Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Моля за съвет  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 11:31



Трета седмица съм на плодове и нищо,нито грам надолу. В момента съм 70 кг,поне 5 да сваля,не смея да мечтая за повече.Сигурно някъде греша.Миналата година по същия начин свалих 10 кг,а тази защо не се получава не разбирам.Моля предложете някаква ефикасна диета.Дюкан не ми допада.Не мога да ям месо,за това и се насочих към плодовете.Вероятно имам проблеми с метаболизма тъй като годините ми са повече-56,а съм висока само 1.53.Благодаря на всички,които ще се отзоват!



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 11:44



Това не е възможно...
Плодовете по Лидия Ковачева ли са - от 500 до 800 г дневно? И нищо друго, освен билкове чайове и по малко мед?



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторДИETOЛOГ (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 11:54



Плодовете са само въглехидрати, а точно от тях се дебелее. Аз се чудя как не сте нагоре.. Като се има предвид, че от натрия в плодовете се губи от 1 до 5 килограма вода от тази диета, то следователно сте качили 2-3 килограма мазнини само от въглехидратите в плодовете. Метаболизмът ви в момента е страшно забавен от безбелтъчната диета. За да се възстановите ви трябват години, ако изобщо това се оправи. Оттук нататък прогнозата за сваляне на някакви килограми е минорна, ако ме разбирате. Единственият начин е спорт и много белтъчини от животински произход, за да поправите почти непоправимата грешка от тази изключително неправилна, грешна и глупава( най-меко казано) диета! За съвети се свържете с всеки един завършил висше колега диетолог !



Тема Re: Моля за съветнови [re: ДИETOЛOГ]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 12:01



Глупости на търкалета...
Аз лично с плодове свалих 14 кг за два месеца.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 12:18



Да, точно така.Резултат никакъв.



Тема Re: Моля за съветнови [re: ДИETOЛOГ]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 12:22



Ужас!Да разбирам ли ,че трябва да мина на месо-пилешко,пуешко-варено или печено?Може ли салати,домати,краставици,моркови?



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 12:34



Не го слушай този "диетолог" - самият му маниер би следвало да ти е съмнителен. Никой истински терапевт не подхожда с всяване на страх и ужас у хората.

Наистина не разбирам как може да не сваляш след три седмици лечебен глад, просто е невероятно. Малко след първоначалните 20 дни направих още една седмица на плодове, през която далеч не свалях така стремглаво, но все пак махнах килограм-два. Би следвало да знаеш за съществената роля на движението - ежедневни разходки от порядъка на 10+ километра плюс гимнастика.
Колкото до "рисковете" за организма - ще спомена само, че вече не правя по две инхалации за астма на ден, а по една, а лекарствата за алергия и синузит изхвърлих - докато хората тепърва си ги купуват в пика на полените.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 13:08



И аз се чудя!Миналата година имаше страхотен ефект.Със спорта обаче съм зле.Хич ме няма.Единственият "спорт" е ходенето пеша,но не и 10 км.Само 2-3 от нас до работата и обратно.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 13:31



Аз бях така като теб преди години, но все пак прогладувах 20 дни и свалих 7 килограма (от 64 на 57) - които после не върнах двойно, както много тук разправят. В интерес на истината, ядях безразборно и за две години върнах три кила.
Спортът обаче е същностна част от лечебния глад, успехите без него са действително съмнителни. 2-3 км ходене пеш граничи с обездвижване.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 13:45



Добре.Благодаря за подкрепата!Продължавам напред и ще пиша за резултатите.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 13:50



Успех! Ако не си прочела книгите на Лидия Ковачева - направи го. Ще се сдобиеш с яснота, увереност и сили.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано26.05.08 14:20



Пробвай диета без въглехидрати след 4 часа, ше има ефект и то поразителен.
А и не натоварва психиката, аз примерно ше почна да пея песента на плодчетата след 1-2 дена само на плодове.


Make money, not war!


Тема Re: Моля за съветнови [re: drishko]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 14:32



Плодовата диета не натоварва психиката, а точно обратното. Ако я натоварваше, религията нямаше да препоръчва пости и глад за духовно пречистване.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 15:55



В отговор на:

Плодовата диета не натоварва психиката, а точно обратното.



Това е твое мнение.
Моето е съвсем противоположно, аз съм гладувала и съм била свидетел на гладувания на мои познати.

В отговор на:

Ако я натоварваше, религията нямаше да препоръчва пости и глад за духовно пречистване.




То гладуването май е нещо като изкуплението и като самобичуването при католиците.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
АвторШишo-бakшишo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 16:28



Няколко пъти съм карал пълният цикъл (20 дни плодове) по метода на ЛК и резултата винаги е 10-11 кг, като първите 6 дни свалям почти по килограм на ден. А плодове си хапвам, не се ограничавам въобще - по 1 - 1,5кг. на ден! Лечебният "глад" е най-хубавото нещо което съм правил и продължавам да правя за тялото си, след него съм като прероден!
... и много се смея на "диетолози" като онзи по-нагоре по темата.





Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Авторblack_berry (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 17:02



Ира,
Първо да вметна че не претендирам че разбирам кой знае колко от диети и т.н. Но все пак ще се изкажа



Всеки организъм си е различен. На един помага едно, на друг друго. Един сваля по-бавно, друг по бързо и т.н. Затова моят съвет е да следиш сигналите на тялото си. Пробвай няколко различни типа диета. Примерно тази ня Дюкан или ниско въглехидратна и виж как ще се почувстваш. Ако с нея сваляш значи тя е за теб.

Ако и тя не помага, пробвай нещо друго. В смисъл примерно някакво разнообразно ограничено и балансирано хранене.
Идеята ми е че чрез метода на изключване ще можеш да разбереш кое наистина ти влияе добре и се преработва бързо от организма ти.
Успех!



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
АвторШишo-бakшишo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 17:08



п.п.
.... и не спортувам.
Не съм наднормен, "гладувам" за здраве. Слагам "глад" в кавички, защото това е абсолютно неумесна дума. Неудовлетворената нашенска лакомия се бърка с глад. Бил съм в страни от 3-я свят ... и представа си нямате какво е глад ... не дай Боже ...



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
АвторBecи (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 17:18



Здравей, искам да ти кажа, че ще ти е много трудно да зпазиш килограмите си след края на диетата. Аз също съм я прилагала, но ефектът не е особено дълготраен. Най-доволна съм от едни продукти, с които успях да сваля 14 кг. преди 1 година и след това не съм мръднала. Ако искаш повече инфо за тях, можеш да ми пишеш на b.nikolova07@abv.bg



Тема Re: Моля за съветнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 17:25



Без съмнение е свързано с голяма психофизическа дисциплина и, както сто пъти сме говорили, е неуместно да се прилага само за отслабване. За това си има други диети.
Колкото до сравнението със самобичуването - ако човек усеща гладуването като принуда, няма никакъв смисъл и причина да го прави.
Ето още по темата:

Редактирано от insightflow на 26.05.08 17:44.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Becи]  
Автор insightflow (член)
Публикувано26.05.08 17:31



Много е лесно да се запазят килограмите, ако след това се мине на 90% вегетариански и най-добре суровояден режим с ограничаване на количеството храна. Ако това няма да се спазва, по-добре човек да се насочи към друга диета.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Шишo-бakшишo]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 17:46



Няколко пъти по 10-11 кг? Сиреч качваш, сваляш, после пак - незнам не ми се влиза в спор пак, но това не е много добре за организма според мен.



Тема песента на плодчетата:)))нови [re: drishko]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 17:48







Тема Re: Моля за съветнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано26.05.08 17:51



от друга страна, показва колко е неефективна цялата операция, щом се налага често да се повтаря, за да се постигне един и същ резултат.



Тема защо не слушате телата си, раби на силуета?нови [re: Иpa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 17:58



Трета седмица стоиш на плодове, нищо не се случва, но ти упорита, подобно овчица на поле не спираш да тъпчеш една и съща полянка, защо?
Ако се лекуваш, разбирам.
Но ти искаш да отслабнеш- ей това не го разбирам.
Организмът ти казва- Ира, момиче, не ми е гот да ми подаваш въглихидрати по това време на годината, знам ли.Дай да минем на постна риба, на салати, на сурови ядки и ще видим, а?
Ама ти не го слушаш.
Така си мисля аз, а може и да греша.
Обнадеждена също не е фен на месото, на умрелите работи изобщо, но това не значи, че дорде е жива ще преследва Адам с ябълки, ако ме разбираш какво ти казвам.Просто ям оново, което чувам, че иска тялото ми и ако съм умна мацка ще изживея оставащото ми време в кондиция и умнота, ако да се слушам.
Едно е да са плодолекуваш, друго да отслабваш.Аз ти предлагам да отслабнеш ето така.
- много пресни зеленчуци във всякакви всевъзможни комбинации от салати, подправени с листни подправки и други, фантазия да имаи
- сурови ядки и семена
- варива, без да се увличаме
- телешко месо и риба, може и пилешко- ти реши
- разни неща по фурни и задушени благини от зеленчуци, няма как да останеш гладновата, сигурна съм

и още...на 56, не искай от тялото си невъзможното, искай да си здрава и да не пречиш на товя тяло да си върши работата.

така, бях ли достатъчно назидателна със своите 37 години, май бях:)

Просто бавно, славно и стига ексцесии- аз не знам си какво, тя не знам си какво





Тема Re: Моля за съветнови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторШишo-бakшишo (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 18:00



Разтоварвам се средно по веднъж годишно, след това малко по малко си отпускам душицата

и до следващото гладуване пак понатрупвам килцата.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Blake]  
Авторyбeдeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 20:07



ДИЕТОЛОГът е прав!!! С плодове само качваш мазнини! Вкусни са, наистина, и тъкмо сега им е сезонът, но... изборът е твой! Без животински белтъци и с толкова ужасно много въглехидрати няма да свалиш, а дори ще качиш. А дори и да смъкнеш някое килце - после ще наваксаш и премия отгоре. Яж пилешко, риба, извара, краставици, зелена салата, яйца - пък да видим няма ли да свалиш! хем ще си нахранена, хем ще се вталяваш. Истината е в белтъците и липсата ( или поне да са мнооого ограничени ) въглехидратите! Слушай диетолога! И без плодове се живее, повярвай :). Може да си позволяваш лимони без притеснение :). Успех :)!



