Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 26.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 8  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.04.08 10:57



Въведение

Ударен - Фаза І - оптимално продължава 5 дни, но може и до 10:

# Протеинови храни - постни меса – телешко и говеждо, пиле без кожа, дреболии – дробчета и други, всички риби, олекотена шунка, пуешка и пилешка шунка, яйца, обезмаслени млечни продукти;
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Сваляне - Фаза ІІ - продължава до достигане на желаното тегло:Редуват се:


# дни на Протеини (от Фаза І)
# на Протеини (от Фаза І) + Зеленчуци – домати, краставици, репички, спанак, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, салати, патладжани, тиквички, чушки, моркови и цвекло (с последните две действаите внимателно и по-малко);
# Овесени трици - 3 с.л дневно

!!! Оптимално дните се редуват 5/5 - 5 дни зеленчук+протеин следвани от 5 дни протеин. След ударната фаза се започва със смесените дни зеленчук+протеин.

Преход - Фаза ІІІ - за всеки свален 1кг = 10 дни:

# Протеини (от Фаза І)
# Зеленчуци (от Фаза ІІ)
# 1 плод дневно с изключение на банан, грозде, череши, сухи плодове и ядки — плодове от предпочитани към по-непредпочитани - ябълка, ягоди и малини (1 купичка), пъпеш (1 резен), диня (1 резен), грейпфрут, киви (2 броя), праскова, круша, нектарини, манго (едно малко или половин голямо), кайсии (2 броя)
# 2 филий пълнозърнест хляб дневно
# 40 гр кашкавал дневно — кашкавал, бонбел, гауда, холандско сирене, савойско сирене (без ферментирали като камембер, рокфор и козе сирене)
# 2 порции нишестени храни седмично (без мазнина и кашкавал): макаронени (200 гр); кускус, качамак, булгур и цели житни зърна (200 гр); леща (150 гр); ориз и картофи (125 гр)
# агнешко бутче или свинско печено (постно месо)
# 2 Галавечери седмично – всичко, каквото поискате, но само едно сипване и в непоследователни дни от седмицата
# 1 ден ударен режим седмично
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Запазване на теглото- Фаза ІV:

# 1 ден ударен режим седмично с изключително чисти протеини
# Овесени трици - 3 с.л дневно

ВАЖНО

# Поне два литра вода дневно
# Движение - ходене пеш, качване по стълби
# Не са позволени натурални сокове,фреш - заместител Кока Кола Лайт
# Крайно нежелани са отклоненията от позволените храни



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Авторinsightflow (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 11:14



Coca Cola Light съдържа аспартам, който е изключително вреден и може да доведе до неврологични и мозъчни увреждания и рак.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: insightflow]  
Авторstegri (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 11:21



Да, но то кое ли не е вредно, а сладкия вкус е нещото за което на моменти ти идва да си продадеш душата. Всички почитатели на тортичките ще ме разберат.



Тема към insightflowнови [re: insightflow]  
Автормopaвo_лилaвo (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 11:24



insightflow, големи хора сме, всеки избира сам приоритетите си. Всеки знае, че когато прекаляваш с нещо, дори и да има най- полезните характеристики, си довеждаш някоя болест. Доматите например водят до обостряне на хемороидите. И куп други неща. Когато всичко е умерено едва ли има проблем. Важното е да не се прекалява. вероятно си нямаш на идея колко много неща не са такива каквито изглеждат. Може би си забелязала, хляб обявен за черен, да е оцветен. Да давам ли още примери? Мисля, че на днешно време не може да си сигурен в нищо освен , ако не си си го произвел сам. Аз лично на всички бих препоръчала книгата " Световна конспирация срещу здравето" , която може да се чете и онлайн в интернет и всеки сам да си прави изводи.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: stegri]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано22.04.08 11:28



Направи един сърч аспартам (aspartame) и ще ти настръхнат косите.
Относно сладкия вкус - има колкото искаш плодове, които да го утолят. Ако примираш за наситено сладко - фурми.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: insightflow]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано22.04.08 11:29



Тя всичката кола съдържа аспартам, само че в обикновенната има и много захар. Аспартам има и в почти всички безлкохолни напитки, а даже и в някои "натурални" сокове. Затова си пийвай от време на време по чашка Кола лайт, но не прекалявай.



Редактирано от mecopuh на 22.04.08 11:34.



Тема Re: към insightflowнови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано22.04.08 11:30



В случая става дума за химикал. Естествено, че всяка храна може да доведе до неприятни последици, ако се прекалява с нея, но химикалите абсолютно могат да се избегнат.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: mecopuh]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано22.04.08 11:31



Мерси, аз лично пия само вода, чай, кафе и фреш.



Редактирано от insightflow на 22.04.08 11:32.



Тема Re: към insightflowнови [re: insightflow]  
Автормopaвo_лилaвo (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 11:37



как?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: insightflow]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано22.04.08 11:40



О.К. Щом можеш да си го позволиш - давай. Ние тук пишещите Сме започнали борба с нещо, което освен че ни дразни /чисто физически/, ни и вреди на здравето. Така, че малко аспартам едва ли ще навреди кой знае още колко.



Тема към insightflowнови [re: insightflow]  
Автормopaвo_лилaвo (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 11:42



а какво ядеш? Сигурна ли си че всичко можеш да контролираш? Съмнявам се , ако не си го произвеждаш сама. В днешните храни има толкова много неестествени подобрители на вкуса, които са маскирани. Ако няма какво да споделиш за диетата на Дюкан, просто не ти е тук мястото. Извинявай, ако съм груба.



Тема Re: към insightflowнови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор martinav ()
Публикувано22.04.08 11:42



Аз съм запозната много добре с аспартама още от преди да започна режима , мopaвo_лилaвo много добре го каза . По тая логика аз не трябва да ям и пия толкова продукти които са на пазара . А кафето според теб не е ли вредно ???



Тема Re: към insightflowнови [re: мopaвo_лилaвo]  
Авторбeбa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 11:45



е, айде стига де! не искам да съм груба, но това не е ли тема за Дюкан?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: insightflow]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано22.04.08 11:57



Привет на всички, моето мнение, е че има толкова боклуци в нещата, които се ядат ежедневно, че надали 1/2 кока-кола ще навреди повече от 1 вафла например, в която има хиляди Е-та


Все едно, аз реших да ви се похваля за моите успехи, тъй като знам от опит, че успехите на другите могат да мотивират някой и на някой може да му трябва много, много малко помощ, за да вземе решение да се оттърве от излишните и така пречещи му наднормени килограми...
Убедена съм също така, че сред четящите има не само жени, ама нали ги знаете мъжете какви са - не смеят да си признаят, че имат проблем с нещо
Въпреки това изпращам цялата си позитивна енергия на всички четящи, пишещи и не толкова пишещи...
Та да започна обобщените резултати при мен:
Започнах режима на 10 март с тегло 69 кг., височина 167 см., дълъг ударен период (10-11 дни поради липса на информация какво може да се хапва във втори етап - тогава за мое щастие ми пристигна книжката на Дюки). В момента съм между 59-60 кг, т.е. спад с 10-ина килограма. Разбира се съм ненаситна, както повечето от нас и целта ми се промени във времето, идеята ми е да достигна 54-55 кг, като калкулатора на Дюкан показа мисля 57 или 58 кг. аз обаче се чуствам много добре, нямам никакви странични ефекти, слава Богу , надявам се и така да продължава...
Всяка сутрин хапвам задължително по 2 лъжици овесени трици и си запазвам правото вечерта да си направя палачинка, за да не превишавам количеството, посочено от Дюкан
Мерките също са ми намалели, макар да не е точно така, както ми се иска...
Свалила съм повечко в талията и дупето, а аз много искам бедрата да ми отслабнат. Там съм свалила около 2-2,5 см, ама ми се иска поне 2 пъти по толкова . Не че някога съм имала слаби бедра, ама то затова толкова го искам.
Знаете ли, имам нужда от съвет...
В книжката Дюки пише "...вариант на 2/7 е 2/0, тоест два дни чисти протеини седмично и пет дни нормално хранене, но без прекаляване. Този режим и този ритъм подхождат най-добре на жени с целулит, които често са слаби в горната част на тялото - бюст, лице, и са много закръглени в ханша и бедрата. Ритъмът 2/0 позволява, особено ако се съчетае с локални манипулации (мезотерапия), да се получат най-добри локални резултати, като се щади горната част на тялото..."

Та, чудя се ако прилагам това дали ще продължавам да свалям (имам още 4-5 кг) и дали наистина ще е в ханша и бедрата? Някой пробвал ли го е, за да каже как са нещата?
Пожелавам Ви много усмихнат и слънчев ден

П.С. Ще си сменя линийката сега, ама чак утре ще е актуализирана

Редактирано от deskata_meskata на 22.04.08 11:58.



Тема Re: към insightflowнови [re: insightflow]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано22.04.08 12:06



ех, безгршната....
тя е пушела, макар и скоро отказала цигарите. Но те не водеха ли до рак. Още повече вредят и на нас непушачите. Пиивала. Леле, доколкото си спомням алкохола водеше до цироза на черния дроб.



Тема Re: към insightflowнови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано22.04.08 12:18



хей, момичета, не се палете за някакви щуротии


Аз затова ви написах толкова дълго писъмце, да се разсеете малко.
Нали сме решили да спазваме режима, защо се ядосвате на странични хора с различно мнение.
Всеки има право да си каже болката, нека...ама що се връзвате...
Всеки да си говори каквото иска, решили сме, че ще сме хубави и слабички и здравички, давайте напред, пък после ще се радваме на успехите си, от там идва повече позитивна енергия, отколкото от разни коментари...
Мораво лилаво, не се нервирай наистина...пък и няма как да се избегнат отровите в днешното ежедневие, камо ли пък разните му лоши коментари в тая посока
Целувки за всички, дано сте се успокоили малко


Редактирано от deskata_meskata на 22.04.08 12:22.



Тема Re: към insightflowнови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано22.04.08 12:20



Именно по диетата на Дюкан коментирам - според това, което чета в темата.
И аз се извинявам, че съм ви обърнала внимание да не консумирате нещо, което може да е вредно за вас. Вече разбирам, че ви е изключително трудно да се въздържите от кока-кола.





Тема Re: към insightflowнови [re: martinav]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано22.04.08 12:25



Да, кафето е вредно и това ми е единственото прегрешение при строгия режим, който спазвам.
И все пак кафето не е химия.



Тема Моля за извинение,нови [re: deskata_meskata]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано22.04.08 12:33



че избухнах. Благодаря ти deskata_meskata, че се намеси. Наистина позитивното ни отношение е това, което ни движи напред и ни кара да се чувстваме добре.



Тема Re: Моля за извинение,нови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.04.08 12:48



Ухаааа, в нашата тема кипи живот!

Ама голям кипеж, да не търкам загоряло после!

Няма лошо да се изкаже и страничен човек в темата. Вероятно почти всеки, който търси нещо за критикуване, ще го намери. Ний пък си знаем нашето и така. Аз не бих отишла в съседна тема да проповядвам Дюканската кауза, съветвам и вас (всеки си решава) да се въздържате.

Целувки от мен.



Тема Re: към insightflowнови [re: insightflow]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано22.04.08 13:05



Аз не бих била толкова сигурна.


И престани вече да поучаваш, достатъчно големи сме, интересували сме се и сме наясно какво консумираме. И за твое сведение от години ядем генно-модифицирани храни, особено плодовете и зеленчуците и никъде това не е обявено, а вредното им въздействие, тепърва се уточнява.



