Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:49 23.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 15:22



Ти пък явно "знаеш" всичко, но не постигаш резултат в борбата с килограмите. Успех.



Тема Vitamin C е водно разтворим,нови [re: insightflow]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано09.05.08 15:46



при него има насищане и свръхдоза, които са точно толкова опасни, колкото и неприемането му.

В едната крайност е скорбута, в другата хипервитаминозата.

Трябва умереност във всичко.

Не приемате никакви въглехидрати и фибри = запичане.

Не приемате никакви мазнини = намалява ви се обмяната на веществата поради простата причина, че имате не нисък --- а нямате НИКАКЪВ холестерол. А той е градивна частица на всеки хормон. И метаболитните и катаболитните и половите ... всички.

Не приемате никакви белтъчини = общо забавяне и отслабване на всичко в организъма. Есенциалните аминокиселини, които се съдържат в месата, яйцата, рибите, семената и бобовите култури ги няма никъде другаде. А без тях не се случва нищо. Организъма гладува и се самоизяжда. Започва от най-лесните захари складирани в кръвта и черният дроб за кризисни моменти, после изяжда глюкозата в мускулите. Мастната тъкан е резерв за времена на абсолютен глад и е доста по-назад от мускулите, кръвта и черният дроб в този списък.

Дори пълните вегани похапват боб, леща, ориз, ядки. Няма такова нещо, като Никакви "такива" или никакви "онакива". Аткинс и Дюкан също не могат напълно да отрекат другите 2 категории храни, въпреки че проповядват ударни количества само от едната. Само че за кратки интервали от по 5-7 дни.

10-те дни на Емилова ще ти гарантират Йо-йо. Това не е диета все пак. Това е принуждаване на организъма да изхвърли ВСИЧКО, което не може да се използва за храна от системата си. Емилова е начин да се детоксифицираш. Други познати начини са с ваната и хъмнайсетте килограма диня, трети - грейпфрут+зехтин+магнезиеви соли и бясно дрискане на другата сутрин, четвърти, пети ... край нямат. Но не са диети. Просто имат слабителен вторичен ефект.

Не искам да поучавам никого. Просто трябва да се чете повече.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 15:53



Peace



Тема Re: Vitamin C е водно разтворим,нови [re: martyr]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 16:10



Споко, от килограм ябълки не може да се предозира който и да е витамин





Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 16:59



Сигурно четат различни учебници

.
Казах няма да споря с теб, макар да ми се покачва адреналина и тонуса. По принцип обичам да се драча, но приемам и аргументирани доводи и тогава се съгласявам и с обратната теза. Ако съм те обидила съжалявам и те моля да ме извиниш.
Не мога да се похваля с манекенски мерки, но като се познавам на какво съм способна , дори и тези 65кг при 165 височина са ми голямо постижение, защото ги поддържам вече доста време. А и спортуването - до 40 нищо и наистина с много инат в началото, но си изградих навика редовно да спортувам и дори да ми харесва .



Тема Re: Vitamin C е водно разтворим,нови [re: martyr]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 17:04



Никога не съм твърдяла, че Емилова е диета за отслабване.

В отговор на:

Емилова е начин да се детоксифицираш.



Така де.

Редактирано от insightflow на 09.05.08 17:05.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилованови [re: firrst]  
Автор Kukita ()
Публикувано09.05.08 19:00



Гледам, че темата е попреминала в леееекичък спор, но въпреки това ще си позволя да наруша двуполюсния модел

