Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 26.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: понеже писах в друга тема, не се сдържамнови [re: mecopuh]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 19:39



Кое по-точно оставяте без коментар и кое от написаното е невярно??? Явно дебеланките само това знаете "без коментар". Ако можете по някакъв начин да ме оборите, ще ми е удоволствие да водим спора, все пак съм лицензиран персонален треньор по фитнес и диетолог. Би ми било интересно, но anyway.
Успех с диетите и пак погледнете ПЪРВОТО изречение от предния ми пост и сравнете с вашите резултати. Свалял съм 60 кг в продължение на 2 години от мои клиенти. Исках да помогна на жената, но явно не съм желан тук.
Приятно ми беше, непросветени дами ! Повече няма да пиша, освен при изричното съгласие на госпожата с име обърквация.



Тема не се стърпях...нови [re: явe]  
Автор mecopuh (много втален)
Публикувано18.09.08 22:05



Ако си, както се пишеш "лицензиран" диетолог, щеше да знаеш, че затлъстяването е проблем в световен мащаб. То е проблем на развитите страни и мастити учени се опитват да справят с проблема. Не си мисли, че откриваш колелото! Като си толкова лицензиран, трябва да си наясно, че не винаги затлъстяването е от липса на движение и преяждане. Почти винаги зад това има и здравословни проблеми. Аз от дете се боря с килограмите, но не защото преяждам пред телевизора, а защото си имах нелекувани здравословни проблеми. От ходене по диетолози, /всичките "светила" в науката за храненето/ през досегашния, си живот съм свалила от себе си почти половин тон, и горе-долу пак толкова съм качила. Нито един диетолог не ми каза как след като съм свалила 10, 20, 30 кг. да запазя постигатото. Единственото, което постигнах от "лечението" си беше, че олекнах с не малко пари.
Факт е, че движението помага за запазването на фигурата, в това спор няма. Но никой не може да иска от един човек с доста килограми наднормено тегло да припка като газелка. Ми той тогава няма да има нужда от диети, диетолози и пр. За да може един затлъстял човек да започне да се занимава с нещо различно от ходене, то той трябва по някакъв начин да свали част от наднормените си килограми. Ето за това хората с наднормено тегло променят режима си на хранене!!! А всяка промяна на хранителния режим е вид диета /това май го пише някъде в учбниците по диететика, диетология или както там се нарича!/.
Бях се заклела да не споря с диетолози, но не се стърпях. Едва ли ще продължа спора, защото за мен в този спор няма никакъв смисъл. Макар и да не съм диетолог по професия, трудно мога да мина за непросветена. Прочела съм доста по темта, за да мога да помогна преди всичко на себе си. "Професионална" помощ така и не получих!!!



Тема Re: не се стърпях...нови [re: mecopuh]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано18.09.08 23:05



Режим на хранене е равен на диета да. Но аз визирах диети от типа на Пиер Дюkан или шоколадови и плодови диети и пр., и пр., и пр... Никъде във вашия пост не видях противоречие с моето мнение, поправете ме, ако греша...
И да се върна на вашият пост: " За да може един затлъстял човек да започне да се занимава с нещо различно от ходене, то той трябва по някакъв начин да свали част от наднормените си килограми. " Тука съм напълно съгласен също. Точно това обяснявах: нивото на метаболизма е неразривно свързан със свалянето на мазнини.
Пак повтарям: няма спор между нас във всичко, което сте написали.

По-здрави





Тема Re: не се стърпях...нови [re: явe]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано19.09.08 12:24



Аз пък съм съгласна с теб!
Но!


Въпреки, че това са общоприети истини - хранене често на малки порции, разумен спорт, здравословни храни, защо не можем да се озаптим пред вида на кулинарни изкушения? Защо въпреки, че сме що годе разумни и достатъчно интелигентни люде преяждаме и се тъпчем с junk food? Или по-скоро въпросът ми е КАК да се справим с този копнеж по храна?

Сматате ли, че Павароти и Монсерат Кабайе, не осъзнават (за съжаление за Павароти в минало време), че имат проблем, или нямат възможности финансови да си наемат лични диетолози, готвачи, треньори или за вълшебни хапчета?

Та затова може би се хвърляме от диета на диета и си казваме дай сега за последно си хапна от всичко, за което знаем че е вредно, пък от утре...... Или пък - да знаем, че особено някои диети са вредни, но веднъж да отслабнем и после ще се променим, няма никога да допуснем да напълнеем отново, ще спортуваме, ще се храним разумно......

Да! Ама не! Ето аз имам този проблем откак се помня и вече толкова години се боря със себе си. И на моменти вече се уморявам, иска ми се да си ям колкото си искам, да не ставам сутрин рано и да обувам маратонките, но да има някакво чудо и въпреки това да съм слаба и красива и в мир със себе си.



