Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 13  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано15.07.08 22:37



Протал е диета, която не налага големи лишения, не предполага измерване на храните и пресмятане на калориите и дава пълна свобода на консумиране на някои разпространени хранителни продукти.
Протал не е просто диета, а разширен план за отслабване, който може да се приеме или отхвърли в своята цялост. Този план се дели на 4 последователни фази:

Протал І
Ударна фаза на чистите протеини, която позволява светкавично отслабване, на практика не по-бавно от онова, което се постига чрез гладуване или чрез приемане на протеини на прах, но без недостатъците на тези два метода.

Протал ІІ
Смесен период на протеини, редуващи се с протеини+зеленчуци, през който постигате желаното тегло.

Протал ІІІ
Режим на запазване на постигнатото тегло, предназначен да предотврати явлението, при което всяка бърза загуба на килограми, организмът проявява тенденция да ги възстановява с още по-голяма бързина /т.нар. йо-йо ефект/.
Период на голяма уязвимост, чиято продължителност е точно 10 дни за всеки свален килограм.

Протал ІV
Накрая и най-вече – период на окончателна стабилизация, почиваща на една съвсем проста защитна мярка, която не изисква големи усилия и е задължителна за запазване на постигнатото тегло – един ден от седмицатадиета, която трябва да се спазва всеки четвъртък, до края наживота и която е достатъчно ефикасна, за да бъде приета.


УДАРЕН ЕТАП - Ч И С Т И П Р О Т Е И Н И : От следните категории храни можете да консумирате колкото желаете без никакви ограничения и колкото ви се прииска.Разрешено ви е и да ги смесвате.

Постни меса
Това са : телешкото, говеждо и конско

Говеждото - всички части, които се пекат във фурна или на грил, а именно- стекът, филето, ростбифът,забранени са рибицата и котлетите, които са прекалено тлъсти.
Телешко: позволени са шницелът и частите за печене: котлетите също могат да се консумират, след като се отстрани тлъстата им част.

Свинското и агнешкото са забранени през ударният период, през който трябва да се приемат възможно най-чисти протеинови храни .

Можете да приготвяте месата според вкуса си, но без масло, олио, сметана нито дори олекотена. Най-препоръчителното е печенето на скара, но тези меса могат да се пекат и във фурна и да се варят.
Каймата също може да се консумира, стига да е от чисто месо и мазнинноста и да не надвишава 10-15 % . Препоръчително е да е от шол, и да е смляна пред вас.

Дреболии/карантия/: От тази категория е разрешен черният дроб-телешки, говежди или птичи, както телешкият и агнешкият езици, които не са тлъсти. Колкото до говеждият език- консумирайте му само върха, който е най-постната част. Черният дроб е ценен с високото си съдържание на витамини, които са изключително полезни през период на отслабване, но за съжаление е богат и на холестерол, поради което се изключва от менюто на предразположените към сърдечно-съдови заболявания.

Риби: За тази категория храни няма никакви ограничения. Всички риби са позволени, все едно дали постни или тлъсти, пушени или сушени, може и консервирани в собствен сос, без олио.
Може да се свари в бяло вино и подправки, да се опече във фолио,на скара...но без мазнина!
Морски дарове: всички ракообразни и всички миди:
скариди,омари, раци, лангусти, лангустини, стриди, миди, рапани, охлюви.

Птиче месо:
Всички птици са позволени, с изключение на птиците с плосък клюн - патицата и гъската, но при изричното условие да се консумират без кожата.

Постни шунки: Шунки със съдържание на мазнини м/у 2 и 4 %.
Традиционната шунка и джоланът не са разрешени, както и беконът, който е още по-тлъст.

Яйца: кокоши, пъдпъдъчи - те се консумират твърдо сварени или рохки, на очи,на омлет или бъркани в тефлонов тиган-без мазнина.

Обезмаслени млечни продукти - кисело мляко, извара и сирене. Тъй като в България няма достатъчно обезмаслено сирене, отдаваме предпочитанията си към обезмаслената извара и оставяме сиренето за трета фаза.

Минимум литър и половина вода дневно. Водата е много важна!
В количеството течности влиза и Кока-кола лайт или Пепси лайт, безалкохолни напитки с не повече от 0,8 калorии на чаша в зависимост от предпочитнията и нуждата от сладко, също така, чаят, кафето.



ВТОРИ ЕТАП - протеините от ударния +
ПОЗВОЛЕНИ ЗЕЛЕНЧУЦИ:

Домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, керевиз, копър, всички видове салати, , тиквички, чушки.
Да се внимава с количеството въглехидрат в зеленчуците, като напр. в морковите и цвеклото, където той е повече.
Забранени са нишестените зеленчуци: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, нахут. Без да забравяме авокадото, което много хора смятат за зеленчук, а то е плод и то много мазен. Артишокът също трябва да се избягва.
Важно: През смесената фаза на диетата не трябва да се добавя никакво олио/зехтин/ в салатите. Зеленчуците не бива да превишават като количество протеините – те са добавка към тях.

ДОБАВКИТЕ

Обезмасленото мляко- прясно или на прах може да подобри вкуса или да посгъсти чая или кафето, както и да участва в приготвянето на сосове, кремове и др. подобни.
Захарта е забранена.
Оцетът, мащерката, копърът, лукът, магданозът и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимонът може да се използва изстискан върху рибите и месата,но не и като лимонада.
Солта и горчицата са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с горчица без мазнини и захар и диетична сол.
Обикновеният кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Олиото и зехтина не са позволени.
Алкохолът е забранен.


РИТЪМ НА РЕДУВАНЕТО- Най-ефикасният и който най-добре съответства на психиката на дебелия човек е 5/5. Това означава- 5 дни на чисти протеини, 5 дни на протеини и зеленчуци.Този ритъм дава най-добри резултати.
Друго решение е ритъмът 1/1. Този ритъм е подходящ за хора с наснормено тегло не повече от 10 кг.То може да се приложи като почивка след ритъм 5/5.
- 2/7 е за хора с малко килограми за сваляне.
Вариант на 2/7 е 2/0, тоест 2 дни чисти протеини дневно и 5 дни нормално хранене,но без прекаляване.Този режим и този ритъм подхождат най-много на жени с целулит,които често са слаби в горната част на тялото и закръглени в ханша и бедрата.
Вариантът 4/3 е удобен за спазване, тъй като смесените дни се падат в края на седмицата и е препоръчителен на по-дълго режимстващи - за разнообразяване на схемата.


Трябва задължително да се приемат овесени трици. Целите са две: облекчаване на отделителните функции (запекът традиционно съпътства този род хранене) и увличане на калории. Има няколко варианта: разбъркани с вода или с ниско-маслено кисело мляко, най-вкусни са вложени в кекс или палачинка. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.

Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.

ТРЕТИ ЕТАП /преходен режим/:
Продължителността на този преходен режим зависи от свалените килограми – 10 дни на свален килограм.
Ако сте свалили 20 кг, ще трябва да спазвате режима двайсет пъти по 10 дни, или 200 дни, или 6 месеца и 20 дни.
На тази база всеки лесно ще изчисли колко дни го отделят от окончателната стабилизация.
Имате право на следните храни:

- протеиновите храни от ударния период;
- зеленчуците от смесения период;
- 1 порция плодове дневно, с изключние на бананите, гроздето и черешите;
- 2 филии пълнозърнест хляб дневно;
- 40 кашкавал на ден;
- 2 порции нишестени нрани на седмица;
- агнешко бутче и печено свинско филе.

Всичко това увенчано с
- две гала вечери на седмица.
Но и задължително и неподлежащо на обсъждане с:
- 1 ден седмично ударен режим на чисти белтъчини.
Позволените плодове са : ябълки, ягоди, малини, пъпеш, диня /по един резен!/, грейпфрут, киви, праскова, круша, нектарина, манго.
Имате право на всички видове термично обработени сирена, като избягвате ферментиралите – камамбер, рокфор, козе.
Нишестените храни, които са предпочитани в низходяща градация – пълнозърнести макарони, кускус, качамак, булгур, цели житни зърна, леща, боб, грах, нахут, накрая ориз и картофи.
Новите меса са вече агнешкото, свинското и свинската шунка.
Два пъти седмично имате право на гала вечеря, когато ще можете да консумирате всякакви храни, особено тези, които най-много са ви липсвали през периода на отслабването.
Но трябва да спазвате две важни условия – никога да не си сипвате повторно от едно и също ястие и никога да неси приготвяте две последователни гала хранения. Следователно всичко може, но в единствено число – една салата, едно предястие, едно основно, един десерт, един аперетив, една чаша вино.


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация.

Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.

Как действат белтъчините?
1. Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.
2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории.
3. Чистите белтъчини намаляват апетита
4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма
5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата.


Съветите на д-р Дюкан

Никога не спазвайте диета, препоръчваща по-малко от 60 до 80 г чисти белтъчини. Освен ако не желаете да ограбите мускулите си, а кожата ви да увехне. Белтъчините позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. Белтъчините се усвояват трудно. За усвояването на 100 калории трапезна захар организмът ви изразходва само 7 калории. Усвояването на 100 калории масло или олио ви отнема 12 калории. А за да усвоите 100 калории чисти белтъчини, ще изразходвате цели 30 калории. Изберете сами!
Пийте много вода. Водата пречиства организма и подобрява резултатите от диетата. Съчетанието от вода и чисти белтъчини оказва мощно въздействие върху целулита. Забравете какво са ви говорили бабите ви - пийте вода, докато се храните.
Водата засища. Яжте от разрешените храни, колкото искате и толкова често, колкото ви се ще, и никога не прескачайте ядене. Мислете за това, което ядете - усещанията, предизвикани от храната, се улавят от центъра на засищането в мозъка. Яжте бавно - когато се храните бързо, намалявате количеството усещания, които стигат до мозъка ви.
Яжте студени храни и пийте студени напитки винаги, когато е възможно. За да ги усвои, организмът трябва да ги затопли и следователно да изразходва калории. Обливайте се с хладка вода. Ако останете под душа две минути, организмът ви ще изгори 100 калории само за да затопли тялото ви, а това е калорийният еквивалент на 3 км ходене пеш.
Откажете се от асансьора. Стойте прави колкото можете повече. Ходете целево - прибирайте се вкъщи пеш, ходете на пазар или на гости със собствените си крака.