Тема Re: Моля за извинение,нови [re: Dorchester]  
Автор martinav ()
Публикувано22.04.08 13:23



Може би най добре да не обръщаме повече внимание на нейните писания и да не се дразним , просто няма смисал. Аз много се подразних още на изказванията и преди около седмица може би , но нямах възможност да пиша . Забелязах ,че от тогава ни "объръща внимание" явно засегната от твойте думи и въпреки твоите извинения продължава да прави коментари който на момента са прекалено остри. И наистина няма лошо от това някой да си изкаже мнението ,но не мисля че това е начина Аз лично съм супер против гладуването което прави тъй като преди години също го приложих и ефекта беше катастрофален . Много свалени килограми но за сметка на това , че в края на диетата храната започна да ме отвращава и почти не можех да се храня. И след това гладуване достигнах рекордните за мен 83 кг. Но не съм отишла в тяхната тема да ги обеждавам колко е вредно това или онова и как такава диета се прави под лекарски контрол и че в зеленчуците и плодовете има толкова нитрати . Всеки сам си е избрал своя начин за отслабване ,прочистване или там с каквото се е захванал !



Тема Re: Моля за извинение,нови [re: martinav]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано22.04.08 15:10



еха, колко хубаво, всички се включиха, и Дори, и Мартина, и Птицата


Вижте, че има и нещо хубаво в цялата работа



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано22.04.08 17:20



мога ли да си направя тиквички пълнени с извара и яйца пекани на фурна и патладжани с чушки-пекани и малко чесън нещо като кьопоолу



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: вaня]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано22.04.08 17:22



Можеш. В кьопоолуто слагам и малко кисело мляко.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано22.04.08 21:52



а някаква рецепта с пилешки дробчета...някои беше дал за пастет ама не се сещам...идеи????......



Тема Едно усмихнато здрастинови [re: martinav]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано22.04.08 23:37



Здравейте,момичета


Много ви се радвам,че ви заварвам все така твърдо и усилено отслабващи и усмихнати.Аз отсъствах поради независещи от мен причини-просто нямах комп.Беше повреден.Но вече съм с вас и имам намерение да присъствам активно.За всички новодошли-привет и успехи.Радвам ви се на всички и ви пожелавам успех.Аз продължавам с третата си фаза и успешно задържам килограмите.Чувствам се добре,усмихвам се още повече,ако въобще е възможно и се радвам на живота с пълна сила.Бях дебеланка с комплекси.Сега съм елегантна жена със самочувствие.Успях да убедя още двама души да започнат режима на Дюкан и резултатите им за незабавни и забележими видимо..Това е моя режим на хранене и който не е съгласен с мен има право за себе си.Само едно ще ви кажа-днес продадох книгата на клиентка,която сподели,че всяка година отслабва при д-р Емилова и после отново възстановява всичко.Беше уплашена за себе си и аз я уверих,че нашия дюкански режим ще й помогне.А относно вредното действие на аспатрама-може и така да е.Но аз бях с наднормено тегло години наред и бях много по застрашена от куп други заболявания,освен това,кой от нас може да гарантира какво има във въздуха около нас и в уж"натуралната" храна,която ни се предлага навсякъде?
Направих вече 50 дни в трета фаза и ми остават още 100.Стискайте палци да се справя,въпреки че аз си зная ,че ще успея.Засега лека нощ и до нови срещи!

това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: bobi786]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано23.04.08 08:00



пробвах пастета, но не ми хареса толкова много. Преди време, когато не бях режимна правих следното : сварих 1 пакте пил. дробчета/1кг/ , прехвърлих ги в йена глас и добавих 1 бирена бутилка домашно приготвен доматен сок, много лук, канела на вкус чубрица и сол. Тогава имаше и мазнинка, но предполагам може да се избегне. Стана невероятно. Подходящо е за дни със зеленчуци. Скоро съм решила да го пробвам пак и този път във варианта без мазнина. Надявам се че ще се получи добър резултат





Тема Re: Едно усмихнато здрастинови [re: зacмянa]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано23.04.08 08:02



добре дошла на един слъчнев човек! Ти сигурно ще имаш много да споделяш , щом си стигнала толкова далече и те е нямало известно време.



Тема Re: до bobi786нови [re: bobi786]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано23.04.08 08:22



Рецепта за пилешки дробчета:
1. За протеиновия период:
500 г. дробчета, 1 к.л. черен пипер, 1 к.л. босилек, 1-2 с.л. соев сос, 2-3 капки соево олио /за вкус, но може и без него/, малко сол или 1 кубче зеленчуков /гъбен/ бульон, 1 к.ч. прясно мляко /може и да не е обезмаслено/
Почистените дробчета се мариноват за 1-1.5 часа с черния пипер, босилека /ако не го харесвате, заменете го с малко розмарин или с магданоз/, соевия сос, соевото олио, и кубчето бульон или сол. След това се слагат в йена с капак /ако е в тавичка, трябва да се следи да не изсъхнат много/, заливат се с прясното мляко и се пекат на фурна около 45-50 минути.
Студени също са много вкусни!
2. За смесения период:
Същото като горе, само че вместо мляко слагам 1 глава лук, нарязана на полумесеци и 150 г гъби.
При Иван Звездев видях и една рецепта, която м/у другото се оказа много вкусно нещо - "Зелена салата с пилешки дробчета". Аз си я правя ето така:
Няколко листа зелена салата се накъсват /не се реже/ по-наситно, слагат се 1-2 стръка пресен лук, 1 стрък пресен чесън и малко магданоз. Всичко това се подправя с малко сол и ябълков оцет, обърква се хубаво и отгоре се слагат още топлите дробчета от първата рецепта. Поразбърква се и да Ви е сладко.
Може да се сложи и краставица, но по желание.
Е това е!


Бон апети!!!

Редактирано от mecopuh на 23.04.08 08:25.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: bobi786]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано23.04.08 08:49



Още една рецепта за смесения период:
Мусака с гъби
300 г. телешко месо /смляно на кайма/, 300 г. гъби, 1 морковче, 1 малка глава лук, 2 скилидки чесън /по желание/, 1/2 резен целина, 1-2 с.л. доматен сок или 1 ч. л. дом. пюре, черен пипер, магданоз, 1 к.л. червен пипер, 1 кубче бульон /или малко сол/, 1 яйце, 3-4 с.л. кисело мляко.
Каймата се задушава с малко вода. Като се изпари се добавят лука, моркова, целината и чесъна, ситно нарязани. Прибавя доматения сок и се оставя малко да поври. Добавят се подправките и се разбърква. Изсипва се в тавичка и се добавят нарязаните на филийки гъби. Посолява се /или се стрива бульончето/, разбърква се и се пече във фурната, докато се поизпари водата, която пускат гъбите.
Накря се залива със заливка от яйцето и киселото мляко и се зпича докато се зачерви заливката.
По същия начин се прави и мусака с тиквички, само че се слагат подправки като за тиквички - копър, другото е същото. Може и комбинация - гъби и тиквички по 150 г.
Тъй като няма мазнина, се внимава да не стане много сухо. Трябва да остане малко сосче /ама не много, да не стане като супа/.

Редактирано от mecopuh на 23.04.08 08:52.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: mecopuh]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано23.04.08 13:13



Здравейте слънчица!
Отдавна не се бях вясвала тъдява, но сега седнах и изчетох всичко, което съм пропуснала. Радвам се за всички вас, определено сте дръпнали доста напред. Отдалеч се вижда, че се справяте отлично, едно голямо БРАВО

!!!
Аз също не съм се отказала, драпам упорито . Ето, за 50 дена съм с 10 килца по-малко. Много си се кефя, пък и тези около мен казват, че вече е осезателно. Всичко това е много добре, и се чувствам екстра, обаче. . . Ходих да си направя пълни изследвания и се оказа, че всичко е ОК, единствено съм завишила доста стойностите на пикочната киселина и на кръвната захар. Хайде, захарта ще я регулирам някак си като спра Колата-Лайт (това е единственото сладко нещо, което поемам), ама другото ме притеснява. Лекарят ми каза, че съм на път да си "заформя" подагра, затова да намаля месото. Е как да го намаля, след като то ми е основното ядене?

Dorchester, момичета, помагайте - готова съм да се вслушам във всеки съвет, който да е в синхрон и с продължаването на режима, и с намаляването на месото. КАК ДА СТАНЕ ТОВА ???

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано23.04.08 13:32



Със здравето шега не бива. Лично аз бих препоръчала да минеш в трета олекотена и след 15-20 дни да направиш нови изследвания. Ако е всичко в норма - обратно във втора. Знам ли.
Тук не сме доктори, не можем да даваме медицински съвети.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано23.04.08 14:02



Здравей въздушната


Радвам се да видя, че се включваш отново, поздравления за резултата от Дюканското хранене...
По въпроса за изследванията има няколко неща, които смятам, че е хубаво да премислиш:
1. Нормално е при хранене с месо и яйца (жълтъка е причината) да имаш завишени стойности на пикочната киселина. При спиране на този тип хранене нещата ще влязат в нормалните си граници. Ако преди изследването беше хапвала и други неща - нивата нямаше да са високи. Искам да кажа, че при нормализиране на храненето (след приключване на Дюки), показателите ти ще се нормализират.
2. "Заформянето" на подаграта е дълъг процес и минават години на преяждане (основно мазни и пикантни храни), както и прекомерната консумация на алкохол), преди да започне такъв процес.
Ето и цитат от една книжка за подагра: Подаграта е болест, една от основните причини за която е системното преяждане с дивечово месо, особено дреболии (черен дроб, бъбречета, тимусни жлези), както и препиването с алкохол. Пийте повече течности (поне 1,5 l на ден). Те помагат за промивка на бъбреците.

За мен не трябва да се притесняваш, тъй като когато решиш можеш да докараш нещата в нормалните им граници, а и както казах подаграта не се заформя току-така, а се случва с години наред ядене на много месо...

Ще пиша повече след малко, че сега имам малко работа,

поздрави и усмивки на всички




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано23.04.08 15:30



съветът на Дорчестър считам за много уместен. да се оплача, в две-три лаборатории са ми давали много различни стойности , просто защото работят по различни методики, частните не винаги са коректни, случва се да ползват и много различни реактиви и тестове, така че повтори си изследванията. стойностите на всички показатели могат да са завишени, но да остават в границите на нормата. подаграта е заболяване, което се влияе от диетата, свързано е с комсумация на алкохол, доказано е наследствено предразположение,така че помисли дали някой от близките ти няма такова заболяване. повишаване стойността на кръвната захар няма връзка с консумацията на подсладени с подсладител напитки.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: deskata_meskata]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано23.04.08 16:16



Хей, deskata_meskata, благодаря! Доста ми помогна с информацията за болестта. Аз нямах никаква представа какво точно представлява и за колко време се развива. Щом е дълъг процес и става въпрос за години, вече съм сигурна за себе си, че ще продължа. На мен ми трябват най-много още 6-7 месеца, за да мина в ІІІ-та фаза. Ще наблегна задължително на увеличаването приема на вода, явно трябва тази киселина да се изпишква. Досега ми се събираха най-много 3-4 ч.ч. течности на ден - просто не усещам жажда. Даже преди режима пиех само по 1 чаша вода на ден - УЖАС, нали

...
Колкото до жълтъка на яйцата - той конкретно е причина за холестерола. Там стойностите ми са отлични , защото него почти съм го елиминирана и го давам на кученцето си.

С една дума - продължавам!
Хайде, стига съм ви занимавала с моята особа. Пожелавам ви много, много хубава и релаксираща вечер, а утре - няколко стотици грама по-малко!

ОБИЧАМ ВИ !!!

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано23.04.08 16:26



Благодаря ти за съвета. Със сигурност ще си повторя изследванията, но след известно време. Не ми се занимава отново с това

.
С алкохола и аз, и родата сме на "Вие". Със сигурност сме обременени с други болести, но думата "подагра" никога не се е споменавала, затова и нямам никаква представа за нея. След като е продължителен процес, искрено се надявам, че с приключване на активното хапване на месо, и това ще се регулира.
Хубав и успешен ден, миличка .