Тема Re: Моля за съветнови [re: Blake]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 22:20



Помня една приятелка как разказваше, че изяла портокалите с корите, просто определените за деня плодове, които си е взела за работа са свършили....
Ужас!!!


Беше отслабнала верно, но всичкия питаха дали не е болна, прежълтяла, със сенки под очите. После пак си напълня де. Да си призная и аз съм минала по пътя на това гладуване с плодове (сори ама за мен си е гладуване) и не само през него. И все още се изкушавам да метна някаква драстична диета или пък да отида на дебелариуми кат` стана една мандама! Чета и Дюканките и им се възхищавам, толкова са упорити, а и не са агресивни пишат си в темата без да нападат другите режими, а уж месото пораждало агресия .
Едвам се удържам, но обнадеждена е права, би трябвало да съм вече достатъчно разумна на моите години.
Днес изрових това:
От интервю с Калоян Колев
Не препоръчвам на никого да сваля от теглото си повече от 20 на сто за една календарна година, защото не е здравословно. Когато се сваля много и рязко, стената на кръвоносния съд изтънява, силно се амортизират ставите заради отлаганията от токсините, които организмът не е успял да изхвърли, натрупват се шлаки, и за това мисля, че тук не е толкова важно колко килограма ще свалиш, а как ще ги свалиш и с ясното съзнание дали го правиш само заради добрата фигура или го правиш заради здравето си. Мисля, че здравето е най-ценно и тепърва хората в България ще започнат да се убеждават в това.






Тема чета те внимателно, ти си фин човекнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 22:49



и ми харесва как комуникираш с останалите, определено:)

Всъщност е точно така, понякога хората, които почувстват резултатите от някой определен режим изпитват еуфория и изгубват границата, но после се връщат при нас, винаги.
Самата аз не помня да съм била крайна, но пък и преминах през доста режими и трябва да кажа, че всеки работи, когато имаш цел и си уцелила точният момент, защото продължавам да твърдя, че за всяко наше действие има определен момент, който не бива да бъде насилван.
Смело заявявам, че с плодове се отслабва по-трудно и по-бавно, както и по-скучно.Така е за мен, за другите е различно, защото сме различни хора и притежаваме различни тела и вкусове.
С БВД за първите дни свалих девет килограма за отрицателно време и доста бързо дръпнах, голям фурор беше...и голямо лошо ми стана после, защото имам тъжен мозък, нещастни мисли и като се лиша от серотонинов приток от въглехидратите и става мацано.
После се плакнах със зелева супа, голяма смях- извади, прибери в хладилника- аз я гледам смръщено, тя мен още повече.Комай отворя разколебано тенджерата и половинката ми подозрително, но възпитано веднага ми забие въпрос "Миличка, да не се изпусна нещо?!"...и луп, в тоалетната.
После японска диета, после НВД, после средно и какво ли още не...след това реших да мина на онова, което иска тялото ми и така...после при д-р Емилова- за там имам две теми пускани и няма да товаря тази.

Зная само, че за всеки от нас най-добрият е онзи режим, който сработва и аз не мога да гарантирам, че онова, което извая моето тяло ще стори същото с на останалите, но мога да гарантирам, че докато отслабвах от 115 на 60 кг. по пътя не изядох ни един човек, не обидих ни един и бях в едно добро настроение, кондиция и забележете, надежда:)
Сега, друга тема е че свалените килограми не промениха естеството на някои лични аспекти, но това е съвсем друга тема.Въпроста ми бе, че аз останах светло и усмихнато същество и искам всички да бъдем такива, защото никоя диета не заслужава спор, който да ни накара да си пуснем ръцете!

И сега специално за теб, Безподобна възпитана жено, създаваш ми удоволствие на очите и сърцето да те чета, благодаря





Тема Re: обнадежденанови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 23:47



Благодаря, много се радвам, че продължаваш да пишеш, дори и след като се пребори с излишните килограми.
И наистина се старая да се вслушвам, както често казваш от какво има нужда организма ми, но май той окончателно се е объркал от всичко на което съм го подлагала. Гледам едно парче козуначено руло с препечена коричка, филирани бадеми и пълнеж от мармалад, едно такова ароматно, кехлибарено и ЗНАЯ, че не ми е необходимо и няма да ми даде кой знае какви полезности - бяло брашно захар, мая, оцветители и най-страшното е че опитам ли го не мога да спра. Това е психиката на повечето пълни хора, имам предвид такива като мен, които са си били пухкави сладки бебета, след това закръглени девойки, а в последствие и дебели жени. Най-голямото ми постижение е че успях да не заглуша този глас при сина ми. Той дейстивително чува какво иска организма му и може би това е пътят, той пък да го предаде на своите деца.