Приемат се всякакви предложения относно оформлението на темата, също забележки за допуснати неточности.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Автор mecopuh ()
Публикувано16.07.08 19:17



Здравейте сладурки и сладурковци!
Добре дошли в новата тема! И тук, както и в предишните да има много хвалби и по-малко прегрешения и негативни мисли!
Вие какво искате - цял живот си кътаме сланинките, а после искаме за една нощ, като с магическа пръчица, лягаме си дебели и хоп, на сутринта - фиданки!


Е, да, ама не! Както сме си ги отгледали /сланинките де/, така доста ще трябва да се потрудим да ги махнем от себе си!!!
Май стана много назидателно! Извинявам се, ама така ми дойде! Преди малко бях яхнала метлата!
Хайде малко и да се похваля - днес вече съм 97.2 кг. /на 08.03.т.г. - стартово тегло 122.4 кг. /. Токова съм горда със себе си, че си подарих едно голямо огледало и си го монтирах в антрето - да си се гледам!!!
Целувки на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано16.07.08 20:05



Може би е мой ред да се включа в тринайстата фатална тема. Смятам диетата за малко крайна, но просто няма как да не действа. Смятам за неправилно ограничаването на солта и ползването на диетична сол, наскоро един специалист спомена

, че хората трябва да приемат допълнително натрий. Калиевите соли водят до обезводняване, при което обмяната на веществата се забавя. Също така смятам, че приемът на вода над необходимото количество е вреден. Не препоръчвам пиенето на твърде студени напитки. Също така не одобрявам твърде голямото количество протеини, комбинирано с нищожно количество зеленчуци. И още веднъж - твърде строга диета, но би трябвало да действа безотказно. За никоя друга диета не съм го казвал толкова уверено, но за тази казвам - действа. Аз лично не бих се подложил на нея

Най-важното е невидимо за очите.

Редактирано от Изyмeн на 16.07.08 20:06.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: mecopuh]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано16.07.08 20:30



Но това е изумително Mekopuh!Да свалиш толкова килограми!Ти си моя пример и аз истински ти се възхищавам!От аз съм "отскорошна"-няма още месец от началото на режима.Отначало в П свалих ударно 5 кг.после за ужас качих,после пак свалих и задържах...и резултат почти никакъв!Но от тези форуми и от книгата на Дюкан разбрах ,че това в повечето случаи е нормална реакция на организма-само трябва търпение и време...Но за да ни стимулираш в тези трудни моменти-нас начинаещите, моля те разкажи накратко-с какво се храниш,пиеш ли хранителни добавки за отслабване и какви!Разчитам на твоята подкрепа.И какво прави този Изумен при нас!Като не е съгласен с диетата на Дюкан-да си ходи!Благодарим за съветите му!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: mecopuh]  
АвторДopa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 20:37



Досега повече четох,но вече и ще пиша,защото имам нужда от вас!


Мили дами и господа,с ударната се справих според мен блестящо-за 7дни се стопиха 5 килограма,но продължението е трагично.Макар и да очаквах задръжка това,което с получава ме влудява.Колкото и да съм старателна/дори намалих приеманата храна/ във втора фаза 4/3 вече 14 дни не свалям и грам.Прословутия запек ме мъчи и мислех,че и той е причина и освен овесени трици и парафиново олио пих Безилакс-дали не сгреших?След освобождаването има някакви минус 200-300грама/извинете за подробността/
Моля ви пишете има ли хора да задържат толкова дълго време кг?[izchervqvam Аse]Аз няма да се откажа заради големия ми хъс и инат с който започнах,но искрено страдам,и кг и обиколки не помръдват!
Впрочем имам да свалям 10-12 кг занапред,на 46години съм,с нормален цикъл все още/не мога да виня хормоните/не вземам никакви лекарства,в добро здраве и жизнена!
Не ме съжалявайте,но ако имате конкретни съвети или при някои хора се получава същото пишете,моля ви.Измъчена съм психически,не ме успокоява факта,че при някои хора след дълго задържане се свалят 2-3-4кг -просто вече не вярвам,че на мен ще се случи



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Изyмeн]  
Автор Kukita ()
Публикувано16.07.08 20:48



Добър вечер на всички в темата!
Ще ми се да коментирам изказването на Изумен. Прегледах постовете, които си дал, и съм склонна да се съглася с разсъжденията ти относно солта. От друга страна, в България почти всяка диетична сол на пазара е комбинация от калиева и натриева сол (т.е е с намалено съдържание на NaCl - между 50 и 70 % на Натриева сол). Виждала съм само една гръцка сол, която нямаше в състава си натриеви соли. И е безумно скъпа (поне тази, която видях). Така, че дори използвайки диетична сол, в България няма кой знае каква опасност да се обезводним до положение забавяне обмяната на веществата.
Не разбрах, обаче защо да е вредно пиенето на 2-3 л. (примерно) вода. Прилагайки доста стриктно режимът на Дюкан, осъзнах, че организмът ми сам си търси необходимите му количества вода. Определено в дните на чисти протеини изпитвам много по-силна и честа жажда, отколкото в дните с прием и на зеленчуци. И често пия дори повече от 3 литра вода, без изобщо да се насилвам да го правя. Не проумявам, защо това да е вредно?
И на края, Изумен, казваш, че не би се подложил на тази диета. Мисля, че на теб просто не ти се налага да си на тази диета (за което те поздравявам). Защото тя наистина действа и е последният шанс на хора като мен (с висок ИТМ, правили десетки неуспешни опити да отслабнат, обикновено приключващи със сериозен йо-йо ефект), да възвърнат нормално тегло и с него да възстановят добрият си външен вид и самочувствие, а всъщност по-важното е да достигнат здравословни стойности на килограмите си.
Искам и да те поздравя със смислените ти коментари в доста други теми (позволих си да ги разгледам), и да ти пожелая да продължиш да водиш явно здравословния начин на живот, който си избрал (останах с впечатление, че си привърженик на поддържането на добра линия чрез спорт и рационално хранене).
А на "колежките по Дюкан" искам да пожелая още свалени килограми с компанията на 13-та тема. Искам и да се оплача, че точно днес времето беше ужасно - тъкмо изрових един поостарял бански (от преди 10 години), който не ми хлопа и се нагласих да плувам, и цял ден не спря да духа! Вече няма да се каня, а ще действам на момента!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Дopa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано16.07.08 21:00



Има и по-дълги задържания. Много по-дълги.
Никак не е трагично положението ти, не драматизирай, не си помагаш.
Спокойно, размърдай метаболизма, сменяйки схемата или разнообразявайки менюто с режимни храни.
Ще тръгнеш надолу, ще се чудиш как си се шашкала след време.

Бизалакс е прекалено драстична мярка. Редовното освбождаване на червата е много важно, но не е добре химия да ползваш.
Пробвай с чай - от сена, Сание, но и с тях не бива да се прекалява. И все пак по-важно е да се изчистваш редовно!

На Изумен искам да кажа, че никому не помага с мнението си за режима на Дюкан в тази тема, чието основно предназначение е да подкрепя и съветва прилагащите го. Тук се споделя, разисква, важно е хората да са си полезни един на друг.
Аз имам една приказка - всеки да си гледа в неговата копаня и да не почегъртва по чуждите - да не пречи, ако няма да помогне.
Комуто не се нрави нещо - не ходи при него, не се бърка.
Това - с най-добри чувства казано, няма заядка, няма нравоучение.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Дopa]  
Автор Kukita ()
Публикувано16.07.08 21:09



Добре дошла Дора! Първо, мисля, че решението да се включиш в разговорите ни е много важно, и чрез участие във форума, ще се мотивираш да продължиш!
А това, което те тормози - "задържане" от 14 дни, е нещо изключително нормално за този режим. Ако си чела книгата на Дюкан, не може да не си забелязала, че той говори именно за цикличността на режима - сваляне, задържане, пак сваляне, пак задържане и т.н. до достигане на желаното тегло. Друга важна характеристика на режима, е, че килограмите се свалят БАВНО - средно 1 кг. за десет дни. Ако пресметнеш от колко време си на режима, и колко си свалила, ще видиш, че си доста напред от този график, нали? Иначе казано, не се притеснявай, и аз бях залепнала за едни ужасни 78 кг. за почти месец, и мрънках, и се жалвах във форума. Но накрая се предадоха, разбира се. На 75 се застоях за около 20 дни. И те са вече в историята. Така, че ТЪРПЕНИЕ му е майката!
А що се отнася до огромния проблем "запек", вземай мерки навреме. Не бива да се оставяш за повече от 2-3 дни - това са отпадни вещества, които задържаш в организма си. Мисля, че в предната тема имаше доста съвети, как да преодолееш този проблем, но май Бизалаксът не е между тях.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Kukita]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано16.07.08 21:15



Добре е, че има и различни мнения, но самия Изумен казва че тази диета има резултати.На мен например ми я прероръча моята лична лекарка и не само тава-заведе ме при своя колежка-също лекарка, която от м.февруари е на тази диета и се чувства превъзходно.Е,ще видим времето ще покаже!Всеки има своите съмнения за много неща, но лекарите не я отричат!Добре, кажете каква сол да се употребява?Той и въздуха ни е отровен ,за водата да не говорим и зленчуците с тяхните нитрати...Какво?Ами дай по български да отричаме на всяка цена всичко което е ново и масово харесвано





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 22:24



Мила Дора,щом има хъс и "инат",ще има и успех,пожелавам ти го скоро!!!

