Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 12.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Страх ме е  
АвторДими (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 11:49



Мили момичета и момчета,
чета напоследък много вашата тема за Лида Дай.....Ужасно съм заинтригувана, но в същото време се страхувам. Аз нямам щит. жлеза и не знам на какво ниво действа препарата. Поради хормоните, които приемам понякога сърцето ми се натоварва в повече и като пишете за тези симптоми малко ми отбива, но сигурно ще пробвам!
Аз имам около 5 кг за сваляне. Сигурно една опаковка ще ми стигне. От пет години се опитвам и не мога да ги сваля. Стигам до 2-3 и след няколко дни ги качвам отново.
Не знам точно каква помощ искам от вас, но съм сигурна, че ще получа компетентни мнения.
Благодаря предварително!



Тема Re: Страх ме енови [re: Дими]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 12:00



Зарежи, недей рискува за някакви си 5 килограма!



Тема Re: Страх ме енови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано28.05.08 12:12



Най-малкото, трябва предварителна консултация със специалст - лекар.
Форумите не са място, където може да се дават съвети, свързани със здравето.

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта


Тема Re: Страх ме енови [re: Dorchester]  
АвторДими (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 13:48



Съгласна съм с теб. Когато съм питала обаче лекуващата ме ендокриноложка за нещо такова, тя започва да ме убеждава, че изглеждам добре и тайно си мисля, че лекарската етика я спира да ме напсува и да ми каже, че се халосвам. А аз не се халосвам!!!!
Тежат ми и най-много ме дразни, че каквото и да правя си стоят!!!!!!!!



Тема Re: Страх ме енови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторДими (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 13:51



Бе те не са само 5. Ама с толкова бях решила, че бих могла да се справя...

И да се чувствам що годе добре, разбира се.
Благодаря ти. Все пак и ти мислиш, че е някакъв риск! Не може нещо да действа така и да няма странични ефекти! Проста логика.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дими]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 00:10



и това ще сваляш си чихуа хуа или какво беше там...я пак помисли?

С риск да обидя хората, които имат да свалят мънивати килограми ще кажа следното, срамота!Три дни на череши и сте свалили не пет, ами пет и петстотин, като разбира се, че поне три и половина ще са извинете, фекалии.
Така, че като изплаче някой, имам да сваля два- три кг. и веднага си представям как един ден кара на плодове и на следващият и по-следващият като си прочисти стомаха и ето ти два киг, до три и половина надолу....е, как е, положението май пак ще е същото:)

Защо казвам това, защото субективино и малко говоря, защото аз съм висока и при мен пет може да не личат толкова, колкото при една порцеланова статуетка,эда- но все пак, пет килограма не си струват да си рискуваш здравето и спокойствието.
Ами просто се лиши от нещо за известно време.
Не може хем сити, хем слаби.

..малко показах нокти, но изобщо не оодобрявам приемането на лекарства за отслабване!



Тема Re: Страх ме енови [re: Дими]  
Автор insightflow (член)
Публикувано29.05.08 02:00



Пет-десет и повече килограма се свалят без препарати...с усилие на волята ще успееш.

Колкото до лекарите - и моята ендокриноложка едва ли не се сащиса, че съм на лечебен глад. Трябвало да се яде "силна храна", знаете ги тези аргументи. В същото време - лечението за възел в щитовидната жлеза било само операция... Що се отнася до препарати за отслабване, обаче, бих я послушала.

Редактирано от insightflow на 29.05.08 02:02.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторДими (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 11:15



Не ти се сърдя за ноктите, но за да търся помощ значи съм опитала какво ли не. Висока съм 1.76 и вече стигнах 70 кила.

Тежат ми. Като направя примерно череши ,отслабвам 2-3 и после се върнали отново. Както казах преди, образно казвам 5 кила /не че са само толкова за сваляне/ това ми се струваШЕ постижимо...След операцията вече ми е абсолютно трудно и да гладувам и да свалям...Затова питах за чихуа хуата ):):)
Повтарям - не се халосвам, но онзи ден си вадих дрехи от преди две години и ми се приплака от талийката, която видях..Нали всички си имаме по едни "кльощави джинси" /"Сексът и града"/ - ще ги хвърлям!
Най-важното наистина е да сме здрави!
Пожелавам го на всички вас от сърце!



