Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема вина при кулинарно прегрешениенови  
Авторизвънзeмнa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 15:22



Здравейте, диетуващи :)! Кажете как се справяте с чувството за вина, когато прегрешите с похапването. Появява ли се при вас? Много е мъчително това усещане, ех! Минавате ли след това на още по-строго ограничаване на храните?



Тема Re: вина при кулинарно прегрешениенови [re: извънзeмнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 15:55



При мен не се появява чувсто на вина , а на яд . Започвам да се дразня на себе си , че едиси колко дни съм издържала без изкушения и в един прекрасен момент, най-неочаквано , така да се каже , съм яла , да речем шоколад или нещо друго сладичко / при мен сладкото е проблема /.
На следващата сутрин , като се притегля, Слава Богу кантара в повечето случаи не отчита нагоре -вземам се в ръце и продължавам режима на който съм.
Според мен , от време на време, по някое прегрешение не е страшно, стига наистина да е от време на време!



Тема Re: вина при кулинарно прегрешениенови [re: извънзeмнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано06.06.08 09:46



Абе вие да не сте сектанти, каква вина, какви прегрешения. Като ми се дояде нещо - просто си го хапвам и толкова. Очевидно съм имал нужда от това. Това, че съм взел 300 калории повече, трябва ли да ми развали деня по някакъв начин??? Че и следващите след него?



Тема Re: вина при кулинарно прегрешениенови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 12:12



Да, чуствам вина, защото обикновено прегрешенията ми са с тестени изделия и сладкиши. Ясно ми е, че нищо полезно не носят на организма ми - бяло брашно, олио, захар, набухватели, оцветители, ароматизатори и тем подобни "Е"-та (сигурна съм, че организма ми не е имал нужда) и въпреки това понякога изпадам в умопомрачение и се нахвърлям (буквално) и изяждам големи количества, а нали така и така съм "прегрешила" за да е пълно удоволствието омитам и други пропускани "удоволствия" - нали от утре пак ще се ограничавам! И това с ясното съзнание, че вредя на организма си и да изпитвам вина и срам, защото въпреки разума не мога като ми се дояде да си хапна едно мъничко парченце баничка с един голям айрян и да спра

.



Тема Re: Хей, Блеки,нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 15:18



чудя се как да приема коментара ти , но много ми се ще да те попитам нещо - ти имам ли си проблеми с теглото ? Искало ли ти се е да бъдеш невидим за околните в определени моменти ? Имало ли е случай да не ти се излиза от вас , защото изглежваш ужасно във всяка една дреха , която все още ти става ? Искало ли ти се е да се събудиш и да изглеждаш " нормален" ?
Защото на мене - ДА , мисля , че и на част от дамите тук.
Така че , не ни приемай като сектанти , а разбери , че когато си положил усилия и воля да се лишиш от любими храни известно време, и се радваш , че правиш нещо добро за себе си , и започва лека-полека да се връща изгубеното самочувствие , пред теб се появяват - шок.торта, баничка , пържени картофки и куп други неща на които не можиш да устоиш и посягаш .
Тогава изпитваш хранителен "оргазъм"/ простете за сравнението , но ми дойде спонтанно/, но след това чувството е ужасно .
Затова си мисля, че е по- добре да се подкрепяме и да си помагаме кой с каквото може.
Надявам се да съм разбрана правилно !



Тема Re: Хей, Блеки,нови [re: gugi73]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 16:06



Хей Джиджи, Блеки е стар боен другар, последно "друсаше" Редуктил

.
Нали знаеш на моменти се правиш на непукист и си говориш така, а и той има страхотно чувство за хумор.



