Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 02.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 10нови  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.05.08 14:16



Въведение

Ударен - Фаза І - оптимално продължава 5 дни, но може и до 10:

# Протеинови храни - постни меса – телешко и говеждо, пиле без кожа, дреболии – дробчета и други, всички риби, олекотена шунка, пуешка и пилешка шунка, яйца, обезмаслени млечни продукти;
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Сваляне - Фаза ІІ - продължава до достигане на желаното тегло:Редуват се:


# дни на Протеини (от Фаза І)
# на Протеини (от Фаза І) + Зеленчуци – домати, краставици, репички, спанак, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, салати, патладжани, тиквички, чушки, моркови и цвекло (с последните две действаите внимателно и по-малко);
# Овесени трици - 3 с.л дневно

!!! Оптимално дните се редуват 5/5 - 5 дни зеленчук+протеин следвани от 5 дни протеин. След ударната фаза се започва със смесените дни зеленчук+протеин.

Преход - Фаза ІІІ - за всеки свален 1кг = 10 дни:

# Протеини (от Фаза І)
# Зеленчуци (от Фаза ІІ)
# 1 плод дневно с изключение на банан, грозде, череши, сухи плодове и ядки — плодове от предпочитани към по-непредпочитани - ябълка, ягоди и малини (1 купичка), пъпеш (1 резен), диня (1 резен), грейпфрут, киви (2 броя), праскова, круша, нектарини, манго (едно малко или половин голямо), кайсии (2 броя)
# 2 филий пълнозърнест хляб дневно
# 40 гр кашкавал дневно — кашкавал, бонбел, гауда, холандско сирене, савойско сирене (без ферментирали като камембер, рокфор и козе сирене)
# 2 порции нишестени храни седмично (без мазнина и кашкавал): макаронени (200 гр); кускус, качамак, булгур и цели житни зърна (200 гр); леща (150 гр); ориз и картофи (125 гр)
# агнешко бутче или свинско печено (постно месо)
# 2 Галавечери седмично – всичко, каквото поискате, но само едно сипване и в непоследователни дни от седмицата
# 1 ден ударен режим седмично
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Запазване на теглото- Фаза ІV:

# 1 ден ударен режим седмично с изключително чисти протеини
# Овесени трици - 3 с.л дневно

ВАЖНО

# Поне два литра вода дневно
# Движение - ходене пеш, качване по стълби
# Не са позволени натурални сокове,фреш - заместител Кока Кола Лайт
# Крайно нежелани са отклоненията от позволените храни

Копирам в допълнение един цитат на Лени от бг-мамма


Защо избрах протеинов режим и как действат белтъчините?

1. Чистотата на белтъчините намалява калорийният им принос.

2. Усвояването на белтъчините е придружено от висок разход на калории:
100 г пиле = 120 ккал - организмът изразходва 210 ккал за храносмилане
100 г риба = 120 ккал - организмът изразходва 190 ккал за храносмилане
100 г мляко = 90 ккал - организмът изразходва 140 ккал за храносмилане
1 яйце = 60 ккал - организмът изразходва 90 ккал за храносмилане

3. Чистите белтъчини намаляват апетита

4. Чистите белтъчини засилват съпротивителните сили на организма

5. Чистите белтъчини позволяват да се отслабне без загуба на мускулна тъкан и без омекване на кожата. /Това е във връзка с въпросите за увисването на кожата/


-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 10нови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.05.08 14:30



Привет, сладури!

Обръщам внимание, че има добавени няколко реда в уводната част. Написани са в червено към края. Много ми харесват и с позволение на авторката ги копирах дословно.

Сега, най-напред благодаря на всички, които ми честитиха четвъртата фаза.
Мога да разкажа с две думи историята си за по-новите момичета:

Преди повече от година захванах да пиша тук, лутайки се между разни ограничителни режими. Започнах от 77 килца. С измислена от мен нисковъглехидратна диета успях да смъкна няколко килограма, пак да върна малко и от април до края на юли бяха общо минус четири. На 29.07.07 се захванах с Дюкан, до 24.11.07 успях да смъкна още 14 килограма (средно, както виждате, темпо).

Ударните ми дни бяха пет, след това редувах 5 на 5 П/ПЗ и почти постигнах целта си. На 59 килограма влязох в трета фаза, с надеждата да смъкна още едно. Е, не се получи точно тъй, всъщност за 180 дни трета фаза качих един килограм и още един ми се разхожда по нервите ту нагоре, ту надолу.
Така, в четвърта фаза влязох на 24.май, 60 килограма.

Продължавам да се чувствам Дюканка, мозъкът ми вече е различен; без много да му мисля ям по пет пъти на ден, пия доста вода (2л напр.), задължително закусвам, ям торта без угризения, но и без допълнително второ парче...

Тук съм с вас и занапред, ако някой иска нещо да научи от мен, нека пита.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 10нови [re: Dorchester]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано27.05.08 14:32



Още нещо да кажа, преди да стеме запитали.