Тема Re: Моля за съветнови [re: ДИETOЛOГ]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано27.05.08 00:00



Най-сетне едно повече или по-малко разумно мнение от професионалист. Лично аз не съм убеден, че в плодовете се съдържа повече натрий, отколкото калий, освен това вода се губи при прием на калий, а не на натрий. С това, че яденето само на плодове е глупаво съм абсолютно съгласен. Продава се соев протеин, той успешно може да замества месото и рибата за известно време.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема това са различни неща,нови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 01:13



козуначеното изкушение е нещо, което неиска организмът ти, а мозъка...и то по-скоро онова, което задвижва още по-издълбоко нещата, емоциите:)
Когато казвам да слушаш организма си, имам предвид да го слушаш, когато си излязла на някакъв режим и искаш да отслабнеш- тогава присядаш на близката полянка, облъкатяваш се на колянце и гледайки ту небето, ту пеперудите решаваш какво точно е най-доброто за теб в този момент като храна.
Но нека не бъркаме нещата, няма хранителен режим, който да почива на козуначено руло с филирани бадеми и шоколадови стърготини и крем-карамел, а после ауу, колко съм дебел, защото така или иначе е ясно, че щом е режим, значи има лишение и има ли лишение, значи има глад.По себе си зная, не почувствам ли лек глад, значи не топя.Но се слушам и се познавам вече:)
И като каже някой, аз не мога да пазя диета, защото не мога да стоя гладна, ами няма диета, от която да не изпитваш лишение, просто няма такава.Защото то можеш да изядеш килограм банани и вместо да отслабнеш днес със 100 грама, да качиш 1 кг. или пък да изядеш щафета салам с пет домата и оригвайки се за финал, извинете, да речеш, воала днес бях на НВД, да бе.
Така, че крайностите никому не са нужни, а умереностите са най-трудно постиживи, зная

Щом си на режим, има глад, но нека не се припада и да се изпада в бяло и черон само.

Ако пък знам за какво говорех и какво шсках да кажа....пойду ложиться спать



Тема Re: защо не слушате телата си, раби на силуета?нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 09:15



Благодаря!Наистина овча работа,но се бях заинатила.Вече не мога да гледам ябълки!!!!Разбрах те,ще включа пилешко, зеленчуци.Риба не обичам,макар,че съм дунавско чедо.Вчера срещнах една позната,която с "мръвки" е успяла да свали 6 кг.Изглеждаше толкова добре,че и завидях.А аз-три седмици гладна и дебела!Ще пиша пак.И благодаря на всички,които се отзоваха.Научих полезни неща от това ,което прочетох.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 08:55



Днес се качих на кантара и каква радост!Минус 3 кг ,ей така изведнъж!Продължавам в същия дух.Вече имам стимул.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано29.05.08 09:36



Страхотно


А кой ден гладуване ти е и как се чувстваш физически?



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 11:16



Три седмици.Физически съм много добре,бодра съм,работоспособна и с добро настроение.Сега мисля да сменя плодовете със зеленчуци.Мислиш ли ,че е добре или да продължавам на плодове?



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано29.05.08 11:29



За три седмици си направила едно лечебно гладуване. Не продължавай, а се захрани - точно както пише тук:

ЗАХРАНВАНЕ - ВЪЗСТАНОВИТЕЛЕН ПЕРИОД
Това е един твърде важен момент след проведените гладни дни за получаване на добър ефект от лечението.
Със спиране на храненето уморената храносмила¬телна система е в почивка, като й се дава възможност за очистване, лечение на допуснатите увреждания, а успоредно с, това и възстановяване. Това е бавен про¬цес, който изисква търпение, време и разбиране. Сто¬махът и цялото храносмилане са прекратили своята дейност. И те постепенно трябва да бъдат върнати към нормалната си работа.
При дължина на курсовете 10-15 до 20-25 дни възс¬тановителният преходен период може да бъде ограни¬чен до 10 дни при услилие, че след това следва пълно¬ценно природосъобразно хранене, но строго ограниче¬но по количество.
Но ако се касае за по-сериозни заболявания или е проведен по-продължителен разтоварителен курс, пе¬риодът на захранване може да бъде удължен. Въпреки приетата храна организмът все още продължава да прави усилия за чистене и елиминиране на чуждите му субстанции и патологични отлагания и затова не бива да му се пречи. Трябва добре да се разбере, че
ЗАХРАНВАНЕТО Е НЕРАЗДЕЛНА ЧАСТ ОТ РАЗТОВАРВАНЕТО.
С особено внимание трябва да се следи за възста¬новяване на работата на стомаха, което често става
бавно и изисква повече време. При приемането на храната не бива да се чувства болка, тежест или друг някакъв дискомфорт, а само лекота. Важно изискване е и доброто сдъвкване - трябва да се следи за все¬ки залък. Да се следи и за предпочитанието на прие¬маните и включвани храни.
Ако веднага след възстановителните дни се пре¬мине на пълноценно хранене или се включват храни от животински произход, то всичко постигнато с глад¬ните дни може не само да бъде разрушено, но и да се появят и допълнителни увреждания.
При случаите, в които не е постигнат лечебен ефект, се оказва, че единствената причина е неправилното захранване с включването на повече или на неподхо¬дяща за момента храна. Точно тук самоконтролът и дисциплината трябва да бъдат на висота.
Гладът, приложен независимо под каква форма -по-строга или по-омекотена, никога не може да навреди. Но появи ли се неразбиране и липса на контрол при зах¬ранването, за оздравяване не може и да се мисли. По този повод д-р Ото Бухингер казва: „Дори лудият може да гладува, но само умният знае как да прекъсне глада и да се възстановява..." При включване на храните
ГЛАВНИЯТ ПРИНЦИП Е ПОСТЕПЕННОСТТА.
Този принцип трябва да се спазва и като количест¬во на приеманата храна, и като качество на включени¬те различни продукти.
Първата храна, която е уместно да се включи след плодово-чайния режим, са зеленчуците в сурово състо¬яние, може и плодове, които до момента не са били поемани. При включване на зеленчуци с по-твърда структура (моркови,, целина, ряпа, червено цвекло и други) е добре те да бъдат настъргани на ренде или обработени с миксер. Към стомаха те трябва да бъдат препращани в подходяща форма.
Храните се включват в малки количества, като всяка новоприета храна измества вземаните до този момент плодове и чайове. Необходимо е да се следи за постепенното възстановяване работата на стомаха
- той трябва да започне да функционира нормално.
Малките количества, вземани в началото, посте¬пенно се увеличават, като се приемат във вид на сала¬ти, подправени с лимон, а впоследствие и с растителни масла. След като суровите зеленчуци са добре приети от органите на храносмилането, следва да бъдат вклю¬чени варените картофи, пасирани като рядка каша, без сол и мазнина. След нормалното приемане на кар¬тофите могат да се включат и други храни като овесе¬ни ядки, качамак, булгур, черен хляб. Успоредно с тях, но също постепенно и в началото на малки количества
- задушени зеленчуци, постни супи, ядки, орехи, ба¬деми. Може да се включат и 1-2 лъжици кисело мляко като застройка на супата. Докато трае лечебният пери¬од на разтоварителния режим, млечните продукти са ограничени и в минимални количества.
В първите дни на захранването се яде често, но по малко. С напредването на дните и с увеличаване на количеството на приетата храна се увеличават съ¬ответно и междинните интервали, като постепенно се достига до четирикратно хранене. Солта се включва едва след 6-7-ия ден.
От диетата се изключват месото, месните и рибните консерви, майонезата, сладкарските произведения, пастите, тортите, бисквитите, шоколадът, вафлите, бонбоните. Захарта се сменя с мед. За алкохола и цигарите е ясно от само себе си. До края на възстановителния период се оформя четирикратно хранене с предимство на растителната храна. Суровите плодове и зеленчуци трябва да бъ¬дат две трети от дневната храна.
Тъй като много лесно се губи контрол над приета-
та храна, било под влияние на появилия се апетит или под влияние на обикновена лакомия, и количест¬вото на храната се превишава, организмът веднага ре¬агира с
ОТОЦИ ПО ГЛЕЗЕНИТЕ
или по други части на тялото. Трябва добре да се за¬помни, че стомахът трябва да се щади, да му се даде възможност постепенно да възстанови нормалната си дейност, тъй като по време на разтоварването, когато не е бил ангажиран с обичайната си работа, той е поел очистване и възстановяване на своите тъкани, както и на цялата храносмилателна система. Сменена е и ней¬ната функция. С включването на новата храна факти¬чески се пречиства този очистващо-възстановителен процес, който не е доведен до своя край. Ние съзнател¬но трябва да накараме стомаха да поеме обичайната си работа. Често приетата храна не само предизвиква бол¬ка, но и се връща.
Количествата, които може да приеме стомахът, са малки. Превишаването им става лесно, тъй като с при¬емането на храната може" да се събуди голям апетит. Точно тук е необходим контрол. Пренебрегне ли се той, едни от неприятните последствия са точно- тези отоци, които се появяват по глезените на краката.
Отоците могат да се появят и под очите, както и по други части на тялото. Мярката срещу тях е моментал¬но спиране на храненето за 1-2 дни. След като се вклю¬чи отново храната, тя трябва да бъде леко намалена. С превишаването на приетата храна не само през перио¬да на захранването, а въобще през целия интервал на хранене може наново да се появят болки по болните места. Има ли връщане на болките, значи храна¬та е в повече от това, от което се нуждае орга¬низмът в момента. Подходът е същият - веднага се спира храненето за 1-2 дни до утихване на болката, след което приеманата храна леко се ограничава.
Нека се запомни като основно правило, че след прилагането на която и да е форма на гладолечение (по-строгата или по-омекотената) завинаги
ДНЕВНИЯТ ПОРЦИОН НА ХРАНЕНЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ НАМАЛЕН.
В целия цивилизован свят болестите на храносми¬лателната система са нещо обикновено и разпростране¬но. Има ли заболяване, има и несправяне с храносми¬лателния процес и колкото по-дълбоки са уврежда¬нията, толкова обработката на храната и аб-сорбирането й са намалени. С провеждане на курсо¬вете на гладолечение храносмилателният процес се подобрява, абсорбирането също. За задоволява¬не нуждите на организма вече е необходимо по-малко количество храна. С пълното нормализиране функциите на храносмилателните органи, с възвръща¬не на здравето желанието за храна е по-огранйчено, апетитът е в нормалната си форма и стремежът е към естествените продукти на природата.