Важното е да не се предаваме,почти връстници сме,трябва да го преодолеем-и аз сега задържам,но знам,че Кантарчо ще ме зарадва пак!!!
Е,най-много се гордея,че извън режимните храни не съм вкусила дори 1 слива!!!Както пишеш и ти много се стараеш-успех,мила!
Впрочем на ударния 7 дни свалих5,5кг,сега съм 5/5 за 2фаза.Общо за 19 дни свалени 7кг-ами споделям го с всички.
Момичета,много се радвам за възможността да споделяме и да се подкрепяме!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
Автор martinav ()
Публикувано16.07.08 22:26



Здравейте момичета , редовно ви чета въпреки, че рядко пиша вече и искренно се радвам на постигнатите от вас успехи

. Привет и на новите попълнения и желая същия успех на тях . На тези които са се отчаяли горе главата с търпение и упорство всичко се постига. Днес се случи нещо което искам да споделя с вас . Преди време бях в края на втора фаза доста поотслабнала ходих на гости на моя приятелка тя напоследък беше качила доста килограми. Каза че с увеличаването на килограмите не се чувства добре и я е налегнала някаква депресия, няма желание за нищо напоследък. И много ми се зарадва как изглеждам каза, че промяната в мен е голяма и то положителна . Помоли ме да и дам книгата и тя да се пробва да свали излишните килограми които я подтискат, разбира се и я предостъпих дадох и няколко съвета от моя опит и и пожелах успех. Няколко месеца само се чувахме хвалеше се че действа чувства се много добре . Днес дойде да ме види и да се похвали с постигнатия усех. Момичета нямам думи изглеждаше повече от добре усмихната , щастлива много променена . Нищо не беше останало от онази подтисната дересирана жена от преди няколко месеца. Здравословно също не е имала проблеми . Незнам как да го опиша но бях очарована затова реших и с вас да споделя за кураж на всички които сега започват или временно задържат. Аз и друг път съм казвала всеки сам избира своята диета, режим, начин на хранене който да следва и ако се чувств зле да спре нали най- важно е да сме здрави. Аз не съм имала здравословни проблеми до сега с режима Дюкан и се чувствам повече от прекрасно. Относно солта по принцип винаги съм хапвала по безсолно, купих си сол от диетичен магазин но съм ползвала и обичновенна понякога. За WC мнго ми помогнаха триците и това ,че увеличих водата (преди пиех само след хранене по съвсем малко).Хайде от мен лека и спокойна успех на всички



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Дopa]  
Автормeл (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 08:33



Много бързате с ефекта.Азсъщо съм на 46 г ,но карам диетата от 21.04 и съм намалила с 10кг и вече смятам,че това трябва да ние начина на живот ,но трудно е все пак.Колко пъти съм се чудила дали да спра или да продъжа ,но тук във форума ми идва куража да отивам напред.След като съм се хванала на хорото ще карам до края.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: мeл]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 10:33



Здравейте милички,
Не съм писала отдавна. Ивчето ми беше писала, че оптимизма ми е пострадал. Не, аз съм непоправим оптимист, въпреки резултатите от задържането. На вилата имах прегрешения в лицето на агнешко /малко/ и бяло вино /повечко/.
Резултата е .... същото тегло, няма промяна, но зациклено на 70 кг. Само един път успях да видя на кантара цифра започваща с 6. В момента съм на П, но ПЗ-то от миналата седмица продължи повече от 5 дни поради различни обстоятелства. Нещо загубих ритъма. Иначе се чуствам прекрасно, не се чудя дали да продължа. ПРОДЪЛЖАВАМ!!! Скъпа Мел не се колебай,
аз също съм на мнение, че просто това трябва да ни бъде режима на хранене завинаги, за да сме здрави и щастливи.
Продължаваме да се подържаме във форума и да споделяме само хубави неща.
Ивче как си? Не си пасала отдавна.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kopcичka]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано17.07.08 12:06



Здравейте на всички, аз не съм писала доста доста отдавна, но днес като прочетох че Мартина се обажда и си виакм чакай и аз да драсна някой ред... Аз съм на режима от 18.02 от 75 в началото 5 в първа фаза и о6те 8 във втора с общо -13 кг и 62 кг налични успешно се метнах във трета фаза, не з-то не ми се иска да сваля още малко но бях започнала да се отчайвам и реших че по добре да вляза в трета откколкото да изпусна нещата от контрол... та така благополучно вече почти месец съм във трета фаза и искам да ви кажа че има ефект протеиновия четвъртък... Всичко си е по старо му.... поддържам си килограмите въпреки че от време на време се чувствам като напълняла... но нито килограмите са мръднали нито сантиметрите което ме кара да мисля че от време на време просто задържам вода което от своч страна води до неприятното усещане... за сега това от мен... до ново писане и успех на всички.... Целувам ви... :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Tan4ety]  
Автор martinav ()
Публикувано17.07.08 12:59



Хей Tan4ety здравей много ми е драго да те видя пак тук и ти като мен рядко пишеш вече :). Поздравявам те за трета фаза

. Наистина решението ти да преминеш е по добро от това да изпуснеш нещата както казваш. И резултата ти до тук изобщо не е лош даже чудесен ! Има вече такива които от трета са се връщали във втора защо да не опиташ и ти след като се почувстваш готова за това. Аз съм доволна от постигнатия резултат и за моя радост постигнах желаното тегло и тогава влезнах в трета и за сега успешно задържам . Успех на всички и приятен ден ви желая .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: martinav]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано17.07.08 16:32



Xeй, вие старите кримки!Моля ви, обръщайте повече внимание на нас-новаците и давайте безрезервно вашите мъдри и изстрадани съвети!Моите въпроси са конкретни.Влязох в старите теми и се запознах с някои общи въпроси и вашите мнения за задържането на килиграмите и мъките и търпението...Но кажете ми използвате ли и хрнителни добавки за отслабване?Аз смятам да пробвам Lipo 53.Сдъвква се една таблетка на 5 дни.Казват че ефекта бил поразителен!Някой да е чувал за тази хр.добавка?И още нещо - като приготвям храната т.е.месото, за да е вкусно и на другите от семейството, вместо сол слагам зеленчуково или друго там някакво кубче на Маги или поръсвам месото с Унисос,соевия сос го избягвам.За посоляване на зеленчуците използвам диетичната сол за диабетици-"Солина"-йодирана,калиева.За подсладител -Течен подсладител за диабетици-Sweetly.Правелно ли действам?Очаквам ви!!!



Редактирано от kateluna на 17.07.08 16:36.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано17.07.08 17:15



относно нещата които използваш в кухнята съм съгласна със всичко... аз използвах същите... но относно хранителните добавки не съм използвала а и честно казано не съм с и помисляла... за това сме на Дюкан за да разитаме на него.... резултатите не закъсняват... търпение наистина трябва да имаш , з-то по принцип колкото по бавно се случва толкова по добре... Замисли се колко години си трупала килограмите а сега искаш за един месец да ги няма... няма как да стане... МОят съвет е стриктно спазване на режима повече вода, повече риба (която помага за свалянето) търпение и всичко се случва... Но все пак сама си вземи решението за хранителните добавки... :) Успех...



Редактирано от Tan4ety на 17.07.08 17:19.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
Автор Kukita ()
Публикувано17.07.08 18:49



Здрасти kateluna! Лично аз готвя с почти същите продукти (е, предпочитам подправките на Пикантина пред тези на Маги), но също използван унисос, сос Уорчестър и диетична сол (каквато ми попадне, често и обикновена). Обаче тези добавки? Нямам идея! Обаче толкова хапове за отслабване съм изпила, без никакъв ефект, или по-лошото, с йо-йо ефект, че и през ум не ми минава да пробвам нещо подобно. Слава богу, режимът на Дюкан работи, колкото и време да ми отнеме, вече знам, че ще отслабна, и това ми е достатъчно. А ти, ако държиш - опитай с тези добавки; после ще докладваш





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Kukita]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано17.07.08 20:59



Много благодаря за мненията момичета!Все си мисля, че бъркам нещо с храненето заради задържането ,но днес отново тръгнах макар и малко надолу

Да вярно е че бързаме да станем елегантни, но нали това е заветната цел!Утре ще почна да вземам Липо и после ще докладвам.Днес отново започвам ПЗ и нямах търпение да си изям доматките ,въпреки че така съм вече претръпнала, че можех да продължа на П.Но се придържам на режима 5/5.Ох,Милички,толкова се радвам че ви има и си даваме кураж!Много сме!Силни сме!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
Автор deru (непознат)
Публикувано17.07.08 22:41



Мили момичета,а като ви се дояде нещо сладичко какво правите?!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: deru]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 22:51



kateluna, искам да ти споделя от опит, че когато отслабваш толкова много килограми....следва здраво отпускане на кожата. Не се оплаквай, ами се радвай на задръжките, защото се стягаш през това време. Нали не искаш да приличаш на суров дроб?

Това, че отслабването става много постепенно е много хубаво и полезно за организма и за кожата.
Искам да споделя и какво правя като ми се дояде много сладко..... Ами като ми се дояде- НЕ ям първоначално, обаче ако след известно време все още много ми се яде и не съм забравила... си бъркам кисело мляко със СТЕП-че, само че слагам повече СТЕП, за да ми стане гадно . Много рядко досега съм си позволявала да се поглезя с диетичен шоколад. Вземам си един и като положението е неспасяемо... си вземам по едно блокче.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: edna_juli]  
Автор deru ()
Публикувано17.07.08 23:30



Браво на теб ,но при мен не е така аз изяждам по цял натурален шоколад и не ми стига!!!А това със степчетата съм го правил и наистина е гадно!

(heidy)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: deru]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано18.07.08 10:25



Ми deru правим си различни кремчета и сладкиши с трици и подсладители... провери в предишните теми... някъде бях пускала рецепта за торта със снимки ако не виж в wordpress-а там има най различни рецепти... :)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Tan4ety]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано18.07.08 10:32



Deru ето ти линкче към старата тема където бях писала няколко направени от мен неща еднопто е за Д'канска торта и повярвай ми става уникална.... но разбира се не прекалвайте... Какото по принцип е рзарешено чак в трета фаза .... или изплозвайте по малко или заместете с ванилия или някаккви есенции... :) или стпче за вкус и цвят... Също не трябва да се прекалява и заради триците... изяждайте толкова колкото позволява дневният прием... :) Приятен апетит... и другите две рецептички станаха мноооого мнооого вкусни... :)



Редактирано от Tan4ety на 18.07.08 10:36.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Tan4ety]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 13:47



Да се включа и аз,отдавна не съм писала,но редовно ви чета.Супер сте момичета,много ме мотивирате.
Моя колежка с която започнахме заедно диетата използва хранителни добавки за отслабване и японски чай,този в жълтата кутия.Отслабва по 0,500 кг. на ден.Аз едва по 1,5 кг на седмица.
Да попитам и друго,може ли да се използва канела.Установих ,че с нея млякото с триците е по-приятно.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Aннa]  
Автор Kukita ()
Публикувано18.07.08 14:44



Здравейте днес и от мен!
Видях, че коментирате сладкото по време на режима, и някой беше казал, че само в краен случай хапва кисело мляко със степче. Е, аз пък толкова сладки неща, колкото си приготвям и ям сега, отдавна не съм си позволявала. Може би защото съм неудържим любител на сладкото. Естествено, обаче, всичко е напълно режимно. Очарована съм от рецептите в