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дими]  
АвторFidgety (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 12:53



Вече е лято, има предостатъчно зеленчуци на пазара. Една крехка пържолка, филе риба с купа салата ти гарантират доста по-здравословно отслабване.
Махни това хуа-хуа и се ориентирай към по-тривиални методи, още повече, че имаш и здравословни проблеми.
Или вариант 2 - питай ендокринолога дали тази невъзможност да свалиш килограмите не се обуславя от някакъв медицински фактор. Хората са много склонни да правят експерименти с тялото си, но това, че няма видими следи, не означава, че тези експерименти са здравословни. Успех!



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дими]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 16:55



Дими, преди всичко трябва да се въоръжиш с търпение и да се образоваш в тази посока. Имам предвид да разпиташ някой специалист или да се опиташ сама да намериш нужната информация. Споменаваш за прием на хормони, което винаги затруднява свалянето на килограми. И сигурното е едно - не трябва да гладуваш под никаква форма, защото ще ти забави още повече метаболизма. Избери си някакъв приемлив режим на хранене, който ти понася на здравословното състояние и на вкусовете, и според мен трябва да изчакаш поне три месеца за да видиш първите резултати. Щом се опитваш от години, ще можеш да преглътнеш още 3-4 месеца

А за спорт помисли ли?



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Fidgety]  
АвторДими (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 20:17



Така е, така е - лято, зеленчуци...но минаха вече 5 лета

...и все същото. Вече си мисля, че трябва да се примиря и да гледам да не качвам повече.
Колкото до докторите - ходих и на диетолог, на ендокринолог правя 6 мес. прегледи също - това е! Само един лекар ми каза да увелича елтироксина. Хубаво ама тогава ми забумтява сърцето!
Забравих да кажа, че съм на 45 г. и всички тия лекари си мислят де да знам какво - "да ти имам проблемите" ли не знам...
Благодаря ти за вниманието. Успех и на теб!



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Olli]  
АвторДими (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 20:30



Оли, благодаря за съветите. Опитвала съм всичко. Явно ще е това. Не мога да гладувам, сега просто ще опитам са намаля храната...честно да ти кажа не знам какво да намаля. При това което ям явно нямам изобщо метаболизъм- ще си позволя да го кажа като си давам сметка и за грешките си:
-сутрин кафе и цигара /за да ходя до 00/

, не закусвам /грешка/
-към 11 вече съм гладна и хапвам няколко солети или плод
-към 14 в офиса хапваме по нещо /напоследък зеленчуци и месо полунакрак/
-вечер малко в къщи /да ти кажа почти нищо оттук оттам пощип, пощип/
Това е. Спорт - миналата година цяла година ходих на фитнес, припадах по пътечката и нищо не свалих. Сега си купих един степер и се позалъгвам, но смятам да карам колело, така решихме, ще видим!
Леле, ти ми подаде ръка и аз я захапах цялата! Досадих ли ти?



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дими]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 10:37



Не можеш да ми досадиш - ако искам чета, като не искам не чета


По-скоро се притеснявам, че не съм специалист и не искам да заблуждавам някого със съвети. Това, което си написала като дневно хапване ми се струва неподоходящо, но все пак някой по-знаещ може повече да каже. Известно е, че за да засилиш метаболизма ти трябват 4-5 хапвания дневно, при това трябва да следиш какво хапваш - солети и кроасани не са най-добрия избор. Принципно белтъчините действат най-добре за раздвижване на метаболизма, но това вече трябва да съобразиш със здравословното си състояние. Всеки се лута, докато намери "неговия" си режим, не трябва да се измъчваш с храни, които не понасяш. Идеята ми е, че трябва да си избереш хранителен режим, да го следваш спокойно, без да бързаш и да не се отказваш щом след две седмици не си видяла резултат и да започвош нещо друго. Примири се, че и това лято няма да си манекенка, бъди последователна и спокойна, включи спорта 3-4 пъти седмично, но не очаквай бързи резултати, не се отказвай. Разбери и приема на хормони как действа, но както и да действа е по-добре да вземеш мерки.
Нещо дългичко се получи



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Olli]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 10:48



В отговор на:

Принципно белтъчините действат най-добре за раздвижване на метаболизма




Позволявам си да не се съглася, че "принципно" е така.
Белтъчините искат много повече време и енергия за усвояване. При мен лично забавят метаболизма.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дими]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:16



Дими колко тежиш и какъв ръст имаш? Може би само на теб ти се струва, че имаш повечко килограми.
По принцип ти се храниш много малко и организмът забавя метаболизма за да се нагоди. А може би това пощип оттук и оттам не е толкова малко? Опитай един ден да опишеш абсолютно всичко, което консумираш като количества и вид, дори едно блокче шоколода да е, лъжичка захар, мазнината в салатата, за да се изчислят точно калориите.

