Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:28 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: пepлa]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано01.09.08 06:30



Перла, благодаря!
Доста ме надъха и не само ти. Благодаря за разбирането!
От днес съм на основно месо и ограничени количества млечни продукти и зеленчуци. Яйца - може би по-рядко, тъй като преди доста години имах алергия от тях и сега ги отбягвам. И само вода. Това няма да ми е трудно, защото кафета, чайове и газирани напитки по принцип не обичам и не консумирам. Надявам се да нямате против тук да пиша подробно какво ям, за да ме коригирате, ако има нужда...а със сигурност ще има. Нещо като дневник да ми бъде темата.
Няма да планирам до кога ще издържа така...защото обикновено сметките ми винаги са излизали криви. Ще се стремя да е максимално дълго... Може би някъде ще бъркам, но ще продължавам...може би ще падам, но и ставам.........но съм пълно решена да покажа на себе си, че мога. След многото стимули си имам и друг - да не се изложа пред вас.

Благодаря ви още веднъж и до скоро писане!

Хубав ден и успешна седмица!



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
АвторFidgety (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 10:47



Здравей! Видях, че вече са те посъветвали доста подробно. Това, което ми направи впечатление и имам да добавя като коментар е - махни супите, особено ако са от готовите и свий до минимум млечните продукти, поне в началото. Аз самата обожавам млечни продукти и знам, че това ми е голям проблем.
Ако е толкова трагично положението, можеш да си по-стриктна към подбора и на зеленчуците - без бобови, без моркови, наблягай предимно на зелените. Избягвай готвените манджи - дори постен гювеч и всякакви такива... Там се крият доста калории, от които нямаш нужда в момента. И не на последно място - в никой случай не се слагай само на салати и таратор, защото ще озверееш и на 5тия ден с едно ядене ще наваксаш всичко от отминалите 5 дни. Имаше една тема с автор Обнадеждена, тя ще ти подейства много добре за мотивация. Горе-долу в началото тя беше стартирала със същите килограми.
Из нета има разни калкулатори на калории. Старай се да не падаш под 1 200, защото в противен случай в някой момент ще се бориш и с йо-йо ефекта. Основното при теб е волята. Без ограничения няма как да свалиш килограмите. Трябва изцяло да промениш начина си на живот и хранене. Успех!



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Fidgety]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано01.09.08 10:59



Благодаря сърдечно за пореден път.
Основно съм на месо...краставици, домати и по изключение кисело мляко. И много минерална вода...
Пък да видим.
Доматите са ми домашни и не мога да ги изхвърля, затова ще ги консумирам.
Скоро ще посетя отново ендокринолог.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
АвторAни (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 13:40



Здравей,
радвам се че си започнала диетата.Имаш мотивация ,а това е най-важно.
Съвети за диети не давам,имам цял католог ,но все още търся моята диета,тази която мога да спазвам с лекота и да има резултат естествено.
Желая ти успех и скоро да се похвалиш с първия свален килограм.





Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Aни]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано01.09.08 13:48



Докладвам:
Закуска: 15 гр. локум
Обяд: Салата - домати, краставици и магданоз /около 350 гр/ + омлет /2-3 яйца/
Следобедна закуска /предстои/: Айрян

Вечеря: Нещо месно ще си купя...



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано01.09.08 15:57



Не го приемай толкова буквално, имах предвид, че не може да караш само на протеини и да ядеш много от тях. Пробвай да караш единствено на нискокалорични зеленчуци и максимално чисти протеини - без въглехидрати и мазнини. Най-подходящи храни са месото, рибата, яйцата, протеините, които се продават в аптеките, стига да са над 80%, изварата, разните морски продукти - скариди, октоподи, миди и др. От зеленчуците препоръчвам зеле и краставици. И става въпрос не за дни, а за около 3 месеца.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Изyмeн]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано01.09.08 16:06



И какви резултати бих могла да постигна за 2-3 месеца само на месо и зелени зеленчуци?! Знам, че е строго индивидуално, но може би ще ми подейства стимулиращо... Днес се държа геройски - може е рано да се каже, защото ми е първи ден, но съм доволна от себе си.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано01.09.08 20:24



Трудно е да се каже нещо за резултати, но 15 кг е може би минимумът.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
Авторпepлa (Нерегистриран)
Публикувано01.09.08 20:46



