Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:24 28.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: За витаминитенови [re: one]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 20:46



Ще запитам отново като пълен невежа - нали мазнините от тялото се топят, не е ли възможно те да се свържат с витамините?



Тема Re: Vitamin C е водно разтворим,нови [re: martyr]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 20:53



Подкрепям основната идея на поста ти, но позволи ми да поправя някои нетоности :

Скорбута е ХИПОвитаминоза (при липса на вит. Ц). Хипервитаминоза с вит Ц - спорен въпрос, повечето лекари са на мнение, че не съществува такава (при останалите витамини хипервитаминозата може да е дори по-опасна от липсата им)

Холестеролът: НЕ е компонент на всички хормони, но е, на една голяма група: стероидни хормони (половите, някои от хормоните на надбъбречната жлеза: минералкортикоиди, глюкокортикоиди). Има много хормони, които са пептиди, протеини...Добрата новина е, че тялото все пак може да си синтезира само холестерол и производните му



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Kukita]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 21:00



...Ако след 2 години съм слаба или дебела, то аз ще съм си го направила, не Емилова.

Всичко, което тя прави, е да изложи пред нас принципите на един коренно нов начин на хранене - не може да ни налее акъл в главата. Абе всеки си отговаря, да не сме деца - какво сте се нахвърлили на Емилова...
Да, болшинството хора ги мързи да възприемат; а ако си променят нагласата, няма и да се сещат, че има други продукти, освен здравословните.
Ти си знаеш; фундаментално не съм съгласна само че гладът не е пренебрежим, както и че е трудно да се измислят блюда. Сещам се толкова, че ум да ти зайде. Най-обичам салата от краставица, авокадо, тофу, маслини, тиквено семе, кълнове и зехтин.

От публичните личности има много добри примери, просто не са певци или актьори. А Стефан Данаилов, когото цитираш, пие като смок - какви ти диети.


Всъщност тук темата е дали е вреден лечебният глад, а не дали е ефикасен за отслабване като цяло режимът на Емилова...

Редактирано от insightflow на 09.05.08 21:01.



Тема Re: За витаминитенови [re: insightflow]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 21:03



Insightflow,
проблемът е как витамините от храната в храносмилателния тракт ще преминат лимфния поток и съответно в кръвта. Нали не си представяш, че мазнина от тялото ти се шмугва в червата, за да помогне за преноса на витамините


Всъщност мазнините в клетките, които се топят при диета, всъщност се разграждат до по-прости молекули: мастни киселини и глицерол, като тялото после използва тях, за да си набави нужната енергия.



Тема Re: За витаминитенови [re: one]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 21:13



Мерси за намесата ти в темата от името на обективността



Току-виж някой се панирал, че може да го сполети хипервитаминоза с ужасяващи последици от витамин Ц...



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
Автор Kukita ()
Публикувано09.05.08 21:24



Права си, всеки отговаря сам за собствените си идеи и действия. Но според мен ролята на тези форуми е споделянето на опит, който да помогне на останалите потребители, на базата на досегашната си и новополучената информация да изградят свое лично мнение. И си мисля, че всичко, което до момента споделих, е в много тясна връзка с лечебия глад, за да може да бъде пренебрегнато.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Kukita]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 21:30



Разбира се, всеки споделя, това е идеята. Някои тук и разбират от хранене, та те са баш полезните.
Не съм от словесно биещите се, ако си останала с подобно впечатление.





Тема нямах нерви да ви дочета отново по тази тема, [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 07:16



но аз като един плодов ветеран, ще ви кажа:
- ТОВАРИЩИ, ДАВАЙТЕ ЖИТЬ ДРУЖНО!

и изобщо, какво си доказвате едно друго, как не разбрате, че за всеки най-доброто е онова, което прави в момента и му сработва, а когато после каталяса и влезе в нормален режим, съответно и изчезне от клуба- хуква за разни витамни по аптеки, започва да търси психотерапевти да пита що му трепери под лъжичката или защо има внезапни и непреборими пристъпи на компусливно преяждане.
Ще речете, обнадеждена, това личен опит ли е- и да е, какво, ще се бие ли някой с мен или ще прави любов?
Така, че давайте жить дружно и да си помагаме с каквото можем, а не да си мерим мускулната маса.

Драго ми беше.





Тема Re: За витамините [re: one]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 08:12



One
цялата група витамини Б са водноразтворими

Така е, благодаря

.

В обобщение искам да кажа, че режимът, който смятам за най-разумен и удачен в дългосрочен план е хранене основно с риба, месо (всички видове, но не много мазно), дроб, сирене, кисело мляко, разумни количества яйца, зеленчуци - тиквички, спанак, зеле, зелен боб, краставици, домати, марули, пипер, маслини,(картофи, ориз, бобови съвсем ограничено), малко плодове предимно сезонни ягоди, боровинки, киви, основна мазнина зехтин (верно, че е скъпичък). Естествено не мога да изброя всички храни, на важното е без изделия от брашно, мая и захар, да не се пържи, а мазнината да се добавя в края на готвенето, по възможност да се избягват консервантите и полуфабрикатите, месото да е месо а не готово кебапче или колбас. Малко е схематично и винаги има повод за парче торта или пица, но пък прекален светец.........
А и движение! Каквото и да е ще е от полза.
Естествено трябва да следим и за количествата все пак.



Тема Re: нямах нерви да ви дочета отново по тази тема, [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано10.05.08 09:18



...мисля да давам отчет от време на време как са килограмите - понеже основният "аргумент" тук е "ще видиш след година".:)
Ти лично може би не си схванала, че няма "нормален режим после" - това е нормалният режим, режимът на Емилова - ако въобще си се захванала с нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.