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано23.04.08 16:50



Та така, привет отново и от мен, приключих там каквото имах да върша...
Водата е страшно важна не само в режима на Дюкан, а и по принцип...
Аз лично бях като теб - по около чаша на ден, два ми се събираше до септември-октомври 2007 г. В резултат на това си имам проблеми с бъбреците, разбира се... Отглеждам си едно камъче, което скоро трябва да проверя дали е станало по-голямо или пък съм го изхвърлила с многото вода, която пия от тогава насам. Започнах да се насилвам в началото, първо с по чаша на ден, след 2-3 дни минах на две чаши, постепенно така във времето стигнах до 2-2,5 литра на ден. Със сигурност се чуствам много по-добре, дори вече изпитвам чувство на жажда, което до момента не се беше случвало през целия ми живот. Много по-лесно ми стана, когато си създадох навика всяка сутрин да си взимам голяма бутилка вода отивайки към офиса и преди да си тръгна да съм я изпила. Така вечер като изпия още 2-3 чаши са се събрали над 2 литра. Пия директно от шишето, което наистина не е лицеприятно, обаче на мен ми е по-лесно...


Ето още малко извадки за водата (не помня от къде си го копирах това, но съм си го разпечатала да си го чета всеки ден ):
Толкова е просто, но толкова често пренебрегвано. Водата - материята на живота. Около 70% от земната повърхност е покрита с нея, както и същото количество в нашето тяло. Водата е нужна за всеки един метаболитен процес, включително синтеза на протеини. Ако тренирате интензивно, най-простото нещо, което трябва да направите, за да помогнете на тялото си е да пиете повече вода.
Пиете ли достатъчно вода?
1. Водата не Ви достига
Содата и кафето не се броят. Всъщност, въпреки че са течни напитки, кофеинът в двете има действие на диуретик и причинява загуба на течности. Когато това се случи (виж точка 4.), тялото започва да складира вода. Според общите разбирания 6-8 чаши с вода са достатъчни за един ден. Но тъй като сте трениращи хора, Вие имате нужда от още. Целете да изпивате поне по 2-4 литра вода в зависимост от вашите размери и нужди.
2. Водата изчиства токсините в тялото
Водата прочиства токсините и остатъчните продукти от тялото ни. Тя е особено важна при високо-протеиновите диети, тъй като спомага за премахването на излишния азот, уреята (токсично съединение) и кетонните телца. Ако приемате много храна, за да качвате мускулна маса, тогава имате нужда дори от още повече вода, за да спомагате за работата на бъбреците.
3. Водата помага за стопяването на мазнините
Без достатъчно вода бъбреците не могат да функционират пълноценно. Когато това се случи, част от "натоварването" се прехвърля към черния дроб. Той преработва натрупаната мазнина в тялото за енергия. Ако черният дроб върши част от работата на бъбреците, тялото Ви гори по-малко мазнини, т.е. вместо да гори, вашият дроб се заема с друга дейност и започвате да трупате излишни килограми. Като допълнение можем да споменем, че пиенето на вода създава чувство за ситост и така огладнявате по-рядко и намаляте приема на храна.
4. Водата намалява задръжката на течности
Обратно на общоприетото разбиране, пиенето на вода всъщност може да Ви помогне да изчистите излишните течности. Когато водата се приема рядко или в малки количества, тялото започва да мисли, че има недостиг и започва да я складира, за да има резерв при случай на нужда. Тя се складира в допълнителни клетъчни пространства и кара кожата ви да изглежда мека и пухкава.
5. Водата се грижи за здравето Ви
При ниско съдържание на вода, тялото започва да си я добива от органи като дебелото черво. Когато това се случи се стига до запек. Освен всичко, водата Ви позволява да храносмилате приетата храна много по-ефективно. Това важи в пълна сила особено когато приемате над 4 000 ккалории на ден.

Това мисля бяха някакви съвети за активно трениращи хора, но си мисля, че е абсолютно вярно и за режима на Дюкан, самия той в книгата си описва част от позитивните влияния на водата.
Уф, аз пак направих един дълъг постинг....ужас...
Аз обаче пак да си задам въпроса, на който нещо не получих отговор: какво смятате при положение че ми остават за сваляне още около 5 кг, дали да мина на схемата 2/7 или 2/0 (за която писах в някои от предните си включвания). В смисъл ще сваля ли пак за около месец и половина 5-те килограма или тази схема ще забави нещата? Иска ми се да я направя нея, тъй като имам нужда от отслабване по-скоро в долната част на тялото (бедра, ханш...). Нагоре вече мисля, че не е необходими. Хайде, доайените в областта на Дюки нека ми помогнат, пробвали ли сте схемата, смятате ли че наистина ще се сваля в тези области и дали ще стане отслабването по-бавно?

Мерси предварително, наистина много ще се радвам да ми кажете какво мислите



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: deskata_meskata]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано23.04.08 17:01



В отговор на:

Уф, аз пак направих един дълъг постинг....




Дълъг, ама ценен.

На въпроса ти просто нямам отговор. Мислех да ти кажа какво подозирам.
Струва ми се, че ще стават много бавно нещата.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Авторпиcи (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 18:33



ще съм много благодарна,ако някой ми каже как точно се правеха кремчетата с желатин,за които споменаваше Дюкан.Прегледах книгата набързо и не мога да си спомня точно.Благодаря ;)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: пиcи]  
Автор Kukita ([namigam])
Публикувано23.04.08 22:25



Писи, това е вариантът, който аз прилагам и мисля, че е доста сполучлив (обикновено от цялото количество, което си забъркам, аз едва успявам да се докопам до 1-2 чашки, всичко останало бива изядено от домашните):

2 кисели млека - ползвам верея 0,1% масленост, се разбиват хубаво с тел или вилица (с миксера много се запениха и не бяха много сполучливи), поръсва се със СТЕП-че по избор (аз най-харесвам праскова, но и с ягода е хубаво. Пробвах и портокалово, изядохме го есетествено, но нещо сякаш не пасваше). Подслаждам сместта с 2 чаени лъжички Хуксол (отначало слагах повече, ама май нагарча. Най-добре близвай, за да усетиш дали е достатъчно) и добавям 1 желатин, подготвен по следния начин: изсипвам го в канче с малко студена вода (около 1 кафяна чашка), после много внимателно го загрявам с непрекъснато бъркане, докато се разтвори напълно. Добавям го към кисело-млечната смес с непрекъснато бъране, след това я разсипвам в чаши - аз позвам пластмасови за сок (200 мл.) и ги прибирам в хладилника поне за 4 часа. Най-добре е да го правиш вечер, на сутринта е разкошна закуска, а и все още не я изядено от семейните

.



Тема Хайде на отчетнови [re: Kukita]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 08:17



Добро утро,момичета!
От известно време не съм писала, но редовно чета темичките.
Скоро не съм давала отчет, та реших да се похваля с постигнатото:
Днес се качих на кантара и бях много щастлива, когато той отчете 67.3 кг.
Да ви припомня:
ръст 166, стартово тегло 72 кг, начало на режима - 01.04.2008
последно се отчетох при вас на 16ти април, тогава теглото ми беше 69 кг
От началото на режима досега са минали 23 дни, а свалените килограми станаха общо 4,7! Не е зле, нали

? И така, продължавам напред,защото се чувствам страхотно!
Между другото, бях споменала че съпругът ми също започна режима един ден след мен.При стартово тегло 83 кг, снощи се претегли и се оказа,че е свалил цели 6 кг! Ех,мъже...за тях определено е по-лесно да свалят излишните килограми. Та той вече мина в III фаза и е доста доволен от постигнатото. На мен ми предстои още дълъг път, но мисля че ще се справя успешно с някакви си 5-6 килца.
Разкажете как е напредъка при вас?
Желая усмихнат ден на всички вас!



Тема Re: Хайде на отчетнови [re: bobi]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано24.04.08 09:54



Дзак!


Минаха пет месеца от третата ми фаза, остава един.



Тема Re: Хайде на отчетнови [re: bobi]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано24.04.08 09:59



здравейте , олекнали и упорити!! На мъжете им е много по-лесно, явно на нас хормоните повече ни влияят на обмяната, по-точно по по-различен начин. Аз като задюканствах, навих и една приятелка от съседния отдел, та покрай нея и съпругът й. при видоизменен/ опорочен и изкълчен, ако ме питате/ режим - без ударна фаза, направо протеини и зеленчуци, че и чат-пат бира и вино по 1 чаша дневно момчето от 110 кг за една седмица стана 104 кг.ама всеки със съдбата си.това не е повод да се отчайваме.ще ги настигнем!!!!


Сега да се похваля - имам още 1 кг надолу, или като цяло
58 дни режим = 9кг 200гр надолу!
Желая на всички усмихнат ден и хубави емоции с кантарчетата



Тема Re: Хайде на отчетнови [re: lodka_v_moreto]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано24.04.08 10:00



Дори, честито!!!





Тема Re: Хайде на отчетнови [re: Dorchester]  
Авторdzak (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 14:12



Дори,супер,можем само да се възхищаваме на упоритостта ти!....но който си промени мисленето той ще успее...начин на живот-дюкански!успех на всички



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Авторkorem4e (Нерегистриран)
Публикувано24.04.08 16:00



Здравейте , ама много злонамерени и заядливи хора по тези форуми ...... направо се чудя понякога няма ли с какво да си пълнят времето ами дрънкат неща които никой не интересуват .Само човек който не е бил дебел не знае колко тежиииии. Еми аз започнах с Дюкан след като цал живот ту отслабвам ту качвам и ме беше срам да си кажа килцата ...... Е то и сега е за срам но след като видях до какво води наднорменото тегло се режих сериозно .Много ми е трудно защото не обичам месо но си струва . Хора до 80 кг, които за накои са огромна сума аз имам да свалям 32 вече ..... а бяха 37 . Който иска да ми се смее да се заяжда .... не ми дреме . Има хора които живеят заради други ,които като тях са позитивно настроени .Така че айде заядливци оставете ни нас недоволните от килограмите но доволни от живота и усмихнати да се подкрепяме и радваме на всички готини неща докато си сваляме килограмите с усмивка .Става ли ? Ще се ряадвам на подкрепа




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: korem4e]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано24.04.08 16:04



Коремче, здравей и добре дошла! Хич не им се вързвай на тез хора. Ние сме си усмихнати и доволни. Успех.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Автор martinav ()
Публикувано24.04.08 18:05



Хей korem4e здравей

, добре дошла сред нас ! Dorchester е права не им се връзвай и давай смело напред в борбата с килограмите. Ако имаш нужда от съвет и подкрепа винаги може да ги получиш тук тъй като всички момичета тук са много отзивчиви и добрички . И аз искам да ти пожелая успех наистина има голям ефект от този режим стига да го спазваш стриктно . А и да не забравя да честитя на Dorchester , браво на теб .



Тема Re: Хайде на отчетнови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано24.04.08 21:40



Здравейте на всички Дюканки и Дюкановци!
Току що се прибирам от работа и реших да видя какво ново има тук. Та по този повод и аз да се отчета - от 08.03. до днес минус 13.2 кг. Не знам много или малко е, но за мен е невероятен стимул.
Като се има в предвид, че и на мен като на Коремче, килцата ми за сваляне на старта бяха 35, смятам, че напредвам

.
Някой пробва ли рецептите, които ви написах? Искам да знам дали на някой друг са му харесали моите манджички.
Е за сега е това!
Успех на всички!



Тема С усмивканови [re: martinav]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано24.04.08 21:44



Здравейте хубавици!!!