Ето моето меню
Сутрин
кисело мляко 200 гр (4,5% на баба) + боровинки една шепа
кафе + цигара(и)
Втора закуска
2 яйца, 1 лъжица лютеница, 40 гр сирене, 1/2 домат, 1/4 краставица
Обяд
Таратор 200 гр.
1 риба скумрия (средна големина) на скара с тиквичка, пиперка, домат, шайби лук, гъби също на скара.
Следобед
30 гр орехи сурови
Вечеря
Салата (незнам колко грама 1 бр) със зехтин и риба тон, 1/4 лимон, 1/4 краставица
Пилешки дробчета 300 гр с лук, домат и зехтин на фурна в йена.
По - късно вечерта 200 гр кисело мляко (домашно овче мммммммм замразено като сладолед)





Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:22



В отговор на:

Белтъчините искат много повече време и енергия за усвояване.



Така е израходва повече енергия за да усвои белтъчините, а това не е забавяне на метаболизма - напротив.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дими]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:30



Здравей Дими.
На 44 год. съм. Аз също съм на L- Тироксин но от 100мг. За сърцебиенето ми предписаха Бизогама. На Безгъглехидратна диета съм от 12.05.08г. и има резултат. Хапвам когато съм гладна салатка, мръвка, яйца, тиквички, от време на време си позволявам и кола лайт. Има толкова много манджички които можеш да си готвиш и ядеш.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 12:54



Аз не съм специалист, говоря от личен опит. Ям ли животински белтъчини, на другия ден мога да забравя за тоалетната. Някой говореше и за два типа обмяна.

П.П. Според мен е напълно погрешно да се разчита на изразходваната от организма енергия за смилането на храна. За изразходване на повече енергия - спорт.

Редактирано от insightflow на 30.05.08 13:08.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:55



Безподобна, добре хапваш

Наистина много ме зарадва.
Това "задържащо" меню ли е или по този начин сваляш? Направо ти завидях



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторДим (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 13:04



На 45 г. 1.76 м и вече 70 кг!!!!
С едър кокал съм и никога не съм била фиданка дет`се вика, но 63-65 кг си бяха добре.

Сега се замислям, че аз изобщо не мога с такава сигурност и точност като теб да изброя какво ям т.е да опиша менюто си


Принципно не се повтаря ден с ден при мен.
Само сутрините са същите-кафе, цигара. После в офиса пак кафе, но вече с шок. бонбона /така подслаждаме/. Към 11 си остават солетите. 14 ч - отскоро пържолка пилешка, салатка, картофки ок.200г /на фурна/
Вечер - ей тук пък съм затруднена ужасно и може би само на мен ми се струва пощип Никога не се повтаря менюто, защото приготвям за сем-вото и уж като седнем бода салата само, а най-вероятно преди това да съм си набавила необходимото, че и в повече.
Преди в офиса нищо не ядяхме и в 18 ч у нас с чантата влизах в хладилника прегладняла до смърт. Сега от няколко месеца сменихме "ритуала" и съм доволна. Няма го това междинното.
Ти просто ми изброи един ден или ядеш долу-горе това всеки ден?



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Bили]  
АвторДим (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 13:08



Привет Вили,
аз трябва да пия 150 , но една лекарка ми каза да редувам 150,100...заради натоварването на сърцето. Виж пък никой не се е сетил да ми предпише лекарство. Ще потърся инфо за тази Бизогама и ще си го предпиша сама ако трябва.
И ти ли качи кг или мина на такъв режим профилактично?
А със здравето как си?



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Olli]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 13:45



Ами така си поддържам моите 65 кила. И верно, че си хапвам повечко, но пък представи си, ако освен изброеното си хапвах баница, тортичка или там разни бисквити, бонбони за десерт! Откъде да си представиш като не ме познаваш

Сега се стремя да намаля още въглехидратите, приключих с боровинките (изядох ги вече), ще трябва да понамаля и салатите, а като се гледам и млечните са в повечко. Днес съм по-добре с менюто и усещам, че мога да си контролирам лакомията.
Закуска
50 гр кисело мляко с 2 лъжици смляно ленено семе, канела за вкус и 1ч.л. сметана.
кафе + цигари

закуска 2
Чай билков без захар (не употребявам захар в напитките), извара с маалко зехтин,копър, напъхана в 2 доматчета (малки), едно резенче бекон - 10 гр.
Обяд
200 гр ребърца (това с костите) на скара, гарнитура (в заведението се води 1 лъжица, ама тя като бъркало за конфитюр)свежа салата (домати, краставици, пипер, магданоз) без мазнина и сол
За следобед имам от вчера 20 гр. орехи.
Ако не ми мине котка път за вечеря (след Пилатеса) съм приготвила пилешко филе 150 гр порцията готово завито във фолио и само ме чака да го пъхна във фурната и гарнитура броколи и сос от сметана и синьо сирене, обещавам в моята порция само една лъжица!



