Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 28.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Пълният глад на д-р Емилова  
Автор firrst (BIG)
Публикувано09.05.08 01:51








Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: firrst]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 09:29



Няма такова нещо като "пълен глад" на д-р Емилова. Докато бях на плодове, въобще не усещах глад.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано09.05.08 09:47



В отговор на:

Няма такова нещо като "пълен глад" на д-р Емилова. Докато бях на плодове, въобще не усещах глад.




Само на плодове и чай -тва си е чист глад!Ти изобщо не си прочела




Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: firrst]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 09:51



Е аз пък ти казвам, че съм се чувствала сита. Сега на японската диета изпитвам глад - до момента, в който не хапна плод.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: firrst]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 10:40



Това за загубата на мускулна тъкан съм го чела и в други статии, дори и това, че например се губи тъкан от черния дроб, един вид се самоизяжда. Може би би било добре да се премерят мазнините преди и след плодолечение, но няма как да стане според мен да се губят по 500 гр мазнини на ден. Поне от спортистите (билдъри) знам, че преди състезание когато гонят релеф не чистят мазнините с плодове.



Тема Липсата на мазнининови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 11:24



Друг факт при плодолечение и Дюкан, който ме смущава е липсата на мазнини, (а при Емилова и на протеини) доколкото зная има витамини, които без мазнини просто не се усвояват. Ако има някой по вещ, може би Изумен да вземе отношение.



Тема Re: Липсата на мазнининови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 11:32



Не че съм веща, но според мен просто няма как да не се усвояват - иначе откъде бодростта и енергията, за която докладва всеки на плодолечение.



Тема Re: Липсата на мазнининови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 11:57



От лесно усвоими въглехидрати, които вдигат бързо инсулина, а и знаеш как влияят въглехидратите на мозъка, то и затова се пристрастяваме към сладкото и като го спрем изпадаме в "абстиненция".


Не съм сигурна но говоря не за всички витамини например "С" не е мастно разтворим, но А, В, Д, Е, К?



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано09.05.08 12:19



Аз пък например от плод веднага огладнявам. Особено ябълките - просто ми остъргват стомаха все едно... Хапна ли плод, след малко трябва и нещо друго, щото лошо иначе...



Тема Re: Липсата на мазнининови [re: insightflow]  
Авторhahaha (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 12:34



Разбира се, че се докладват бодрост и енергия. Като се вземе предвид парите, които дават за ден престой на глад, чай и плодчета, няма начин да не са бодри и енергични!!! Смеят ли да кажат, че са гладни като змейове!!!

При 550 лв. за 10 дни на 11-ия не ще са бодри, ами и сън няма да ги хваща!!!



Тема Re: Липсата на мазнининови [re: hahaha]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 12:42



Не съм давала пари, правих си го вкъщи и никога не съм била по-бодра. Ениуей.

@ Безподобна - не че разбирам нещо от физиология, но не е ли възможно въпросните витамини да се усвояват с мазнините, които се топят от тялото?



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 12:45



В отговор на:


Това за загубата на мускулна тъкан съм го чела и в други статии, дори и това, че например се губи тъкан от черния дроб, един вид се самоизяжда. Може би би било добре да се премерят мазнините преди и след плодолечение, но няма как да стане според мен да се губят по 500 гр мазнини на ден.




Добре де, а възможно ли е да се губят по 500 г мускули или черен дроб на ден.:)
Сега на японската отслабвам по половин кило на ден, същевеременно тренирам. Не съм си мерила мазнините - но като гледам, точно тях губя...



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Blake]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 13:06



А, единствено от ябълки и аз огладнявам. Напоследък карам на ананас - пълно засищане. В Била са много изгодни, огромен ананас за 5 лева бройката.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 13:46



Не съм уточнила, че се губи само мускулна тъкан! Основно течности, мускулна тъкан и най-малко мазнини.
И някъде да съм споменала японска диета? Тя е сравнително балансирана за разлика от други режими! Много се радвам, че отслабваш по половин кило на ден, дори е учудващо защото доколкото си спомням беше 52, а сега явно си и под 50 кг, може би трябва да прецениш кога да спреш и с какво ще се храниш след това. Може би имаш добър метаболизъм и защо трябва да подлагаш организма си на такъв стрес? Това със спорта е ОК

.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 13:58



Възможно е при плодовата и при японската да се горят различни неща, не знам. Казвам, че и при двете диети през първата седмица отслабвам поравно - по половин кило на ден. Може при плодовата да съм губела предимно течности, а при японската повече мазнини - затова и първата да не се препоръчва точно за отслабване, за разлика от втората. Правя необходимото, за да не губя мускулна маса, така че смятам, че горя мазнини. Относно течностите - мисля, че се губят към 2 кг от тях през първите 2-3 дни и на плодовата, и на японската.
Продължавам, защото така се чувствам добре. Не го усещам като стрес, а точно напротив - като разтоварване. Вчера качих тичешком един баир без да се изморя, което никога не ми е било възможно. Килограмите са 49.5 и все още далеееч не мога да си вляза в дрехите отпреди 10 години, така че има мегдан.:)



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 14:21



Липсата на отделни витамини може да причини недостатъчно усвояване на другите. Тяхната биологична активност в голяма степен зависи от съдържанието на белтъчини в храната. Недостигът на белтъци нарушава усвояването на витамините С, В1, В2, каротин и др. Затова при белтъчна недостатъчност настъпва и витаминна, въпреки достатъчния внос на витамини с храната.

Това намерих в нета за липсата на белтъчини и усвояване на витамините, а предполагам, че има връзка и с липсата на мазнини за усвояване на мастноразтворимите витамини.
В крайна сметка всеки решава за себе си и всеки се учи сам от грешките си, дори и да ти говоря, че не е добре 20 дни да си само на въглехидрати , 20 само на белтъчини, че не е добре да се сваля повече от 4кг на месец, дори ако щеш и само заради кожата, зная, че няма да ми повярваш, защото всичко това съм го минала въпреки разните предупреждения.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 14:32



Знам, че не е препоръчително да се сваля повече от 5% от телесното тегло на месец.
Колкото до това как се усвояват витамините - ще трябва да завърша медицина, за да се осведомя подобаващо. Засега се доверявам на Емилова; а и съдя по състоянието си, че се чувствам заредена с витамини.
Не съм само на белтъчини - импровизирам с японската диета, за да има всеки ден плодове. Само на белтъчини е убийство.



Тема Не съм съгласен:нови [re: insightflow]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано09.05.08 14:39



Не можеш да НЕ изгаряш мускулната глюкоза, ако не се зареждаш с протеини. Да ти кажа, как унищожихме мускулите на една жена, която беше тренирала силов трибой 10 години:

Минерална вода, мед и ябълки.

Прилича ли ти на Емилова? В момента дамата е около 50-те, които за ръста и от 1.60 и стоят отлично, въпреки че тя иска още.

Енергична си заради ябълковият пектин, който гарантирано подобрява обмяната и свръхдозата витамин Ц.

Мастноразтворимите витамини може да се разграждат и без да ядеш "мас", но трябва да приемаш храна, която я съдържа. Боб, леща, ядки, млечни продукти.

От друга страна: Нито една есенциална аминокиселина не се съдържа във въглехидратите и фибрита, а митовете за витамините са в по-голямата си част - развенчани. Трябва да гладуваш, за да не приемаш абсолютно никакви витамини.