След приключване на гладните дни храната добива особена сладост. Изострените вкусови рефлекси я усещат много по-пълноценно и съвсем скоро може да се появи силен апетит. Не се ли контролира, като се ограничава приеманата храна, може да се стигне до тежки последст¬вия. Волята винаги трябва да бъде нащрек при опреде¬ляне порциите на приеманата храна. Още веднъж ще повторя, че гладът, провеждан в каквато и да е фор¬ма, никога не може да навреди, но грешките при захранването могат да бъдат фатални. Там, къде¬то е постигнат лечебен ефект, той не само ще бъде уни¬щожен, но ще се появят и допълнителни усложнения.
За улеснение на читателя, а и за по-голяма ясно¬та следва
ЗАХРАНВАНЕ: ВЪЗСТАНОВИТЕЛНИЯТ ПЕРИОД В ДНИ.
ПЪРВИ ДЕН: Освен взиманите до момента плодо-ве, чай и мед, могат да бъдат включени зеленчуци в суровия им вид. Те изместват част от плодовете, кои¬то са били включени в часовете за храна -- обяд и вечеря. Подбират се тези зеленчуци, които ни пред¬лага сезонът. Пролет - зеленолкстни, лятото - дома¬ти, краставици и т. н., зимата - зеле, моркови, ала-баш, гулии и пр. Внимава се да са добре сдъвкани, като при затруднения трябва да се използват рендето или миксерът. Зеленчукът се ползва без подправки. През останалото време се- употребяват плодове й чай.
-ВТОРИ ДЕН: Освен суровия зеленчук към обяда и вечерята се добавя варен картоф. Сварява се един кар¬тоф (средна големина) - почистен и нарязан в повече вода... Когато е добре уврял, се пасира и се разделя на две порции, като едната се добавя към обяда, а другата -към вечерята. Примерно ако към обяда сте включили едно настъргано морковче, листа от маруля, спанак, до¬мат, парченце зеле или нещо подобно, то към него доба¬вяте половинката от пасираното картофче. За вечеря, ако е включено парче зеле, домат, чушка или друг зеленчук, към нея добавете порцията от втората половинка на па-сирания картоф. За подправки могат да се ползват ко-пър, магданоз, лимонов сок или нещо от този род.
Примзрко по часове храненето може да бъде офор¬мено така:
8-9 часа - чай с мед и лимон.
По желание може някакъв сочен плод.
10 часа - плод.
Обяд - пресен зеленчук или някакъв плод и паси-раният картоф.
16 часа - плод и по желание чай.
Вечеря - суров зеленчук във вид на малка салатка от зеле, морков, домат или каквото предлага сезонът и се панира в момента у дома. Към нея се добавя порци¬ята на втората половинка на пасираното картофче. Пре¬ди лягане може един плод или чай.
ТРЕТИ ДЕН: Оформянето на хранителния режим остава същото, само към варения картоф .се добавят и няка::ви зеленчуци - морковче, парче целина, листни зеленчуци или нещо друго, с каквото се разполага, офор¬мено като постна супа без сол и мазнина.
Порциите на супата и салатките леко се увеличават. Салатката към вечерното ядене може да бъде от зеле', морков или домат, краставичка, чушка и магданоз и т. н.
ЧЕТВЪРТИ ДЕН: Вече може да бъде оформено четирикратно хранене.
Закуска - не по-рано от 9 часа - чай с мед и лимон, вода с лимонов сок, настойка от шипки, минерална во¬да или просто само чаша обикновена вода. Може да се включи някакъв сочен плод според сезона.
Обяд - ползва се някаква салата, но като първо меню може да бъде и порция плодове. Ако сутринта сте взели портокал, грейпфрут или грозде, то към обяда могат да се включат ябълки, праскови, резен диня и пр. Включването на зеленчук или плодове зависи не само от вашето желание и вкус, но и от това, с което разполагате през сезона. След това първо меню следва постната картофена или зеленчукова супа, към която може да бъде добавена малка лъжичка кисело мля¬ко като застройка.
Следобедна закуска: някакъв ллод, чай с мед и ли¬мон или просто чаша минерална вода.
Вечеря - порциите на салатите не само леко се увеличават, но се обогатяват, като се прибавя малко парченце лук, счукана скилидка чесън, праз, магда-
ноз, спанак и пр. Супата може да бъде от картофи или някакви сезонни зеленчуци.
ПЕТИ ДЕН: Режимът на хранене остава същият, като се прави преценка как е приета до момента хра¬ната от стомаха. Има ли лека болка, чувство на тежест или каквото и да било дискомфортно усещане, трябва да се внимава в количеството на приетата храна, но ако няма нищо смущаващо, порциите леко се увели¬чават, като към обяда и вечерята могат да се добавят по няколко хапки черен пълнозърнест хляб.
ШЕСТИ ДЕН: Четирикратната форма на хранене се запазва. Оттук нататък може обедната супа да бъде заменена с малка порция овесени ядки, качамак, булгу-рена каша, печена или варена тиква, супа от домати с ориз или нещо подобно. От този ден може да се включи по малко сол.
Вечерята - второто меню след салатата - може да се разнообрази с малки порции задушен зеленчук (карто¬фи, тиквички) или зеленчуково пюре. Хлябът леко се увеличава.
СЕДМИ ДЕН: Четирикратната форма на хранене остава, докато до края закуските остават само с плод и билков чай с мед и лимонов сок. Следи се за всяка реакция на стомаха. Обядът е винаги лек и ограничен, оформен със салатка или плодове и с някаква въгле¬хидратна храна. При сезони с изобилие от плодове обя¬дът може да бъде оформен с порция плодове и един хубав сандвич с пълноценен хляб с малко масло, олио или зехтин, шарена кол, тънки резенчета лук, печена чушка, сирене или кашкавал (в съвсем ограничени ко¬личества). При сезони с изобилие от зеленчуци - мару¬ля, салатка, киселец, спанак, краставичка, домат и пр., докато при вечерята се включва друг вид. В дневното меню могат да бъдат включени и малко ядки.
ОСМИ ДЕН: Четирикратното хранене продължа¬ва, като приеманите порции се увеличават по коли¬чество при положение, че стомахът е в добра форма. Към ползваната храна се включват ядковите расте¬ния - орехи, лешници, бадеми и пр. При вечеря мо¬гат да се включат млечни продукти в ограничено ко¬личество - сирене, кашкавал, извара, прясно и кисе¬ло мляко.
ДЕВЕТИ ДЕН: Включената храна, макар и все още ограничена, е напълно пълноценна. В нея присъс¬тват плодове, сурови и топлинно обработени зеленчу¬ци, ядкови растения, млечни продукти и пълноценен хляб. Предимството е на растителната храна. Вече мо¬гат да бъдат включени фасулът, лещата, грахът, лу¬кът, чесънът, празът, ряпата и всичко, което може да се намери на пазара, отгледано на нашата земя.
ДЕСЕТИ ДЕН: Четирикратното хранене вече мо¬же да мине към трикратно, а по желание и към двук¬ратно - само вечеря, като закуската е единствено ня¬какъв чай, сочен плод или нещо подобно.
С приключване на захранването, за да се задържи постигнатото до момента, не може да бъде върнат ста¬рият начин на хранене. С връщането му ще се върнат и болестите, дори могат да се усложнят.
Първото и основно изискване при оформянето на новия начин на хранене е дневният рацион да бъде ограничен - приеманата храна по количество да бъде по-малка, тъй като асимилативната способност на сто¬маха е подобрена й той се задоволява с по-малко хра¬на. И това ще бъде утвърдено като постоянен навик.
ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ - месо, месни и рибни кон¬серви, сладкарски произведения, бонбони, шоколад, кафе, алкохол, пушене на цигари.