, и всеки ден имам някакъв десерт в хладилника. Най-често желирано кисело мляко с различни аромати на степ (разливам си ги в пластмасови чашки от по 200 мл., и честно казано ям по 2-3 на ден). Прекрасен става дюканският крем-карамел, само, че напоследък избягвам да правя, защото не ми се включва фурна, а в микровълновата не можах да го докарам. Нямам думи каква вкуснотия е морковената имитация на тиква на Дорчестер (но за дни със зеленчуци). В момента в хладилника има торта с изварен блат, слой желирано кисело мляко, и отгоре тънък слой чист желиран степ. А тортата на Танчету е просто великолепна. Обаче с нея си имах проблем - за мен останаха точно 2 парчета, всичко друго бе мигновено унищожено от син ми и мъж ми. То не, че от другите неща успявам да докопам много повече де. С други думи - и през ум не ми минава да се разтрепервам за сладко - просто си приготвям и ям на момента, в който ми се прииска. А това е обикновено 2-3 пъти на ден.
О, и аз всеки ден си слагам канела в кексчето в микровълнова и го подслаждам леко с Хуксол. Става вълшебно!
И накрая пак ми се иска да коментирам скоростта на отслабване. Знам, че всички бързаме, да се видим с нови елегантни фигури. Аз обаче съм се напатила от йо-йо ефекта на бързо изхвърлени килограми (и след плодогладуване, и след редуктил, и след ксеникал, и след всевъзможни диети от рода на: "5 кг за 7 дни и подобни"....). За пръв път попадам на нещо, което работи. И предпочитам да си слабея бавно, да се храня на корем, но да вярвам, че спазвам режима така, както е помогнал на хиляди хора в продължение на 30 години, отколкото да внасям някакви модификации, които може и да са успешни, но може и да не са... . Изкарах почти 4 месеца с диетата, нито за миг не съм била гладна и вече започвам да се харесвам. Значи спокойно мога да изкарам още колкото месеца трябва - 4, 5, 6,...., докато достигна това, което искам. На мен наистина режимът не ми тежи, създадох си ритъм на спазването му, който е лек за мен и смятам да продължа така. А с вашата компания, на моменти си казввам, че той дори разнообразява социалният ми живот, помага ми да създам нови контакти, да науча нови неща от интересни хора. Закъде да бързам , нали така?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Kukita]  
Автормeл (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 16:20



Аз също смятам ,че за никъде не трябва да бързаме.Аз когато ми се дояде сладко също ям кисело мляко със степ.Наистина има много рецепти ,ама сега е много топло и нищо не ми се прави.Успех на всички през уикенда!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
Автор mecopuh ()
Публикувано18.07.08 22:42



Здрасти и от мен!
Снощи писах, писах и тъкмо да кликна на Продължи и спря тока. Чак сега се докопах до компа и веднага да ви преслушам!
Кателуна, питаш - отговарям!


Както по-преди писах, нямакак да се отървем от сланинките си за една нощ! Пробвах - не се получи! Събудих се!!!
По-малко от 10 дни не се брои за задържане.
С какво се храня? Само с режимни неща! Не вярвам на т.нар. хранителни добавки за отслабване, защото няма нещо, което да не съм пробвала и пак съм при Дюкан! Затова и не пия нищо. Хапвам си само режимни неща и си слабея. Не тренирам, защото нямам много време, а и нямам кой знае какво желание да се потя в някоя задушна фитнес зала. Но много ходя пеша - поне 1-2 часа на ден, а понякога и повече. Почти не ползвам автобуси, освен ако не ми се налага. Не ползвам /вече/ готови бульончета от кубче, но ползвам много свежи подправки. Соев сос ползвам рядко и по малко и то само от този, в който няма допълнително захар /на етикета пише/. В соса Уорчестър, Унисоса на Маги и повечето марки соев сос има захар и затова са сладникави. Този, който ползвам леко нагарча. Не му помня марката, но си е китайски. Почти не купувам готови храни, защото не съм сигурна как и от какво са направени. Готвя си. Вярно, че е малко по-трудоемко да сготвиш две манджи - една за себе си и втората за домашните любимци, но си струва: 1. Абсолютно сигурна съм в това, което ям; 2. Имам готова храна поне за два дни; 3. Излиза ми доста по-евтино! Е има си и недостатъци - наример домашните са изяли кремчето и ти само измиваш купичките, за да си направиш ново! Но втората доза я пазиш като орлица гнездото си!
В началото на режима и аз имах периоди на разколебаване, но ми мина и продължих! Сега не съжалявам!
Не си позволявам прегрешения. До сега съм прегрешила само веднъж и си платих скъпо за дяволъка - повече от 20 дни кантара не мръдна надолу. Слава Богу, че и нагоре не мръдна! От тогава съм желязна - само режимни храни!
Е, това е!
Ще ви пиша пак. Някой, ако иска, може да ми пише и на личния мейл.

Редактирано от mecopuh на 18.07.08 22:47.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Aннa]  
Авторнeчo-мeчo (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 22:47



Здравейте,момичета.страшно ви се възхищавам.никога не съм писала,защото дъщерята е окупирала компа,а и не само това,срамувам се от себе си.Но сега съм в страшна криза и имам нужда от помощ. От 70 дена съм дюканка,от 124 съм 109,ужас,как звучи...Не мога да ям повече разрешената храна,повдига ми се.не преувеличавам.умирам за един плод. Някой хапвал ли е? фатално ли е? нищо друго не искам.Моля ви отговорете ми.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13/ До нечо-мечонови [re: нeчo-мeчo]  
Автор mecopuh ()
Публикувано18.07.08 22:51



Не си струва. Доста далече си стигнала, за да вършиш глупости. Не си заслужава заради малко плодове да се връщаш толкова назад!!!
И аз обожавам плодове, но като ми се дояде плод си казвам, че и догодина ще има плодове, но дотогава аз вече ще съм слаба!!!

А няма как да ти омръзне режимната храна, ако я разнообразяваш. Хрупай повече сурови зеленчуци в дните П+З.

Редактирано от mecopuh на 18.07.08 22:57.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13/ До нечо-мечонови [re: mecopuh]  
Авторнeчo мeчo (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 23:00



Мечо Пух,извинявай,не те разбрах



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13/ До нечо-мечонови [re: mecopuh]  
Авторнeчo мeчo (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 23:07



благодаря.трудно се справям с компа,извини ме ,за пръв път ми е.дано издържа,но ми се струва ,че няма да успея.Като се погледна все съм си огромна



Тема Отслабвам с Дюкан 13нови [re: mecopuh]  
Автор нeчo мeчo (непознат )
Публикувано18.07.08 23:24



Благодаря, но докато ти отговоря се съмна.


Извинявай, сега се уча. Ще опитам да продължа.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: нeчo мeчo]  
АвторKateluna (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 00:25



Нечо мечо недей така!Няма да се даваме така лесно!Аз имам почти същите проблими с килограмите-много са, а и аз съм една мама дюканка на повече години!!Но искам най-после да ги изхвърля тези излишъци и да изглеждам добре.Да се чувствам добре!Искам да преодолея етапите на хорското съжаление, после идва "насмешката",за да дойде след месец или дай боже два или три, или колкото се получи -"удивление",а после "възхищение",а защо не и "завист"!Какво ще кажеш?Жалко че не съм знаела по-рано за този хранителен режим,защото то си е режим, а не диета !Нали сме яшни-сега ни се дава възможност да ядем и да отслабваме.В дюканските рецепти има такива хубави примери и аз когато съм на ПЗ готвя интересни ястия като спазвам точно указанията за продуктите.Стават страхотии и синът ми иска само така да готвя/хобито ми е да приготвям разни вкусотии/Сега макар че е късно/аз си лягам късно/съм си приготвила едно кексче/на Кокита/но то е за утре за закуската!

Влязах в много форуми,прегледах и старите теми и прочетох толкова истории и примери за отслабване.Има много жени отслабнали по 20,30кг.даже 40!!!Защо да не можем и ние да опитаме!Тук във форума сме едно общество което се поддържа и добре че са момичетата особенно по-старите във форума които ни успокояват и мотивират!Благодаря ви милички!Успех на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Авторcaни (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 22:44



Здравейте момичета. Аз се боря с 2 кг вече 20 дни. Ама ще чакам. 7те от първия месец +сегашните два и разлика си има. Доволна съм ,за никъде не бързам. Аз всеки ден си хапвам нещо сладко(по Дюкан разбира се)
нечо мечо моят съвет е да си направиш кремче със степ. Има вкусове на всякакви плодове. Не се предавай толкова лесно. Залъжи го този глад. Как иначе ще свалиш толкова много. Ако нямаш рецепти,попитай. Има такова разнообразие. Успех на всички .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: caни]  
Автор Kukita ()
Публикувано20.07.08 12:30



Привет от мен!
Добре дошли на нововключилите се! Желая успех и леко и приятно спазване на режима ни!
Нечо-мечо, Сани е абсолютно права! Има толкова много степчета с всякакви плодови вкусове, не си струва да се провалиш заради пустия му апетит! Задоволи го с имитация! Лично аз до миналото лято умирах за кайсии и праскови; и сега си ги обичам, и затова съм заредила поне 20 пакетчета Peach and Aprocot (напитки Step и Bolero). Като видя плодовете на пазара, бягам вкъщи и си бъркам 4 кисели млека с 1 пакетче и два желатина - после 2-3 дни нямам проблем (ако не ми го изядат домашните де

).
А сега бързам да разкажа за поредният ми кулинарен експеримент (абе малко нещо като провал, де, няма да се смеете много)! Тъй-като съм си всепризната лакомия, липсата на сладолед в режима си ме тормозеше здраво! А от друга страна съм и голям инат - щом съм казала, че ще съм режимна, няма мърдане! Значи ТРЯБВАШЕ да си направя сладолед!!! И онзи ден се озовах в ТСМ и си напазарувах машина за сладолед. Представлява нещо като термосна купа с двойно дъно и някаква течност вътре, и бъркалка с моторче. Купата се слага във фризер, за да замръзне, после се вади, сместта се изсипва вътре и трябва (на теория де) за 15-30 мин. да се бърка, за да стане сладолед.
Естествено, още същата вечер аз запретнах ръкави, и започнах. Сместта ми се получи едно вълшебство от извара, прясно мляко, подсладител и аромати - ванилия, ромова есенция, дори и какао (мъъъничко, нали не е съвсем режимно). Гледах да е като гъста течност - все едно разтопен сладолед. Извадих купата от фризера, включих моторчето и зачаках. След 15 мин. си беше съвсем течно. След 30 минути, го гледах с гладен поглед, но продължаваше да няма никакви признаци на сгъстяване. Сещате се какви лиги ми течаха тогава!!! Реших, че така няма да стане, и го бутнах във фризера, с идеята да го вадя през половин час и да го бъркам. Чаках 2 часа с редовно бъркане!!! И пак нищо! Накрая ми писна, оставих го във фризера и си легнах. И на сутринта си имах сладък леден камък в купа, но не и сладолед. Стъргах, близах, но.... явно не ставаше! Та го оставих да се поразтопи - с блъскане с нож получих няколко ледени камъка . След това ги блъснах в кухненския робот, успях да ги разбия, и стана бърканица от сладки ледени кристалчета. ..... УФ! накрая ги насипах в пластмасови чашки, пак ги бутнах във фризера с идеята да ги вадя 1 час преди ядене и да си ям вкусен лед (но все пак не е сладолед). С други думи: КАК СЕ РАБОТИ С ТАЗИ ЧУДЕСИЯ МАШИНАТА ЗА СЛАДОЛЕД! Моля, който има опит, да каже и да сподели рецепти. Аз явно не успях да се справя!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Kukita]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано20.07.08 15:21