В отговор на:


Само на белтъчини е убийство.



Не е така, питай ескимосите, които ядат китово месо, китова мас и дребни животни и риби в 9 месеца от годината.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 14:42



Ето и за мазнините:
За усвояването на мастноразтворимите витамини, което става по – бавно, в храната трябва да има мазнини. Мастноразтворими са витамините А,D,E,К. Всеки витамин означава сборна група. Така от групата А са познати витамините А1, и А2, от групата D – D1, D2, D3, D4, D5, D6 и т.н.






Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 14:44



Правя необходимото, за да не губя мускулна маса, така че смятам, че горя мазнини.

Какво правиш за да гориш мазнини?



Тема Re: Не съм съгласен:нови [re: martyr]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 14:47



Сигурно при Емилова се изгарят мускули; при белтъчно-плодовата диета, на която съм сега, мисля, че не.

В отговор на:

свръхдозата витамин Ц




Това се опитвам да обясня на Безподобна по-горе - че има такава "свръхдоза"; тя обяснява, че Ц-то не се усвоявал, понеже нямало белтъчини

В отговор на:

Не е така, питай ескимосите, които ядат китово месо, китова мас и дребни животни и риби в 9 месеца от годината.




Гледах едно предаване за това как лекари обикалят селата в Монголия, за да дават на бременните жени витамини, понеже населението е получило увреждания от тяхната липса.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 14:48



Аха, мерси.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 14:55



"Колкото до това как се усвояват витамините - ще трябва да завърша медицина, за да се осведомя подобаващо. Засега се доверявам на Емилова; а и съдя по състоянието си, че се чувствам заредена с витамини. "

Ееееееее, при толкова информация, (за разлика от моите млади години) има интернет най-малкото, то мислещия човек би трябвало да може да я ползва и да я анализира тази информация. Иначе Емилова каза, Ковачева каза, Аткинс, Дюкан,ами и Байкова каза и този и онзи.......



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 14:56



Ходя поне по 10 км на ден, качвам планини, степер, коремни преси, гирички и т.н. И гледам да имам отрицателен калориен баланс.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 14:58



Не става само с мислене, трябва познания за физиологията, демек четене на учебник по физиология.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 15:08



Ха ха



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 15:09



Ами чети и мисли, докато нито четеш нито мислиш няма да стане.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 15:09



Не виждам кое е смешно, но както и да е.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 15:13



:) Като гледам, стават нещата.

А с лекарите винаги има го елементът на доверяване - просто някои се доверяват на Емилова, други на Дюкан и т.н. Затова са и лекари, не е нужно всички да завършват медицина.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 15:19



Ами не знаеш основни неща, а вече ми омръзна да пиша, дори и не спорим защото като доводи не използваш нищо. Предполагам, че не знаеш много и за метаболизма и кои натоварвания свалят мазнини, колко е оптималния пулс, кои храни също, май не ти се и чете, защото отрицателен калориен баланс има и при плодолечение и при всяка ограничителна диета, но това не означава че се сваля еднакво мазнини. Но ОК предавам се следвай това, което искаш и щом се чустваш и добре е чудесно, няма да споря


Peace



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 15:22



Ти пък явно "знаеш" всичко, но не постигаш резултат в борбата с килограмите. Успех.



Тема Vitamin C е водно разтворим,нови [re: insightflow]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано09.05.08 15:46



при него има насищане и свръхдоза, които са точно толкова опасни, колкото и неприемането му.

В едната крайност е скорбута, в другата хипервитаминозата.

Трябва умереност във всичко.

Не приемате никакви въглехидрати и фибри = запичане.

Не приемате никакви мазнини = намалява ви се обмяната на веществата поради простата причина, че имате не нисък --- а нямате НИКАКЪВ холестерол. А той е градивна частица на всеки хормон. И метаболитните и катаболитните и половите ... всички.

Не приемате никакви белтъчини = общо забавяне и отслабване на всичко в организъма. Есенциалните аминокиселини, които се съдържат в месата, яйцата, рибите, семената и бобовите култури ги няма никъде другаде. А без тях не се случва нищо. Организъма гладува и се самоизяжда. Започва от най-лесните захари складирани в кръвта и черният дроб за кризисни моменти, после изяжда глюкозата в мускулите. Мастната тъкан е резерв за времена на абсолютен глад и е доста по-назад от мускулите, кръвта и черният дроб в този списък.

Дори пълните вегани похапват боб, леща, ориз, ядки. Няма такова нещо, като Никакви "такива" или никакви "онакива". Аткинс и Дюкан също не могат напълно да отрекат другите 2 категории храни, въпреки че проповядват ударни количества само от едната. Само че за кратки интервали от по 5-7 дни.

10-те дни на Емилова ще ти гарантират Йо-йо. Това не е диета все пак. Това е принуждаване на организъма да изхвърли ВСИЧКО, което не може да се използва за храна от системата си. Емилова е начин да се детоксифицираш. Други познати начини са с ваната и хъмнайсетте килограма диня, трети - грейпфрут+зехтин+магнезиеви соли и бясно дрискане на другата сутрин, четвърти, пети ... край нямат. Но не са диети. Просто имат слабителен вторичен ефект.

Не искам да поучавам никого. Просто трябва да се чете повече.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 15:53



Peace



Тема Re: Vitamin C е водно разтворим,нови [re: martyr]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 16:10



Споко, от килограм ябълки не може да се предозира който и да е витамин





Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 16:59



Сигурно четат различни учебници

.
Казах няма да споря с теб, макар да ми се покачва адреналина и тонуса. По принцип обичам да се драча, но приемам и аргументирани доводи и тогава се съгласявам и с обратната теза. Ако съм те обидила съжалявам и те моля да ме извиниш.
Не мога да се похваля с манекенски мерки, но като се познавам на какво съм способна , дори и тези 65кг при 165 височина са ми голямо постижение, защото ги поддържам вече доста време. А и спортуването - до 40 нищо и наистина с много инат в началото, но си изградих навика редовно да спортувам и дори да ми харесва .



Тема Re: Vitamin C е водно разтворим,нови [re: martyr]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 17:04



Никога не съм твърдяла, че Емилова е диета за отслабване.

В отговор на:

Емилова е начин да се детоксифицираш.



Така де.