Да взема и аз да дам отчет.Задържам успешно,днес ми беше протеиновия четвъртък,който оправя нещата ако нещо през седмицата се е попроменило.Цял ден ядох риба и сега нещо ми нагарча от месо,а вода пия п остоянно,голяма жажда ме гони.Искам още да отслабна обаче и може би ще започна режима отново,все още го обмислям.Според калкулатора на Дюкан 69 ми е оптималното тегло,но аз сега съм 67.И все си мисля,че мога да променя нещата още надолу.Нека мине Великден и гергьовден да опитам агнешко и ще реша тогава.Нека не ви звучи много чревоугоднически,но обичам много агнешко ,а не съм опитвала от миналия Гергьовден.Просто искам да се наградя.
Момичета,спазвайте си режима и дерзайте!А на коремче-добре дошла и няма да се даваш-естествено че ще отслабнеш.
Ако не успея да пиша до Великден-весели празници сладури

това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
АвторBubulina (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 10:08



Здравейте на всички ! От 45 дена съм в играта и свалих 7 кг.
Но скоро чух много тревожни факти.Има вече случаи на хора
отслабвали с диетата на Дюкан , които са си докарали тежка
подагра.С тази прекомерна употреба на месо , дробчета , ези-
чета и дуги подобни мисля , че наистина има риск.Много мои
познати вече се отказват от този режим на хранене.Специално
при мене отчитам , че има промяна в мисленето , като отношение
към храната и всичко което слагам в устата си.Когато пазарувам
чета внимателно етикетите за това какво се съдържа в храните-
мазнини , въглехидрати , белтъчини и най-вече добавки.С тия
Е....не знам какво си ,е жива химия.Същото се отнася и за
подсладителите.Напоследък препоръчват стевията като естест-
вен растителен подсладител / сладка трева / , но поне аз където
питах по аптеките и диетичните магазини не са чували за нея.
В София може и да не е така , аз говоря за провинцията.
Така , че да помислим и върху тези проблеми!!
Иначе за Великден ще си позволя малко агнешко , още повече,
че имаме и семеен празник , но след това драстично ще
намаля месото.Ще наблегна повече на обезмаслени млечни
продукти и зеленчуци.А , какво ще кажете за протеиновите
хранителни добавки. Как биха се вписали в нашия режим ?
Успех на всички и весели празници !!



Тема Re: до Bubulinaнови [re: Bubulina]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано25.04.08 10:46



Здравей Bubolina!
За да направиш подагра си трябва доста сериозно пряждане с тлъсти меса, главно с дивеч и свинско.
По темата прочети писаното от deskata_meskata на 23.04 в 14:02 ч., цитирам:
""Заформянето" на подаграта е дълъг процес и минават години на преяждане (основно мазни и пикантни храни), както и прекомерната консумация на алкохол), преди да започне такъв процес.
Ето и цитат от една книжка за подагра: Подаграта е болест, една от основните причини за която е системното преяждане с дивечово месо, особено дреболии (черен дроб, бъбречета, тимусни жлези), както и препиването с алкохол. Пийте повече течности (поне 1,5 l на ден). Те помагат за промивка на бъбреците. ""
Не е лошо и да прочетеш малко повече за подаграта в някой от задравните сайтове. Аз от 59 дни съм на Дюкан и в сряда си направих пълни изследвания на кръв и урина. Джипи-то ми каза, че досега /тя ме познава от 15 години/ не съм имала по-добри показатели. Тогава и казах за какво иде реч и тя реши, че ще правим подобни изследвания всеки месец, докато съм на този режим. Така че не е лошо да се консултираш с личният си лекар щом имаш притеснения.

Редактирано от mecopuh на 25.04.08 10:48.



Тема Re: до Bubulinaнови [re: mecopuh]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано25.04.08 11:10



Мечо Пух , правих твоите дробчета с прясно мляко, соев сос и кубче пилешки бульон снощи на фурната. всички много ги харесаха, със забележката че са безсолни, но напоследък не слагам сол на нищо,е, солиха допълнително. рецептата е много добра за протеиновите дни.
Желая на всички весели празници и да удържим режима по Великден!

Козунаците не са режимни !



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Kukita]  
Авторпиcи (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 18:03



много благодаря за рецептата ;)))



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано26.04.08 16:57



Здравейте съмишленички!Имам едно малко въпросченце...
При някои от вас да е имало разфокусиране на зрението , или изобщо някакви проблеми с очите, които ги отдавате на диетата. Не мога да разбера дали е от Дюки, или от много четене и гледане на ТВ


Надявам се ,че причината да ви няма е ,че сте забегнали някъде, а не сте на софри

Редактирано от мopaвo_лилaвo на 26.04.08 16:58.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано26.04.08 19:20



При мен не е имало нищо такова. По-скоро са ти преуморени очите.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано26.04.08 19:52



Здравейте, момичета,
И аз съмедна от вас, чета ви редовно, пиша рядко.
Днес ми е 28 ден, свалих 7 кг, чувствам се отлично.
Провокирана съм от постинга на мораво-лилаво за проблеми с очите, тъй като тези дни и аз размишлявах за възможните странични реакции и последици от един такъв режим с изключително едностранно хранене, като се има пред вид, че доста от нас изкарват много време във втора фаза.
Имаше по-горе и друг постинг за повишени стойности на пикочна киселина, което е разбираемо при такава голяма консумация на белтъчини /пикочната киселина е техен метаболит/. Хора, които имат бъбречни проблеми трябва да бъдат особено внимателни, а и всички останали трябва да си осигуряват прием на голямо количество вода /както препоръчва и Дюкан/.
Също ме притеснява и почти постоянния запек, който /поне при мен/ е непреодолим без лаксатив. Нередовното изхождане може да доведе до проблеми с дебелото черво, както и до общо неразположение и дори интоксикация.
Друго, което трябва да се има пред вид е, че вероятно се нарушава усвояването на мастно-разтворимите витамини, каквито са А, Е, Д, К. Сигурно знаете за тяхната роля в организма.
Всичко това ви го пиша, не за да разколебавам някого. Аз самата ще продължа още малко на второ фаза.
Просто бъдете критични и внимателни към себе си. Все пак слаби и красиви - да! но преди всичко здравето е важно!
Само да добавя,че съм лекар.


Приятна вечер и хубави празнични дни на всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Baлeнтиция]  
Автормopaвo_лилaвo (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 20:56



Благодаря ти Валентиция, очевидно е било преумора, защото цял ден днес виждах размазано, но след като писах тук , легнах и направих един ударен сън до сега /3.5/часа. Вече се чувствам по-добре, и ако знаех, че ще е така, въобще нямаше да ви занимавам. Но цял ден ми се видя доста дълго време и това провокира поста ми. Аз не съм от най-стрикните Дюканки, но правя каквото мога. Затова и резултатите при мен като цяло са малко по-бавни. За почти месец 5кг, но твърди, надявам се. Тази седмица почти се бях преборила с половин кило, но не ми се удаде. Та ще продължа и следващата да го преборвам. Ох, обожавам козунак и вчера направих ГОЛЯМОООО прегрешение. Дано да ми остане само с това

, но то си е за моя сметка.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано27.04.08 09:47



И аз мисля, че проблема с очите едва ли се дължи на диетата.
Все пак за да се прояви някакъв витаминен дефицит трябва доста време. Както и за подаграта между впрочем, която беше коментирана тук. Повишени стойности на пикочна киселина съвсем не означава развитие на подагра


Вчера една моя приятелка искренно ме разсмя защото "спирала диетата, защото имала кожен проблем" - нещо като много суха кожа, което при нея е почти постоянно, а и тя уж е на диета - от 5 дни и то като си ползва зехтинец и други благини. И даже леко ме ядосва щото е вманиачена на тема диети, при положение, че става въпрос за 2 кг!!!!, които и без това и се движат нагоре-надолу. А и е просто слаба.
Та по-скоро имах пред вид да не превръщаме в мания спазването на някакъв режим.
При повечето от нас става въпрос за спазване на някаква "култура на хранене", вместо похапване от всичко и на воля.
За жалост установих, че на 42 год. вече не мога безотговорно да похапвам, както съм го правила по-рано без проблеми
И днес смятам да похапна козунак и агнешко!!!!!




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано27.04.08 12:08



христос воскресе.весели празници на всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: вaня]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано27.04.08 18:23



Христос воскресе! Желая на всички весели празници и умно похапване! И аз се изкуших да опитам козунаците, които омесих, ама утре съм на работа и дано докато се прибера да са изяли това, което остана! Дано не съм провалила двумесечните усилия! Утре сутринта кантара ще покаже!
Да сте ЗДРАВИ и красиви!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: mecopuh]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано27.04.08 22:01



Христос Воскресе, мили и заслабващи дами

(все се надявам да има и господа, ама те така или иначе вероятно се крият, поздрави и за тях )!
Денят днес макар и доста мрачен (поне в гадното софийско...) всъщност беше доста хубав...Аз лично прегреших с всичко що имаше в къщи и извън къщи ...
То не бяха козунаци, баници, шоколадче, 10 гр. алкохол и какво ли още не...разбира се по съвсееееем малко от всичко (иначе през другото време бях режимна), хиххи, хич не се чуствам гузна...
Все пак е Великден, първи ден ми е от МЦ , пък и не съм хапвала почти нищо нережимно от 10-ти март насам....
Така....естествено (мисля се подразбира), от утре режима продължава с пълна сила...
Но, аз исках друго да споделя...Хапвайки всички тези неща, знаете ли кое беше най-интересното, което установих...Вкусът им съвсем не беше толкова зашеметяващ, колкото си го мечтаех през този месец и половина...
Даже напротив - козунака не ми беше изобщо вкусен, баницата беше от тези готовите на белла (кръгла нула), а шоколада беше някак си..блудкав...
Абе ако трябва да си призная, единственото нещо, което си заслужаваше беше едно малко бакарди брийзър...ама за него пък времето хич не беше подходящо, вместо да е едно слънчево и топло, то вятър и студ...
Така че момичета-кокичета, или поне тези, които не са прегрешили - честна дума - нищо не можа да ме заинтригува и дори за миг да си помисля да спирам или да се отказвам от режима....
Надявам се да са малко несериозните като мен, които са направили отклонение от режима, но дори и да сте в моята компания да знаете, че това няма да спре пътя ни напред и надолу
Някак си ми липсвате тези дни...
Чакам с нетърпение да си включите нет-а и да разкажете как вървят празниците покрай Вас
Изпращам Ви много усмивки



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: deskata_meskata]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано28.04.08 00:50



Христос Возкресе,

Да сме живи, здрави, слабички,красиви и два пъти по-толкова щастливи!



След още една седмица съм с още два кг надолу - станаха общо 8. Много се радвам и постоянно показвам колко широки са ми станали дънките.

НО и аз доста прегреших и от всичко си хапнах. И аз като Деската, обаче установих, че мечтаният вкус на козунак някак си не ми се услади. Ядох и агнешко и подправена салата, просто нямаше как да си отделя, но от олиото направо ми се сгади.
Въпреки всичко, може би заради резултатите, се чувствам повече доволна, отколкото виновна. Но съм се зарекла - от Утре ....... да му мислят пилците!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: питaнka]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано28.04.08 16:48



хей хей. Здравейте на всички прекрасни слабеещи Дюкански момичета. Христос Возкресе... Първо да започна с трудностите през тези дни... миришеше на козунак, на агнешко на банички и на какво ли още не... много ми беше трудно, но.... волята устоя и сега съм щастлива. Не прегреших нито с козунак нито с агнешко нито дори с винце... може би нещо съвсем елемнтарно като две стафидки накълцани и половинката от четвърт орехче... и двете неща бяха използвани в приготовление на дюкански кекс който и с малки лимонена есенция и съвсем малко корички от портокал си заприлича на истински козунак и хапвах редом с другите които ядях истински:) Може би малко съжалих че не си хапнах от вкусотийките, но когато днес се качих на кантара и той показа под 64 и с точност 64,300 което означава точно 11кг от началото, съжалението че не съм хапнала се изпари. Безумно съм шастлива. На режимните девойки продължавайте смисъла е голям, а на тези които още се чудят ще кажа Дюкан не е диета не е глад не е нещо страшно и ужасно, то е режим, красота самочувствие и нов полезен начин на живот... Обичкам ви и целувки на всички





http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано28.04.08 21:55



Ура! Въпреки Великденските прегрешения, тази сутрин кантара отчете цяло кило по-малко! Вече са -14,5! Много съм горда от себе си и исках да го споделя с всички.