и да се намеся, споделяйки опита си. То опита не е само мой, ами и на двама още - мъж ми и братовчед му. Преди 4 години (или 5, не помня точно, а сега не ми се става за да проверявам), братовчеда на мъжа ми замина да гладува при Емилова. Беше някъде в началото на годината - февруари или март някъде. Причината да предприеме тази стъпка беше голямото му свръхтегло (около 140 кг.), придружено с високи кръвно, холестерол и подобни екстри. Когато се върна, наистина не можахме да го познаем - видимо отслабнал, и твърдеше, че се чувства превъзходно. После известно време не се виждахме, но през есента отново пътищата ни се засякоха и той беше изцяло възстановил предишната си "140 кг-мова форма" и се канеше отново да върви при Емилова. Казваше, че проблема бил в невъзможността поради работата си да спазва препоръките и, но след повторното отиване, нещата ще се променят. Моят съпруг също реши да замине с него и да поотслабне. И естествено, след като се върнаха, и двамата отново изглеждаха чудесно, мъжът ми беше свалил 8 кг. и беше много доволен от себе си. Завърнаха се и с "бонус" - подробен режим на хранене, който е обаче малко стряскащ - вегетариански, пълен с храни, които в днешно време е много трудно да се приготвят - напр. елша (тя ми е останала в спомените, но имаше и други). Честна дума, стараех се да спазвам режима му и цялото ни семейство се хранеше доста време по него. Обаче беше голяма мъка! Каквото и да се говори, аз тогава разбрах, че човек (поне нашето семейство човеци) е месоядно същество! Сънувах пилешка пържолка с гъби или разни други вкуснотии и така до момента, в който мъж ми си призна, че през обедните почиви просто не може да се удържи и да не си хапне разни забранени "мръсни" храни. Е, продължих да опитвам да следвам поне структурата на хранителния режим, но лека-полека се отказахме. И какво стана - за около 10 месеца загубените от мъжа ми килограми бяха възстановени. Но преди това да се случи окончателно, аз също си минах по реда . Имам предвид, че за да не остана назад реших и аз да погладувам. Само, че гладувах в къщи, но изцяло по схемата, дадена от Емилова - с чайовете, плодовете, после гадния блудкав зеленчуков бульон, после бавното и славно захранване. За 1 месец свалих около 10 кг., но БЯХ ПОСТОЯННО ГЛАДНА!!! Който ми твърди, че чувството за глад изчезвало, просто лъже! Особено вечер се чувствах като хиена, и за притъпявам усещането за стържене в стомаха, си лягах да спя в 8 часа. Сутрин беше по-поносимо, но пак си бях гладна . Та така, да продължа с разказа си. Аз гладувах през март. След захранването, както казах, се пробвахме с режима на хранене на Емилова, но постепенно просто се провалихме. И през декември всичко свалено вече се беше върнало. Ами само да беше се върнало, ама и повлече и новички килца подире си. Иначе казано, и аз, и мъж ми се радвахме на чудесен йо-йо ефект с по около 4-5 кг отгоре. Аз повече не си и помислям да гладувам. Според мен, това е режим за хора, които са любители на вегетарианската кухня и могат безпроблемно да продължат да прилагат нормите на този тип хранене. На края на този дълъг пост ми се ще да кажа и какво стана с братовчеда на мъжа ми. В момента е около 160 кг., макар още три пъти да ходи при Емилова. Правете си изводите. А и със случаи като нашите е пълно и в медийното пространство - само погледнете Стефан Данаилов и Мартина Вачкова, които са като телевизионна антиреклама на гладуването.



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилова [re: Kukita]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано09.05.08 19:35



Е, не е коректно да набеждаваш човек, когото не познаваш, за лъжец (мен в случая). Действително не чувствах глад - когато огладнея, два портокала го утоляваха.
Иначе всичко е съвсем индивидуално. Това е твоят случай и този на мъжа ти; на Мартина Вачкова и т.н. Както си отбелязала, това е диета за хора, които могат да спазват този тип режим - фактът, че вие не сте могли, съвсем не дискредитира диетата на Емилова. Самата тя предупреждава, че след гладуването режимът трябва да остане строг.
А могат да се споменат и многото позитивни примери за диетата сред медийните лица, вместо да се повтаря Вачкова, та Вачкова, Данаилов, та Данаилов.



Тема За витамините [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 20:38



Безподобна,
вит. С и цялата група витамини Б са водноразтворими, НО си абсолютно права, че А, Д и Е са МАСТНОразтворими и при това хранене без никакви мазнини усвояването им се затруднява (на А и Е; при Д тялото си го синтезира).
Съответно при дълго време спазване на тези диети е логично да настъпи авитаминоза (аз лично знам за случаи на кокоша слепота след диета: е, това е от авитаминоза А)
Всеки да си прави сам изводите...



Тема Re: Пълният глад на д-р Емилова [re: insightflow]  
Автор Kukita ()
Публикувано09.05.08 20:44



Не ми се иска да влизам в полемика, но не можех да не споделя своя определено много отрицателен опит. Да, сигурно има и хора, при които гладуването работи, но в нашето медийно пространство това май е само Глория. Мислех си, че Тони Димитрова е втората, но като я гледам в "Пей с мен", явно не е. Та да се върнем на въпроса - един успял и купища провалили се, на мен ми говорят за режим, който е почти невъзможен за спазване, поне от повечете хора. И дори да има изключения, като теб явно, то това съвсем не е достатъчно за да бъде гладуването предлагано едва ли не за панацея за всички болежки (както вече споделих, аз съм от хората, които повярваха на авторитетно звучащите приказки на Емилова). Проблемът е, че почти никъде не се говори за трудностите, съпътстващи режима, в това число включвам и гладуването, и продължението впоследствие. И на края - инсайтфлоу, за да се спазва режима на хранене на Емилова след гладуване, на човек трябва да му се назначи личен готвач, казвам ти го от опит (напр. на толкова хваления от нея кафяв ориз е нужно киснене около час и врене още толова, и какво ли още не беше). През лятото нещата са по-лесни, пазара е пълен със зарзават, но през зимата е почти невъзможно да се намерят препоръчваните от нея храни, а да не говорим за времето, нужно за подготвянето им. Така, че аз приключвам, нямам намерение да влизам в безкраен спор (явно ти си много надъхана), само ти пожелавам след 2 години да продължаваш да си толкова убедена в правотата си...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.