Редактирано от insightflow на 09.05.08 17:05.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: firrst]  
Автор Kukita ()
Публикувано09.05.08 19:00



Гледам, че темата е попреминала в леееекичък спор, но въпреки това ще си позволя да наруша двуполюсния модел

и да се намеся, споделяйки опита си. То опита не е само мой, ами и на двама още - мъж ми и братовчед му. Преди 4 години (или 5, не помня точно, а сега не ми се става за да проверявам), братовчеда на мъжа ми замина да гладува при Емилова. Беше някъде в началото на годината - февруари или март някъде. Причината да предприеме тази стъпка беше голямото му свръхтегло (около 140 кг.), придружено с високи кръвно, холестерол и подобни екстри. Когато се върна, наистина не можахме да го познаем - видимо отслабнал, и твърдеше, че се чувства превъзходно. После известно време не се виждахме, но през есента отново пътищата ни се засякоха и той беше изцяло възстановил предишната си "140 кг-мова форма" и се канеше отново да върви при Емилова. Казваше, че проблема бил в невъзможността поради работата си да спазва препоръките и, но след повторното отиване, нещата ще се променят. Моят съпруг също реши да замине с него и да поотслабне. И естествено, след като се върнаха, и двамата отново изглеждаха чудесно, мъжът ми беше свалил 8 кг. и беше много доволен от себе си. Завърнаха се и с "бонус" - подробен режим на хранене, който е обаче малко стряскащ - вегетариански, пълен с храни, които в днешно време е много трудно да се приготвят - напр. елша (тя ми е останала в спомените, но имаше и други). Честна дума, стараех се да спазвам режима му и цялото ни семейство се хранеше доста време по него. Обаче беше голяма мъка! Каквото и да се говори, аз тогава разбрах, че човек (поне нашето семейство човеци) е месоядно същество! Сънувах пилешка пържолка с гъби или разни други вкуснотии и така до момента, в който мъж ми си призна, че през обедните почиви просто не може да се удържи и да не си хапне разни забранени "мръсни" храни. Е, продължих да опитвам да следвам поне структурата на хранителния режим, но лека-полека се отказахме. И какво стана - за около 10 месеца загубените от мъжа ми килограми бяха възстановени. Но преди това да се случи окончателно, аз също си минах по реда . Имам предвид, че за да не остана назад реших и аз да погладувам. Само, че гладувах в къщи, но изцяло по схемата, дадена от Емилова - с чайовете, плодовете, после гадния блудкав зеленчуков бульон, после бавното и славно захранване. За 1 месец свалих около 10 кг., но БЯХ ПОСТОЯННО ГЛАДНА!!! Който ми твърди, че чувството за глад изчезвало, просто лъже! Особено вечер се чувствах като хиена, и за притъпявам усещането за стържене в стомаха, си лягах да спя в 8 часа. Сутрин беше по-поносимо, но пак си бях гладна . Та така, да продължа с разказа си. Аз гладувах през март. След захранването, както казах, се пробвахме с режима на хранене на Емилова, но постепенно просто се провалихме. И през декември всичко свалено вече се беше върнало. Ами само да беше се върнало, ама и повлече и новички килца подире си. Иначе казано, и аз, и мъж ми се радвахме на чудесен йо-йо ефект с по около 4-5 кг отгоре. Аз повече не си и помислям да гладувам. Според мен, това е режим за хора, които са любители на вегетарианската кухня и могат безпроблемно да продължат да прилагат нормите на този тип хранене. На края на този дълъг пост ми се ще да кажа и какво стана с братовчеда на мъжа ми. В момента е около 160 кг., макар още три пъти да ходи при Емилова. Правете си изводите. А и със случаи като нашите е пълно и в медийното пространство - само погледнете Стефан Данаилов и Мартина Вачкова, които са като телевизионна антиреклама на гладуването.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Kukita]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 19:35



Е, не е коректно да набеждаваш човек, когото не познаваш, за лъжец (мен в случая). Действително не чувствах глад - когато огладнея, два портокала го утоляваха.
Иначе всичко е съвсем индивидуално. Това е твоят случай и този на мъжа ти; на Мартина Вачкова и т.н. Както си отбелязала, това е диета за хора, които могат да спазват този тип режим - фактът, че вие не сте могли, съвсем не дискредитира диетата на Емилова. Самата тя предупреждава, че след гладуването режимът трябва да остане строг.
А могат да се споменат и многото позитивни примери за диетата сред медийните лица, вместо да се повтаря Вачкова, та Вачкова, Данаилов, та Данаилов.



Тема За витаминитенови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 20:38



Безподобна,
вит. С и цялата група витамини Б са водноразтворими, НО си абсолютно права, че А, Д и Е са МАСТНОразтворими и при това хранене без никакви мазнини усвояването им се затруднява (на А и Е; при Д тялото си го синтезира).
Съответно при дълго време спазване на тези диети е логично да настъпи авитаминоза (аз лично знам за случаи на кокоша слепота след диета: е, това е от авитаминоза А)
Всеки да си прави сам изводите...



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
Автор Kukita ()
Публикувано09.05.08 20:44



Не ми се иска да влизам в полемика, но не можех да не споделя своя определено много отрицателен опит. Да, сигурно има и хора, при които гладуването работи, но в нашето медийно пространство това май е само Глория. Мислех си, че Тони Димитрова е втората, но като я гледам в "Пей с мен", явно не е. Та да се върнем на въпроса - един успял и купища провалили се, на мен ми говорят за режим, който е почти невъзможен за спазване, поне от повечете хора. И дори да има изключения, като теб явно, то това съвсем не е достатъчно за да бъде гладуването предлагано едва ли не за панацея за всички болежки (както вече споделих, аз съм от хората, които повярваха на авторитетно звучащите приказки на Емилова). Проблемът е, че почти никъде не се говори за трудностите, съпътстващи режима, в това число включвам и гладуването, и продължението впоследствие. И на края - инсайтфлоу, за да се спазва режима на хранене на Емилова след гладуване, на човек трябва да му се назначи личен готвач, казвам ти го от опит (напр. на толкова хваления от нея кафяв ориз е нужно киснене около час и врене още толова, и какво ли още не беше). През лятото нещата са по-лесни, пазара е пълен със зарзават, но през зимата е почти невъзможно да се намерят препоръчваните от нея храни, а да не говорим за времето, нужно за подготвянето им. Така, че аз приключвам, нямам намерение да влизам в безкраен спор (явно ти си много надъхана), само ти пожелавам след 2 години да продължаваш да си толкова убедена в правотата си...



Тема Re: За витаминитенови [re: one]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 20:46



Ще запитам отново като пълен невежа - нали мазнините от тялото се топят, не е ли възможно те да се свържат с витамините?



Тема Re: Vitamin C е водно разтворим,нови [re: martyr]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 20:53



Подкрепям основната идея на поста ти, но позволи ми да поправя някои нетоности :

Скорбута е ХИПОвитаминоза (при липса на вит. Ц). Хипервитаминоза с вит Ц - спорен въпрос, повечето лекари са на мнение, че не съществува такава (при останалите витамини хипервитаминозата може да е дори по-опасна от липсата им)

Холестеролът: НЕ е компонент на всички хормони, но е, на една голяма група: стероидни хормони (половите, някои от хормоните на надбъбречната жлеза: минералкортикоиди, глюкокортикоиди). Има много хормони, които са пептиди, протеини...Добрата новина е, че тялото все пак може да си синтезира само холестерол и производните му



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Kukita]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 21:00



...Ако след 2 години съм слаба или дебела, то аз ще съм си го направила, не Емилова.

Всичко, което тя прави, е да изложи пред нас принципите на един коренно нов начин на хранене - не може да ни налее акъл в главата. Абе всеки си отговаря, да не сме деца - какво сте се нахвърлили на Емилова...
Да, болшинството хора ги мързи да възприемат; а ако си променят нагласата, няма и да се сещат, че има други продукти, освен здравословните.
Ти си знаеш; фундаментално не съм съгласна само че гладът не е пренебрежим, както и че е трудно да се измислят блюда. Сещам се толкова, че ум да ти зайде. Най-обичам салата от краставица, авокадо, тофу, маслини, тиквено семе, кълнове и зехтин.

От публичните личности има много добри примери, просто не са певци или актьори. А Стефан Данаилов, когото цитираш, пие като смок - какви ти диети.