Не вярвах, че ще са толкова много, за толкова кратко време /няма 2 месеца/!
Целувки на всички и лека нощ!

Редактирано от mecopuh на 28.04.08 21:56.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: mecopuh]  
АвторSlSA (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 08:57



Здравейте и от мене ,поздравябам всички за хубавите резултати.И аз на свой ред да ви се похваля -7 кг.Днес излизам да си купя няколко дрешки защото всичко ми стои като подарено а след ден- два семейно отлитаме за Малага на едноседмична почивка.Дано там не се проваля.Продалжаваме напред.Успех.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: SlSA]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.04.08 10:03



Здравейте, слънчеви.
Прочетох, че тука трябва масово порицание. Ама вече след дъжд - качулка.


Давайте напред.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Tan4ety]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано29.04.08 10:36



здравейте,мили мои, и честито Възкресение!

Желая хубави дни и весели празници, отслабване с много грамчета-килограмчета и да сте много -много щастливи, скъпи Дюканки и Дюканци!!!
при мене празниците започнаха много добре, не устоях на молбите на домашните животни и в събота месих козунаци, опекох ги и не ги кусах.... Станаха визуално много добре, деца и съпруг - доволни и ги ометоха за мое щастие доста енергично и бързичко. И, слава богу...,не съм сигурна дали щях да удържа още един ден да ги гледам из къщи, но животът( на козунаците, де...) им беше не повече от 24 часа.
Обаче накрая да си кажа, че няма да ми поникнат ангелски крилца, понеже все пак и аз имам един грях- 4 глътки бяло вино.е,сега вече съм наистина спокойна, признат грях бил половин грях. Целувам всички, и , независимо от прегрешенията и отстъпленията, право напред и надолу!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Автор amazing (непозната)
Публикувано29.04.08 10:54



Христос возкресе! Здравейте отслабващи и отслабнали Дюканки! Браво на всички за постигнатите резултати.
И аз да си призная, че прегреших. В неделя реших,че ще хапна от всичко, което ми се прияде. За моя огромна изненада и аз се почувствах като Деската -Меската. Храната нямаше такъв привлекателен вкус, като в мислите ми и не изпитвах желание да ям много, а просто да опитам от това - онова. Все пак съм на режима от 10 февруари и ми се искаше да опитам истинска нережимна храна. Ядох овкусена великденска салата, агнешко и пих червено вино, едно парче козунак и 3 сладки.... Един ден прегрешение, но в съвсем малки количества! Кантара ми на другия ден показа същите килограми. От неделя продължих пак на режима. Мисля, че не е толкова проблема в прегрешението, а в количеството му, защото едно е да хапнеш 1 парче козунак, друго е да изядеш целия козунак!
Хайде сега да се връщаме обратно към режима и да продължаваме да намаляваме обиколките.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Авторkopeм4e (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 10:56



Здравейте на всички момичета . Да си призная и аз съм за порицание ... но ве пак и беше Великден . Пожелавам на всички да са живи и здрави и успех с диетата .
Момичета дайте съвет и подкрепа . Аз започнах в средата на април диетата .за Ударния период който направих в рамките на 7 дни/понеже имам да свялям мнооооогггггоооооо/ свалих близо 4 кг . После започнах с протеини и зеленчуци 5 на 5 но съм надолу само с 1 кг тоест общо 5 кг от 15 април до сега . Момичета кажете това малко ли е . Все си казвам давай напред не се отчайвай ама като стъпя на кантара и ми се плаче . Вярно че в събота ми дойде и бях чела че през периода на протеини и зеленчуци или като си в цикъл се заържа теглото .......ама аз ги събрах и двете ..... Дайте ми малко надежда . Ох че съм мрънкалник. Извинявайте .



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: kopeм4e]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.04.08 10:58



Коремче, как ще е малко, бе.


За твое сведение аз за целия първи месец свалих по-малко. Не бързай за никъде. Не е хубаво много бързо да се сваля, знаеш.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 11:57



корем4е аз също като теб през първа фаза свалих 4кг и после 1седмица -1кг.малко се бях отчаяла, не исках да погледна кантара.вчера след прегрешения с малко агнешко на великден се качих на кантара и много се зарадвах 2кг надолу.няма да губим надежда продължаваме напред.



Тема Три дни яли,пили и се веселилинови [re: вaня]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 13:18



Христос воскресе!
Бъдете живи, здрави, усмихнати и щастливи,мили момичета!

Хм, Dorchester е абсолютно права- "НЯКОЙ" се нуждае от порицание, е ..познайте кой е този "някой"

.
Като чета за дребните ви прегрешения- 2-3 сладки, малко козунак, чашка-две винце...ехеее, аз съм си за сериозно порицание май.Като се почна от петък, та до понеделник- от всичко хапвахме, даже без да се ограничим в количествата.Не знам как се е отразило на кантара, добре че новите, скоро купени дрехи ми стават.И сега- обратно в стройните Дюкански редици!Няма отказване. Угодих си порядъчно с всичко вкусно и забранено, но въпросът е, че искам пак да вляза в "правия път". Сутринта бързах за работа и не успях да се претегля, но сигурно ще съм кило-две нагоре, има си хас, след такава лакомия....Утре сутринта обаче ,смятам смело да се кача на кантара и да докладвам, а дотогава...чакам порицания от всички "въздържали се" по празниците!



Тема Re: Три дни яли,пили и се веселилинови [re: bobi]  
Автор ivanka_2311 (непознат)
Публикувано29.04.08 14:01



и аз започвам диетата на Дюкан, но на 01.05 и се надявам да е ефикасна. Видях резултатите при едни приятелки, купих си книгата, изчетох я ии ще започна от 1-ви.



Тема Re: Три дни яли,пили и се веселилинови [re: ivanka_2311]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано29.04.08 18:08



Здравей, добре дошла. Напълни хладилника с режимни работи и действай. Успех!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: kopeм4e]  
АвторKukita (Нерегистриран)
Публикувано29.04.08 19:28



Коремче, хич даже не е малко. Аз спазвам режима от 23.03 и досега съм -6 кг.

. Ама ясно, че съм в период на задържане, нали ? Така, че смело напред на теб, и на мен, и на всички останали; след като съъъъъвсеееем малкоооо прегрешихме по Великден продължаваме смело напред и скоро кантарчето пак ще мръдне!



Тема Отчетнови [re: Dorchester]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 07:57



Мили дами,
Както обещах вчера, отчитам се след Великденското пиршество.За мое щастие пораженията не са особено големи, от 67.3 преди Великден, днес сутринта кантарът показа 67.8, т.е. 0,5 кг нагоре след тридневно "угояване".Сега съм си пак във втора фаза и най-вероятно ще продължа така до края на май.
Желая ви слънчев и усмихнат ден!



Тема Re: Отчетнови [re: bobi]  
Автор korem4e (минаващ наблизо)
Публикувано30.04.08 10:34



Привет момичета ,
айде да се стегнем че идват още празници ......и момичета не ме мразете но искам да ви кажа нещо само като съвет . То безвредна диета няма всъщност ..... за друго не мога да дам съвет но ако имате проблеми с жлъчката следете си показателите защото тази диета може да засили оплакванията - не наблягайте на жълтък и черен дроб както и на тлъсти риби въпреки че са разрешени . Просто малко по внимателно с продуктите . Не го казвам с лоши чувтва а защото от незнание си изпатих и се наложи да спра всичко . Но като се внимава мисля че няма да имаме проблем ........нали ? Все пак излишните килограми са по вредни и трябва да се махнат .... то риск има винаги . Благодаря за разбирането . Надявам се след празниците да се отчета с килце надолу :)



Тема Re: Три дни яли,пили и се веселилинови [re: ivanka_2311]  
Авторжaнa7O (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 14:40



аз я започнах от днес

..и имам следния въпрос - може ли да си позволя маслини и гъби в малко количество през ударния период ? Доколкото знам нямят въглехидрати ...



Тема Re: Три дни яли,пили и се веселилинови [re: жaнa7O]  
Автор korem4e (минаващ наблизо)
Публикувано30.04.08 14:55



Честито и Успех .
Аз см 15 дни преди теб . Ще се отчитаме заедно :) Не знам за теб но аз съм се нагърбила с тежката задача да сваля мноооогоооо не от болни амбиции а от необходимост . БЕше ми трудно и още ми е трудно защото не обичам месо а и много други неща са ми почти забранени поради ред причини но се боря няма как.
Иначе си мисля че май маслините и гъбите не са рзрешени за първия етап . Надявам се по компетентните и напреднали да се произнесат за съвет .



Тема Re: Три дни яли,пили и се веселилинови [re: жaнa7O]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано30.04.08 16:22



Маслини- в трета
Гъби - във втора



Тема Re: Три дни яли,пили и се веселилинови [re: pticasprujina]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано30.04.08 16:41



Да допълня птицата - маслините в трета на гала. Гъбите да, в смесените дни на втора.



Тема vupros4eнови [re: Dorchester]  
Авторpetiof4eto (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 20:07



Az su6to po4vam dietata ot dnes :)Imam vupros moje li da se qde ka6kavali sirene v udarniq period?



Тема Re: vupros4e-Отговорче!нови [re: petiof4eto]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано30.04.08 20:41



Не! В ударната фаза без кашкавал и сирене. В минимални количества обезмаслено /нискомаслено/ сирене може от време на време през втората фаза. Кашкавала и обикновеното сирене са доста мазнички.





Тема Re: vupros4e-Отговорче!нови [re: mecopuh]  
Авторpetiof4eto (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 21:03



Mnogo blagodarq

Stra6ni ste macki.Imam i drug vupros:kolkoto i da e obezmasleno edno mlqko ima dostatu4no vuglehidrati-3,4,a v marulkata i krastavi4kata sus sigurnost ima po-malko.Togava za6to ne moje da se hapva zelenko.Mnogo 6te sum blagodarna,ako nqkoi mi otgovori.Za protokola dnes mi e purvi den po4vam ot startovo teglo 66kg pri viso4ina 1,64.6te se premerq sled 3 den i 6te dokladvam kak vurvi.Macki uspeh na vsi4ki!Vqrvam,4e zaedno 6te se spravim po-lesno i 4e 6te dostignem zavetnata cel



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано30.04.08 21:04



Предлагам на всички съмишленички нова рецепта "Кюфтета от риба".
Станаха много вкусни! Аз ги правих с мерлуза, но сигурно ще станат и с друга риба!
3 риби /1.2 кг/; бялата част на 2 стръка пресен лук; 1/2 стрък пресен чесън; 1 яйце+1 белтък; 1 к.л. дивисил; 1 с.л. магданоз; черен пипер на вкус; малко сол /по желание/; 1 с.л. овесени трици.
Рибите ги обезкостих и махнах колкото можах поне част от кожата. Сложих всичко, без триците в блендера и го смлях на кайма. Добавих триците, разбърках добре и с лъжица си оформях кюфтенца в тефлоновия тиган, намазан с 1/2 ч.л. зехтин. Запичат се от двете страни и се сервират поръсени с малко лимонче. Много са вкусни и студени. Моите мъже /имам трима у дома/ много ги харесаха!

