Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 30.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Диета за качване на мускулна масанови  
АвторPetrov (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 16:44



Зравейте, имам следнитя въпрос!
Аз съм на 26 години, висок съм 180см и тежа 66кг. Чесно казано не се чувствам много комфортно при тези килограми.

, преди 5 години бях на 86кг и се занимавах със фитнес, но поради заболяване на бъбрециете трябваше да преустановя физическите упажнения и постепеено взех да губя по малко килограми. Моля ви перпоръчайтеми някоя диета за качване на маса(по възможност да е мускулна ). Предполагам че ще трябва да се тренира някакъв спорт, ако може също така да ми подскажете някакъв вид тренировки, при които няма имам голямо физическо натоварване, но все пак ще иам от тях някъква полза за килограмите. Благодаря предварително!!!



Тема Re: Диета за качване на мускулна масанови [re: Petrov]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.06.08 17:43



Не е нужно натоварването да е огромно, за да качваш мускули. Посъветвай се с лекар, преди да започнеш диета и тренировки. Две или три тренировки седмично стигат, съотношението белтъчини/мазнини/въглехидрати в храната трябва да е 30/10/60, а количеството - колкото повече - толкова повече.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Диета за качване на мускулна масанови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 17:59



Не са ли малко мазнините? За белтъчините е ясно при проблеми с бъбреците, но маса (мускулна) с толкова въглехидрати - повече от половината от общия прием?



Тема Re: Диета за качване на мускулна масанови [re: Petrov]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 18:07



Какво точно е заболяването на бъбреците? Хронифицирало ли е, или е било нещо временно, което е отминало?



Тема Re: Диета за качване на мускулна масанови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано07.06.08 18:34



Това не съм го измислил аз, повечето културисти така качват мускулна маса. Е, когато чистят мазнините са на протеинова диета, но докато трупат маса - наблягат на ориза.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Диета за качване на мускулна масанови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 18:43



Повечето билдъри, с които съм говорила основно наблягат на протеини (но при болни бъбреци не е много добра идея), чисти белтъчини като пилешко месо, като чистят мазнини избягват въглехидратите. Просто мисля, че Петров едва ли гони чак такива резултати като културистите и 20 % мазнини засметка на въглехидратите няма да му са излишни, добри мазнини като студено пресован зехтин например, а и така по-лесно ще вдигне калориите.



Тема Re: Диета за качване на мускулна масанови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторPetrov (Нерегистриран)
Публикувано07.06.08 21:26



Само да уточня,имам хронична бъбречна недостатъчност, което отрича въообще по тежки натоварвания. Не е целта ми да качвам яко мускулна маса с тренировки, а просто качване на килограми(по възможност не мазнини). За това ако може да ми уточните някакви примерни храни и за какъв период какви резултати могат да се очакват.



Тема Re: Диета за качване на мускулна масанови [re: Petrov]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано08.06.08 00:40



Не очаквай компетентно мнение в този форум. Посъветвай се с лекар и то специалист, а не общопрактикуващ. По принцип съотношението на хранителните вещества, което дадох би трябвало да е идеалното за качване на мускулна маса, но трябва да обсъдиш с лекаря дали повишеният прием на храна и по-специално на протеини няма да натовари бъбреците. Освен това има и сравнително безвредни анаболи, като някои витамини, но е добре те са се инжектират от лекар.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Диета за качване на мускулна масанови [re: Petrov]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 08:37



С това шега не бива, и Изумен е прав за лекарския консулт. Аз си мисля, че е добре да наблегнеш на храни, които са добри за твоето заболяване и забрави за разни съотношения, мисля че такива храни са мед, тиква, зехтин, маслини като естествено не съм специалист. Просто се постарай да приемаш калорични храни (препоръчани от специалист) за да не ти се налага да приемаш големи количества храна след като нямаш апетит. Леки упражнения с малки дъмбели за тонус.



Тема Re: Диета за качване на мускулна масанови [re: Petrov]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 10:19



ние тук всичките сме лаици, струва ми се и онова, което сме постигнали, Господ ни е пазил, а информацията сме набрали едни от други и чрез четене, но повечето не сме със сериозни заболявания, слава пак на дядо Боже!
Това, което споделяш не е незначително и колкото и да ми се иска да мога да помогна, мога да изкажа само съпричастност и да те посъветвам за една сериозна консултация с лекар- диетолог, който ще те насочи в правилна посока.
Диетата е като обувките, произвеждат ги за масово потребление, но няма нови обувки, които да не ти направят пришка в началото и да не се наложи да се пригаждат в началото към твоето си собствето стъпало, не е ли така?А ако това стъпало има и ортопедично изискване, дали ще грабнеш просто първите ти попаднали и що-годе приемливи обувки, едва ли.

Много късмет и важното е да си в кондиция, килограмите ще се нормализират, когато откриеш с професионална помощ най-доброто хранене за този прекрасен ръст, който имаш- стискам ти палци от все сърце!






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.