Всъщност тук темата е дали е вреден лечебният глад, а не дали е ефикасен за отслабване като цяло режимът на Емилова...

Редактирано от insightflow на 09.05.08 21:01.



Тема Re: За витаминитенови [re: insightflow]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 21:03



Insightflow,
проблемът е как витамините от храната в храносмилателния тракт ще преминат лимфния поток и съответно в кръвта. Нали не си представяш, че мазнина от тялото ти се шмугва в червата, за да помогне за преноса на витамините


Всъщност мазнините в клетките, които се топят при диета, всъщност се разграждат до по-прости молекули: мастни киселини и глицерол, като тялото после използва тях, за да си набави нужната енергия.



Тема Re: За витаминитенови [re: one]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 21:13



Мерси за намесата ти в темата от името на обективността



Току-виж някой се панирал, че може да го сполети хипервитаминоза с ужасяващи последици от витамин Ц...



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
Автор Kukita ()
Публикувано09.05.08 21:24



Права си, всеки отговаря сам за собствените си идеи и действия. Но според мен ролята на тези форуми е споделянето на опит, който да помогне на останалите потребители, на базата на досегашната си и новополучената информация да изградят свое лично мнение. И си мисля, че всичко, което до момента споделих, е в много тясна връзка с лечебия глад, за да може да бъде пренебрегнато.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Kukita]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 21:30



Разбира се, всеки споделя, това е идеята. Някои тук и разбират от хранене, та те са баш полезните.
Не съм от словесно биещите се, ако си останала с подобно впечатление.





Тема нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 07:16



но аз като един плодов ветеран, ще ви кажа:
- ТОВАРИЩИ, ДАВАЙТЕ ЖИТЬ ДРУЖНО!

и изобщо, какво си доказвате едно друго, как не разбрате, че за всеки най-доброто е онова, което прави в момента и му сработва, а когато после каталяса и влезе в нормален режим, съответно и изчезне от клуба- хуква за разни витамни по аптеки, започва да търси психотерапевти да пита що му трепери под лъжичката или защо има внезапни и непреборими пристъпи на компусливно преяждане.
Ще речете, обнадеждена, това личен опит ли е- и да е, какво, ще се бие ли някой с мен или ще прави любов?
Така, че давайте жить дружно и да си помагаме с каквото можем, а не да си мерим мускулната маса.

Драго ми беше.





Тема Re: За витаминитенови [re: one]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 08:12



One
цялата група витамини Б са водноразтворими

Така е, благодаря

.

В обобщение искам да кажа, че режимът, който смятам за най-разумен и удачен в дългосрочен план е хранене основно с риба, месо (всички видове, но не много мазно), дроб, сирене, кисело мляко, разумни количества яйца, зеленчуци - тиквички, спанак, зеле, зелен боб, краставици, домати, марули, пипер, маслини,(картофи, ориз, бобови съвсем ограничено), малко плодове предимно сезонни ягоди, боровинки, киви, основна мазнина зехтин (верно, че е скъпичък). Естествено не мога да изброя всички храни, на важното е без изделия от брашно, мая и захар, да не се пържи, а мазнината да се добавя в края на готвенето, по възможност да се избягват консервантите и полуфабрикатите, месото да е месо а не готово кебапче или колбас. Малко е схематично и винаги има повод за парче торта или пица, но пък прекален светец.........
А и движение! Каквото и да е ще е от полза.
Естествено трябва да следим и за количествата все пак.



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано10.05.08 09:18



...мисля да давам отчет от време на време как са килограмите - понеже основният "аргумент" тук е "ще видиш след година".:)
Ти лично може би не си схванала, че няма "нормален режим после" - това е нормалният режим, режимът на Емилова - ако въобще си се захванала с нея.



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: insightflow]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано10.05.08 10:14



В отговор на:

Ти лично може би не си схванала, че няма "нормален режим после" - това е нормалният режим, режимът на Емилова - ако въобще си се захванала с нея.





Виждаме че ще прекараш остатъка от дните си на чайчета и плодове!Приятно гладуване!
Аз пък ще си хапвам агнешко и ще го поливам с червено вино!








Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: insightflow]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано10.05.08 10:18



Сори че се намесвам, ама да се нарича "нормален" един вегетариански режим, наложен на месоядно същество, е малко пресилено. Все пак да не забравяме, че не сме животни, и храненето носи и други неща освен необходимите вещества колкото да не умреш от глад... А като стане въпрос за подобен "нормален" режим, заедно с "цял живот" - просто не виждам как може да се живее по подобен начин... Някой тук спомена, че сънува пилешки пържоли с гъби... И аз бих сънувал, просто няма начин да живея на трева и вода...



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: insightflow]  
Авторgugi 73 (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 12:13



Нямам никакво намерение да адвокатствам на Обнадеждена, но мисля, че тя може да ни бъде само от полза относно Емилова и куп други неща свързани с нашето диетствани , гладуване и ............... Така че по- добре прочети някои по-стари теми и ще откриеш доста полезни и ВЯРНИ неща написани от нея.



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: gugi 73]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано10.05.08 15:00



Изуменият винаги има мнение, но не винаги го изказва.

Напоследък имам известни проблеми с интернета, затова пиша по-рядко.

Загубата на маса от черния дроб в началната фаза на гладуване, диета или каквото и да било не е страшна - става дума за гликогена, който се складира там - той е първото нещо, което се използва за енергия, а едва след него идва ред на мазнините. Липсата на мазнини и въглехидрати не е толкова страшна, ако е за не много дълъг период от време. Обикновено една диета продължава не повече от 3 месеца. Колкото и добре да звучи идеята за диета само с плодове - научно няма никакви доказателства, че тя би подействала. Плодовете съдържат средно около 10% захар, а мазнините и протеините в тях са пренебрежимо малко. Лично аз съм от десетина дни на диета, свалил съм около 3 килограма. Смятам да продължа докато сваля 20-25 кг. Не гоня бързи резултати, просто се старая да не надвишавам 1000 килокалории дневно, като запазя приема на белтъчини в такова количество, че да не загубя много мускулна маса. Основните храни, които употребявам са зеленчуци, месо, риба, извара, яйца.

"Лечебният глад" на Емилова (не вярвам да е доктор, най-много магистър) всъщност е доста вреден. Въглехидратите наистина дават енергия, затова нормално е човек да се чувства доста бодър, когато ги яде. Що се отнася до плодовете - те са основна храна за хората, но само с плодове не се живее.

Наистина има мастноразтворими витамини, но при една балансирана диета не е сложно те да бъдат набавени. В едно яйце има много протеин, но пък в жълтъка се съдържат и доста мазнини. Разлика между диета и балансирано хранене има. Основна причина за затлъстяването е приемането на огромни количества храна. Тоест диетата е само за определен период от време, а целта е теглото да бъде възстановено в нормални граници, като това не оказва неблагоприятно влияние на организма. Затова смятам, че трябва да се ограничи приемът на мазнини и въглехидрати, но този на протеини да остане същият или да се увеличи. Също така нужно е да се приемат доста зеленчуци, които са богати на целулоза с цел храносмилането да протича нормално. Даже смятам да си събера всички рецепти, които ползвам по време на диетата и да ги комбинирам по дни така, че да се получат точно по 1000 килокалории - така е доста удобно, вместо всеки ден да се правят най-различни изчисления.