Дано харесат и на вас!
Весели почивни дни на всички.

Редактирано от mecopuh на 30.04.08 21:07.



Тема Re: vupros4e-Отговорче!нови [re: petiof4eto]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано30.04.08 21:26



Първо - много моля, пиши на кирилица, никой не е длъжен да гадае какво си написала.

Второ, върни се на първия пост и виж точно фазите - през ударния период не се ядат зеленчуци, а най-вече протеини. И не се яде зеленко, не заради въглехидратите, а защото няма белтъчини.

Има си дни и за едното и за другото.

П.П. Най-добре си вземи книгата и я прочети, два пъти ще е най-добре. Така, няма да задаваш глупави въпроси.
Извинявам се ако съм била груба, но когато човек е решил да се захваща сериозно с нещо, първо много добре се информира.



Тема Re: vupros4e-Отговорче!нови [re: pticasprujina]  
Авторpetiof4eto (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 22:06



Така вече пиша на кирилица.надявам се,че ме разбирате вече.Ако според теб,мила,това са глупави въпроси,просто не си губи времето да ми отговаряш.Щом това не ми е ясно,за това питам.Да прочета книгата нямам време,плюс това мисля,че по-добре да питам хора,които имат опит и знаят какво се прави отколкото да чета цялата книга.И да наистина не беше много мила.



Тема Re: vupros4e-Отговорче!нови [re: petiof4eto]  
Автордзak (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 22:46



теб какъв ти е проблема....ти не си са тук...това не е някакъв форум за видиотени....ако искаш да се включиш в режима,малко от малко се поинересувай....и без глупави въпроси



Тема Re: vupros4e-Отговорче!нови [re: petiof4eto]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано01.05.08 09:26



Радвам се, че си започнала да пишеш на кирилица.
Сега по същество - въпросите ти въобще не засягат опита на хората спазващи този режим. Ако нямаш време да четеш, по добре не се захващай, но ако все пак си решила, поне прочети това, което Дорчестър си е направила труда да систематизира. Много точно е написано кога и какво се яде. Просто спазваш без да разсъждаваш много.
Ударен етап - Протеини
Смесен - Редуване на дни на Протеини и Зеленчуци (Тук са ти салатките) с дни на Протеини
В книгата много добре е описано защо и какво, но след като нямаш време да четеш, просто спазвай схемата. Ако имаш някакви конкретни въпроси, всеки ще ти отговори.



Тема Re: vupros4e-Отговорче!нови [re: petiof4eto]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано01.05.08 11:24



здравейте всички! Надявам се,че корабът на Дюкан не е заседнал на плитчини през почивните дни и все още сме режимни, макар и с цената на много усилия!


Мечо Пух- виждам в теб сериозни кулинарни заложби!!!Пробвах дробчета с мляко на фурна, сега ще опитам и рибените кюфтаци. Да си призная мен много ме мързи да готвя, особенно сега, когато съм на режим го приемам като нещо натоварващо и изнервящо, предпочитам две варени яйца или готовото пиле или филе от магазина.Но твоите рецепти ме вдъхновяват и не се усещам как се навивам да ги пробвам.То рецепти много и по другите форуми, ама ми се виждат отнемащи много време-- мамите например имат повече време, нали са си в къщи с бебчетата, а ние повечето работим, както се досещам, няма време за маене.
Петьофчето, намери книгата, не е скъпа,10 лв. ги даваме във всяко кафене и я прочети. Интересна е, аз също започнах без нея, изкарах ударния период, намерих я по-късно, но пак ми беше полезна. Освен това, което човек научава, на мен книгите ми действат много мотивиращо. Пазя една стара книга на една чешка авторка, която предлага друг режим, много различен, но така хубаво го е описала и така ми въздейства, че винаги когато имам проблеми с фигурата я чета и отново се мотивирам. Така че сега премятам двете книжки и все са край мене...
На твоите въпроси-авторът на режима се старае през ударния период да доставя на организма само белтъци, нищо друго. естествено, всяка храна съдържа и други съставки, той е избрал тези храни в които "страничните" съставки са най-малко.Те са изброените в постинга на Дорчестър в началото на темата.Целта е да се издържи 5 дни, и всеки го може. Зелените салатки не съдържат достатъчно белтъчини, но съдържат доста целулоза и благодарение на тях в организма се задържа вода.Да се изхвърли голяма част от водата, която сме натрупали покрай мазнините си, е част от целите на ударния период.Така че, зеленото ще почака за 6-тия ден.
Ние обикновено пишем и какво е желаното от нас тегло, което целим да постигнем.
Аз да се отчета пред дружината - наддавам, както обичайно ми се случва през периода П+З, но стискам зъбки.Целувам всички с пожелания за "-"-чета!!!



Тема Re: vupros4e-Отговорче!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано01.05.08 21:44



Здравейтееее на всички


Ей значи, оставям ви само за няколко дни без надзор и веднага ставя накаква какафония
Така...мисля че въпроси без отговор не останаха , аз съм на едно много тихо и спокойно място някъде в северозападна България, обаче не се сдържах да вляза да прочета какво правите, как се развиват нещата в клубчето ни
Няма да се задържам много, че хората на масата ще започнат да негодуват...
Значи, аз тези дни (от Велика Неделя насам) не съм нарушавала режима и се чуствам доста силна
Сутринта преди да тръгнем се премерих и как да кажа...като цяло съм доволна от резултата...58.9 кг. (в линийката се вижда кога започнах и от колко).
Някак си напоследък ми се струва, че започвам все по-бавно да свалям, ама за отказване изобщо не говорим
Започнах все пак нова схема, за да свалям в долната част на тялото...вероятно това е причината да стоя около 59 кг вече около седмица, е също така и МЦ е причината...
ХИХХИ, току-що поправих и двете тежести, които написах, все още мисля в рамките на 68-69 кг., първоначално така ги бях написала...
тцтцтц, с това бързо сваляне, мозъкът ми явно още не е свикнал с нива с 10 отдолу
Желая на всички Ви хубави почивни дни, изпълнени с много вкусотии (разбира се режимни) и поне по 2 килограма на всяка от нас надолу...



Тема Здрасти пакнови [re: deskata_meskata]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано02.05.08 12:18



Прекрасни мои, здравейте - влизам навреме за да видя, че страсти са бушували и са се уталожили.
Само да вметна, че началото на темата копирам от предишните, Мисля, че Жаки систематизира всичко (не аз). Дано не бъркам и да не обидя някого.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: mecopuh]  
Автор duda115 (непознат )
Публикувано02.05.08 18:17



Здравейте! Дали има още място при вас??? Има,няма...аз съм тук.Първо искам да изкажа възхищение от упоритоста и от резултатите ви! От вчера-01.05 и аз се присъединявам към вас.Доста съм стресната от това,че никъде не прочетах някои да е бил с моите килограми (а те са наистина много,много-цели 115). Във всеки случай...по-зле няма да стане,така че почвам.На всички желая много успех-та даже и на себе си!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: duda115]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано02.05.08 21:40



Добре дошла в отбора на "режимните"!
Аз съм на 47 г. и БЯХ 122 кг. Днес сутрината се мерих и вече съм 106 кг. Спазвам режима от 08.03. и вече съм във втората фаза. Опитай се стриктно да спазваш препоръките и ще успееш. Ние дето имаме повечко килца за сваляне трябва да сме по-упорити от останалите. И не се отказвай, когато грамчетата се задържат или леко се покачат. Не е чак толкова страшно. Има и такива периоди. Аз четири дни задържах на 107,8 кг. и почти се бях отчаяла, когато кантара мръдна надолу! И то с почти цяло кило!
Успех в начинанието!





Тема Re: vupros4e-Отговорче!нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор mecopuh ()
Публикувано02.05.08 22:05



То да си призная от кулинарните си заложби съм в клуба!!!!

Ама като сме се хванали да слабеем, поне да ни е вкусно! Та по този повод - излязла е втората книга на уважаемия Дюкан - Рецепти за първа и втора фаза. Казва се "Моята диета в 350 рецепти" . Аз си я купих - 12 лв. Има много интересни и лесни манджички, но има и Още какво да се сготви по темата. Ако пак си измисля нещо ще го споделя с всички слабеещи!!!

Редактирано от mecopuh на 02.05.08 22:07.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: duda115]  
Автор Kukita ([namigam])
Публикувано03.05.08 19:05



Здрасти, Дуда, и добре дошла! Място има, естествено, че колкото повече сме, толкова ни е по-добре. А че килограмите ти били много - естествено, иначе защо ще отслабваш

. Лично аз започнах на 23.03 при тегло 90 кг, което за моя ръст си е мноооого, и вече съм -7, ура! Така, че смело напред, доста време ще си споделяме и ще се похвалваме с всяко ново килце надолу!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Kukita]  
Авторselina (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 19:40



Здравейте, вече си мислех че съм с най -много стартови килограми, но виждам че напоследък са се включили хора от моята категория така че реших и аз да споделя опита си дасега с режима на Дюкан.
Започнах с 93 кг. на 13.03.08 сега съм 82 кг. с леки прегрешения по Великден и твърдо решена да продължа....
Според мен този режим никак не е труден за спазване, но трябва много силна воля. Също така е много важно да се яде от разрешените храни в неограничено количество за да се отслабва и да се пие много вода. С неядене при тази диета не се сваля поне при мен е така. Понякога не си вземам нищо за в офиса, вечер ям мляко и накрая кято се притегля сутрин не съм и мръднала на килограми. Затова се старая дори на работа да имам винаги подръка нещо режимно за хапване...

В втора фаза от 02.04 до 02.05 свалих само 4 кг., но четох накъде че е нормално да се сваля по 1 кг на седмица във втора фаза така че незнам дали е малко или нормално. Вие как мислите при вас как е ???
Не знам дали беше нужно да пиша всичко това, но се надявам да съм била полезна за някого все пак.
Пожелавам успех на всички ви!!!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: selina]  
Автор selina_ (непознат)
Публикувано03.05.08 19:44



преди малко забравих да вляза с профила си ама май нама значение



http://www.mamaibebe.com/ticker_code.php?type=weight&file=19693;



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: selina_]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано03.05.08 20:06



здравейте и от мен!отдавна не бях писала и искам и аз да се отчета......-8 кг(за 36 дни)....., но 9-тия нещо ми се дърпа......ве4е 5 дни.....днес направих и мааалка грешка и ядох домат и краставица, ноооо от утре пак само на "чистите" протеинки .......

