Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 29.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????  
Автор irkata_1984 (непознат )
Публикувано06.07.08 22:57



Здравейте!Казвам се Ирена и съм почти на 24 години.Имам сериозен проблем с килограмите.Месеци наред се боря усилено ,за да отслабна,но резултат няма.Храня се разделно-само със позволените ми неща,в точно определените часове,тренирам усилено....Давам всичко от себе си,но.... Отчаяна съм и незнам към кого да се обърна.Мисля,че може да имам някакъв хормонален проблем,но незнам какви изследвания трябва да си направя.Преди време ми изследваха щитовидната жлеза-стойностите ми бяха малко занижени,но ендокриноложката ми каза,че със 3-месечен глад ще си реша проблема и ми предписа деанксит....Незнам какво да направя.Дайте ми съвет!Една лекарка ми препоръча да постъпя в Метаболитната клиника в ИСУЛ.Аз нямам никаква информация за тази болница.Кажете защо според вас немога да отслабна при положение,че имам десетки килограми да сваляне...Ако някой знае нещо повече и за клиниката,ще съм му благодарна ,ако сподели с мен!Чакам с нетърпение отговорите ви!!!



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata_1984]  
АвторИpeтo (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 12:06



По-вероятният проблем е, че нещо не е наред в диетата ти или пък точно този режим на хранене не е за теб. Експериментирай, пробвай друга диета, докато откриеш подходящата за теб.
Иначе за хормоналните проблеми - беж на ендокринолог отново. Провери си кръвната захар и нивата на щитовидните хормони. Чак пък за метаболотна клиника няма нужда на първо време.



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata_1984]  
Автор irkata_1984 (непознат )
Публикувано07.07.08 13:28



Ами там е работа,че съм опитвала безброй диети и пак не става.Днес се свързах със въпросната клиника,говорих с д-р Виткина.Тъй като в момента няма свободни легла,ще постъпя на 21-ви.Пожелайте ми успех!





Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata_1984]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.07.08 13:34



Я по-добре си признай, че правиш реклама.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: Изyмeн]  
Автор irkata_1984 (непознат )
Публикувано07.07.08 15:22



реклама на какво?



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata_1984]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 16:32



Мила, а защо ти е изписан денксит? Това е лекарствено средство, което може да се купи безрецепта,но е за състояния на страхи повишена тревожност. Някак , не виждам връзката с наднорменото тегло....



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata_1984]  
Авторплoндиpчe (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 17:10



като начало няма да е лошо да се консултираш с ендокринолог и гинеколог. аз познавам две много свестни ендокриноложки, които работят и проблеми на наднорменото тегло и ако искаш мога да ти пратя координати. напиши ми мейл и ще ти постна адресите им.



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: Бoбeлинa]  
Автор irkata_1984 (непознат )
Публикувано07.07.08 17:22



ами знам ,че деанксита е антидепресант и аз казах на въпросната ендокриноложка,че смятам,че той не ми е необходим,но според нея съм дебела,защото съм депресирана и така....Не,че деанксита в крайна сметка ми помогна-както за килограмите,така и за депресията,но коя съм аз,че да споря с лекарите....





Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata_1984]  
Автор mecopuh ()
Публикувано07.07.08 17:24



Прати е-адрес за връзка. Аз съм доста по-възрастна от теб, но се боря с теглото си от 20 годишна. До м. март т.г. нямаше никакъв ефект от борбата ми с килограмите и от ходене по доктори бях станала като хипопотам. Четири месеца по-късно съм с 23 кг. по-слаба и много по-здрава.



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: mecopuh]  
Автор irkata_1984 (непознат )
Публикувано07.07.08 17:31



имейла ми е irka1974@abv.bg



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata_1984]  
Авторcaня (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 18:39



Изследвайте хормона инсулин сутрин на гладно и след обременяване с глюкоза след 2 часа. Не кръвна захар, а хормона инсулин. При мен той се оказа проблема.



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: caня]  
Автор irkata_1984 (непознат )
Публикувано07.07.08 19:49



ами днес се обадих в метаболитната клиника и ме заплануваха за лечение.ще ме приемат на 21-ви.предполагам,че там ще ми изследват и този хормон.





Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: caня]  
Авторoля (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 21:00



а каква е разликата? доколкото знам кръвната захар зависи от количеството инсулин в кръвта и неговото усвояване, какво имаш предвид?