Още веднъж казвам - няма такова нещо като плодолечение.

500 грама на ден... Кой идиот може да си помисли, че изгаря толкова мазнини? Моят разход на енергия е около 3000 килокалории, аз приемам 1000 - значи изгарям 2000, тоест малко над 200 грама мазнини. Това не е максимъмът, но не вярвам, че някой може да изразходва около 4500 килокалории дневно над тези, които приема и да се чувства добре.

Най-лесно се губи вода. Затова именно много диети препоръчват да не се употребява сол, да се пие много вода или да се употребява само калиева сол. НО! Така се нарушава водно-солевия баланс на организма и се стига до обезводняване. В резултат метаболизмът се забавя и в крайна сметка макар да тежите по-малко - мазнините изгарят по-бавно. Най-добре се изгарят мазнините при добра хидратация, тоест когато се приемат вода и сол толкова, колкото си искаме.

Бременните жени и в България приемат допълнително витамини, това всеки го знае.

Не е възможно мазнините, които се топят да се използват при усвояването на витамините - става дума за витамини, които са разтворени в мазнините от храната - например в рибата. Аз затова си хапвам риба - не специално заради витамините, но и понеже е богата на протеини.

Имало е сериозни случаи на ОСТРО отравяне с витамини след консумация на храни, които ги съдържат в големи количества.

Това засега, след няколко месеца може да приложа снимки.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 15:24



Знаех си аз





Тема Re: За витаминитенови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 20:39



Подкрепям те с дше ръце


И мевду другото, точно с такъв режим на хранене (е, с определен процент отклонения, да речем 1-2 пъти седмично нещо сладко и една филия хляб на ден) свалих 10-15 кг и си ги задържах съвсем безпроблемно



Тема Размисли и страстинови [re: one]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 08:14



Действително смятам, че един такъв режим е достатъчно разнообразен и не лишава организма от някои важни хранителни групи.

За съжаление както писах по-рано аз смятам, че имам така нареченото хранително разтройство. Понякога особено при празници се отклонявам и усещам колко ми е трудно да се върна към този режим. Незнам може би наистина Аткинс е прав, че бързите въглехидрати предизвикват пристрастяване. Поне от личен опит разбрах, че няколко дни на отпускане с разни сладкиши и тестени изделия при мен водят до неконтролируем апетит. Смятам себе си за достатъчно разумен човек и не мога да си обясня защо нещо в мен изключва и преяждам! Може би трябва да се изправя като пред сбирка на анонимните алкохолици и да призная "аз имам проблем с храната"!

(по-скоро с количеството) В такива моменти си мисля - баста ще взема да гладувам или ще мина на Дюкан - като чета темата едвам се удържам при резултатите, които са постигнали, наистина се радвам за всички, усещането при отслабване е страхотно! Имаш чувството, че живееш отново, а не си се сврял в ъгълчето и си похапваш с мъка на сърце въпреки, че знаеш накъде вървиш. Или пък ми се приисква да си купя от тези чудодейни хапчета! Ще спя и ще отслабвам!

Но! Нали съм минала през това! Сигурно през годините назад не е имало диета, която да не съм пробвала. И си вземам сака тръгвам (тътря се) на тренировка, макар по пътя се чудя как ли ще се сгъна и няма ли някое девойче да ме гледа изумено - дебелата леля пък къде е тръгнала. И едно дяволче ми казва - то пък за един час колко ли калории ще изгориш? - колкото една салата. Но вляза ли в залата и започна, се получава (може би това което става в организма ми при спорт е подобно на това с въглехидратите?)! След това ми е малко съвестно да се натъпча и се връщам в "правия път".



Тема До Изуменнови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 08:29



За съжаление не зная, как се получава това
в отговор на ......... , Поне в клубовете на дира, не зная как се цитира.
Както и да е, когато повдигнах въпроса за витамините идеята ми беше, че при тези диети, които изключват дадени групи като мазнини или въглехидрати или протеини, дори и да се приемат допълнително витамини то биха ли се усвоили от организма. Например при прием само на плодове - мастно ратворимите витамини и няма ли да се получи недостиг. И не реагира ли организма, като го поставиш в такива екстремни условия. Все пак за да функционира правилно е необходимо да се приемат и въглехидрати и мазнини и протеини. Съгласна съм, че е за кратко. Но дори и така да е това не го ли изкарва от равновесие.



Тема Re: До Изуменнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано11.05.08 10:22



При мен диетата си върви идеално - вчера изядох половин шоколад, 50 грама домашно приготвен марципан (бадеми и карамел, следващия път ще пробвам със захар), пих една бира, освен това сутринта закусих с 200 грама йогурт със 17% съдържание на въглехидрати, освен това изядох над 100 грама извара, 2 кренвирша, салата с домати и краставици, китайско зеле. Предишния ден също не беше много диетичен - 70 грама шоколад, литър безалкохолно с 12% захар, малко боб от консерва, малко царевица, 5-6 кренвирша, салата от домати и краставици със сметана.

Днес отивам сред природата да печем свински шишчета. Разбира се такива дни са по-скоро изключение, но от началото на диетата преди 10 дни съм свалил 5 килограма. Това ще рече, че всичко е в рамките на нормалното - свалил съм около 2-3 килограма мазнини.

Няма смисъл човек да се притеснява за краткотрайната липса на витамини. Лично аз се притеснявам по-скоро за липсата на протеини - ако не ги приемам в достатъчно количество ще загубя доста мускули, а това никак не ми се иска. Също така трябва да се внимава да не се получи недостатък на минерали.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: До Изумен, изумено питамнови [re: Изyмeн]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 11:44



и вие твърдите, че сте на диета



Неее, не е истина, а девойки като нас карат на пости и любов, както и да е.
Всеки сам избира своите режими, но ми направи лошо впечатление употребата на твърде много кренвирши, които са смляна маса от соя, целулоза и мас, консерванти и всякакви Е-та.А знаете и че м зависимост от фирвата прозводител, целулозатата може да си е откровена тоалетна хартия...та ми стана някак едно...неекологично отвътре:)

И като цяло не свързвам диеточното хранене с употребата на какъвто и да било вид колбаси, освен чисто месо, било то и пушено или варено с някакви подправки, но все пак да се вижда, че е чисто месо, а не някакви млени амалгами от недоразумения.

Само толкова, сега да не припламне нова война, кренвиршите не са лошо нещо, особено сред природата, с шумна компания, покрай весело поточе и с едно такова лениво слънце и чисто синьо небе



Тема Re: Мила , Обнадиждена,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 13:17



много се радвам, че, пак се появи . Моля те, дай ми малко стимул, че нещо ентусиазмът ми се изпари. Ти си ми като пътеводна светлина в моето диетуване.



Тема Re: Мила , ОбнадEждена,нови [re: gugi73]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 13:19



Извинявай, ОбнадЕждена



Тема Re: До Изумен, изумено питамнови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано11.05.08 20:03



И аз смятам, че не бива да се ядат, просто се налагаше. Всъщност малко разнообразие никога не вреди, пък дори и кренвирши да са. Накратко - бях поканен на пикник, където основно се ядяха кренвирши (не български, ама пак от тоя сорт). Днес пак бях - този път на скарата си беше чисто месо, ама без зеленчуци... Странни традиции имат тук. След по-малко от седмица се прибирам в България, там вече ще мога да си ям каквото се полага. Та не мисли, че кренвиршите са част от диетата, просто изключение. А и бързи резултати не гоня :)

Най-важното е невидимо за очите.



