Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:22 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Пухкаво детенценови  
АвторKarra (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 20:57



Здравейте!
Писах и във форума "Алтернативна медицина", но не даде резултат... а проблем има... По принцип не искам да мъча детето си с диети, а по скоро някакъв чудодеен режим с билки и т.н. но народа от "алтернативата" не откликна. Но ето проблема:
Имам си много сладко момиченце на 8 години. Проблемът е, че от бебе е леко пълничка. Сега е 130 см висока и е 35 кг.
Храни се в рамките на нормалното, спортува, генетично няма предразположеност към напълняване...
Притеснявам се за здравето и! JP-то не се впечатлява от моите притеснения, но никога не сме и правили изследвания във връзка с този проблем...
Ще бъда благодарна за съвет - особено от препатили!







Тема Re: Пухкаво детенце [re: Karra]  
АвторЛaйлa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 23:20



Не се безпокойте. Повечето пухкави момиченца се "източват" през пуберитета. Внимавайте да не я комплексирате. Изакайте още две-три години. През пуберитета обмяната много се повишава, поради което повечето деца отслабват.



Тема Re: Пухкаво детенценови [re: Karra]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 01:03



Karra, случва се не рядко пухкавото детенце да се източи като елегантна госпожица след завършване на гимназията. Детето ти, както казваш е "леко пълничко", от което се разбира че не се касае за нарушена обмяна на веществата. Ако се храни с качествени продукти и въпреки спорта пак си е закръгленичко, може би причината е генетична - наследство от някоя пухкава пра-баба, която всички са забравили. Детето трябва да се храни доволно, като разбира се му се спестяват лошите навици с шоколадите и преяждането, за да порасне на воля.



Тема Re: Пухкаво детенценови [re: Karra]  
АвторFidgety (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 11:34



По-скоро обяснете с какво се храни детето, какъв му е двигателния режим. Това, което за вас означава нормално хранене, може и да й идва малко в повече. Какви са часовете на хранене, колко и какво спортува?



Тема Re: Пухкаво детенценови [re: Лaйлa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано21.05.08 13:35



А някои и след "пуберитета" остават закръглени, колкото и да "изакват".

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Пухкаво детенценови [re: Fidgety]  
АвторKarra (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 19:09



Първо - благодаря на всички откликнали!
За храненето - обича месце - свинско, пилешко. Яде предимно филета, но си хапва и саламчета. Обича чушки със сирене. Хапва и кашкавал, но не често. Хапва картофи - рядко. Супи - рядко. Не обича яхнии и салати (за съжаление). Хапва си сладичко - по 1 малко шоколадче (киндерче единично) и по една вафла на ден. Снаксове и чипсове съм забранила напълно (гадна съм). Не пие газирано - само по изключение по 500мл на месец - не повече. Яде сладолед 1 на 2 дена. Хляб яде само под формата на сандвичи, но не и с порция.
Пие много вода, понякога айрян и чайчета, соковете не ги обича много-много, но и даваме. В общи линии това е! Ако не си хапва скришом от мен





Тема Re: Пухкаво детенце, едно наумнови [re: Изyмeн]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 19:16



...аз самата бях пухкава, то бе едно щипане, една радосто...ай, на леля пъпешчето, ай на баба пандишпанчето и после изразснах красива госпожица Радина, ама ще кажа, че сякаш клетките имат своя памет и един ден...бам, те си знаят своето и когато отпуснеш нещата или просто така ти се случи защото нямаш ден и става едно омацано и оцапано, не ти е работа.

Чудех се, Изумен, какво общо има "изакването" в този случай със свалянето на килограмите, че нещо не схванах или това е нелепа правописна грешка



Колкото до Кара и нейната пухкава щерка, какво да кажа, щом майката чувства, че има проблем, значи има проблем.Интересно е какво мисли дъщерята, защото каквото и да мисли майката, ще се случи онова, което иска детето.Особено на възраст от осем години, когато имат достъп до хранене, което е далеч от природосъобразното или пък поне разумното.Толкова е трудно на днешните майки да държат децата си в кондиция, лесно е те да кривнат и в двете крайности от неразумно пълни до анорексично слаби.
Мисля, че просто трябва да седнете и да си поговорите по-задълбочено и да разберете има ли тя проблем с храненето и да решите нещата като увеличите движението с някакъв спорт и преосмисляне на храната.
Не вярвам да е страшно,но и не съм специалист.
Мога само да предложа един наистина много задълбочен разговор, но не вкъщи, излезте навън и не направо за ушите- отидете на кино, седнете някъде на сладолед..аз пък, все сладолед в главата ми се върти, седнете някъде на по фреш и се разговорете мъничко и така, отвътре да изблика, все едно решението е нейно, че трябва да се спортува- ако трябва двете отпърво, докато се запали.
Късмет от мен




Тема Re: Пухкаво детенце, едно наумнови [re: paзтpeвoжeнa]  
АвторKarra (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 19:24



и ние щипем здраво и вече 1 година сме на фитнес, но заега ефект не се вижда - поне не при нея - аз стопих 2 кила...



Тема Re: Пухкаво детенценови [re: Karra]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано21.05.08 21:01



Много е важно от малко да обикне спорта. Запиши го примерно на плуване - полезно и приятно.


Make money, not war!


Тема Re: Пухкаво детенце, едно наумнови [re: paзтpeвoжeнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано22.05.08 00:42



Ами прочети внимателно първия отговор:

Лaйлa (Нерегистриран)
Публикувано 20.05.08 23:20



Не се безпокойте. Повечето пухкави момиченца се "източват" през пуберитета. Внимавайте да не я комплексирате. Изакайте още две-три години. През пуберитета обмяната много се повишава, поради което повечето деца отслабват.

Просто забелязвам грешките от километри, а тези двете не се сдържах да ги подмина просто така.

Най-важното е невидимо за очите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.