Купата трябва да преседи във фризера поне едно денонощие.
Самата смес трябва да е по-гъста - спазвай конкретна рецепта.
Сладоледът се получава по време на разбъркването - ако не се е получил, и да го слагаш във фризер - няма да стане.
Но мисля, че при теб не се е получило защото не е била добре замръзнала купата.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Автор michkat (непознат )
Публикувано20.07.08 15:27



Здравейте!Искам ако може някой от вас който спазва диетата на Дюкан да ми каже някакво примерно меню за един ден защото толкова неща прочетох че вече давам на заето ще съм ви много благодарна



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: michkat]  
Автор Kukita ()
Публикувано20.07.08 16:18



Отново привет от мен!
Благодаря за информацията, Wildberry, вече сложих купата да стои и утре ще пробвам отново! Стискайте палци!
А на теб, michkat, добре дошла и успех! Мога да ти изброя какво ядох вчера и днес до сега, като се има предвид, че съм в дни на протеини:
Вчера: Станах около 8, направих си мноооого кафе и в него си сложих около 50 мл. прясно обезмаслено мляко (приблизително, де, сипвам на око). С него закусих с една кофичка Верея с калций (0,1%), наръсена с малко степче и разбъркана с лъжица и половина овесени трици. След това се захванах с прословутия ми сладък лед, и не знам колко, ама доста нещо облизвах и хапвах от него

. После, около 11,30 си хапнах дюканското кексче в микровълнова (приготвено с една и половина лъжици трици, 1 яйце, 1 лъжица кисело мляко Верея 0,1% с малко сода и голяма лъжица извара. А и подсладено с Хуксол на око - мъничко + канела на око). После си приготвих пилешки пържолки от бут, без кожа и мазнини, на тефлонов тиган, заляти с лимонов сок. Ядох ги около 14 часа с десерт от парче желирана торта от извара и кисело мляко. После, около 16 часа си довърших тортата и се борих с едно ледче от фризера, ама го надвих . В 19 вечерях с останалата пилешка пържолка. После, срам, не срам, към 21 пак огладнях, и си хапнах няколко ролца от раци. Май това е за вчера. Днес: До обяд същото, без ледените истории, но пък си намазах кексчето с Екскуиза 0,2%. И обяда ми беше същият, но за десерт - лед от фризера. Сега май ще си вадя друг, че нещо ми се хапва пак. За вечеря си имам пържолка. Надявам се след 19 часа да не ям нищо, ама ако ми се пристърже - ще хапна нещичко. О, забравих, вчера по някое време си отворих една консерва риба тон в собствен сос, ама само хапнах, и сега стои. Сигурно по-късно ще си я доизям.
В дните със зеленчуци положението е горе-долу същото, но обяда и вечерята са придружени от салата, или пък представляват някакво месо с тиквички, или гъбки, или каквото ми дойде на ум.
Леле, сега, като прочетох, чак ме хвана срам! Само аз ли изяждам толкова огромни количества храна?!?!?!

Редактирано от Kukita на 20.07.08 17:50.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Kukita]  
Автор deru (шеф)
Публикувано20.07.08 20:39



Твоят ден Kukita се е превърнал в мисли какво да ядеш и как да си угодиш! Ти не ходиш ли на работа, където да се разсейваш и да не мислиш за ядене .....





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Kukita]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано20.07.08 20:52



Поздрави и от мен!Днес режима ми има рождан ден-1 месец.

Не че имам кой знае какви резултати само минус 4 килограма, но се радвам, че не се отказах в трудните моменти.Мотивирана съм от отличните резултати на другите и тяхното самочувствие.Моите постижения на този етап бих казала че са борба и победа с лошите навици и психологическата бариера"това не е за мен,няма да се получи"Само когато съм в режима на ПЗ съм като невидяла зеленчуци особенно- домати!!!Зная че това ще забави нещата, но организма ми има такава нужда от зеленчуци.Като свърша режима/когато благополучно отслабна/навярно няма да погледна пилешко месо.Може би бъркам като си купувам готовите опаковки с разни там шунки.Кокита кажи ти ядеш ли от тях?Другата ми победа над себе си е че от три дена престанах да се храня след 19 часа.Просто нищо не слагам в уста.Умирам от глад-не заспивам до 2 часа, но удържам фронта.Само кексчето ми на Кокита много не става в МФ.Нещо не мога да улуча програмата,но каквато и блъвоч да става, аз си го изяждам на закуска.И понеже не обичам сладки неща сутрин,вместо подсладител слагам диетична сол,чубрица и парченца пуешка шунка.Става много вкусно!Това от мен.Успех на всички в свалянето



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: deru]  
Автор Kukita ()
Публикувано20.07.08 21:26



Хахахаха, Деру, май наистина е така! Обаче съм в отпускаааааа! Ей, това е голям кеф!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
Автор Kukita ()
Публикувано20.07.08 21:28



Опитай с 5 мин. на максимална мощност на микровълновата. Трябва да стане! А от време на време купувам пушено пуешко филе, но само на Соларис, защото ми се вижда най-безсолно.

Редактирано от Kukita на 20.07.08 21:31.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Kukita]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.08 22:44



Мили момичета,не съжалявам за хапнатите 1-2 маслинки,халва,житце и питка с мед...Това сега беше наистина по повод...Изгубих свекърва си в четвъртък...Много ми е мъчно и тъжно-тя ме посрещна преди 26г като свое дете,гордееше се с мен-усещах го...Пусто ми е...Знам,че времето лекува и това е природен закон,но все пак...Моля се горещо да ми прости и "непростимите неща"...Идвам тази вечер пак при вас,защото ви чувствам като приятелки,на които мога да споделя и ТОВА...



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Kukita]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано20.07.08 23:28



Благодаря ти Kukita!Както винаги си точна и услужлива.Но аз реших повече да не си купувам тези готови опаковки шунки/поне докато съм във втората фаза/.По добре да си задушавам позволените месца, а иначе тези деликатеси са много вкуснии аз си ги хапвах с блаженство!!

Щом ми са вкусни значи са вредни!!!Нали всяко удоволствие е вредно!Сега съм адски гладна-дойде ми времето за среднощното ми плюскане, но аз съм с вас и няма да предам каузата и ще си налея водица...




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Paдa]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано21.07.08 00:15



Мила Рада, имаш моите и на всички приятелки дюканки нашите съболезнования за твоята свекърва.Разбираеми са твоите чувства и твоята тъга, но какво да се прави в живота ни какво ли няма...но това са най-лошите моменти...Но живота продължава...Хайде, съвземай се и на - "тръстиката"с нас за сваляне на килограми.

И повече никакво ядене на съдържанието на подавките!Шегувам се, за да те върна при нас!Успех мила!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 05:15



Привет на всички и разбира се на ..Корсичка! :))
Тук съм мила и така съм се унела в ПЗ, че не виждам края..:)) Килограмите са на същото дередже..:)) /-2/
Решила съм да подходя твочески, т.е., ще чакам Музата..:)) Искам много да ми се прииска Протеин и тогава ще му се отдам отново:))

Настроена съм отпускарски и чакам края на седмицата за да се отдам на /надявам се/, приятни преживявания...:)) Викам се, така или иначе, поради факта, че ви открих късно, не успях да подготвя осанка за мечтания размер бански костюм ..:)), сметнах, че няма да е голяма загуба ако се "позабавя" по пътя :)) Старите бански са ми под ръка..:))
Така че, ще се въздържам от прегрешения /обещавам :))/, но вероятно ще продължа с ПЗ до края на отпуската ми..:)) Ще се опитам от време на време да премина на Протеини, но вероятно ще е рядко..
Целата ми е поне психически да си почина от мисли за килца, пък едва ли ще имам възможност да си следя внимателно и запека..:))

Искам да споделя с вас една статия, на която попаднах преди 2-3 дена и в която беше уповестен резултата от 2 г иследване на група хора, подложени на 3 вида диета: Ниска масленост, Средиземноморска и Аткинс...Оказа се, че най-много /но не съществено/ тегло са свалили групата работила по Аткинс /средно 10.3 кг/, Средиземноморската - 10 кг и най-малко Ниско маслената - 6 кг..Изненадата идваше от стойностите на Холестерола, които бяха по-високи при Ниско маслената и Аткинс, за разлика от Средиземноморската...
Имаше подробности около факта къде са били хранени тези хора и с какво..
Лично за мен изненадата беше в Кг-рамите които ми се строриха доста малко за 2 г период...Но, такива бяха цифрите..
Та, това е в общи линии..

Корсичка, радвам се, че си решила да удържиш фронта..:)) Знам, че последните Кг са най-упорити, но вярвам, че вече си на последната права..:))
Завиждам ти на бялото винце и предполагам, че и аз ще прегреша в следващите дни..:)) Не смятам, че всяка цел оправдава средствата..:))

Аз също имам опит с кила с които се бях разделила преди години и изглеждах великолепно, но живота внесе доста промени при мен по отношение на ритъм и... не само..Кг се върнаха..:(( Тогава обаче съчетавах спорт и диета, но сега положението е друго:))

Радвам се за всички ви и ви подкрепям по пътя :)))

Рада, приеми моите най-искрени съболезнования! Вероятно ти е трудно и празно, но ...Такъв е живота..:(( И все пак, Той продължава..:)))

Останете със здраве момичета! Успех!









Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Ивa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано21.07.08 10:49



Ехооооо, цун!!!

Привет от мен. Изчезнах поради независещи от мен причини, но ето ме пак!



Благодаря на колежката Wildberry, която се грижи за форума и темата заедно с мен.