[image] [url=http://www.mamaibebe.com][img][/image]



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: bobi786]  
Автор Tan4ety (непознат)
Публикувано03.05.08 23:13



Здравейте на всички готини отслабващи дами. Надявам се си прекарвате добре почивните дни с много усмивки режимна храна и мнооооого минусчета. Селина абсолютно нормално е за един месец 4ри килограма даже си е супер, макар че то за всеки е различно факторите от които зависи са много. Години стартово тегло и още много много. Но 4ри кг за месец е супер. При мен са горе долу 3,5-4ри на месец също като при теб като дори през този един месец ту свалям ту качвам грамчета но на края на месеца рекапитулацията на клограми е винаги добра. Бях зациклила супер много време на 64,8 но от два дни вече съм 63,5 като се има предвид че започнах на 18.02 със стартово тегло 75,300. Бърза работа нямаме .. толкова време сме ходили с тези килограми тай че нямаме право да искаме да изчезнат за 5 дни. Постепенно с времето... :) Успех на всички прекрасни дами и смело напред. :)





http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/18955.gif


Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Автор TEDl444 (tedi)
Публикувано04.05.08 09:06



Зравейте Милинки аз съм с вас от 23.04! За щастие се чуствам добре и много олекнала! Имам да свалям много, и силно се надявам да ме подкрепите ако случайно попадна в криза!Много целувки и успех!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Авторsemi-gloss (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 12:13



Здравейте, Дюканки!
Много ви се радвам и се възхищавам на успехите ви.Ето защо, от днес и аз се присъединявам към вас.Отдавна се каня да започна този режим, но все си намирах извинения

.Но този път съм напълно решена, въпреки че след 2 дни имам рожден ден, мисля че ще е по-готино да се почерпя с пил.гърди на скара, отколкото с торта
До края на миналото лято поддържах тегло от 56-57 кг, но зимата качих 5 кг и станах около 62.И за капак преди 3 мес спрях цигарите, което пък е предпоставка за днешното ми тегло от 68кг.Чувствам се много зле вече и затова мисля че е време да взема мерки преди съвсем да съм се изтървала.Целта ми е да върна старите си кг, които смятам ми лежаха много добре на ръста (170см).
И така....от днес съм с вас, закусих верея с трици, а преди малко за обяд хапнах 2 варени яйца и изпих 2 чаши вода, че яйцата ми дойдоха тънкоМеждудругото, какво ще кажете за киселото мляко.Азсе спрях на вереята, с калций и обикновеното от 0,1%, защото за културата и за герма прочетох доста негативни неща , а и сама се убедих когато прочетох на етикета мл. мазнини и раст.мазнини.
Е това е засега от мен!Пожелавам приятен ден на всеки!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: semi-gloss]  
Автор semi_gloss (непознат)
Публикувано04.05.08 12:34



Само изпробвам чисто новата ми лентичка



http://mamaibebe.com/ticker.php/weight/20946.gif




ама къде ми е картинката?????

Редактирано от semi_gloss на 04.05.08 12:35.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: semi_gloss]  
Автор semi_gloss (непознат)
Публикувано04.05.08 12:42



офффф, с риск да стана досадна, да питам, може ли да ям пиле на грил(купено, а не домашно приготвено), като му махам кожата?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: semi_gloss]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано04.05.08 12:52



Добре дошла!

Можеш да ядеш пиле на грил без кожата. Успех!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: semi_gloss]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано04.05.08 17:35



здравей.......и аз уж си направих линийка пък я няма......светни ме как да я изкарам тук на показ

........

[image] [url=http://www.mamaibebe.com][img][/image]



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: bobi786]  
Автор semi_gloss (непознат)
Публикувано04.05.08 18:20



По мое мнение май бъркаш нещо с image.Лично аз първият път бях забравила да сложа надписът между [image][/image].После като го направих и стана.Също мисля че твоето [url= май е излишно , както и [img]



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 22:37



искам да попитам нещо.задължителни ли са овесените трици?вече ми е 26ден от началото но ги хапвам от 3дни ,защото не можех да ги намеря.правя си ги вечер с кисело млеко и ги хапвам за закуска.харесва ми,но няма ли да ми омръзне една и съща закуска?дайте идеи.тази седмица не съм свалила и грам,но важното е че не съм и качила нещо отгоре.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: вaня]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано05.05.08 08:31



Триците са задължителни, 3 с.л. на ден. За разнообразие можеш да си правиш тричава палачинка или кексче.

има доста рецепти и съвети на жени спазващи този режим.
Успех!



Тема Re: ама и аз да се похвалянови [re: Dorchester]  
Автор semi_gloss (непознат)
Публикувано05.05.08 13:21



Здравейте, дюканки!
Направо не мога да повярвам , че още от първия ден мога да се похваля и то ....доста.Вчера кантарчето показваше 68,4, а тази сутрин 66,9, т.е. цели 1500 гр.Е, знам че не всичко е мазничко

, но това ми дава страшен стимул за напред.Предполагам че утре резултатът няма да е чак такъв, но дано поне да не спре до тук, че съм пред МЦ.
Приятен ден на всички и мноооооого минусчета!



Тема въпросченови [re: semi_gloss]  
Авторduda115 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 13:41



Здравейте,весели момичета!Имам проблем-не мога да намеря никъде овесени трици,за това си купих пшеничени такива.Дали мога да ползвам тях,а ако НЕ,кажете от къде ги купувате,моля!!!Много е хубаво,че сте тук - подкрепяте се и си помагате.АЗ съм при вас от 01.05 и жече съм -4,8кг.Не мога да повярвам.Успех на всички!!!!!!!



Тема Re: въпросченови [re: duda115]  
Автор Kukita ([namigam])
Публикувано05.05.08 14:02



Зависи къде живееш

. Все пак погледни тук, със сигурност ще намериш: http://dukanskirecepti.wordpress.com/category/%d0%94%d0%b8%d0%b5%d1%82%d0%b8%d1%87%d0%bd%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d0%b3%d0%b0%d0%b7%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d0%b7%d0%b0-%d1%82%d1%80%d0%b8%d1%86%d0%b8/



Тема Re: въпросченови [re: Kukita]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 17:56



Браво на всички упорити дюканки!

Да се отчета отново - за 1 месец - 10 кг надолу - УРА, а пък мъжа ми -13кг, ама да не казвам откъде започна.

Обаче постоянно ме пита защо може зален фасул, а не може грах, а аз не мога да му отговоря и вече почва да ме бъзика....

Открих, обаче много вкусна манджа за периода П+З - Няколко глави кромид лук(колкото повече, по-добре, че нали се свива доста), 2 моркова, гъби,2-3 зелени чушки от светлите, магданоз и пилешки бутчета (например 2 цели или 4горни). За овкусяване соев сос. Нарязах лука на полумесеци и го претрих с малко сол, морковите на шайби, гъбите и чушките наситно и на котлона да къкри на слаб огън заедно с месото. Става си като истинска кавърма и е страшно вкусно. Като сме на диета, няма да стоим гладни я



Ще продължаваме всички в този дух, само напред



Тема Re: въпросченови [re: питaнka]  
Автор semi_gloss (непознат)
Публикувано05.05.08 19:39



И аз да попитам има ли някакво ограничение за кола лайт.От обяд насам нещо взе да ме гони глад.Сигурно съм погълнала около 10-12 варени яйца, отделно малко риба и пил.дробчета.А понеже отдеве ми се прияде и сладко изпих чаша количка, та се питам може ли поне още една.
И също така усещам лека слабост, като че ли не ми достигат сили за момент, това нормално ли е???





Тема Re: въпросченови [re: semi_gloss]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.05.08 20:43



Кола лайт - по-лекичко, все пак подсладителите... не ми се говори - освен дето може да са вредни, всъщност още повече възбуждат апетита за сладко (мое мнение). С жълтъците - също по-леко, може да докарат алергия, жлъчен проблем и какво ли още не. Внимавай.

И на Питанка да кажа - зелен боб може, но тънък, зелен. Не оня, дето е дебел и дърт.

Редактирано от Dorchester на 05.05.08 20:44.



Тема Re: въпросченови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано05.05.08 20:47



изпробвам си линийката.......а пък и исках да те питам......говорят ми за разни хормонални смущения от употребата на тези овесени трици, но пък четох че ако не прекаляваш(повече от 3 с л) няма проблем...нали е така.....



[image] [url=http://www.mamaibebe.com][img][/image]

е защо не излиза тази линийкааааааааааааааааа

Редактирано от bobi786 на 05.05.08 20:51.



Тема Re: въпросченови [re: bobi786]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано05.05.08 20:51



Категорично точно 3 с.л. Ако са повече, увличат микроелемнтите от организма. Ако са по-малко, не стигат за мрежата дето прави желе. В книгата си го пише.

За линийката: направи "[image]"
махай "[url=", вътре остави "http://www.mamaibebe.com", но трябва да има още нещо, което ти се дава за адрес, т.е. да е по дълго , накрая затваряш с [/image]



Тема Re: въпросченови [re: bobi786]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано05.05.08 21:59



я да видим сега...



Редактирано от bobi786 на 05.05.08 22:06.



Тема Re:нови [re: Dorchester]  
Автор nikoli (az sym za Dukan)
Публикувано05.05.08 22:03



здравейте моми4ета дюкан4ета!!!Отдавна не съм писала ,но си ви 4ета редовноНямах с какво да се похваля от 7.04. до днес нищо докато тази сутрин най -накрая кантара се смили над мен и от4ете около 0.500гр. по малко.Имах 1 задържане от около 21 дни ,но това което беше сега направо ми разказа играта бях по4ти на път да се откажаЕ не и след днес разбира сеТа въпроса ми е имали тук дюканка с подобно задържане и как е със свалянето след това бавно или се поускорява?Благодаря предварително за отговора!Желая на вси4ки успехи и всеки ден по леки!!!!



Редактирано от Dorchester на 06.05.08 11:42.



Тема Друго въпросченови [re: Dorchester]  
Автор Kukita ()
Публикувано05.05.08 22:08



Здравейте, мили слабеещи дами. Макар, че понатрупах опит в спазването на режима, ми се ще да споделя нещо с вас. Това е въпрос, свързан с овесените трици, който все повече ме човърка. Та така - всички сме наясно с ролята им в режима и с факта, че оттук нататък цял живот ще изяждаме по 3 лъжици дневно. Честно казано, аз нямам нищо против - овесените трици ме спасяват в моментите, когато умирам за нещо тестено, сладичко, а и се оказаха превъзходна закуска, с която вече свикнах. Обаче не ми е ясно трите лъжици наведнъж ли трябва да бъдат приемани или е възможно да се разделят в два или три приема. Честно казано, аз вече свикнах всяка сутрин да си бъркам по лъжица и половина в кофичка 300 мл. кисело мляко Верея о,1% с калций и следобяд да си правя кексче в микровълнова с още една и половина лъжици трици. Смятате ли, че това е нередно? Дали по този начин успяват да си свършат работат в червата? Между другото, аз съм една от щастливките, които нямат проблем със запек (и слава богу). Та, надявам се по-опитните в режима да споделят какво мислят.



Тема Re: въпросченови [re: bobi786]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано05.05.08 22:08



последен опит ...дано не съм изнервила някой....

[image]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/XXXXX.gif][img][/image]



Тема Re: Друго въпросченови [re: Kukita]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано05.05.08 22:13



....аз не съм от най опитните ама мисля че ще доиде в пове4ко и с кексче....а иначе могат да се разделят на два приема .....

[image]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/age/XXXXX.gif][/image]



Тема Re: Друго въпросченови [re: bobi786]  
Автор Kukita ()
Публикувано05.05.08 22:24



Абе кексчето става миниатюрно, ама за следобедна закуска мнооого добре ми идва.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
АвторJoja91 (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 00:52



Здравейте мили момичета!
За пръв път участвам в интернет форум, но ми харесва вашето общество и за мен ще бъде полезно да ви чета, а дано и аз да се включвам адекватно.
Аз ще стана скоро на 53 години, но мисля, 4е никога не е късно човек да постигне нещо, което иска. Натрупах ударно килограми, но ще опитам с диетата на Д-р Дюкан, моята воля и вашата подкрепа да променя посоката на изменение на теглото си

.
Имам книгата от два месеца, но вече е крайно време да започна. Снощи за пръв път ви прочетох и се вдъхнових и повярвах, 4е наистина методът работи.
Днес започнах и се чувствам наистина добре.
Провалих се с палачинката. Може би тефлоновият ми тиган не е добър. Залепва. майторка съм на палачинки, но винаги слагам няколко капки олио в тигана, а сега не трябва. Споделете опит.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Joja91]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано06.05.08 08:26



Не е чак такъв проблем ако капваш 2-3 капки олио и хубаво ги разнесеш.Аз поне така правя.





Тема Re: Друго въпросченови [re: Kukita]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано06.05.08 08:28



Триците можеш да разделяш на два приема, но е желателно да ги ядеш до обяд.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: pticasprujina]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано06.05.08 10:10



като ви слушам за тези палачинкиииии.май и аз тр да пробвам....