Тема надИжда имам, а да видим кой плаченови [re: gugi73]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 22:04



Сега ще ти пиша за ентусиазмът на Обнадеждена, за да разбереш, че когато тя бе 115 кг., а сега е 65 и е една прекрасна и много изкусителна жена, знае че всяко нещо има своите точни моменти.Искам точно това да разбереш, всяко нещо има своят точен миг и когато се опитваш да го изпревариш този миг, се получава изнасилване на волята, което жестоко се заплаща.
Разбира се, това не значи да се отпуснеш във времето и безконечно да чакаш своите мигове зе отслабване, а просто когатот и стане сложно и трудно да продължиш, да не се насилваш, а да спреш.Спираш и не се връщаш назад, а правиш крачица встрани и пропускаш остналати забързани калинки, разбираш ли:) А така, мило момиче такова и после пак продължаваш като уловиш своят си миг.
Няма нищо страшно в това, че си поизгубила ентусиазма и на мен постоянно ми се случва, понякога качвам пет нагоре, после свалям седем и така, докато стигнах една красота, която не ми реши живота, но ми даде стимул ясно да заява на останалите хора, че заслужавам добър живот също като тях.
Не искам да мъчиш прекрасното си тяло и нежна душа, диетите са бич, те просто изсмукват цялата ни сила, с това несметно броене на калории, тичане по часове и какво ли още не, аз ли не знам...и понякога ми иде да легна насред моравата сред калинките и детелинките, да гледам синьото небе и да оставя всичките глухарчета да се разлетят покрай мен, докато аз оплача всемирната тъга на живота си, където ми се е случило да имам тяло, на което се лепи всичко, което хапвам.Но после се сещам, че обичам това тяло, което може да бъде извор на невероятни усещания, което може да стои много красиво и решавам, че си струва...ако не днес, ако не утре, то вдугиден...и че утре, започва от тази нощ, мило момиче


Затова, направи своята крачка встрани и когато се почувстваш готова, пак продължаваме, няма нищо страшно в това, че ще забавиш отслабването си с няколко дни, седмици или месец, просто не бива да забавяме живота си повече, докато се лъжем, че когато отслабнем, нещата ще изглеждат различни.Те не изглеждат различни, само ние.

Сега нослето горе, брадичката също и ако не знаете, по поляните вече излезнаха четирилистните детелини



Тема Re: надИжда имам, а да видим кой плаченови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 11:02



Благодаря ти , Обнадеждена за милите думи. Имах , всъщност продължавам да имам нужда да си "поговоря" с някой за това ми моментно надявам се състояние, защото на моменти са чувствам , като някакво безгръбначно същество / чак ме хвана срах да си призная/ , което не проявява и капчица воля и посяга към разни вкусутийки все едно е умопомрачено. Пиша в трето лице , защото ми се ще то да не е част от мен . А аз всъщност по думите на хората излеждам " страхотно, супер, излъчваща и ...................т.н. само че защо ли ,Боже мой, аз не се чувствам по този начин. Гледам край мен всички отслабват , придобиват ново самочувствие, а аз стоя от страни някак безучастна и ядяща. Още веднъж ти благодаря , Обнадеждена, за огтовора.



Тема Re: До Изуменнови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 14:40




И да се отчиташ! Чакаме снимки преди и след!



Тема Re: надИжда имам, а да видим кой плаченови [re: gugi73]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 14:43



Може би просто нямаш нужда от отслабване? Може би се нуждаеш от приятелско рамо в труден момент и търсиш утеха в храната. Колко кг си?



Тема Re: надИжда имам, а да видим кой плаченови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 15:57



В момента 73-74 кг. , като по принцип ( ако изобщо има принцип ) се харесвам между 65-67 кг., което значи 7 кг. по-малко от сега. Зимата бях стигнала неусетно до 80кг., направо щях да се гръмна ( в кръга на шегата, разбира се) . Това случайно попаднах на Обнадеждена и страшно много се впечатлих от нейните резултати плод на много усилия. В интерес на истината килограмите се позамазват от височината ми - 170 см- въпреки това се появи и си личи гадничка осмянка около талиятя и над нея. Слава Богу мъжа ми ме гледа с обожанието от преди 9 год., но това не ме успокоява.
Така, че мили момечета имам нужда от вас !



Тема Re: надИжда имам, а да видим кой плаченови [re: gugi73]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 19:14



Я не се отчайвай, положението не е толкова зле, а си има и плюсове - лицето е поизпънато, бюста наедрял, а дупето закръглено

.

гадничка осмянка около талиятя и над нея

Ох и на мен талията ми е проблем!



Тема Re: то , че е зле - зле енови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 10:30



а ми дайте да измислим как да го оправим, защото старата истина , че апетита идва с яденето при мен важи с пълна сила. Ако искате се смейте , но като видя нещо вкусничко ставам кто хипнотизирана. През деня някакси успявам да се въздържам , но вечер става страшно ( е не всяка вечер , но какво от това ) , като се прибера от работа и забия глава в хладилника е най- големият ми проблем.
МОЛЯ ВИ , ДАЙТЕ СЪВЕТ !!!



Тема Re: то , че е зле - зле енови [re: gugi73]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 13:19



При всеки е различно, при мен протеиновите храни не предизвикват пристъп на глад - старая се да не държа в хладилника нещо "подвеждащо" защото мога да го изям автоматично без да се замислям, по-скоро се старая да има нещо готово - пуешко филе на Браво, някакво месо приготвено и готово за консумация, извара с малко зехтин, нарязана но неовкусена зелена салата (много бързо се скапва) и риба тон (за консервантите го коментирахме, но по добре това отколкото кутия сухи пасти). Другото са варени яйца и приготвен айрян с малко нарязан копър. Лошото е ако някой е омел всичко от хладилника преди мен

.
При insightflow плодовете действат добре и я засищат, докато при мен имат обратен ефект.
Може да опиташ и двата варианта.



Тема Re:нови [re: Blake]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано13.05.08 13:34



Не е вегетариански режимът, два пъти седмично можеш да ядеш месо.



Тема Re: то , че е зле - зле енови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 13:45



При мен с плодовете е същата работа, колкото и да съм яла след един плод мога да изям още толкова. Благодаря ти за идеите - за айрян не се бях сетила, че може да убие глада докато си приготвя нещо друго. Вчера след работа например с месото ядах и малко картофено пюре , просто защото беше в хладилника , а пък и много го обичам. Знам , че така няма да стане тая работа с отслабването , но пусто лакомо око.
Да се извиня , че натрапвам мойте проблеми в тема , която няма нищо общо с тях , но ви благодаря за отклика.
п.с. току-що ядох две кебапчета с малко лютеница ( най- близкия вариант за храна до офиса- май ще трябва да си нося от вкъщи)



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: Изyмeн]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано13.05.08 13:46



В отговор на:

Бременните жени и в България приемат допълнително витамини, това всеки го знае.