При мен нищо ново, много съм си добре.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Dorchester]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано21.07.08 12:28



Много ми е драго да те видя Дори/// липсваше на всички ни... и повече да не зачезваш така ей... :)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Авторtarantulka (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 18:01



Здравейте-бъдещи и настоящи Дюкански фиданки!
Искам да попитам- ограничавате ли вечерята? И изобщо-добре ли е в този режим тя да се пропусне... може би ще е по-ефектно, или пък ще се овълча Съветче?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: tarantulka]  
Автор deru (шеф)
Публикувано21.07.08 18:15



Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударната и Смесената фаза. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд, вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа, още по – добре.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Ивa]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 19:18



Ива, не мисля, че е правилно това, което правиш. Ако правилно съм те разбрала ти караш само на протеини+зеленчуци? Или греша? Защото ако е така... има доста да чакаш резултати. По мои наблюдения се отслабва най-вече в дните на протеини, а в смесените дни се задържа леко...
Иначе аз съм си супер. Продължавам да се смалявам, макар и вече с по-бавни темпове, но.... процеса е постоянен. Моля се за всички вас да се видите в какъвто вид искате

Аз продължавам!
Един въпрос- наистина ли не е подходящо физичско натоварване във втора фаза? Защото аз мисля след 2 месеца да започна с народни танци да се стягам, че все пак има отпускане....



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Автор mecopuh ()
Публикувано21.07.08 21:42



Здравейте сладурки!
Да се разпиша за днес и аз!


Рада, моите най-искрени съболезнования, но такъв е живота - непрестанен кръговрат!
Дори, липсваше ми!Добре дошла отново. Такъв стимул си ми, като видя "...доживотна четвърта!" Аз вече съм при двуцифрените /97,4/. Вече го карам по-бавничко, но и за никъде не бързам!!!
Та това е от мен за днес!

Целувки!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: mecopuh]  
АвторPaдa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 09:10



Благодаря ви ,момичета за подкрепата...Въпреки"прегрешенията" съм задържала кг,не съм качила,но занапред ще упорствам пак,нали преди ви проглуших ушите,че не съм изяла дори 1 нережимна слива...
Стимулът го имам...ВИЕ МИ ПОМАГАТЕ!
Сега в черните си дрехи се набивам повече в очи и колежките още повече "ме ожалват"-да не дава Господ!
От 29 юни до днес общо 8 свалени,от ударната 7 дни-5,5кг Във втора фаза съм 5/5
Остават"някакви си" 7-8кг,а защо не и 10,та на моите годинки да съм кат"фиданка"?!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Paдa]  
Авторdani (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 10:06



Хайде дойде и моя ред да се хваля днес кантара показа точно 15 кг по-малко и от 95 вече съм 80, леле че съм доволна.

. Усещам как скоро ще почна да казвам седемдесет и няколко си, пък макар да е 79.9 . Много се радвам и за останалите минусчета, за които чета. Браво момичета давайте смело напред и ще успеем заедно. Дори, определено се усети липсата ти. Да не ни изоставяш повече ей. От мен толкоз засега и ще се постарая по-честичко да пиша. Целувам Ви всички. .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: dani]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.07.08 11:07



Ех, милички, не съм изоставила никого, просто бях в отпуска две седмици - нямах достъп до служебния интернет. А пък БТК ми клъцнаха домашния...

щото не съм го платила...

Хайде един поздрав от мен:



Тая, дето бяга, не съм аз.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Редактирано от Dorchester на 22.07.08 11:17.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Dorchester]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано22.07.08 14:18



И при мен вече има добри минусчета-по малко, но полека -лека...Само дето ми е опротивяло вече това месо, а днес когато съм само на П нямам никакъв апетит.Може ли да ям по-малко месо и колко по принцип трябва да е поетото месо?А иначе бях такава месарка!...

и толкова лакома, особенно за месо.Какво да правя-не ми се яде нищо, да се насилвам ли?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.07.08 15:04



Хапвай малки порции и начесто. Ако трябва, малко се насилвай, но не да се тъпчеш. Защото ако не хапваш достатъчно, организмът почва да "спестява" и прецакваш работата. Разнообразявай, прави си таратор и супи.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Автор 4erveno_nebe (заблуден метеор)
Публикувано22.07.08 15:11



След почти два месеца вече съм с 10 кг. надолу

Дори бюста ми се запази доста повече в сравнение с предишни диети.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: 4erveno_nebe]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 19:06



И аз забелязвам с моя бюст да се получава същото. Почти се е запазил непокътнат. Когато съм била на други диети.... отслабването започваше оттам, а сега е друго. И аз много си се кефя





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: edna_juli]  
Автор deru ()
Публикувано22.07.08 19:43



Кефете се момичета докато сте млади и след като отслабнете, гледайте да запазите тези кг, защото на моите години сега е много трудно да отслабна (но въпреки всичко аз се боря). Пък дано да успея. Впрочем намалила съм вече 5 кг от теглото,за 3 месеца! И това е успех, нали!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: deru]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано22.07.08 20:14



Deru, ти на колко години си? Аз съм на 43. И моите не са малко, обаче... диетата е супер и дава страхотен резултат



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: edna_juli]  
Автор deru ()
Публикувано22.07.08 20:26



Аз съм на 55 г.Зная , че диетата е супр, но при мен отслабването става бавно и затова рещих да използвам и добавки.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Автор Kukita ()
Публикувано22.07.08 21:13



Здравейте и от мен!
Първо искам със закъснение да изкажа съболезнованията си на Рада. Ще ми се болката, която изпитваш сега, бързо да се превърне в поредица от зареждащи те спомени за прекрасната жена!
Впоследствие ми се иска да се върна на темата. Първо, добре завърнала се на Дорчестър, чудесно е, че си отдъхнала, и че се завръщаш с нова енергия при нас! И после - благодаря на Wildberry за съвета относно сладоледената ми купа! Deru, аз не спирам да се въртя из кухнята и да мисля какво да приготвя! Ама ми е простено - нережимният ми син унищожава всичко, което приготвя за отрицателно време! И сладолед се получи, след като купата престоя повече от денонощие във фризера. Друг е въпросът, че сместта ми изобщо не струваше и го изхвърлих

! Ама на това се казва, че грешката е в моя телевизор.
И най-важното: Днес докладвам за още един изхвърлен килограм. Ураааа! Вече съм 73! То не останаха бе, само 13 за сваляне!
Всъщност друго няма каво да пиша за тази вечер. Чао и приятни сънища!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: deru]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано22.07.08 23:04



Аз също съм на години и повече от твоите, но няма как- ще дерзаем с младите

няма да ги излагаме!!! При мен свалянето на килограмите е бавно, но засега сигурно и имам нужното търпение защото тези млади дюканки ми помагат страшно много!!!Моля те можеш ли да ми кажеш какви хранителни добавки за отслабване приемаш!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Автордюka (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 08:31



ей, здраветйте и от мен:)) всички компове наоколо се развалиха и засега само рядко успявам да надзърна тук
обаче ето днес има комп и веднага ви се нахвърлих


утре започвам втория месец с вас и с Дюкан, 10 кила по-лека
не бях съвсем режимна през цялото време, но знаете, че понякога се налага дори
т въпреки някои прегрешения смело крача към по-нататъшното олекване
и на мен никак не ми се яде нито месо, нито риба, нито извара... само сиренето досега все така ми е любимо, и зеленчуците, разбира се
а какви количества кромид изяждам, направо лошо ще ви стане!!:)) някой ми спомена, че когато съм само на протеини, кромидът е позволен - и това беше достатъчно да подхвана лученото количество в магазините наоколо

та така, от мен толкова, щото сега ще ме разкъшкат от компа
но пак ще дойда, да знаете




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: deru]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 10:19



Здравейте всички младички и не толкова,
Ивче, пожелавам ти много приятно изкарване на отпуската, добре дошла на Дорчестър, липсваше ни. На Рада моите съболезнования, на мен се случи същото миналата година по това време. Dery, аз също съм от вашата възрастова група на 54 г., но успях да сваля близо 14 кг. на режима съм от 8 април. Да се похваля и на другите, килцата започнаха да се размърдват. Вече съм 68.400 /от 82/ урааааа, а талията ми вече е 81 см. /от 95/.
Бях ви писала, че дъщеря ми /32г./не беше заинтересована особено от моя режим, но като вижда резултатите снощи се престраши да ме разпита по-подробно и прояви интерес. Много се радвам, защото и тя има да сваля 10-15 кг. Милички не се предавайте, бъдете постоянни.
Аз съм малко резервирана към тези степчета, когато ми се дояде сладко си ям шоколад за диабетици, има и конфитюр, бонбони "Слимбо" на които даже пише, че са за отслабване. Единствената добавка, която взимам през цялото време на режима това е Ленено масло 100%. Можеби и то е допринесло за добрете резултати. Аз го взимам за кожата, ноктите и косата, а то има много добро влияние върху целия организъм.

това е за сега сладурки, Успех





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: дюka]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 10:27



Привет на всички !:-) Не съм писала, много отдавна...всъщност съм леко притеснена и объркана...От 17 април съм в 4-та фаза, влязох в нея 62,5 кг....в момента съм 66 кг...Исках да обменя мисли, с хора които като мен са в четвърта фаза, обаче...във форума на БГ Мама, никой не ми отговори, а там има доста участнички преминали през всички етапи на диетата. Притеснителен е факта, че всички са в еуфория в етапа на активно сваляне на килограми, а никой не се вглежда в по-далечното бъдеще...Режимът не е препоръчително да се повтаря, казва го самия Дюкан. Очевидно аз не мога да контролирам нещата с 1 протеинов ден седмично...За отбелязване навярно е факта, че съм на 44 г и при мен процесите са обременени и от настъпващи хормонални изменения. Глада ми за сладко се върна, контролирам го естествено, старая се да се храня рационално , но все пак е по-свободно хранене. Все още не съм се паникьосала, защото според калкулатора на Дюкан за мен идеалното тегло е 66 кг, тоест засега няма място за притеснение.:-) Дано не сте изтълкували поста ми като хленч или да ви демотивира, не бива ! Просто ми се иска да поговоря с хора, които са в моето положение, нали за това са форумите:-) Моля, Дори, модераторката ако сметнете занеобходимо инициирайте създаване на нова тема - Година след Дюкан или нещо подобно, за да видим резултатите на хора правили диетата в по-ранен период. Макар леко да се притеснявам, че повечето не биха писали, ако имат като мен завишения...типична чета - да си крием главите в пясъка:-)
Успех на всички и се надявам да сте ме разбрали правилно!:-)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Bobelina]  
Авторkopcичka (Нерегистриран)
Публикувано23.07.08 10:48



Бобелинке, в интерес на истината мен също малко ме е страх от трета, да не говорим за четвърта. Затова продължавам втора толкова време. Моята първоначална цел беше 73, по калкулатора на Дюки трябва да съм 71, но аз реших да карам до 65-66 за да имам мегдан по време на трета и четвърта фаза да вдигна 2-3 килца, което не ми се иска. Но съм абсолютно сигурна, че сладко няма да ям, защото ми е противопоказно за диабета. Може би ще изпитвам страх да добавям разрешените храни, знам ли? Сигурна съм обаче, че корено ще си променя начина си на хранене завинаги.

