Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 29.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: insightflow]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано10.05.08 10:14



В отговор на:

Ти лично може би не си схванала, че няма "нормален режим после" - това е нормалният режим, режимът на Емилова - ако въобще си се захванала с нея.





Виждаме че ще прекараш остатъка от дните си на чайчета и плодове!Приятно гладуване!
Аз пък ще си хапвам агнешко и ще го поливам с червено вино!








Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: insightflow]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано10.05.08 10:18



Сори че се намесвам, ама да се нарича "нормален" един вегетариански режим, наложен на месоядно същество, е малко пресилено. Все пак да не забравяме, че не сме животни, и храненето носи и други неща освен необходимите вещества колкото да не умреш от глад... А като стане въпрос за подобен "нормален" режим, заедно с "цял живот" - просто не виждам как може да се живее по подобен начин... Някой тук спомена, че сънува пилешки пържоли с гъби... И аз бих сънувал, просто няма начин да живея на трева и вода...



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: insightflow]  
Авторgugi 73 (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 12:13



Нямам никакво намерение да адвокатствам на Обнадеждена, но мисля, че тя може да ни бъде само от полза относно Емилова и куп други неща свързани с нашето диетствани , гладуване и ............... Така че по- добре прочети някои по-стари теми и ще откриеш доста полезни и ВЯРНИ неща написани от нея.



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: gugi 73]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано10.05.08 15:00



Изуменият винаги има мнение, но не винаги го изказва.

Напоследък имам известни проблеми с интернета, затова пиша по-рядко.

Загубата на маса от черния дроб в началната фаза на гладуване, диета или каквото и да било не е страшна - става дума за гликогена, който се складира там - той е първото нещо, което се използва за енергия, а едва след него идва ред на мазнините. Липсата на мазнини и въглехидрати не е толкова страшна, ако е за не много дълъг период от време. Обикновено една диета продължава не повече от 3 месеца. Колкото и добре да звучи идеята за диета само с плодове - научно няма никакви доказателства, че тя би подействала. Плодовете съдържат средно около 10% захар, а мазнините и протеините в тях са пренебрежимо малко. Лично аз съм от десетина дни на диета, свалил съм около 3 килограма. Смятам да продължа докато сваля 20-25 кг. Не гоня бързи резултати, просто се старая да не надвишавам 1000 килокалории дневно, като запазя приема на белтъчини в такова количество, че да не загубя много мускулна маса. Основните храни, които употребявам са зеленчуци, месо, риба, извара, яйца.

"Лечебният глад" на Емилова (не вярвам да е доктор, най-много магистър) всъщност е доста вреден. Въглехидратите наистина дават енергия, затова нормално е човек да се чувства доста бодър, когато ги яде. Що се отнася до плодовете - те са основна храна за хората, но само с плодове не се живее.

Наистина има мастноразтворими витамини, но при една балансирана диета не е сложно те да бъдат набавени. В едно яйце има много протеин, но пък в жълтъка се съдържат и доста мазнини. Разлика между диета и балансирано хранене има. Основна причина за затлъстяването е приемането на огромни количества храна. Тоест диетата е само за определен период от време, а целта е теглото да бъде възстановено в нормални граници, като това не оказва неблагоприятно влияние на организма. Затова смятам, че трябва да се ограничи приемът на мазнини и въглехидрати, но този на протеини да остане същият или да се увеличи. Също така нужно е да се приемат доста зеленчуци, които са богати на целулоза с цел храносмилането да протича нормално. Даже смятам да си събера всички рецепти, които ползвам по време на диетата и да ги комбинирам по дни така, че да се получат точно по 1000 килокалории - така е доста удобно, вместо всеки ден да се правят най-различни изчисления.

Още веднъж казвам - няма такова нещо като плодолечение.

500 грама на ден... Кой идиот може да си помисли, че изгаря толкова мазнини? Моят разход на енергия е около 3000 килокалории, аз приемам 1000 - значи изгарям 2000, тоест малко над 200 грама мазнини. Това не е максимъмът, но не вярвам, че някой може да изразходва около 4500 килокалории дневно над тези, които приема и да се чувства добре.

Най-лесно се губи вода. Затова именно много диети препоръчват да не се употребява сол, да се пие много вода или да се употребява само калиева сол. НО! Така се нарушава водно-солевия баланс на организма и се стига до обезводняване. В резултат метаболизмът се забавя и в крайна сметка макар да тежите по-малко - мазнините изгарят по-бавно. Най-добре се изгарят мазнините при добра хидратация, тоест когато се приемат вода и сол толкова, колкото си искаме.

Бременните жени и в България приемат допълнително витамини, това всеки го знае.

Не е възможно мазнините, които се топят да се използват при усвояването на витамините - става дума за витамини, които са разтворени в мазнините от храната - например в рибата. Аз затова си хапвам риба - не специално заради витамините, но и понеже е богата на протеини.

Имало е сериозни случаи на ОСТРО отравяне с витамини след консумация на храни, които ги съдържат в големи количества.