Това е в отговор на ремарката ми, че в някои страни (Монголия) населението страда от авитаминоза, на свой ред провокирана от твърдението на Мартир, че човек може да се храни само с белтъчини.
В отговор на:

ескимосите ядат китово месо, китова мас и дребни животни и риби в 9 месеца от годината



Честно казано, съвсем не разбирам адвокатстването на подобен режим.



Тема Re: то , че е зле - зле енови [re: gugi73]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 14:39



Така е трябва да сме въоръжени! Нарочно добавям копър в айряна и в изварата, забелязала съм че обилно количество зелени подправки ми действа добре, по-вкусно е и странно, но ме засища. Друг трик е върху дебели кръгчета краставици - лъжичка извара овкусена с горчица, зехтин, копър магданоз, (чесън).



Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: insightflow]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано14.05.08 19:25



на теб, Обнадеждена и на теб , Безподобна за подкрепата, съветите и окуражаването да продължа.
И да Ви кажа , че успяхте.
Истински се надявам да постигна поне част от вашите резултати, а защо не и напълно да успея да достигна желаните от мен килограми.



Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: gugi73]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 10:05




Толкова съм добра в съветите и в теорията! Аз също си поставям за цел да намаля "осмянката", поднових си картата за фитнеса, а смятам и да продължа с Пилатес, като сега ще ги редувам.

Наистина е много важно да се планира храненето. За съжаление в забързаното ни ежедневие или пък кой знае по каква причина постоянно "забравям". Но ето днес си поставям задача да планирам седмичното си меню и най - важното да го приготвям ( поне в полуготов вид) от предната вечер. Снощи си приготвих храна за офиса, оставих пилешки филенца в хладилника с подправки готови за тефлона, нарязана е салатата и ме чака да се прибера. Дори за останалото домочадие съм подготвила допълнителна храна!
Така че, партизан за бой се стяга!

insightflow Wrote:
1. Планирай яденето предишния ден
2. Контролирай порциите - количеството и времето на хранене
3. Наслаждавай се на всяка хапка, дъвчи възможно най-дълго
4. Спирай преди да усетиш засищане - сигналът за него достига до мозъка след 20 минути
5. Помни целите си




Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 11:42



Ах , колко наивна бях до скоро , като си мислех , че мога да напиша книга за диети и съвети . В интерес на истината години наред поддържах едни доста прилични килограми м/у 64 - 66., и то без кой знае какви усилия. Всичките ми илюзии се разбиха този зима , като неусетно качих 14 кг. И всичко това се случи , защото спрях да ПЛАНИРАМ, просто се отпуснах и резултата не закъсня . Защо ли си мислех , че мога да излъжа тялото си ?
Но както и да е - да се надявам , че всичко си остава там някъде далеч в студа
Сега искам да кажа, че идеята с айряна - след като си прибера от работа- действа безотказно. Тъй като нямам много време да приготвям по две вечери , гледам за мен да има готова пилешка пържола ( от магазина) , някакво филе, в някой случай луканка - не съм сигурна колко е диетична, но я обичам, кис.мляко . С месото ям домати или лютеница- старая се да имам от диетичната , но не винаги успявам.
По повод срока мисля , че съм си поставила малко непостижим. Защо? Защото , следващата седмица сме на абитуриентски бал , а аз искам да вляза в една симпатична пола от предишен сезон.
Но и това ще преглътна стига да изглежда добре , независимо с какво съм облечена . Пуста женска суета - все си мисля , че тя е движища , поне при мен е така.
Чао за сега .



Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: gugi73]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 14:08



Мммм луканка и аз уважавам и си я консумирам

. Научих се да комбинирам готвенето, например правя супа с пилешко и добавям тиквички, пипер и малко лук, преди да добавя фиде си заделям за мен и след това застройвам и двете супи. Телешко варено - за мен без картофите. Когато готвя месо с ориз или картофи, към моята порция от месото си добавям салата. Пълнени тиквички - в моята не слагам ориз, а малко кайма и издъбаната част, мога и да залея с кис.мляко и яйца. Яхния зелен боб, тиквички преди да добавя малко брашно също си заделям за мен и с кис.мляко е ОК.
Яйца - омлет с гъби, сирене, спанак, пилешко - по панагюрски - сварени, намачкани с вилица, овкусени с лимон, зелен лук, магданоз и зехтин.......
И още нещо млечните, когато прекаля с тях и дори и да се храня режимно не отслабвам, а напротив.
За да има бърз ефект по повод тържеството намали млечните (мляко, а сиренето и кашкавала са и доста калорични), по въглехидратните зеленчуци - домати, моркови също, по добре увеличи месото и рибата.
Стискам палци и успех.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: firrst]  
Автор abcabc (непознат)
Публикувано15.05.08 19:31



Какво като е вреден?
Вредни са още:
цигарите,
алкохола,
дрогите,
кафетата,
лошите жени,
политиците,
преяждането и т.н.



Хлябът не е черен, хлябът е боядисан.

Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: abcabc]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 19:42



В отговор на:


Какво като е вреден?
Вредни са още:
цигарите,
алкохола,
дрогите,
кафетата,
лошите жени,
политиците,
преяждането и т.н.



Така де, никой не спори, че изброените са вредни, но що пък
още нещо вредно да добавяме?



Тема Re:Искам само да Си благодаря, защото АЗнови [re: gugi73]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 08:43



мога да направя това за себе си, което никой не може

, не забравай това, мило момиче, никога!
Ние само носители на твоето настроение за крачки напреди и леко встрани, когато ти дотежи и трябва да си починеш, за продължиш пак.Не е нужно да галопираш постоянно напред на всяка цена, почивай и после пак, още повече, че като проетох- разполагаш с едни не толкова тревожни килограмни показатели, които вълнуват всеки мъж, убедена съм.Нека не ставаме маниачки и да искаме неща, които често са непостежими и ненужни.Колкото до нещата около талията, които наричате паласки, това е до структура, защото аз като бях над 100 пак ги нямах- просто е до тяло.Но пък жените, които имат там излишък обикновено разполагат с друга прелест, дядо Боже си знае работата, имам наблюдения:))
Затова всичко в тази природа е подредено в равновесие и ние с нашите женски суетни като не му помагаме с вечното си недоволство, поне да не пречим!Нека се усмихнеш отново и да си благодариш на себе си, че си такова прекрасно същество и не спираш да искаш да си още по-прексна за хората около себе си, защото това е най-чудесното нещо, когато не се предаваш.

За симпатичната пола- одобрявам симпатичните поли, които дават стимул, същото смея да твърдя и за симпатичните мъже

За айранът- сигурно си спомняш как споделих за него преди много време, че също е моето спасение, аз до ден днешен изпивам по литър на ден от него, но без сол и първо, че супер си засища и второ, че ми дава така нужната течност на организма, защото съм гадно чудовище, което изобщо не сесащ да пие разни работи.Иначе месо да не видя, изобщо няма да се сетя...но за лютеница с краставица, човек убивам:))

Сега много поздрави ти изпращам и за работа се захващам, защото време настава работно.
Поздрави най-сърдечни, целувки млечни: Обнадеждена





Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано16.05.08 10:46



В отговор на:

И още нещо млечните, когато прекаля с тях и дори и да се храня режимно не отслабвам, а напротив.




