Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Моля за съветнови  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 11:31



Трета седмица съм на плодове и нищо,нито грам надолу. В момента съм 70 кг,поне 5 да сваля,не смея да мечтая за повече.Сигурно някъде греша.Миналата година по същия начин свалих 10 кг,а тази защо не се получава не разбирам.Моля предложете някаква ефикасна диета.Дюкан не ми допада.Не мога да ям месо,за това и се насочих към плодовете.Вероятно имам проблеми с метаболизма тъй като годините ми са повече-56,а съм висока само 1.53.Благодаря на всички,които ще се отзоват!



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 11:44



Това не е възможно...
Плодовете по Лидия Ковачева ли са - от 500 до 800 г дневно? И нищо друго, освен билкове чайове и по малко мед?



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторДИETOЛOГ (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 11:54



Плодовете са само въглехидрати, а точно от тях се дебелее. Аз се чудя как не сте нагоре.. Като се има предвид, че от натрия в плодовете се губи от 1 до 5 килограма вода от тази диета, то следователно сте качили 2-3 килограма мазнини само от въглехидратите в плодовете. Метаболизмът ви в момента е страшно забавен от безбелтъчната диета. За да се възстановите ви трябват години, ако изобщо това се оправи. Оттук нататък прогнозата за сваляне на някакви килограми е минорна, ако ме разбирате. Единственият начин е спорт и много белтъчини от животински произход, за да поправите почти непоправимата грешка от тази изключително неправилна, грешна и глупава( най-меко казано) диета! За съвети се свържете с всеки един завършил висше колега диетолог !



Тема Re: Моля за съветнови [re: ДИETOЛOГ]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 12:01



Глупости на търкалета...
Аз лично с плодове свалих 14 кг за два месеца.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 12:18



Да, точно така.Резултат никакъв.



Тема Re: Моля за съветнови [re: ДИETOЛOГ]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 12:22



Ужас!Да разбирам ли ,че трябва да мина на месо-пилешко,пуешко-варено или печено?Може ли салати,домати,краставици,моркови?



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 12:34



Не го слушай този "диетолог" - самият му маниер би следвало да ти е съмнителен. Никой истински терапевт не подхожда с всяване на страх и ужас у хората.

Наистина не разбирам как може да не сваляш след три седмици лечебен глад, просто е невероятно. Малко след първоначалните 20 дни направих още една седмица на плодове, през която далеч не свалях така стремглаво, но все пак махнах килограм-два. Би следвало да знаеш за съществената роля на движението - ежедневни разходки от порядъка на 10+ километра плюс гимнастика.
Колкото до "рисковете" за организма - ще спомена само, че вече не правя по две инхалации за астма на ден, а по една, а лекарствата за алергия и синузит изхвърлих - докато хората тепърва си ги купуват в пика на полените.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 13:08



И аз се чудя!Миналата година имаше страхотен ефект.Със спорта обаче съм зле.Хич ме няма.Единственият "спорт" е ходенето пеша,но не и 10 км.Само 2-3 от нас до работата и обратно.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 13:31



Аз бях така като теб преди години, но все пак прогладувах 20 дни и свалих 7 килограма (от 64 на 57) - които после не върнах двойно, както много тук разправят. В интерес на истината, ядях безразборно и за две години върнах три кила.
Спортът обаче е същностна част от лечебния глад, успехите без него са действително съмнителни. 2-3 км ходене пеш граничи с обездвижване.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 13:45



Добре.Благодаря за подкрепата!Продължавам напред и ще пиша за резултатите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.