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: oля]  
Авторпeтя (Нерегистриран)
Публикувано07.07.08 22:33



Здравей,аз също съм с хормонални проблеми.Пробвах много диети без резултат,до момента в който открих моята диета.Сега съм минус 5 кг. като продължавам да пия хормони,същите с които преди време качих 15 кг.Надявам се да сваля постепенно и другите.



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: пeтя]  
Автор irkata1984 (непознат )
Публикувано16.07.08 12:50



Здравей!А коя е тоята диета?

Би ли споделила с нас.Поздравявам те за свалените килограми и ти пожелавам успех в свалянето на останалите.



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata1984]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 14:49



Верно, кажете я тази диета. И аз съм с хормонални проблеми и слаб метаболизъм!
На всички успех!



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: Ди]  
Автор irkata1984 (непознат )
Публикувано16.07.08 17:56



Ди,а ти като си с хормонални проблеми,не ти ли е назначено някакво лечение,не вземаш ли хормонални препарати или нещо друго?Би ли споделила малко повече с нас.





Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata_1984]  
Авторпeтя (Нерегистриран)
Публикувано16.07.08 20:28



Здравейте,
аз пия вече няколко години дуфастон.През цялото това време съм опитвала различни диети,но винаги съм стигала до йо-йо ефекта.Свалям малко килограми и после си ги връщам.
Преди няколко месеца,ходих на диетолог.Беше ми изготвена диета съобразена с моите потребности.Да подчертая,не ми беше даден готов лист ,предварително подготвен.При първата среща бях подробно разпитана с какво се храня,какво количество храна изяждам за деня,по колко пъти на ден се храня,какъв е дневния ми режим,какво е физическото ми натоварване.Въз основа на всичко това ми беше изготвена диета.
Преди да отида при този диетолог,прочетох диетата на колежка ,която беше ходила при него .Моята и нейната диети бяха различни.
Общото беше,че трябва да се пие вода,да се закусва задължително,да се яде през 4 часа.
В моята диета присъстват кисело мляко,плодове по два броя,за междинните закуски,месо/пиле,риба или шунка/една филия пълнозърнест хляб и голяма салата.Това е храната която мога и трябва да изям за деня ,през 4 часа,като аз сама избирам какво да ям на отделните хранения.
Искам да попитам irkata_1984,дали е ходила в Метаболитната клиника и как е протекло лечението там.



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: пeтя]  
Автор irkata1984 (непознат )
Публикувано16.07.08 20:54



Петя,все още не съм ходила в клиниката.Записана съм за идния понеделник.Когато изляза обещавам да разкажа подробно как е минало и какво са ми казали!





Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata1984]  
АвторДи (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 10:37



Вемам хормонални препарати, Ирка. Какво да споделя повече и аз не знам

Нямам щит. жлеза и не мога да кажа, че ям много, а не отслабвам. Дори ако се отпусна мога да стигна ...ееей....далече
Бях през пролетта на преглед в "Панацея" /гинекологичен/ и тогава разбрах, че д-р Виткина ще идва, имах възможност да вляза при нея и тя ми направи уж индивидуална диета. Уж, защото я извади от компа- някакъв "спагети тип" съм...нямала съм нужда от диети, добре съм изглеждала...Абе мила жена и не са ми виновни нито докторите, нито фризьорките просто човек сам трябва да се хареса какъвто е, да живее здравословно, доколкото може, да се движи повечко и да не си слага стреса много, много на сърце...Ама не всички го можем за жалост!
На 45 год. съм и не се научих!
Ти си млада - желая ти успех и здраве!



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: Ди]  
Автор irkata1984 (непознат )
Публикувано17.07.08 10:43



Ди,благодаря ти за отговора.Ако съм честна обаче това,което прочетох за лекарите,хич не ми хареса.

Много се надявах този път да съм на прав път,но ..... Ох незнам.Кажете ми към кого да се обърна за помощ.Наистина ще се побаркам...



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: mecopuh]  
Авторплoндиpчe (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 11:38



yana.albert@abv.bg



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: oля]  
Авторcaня (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 13:42



Не знам точно каква е разликата. Но се чувствах много изморена, постоянно, нямах сили за нищо, след работа бях като грохнала, в събота и неделя стоях само в къщи и пак се чувствах изморена. Колкото и да ограничавах сладкото и хляба, в ханша и бедрата трупах килограми и корем имах. Кръвната ми захар беше в норма и след обремяване с глюкоза, докато с инсулина не беше така.



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: irkata_1984]  
АвторCвeтocлaвa Ивaнoвa (Нерегистриран)
Публикувано30.07.08 15:24



Здравейте!