Здравей отново :)! Закуската ти ми се губи, а и с тези 15 гр. локум само си си разцентровала инсулина. Няма 1-ва междинна, обядъд ти по-скоро си мисля става за вечеря. На обяд хапвай по-стъбилно. Трябва ти повече храна, за да не изпаднеш в застой или за да не се откажеш след седмица. Но от всичко най-важното мисля, че е следното: не знам дали бъркам, но ми се струва, че ужасно си се стегнала, натегнала или както искаш го наречи. Все едно си някоя машинка, на която пружината е навита до скъсване. Спо-кой-но!!! ДИШАЙ! Дишай! И пак дишай! Бавно! Усмихни се. Отпусни се. Опитай се да се почувстваш щастлива от това, че вършиш нещо за себе си, а не да си като пред изпит. И нещо много съществено: не мисли, че никога няма да се поддадеш на някое изкушение, че оттук насетне никога няма да прекрачиш прословутия режим! Това няма да се случи! Защото си човек и защото е нормално да отпуснеш гарда понякога. Нормално е да ти се прииска много, много силно нещо понякога. И е съвсем в реда на нещата да си го позволиш ( разбира се, като рядко изключение, а не през ден! ). Защото, пак повтарям - хора сме. И е абсолютна лудост да ставаме фанатици и маниаци. В началото ще е по-тежко, докато задвижиш нещата. После... полека-лека - защо да не си доставиш и по някое удоволствие 1-2 пъти в месеца! Но... тук има един капан и трябва да внимаваш: има хора, които просто не могат да се спрат, когато опитат нещо много любимо. И това вече не е добре. Ако си от тези хора - по-добре не рискувай или пък замени любимото нещо с друго подобно, но много по-приемливо. Давам пример: ако страшно много обичаш млечен шоколад - замени го с натурален, ако си падаш по торти - хапни си малко сладко за диабетици ( без друго ), ако обичаш тестени - позволи си мъничко пълнозърнести макарони или овесени ядки. Хем ще ти мине мерака за нещото, хем няма да изядеш много ( защото все пак не е любимото ). И не мисли непрекъснато: "Какво да ям? Да ям ли? Колко да ям?" Просто се отпусни и си казвай: "А, това е добро за мен и за това ИЗБИРАМ да го ям! А това не е - значи ИЗБИРАМ да не го ям." Остави тези трябва-не трябва. ИЗБИРАЙ! ПО СВОЯ ВОЛЯ! Имаш избор - добър или лош! Ти решаваш! А "трябва-не трябва" винаги са ми били подозрителни думи :). Че никой не ти е опрял пистолет до главата. Ти САМА ИЗБИРАШ :)! И това е прекрасно! Да имаш избор и да го правиш сама и с лекота! Не е ли великолепно усещането, че ИЗБИРАШ да се грижиш за себе си? :) Поздрави от мен :). Пускай отчети пък тук ние ще те подкрепяме.
П.С. И аз, въпреки стриктния ми режим, си доставям понякога удоволствие с нещо, което обичам. Защото съм човек... :) И искам И да се радвам на живота! Важното е "И"-то! И да полагам усилия, но И да не забравям, че животът е И удоволствие! Важна е мярката, увереността, самочувствието...



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!! [re: пepлa]  
Автор Oбъpkвaция (непознат)
Публикувано02.09.08 00:35



Перла, благодаря ти за милите думи...
Наистина оценявам подкрепата ви!!!
Няма как да не съм стресната...нямам 25 години съм, а числото на кантара е трицифрено. Това е кошмар...стресната е твърде меко казано.
Добре, че ми е останала капка разум...че с лекота бих спряла да ям каквото и да било, но докога и на каква цена...
Локума знам, че не беше редно да хапвам...но в офиса имаше около една дузина весели събития. Изхвърлих в кошчето поне 3-4 бонбона...и никой не дава да му откажеш - я бебе му се родило, я апартамент купил...

За вечеря: Овчарска салата + 3 доматчета /около 200 гр./

Мисля, че като за първи ден беше добро началото...
Радвам се на всички коментари тук...и ви благодаря, доста ми помагат да си осъвършенствам поне мисълта за нещата, дето се случват!!!

Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.