Това засега, след няколко месеца може да приложа снимки.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема,нови [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 15:24



Знаех си аз





Тема Re: За витаминитенови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 20:39



Подкрепям те с дше ръце


И мевду другото, точно с такъв режим на хранене (е, с определен процент отклонения, да речем 1-2 пъти седмично нещо сладко и една филия хляб на ден) свалих 10-15 кг и си ги задържах съвсем безпроблемно



Тема Размисли и страстинови [re: one]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 08:14



Действително смятам, че един такъв режим е достатъчно разнообразен и не лишава организма от някои важни хранителни групи.

За съжаление както писах по-рано аз смятам, че имам така нареченото хранително разтройство. Понякога особено при празници се отклонявам и усещам колко ми е трудно да се върна към този режим. Незнам може би наистина Аткинс е прав, че бързите въглехидрати предизвикват пристрастяване. Поне от личен опит разбрах, че няколко дни на отпускане с разни сладкиши и тестени изделия при мен водят до неконтролируем апетит. Смятам себе си за достатъчно разумен човек и не мога да си обясня защо нещо в мен изключва и преяждам! Може би трябва да се изправя като пред сбирка на анонимните алкохолици и да призная "аз имам проблем с храната"!

(по-скоро с количеството) В такива моменти си мисля - баста ще взема да гладувам или ще мина на Дюкан - като чета темата едвам се удържам при резултатите, които са постигнали, наистина се радвам за всички, усещането при отслабване е страхотно! Имаш чувството, че живееш отново, а не си се сврял в ъгълчето и си похапваш с мъка на сърце въпреки, че знаеш накъде вървиш. Или пък ми се приисква да си купя от тези чудодейни хапчета! Ще спя и ще отслабвам!

Но! Нали съм минала през това! Сигурно през годините назад не е имало диета, която да не съм пробвала. И си вземам сака тръгвам (тътря се) на тренировка, макар по пътя се чудя как ли ще се сгъна и няма ли някое девойче да ме гледа изумено - дебелата леля пък къде е тръгнала. И едно дяволче ми казва - то пък за един час колко ли калории ще изгориш? - колкото една салата. Но вляза ли в залата и започна, се получава (може би това което става в организма ми при спорт е подобно на това с въглехидратите?)! След това ми е малко съвестно да се натъпча и се връщам в "правия път".



Тема До Изумен [re: Изyмeн]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 08:29



За съжаление не зная, как се получава това
в отговор на ......... , Поне в клубовете на дира, не зная как се цитира.
Както и да е, когато повдигнах въпроса за витамините идеята ми беше, че при тези диети, които изключват дадени групи като мазнини или въглехидрати или протеини, дори и да се приемат допълнително витамини то биха ли се усвоили от организма. Например при прием само на плодове - мастно ратворимите витамини и няма ли да се получи недостиг. И не реагира ли организма, като го поставиш в такива екстремни условия. Все пак за да функционира правилно е необходимо да се приемат и въглехидрати и мазнини и протеини. Съгласна съм, че е за кратко. Но дори и така да е това не го ли изкарва от равновесие.



Тема Re: До Изумен [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано11.05.08 10:22



При мен диетата си върви идеално - вчера изядох половин шоколад, 50 грама домашно приготвен марципан (бадеми и карамел, следващия път ще пробвам със захар), пих една бира, освен това сутринта закусих с 200 грама йогурт със 17% съдържание на въглехидрати, освен това изядох над 100 грама извара, 2 кренвирша, салата с домати и краставици, китайско зеле. Предишния ден също не беше много диетичен - 70 грама шоколад, литър безалкохолно с 12% захар, малко боб от консерва, малко царевица, 5-6 кренвирша, салата от домати и краставици със сметана.

Днес отивам сред природата да печем свински шишчета. Разбира се такива дни са по-скоро изключение, но от началото на диетата преди 10 дни съм свалил 5 килограма. Това ще рече, че всичко е в рамките на нормалното - свалил съм около 2-3 килограма мазнини.

Няма смисъл човек да се притеснява за краткотрайната липса на витамини. Лично аз се притеснявам по-скоро за липсата на протеини - ако не ги приемам в достатъчно количество ще загубя доста мускули, а това никак не ми се иска. Също така трябва да се внимава да не се получи недостатък на минерали.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: До Изумен, изумено питам [re: Изyмeн]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 11:44



и вие твърдите, че сте на диета



Неее, не е истина, а девойки като нас карат на пости и любов, както и да е.
Всеки сам избира своите режими, но ми направи лошо впечатление употребата на твърде много кренвирши, които са смляна маса от соя, целулоза и мас, консерванти и всякакви Е-та.А знаете и че м зависимост от фирвата прозводител, целулозатата може да си е откровена тоалетна хартия...та ми стана някак едно...неекологично отвътре:)

И като цяло не свързвам диеточното хранене с употребата на какъвто и да било вид колбаси, освен чисто месо, било то и пушено или варено с някакви подправки, но все пак да се вижда, че е чисто месо, а не някакви млени амалгами от недоразумения.

Само толкова, сега да не припламне нова война, кренвиршите не са лошо нещо, особено сред природата, с шумна компания, покрай весело поточе и с едно такова лениво слънце и чисто синьо небе




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.