След захранването - яж изключително плодове, зеленчуци, пълнозърнест хляб и риба, като плодовете са сутрин (с чай с мед), зеленчуците, вкл. постни готвени храни - на обед, а рибата - вечер (това ако ядеш 3 пъти на ден, разбира се). Преди всяко готвено яж салата; не яж хляб към рибата. Много са добри и разни сурови ядки, семки, кълнове. Хапвай само когато наистина усетиш глад и органичавай порциите - това е от мен.:)



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 12:08



Благодаря много!Ще следвам съвета ти.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано30.05.08 00:44



Следвай бръмбара и ще нагазиш в ...

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Изyмeн]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 09:00



Защо?Какъв е проблемът?На мен ми е добре.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 09:17



Няма проблем, не ги слушай. И Лидия Ковачева съветва да не обръщаме внимание на разни зложелатели. (А повечето от тях не са решили собствените си проблеми с теглото и здравето.) Добре ти е - това е важното. Ако има проблем, тялото ти ще обади.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано30.05.08 12:45



Аз проблеми с теглото и здравето нямам. Едва ли бих минал и за "зложелател".

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Изyмeн]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 14:13



Какви са мрачните ти прогнози?Напиши повече.Защото аз съм си добре така и не очаквам нищо лошо.Само добри резултати.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано30.05.08 21:04



Въглехидратната диета е ужасен начин за отслабване, може би един от най-нездравословните.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Иpa]  
Автор Blackcurrant (bitter)
Публикувано30.05.08 21:36



Чакай сега - на 27.05, казваш, че ще включиш пилешко, включи ли или продължи с плодовете?

Безумие е това тъпкане с въглехидрати, но ти си знаеш. Не очаквай стабилно тегло нататък.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
Автор Blackcurrant (bitter)
Публикувано30.05.08 21:37



И защо трябва да слуша тебе?
И с какво право определяш кой какви проблеми си е решил?





Тема Re: Моля за съветнови [re: Blackcurrant]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 21:47



За да я предпазя от вампири като вас, които заплашват хората със зловещи последици и ги карат да се тъпчат с токсини.

За това кой е успял в клуб "Диети" и кой има право да дава съвети...нека Изумен да постне една снимка да го видим. Аз моята съм я постнала.