Тема Re: Хей, Блеки,нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 21:16



Надявам се , че не съм обидила някой





Тема Re: Хей, Блеки,нови [re: gugi73]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.06.08 10:05



Здравей. Както вече ти отговориха, проблеми с килограмите имам повече от поне 90% от пишещите тук. Висок съм 1.95 и към момента тежа 137-138 кг. (т.е. имам едни 40 кг излишни). Естествено, че ме притесняват, но не съм ги превърнал в комплекс, няма и да ги превърна. По принцип дрехи си намирам много трудно, и то най-вече защото все пак искам да се обличам в що-годе нормално облекло, а не в ужасно грозните торби, които продават по магазините "Гигант" на тройни цени. Стигнал съм дотам, че си имам 2-ма доставчика на панталони (хора, които продават дрехи), които ми се обаждат, като получат нещо по-голямо

Както и съм си наумил да си купя шевна машина, щото предпочитам да си загубя един ден в шиене, отколкото 2 седмици обикаляне по магазините за едни къси панталони...

За що наричам подобно поведение "сектантско"??? Ами защото освен диетите и броенето на калории на този свят съществуват много други неща, които заслужават внимание. Едно от тях е т. нар. "радостта от живота". Не мога да си представя доживотно мъчение (психическо и физиологическо), само с едната единствена цел да тежа Х килограма. 100 пъти предпочитам да "прегреша" с 1-2 парчета торта, отколкото да ги сънувам 2 седмици след това.

Колкото до "хранителния оргазъм" - нямаш идея колко добре го каза - за мен храната е удоволствие, а не средство а спасение от гладна смърт. И след това чувството въобще не ми е ужасно - аз самия съм доста добър готвач, и обичам да си угаждам с вкусни ястия. Няма за какво да съжалявам след това.

Колкото до редуктила - сега почти от месец съм в почивка - не пия нищо, но свикнах да ям по-малко. Резултатът от двумесечното друсане беше 6-7 кила надолу, при това в края на първия месец (тогава пиех 10мг Редуктил). После, за да подобре ефекта, си взех 15мг капсули, откоито обаче резултатът беше нулев. Сега съм решил да си купя от китайските капсулки, щото от доста хора тук чувам, че ефектут е добър и без спазване на хранителни режими, а един от страничните ефекти (доколкото разбрах) е намаляването на желанието за сън, от което се нуждая ужасно много - колкоот и да спя, винаги ми се спи, а свободното ми време и езключително малко, така че 1-2 допълнителни часа бодърстване ще ми дойдат добре...



Тема Re: Блеки, Блеки.......нови [re: Blake]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 12:19



как успокояващо ми звучеш с тези две парчета торта , и аз като теб си мисля , че по-добре да си хапна от изкушението вместо да го сънувам ,то затова съм на тоя хал. Пак добре , че покрай Безподобна и Обнадеждена свалих 7-8 кг./ в момента съм 72 / , та горе-долу за морето да добия по- приличен вид, но тези изкушения дебнат зад всеки ъгъл.
Аз лично съм пила какви ли не препарати ,то не беше "Златно чудо" , "Фемемодел", ябълков оцет , "Био корект+" и т.н. В крайна сметка реших да спра да се "друсам" с химия и да отслабна само чрез хранителен режим .
Съвсем исрено желая на теб и на всички в този клуб да постигна час по-скоро желаните килограми и един вътрешен мир !
Сега извън темата искам да попитам нещо : вярно ли , при НВД е добре на всеки 10 дни , един ден да се храниш с така наречените "забранени храни" , за да "разбуташ метаболизма"?

Желая на всички спорна седмица!



Тема Re: Блеки, Блеки.......нови [re: gugi73]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано09.06.08 13:24



Това със "забранените храни" е вярно при всяка диета, не само при НВД.
Да спомена моето разрешение на проблема с чувството за вина и прегрешенията. Определила съм си един ден в седмицата, в който си прегрешавам по правило

Така по-лесно подминаваш храните, като решаваш, че ей сега, в събота например, ще си хапна такова. По този начин не освирепявам от желание към някоя храна и не се измъчвам. От опит мога да кажа, че като дойде денят, в който си знам, че ще прегрешавам хич не ми се хапва От друга страна се дебелее от редовно похапване и преяждане, за един ден в седмицата не можеш да направиш чудеса Само по едно време започвах с прегрешенията още от предния ден, та ми се събираха два , ама се овладях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.