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дим]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 13:54



Много си добре даже! Ако включиш малко спорт и масаж ще е супер! Аз съм по-зле 44 г 165/65 , ама не ми личат (годините де

).
Това беше вчера, всеки ден е различно. Основно гледам месо и зеленчуци, ама се поувличам в количествата, че като ми се прииска бисквитена торта си хапвам пържолка.
Пък и вчера бях на фитнес - 10 мин кростренажор интервално, 30 мин малко тежести и уреди, упражнения за корем и завърших с 15 мин кростренажор.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторДим (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 14:06



Абе мацки сме отвсякъде, шъ му съ невидеши


Ай да сме здрави!



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дим]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 14:38



качих много килограми. На 11.05.08г. бях 160см./73 кг. и от 12.05.08 започнах диета. Сега съм 66 кг. но ме притеснява как ще се ми се отрази на здравето. Освен Хашимото съм и с 1 бъбрек.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дим]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 14:41



Малко се отплеснах, това с мерките, го отработих защото преди си хапвах на крак, докато готвя опитам 1 лъжица, бръкна в хладилника за нешо и си хапна малко, после на масата малко оттук, малко оттам, в службата вечно някакви почерпки - тук бонбона, там фъстъчки и дребни сладки. Все смятах че ям толкова малко пък съм дебела! Лутах се от диета на диета - глад, зелева супа (мн ми е кофти даже като си спомня), моно диета, Аткинс ( с него отслабнах 18 кг), и много други. Сега поне знам, че ям много

.
Но една сутрин, преди години, докато си пиех кафето реших да опиша всичко, което консумирах предния ден, четях го в някаква статия и ужааааааас направо се изумих от калориите, главно от боклучави храни, които съм приела! Купих си домакинска везна и започнах да тегля и да смятам, сега вече мога да преценя на око основните храни като грамаж, а и чета етикетите - сирене опаковано 200 гр., значи като го резна на 4 - 50 гр.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 14:48



Точно това исках да кажа - достигането да правилната диета е съвсем индивидуално, винаги се предхожда от много лутане, докато не се погледне съвсем сериозно на проблема и се стигне до режим. Отначало е трудно да не "похапваш", да планираш, да мислиш за всяка хапка, дори да разбереш кои храни са за теб, но идва момент, в който не ги усещаш тези неща.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Olli]  
АвторBили (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 14:57



Аз бях по зле и от бременна. Каквото видех за ядене, трябваше да го опитам. Но трудно беше само първата седмица.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 15:28



Това с двете нули, не означава, че си забавяш метаболизама. Просто си е въпрос на перисталтика, с такъв ефект при мен е приема на ориз, разни каши с брашно, банани, мушмули, дренки. Просто плодовете са с повече фибри, нискокалорични са, но това не значи, че като ядеш само плодове и ходиш редовно в тоалет си забързваш метаболизма. Напротив тъй като са нискокалорични, а и действат диуретично, а организмът е устроен перфектно - при екстремни ситуации забавя метаболизма за да се защити. Именно това е йо-йо ефекта, веднъж сме забавили метаболизма с прием на малко калории и той се е научил да изгарря много малко, минаваме на нормално хранене и какво ? - той продължава известно време да си гори малко, а получава повече - разликата се трупа като запас за следващия път като решим да го наказваме с глад

. Фибрите не се усвояват от организма, но пък действат добре на перисталтиката, затова винаги съчетавам протеини със зеленчуци, често си слагам смляно ленено семе (полезните свойства на лена се знаят от време оно) в киселото мляко.



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Дим]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 15:40



В отговор на:

Абе мацки сме отвсякъде, шъ му съ невидеши




Ами и аз това казвам! Че като сме и закръгленки имаме и по-малко бръчки!
Изобщо - безподобни убавици!



Тема Re: Страх те е и с право, 5 кг. ли каза?нови [re: Bили]  
АвторДим (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 15:55



Не съм лекар, не съм и много вътре с диетологията и метаболитните процеси.../виж Безподобна и други момичета колко са в час/...но мисля, че не трябва да прекаляваш с отслабването и също така ми се струва, че е доста бързичко - това са 7 кг за 20 дни! Внимавай! Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.