Ще поживеем, ще видим

Чао



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Bobelina]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано23.07.08 11:47



Ех, мила... и тук и при мамите писах, че моето тегло все клони към 63 килограма... преди половин година бях 59. Изводът е, че калкулаторът хич не е шега работа. Само след по-оскъдно хранене и някой як концерт успявам да сваля към 60-те, а после пак нагоре. Тъй е то. Два месеца съм в четвърта, но съм така още от третата.

Какво да отваряме нова тема, няма тук толкова стажували дюканки...

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Dorchester]  
Авторst (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 10:17



Моля, кажете нещо повече за този калкулатор на Дюкан. Дайте формула или линк. Благодаря предварително



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: st]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 11:09



Калкулатор на Дюкан :


След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 13 въпроса:
1. Метрична система
2. Сегашно тегло
3. Желано тегло
4. Максимално достигано тегло
5. Минимално достигано тегло
6. Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7. Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8. Ръст (см)
9. Възраст
10. Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11. Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12. Пол
13. Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

Редактирано от Dorchester на 24.07.08 11:39.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 17:00



Здравейте дами,обръщам се към вас,защото от всички форуми в които влизах,вие ми се струвате най-сериозни и предполагам ,че ще получа компетентен отговор.
Моята одисея започна на 1 април.Започнах с ударна фаза 10 ,свалих 8 кг.след това до Великден свалих още 5.На Великден си хапнах малко агнешко,но след три дни преживях едно лично разочарование което ме срина емоционално.Два дни не хапнах нищо,след което с една приятелка изядохме една огромна кутия шоколадови бонбони.На следващата сутрин се качих със страх на кантара,Бях свалила още 3 кг.,предполагам от преживяното.Направих опит отново да се върна към Дюкан ,но вече два месеца нещо все не се получава. Сутрин не закусвам,на обяд ям активия вместо нискомаслено мляко,дори понякога направо съм взимала такова с фибри,на вечеря ям пържола на скара,често свинска,дори и кг. кайсии за този период съм изяла.Предполагам ,че това е нещо като трета фаза.За този период качих 6 кг.
Сега имам мотивация да започна от начало.Дали да започна отново с ударната фаза!?
От прочетеното по форумите разбрах,че диетата се спазва само веднъж.Аз си мисля ,че не съм я прекъсвала,но пък това което спазвах дали беше Дюкан!?
Моля посъветвайте ме какво да направя,да започна на чисто или да се опитам да се върна във втора фаза.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: пипи]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано24.07.08 17:03



Започваш втора фаза с 5 протеинови дни. Дали ще се проявят като ударни, организмът ти ще покаже. Жалко, че си се подхлъзнала така лошо. Сега, ако се хванеш максимално стриктно, трябва да се компенсира това покачване.

Пиши тук често, пожелавам ти мотивацията ти да е наистина стабилна, а ние - ще подкрепяме, доколкото можем!



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Dorchester]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 18:24



Благодаря



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: пипи]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 21:35



пипи, мисля че ти трябва да отидеш във втора фазаи подкрепям идеята за 5 ударни дни/, защото ти изобщо не си била до сега в нея като чета това, което си писала. Изобщо ако наистина искаш да постигнеш траен резултат трябва наново да прочетеш книгата и да започнеш да се придържаш стриктно към това, коети ти пише. Само няколко въпроса: Къде например пише, че може да ядеш бонбоби, или Активия, или да ядеш предимно свинско, или кайсии? Или къде пише, че трябва да се пропуска хранене??? Не, мила!! Трябва да се храниш по 3 или 4 пъти на ден, но САМО С РАЗРЕШЕНИТЕ ХРАНИ!!!
Преразгледай наново мотивите ти за отслабване и се запитай имаш ли нужното търпение и мотивация да отделиш година, година и половина от живота си, за да постигнеш определени резултати/ а резултатите след месеци наистина са страхотни/. Ако си отговориш с ДА, започвай смело напред- ние ще те подкрепяме, но ако отговорът ти е НЕ, то тогава няма смисъл да се захващаш с нещо, което ще изоставиш още на месеца... Защото всичко се случва в главата на човек......



Тема за Бобелинанови [re: edna_juli]  
АвторBaлeнтиция (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 22:21



Аз направих около 9 седмици във втора фаза - свалих 10 кг, според формулата трябваше да са 13. Преминах в нещо като 4 фаза и се старая да се храня рационално. Не ям хляб, сладко /много рядко, макар, че умирам за това/, ако много ми се яде - правя кремчета с подсладител, запазих 3-те лъжици трици всеки ден с нискомаслено мляко, протеиновия четвъртък /понякога е петък или сряда

/, и спазвам съвета на Дюкан, който по принцип е за гала вечерите - не си сипвам повторно. Хапвам сладолед, плодове. избягвам също картофи и ориз, които преди често консумирах. И така - сега 2 месеца по-късно съм още 3 кг надолу - т.е. достигнала тегло според формулата и което аз намирам за оптимално за себе си.
Така, че мисля, че организма има някакво оптимално тегло, и или задържа дълго там или ако сте свалили повече после се качват. Нека бъдем реалистични и не се пресилваме в стремежа си да сме слаби и красиви.
А, и да добавя - на 42 г. съм, честно казано преди да започна Дюкан не вярвах, че мога да го докарам до такава форма!!! Чувствам се прекрасно!!
В новия брой на "Жената Днес" има хубаво интервю с д-р Дюкан.
Успех на всички!



Тема Re: за Бобелинанови [re: Baлeнтиция]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 17:14



Невероятен резултат. поздравления!! ами кожата ти? има ли някакво отпускане?



Тема Re: за Бобелинанови [re: hm]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано25.07.08 17:39



Бих казала, че изглежда доста прилично за годините ми. Но ....аз по природа съм стегната, нямам стрии, целулит в прилични граници .
Само дето съм зарязала спорта, та мускулите ми са се поотпуснали, ама.....ще се взема в ръце



Тема Re: за Бобелинанови [re: Baлeнтиция]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 17:46



много много големи поздравления:) аз започнах с плуване и общо намаляване на въглехидратите , но си хапвам плодове. Като ви чета резултатите , обаче, си мисля, че ще се отдам на този Дюкан. Страшни сте :) Това за кожата ми е най големия страх, защото съм отслабвала преди години с плодов режим и виснах, а бях на 19. Хем се скъсах от спорт. Така, че тия тревните - не на мен.



Тема Re: за Бобелинанови [re: xм]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано25.07.08 18:46



Благодаря!
Аз лично съм много доволна от Дюкан и ......от себе си


Изненадана бях от наистина бързото сваляне на кг и сега ще се постарая да ги запазя. Никога преди не съм правила диети, поддържах си теглото без усилия до преди няколко години. Първо качих няколко кг като спрях цигарите, после промяна в живота и бях решила,че ето вече от годините, хормоните и т.н.........
Ама сега ми е супер - особено като виждам възхищението в очите на мъжа ми и леката завист у някои от приятелките ми
Ами казват, че с Дюкан проблема с увисването на кожата го няма или поне не е толкова голям......
Успех, важното е да се чувстваш добре и сама да се харесваш



Тема Re: за Бобелинанови [re: xм]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 21:27



хм, и аз имах такива страхове като започнах, защото преди години и аз отслабнах с доста килограми с плодове/ предимно и разделно хранене/, ама и аз виснах

. Обаче с Дюкан не е така. Е, не мога да кажа, че няма абсолютно никакво отпускане, но то е.... минимално и почти нищо. Факт е, че след повече от 20 свалени килограми шията ми е опъната, а съм на 43... Имам само леко отпускане в областта на орема и вътрешната част на краката, но септември започвам народни танци и мисля, че и това ще се оправи



Тема Re: за Бобелинанови [re: edna_juli]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано26.07.08 16:38



Не зная, като че ли започнах да гледам скептично....при мен толкова бавно стават нещата...По време на режима 5 ПЗ задължам килограмите или отслабвам с 1 килограм, а когато очаквам от 5П да отслабвам повече, се получава едва минус 2 килограма и резултата за един месец е минус 7 килограма.Е, зная че и това е добре, но като виждам другите с какви минуси се хвалят направо се намразвам!

Спазвам стриктно режима , но мисля, че посещението на тоалетната най-малко два пъти е задължително, но кагато съм на П, триците явно не са ми достатъчни!Кажете нещо по този въпрос!?



Тема Re: за Бобелинанови [re: kateluna]  
Авторhm (Нерегистриран)
Публикувано26.07.08 17:26



а според теб с коя диета би свалила повече ? Дори с гладуване на плодове се сваля със същото темпо, само дето сваляш повече мускулии кожата изглежда по зле. Според мен това е супер резултат. Даже ми се вижда малко над здравословното, което го дават 2-6 кг на месец. Успехи и не се отказвай. или утре или в понеделник почвам и аз, и ще си правим компания





Тема Re: за Бобелинанови [re: hm]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано26.07.08 20:31



kareluna, лично аз пия всеки ден чай- по едно и също време на деня си правя един билков чай- казва се "ЦЯР" и съм страшно доволна от него. Аз и преди диетата си имах проблеми , а сега съвсем се усилиха. Но този чай е страхотен и сега всеки ден ходя, което за мен си е супер....



Тема Re: за Бобелинанови [re: edna_juli]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано26.07.08 23:55



Благодаря ти мила Бобелина за съвета.Въпреки че не обичам много чай ще приема твоета препоръка!

Вече взех мерки и разбрах какво трябва да правя с моя стомах.
Аз мрънкам защото понякога ми писва с тези малки минуси , но при мен килограмите са много, старо напълняване и ще трябва търпение...но тия дни увисвам нос.!!!
Къде са другите дюканки?На морето ли?...Ей, пишете какво става с вас,как са вашите минусчетаКога и аз ще се похваля с двуцифрено число?Успехи милички!!!



