Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 00:10



Мили диетуващи,отдавна мисля за подобна тема,сега се престраших да я предложа-все пак колкото хора,толкова организми,метаболизми...

МОЛЯ,вкратце/4-5/изречения споделете вашата успешна диета,резултати,здравословно състояние,ще напиша моите неща искрено,за да започнем начисто и да си помагаме в БИТКАТА!
Начало- 1март-разделно хранене/само 1 вид храна,книгата на Демис Русос/тегло 103кг
До 28-29 юни-90 кг,т.е за 4м-резултат 13 кг
От 29 юни-ДЮКАН,ударна-7дни-свалих 5,5/извинявавам се за повторението,/
-втора фаза 5/5-разбрах,че водата,овесените трици и протеините взаимно си помагат!
Т.Е-в момента тежа само 80 кг,за 1 месец 10 кг по-малко,а искам да имам резултат 75кг!
Моите размишления са доста подробни ,нека накратко пишем год.,резултати,успехи,всичко необходимо да помагаме на себе си и друуууууууугите като нас...



Тема Re: Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/ [re: Paдa]  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 09:35



Мда, диети, отслабване, напълняване....с повече воля лесно ще отслабнеш а всъщност най, НАЙ трудното от всичко е да запазиш килограмите.
До преди 3 години бях с постоянни 64кг при 173 височина. Тогава реши че трябва да се сложа на диета. След няколко неуспешни опита (краткотрайно отслабване и после възвръщане на кг) открих "'чудодейното" гладолечение. За съвсем кратък период само на вода,плодове и чай свалих цели 12кг. Всички ми казваха колко съм слаба и аз се амбицирах със всеки изминал ден, не всъщност...се вманиачих. Постепенно организма ми свикна без храна и аз реших, че мога и с 1 ябълка на ден. Да можех...изтощена, отпаднала, бледа и отврътена от храната. Смятането на калории, гледането в огледалото и меренето на кантара станаха мания. НО организма си казва своето и рано или късно ни отмъщава за глупостите които сме му причинили. След като бях едва 49кг при височина 173 и реших, че е крайно време да спра с това гладолечение изведнъж в организма ми настъпи неконтролиран глад...глад към всичо. След 3-4месеца кантара показваще 73кг. Всичко качено беше естесвено във формата на сланинки. Чувствах се ужасно...изпаднах в депресия. Дълго бях зотворена в омагьосания кръг -дебела съм защото ям-ям защото съм подтисната-подтисната съм защото съм дебела.
Тогава реших - край ще отслабна и това си е. Минах през НВД, разделно хранене и куп други режими, пих какви ли не хачета докато не осъзная че само си давах парите напразно. Но да отслабнах...и не просто отслабнах, а промених тялото си коренно. От вече 2 години поддържам 52килограма и се чувствам страхотно. Но ако си мислите, че с отслабването битката с кг приключва - жестоко се лъжете- тя тепърва започва. Най-трудното от всичко е поддържането. Сега изпитвам панически страх да не напълнея отново. Всеки божи ден внимавам какво ям, ако си позволя нещо забранено, на следващия ден гладувам за да компенсирам. Редовно правя антицелулитни масажи с мед и кафе, мажа се с термо кремове. Поради липсата на време за фитнес си купих велоергометър в къщи - през ден тренирам по час и половина и давикажа ефект има-стегнат корем и бедра. Мда сега всеки ден получавам комплименти. Една пълничка колежка ми каза на скоро - "Ех, как искам и на мен да ми изкочат кокалите, но то си е до ген" Ген ли-друг път! Поговорката, че красивата жена е поддържаната жена е напълно вярна, но с цената на какво? Непрестанното мерене и внимаване с калориите, фитнесите и солариумите започнаха да ме отегчават. Но няма друг начин - ако спра рискувам да стана пак онова мрачно, вглъбено в себе си пълничко момиче.
Някои ще кажат - ей килограмите не са най важното! Но нека да си признаем живеем в материален свят и това как изглеждаме и колко пари имаме е по важно от всичко друго. От както имам красива фигура-видях какви дивиденти и плюсове носи тя в буквалния смисъл на думата. От София съм,работя обстановка на суета и не мога да си позволя да изглеждам зле. Дори ако отида на работа без обичайния грим правя лошо впечатление- да не говорим недай си боже ако напълнея!
И така това е моята исторя - Диетата като начин на живот...



Тема Re: Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/ [re: Paдa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 10:38



Страхотна тема! Чудесно е да се върнем назад и да си направим самооценка, да намерим връзката между емоционално състояние и тегло. Обещавам да го направя, само ще ми трябва повечко време - доста години ще трябва да се връщам назад и не съм сигурна, че 4-5 изречения ще са достатъчни. Та като си помисля, почти не е имало диета, която да не съм пробвала и не си спимням време когато да съм била в идеална форма и да не се е налагало да не мисля за някакъв режим на хранене.