Изпитах го на собствен гръб - вчера си позволих сутринта кафе с мляко, а вечерта бях на ресторант с приятели и реших да отпусна двата края: 150 г сирене на фурна. Днес съм половин килограм нагоре, което е пълна мистерия. Неслучайно в последната диета, която спазвах, пишеше: може по 15 г сирене (не 150...)
Иначе едно от най-вкусните неща, който съм яла, е запечено козе сирене с мед и босилек...

Минавам пет дни на череши. Тук в клуба имаше такава тема, за това колко прочистват черешите.

Колкото до отслабването - щом приближиш мечтаните килограми, явно става изключително трудно. Скъсвам се от глад и движение и съм сигурна, че ще успея, но за много по-дълъг период от време.

Успех в планирането на яденето - само така!



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано16.05.08 10:54



На всичката мръсотия, в която живеем, няма как плодовете да са вредни - освен ако не са бъкани с химикали. Пък и плодовата диета при все всичките критики е несъизмерима по вредност с изброените алкохол, цигари, преяждане и т.н.



Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 11:20



И аз не мога без сирене, особено лятото с краставици и домати или пък в гювече по шопски

. Дори си слагам натрошено в супите, но гледам поне да е изкиснато и го ограничавам.



Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано16.05.08 11:27



Мен основно ме притеснява това, което казва Емилова - че кравето сирене не се усвоява. Чета в темата за дунавията - там Камелия пише, че то става толкова по-усвоимо, колкото повече узрее. Това е полезно инфо.



Тема Re:Искам само да Си благодаря, защото АЗнови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторgugi73 (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 16:30



Незнам от къде да започна ?
Това , че дядо Боже си знае работата си абсолютно права - в лицето съм доста слаба / харесвам се/, кракато също ги бива горе-долу , но от там нататък положението е сериозно. имам по- широк гръб и липса на талия. Дано успееш да си ме представиш . Приличам на Гвендулин/ мисля, че беше калинката от "Пчелечката Мая" / Основно пълнея в областа на корема и гърба.
Преди 8 год. бях стигнала до 105кг. , но причината беше , че станах майка. Слава Богу за 10-12 месеца успях да си върна предишните кг.- 64 . Тогава в процеса на отслабване използвах за мазане едни ампули на "Галиник" . Имаше страхотен ефект, та се чудя аз сега , дали да не си ги купя пак ?
Сега да кажа, че аз съм от тези дето обичат да се хранят с " мъртви клетки", не съм голям фен на млечните , като изключим топените сирена , но тях в момента не ги ям. САМО АЙРЯН, месо и зеленчучи. Все си мисля, че ще има ефект. Няма да скрия от вас , че си хапвам от време на време и по малко шоколад около МЦ.

п.с. Обнадеждена, искам да знаеш , че си ми като кумир. От няколко месеца чета този форум и всичко написано от теб. Благодаря за вниманието!

На всички пожелавам прекрасна петъчна вечер !



Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 17:04



В отговор на:

Мен основно ме притеснява това, което казва Емилова - че кравето сирене не се усвоява.



Знаеш мнението ми за Емилова, но в интерес на истината съм попадала и на други подобни статии, но по-скоро за прясното мляко, (нещо за усвояване на лактозата), докато в киселото мляко и сиренето (стига действително да са спазени технологиите разбира се) нещата са ОК. Поне от това, което съм изчела 99 % от медиците и изследванията са за киселото мляко и сиренето и 1% против.
За всички е индивидуално, но аз съм си ловец явно по природа, предпочитам пържола с гъби на фурна или агънце чеверме, пред ябълките. Може би и затова вътрешно толкова се опълчвам срещу това плодолечение, макар и да съм го правила ( то какво ли не съм причинявала на моето тяло), направо ми изглежда противоестествено, извън човешката природа! Но пък мои приятелки им става зле дори само при вида на месото и предпочитат боб и картофи!, нещо което дори не мога да го проумея. Едната като ми се захласва по едни сочни ябълки и ягоди ( по това време колко ли са естествени), а аз си мисля за пиле със сметана и синьо сирене .
Важното е да не нанасяме все пак вреда на организма си, да се обичаме както казва обнадеждена!
Май съм огладняла и се отплеснах, та да допълня, че въпросните мои веганки (аз наистина си ги обичам) са с доста по-висок холестерол от моя, едната е слабичка, но пък другата е 110 кг при 155 ръст.



Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано16.05.08 19:10



Млякото е полезно за всички възрасти. Що се отнася до лактозата - може да се поспори за това дали е полезна или не, но при здравите хора не е никакъв проблем.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано16.05.08 22:22



Ами, аз принципно съм точно като теб, но нещо взех да се променям. Тази "японска" не ми понесе особено, сега с кеф хрупам череши. Може пък да съм била пристрастена към месо и да не е било естествено за мен да го ям. Вкусовете се променят, включително култивират...Сещам се как като дете мразех лук, риба и маслини, а сега са ми от най-любимите неща.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: firrst]  
Автор insightflow (член)
Публикувано16.05.08 22:35



Хахаха, по въпроса за това кое е вредно: http://e-vestnik.bg/3863



Тема Re:Искам само да Ви благодарянови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.08 01:08



Не мога да намеря статията, но нещо ми се върти европеидна и азиатска раса и непоносимост към лактоза, ензими. При мен явно добре си ми понася

, но пък като увелича консумацията на сирене, кашкавал, сметана и започвам да качвам килограми, но те по принцип са доста калорични......



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: firrst]  
Автор insightflow (член)
Публикувано17.05.08 09:42



Всъщност това, което казва диетологът в текста, се покрива с това, което препоръчва и Емилова - плодове, зеленчуци, крехки меса, ядки, пълнозърнест хляб и т.н. Той казва още, че не е против гладуването с цел лечение, а като диета за отслабване.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано17.05.08 19:30



Лечебен глад няма. На колко години е Емилова? Скоро май ще гушне букета... Оная Ковачева здрава ли умря, а?

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Изyмeн]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано17.05.08 22:24



В отговор на:

Лечебен глад няма. На колко години е Емилова? Скоро май ще гушне букета...













Изглежда на 65-70годишна добре запазена баба!
Най-дебела от всички на снимките!




Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Изyмeн]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано19.05.08 13:28



мда, прав си...
преди години много се смях, когато в онлайн книжарница попаднах на книга за гладолечение, рекламирана като "предсмъртния труд на професор Незнамкойси от Русия, виден специалист по гладолечение"... не е ли нелепо?



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Blake]  
Автор insightflow (член)
Публикувано19.05.08 14:56



Да бе, какво се занимаваме със специалистите по гладолечение - не стига, че остаряват, ами не са безсмъртни!



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано20.05.08 09:40



мда, въпреки, че според техните писания с глад и безсмъртие се постига...



Тема Купувам книги по гладолечениенови [re: firrst]  
Автор insightflow (член)
Публикувано20.05.08 10:49



и пречистване на организма - на Малахов, Ковачева. Също "Сила за живот". Ако някой има подобни и не му трябват, пишете ми бележка.



Тема Re: Купувам книги по гладолечениенови [re: insightflow]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 18:48



глад и пак глад-само тои ме спасява от лакомията ми....





Тема Re: Купувам книги по гладолечениенови [re: Дopи]  
Автор deru ()
Публикувано24.07.08 19:16



Ще те спаси добавката Лида Дайдайхуа ?!





Тема категорично да!нови [re: Blake]  
Автор Дekcтъp (добър психопат)
Публикувано30.07.08 10:15








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.