Тема Re: не се стърпях...нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано19.09.08 15:10



Този "копнеж по храната" е всъщност нищо друго освен физиологически потребности на организма. В много от случаите става въпрос за наложилото се понятие "инсулинова резистентност"(не съм привърженик на чудиците), когато се развива трайно състояние на ХИПЕРГЛИКЕМИЯ. Това състояние е под прякото влияние на начина на живот, включае приемането на прости въглехидрати. Ако имате подобен проблем не е зле да пуснете изследвания за диабет от втори тип. Подлагате се на диети, които могат да увредят вашето тяло до такава степен, че после нещата стават непоправими!
Думите за Павароти и Монсерат Кабайе ми изглеждат несериозни. Ако няма заболяване нещата винаги са поправими. Успех!



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Oбъpkвaция]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано22.09.08 21:23



Мило момиче! (с всичките си 25 години за мен си такава). Не съм погледнала какво са ти отговорили другите клубарки. А и подозирам, че на никого няма да хареса това, което ще напиша. Нищо, ще го напиша въпреки това.

Първо - практични съвети. Ако си висока повече от 1,70 - въпросът с теглото ти застава по малко по-друг начин. Застани пред огледалото, и освен, че не харесваш това, което виждаш, успей обективно да прецениш дали си ДОБРЕ СЛОЖЕНА. Т.е. - дълги крака имаш ли, широки рамене и нормален бюст? А лицето ти симпатично ли е? Ако всички тези неща са налице - още не е време да се "оплакваш жива" заради теглото си. Пък и да НЕ са налице - пак същото.

РАЗБИРА СЕ, че килограмите ти са много. РАЗБИРА СЕ, че не е здравословно теглото ти да е такова. РАЗБИРА СЕ, че мъжете по-скоро ще извръщат очи от теб. РАЗБИРА СЕ, че ще страдаш, защото не можеш да облечеш някоя модна разголена блузка с голо пъпче...

Но има и други ОБЕКТИВНИ неща, които трябва да осъзнаеш. Истини за самата себе си. Имаш ли в рода си пълни жени? Значи имаш СКЛОННОСТ към напълняване. Това - първо. И второ - очевидно, според самопризнанието ти, ОБИЧАШ ДА СИ ПОХАПВАШ. Доколкото разбирам - дори МНОГО обичаш.

Е, сега ти казвам - НЕ СЕ ПОДЛАГАЙ НА МЪЧЕНИЕТО ЦЯЛ ЖИВОТ ДА СЕ БОРИШ С ТЕЗИ ДВЕ НЕЩА, ЗАЩОТО НЯМА ДА УСПЕЕШ ДА СЕ ПРЕБОРИШ. Да се пребориш с гена си - просто забравИ. А относно яденето - може и да се пребориш, но това ще е неравна борба, продължителна, изтощителна и съсипваща целия ти живот и доброто ти настроение. Вярвай ми, говоря ти от опит. За мое щастие аз бях слаба през 40 години от живота си. После родих за първи път и повече не успях да отслабна. 30 кг - преборвам ги от време навреме, но винаги ги връщам. И съм ПЕРМАНЕНТНО нещастна. Или от диетите и спорта, които МРАЗЯ - еднакво и двете, или от това, че ПАК съм дебела. Това продължава вече 10 години. Изтощих се от нещастността си. Побърквам се. УЖАСНО е. А пред теб е почти целия ти живот...

Няма смисъл, повярвай ми. Тук някои със сигурност ще ти кажат, че ще свикнеш да погризваш някой и друг зеленчук два пъти на ден, и че не е голяма работа да се откажеш от пастичките. Или че най-голямото удоволствие на света е да проливаш литри пот и да пъшкаш мъченически, докато правиш поредната порция коремни преси. И че повече ще се зарадваш, ако направиш още 5 от тях, отколкото ако изядеш още 5 шоколадови бонбона.

Не им вярвай. За тях може и да е така. За нас с теб НЕ Е.

Съветът ми? По-лесно ще ти е да свикнеш с мисълта, че си пълничка. Повярвай ми, има доста мъже, които харесват пълнички жени. Огледай се около себе си - не виждаш ли колко много са щастливите двойки, в които жената е, меко казано, закръглена? Е, няма да е някоя мутра или политик, които държат да ПОКАЗВАТ жените си. Ще е нормален човек, който ще те оцени по някои други твои качества, а не непременно по обвивката. А такова оценяване е много по-ценно.

Дрешките? Е, тъжно е, че не можем да си разрешим някои от тях. Но на мен специално ми е МНОГО ПО-ТЪЖНО, когато не мога да си хапна толкова, колкото ми се иска, и това, което ми се иска. Компромисът съм по-склонна да го направя с дрешката. А ти? Помисли добре…

Помисли също и за десетките жени, които са богати и известни, при все, че са дебеланки. Артистки, певици, бизнесменки…

Здравето? Дааааааа, тук е опасно… Но винаги може да се намери златната среда. Пък и – Чърчил е бил безкрайно дебел, пушел е като комин и е пиел пре-предостатъчно… а е живял над 100 години. А колко слабушанки се разболяват от неправилни диети? А коя, апропо, е ПРАВИЛНАТА диета? Някой може ли да ти гарантира това? А кой, всъщност, може да гарантира, че наднорменото тегло е по-опасно от диетите??