Не съм имала проблеми с цикъла. Бъбреците ми се обадиха веднъж, в началото на режима, когато още забравях водата. Започнах да си държа бутилката под носа и често да я надигам, и всичко бързо отшумя. Чувствам се подмладена, кожата ми се избистри, а целулитът видимо намаля.

Та така.



-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 10, ами то това епопея:)нови [re: Dorchester]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 15:51



а с мъжете как е, само ще попитам



Шегувам се, момичета, просто реших, че само тук не съм се разписвала , но най вече исках да ви кажа, че сте много последователни!Значи, поклон

с респект: обнадеждена



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 10, ами то това епопея:)нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторkorem4e (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 15:57



Привет момичета , многог се радвам че продължаваме заедно . Аз макар и бавно но славно вървя надолу . Мъжа ми каза като свалиш 25 кг ще ти метна една торба цимент да видиш какво си носила :) това съвсем намайтап но като се замисля колко тежат и знам че наистина си струва труда . Добре че и мъжа ми ме подкрепя . Успех на всички продължаващи .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 10нови [re: Dorchester]  
АвторBewitch (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 16:14



Хайде, честито ни нова тема!
Да си кажа и аз - вече усещам, че кожата ми се "избистря", т.е. намалява досадното акне и съм много щастлива. За целулита още не мога да кажа, все пак съм Дюканка от 11 дни.
Едно нещо ме мъчи и не ми дава мира...... Постоянно си правя някакви криви сметки за колко време ще ги ликвидирам 14-те килограма.... Просто не мога да се отърва от тези мисли. Не, че ми тежи режима, напротив, вече свикнах.
Но тооооооооооооооолкова искам да се видя слаба....
Успех на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 10, ами то това епопея:)нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 16:14



Обнадеждена, и ти си като тях , заслужаваш не по- малко уважение и за твойте постижения .

п.п. пробвах Дюкан , но явно не е моя режим . Иначе ви чета редовно , много сте мили и се подкрепяте. Продължаваите все в същия дух.

ЖЕЛАЯ ВИ МНОГО СВАЛЕНИ КИЛОГРАМИ !



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 10, ами то това епопея:)нови [re: gugi73]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано27.05.08 17:19



хееееееей а честита ни нова темичка.... малееее ама колко бързо ги запълваме.... аз да започна първо с хваленето днес кантара реши да бъде добронамерен към мен и показа 62,600 което само по себе си значи още 4ри килца и влизам в заветната 3та фаза, ноооо като знам последния как ходеше нагоре надолу съм се подготвила за поне още месец във втора.... но всичко с времето си... :) Дори и аз искам да стана 58 и мислех да изакам до 59 и да влзена в трета с надеждата е ще сваля и последния там, но като гледам примера ти започвам да се чудя дали да не ги преборя все пак до 58 пък тогава трета... става дума само за 1 килце :) Инае относно здравословните ми състояния... аз съм на Дюкан вее 3 месеца и 9 дни и да чукна на дърво не съм имала никакви проблеми като изключим няколко пъти в които имах проблеми с 00 но всичко това си е нормално.... за сега толкова от мен.... отивам да понагледам какво се случва във фурната с яденето ми... а ако резултата е положителен ще споделя какво си направих... ДЮкан освен е ми помогна да отслабна ми помогна и да се науча да готвя което е страхотно....
Целувам ви всичките :)



http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/21416.gif

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 10нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh ()
Публикувано27.05.08 17:35



Здравейте и от мен в новата тема!
Дорче, честита ти четвърта фаза и от мен! Все така упорита и още по-стройна!!!
Не съм писала доста отдавна, защото подготвях абитуриентския бал на сина си, но това съвсем не значи, че не следя кой как се развива! Аз обаче го закциклих. От 16 дни не съм мръднала грам нито нагоре, нито надолу. А съм си съвсем режимна. Даже в неделя на бала на синчето, когато бях наприготвила камара вкусотийки за почерпка, устоях! Въпреки приказките на всички баби от рода на "Хапни поне малко, ще се разболееш!" аз стоически хрупах краставици и домати с извара и копър и вместо с "Блек Джак" вдигах наздравици с "Девин". Как да обясниш на несведущи, че аз бях болна и благодарение на режима вече не съм!!! И вода пия достатъчно, но кантара не помръдва!
Помогнете със съвет! Има ли някой друг, който е имал подобно зацикляне и как се тръгва пак надолу?
Благодаря Ви, че сте тук и че се подкрепяме!!!


За днес всичко най- и по-! Аз отивам на работа!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 10нови [re: mecopuh]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано27.05.08 17:53



Мео Пух, кантарът ще мръдне, само упорство... и аз имах доста големи задържания, но нещата тръгват от само себе си... пии водичка, и не забравяй за месцето докато хрупаш домати и краставици... наблегни на рибката тя много помяга за прочистването... повее усмивки и упорство и нещата ще се случат...
Ако имаш проблеми и с редовното ходене до 00 също може да е причина да задържаш... ако не... всичко е въпрос на време... :)))) Целувки и успех... а на всички останали хубава вечер.... а аз отивам да танцувам САЛСААА :))



http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/21416.gif


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.