Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:31 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Търся съвети,от хора спазвали диетата-японско чудонови  
Авторdebelanka (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 16:25



Аз съм студентка и около 2 месеца съм ваканция в къщи и много започнах да хапвам съответно и да качвам.Искам да почна то утре диетата японско чудо.Ще бъда мнго благодарна,ако ми кажете какви резултати сте постигнали с тази диета и ако ми дадете съвети.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японско чудонови [re: debelanka]  
Автор doria (непознат )
Публикувано21.01.08 14:14



Бях в твоето положение преди 6-7 г. Спазвах диетата съвсем стриктно и реших да допълнително да посещавам 3 пъти седмично фитнесклуб - както и за раздвижване така и за отслабване

.
Това добре - но на четвъртото посещение в залата /8-я ден на диетата/ ми беше толкова слабо, че едва се качих по стъпалата камо ли да правя упражнения.
Спрях фитнеса - но въпреки това за 14 дни свалих 8 кг.
След като започнах нормално да се храня / доколкото може един студент/ си върнах 2кг. Постигнатите 52/53 кг ги поддържах без проблем докато родих сина си - четири години след диетата.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японско чудонови [re: doria]  
Авторpetiof4eto (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 21:39



Благодаря много.Аз днес цял ден стриктно и на вечеря хапнах и маслинки и риба и малко пастичка

И утре нов опит ще направя.Стискайте палци



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японско чудонови [re: petiof4eto]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 00:27



В какво се състои тази диета?



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Лили]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано04.05.08 13:27



Яде се почти само риба, пиле/телешко, яйца, зеле, моркови и плодове - всичко в доста ограничени количества. Не се ползват сол, захар и подправки; пие се само вода и кафе.


От днес започвам диетата при тегло 52 кг, ще пиша резултат.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автор Бeзпoдoбнa (Убавица)
Публикувано04.05.08 17:03



До колко кг смяташ да стигнеш, та 52 са чудесни, просто се опитай да ги задържаш и може би да включиш някаква гимнастика за стягане или масажи за да се поглезиш и наградиш какво повече? Японското чудо е с прием на много месо и яйца, а плодовете са доста малко, не мисля, че Емилова би одобрила





Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано05.05.08 03:15



Днес се премерих и се оказа, че не съм 160, както си мислех, а само 157 - така че при 52 кг формите са...хммм, меко казано, закръглени.

Била съм 46 преди доста години и тогава изглеждах перфектно.
Месото и яйцата наистина са много за Емилова, но това е екстремна диета за доста кратко време - 13 дни, така че не мисля, че биха навредили. Освен това там, където не е указано количеството на храната, може да се хапва не чак оскъдно, и мисля да наблегна на плодовете. Също, от всички дни половината са без плодове, а ако се смятат и доматите за плод - само 4; пък и морковите съдържат доволно количество захари. Мисля, че Емилова би била с две ръце за ежедневно хрупане на моркови и зеле.
След приключване на "японската" ще направя пет дни на плодове и се надявам всичко да си дойде на мястото.

Редактирано от insightflow на 05.05.08 03:17.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 09:31



Твърде много стрес за организма за кратко време. Естествено всеки решава сам за себе си, но поне изчакай малко, до неотдавна беше само на плодове. От постингите знаеш, че не съм принърженичка на екстремното натоварване на организма като само плодове, само мляко и т.н. смятам, че японското чудо е дори по щадящо, правила съм го преди години и действително има ефект, но си е режим, може би липсата на сол спомага за изхвърляне на течностите и оттам най-вече са свалените кг. Но пък колко е гадно да ядеш безсолна риба и месо! Та дано не изглеждам на мрънкащо бабе, но наистина изчакай.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано05.05.08 10:07



Аз съм решила да не ям сол принципно. Щом веднъж свикнеш без сол, изобщо не ти липсва и усещаш истинския вкус на храната. Чудя се от какъв зор човечеството е свикнало да ръси на всичко допълнително сол и захар, след като в продуктите се съдържа достатъчно.

При японската диета не чувствам глад, яде се почти всичко (по моите стандарти) - просто количествата са по-ограничени. Това ми идва добре дошло след три дни преяждане около 1-ви май.
Отслабването не идва само от изхвърляне на течностите - ако се храниш с нетлъста риба и пиле, салата и плодове и спазваш принципа да спираш да се храниш преди да си се заситил, не виждам как няма да отслабнеш.
Мерси все пак за съвета - права си, че е стрес за организма. Моята идея обаче е да изкореня вредните навици, трупани с години, а това няма как да не стане рязко. Мисля, че с пиенето и яденето на пици го бях подложила на много по-голям стрес, от който той сега се съвзема.



Тема Re: Търся съвети,от хора спазвали диетата-японсконови [re: insightflow]  
Автортapaнтyлka (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 14:53



Здравейте

Искам да разбера може ли в тази диета да се хапва риба тон в собствен сос( като се оцеди от соса де )
Ако ли не- каква рибка напр? Мреси предварително!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.