От 11 години работя като консултант към Хербалайф и до момента никога не съм писала по форумите. Чета всичко, което се споделя и забелязвам как повечето хора агонизират, защото няистина няма кой да им помоге със съвети.

Това, което ми прави впечатление е и голямото невежество по отношение връзката между хране и здраве.

Мили хора, искам да ви дам няколко съвета, за да помогна на тези, които имат готовност за промяна СЕГА:
1.Хранете се от 3 до 5 пъти дневно, като се опитвайте да НЕ пропускате закуската. Дъвчете бавно - ние имаме 32 зъба, така че смилайте поне 32 пъти всяка хапка. Нали знаете че стомаха ни няма зъби:)
2. Изпивайте 2-2,5 литра течност/вода или чай без кофеин/ , но поемайте течностите на малки дози-максимум по 250 мл за еднократен прием. Ограничете или изключете напълно безалкохолните газирани напитки, както и концентратите/ те са изключителни калорични/. За ваша информация - 1 литър Кока Кола съдържа 40 бучки бяла рафинирана захар!!!!
3. Избягвайте храните, които са богати на въглехидрати, имат изкуствени подсладители, Е-та от различен вид, както и различните видове колбаси/които имат много сол и почти никакво месо в тях/
4. Наблегнете на плодовете и зеленчуците, но не прекалявайте с количествата/ напр. една порция от 250 гр. е достатъчна за еднократен прием/
5. Когато сте в режим на отслабване, изчакайте 2 или 3 седмици и след това НЕПРЕМЕННО включете двигателна активност, която ви допада, но и Ви натоварва достатъчно, за да се изпотите.Идеи: 30 минути бързо ходене, 15-30 минути плуване, комплекс от "кардио" упражнения във фитнеса.
6. Опитвайте се да се храните 2 или 3 пъти дневно с белтъци, но нека 70-80% от тях да са растителни, а не животински.
7. Научете се да слушате тялото си и ще забележите, че то не ви "казва" да изядете една кутия шоколадови бонбони, мазна кифла или баница. Не забравяйте, че храната не може да реши нашите проблеми!
8. Включете се в група за подкрепа за отслабващи и ще успеете с подрепата на съмишленици да станете силни, когато сте в периода на "плато"/т.е.задържате килограми и не отслабвате в момента/. За пример мога да ви кажа, че част от работата ни в Хербалайф включва именно такава подрепа, за да може отслабващия да се допита до професионалисти, когато има нужда.
9. Перидично прочиствайте тялото си, за да улесните работата на власинките в тънкото черво, които подпомагат транспортирането на хранителните вещества до кръвоносната система. Поемайте минимум една порция храни с фирби дневно.
10. Обикнете тялото си и винаги преди да посегнете към следващата си порция "храна за успокоение" помислете дали не вредите на себе си и не пречите и на околните. Никой не обича сърдите и болни хора, а усмихнати и здрави, нали?!



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: Cвeтocлaвa Ивaнoвa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.07.08 15:31



Здравейте, Светослава!

Написаното от Вас е ЧУДЕСНО.

Включвам се само да предупредя, че тук не е място за реклама. (Само превантивно, с най-добри чувства.)



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: Cвeтocлaвa Ивaнoвa]  
Авторнa 5O (Нерегистриран)
Публикувано31.07.08 13:15



Здравейте! Впечатли ме това,което сте написали.Не че не зная повечето неща,но така написани звучат много убедително и логично.Бях пуснала тема по-нагоре за това,че съм отказала цигарите от един месец и вече застрашително се закръглям в областта на корема,ханша и бедрата...Всъщност навсякъде.Това,което препоръчвате,дали ще ми помогне да си върна килограмите и да поддържам един добър статус на организма?Аз съм на 50 год.,което според много хора е трудна възраст за отслабване.Иначе имам много добра физическа кондиция,движа се много.
Само моля да ми обясните от текста ви какво е това Е-та...? И да ми препоръчате храни с растителни белтъчини. Благодаря!



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: mecopuh]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано01.08.08 23:32



Молъате сподели как го постигна



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: Cвeтocлaвa Ивaнoвa]  
Автор yoanence (ентусиаст)
Публикувано01.08.08 23:41



Искам да се свържа с тебнепременно-моляте.Моят е-маил е digg@gbg.bg



Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: нa 5O]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 11:09







Тема Re: ЗАЩО НЕ ОТСЛАБВАМ?ХОРМОНАЛЕН ПРОБЛЕМ????нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторнa 5O (Нерегистриран)
Публикувано02.08.08 13:34



Благодаря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.