Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 15.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2нови [re: megamax]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 14:19



В отговор на:

В сайта им има снимка на фалшивата ЛиДа-ясно си личи, че е различна



Те имат нещо друго предвид под фалшив лекарствен продукт, а не че на снимката не е оригиналната опаковка, напротив. Може би твоята нещо не е ОК щом е различна от тази на снимката.
Според мен е твърде рисковано да се пие, но пък и Редуктила съвсем не се продава по лекарско предписание, просто си го купуваш от аптеката, страшничко е с тези добавки.



Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2нови [re: Фapмaцeвт]  
Авторsana (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 14:55



Благодаря на Фармацевт и Assamaris за информацията въпреки,че това съм го чела доста пъти преди да се реша да пия редуктил.Изпих 1 опаковка от 10мг но с доста усилия,защото се чувствах адски гадно без да сваля и грам и затова не повторих с редуктил.Когато ми препоръчаха Лидата доста време не се решавах да я започна по обясними причини,но в крайна сметка нуждата от сваляне на излишните килограми,които са доста ме накара да пробвам и да започна да я пия.Резултатът в началото беше смайващ-за 20 дни 6кг.надолу,което си го обяснявам най-вече с това ,че започнах да пия страшно много вода,което преди това не правих.След това започна по-плавно сваляне,което за мене е идеално.Пия ги от февруари с принудителна почивка през април когато беше изчезнала от аптечната мрежа,след което се появи в новата опаковка.В момента резултатът е 15кг надолу което за 5те месеца от които 1 почивка си е направо идеално. С ЛИДА НЕ ЧУВСТВАМ НИКАКВИ СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ.Въпросът ми към Фармацевт е как би ми обяснил това,че нямам никакви оплаквания от лидата при положение,че уж съдържал много повече субитрамин?А също така искам да добавя че започвайки Лидата си направих пълни кръвни изследвания,които повтарям всеки месец и не са мръднали изобщо.



Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2нови [re: фapмaцeвт]  
АвторCapвeтa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 01:05



Случайно попаднах на форума. И ... имам въпроси към Фармацевт.
1. Как и по какъв начин е получил информация за лабораторните изследвания на Сарвета, след като ние нямаме такава и по никакъв начин не можем да разберем. Още няма официално заключение. Какво става в нашата страна? Как е възможно някой друг да има такава информация, а официалният вносител да не може да получи такава? Ние дадохме абсолютно доброволнонаша кутия за изследване, след обявлението на ИОЛ.
2. По какъв начин е приета кутия за изследване от Фармацевт, след катоние вече знаем какъв е редът и само фирмата вносител може да поиска експертиза? Просто искат такива документи, които само тя може да предостави.

Действително съм много заинтересована, ако Фармацевт може да ми каже резултатите от лабораторните изследвания, които ние все още не знаем.

Към всички останали.

Ние внасяме действително от завода производител. Който се е осведомил от сайта (той е затворен за момента по обясними причини), щеше да види сертификата за ауторизация, т.е Кунминг Дали Индустри § Траде Ко., Лтд. Дава право на Сарвета да продава Лида Дайдайхуа в България.

Относно писане , че продажбата по интернет е незаконна, трябва да кажа, че ние никога и по никакъв начин не бихме направили нещо, което противоречи с който и да е закон в България. Продажбата на хранителни добавки по интернет е забранена, ноне и на тези, които не са с лечебна цел. Който се интересува, може да попита Комисията за Защита на Потребителите. Лида Дайдайхуа не е хранителна добавка с лечебна цел.

Всичко това безкрайно ни обърква. Никога не сме искали да внасяме нещо, което би било и най-малко опасно. Силно сме разтревожени! Очакваме официалните резултати.



Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2нови [re: Capвeтa]  
АвторФapмaцeвт (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 13:55



Уважаема Сарвета, ще ви отговоря но позволете ми да почна от края
1. Убеден съм, че не сте имали и най-малка представя какво е имало в продукта така като съм убеден, че имате от производителя и удобна декларация в която изрично пише че този продукт не съдържа Сибутрамин, тешки метали и микроорганизми и че е безопасен за хора между 16 и 65 години и т.н...... Сигурн съм че имате и оторизация, искате лид да предогадя какво пише ?
"The undersignet company hereby authorize Serveta as franchised dealer of our Lida Daidaihua Capsule in Bulgarian Market and that it has the right to sell and promote the product in the above region." Kunming Lingcao Biotechnology Co., Ltd
Да ли ви е познато ??? Не се заблуждавайте че сте единствените които притежават такава оторизация



2. Забравете, че този продукт с това съдържание е хранителна добавка или някога ще бъде.

3. Продажбата по интернет на лекарствени продукти по лекарско предписание е забранена - Справка "Закон за лекарствените продукти в хуманната медицина" ...А този продукт по дефиниция е точно такъв

4. Всеки гражданин може да подаде в ИАЛ сигнал за съмнения при закупен от него продукт като е достатъчно да предостави пълни сведения за доставчика и документи за закупуване, както разбира се и информация в какво точно се съмнява /увериха ме, че анонимноста ми е гарантирана/ - анализа е за сметка на държавата.

5. Когато фирмата вносител се съмнява в качествата на продукта си, тя може да го предостави за анализ като услугата би трябвало да се заплати от заявителя съгласно тарифите определени в цитирания по-горе закон. По мои сметки такъв анализ би трябвало да струва над 2500 лева, разбира се стойноста не може да се определи предварително. Срещу това би трябвало да изискате официален документ с пълен опис на проведените анализи и резултатите от това. Най-вероятно този док. може да послужи да си потърсите правата пред производителят ако той Ви е излъгал......

6. И най-накрая по точка 1. от Вашите въпроси. Еми много просто опаковката с която разполагах беше закупена от Вас. А ИАЛ е длъжна да уведоми жалбоподателя за резултатите макар и те да не са обявени с абсолютни стойности.

И последно съмнявам се, че случайно сте влезли във форума. Всъщност вие през цялото време сте си били в него. Не е трудно да се досети човек, че най-бързо можеш да промотираш един продукт като залееш форумите със суперлативи за него (поне в началото) а пък после гледай сеира.........



Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2нови [re: Фapмaцeвт]  
АвторCapвeтa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 15:02



Сигурно има някакво недоразумение. На 11.06.08 г. занесохме наша кутия в ИАЛ за лабораторен анализ. Такава до този момент не беше подавана при тях за изследване. Очакваме официалните резултати към средата на следващата седмица. Ако искате, пишете ми на info@sarveta.com.

А за форума ... ами няма как да съм била вътре през цялото време и да съм промоцирала продукта, защото Сарвета внесе тази хранителна добавка доста по-късно. Справка – митническата декларация. Там се вижда датата, когато стоката е минала през митница.



Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2нови [re: Capвeтa]  
Авторsana (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 15:05



Сарвета ,бих искала да те попитам щом си толкова сигурна в продукта,който внасяш защо на вашата опаковка както е видно от снимките разпространени в мрежата има залепен стикер с описание на продукта и т.н. а не е както при този на Прогнозис чието име е изписано на самата опаковка?Лично за мен е доста съмнително.Както съм писала по-горе използвам продукта и съм много доволна от него,но ползвам този на Прогнозис,защото в аптеката от която го купувам ми показаха абсолютно всички разрешителни и сертификати на продукта. Другото което искам да попитам е кога ще бъдат готови резултатите от анализите на вашия продукт и би ли ги споделила с нас каквито и да са?Смятам че щом се дали опаковка за изследване са ви казали кога ще са готови с анализа.Наистина много ще ми е интересно да ги видим тези резултати,защото аз също съм на мнение,че това е война на интереси ,защото мисля че поне по мое наблюдение продажбите на Редуктил паднаха доста след появата на този продукт/независимо на коя фирма/ и по стара българска традиция :дай да направим мръсно на конкуренцията с цената на всичко и независимо от всичко и дай да манипулираме общественото мнение чрез медиите ,които за пари ще кажат каквото иска този който плаща независимо дали е вярно или не на кого му пука-всичко в името на парите.



Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2нови [re: sana]  
АвторCapвeтa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 16:41



Както по-горе написах, очакваме резултатите към средата на следващата седмица. И да, ще оповестим резултатите, каквито и да са. Не виждам причина това да не бъде достояние на всички. Откакто обявиха по телевизията на 9-ти този месец, няколко пъти говорих с китайците по телефона. Те продължават да твърдят, че няма от какво да се притесняваме. Но нека изчакаме резултатите. Ако и в нашите кутии се намери наличие на сибутрамин, Сарвета ще предприеме мерки да си търси правата.

Относно опаковката. Има такъв прецедент в Русия, Кунминг Дали Индустри & Трейд Ко., Лтд. печати оригиналните кутии на руски в техния завод. Но нали се сещате за какви количества става въпрос в Русия.
Въпреки това, ние също запитахме завода производител дали биха печатали кутиите на български. Отговорът беше – да, но при заявка на определено количество, което е непосилно за нашия пазар.
Кутията е оригинална, а стикерът се слага съгласно изискванията на бълг. законодателство за внос на лекарства и хранителни добавки.
Прочетох някъде и за грешката, допусната в РИОКОЗ, за което безкрайно се извиняваме. Да, ние забелязахме тази печатна грешка, но вече имаше такива кутии в аптечната мрежа. Грешката е коригирана.

Готова съм да отговоря на всички въпроси. Тъй като в близките дни няма да посещавам форума, може да пишете на info@sarveta.com



Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2 [re: Capвeтa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 17:05



Мисля, че постъпвате доблестно, като се включвате в дебатите особено в такава неприятна ситуация. Щеше да е добре и други вносители да се отзоват и да се разреши проблема.
Колкото до това дали има фалшиви и от кого са проиведени също е интересно. След като на вас са ви предложили да печатат кутии за определено количество, което както сте преценили е твърде голямо българския пазар, то от къде са кутиите на Прогнозис на български и колко ли са внесли за достигнат квотата? И ако китайците са ОК и добавката им е читава и съдържа само изброените растения, то кой има достъп до Сибутрамин и да произвежда фалшива, но пък действаща добавка, която увеличава продажбите и на истинската, но недействаща?



Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2 [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторmegamax (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 23:16



Изчетох доста информация преди да я купя, а и след това. http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.kmlida.net/&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dkmlida.net%2B%26hl%3Dbg
Аз не защитавам ничии интереси, освен своите, засягащи собственото ми здраве. Убедена съм, че е оригиналната и че не съдържа сибутрамин, не само защото съм я купила от аптеката, а защото няма нито един липсващ детайл от защитата на опаковката. А и употребата ясно показва положителни резултати, без негативни прояви от какъвто и да било характер. Не знам дали вече споменах, но тези дни се консултирах с лекар- ендокринолог просто за да се убедя, че съм права- каза ми да не се тревожа и да си я пия. Той също я ползва от три месеца насам, и също я е купил от аптека, а и опаковките са идентични. Наистина има ЛиДа със сибутрамин, но тя не е произведена от този производител, а от някой целящ бърза печалба на чужд гръб или от някой, чийто пазар на подобни продукти е вече сринат. Това не се случва само в България. Само дето ние винаги вървим с години назад след другите държави във всяко отношение. Прочетете това, което пуснах ако ви интересува наистина- може би сами ще започнем даси отговаряме на въпросите.





Тема Re: ЛиДа Дайдайхуа - 2 [re: megamax]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано21.06.08 10:05



Страшно много нерегистрирани потребители станаха, които пеят все тази песен. Не знам за другите, но мен ме убедиха, че едва ли е добре да си го купувам това нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.