Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:44 10.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: трикове срещу гладнови [re: ox]  
Автор lips (soft)
Публикувано06.06.08 16:08



на мен само спорт ми помага. като освирепея от глад, почвам да правя коремни преси. и пия вода.



Тема Re: трикове срещу гладнови [re: ox]  
Авторплoндиpчe (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 20:31



аз отдавна съм се отказала от тази битка с пълното гладуване. просто не гладувам напълно. храня се. сега пия сасисбелт и значително намалих количеството храна.



Тема Re: трикове срещу гладнови [re: плoндиpчe]  
Авторммм (Нерегистриран)
Публикувано10.06.08 13:44



а каква е логиката за два дни глад!?



Тема Re: трикове срещу гладнови [re: ox]  
Автор ECLlPSE ()
Публикувано14.06.08 16:21



Аз,лично,ям през максимум 2-3 часа,така че много време за огладняване няма

Но ако наистина нямам възможност да ям в момента,а усещам,че скоро ще прегладнея(не искам да си шокирам организма,естествено),ям моркови-1,2,или изпивам едно капучино.Мен капучиното много ме засища,пия си го 30-40 мин,докато правя нещо друго,и съвсем ми минава,докато стане време за ядене.А и си слагам подсладител в него,та и гладът за сладко ми минава малко... Обикновено ако знам,че няма да имам достъп до свястна храна повече от 3 часа,си слагам в чантата 1 обелен морков.
Става и с белтъци,ама ако си си вкъщи само,не стават за пренасяне.Един-два белтъка изобщо няма да ти бръкнат в диетата

Free your mind and the rest will follow.

Тема Re: трикове срещу гладнови [re: ox]  
Авторплoндиpчe (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 22:05



ям голяма салата или зеленчуци на пара



Тема Re: трикове срещу гладнови [re: ox]  
Автор Sapiens (master Merlin)
Публикувано30.06.08 19:12



Няма такова нещо.
Решиш ли да гладуваш, просто не слагай нищо в устата, освен вода, най-добре минерална - горнобанска или хисарска.
Всяка хапка, с или без калории, отпушва механизма за хранене и започва зверски и много коварен глад.
А организмът е страшно изобретателен в начините да ти замъгли психиката и да ти подтисне и без това не особено голямата воля.
На принципа: "Хм, я дай сега да си похапна, че то една душичка си имам, ако не и давам каквото ми поиска, ще вземе да ме напусне...Пък и утре е ден, ще си го отгладувам това прегрешение, какво пък...".
И се набухваш най-казашки, почти до спиране на дъха.
Естествено, след това започват душевни терзания от типа "Мале, мале, ама пък какво лакомо говедо съм... Защо сега се натъпках така? Ох, нищо не става от мене, ще си мра тлъст/тлъста. Свиня съм безподобна...".
И, в най-добрия случай тази гузна съвест те води за ръчичката в тоалетната, за да "върнеш" обратно прегрешението.
Ако можеш, щото и за това се иска чалъм...
Така, че - нито хапка каквато и да било храна. Неподсладени чайове - колкото ти се иска. Вода - на корем.
Единственото, което можеш да разнообразиш - 1-2 капки лимонов сок в чаша чай или вода.
И не се притеснявай, както и да пищи от ужас "свещеният" ти организъм, нищо няма да му стане от тридневен пълен глад.
С гаранция, каквито и "тежки" заболявания да имаш.
Аз съм с диабет и съм гладувал по три дни.
Разбира се, пиеш си всичките лекарства добросъвестно.
Всичко това не важи единствено, ако си на инсулин.
Последно - от глад няма да умреш, от тридневен, с гаранция, но от затлъстяване - със абсолютна сигурност, рано или късно.
А "късното" е особено гадно...
Ако сериозно искаш да влезеш във физиологични норми и си мотивиран/а страшно много (не те интересува само козметичната страна на въпроса), поинтересувай се от начинът на хранене на д-р Бари Сиърс. Единствено там е истината, с гаранция. Имам преки наблюдения и личен опит.

"Вселената е пълна с изненади, а разумът е най-голямата от тях..."

Тема Re: трикове срещу гладнови [re: Sapiens]  
Авторox (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 20:47



Благодаря! Казал си го стахотно! Благодаря от сърце :)!



Тема Re: трикове срещу гладнови [re: ox]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано10.07.08 00:48



когато не ям ставам крива и злобна и ми се иска да изям някого.
Затова ям редовно, но по малко и то без хляб. има резултат.



Тема Re: трикове срещу гладнови [re: az]  
Авторvia (Нерегистриран)
Публикувано11.07.08 14:52



Глудуването не е за цял живот. Става въпрос САМО ЗА ДНЕС. Ако вчера не съм могла да не ям, то си е за вчера и с нищо не мога да поправя вчеращните неща. Мога днес нещо да направя и то само днес л Така, САМО ДНЕС няма да ям. Ще пия много чай, на корем, подсладен или не, може и само вода. САМО И ЕДИНСТВЕНО ЗА ДНЕС. Утре си е за утре и не го мисля.Утре мога и да се наплюскам, но не го мисля. САМО ДНЕС просто няма да ям. Не става въпрос за цял живот. Това е прекрасната 24 часовата програма за всичко което ти се иска да направиш и работи страхотно. Аз лично го правя и е успешно. Имаме много потвърждения в света, че не се умира от глад току така. Гладът преди всичко е в главата, ако си ял преди няколко часа.Така, че ако си сложа в главата да не ям САМО ЗА ДНЕС или само няколко часа / отлагане на яденето/ действа успокояващо на онова в нас, което истерично иска да яде.



Тема Re: трикове срещу гладнови [re: ox]  
Автор Q23 (чудо)
Публикувано12.07.08 18:16



Казвали са ми, че зоните в мозъка, които дават сигнал за глад и да жажда са почти едни и същи. Когато много ми се хапва - пийвам чаша-две вода (не студена). За ден-два върши работа.

Редактирано от Q23 на 12.07.08 18:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.