Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:47 07.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема въпроси към Дюканкитенови  
Авторkaндидaт-Дюkaнka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 05:15



Здравейте :)! Прочетох доста неща и се възхищавам на волята ви и на резултатите, които постигате. Бих искала да попитам някои неща, които не са ми съвсем ясни и се надявам да получа отговори:

1. Първата фаза може ли да бъде 2 дена, а не 1 или 3, или 5...?

2. Преминаването от 1-ва към 2-ра фаза как става - след 1-ва: само протеини или след 1-ва: протеини + зеленчуци и едва после само протеини?

3. Добра идея ли е според вас в дните само на протеин ( ако ги правя 2 поредни дни ), 1-вия ден да съм само на белтъци на твърдосварени яйца ( да речем... 6-7 ), а 2-рия ден да ям само риба на скара или във фурна? Обичам пилешко месо, но съм ужасно подозрителна с какви химии ги хранят пилетата, а тези 2 дена искам да съм само на изключително чисти протеини.

4. Каква риба бихте ми препоръчали като най-подходяща за скара ( е,да не е от най-скъпата )?

5. Възможно ли е тези 2 протеинови дни да повлияят зле на човек с проблемни бъбреци?

6. Има ли определен час, след който вечер не трябва да се яде?

7. До какво количество не е проблем да се пие кола-лайт на ден? Литър и половина става ли?

8. Ще има ли ефект и какъв, ако 2-ра фаза ми е 2 дена протеин и 5 дена протеин + зеленчук?

9. За този режим важи ли правилото за отрицателен калориен баланс?

10. Правилно ли съм разбрала, че 2-ра фаза продължава до достигане на желаните мерки и килограми?

11. Благодаря на всички отговорили и се извинявам за многото въпроси. Много неща изчетох, но вече нещо се обърквам. Като мина 2-ра фаза ще питам пак :). Успех на всички и поздравления за резултатите :)!



Тема Re: въпроси към Дюканкитенови [re: kaндидaт-Дюkaнka]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано05.08.08 08:35



3 - Може да си на каквото си искаш, пилешкото месо не е отровно.

4 - Лично аз обичам скумрията, но понякога е доста калорична - особено есенната.

5 - Едва ли, понеже количеството протеини е не повече от нормалното.

7 - Колкото можеш да изпиеш, но аз лично не бих си давал парите за тая гадост. Ако искаш да спестиш малко пари - купувай си кола на дерби или други подобни, абсолютно идентични са с кола лайт. Всъщност всякакви евтини газирани напитки стават, като най-добри са тези съдържащи аспартам (Е951). Такива напитки трудно утоляват жаждата, понеже в тях не се съдържа захар.

9 Да.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: въпроси към Дюканките [re: kaндидaт-Дюkaнka]  
Авторoщe eднa (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 09:35



А овесените трици от къде ги купувате? Аз намирам по магазините само овесени ядки. С тях същия ефект ли се получава?



Тема Re: въпроси към Дюканкитенови [re: kaндидaт-Дюkaнka]  
Автордюka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 10:03



здрасти:)
оставам с впечатлението, че колкото и много неща да си прочела, май самата книга на Дюкан не е между тях....а би трябвало да започнеш с нея
голяма част от отговорите на въпросите ти се съдържа в нея