Редактирано от Dorchester на 06.05.08 11:39.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: pticasprujina]  
АвторJoja91 (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 11:09



Честит празник на всички!

На Гергьовден и пилешкото е вкусно

!!!
Нямам видим резултат след първия ден, но не се отчайвам. Хубавите работи стават бавно.
Препоръчвам ви една подправка за печена на скара или туч рибка. Пробвах я снощи, разкошна е. само лимонче мойе да се добави след това. Просто наръсваш филето и го слагаш за по 2-3 минутки от двете страни. Подправката е в синя лъскава опаковка. CAPTAIN'S mix за печена риба (for grilled fish), произведена е в Гърция. Аз я купувам от Пикадили.

Благодаря на птичката за съвета. Ще капна две три капки на тигана та дано стане палачинката!

Успех на всички!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Joja91]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.05.08 11:41



Добре дошла на Жожа91. Давай смело.

За триците и аз да се изкажа - точно като Птицата. Желателно е да са до обяд. Иначе може на два приема.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
АвторJoja91 (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 12:55



Благодаря на Dorchester за вниманието. Нека има повече такива активни и добронамерени дами! Какъв е твоят личен резултат?
Има ли дами на моята възраст (53, менопауза) и как върви при тях началото. Ако са минали ударния период, какъв е
резултатът?

Втори ден съм на диетата и освен, че не ми е гладно и ми е по-леко се чувствам и по-ведра, имам енергия. Палачинката се получи!

Да питам, открили ли сте нискомаслено плодово кисело мляко, което става за ударния период? Аз купувам само Верея 0.1% и прясно Фитнес 0.1%.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Joja91]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.05.08 13:11



Няма такова плодово мляко в България. Нискомаслени има, но са със захар. Затова си слагаме в обикновеното (Верея е ОК) по малко Степ или Болеро или друго сокче за вкус и цвят. Само да не сложиш цялото пакетче в едно мляко



Аз от 29.04 до 24.11 отслабвах с Дюкан (14 килца) и оттогава съм в трета фаза - задържам. Общо с четири кила от преди Дюкан имам 180 дни трета да правя (а тя приключва скоро ).



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
АвторJoja91 (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 13:21



Браво Dorchester! От сърце ти желая да задържиш страхотния резултат!Спортуваш ли допълнително?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Joja91]  
Авторsemi-gloss (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 17:26



Здравейте и весел празник на всички!
Аз тази сутрим мога да се похваля с още един кг, вече съм 65,9, но понеже в края на седмицата трябва да ми идва , направо усещам как започвам да се надувам

.Плюс това днес имам рожден ден и така се наблъсках с пилешко, че ми е тежко.Също така почти съм изпила една двулитрова количка, за успокоение, че мъжът ми си пийва ракийка за мое здраве, а аз не мога да му правя компания А саладкатаааааа, оф ще устискам още малко!




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: semi-gloss]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано06.05.08 17:46



хей....да си здрава и много усмихната ти пожелавам!и аз след няколко дни имам рожден ден и моето меню ще е такова.....самооооооооо пиленце и количка...



[image]http://www.mamaibebe.com/ticker_weight_edit.php?id=20981.gif.[/image]



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: bobi786]  
Авторpetia (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 18:24



Привет на всички! От блиъо 2 месеца ви чета, но досега не съм писала и искам най-сърдечно да благодаря на всички вас, които ми помогнахте да устискам и ми вдъхвахте сила, кураж и търпение с вашите постове.
Накратко за мен - на 30.5 години съм и съм на тои режим от 25.2.2008 г. като до тук резултатът е -14 - 15 кг. или по-скоро 14.5 кг. 15-ят кг все още ми убягва. Решила съм да сваля още 5 и да премина в 3-тата фаза, защото нямам претенции и желание да съм някоя фиданка. Стартово започнах на 86 кг, според Дюкан идеалното тегло ми е 66 кг, а и без сайта си бях решила, че на тези кг ми е най-комфортно и ще ми е най-лесно да ги запазя.
Трябва да си призная, че не бях много убедена, но по принцип съм си месоядна и реших да пробвам, В началото заветната цел бяха -10 кг, но 11-ия падна толкова бързо, че реших да се пробвам и на долу.

Сега стискам палци в обозримо бъдеще - краят на май- началото средата на юни да ги няма и последните пет и с влизането си във трета фаза да спра и цигарите.
Момичета, стискайте палци!!!
На новите Дюканки искам само да кажа, да спазват режима и да вярват, че кг се топят и с ядене и не всяко прегрешение те връща в началото. Аз до тук съм съгрешавала 5 пъти, 3 вечери с алкохол и то за мой срам не в умерени количества

, а порядъчно запиване с водки,1 път с готвено, но нямаше как - любимият ми беше за кратко в бг и реши да ми готви разни вкусотийки и въпреки, че напазарувахме лайт версиите на всички продукти, храната не беше режимна, но мммм много вкусна и сега за 1 едмица по празниците си хапвах зелена салатка с олио. Това ми беше и единственото прегрешение за последните 11 празнични дни, което обаче спря свалвнето на гилцата, но поне не качих нито грам. От 01.05 си влезнах отново в режима и сега се надявам до края на седмицата кантарчето отново да ме зарадва.
Толкова от мен, ще се появявам по-често като писателка при вас.
Успех и бързо топене на грамчетата.



Тема 4РД на semi-gloss!!!нови [re: semi-gloss]  
АвторJoja91 (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 18:56



Честит Рожден Ден!!!
От сърце ти желая да си здрава и обичана и успявай във всичко!



Тема Re: 4РД на semi-gloss!!!нови [re: Joja91]  
Авторsemi_gloss (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 19:12



Благодаря ви много!





Тема ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на semi-gloss!нови [re: semi-gloss]  
Автор mecopuh ()
Публикувано06.05.08 20:16



Желая ти здраве, късмет, любов /от всичките по много/ и успешно слабеене!



Редактирано от mecopuh на 06.05.08 20:18.



Тема Re: ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на semi-gloss!нови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано06.05.08 23:34



Боби, махни точката след gif и ще стане.


Семи глос, честито, много успехи, здраве и късмет! (все още е 06.05 )



Тема Re: ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на semi-gloss!нови [re: Dorchester]  
Автор bobi786 (tq)
Публикувано07.05.08 09:07



......хих тя линийката ми стана историческа



къдееееееееее еееееееееееее..........

Редактирано от bobi786 на 07.05.08 09:08.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Автор mecopuh ()
Публикувано07.05.08 10:56



Имам повод да се похваля - след 4 дневно задържане /без да съм нарушила режима/ - за 1 ден съм смъкнала цяло кило, че и 400 грама отгоре!!!

Вече съм с почти 17 кг по-лека отколкото в началото /08.03./! Чак се гордея със себе си! Само че нищо нямаше да направя, ако ви нямаше вас! Добре, че преди месец попаднах на този форум, изчетох всичко и тук пишещите ми дадохте кураж да продължа!Направо си се бях отказала по едно време, когато смъкнах 9 кг. и почти цяла цедмица нищо! Тогава даже върнах 0.5 кг назад и се бях отчаяла, че отново нищо няма да се получи! Тогава ви намерих, а 2-3 дни по-късно докторите ми спряха лекарствата. Това ми даде допълнителен стимул да се преборя с килограмите си!
Не знам дали е нормално за толкова кратко време да смъкна толкова килограми, но аз се чувствам прекрасно! Имам периоди на задържане и даже на качване на някое и друго грамче, но като цяло теглото ми върви стрмглаво надолу! Чак ми се струва, че е прекалено стрмглаво! Малко ме притеснява това бързо отслабване. Спазвам си режима много стриктно и съм имала само едно нарушение за този период - до днес точно два месеца. Има ли някой, който да е стартирал с тегло над 120 кг? Нека да сподели как се чувства и за колко време, колко е смъкнал!

Редактирано от mecopuh на 07.05.08 11:19.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: mecopuh]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано07.05.08 11:56



МечоПух, хич не се притеснявай. Браво за намалението! А задържане се нарича нещо, което е продължило повече от 10 дни. Това да го знаят всички - до десет дни без движение са напълно нормални!

Вечра исках да поздравя и Петя, но Дир-ът нещо отказа. Петя, успех и с Дюкан, и с цигарките (аз не успях с второто

)! Не си поставяй срокове, обаче. Когато - тогава.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: mecopuh]  
Автор semi_gloss (непознат)
Публикувано07.05.08 11:57



mеcopuh,страхотни резултати.Браво и продължавай все така!

И аз днес ще се похваля, макар не колкото предните дни.-500 гр и вече общо за 3 дни 3 кг.и на мен ми се вижда доста , ама нали е възможно през ударния да се стигне до кило на ден.
Днес менюто ми включва да си доизям пилето от вчера+пил.дробчета и някое варено яйце.Все още не са ми омръзнали сухите и еднообразни храни, но от др.седмица сигурно ще започна да се възползвам от дюканските рецепти,публикувани в нета.
Приятен ден на всички!





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 21:58



аз също съм много доволна.утре правя 1месец от началото на диетата и съм вече с цели 9кг. надолу.трябват ми още само толкова.имам и едно въпросчее.има ли значение в колко кисело млеко да слагам триците?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: вaня]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.05.08 00:13



Браво за резултата!
Колко точно мляко слагаш на триците няма значение, важно е за деня общо млчените ти да са около килограм.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: mecopuh]  
АвторJoja91 (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 00:58



Браво!!! Не е стремглаво, щом се чувстваш добре, значи всичко е наред. Продължавай! Даваш пример на такива като мен. Аз изкарах три дни в ударния режим, но не отчитам видим резултат. Дано утре сутринта кантара да мръдне надолу. Закусих с палачинката от трици (по рецептата на Дюкан) и кафе с малко 0.1% мляко. Обядвах с две пилешки шиш4ета и ве4ерях с извара с копър, магданоз и лимон и малко соев сос и 100г пилешки гърди на скара. Пих около 2кг вода през деня и 1 чаша кола лайт. Нали не бъркам. Много месо ли ям, 4е не тръгвам надолу по-осезателно. Годините май си казват думата, обмяната е по-забавена, но може и да потръгне. Ще направя ударния период 7 дни пък да видим. Дано само да сме здрави. На всички го желая от сърце!Слагам малко леблебия в кафето, смятате ли, 4е е грешка?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Joja91]  
Автор lodka_v_moreto (новак)
Публикувано08.05.08 14:02



здравейте, отслабващи слънчица!!

За Мечо пух-това е много добър резултат за два месеца, другите отслабват с по толкова за 3 и повече месеца, поздравления~!!!
Джойя91- в никакъв случай не се отчайвай, понякога хормоните ни играят злобни номерца, но тяхната няма да стане . Особенно в менопауза нещата са многооо по трудни. Аз правих ударен период 9 дни, но след 4-тия практически нямах спад в теглото, така че ти предоставям моята информация за ползване.Намирам твоя начин на хранене напълно режимен, ако леблебията е пренебрежимо малко, разбира се...
Аз нямам с какво да се похваля, в период на "безветрие" съм.
На всички желая усмихнати и хубави майски дни!!!



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Joja91]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано08.05.08 15:44



Мисля, че яденето ти е твърде малко. Като гледам, ако това ти е яденето, ми то е ок 700-800 ккал., дали има и толкова.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: pticasprujina]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.05.08 16:17



Точно така. Жожа, вмъкни още поне едно ядене и малко повече като количества.

Колкото повече ядеш, толкова повече се сваля.

Сега, момичета, пускам новата тема. Ако някой има предложения за допълнение към увода, моля да ми пише на лични.

Благодаря на всяка от вас, която пише с регистрация и на кирилица!

Редактирано от Dorchester на 08.05.08 16:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.