Тема Re: Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/ [re: Baля]  
Авторabradabra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 11:25



извинявай, но това , което описваш, ми прилича на хранително разстройство. И не е повод за гордост, колкото за притеснение. Механизмите на контрол на тялото са достатъчни за да поддържат оптимално тегло без да се изтезаваш. За мен оптималното тегло, което съм поддържала без диети и с умерен спорт за най дълго време е 57-60 кг. Аз съм твоя ръст. За по-ниски стойности трябва да се моря от глад и приличам на скумрия. А не е по красиво. Замисли се и намери баланса за себе си, на отпимално тегло, което е здравословно и, което поддържаш с лекота. Захрани се постепенно. Не е здравословно и нормално да си пълен. Но не е и нормално и здравословно да си 52 кг с цената на обсесии. Казвам ти го като човек минал по този път.



Тема Re: Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/ [re: Paдa]  
Авторabradabra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 11:29



За мен единствената диета, която е имала хубав ефект върху мен преди Дюкан е отказване от вечеря в съчетание с умерен спорт. Отсланах 6 кила за 40 дена и се чувствах превъзходно. После възстанових вечетрята, но я запазих лека и си продължих с движението и си запазих теглото 10 години. Друг трик- ако се случи да преям на парти или на нова година просто си правя разтоварителен ден на кисело мляко сл ден.



Тема Re: Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/ [re: abradabra]  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 13:13



Не, разбрала си ме погрешно. Не се хваля, просто отчитам, че когато имаш проблем с кг за да изглеждаш добре си принуден да се ограничаваш за цял живот - поне аз стигнах до този извод. Не е нужно да си дебел за да спазваш диета. Всички виждаме някоя пълничка жена и си казваме - а да ясно явно доста си похапва, а питала ли си се слабите как са слаби? От миналите си експерименти така съм си увредила метаболизма, че ако почна да се храня нормално почвам да качвам, за съжаление. Редовно чета форума за информация и нови диети, но не пиша. Сега просто видях темата и реших, че е подходящо да споделя опита си, защото едни свалени кг не означават нищо. Как не видях една тема за това как да поддържаме въпросните свалени кг и след като приключим диетата? Но не се и очудвам. Тук постоянно пишат хора, които през определен перод странно са все на различни режими.
Мислиш ли, че не ми се иска да си кажа - Да аз съм 52кг край с диетите! Да ама не защото знам какво ще последва.



Тема Re: Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/ [re: Baля]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.08.08 14:03



В отговор на:

Как не видях една тема за това как да поддържаме въпросните свалени кг и след като приключим диетата?




Aз знам за една такава тема със сигурност.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/ [re: Baля]  
Авторabradabra (Нерегистриран)
Публикувано06.08.08 14:07



А не можеш ли полека да увеличиш храната и внимателно да намалиш спорта до нещо по-съответващо на калориите ти? И нужно ли ти е да си точно 52 килограма? Може би просто теглото ти е прекалено ниско. Ако си позволиш да си няколко килограма по-тежка ще имаш повече свобода, според мен. Също така, ако се храниш по-често в малки количества - 5-6 пъти на ден, няма да качваш. Вярвам, че Дюкан предлага вариант със задържане на килограмите, затова се навих и да го спазвам - имаш преходен период в който постепенно увеличаваш "забранените храни". Иначе е много хубаво, че се грижиш за себе си, спортуваш и внимаваш какво ядеш- но прекалено не е хубаво.



Тема Re: Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/ [re: abradabra]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано06.08.08 14:37



Смятам, че Валя е права, изводът е че за да поддържаме килограми в оптимални граници трябва да се съобразяваме с хранителния режим. Много малко са хората с много бърз метаболизъм, за нас останалите е валидно правилото постоянно да обгрижваме телата си, просто няма такава диета - сваляш излишните килограми и после пасти и баници на корем

.
Колкото до спорта не смятам, че при нея е в някакви неразумни граници - колко да го намали, при положение, че в останалото време сме на стола пред компа?



Тема Re: Успешни диети-обзор/плюсове,минуси/ [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Mиpa_M (несериозна)
Публикувано06.08.08 14:53



И аз смятам, че е права като цяло; в крайна сметка - който както се харесва.
А и макар 52 кг. да звучат малко при ръст 173, изобщо не е задължително при тези данни да приличаш на скумрия. Зависи освен от личния вкус, и от телосложението.

Валя, не си права само в цитираното по-долу. От това, което чета във форума, стигам до извода, че съвсем не си единствената успяла в "начинанието". ;-)

В отговор на:

Как не видях една тема за това как да поддържаме въпросните свалени кг и след като приключим диетата? Но не се и очудвам. Тук постоянно пишат хора, които през определен перод странно са все на различни режими.




П.П. Ние, дето не сме от София, не по-малко не можем да си позволим да изглеждаме зле.

П.П.П. Не си казала как точно си отслабнала (от 73 до 52 кг.), а нали за това е темата...

Редактирано от Mиpa_M на 06.08.08 15:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.