Тема Re: за Бобелинанови [re: kateluna]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано27.07.08 09:36



Kateluna резултатите ти са чудесни, особено щом е старо натрупване.
За запека - аз също многа страдах от него - от една билкарка на пазара си купих зърнастец, синя жлъчка и мента - смесват се в равни части - по 1 л. варят се 10 мин. - кисне няколко часа /докато изстине/ и се пие по 1 чаша преди хранене. Подобрява храносмилането. Ако направиш само зърнастец /между другото има го и като пликчета по супермаркетите/ има меко слабително действие - пия го вечер преди лягане.
Но гледай да не разчиташ ежедневно на слабителни, защото червата стават "лениви" и проблема се задълбочава. По добре използвай чай от мента /джоджен/ които подобряват храносмилането.



Тема мацке,нови [re: Wildberry]  
Авторxacaнчo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 18:43



нищо не казваш за пиенето-кога и КОЛКО може!!!


Иво съм)



Тема Re: мацке,нови [re: xacaнчo]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 20:02



това пък какво беше? Какво пиене?



Тема Re: за Бобелинанови [re: Baлeнтиция]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано27.07.08 20:09



Благодаря, Валентиция!!!

Много ме зарадва с новината че минусите ми са добри!!!Бях се набутала вече в ъгъла!!!Ще се възползвам от съветите за чая!Благодаря ви момичета за подкрепата!Продължавам напред!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Wildberry]  
Автор samsara2 (непознат )
Публикувано27.07.08 22:35



Дааааааа..ето ,че и аз като видях тая ужясяваща цифра 95 на кантара ,месеци наред се мразех,сега вече пуснах и корем като на бременна 7-8 месец и нямам какво да облека и ме е срам до магазина да отида хляб да купя ,започвам с тая диета...
Пожелайте ми УСПЕХ!!
Само имам два въпроса-като започнат да се топят кг не увисват ли кожи по корем,ханш,бедра,ръце??
Може ли да се използва за това и оня масажиращ колан,тъй рекламиран,за да се ускори процеса на отслабване,пък и да не увисва съединителна тъкан,а да се стяга??
До скоро,пишете ми ,моля ви!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: samsara2]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано27.07.08 22:51



Върни се малко назад в темата и ще видиш сама- обсъждали сме го. И успех!! Няма да съжаляваш....



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: edna_juli]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано28.07.08 19:56



Доста отдавна не се бях качвала на кантара и........ подскочих от радост тази вечер. За 4 месеца и 20 дни съм хвърлила от себе си 26 килограма

. Ама ми е радостно........Трябват ми още 3 месеца и ще си вляза в мойта си норма- още само 16-17 килограма... На фона на 26 звучат като едно нищо, нали?
Искам с това да насърча и всички останали- резултатите са страхотно, но най страхотно е не само цифрата на кантара, а начина, по който се чувствам ... Успех на всички и смело напред!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: edna_juli]  
Автор kateluna (приятел)
Публикувано28.07.08 21:28



Боже, edna_juli как ти завиждам за свалените 26 килограма!На мен ми трябват минус 29

Ще доживея ли до този момент?Просто не ми се вярва на мен да ми се случи това...Как не ви омръзва това месо толкова месеци,особенно през дните на П и ако те са 5/5 както го правя аз!Предпочитам да не ям нищо, но това месо го ям като слама, а домашните човеци казват, че го приготвям много вкусно!!!Е,стига вайкане !!!Продължавам....!!!Успехи



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: kateluna]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано28.07.08 22:58



a....мен месото не ми омръзва, защото сутрин си ям триците с мляко, на обяд пия айрян или мляко и слава Богу, че нямам много време да мисля за ядене и само вечер си правя разни неща, но гледам да ги редувам. Една вечер яйца, пилешко месо, риба, дробчета, правя си шницели с тел. кайма, яйце и трици и когато съм на зеленчуци карам почти само на салати или си ги задушавам със сирене и така си разнообразявам



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: edna_juli]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.07.08 08:47



Поздравления от мен, момичета мили!



На фона на многобройните антидюкански теми тези дни, аз пък искам да ви почерпя по случай моята първа дюканска годинка! Чувствам се отлично, по-жизнена, по-хубава и по-добра дори!

Почерпката е режимна:


-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Dorchester]  
Автор Tan4ety (Усмивка)
Публикувано29.07.08 11:47



Честит Дюкански рожден ден мила Дори, пожелавам ти и занапред да продължаваш да бъдеш все така слаба, красива и отзивчива към всички нас:) Без теб форума няма да бъде толкова готин...
При мен всичко си е в норма вечеедин месец съм в трета не включвам изцяло позволените храни... в смисъл ако тази седмица хапна малко картофи то се случва че следващата не ям изобщо и така.... абе то се получава че като ми се хапва хапвам малко и така... между временно режимните нещица и така.... килограмите за момента си ги поддържам даже след протеиновия четвъртък свалям извънредни 300-400 грама ама после си идват на място.... целуффки на всички и до скоро :)





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: edna_juli]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 12:13



Здравейте момичета,аз не пиша често ,но пък ви чета почти всеки ден.
Възхищавам се от резултатите на edna_juli,така ми се иска и на мен да съм свалила две трети от теглото което имам да свалям.
Аз съм на диета от 45 дни ,за които свалих 10 кг.Знам ,че не са малко свалените килограми,но ми остават още два пъти по толкова да сваля.
Искам да споделя с вас две неща.
1.Преди да започна диетата си направих изследвания на кръв и урина.45 дни след това ги направих отново.За този период съм свалила малко захарта и чувствително холестерола.Да отбележа,че преди диетата захарта и холестерола си бяха в нормата ,но по-близо до горната граница.Не така обаче стоят нещата с урината.На последното изследване вече имам белтък,единични кетони и много бактерии.Не знам какво точно означава това,защото личната лекарка е в отпуск,но тези неща ги нямаше преди 45 дни.
Сега ще отида да си платя за стерилна урина,за да видя какво ще стане.
Преди време четох във форума ,мисля че Корсичка беше правила изследвания и всичко си беше ок.
Дали да не увелича течностите.Сега пия около 3 литра,1,5 кола лайт и 1,5 вода?
2.От началото на диетата използвам кисело мляко Верея 0,1% и Верея 01%, с калции.Предпочитам второто защото е в по -малка опаковка и по удобно за в офиса.Последната партида която си купих от Билла беше малко по-особена,мислех че вече ми се гади от триците ,а не от млякото.Вчера вечерта реших да изям една кофичка мляко и нещо млякото ми се видя по-лигаво,едно такова като желирано .Тази сутрин купих йод от аптеката за да направя тест дали в млякото има нишесте.На връщане от магазина купих мляко Култура 0,1%
Направих теста и се оказа ,че и в двете млека има нишесте.За опит пробвах още две млека ,които имах вкъщи.Това от била 2%,нямаше!?
Мисля си дали да не мина на това от 2%,то поне няма нишесте!?
Не съм проверила Верея 0,1% обикновеното защото е свършило в магазина.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Dorchester]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано29.07.08 15:26







Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Aннa]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 20:01



Здравейте и от мен! Анна, поздравления за резултатите! 10 кг. са си 10 кг

Искам обаче да те накарам да си помислиш дали да пиеш толкова много кола-лайт на ден. Мой съвет е изобщо да я избягваш- е, ако няма как- да, но... Тя се прави с подсладител аспартам. Ако искаш потърси малко информация за него в И-нет. Аз гледах едни опити с мишки и плъхове и аспартам и нутрасуит и направо ми настръхна косата. Почти на 80 % гризачите развиват ракови образувания. Човешкия организъм е създаден така, че да се справя с "трудните" неща, но когато са в разумни граници- т.е в малки количества. Ако можеш намали до 1 или 2 коли на седмица. Мисля, че ще се чувстваш по-добре. А за изследванията... искам да ти кажа, че мисля, че просто имаш някакъв процес, но това едва ли е от диетата. Аз също си правих изследвания след 3-тия месец, без да казвам на лекарката каквото и да било и като отидах да ги видя... тя ме посрещна с думите "перфектни са". Увеличи малко водата и намали колкото можеш колата. Дано ти помогна с това



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: edna_juli]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 20:04



Анна, мога ли да те помоля да ми кажеш как се прави този тест на млякото за нишесте?! Благодаря ти предварително!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: edna_juli]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 21:01



Да,това го прочетох във форума на майките.
Вземаш една лъжица кисело мляко и върху него слагаш капка йод.Ако йодът стане лилав ,значи в млякото има нишесте.Незнам обаче ,дали по-наситеното лилаво означава повече нишесте .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Aннa]  
АвторAннa (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 21:04



Виж и тук
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=doctor&Number=1947440218



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Aннa]  
Авторedna_juli (Нерегистриран)
Публикувано29.07.08 23:28



Анна, много ти благодаря. Веднага изтърчах до кухнята да пробвам млякото. Имах Фибела- 2% в хладилника/ това много ми харесва/ и се оказа, че няма нишесте





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Dorchester]  
Автор lodka_v_moreto (новак)
Публикувано30.07.08 06:30



Здравейте, скъпи момичета и момчета! На Дори честитя една година упоритост и победа над килограмите!


По-рядко пиша и ви чета ,вече свикнах с режима и не се налага ежечасна подкрепа, както това беше в първите месеци!!!Много се радвам за успехите ви и ви поздравявам за всеки смъкнат грам. Аз днес навършвам 5 месеца Дюкан и се чувствам великолепно в трета фаза.Целувам всички и желая режимни мисли и лекота в махането на излишния товар!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор escada (sladur :))
Публикувано30.07.08 09:33



Здравейте мили момичета,
страшно Ви се радвам като Ви чета, дерзайте и успех!
Имам следното питане към Вас, на 37 г. съм, бих искала да намаля теглото си с 6-8 кг., но не мога да готвя, има ли смисъл да започна хранителния режим на Дюкан при това положение??
Благодаря предварително.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: escada]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.07.08 09:53



Страхотен въпрос! Честно казано, достатъчна ти е една МВ печка, почти всичко става в нея. Да знаеш, че е бърза работа и няма нужда от майсторски умения. Чети всички рецепти за микровълнова и ще си харесаш много неща - а повечето се изпълняват за 5 минути със затворени очи.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 13нови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.07.08 09:57





Ето я новата тема, момичета.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.