аз поне бих те посъветвала, ако имаш проблеми с бъбреците, да обсъдиш намеренията си с личния си лекар
иначе, за продължителността на първа и втора фаза ти ще си решиш, като имаш предвид колко килограма имаш да сваляш
най-щадящият режим, описан от Дюкан, е 1-1, ако са ти в повече само десетина килца
само да спомена, че на мен 1,5 л кола лайт на ден ми се вижда много и освен това направо вредно, извън всякакви диети
и ще си позволя да те посъветвам нещо, ама не ми се сърди
очевидно е, че тази диета действа, нали? тогава защо не й се довериш? вместо да опитваш да я изменяш
просто трябва да прочетеш внимателно книгата!
всичко е обяснено, има всякакви режимни варианти
е, доколкото си спомням, не пише дали можеш да ядеш само белтъци един ден, но по същество няма и нужда да пише - белтъците са протеини, значи може....въпреки че на мен ми се струва странно
не можеш ли просто да следваш съветите от книгата? яж си разнообразно белтъчните храни, за да ти е и вкусно, освен полезно:))
от рибите, които не обичам особено, аз поне ям досега риба тон в собдтвен сос от консерва и скумрия, която обаче си правя на фурна...така че за скарата дано някой кулинар те посъветва:)
а след първите ударни дни следват дните на протеини плюс зеленчуци и после пак проеини и пак протеини и зеленчуци, така се редуват
да, правилно си разбрала, втората фаза е докато постигнеш желаното тегло, после следва задържането му в трета фаза
наистина, прочети внимателно книгата! някъде из темите за Дюкан има линк към електронното й копие, така че няма нужда да си я купуваш даже

тъй:)) друго не се сещам освен да ти пожелая успех:)))
и да идваш често тук и да си споделяме:))





Тема Re: въпроси към Дюканкитенови [re: oщe eднa]  
Автордюka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.08 10:07



не, трици трябват
има ги по диетичните магазини и в някои от големите супермаркети

ама зависи къде живееш все пак, София е грамадна...ако си от София

на мен сестра ми ми ги купува от някакъв магазин в Красна поляна



Тема Re: въпроси към Дюканкитенови [re: kaндидaт-Дюkaнka]  
Автор Kukita ()
Публикувано05.08.08 10:11



Здравейте, Кандидат-дюканка и още една! Като начало ми се иска да ви посъветвам да пишете в темата за отслабване с Дюкан, защото там най-бързо ще получите отговор, при това от мнозина, прилагащи диетата.
А сега конкретно по въпросите :
1. Първа фаза може да е 2 дена (ако килограмите, които трябва да се свалят не са много)
2. Страртирането на 2-ра фаза започва с протеини + зеленчуци
3. За първи ден само 6-7 белтъка ми се виждат ужасно малко. Трябва да си нахранена. Яж каквито чисти протеини искаш, но .... повечко


4. На скара и грил тиган аз приготвям тилапия - купувам я от метро - 600 гр за около 5 лева (последно май беше така). Вкусна е, а не се разкъсва и цената не е кой знае колко висока.
5. За да нямаш проблем с бъбреците - мнооооого вода - над 2 литра. В протеиновите дни аз понякога съм стигала до 4 - жадна съм и си пия почти постоянно. Е, и почти постоянно съм в тоалетната, ама вече свикнах .
6. Не е даден определн вечерен час, но всички знаем, че нощното хранене не е за препоръчване. Е, ако много прегладнееш, хапни нещичко, но без оливане.
7. Кола-лайт пиеш колкото искаш, но литър и половина ми се вижда доста. А и някой се оплакваше, че от нея задържа свалянето. Аз си пийвам доста, и не ми се е отразила зле, но все пак внимателно с нея.
8. Подобно редуване Дюкан препоръчва на хора, които имат да свалят повече килограми под кръста, като предупреждава, че отслабването се забавя. Аз пробвах 5/5 и 4/3 (П/З), но възстанових стандартният режим 5/5 - на мен ми се отразява най-добре.
9. Ами ... мисля, че горе-долу да - на практика протеиновите храни не са калорични и вероятно дневната им сума не е много голяма. Обаче никога не съм броила дневните си калории. Просто гледам храната ми да е с минимално количество мазнини и въглехидрати.
10. , Правилно!

Още една, трици има в диетичните магазини. Освен това във вериги Хит, Пикадили, Кауфланд. Абе има, само потърси!

И ви чакаме в другата тема!

Редактирано от Kukita на 05.08.08 10:18.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.