Движение?? Помниш ли как целокупният американски народ беше полудял преди години да тича „за здраве” ? И после как официално доказаха, че въпросното тичане „за здраве” е погубило доста хора и официално го отрекоха?

Виж, дано разбираш какво искам да ти кажа в крайна сметка. Най-важното според мен е ДА ТИ Е ПРИЯТНО ДА ЖИВЕЕШ през по-голямата част от времето. Да, някои са родени с отличен ген и прекрасна обмяна на веществата. Тъпчат се денонощно и са с телосложение на манекенки. Ние очевидно не сме от тях. За други пък външността е много по-важна от други неща, и са готови на всякакви мъчения заради нея. Трети не обичат чак-толкова много да си хапват. Дай си сметка обаче, че със сигурност имаш някои качества, които някои от слабушанките нямат. Обаче те не са нещастни от това, че са по-глупави от теб, например, нали??

Живеем в отвратително общество. В отвратителен свят. ПРАЗЕН И ОГРАНИЧЕН свят. Той е наложил кухи и меркантилни идеали. Светът на Биг Брадър и на чалгата. Пари, пари, пари, и слаби жени...

Да вървят по дяволите.

Отивам да си хапна нещо сладичко. Или баничката, която днес направих. Или и двете.

Добър апетит на тези със зеленчуците!





Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Mинaвaщa]  
Автордpyra минaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 03:44



Сама си го казала - живеем в свят на на кухи идеали и слабите жени са съществена част от тези идеали. Затова не обърквай главата на момичето, защото на него му предстои да живее точно в този свят. Дебелите в него нямат шанс, въпреки сладките приказки за многото мъже, харесващи "пълнички жени". Няма такъв филм. А дори и да има, защо трябва да стеснява избора си само до тази малка част, вместо да избира от цялото? За съжаление, стесненият избор се отнася не само до мъжете, а и до много други неща.

Момичето е имало късмета да се осъзнае навреме, когато нещата още са поправими. И ако има достатъчно воля да се пребори с изкушенията, ще живее живот със съвсем различно качество.

А ти си хапни още една тортичка и няколко банички вместо нея. Можеш да вдигнеш и наздравица с пожелание да успее. Аз и го желая от сърце.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: дpyra минaвaщa]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 06:37



Написаното от теб предизвиква у мен само горчива усмивка.

От сърце бих й пожелала да влезе с гордо вдигната глава в тъпия празен свят, повярвай ми. Но това просто няма да стане. Човек не може да бори природата си. И НЕ ТРЯБВА. Излишно е да й пълните главата с напразни надежди. В нито един от двата случай главата няма да бъде гордо вдигната. Може и да поотслабне малко за известно време, така е, не отричам. Но "малко" от 100 кг няма да я вкара в света на манекенките и мутресите. А ако е "много" - това ще бъде НЕПРЕМЕННО или за сметка на здравето й, или за сметка на удоволствията ( за различните хора те са различни), от които ще се лиши, което пък ще я направи нещастна.

Друг е въпросът защо, вместо да се борим за ценностите на младите, им набиваме в главите непрекъснато, че ТРЯБВА да се съобразяват с празнотата на света и да се подчиняват на идиотските му закони. Но това е тема за съвсем друг клуб.

И нямам предвид комунистическите ценности, в случай че забиеш в тази посока. А например за абсурдното твърдение, че КАЧЕСТВОТО НА ЖИВОТА СЕ ОПРЕДЕЛЯ ОТ ТЕГЛОТО. Поздравления.

Предварително знам, че никой тук няма да ме подкрепи. Все пак това е клуб "Диети" и в него пишат и четат определена група хора. Надявам се момичето да отчете и това.



Тема Re: Помогнете ми, моля ви!!!нови [re: Mинaвaщa]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 13:33



За някои изкушението е не в сладките тортички, а в удоволствието, че се хранят правилно, че се преборват със себе си, че постигат известни резултати. В този случай 5 яйчени белтъка може да са много по-сладки от 5 торти! Всеки сам прави този избор и е жалко, ако госпожа минаващата не го осъзнава... Нещата не са толкова повърхностни... Teзи 100 могат да станат и 60 и 55. Няма ли тогава всички пропуснати торти да се отплатят? Нещата са поправими!



Тема Re: не се стърпях...нови [re: явe]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано23.09.08 14:10



Не мисля, че при това масово затлъстяване, едва ли проблема е инсулинова резистентност, според разни изследвания едва 2 % от затлъстелите страдат от разни метаболитни разстройства, които са причина за заболяването.

И защо да е несериозно това за Павароти и Кабайе? Просто на слуки посочих тях, ако искаш мога да посоча и други - например Марлон Брандо.

По-скоро прекаляването с въглехидрати води до пристрастяване, а знаем, че храните с висок гликемичен индекс водят до рязко повишаване на инсулина, оттам апетита и т.н., вече съм писала. Просто съвремието и високовъглехидратните храни, овкусени, оцветени, леснодостъпни, застоялия живот, автомобилите, дистанционното, телефона - всичко това комплексно е предпоставка за все по затлъстялото човечество.

А какво ще кажеш за заболяването Хиперфагия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.