалиш на 1500 можеш да си пресметнеш, какво и колко да ядеш. По малко от 1200 не те съветвам, защото първо е твърде рязко и затормозващо, второ няма да е и ефикасно, защото организмът ще премине в защита и ще забави метаболизма, като започне да гори по-малко.

На първо време си записвай какво консумираш, ама точно не забравяй "случайно" някои неща. За целта мери храната, зехтин, домати сирене, мляко. Дори и да не е точно, поне приблизително. Можеш да използваш и калкулаторите. Така ще имаш представа какво консумираш като калории, мазнини, белтъчини, въглехидрати и калории.

Малко инфо
1 гр. мазнини има 9 калории
1 гр. въглехидрати има 4 ККал
1 гр. белтък има 4 ККал

Пример
В 100 гр Телешки дроб се съдържат 4 мазнини 20 белтъчини 4 въглехидрати
4х9=36
20х4=80
4х4=16
Общо 132 калории



Тема айде бее, къде ходиш:)))нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.09.08 19:10



Плъзвам очи по мненията и нещо ми се губи, изведнъж ме озарява силно чувство на липса и съзнавам- Безподобна ми се губи



Аз няма да давам мнения, няма да споделям съвети- само ще кажа, айде на бас, че Обърквация е още повече объркана.

Като цяло зная едно, тръгнеш ли прекалено да говориш, да раздухваш перца и листа, нещата остават в сферата само на добрите намерения.


п.с. мога само да кажа, че направих ударната седмица на Дюкан и след това една на смесен период.Защото съм инова;ионно настроена и защото, за да имам мнение- трябва да съм минала по този път.Обаче...нали казах, че няма да давам мнения- но ще дам резултати.
Свалени килограми в ударната седмица- 2.Качени в смесената седмица-2.

Екскюзми?


п.с. на квадрат- и който ще тръгне да ми разказва, че нещо не съм сторила както трябва- значи не ме познава.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор LoVe_RuLeS (disparate)
Публикувано04.09.08 20:40



Не мислите ли, че меренето на храната, непрестанното изчисляване на калории, грам мазнини, протеини и въглехидрати, ще е причина мислите на девойката непрекъснато да са насочени към храната, което не би било от голяма полза....

Най-добре никакви тефтерчета, бележчици и сметки,
само здравословно хранене (с други думи изключване на много мазните храни, избягване на бял хляб,банички,сладки,бисквитки, но НЕ и пълно лишаване), повечко движение

и най-важното: задължително 3 пъти на ден хранене с 1-2 междинни закуски-било то плод, корни или кисело мляко.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: LoVe_RuLeS]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано04.09.08 21:46



Аз няма да давам мнения, няма да споделям съвети- само ще кажа, айде на бас, че Обърквация е още повече объркана.

Като цяло зная едно, тръгнеш ли прекалено да говориш, да раздухваш перца и листа, нещата остават в сферата само на добрите намерения.


Здравей! Това към мен ли е насочено? В смисъл приемаш темата и непрестанното ми споделяне в нея като сигнал, че няма да си изпълня нароченото?
Ако е така...мога само да кажа, че аз също не съм сигурна, че утре няма да се откажа и ще се натъпча с нещо абсолютно забранено в огромни количества... И не съм сигурна, че винаги ще имам желанието, с което съм заредена в момента.
Но темата ми най-искрено е инспирирана от желание да отслабна значително...именно и затова съм я и озаглавила "Помогнете ми, моля ви!!!", защото искам да намеря правилния начин или поне да се движа край него. Отдавна съм осъзнала, че сама не успявам...а може би и воля не съм имала. Знам ли. Времето ще покаже дали и колко ще удържа...
Факт е, че се стреснах до безкрай от това, че съм ударила 100-те кила... Дано това ми помогне да променя начина си на живот и храненето си!

Днес ми е 4-ти ден...

Закуска - Твърдо сварено яйце
Междинна - Айрян
Обяд - Шопска салата + пилешко шишче
Междинна - Айрян
Вечеря - Мешана салата + Пилешко варено месо /без сол и подправки/ + 7 маслинки



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Авторпepлa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.08 01:10



Браво, Обърквация :)! Само закуската ти нещо ми се малее. Нека поне да са 2 яйцата, извара и краставица, да кажем. Може първата ти междинна да е от някакви сурови ядки ( 50-60 гр. ). Ако продължаваш така мисля, че много скоро ще си смениш ника на Щастлива :). Не забравяй, че може да хапваш и риба. Така ще ти бъде по-разнообразно менюто. Правилният начин е този! Не се подвеждай по разни мнения за "корни" и други ала-бала боклуци! Признавам, че преди доста време направо бях луднала по тия десерти Корни. Брей, страшна работа! Не можех да се спра с един. И един ден си рекох: "Абе, толкова е вкусно... чак подозрително вкусно! Явно има нещо пристрастяващо като добавка." Не знам дали съм била вманиачена, но страаашно се радвам, че ги разкарах! Такова повече не опитвам и за пари! Ако толкова ми се прииска нещо подобно - малко овес. ядки, малко стафиди - супер! И от мн. малко количество ми минава апетита за въглехидрат. Ама с тия Корни... аааа... няма насищане! Явно има и някакви зарибяващи добавки! Явно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.