А за това кого ще слуша - тя си знае и си избира диетата. И не е длъжна да слуша заплахи и прокоби.

Редактирано от insightflow на 30.05.08 21:52.



Тема Re: Моля за съветнови [re: insightflow]  
Автор Blackcurrant (bitter)
Публикувано30.05.08 22:38



Ти като какво се изживяваш?
Месия ли, що ли?
Как смееш да наричаш клубарите вампири? Случайно да са ти известни последствията от обиди в клуб?
Нима някой е длъжен да те слуша как обиждаш?
Недопустимо е цялостното ти отношение тук, отдавна те наблюдавам.



Тема ей, ей...момичета и момчета, какви ги вършим сега?нови [re: Blackcurrant]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 09:54



Какви вампири и защо изпадаме в крайности.

Добре, ин..немога да го повторя, е решила леко да се вманиачи и какво, нима и други не изпадаха в крайности и после не им минаваше?Ще й премине и на нея, друг въпрос е че ми прилича като на човек, който е застанал на ръба на пропастта и поклащайки се с безумен поглед припява "омном д-р Емилова", но това е друга тема и аз го казвам с усмивка.
Разбирам да не съм била 115 кг., а съм била, разбирам сега да на съм 60 кг., съм и какво нима си позволих да налагам някому мнението си, напротив просто искам да покажа на всички, че преминах през много дупки и изпълзях, красива и здрава, което е по-важното от красотата.И споделям опита си, нищо повече.
Това се очаква от всички ни тук и призововам към добър тон.
Какво означава това, разбира се за всеки различно, но аз харесвам повечето хора, които пишат тук и когато ми бе най-трудно и баях най-тежка, вие бяхте с мен и сега, когато съм по-лека с половин човек пак съм с вас, защото липсата на килограми не променя отношението ми към този клуб и хората в него.

Искам да сме усмихнати, доброномерени и да не се изнервяме и без друго живеем толкова стресово, че когато си дойдем тук...трябва да се чувстваме по пантофи, нали така





Тема нарушавам принципите си,нови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 10:02



но го правя заради хората тук.

Появи се отскоро и реши, че си месията на диетичното хранене, че единствена съзнаваш кое е добро за останалите и че можеш да налагаш безпардонен тон тъдява?
Ако си решила така, направи една тема с ясно заглавие и я изпиши, няма да ти се месим така, но да подскачаш наоколо като петел и да се репчеш, постнете снимки да ви видим преди и сега е меко казано просташко.

Имаш ли идея през какво преминава един човек, който се ори с надномрено тегло, съмнявам се.С него вървят болести, неудобности и много психичен дискомфорт- какво си се разкрещяла, плеснете си снимките.
Или очакваш след като си сложи своите да те засипем с комплименти колко си красива.Млада хубава жена, толкова, здрава да си, но и по-възпитана щее те замоля.

И някак накрая ще добавя...ако някой тук се държи като вампир, определено това са твоите мнения, подобно енергийни вампири изсмукват доброто настроение в клуба и създават вакуум, който отказвам да приема.

Много се радвам, че си постигнала успех с плодолечението, както диетично, така и по отношение на здравето, но просто не прекалявай.

Няма панацея за "долче вита".



Тема Re: И от мен две думи.нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано31.05.08 14:43



Нормално е в еуфорията си от отслабването, човек да се чувства длъжен да прокламира СВОЯ начин. Това, което прави Инсайтфлоу, е именно споделяне - тя е победител, тя иска да каже на целия свят как е успяла. И да, млада е, затова е донякъде невъздържана. Не считам, че е нужно заради думата "вампир" да налагам наказания. Нито заради агресивното налагане на пустите му плодове.

Инсайт, към теб: виж аз как се въздържам - и на мен ми се иска да крещя с цяло гърло, че вече съм хубава, че това е така от примерно 6 месеца и си удържам постигнатото; ама си го правя само в темата.

(е, почти само).

-----------------
Дюканка в доживотна четвърта

Тема Re: И от мен две думи.нови [re: Dorchester]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 20:22



Адмирации Dorchester!

Отдавна искам да те поздравя за постигнатото, пожелавам ти искрено да запазиш постигнатото, а и вярвам че вече пътят е по-лесен и смятам че изградените навици за този дълъг период ще ти помагат в поддържане на здравословен режим и отлична форма.

Зная, че не е тук темата и се извинявам за спама, но въпреки че не спазвам твоя режим винаги чета Дюканските теми. Някак ме зареждат с позитивизъм и добро настроение, всички сте толкова толерантни и добронамерени, нищо чудно някоя сутрин да помоля да ме приемете като другарче

.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Изyмeн]  
АвторИpa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 09:08



Не съм специалист по диетите.Просто това си беше мое решение и даде резултат . Съжалявам за тези разгорещени дебати,но съветите на insightflow ми помогнаха.Не се явявам като защитник,просто съобщавам реалните резултати.Свалих още 2 кг.Може би за мен е подходящ точно този начин.Благодаря на всички.Научих много неща.Ще пиша как вървят нещата нататък.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.