Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 25.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема С усмивканови [re: martinav]  
Автор зacмянa (от сърце)
Публикувано24.04.08 21:44



Здравейте хубавици!!!


Да взема и аз да дам отчет.Задържам успешно,днес ми беше протеиновия четвъртък,който оправя нещата ако нещо през седмицата се е попроменило.Цял ден ядох риба и сега нещо ми нагарча от месо,а вода пия п остоянно,голяма жажда ме гони.Искам още да отслабна обаче и може би ще започна режима отново,все още го обмислям.Според калкулатора на Дюкан 69 ми е оптималното тегло,но аз сега съм 67.И все си мисля,че мога да променя нещата още надолу.Нека мине Великден и гергьовден да опитам агнешко и ще реша тогава.Нека не ви звучи много чревоугоднически,но обичам много агнешко ,а не съм опитвала от миналия Гергьовден.Просто искам да се наградя.
Момичета,спазвайте си режима и дерзайте!А на коремче-добре дошла и няма да се даваш-естествено че ще отслабнеш.
Ако не успея да пиша до Великден-весели празници сладури

това,в което вярваме е това,което ни се случва

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
АвторBubulina (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 10:08



Здравейте на всички ! От 45 дена съм в играта и свалих 7 кг.
Но скоро чух много тревожни факти.Има вече случаи на хора
отслабвали с диетата на Дюкан , които са си докарали тежка
подагра.С тази прекомерна употреба на месо , дробчета , ези-
чета и дуги подобни мисля , че наистина има риск.Много мои
познати вече се отказват от този режим на хранене.Специално
при мене отчитам , че има промяна в мисленето , като отношение
към храната и всичко което слагам в устата си.Когато пазарувам
чета внимателно етикетите за това какво се съдържа в храните-
мазнини , въглехидрати , белтъчини и най-вече добавки.С тия
Е....не знам какво си ,е жива химия.Същото се отнася и за
подсладителите.Напоследък препоръчват стевията като естест-
вен растителен подсладител / сладка трева / , но поне аз където
питах по аптеките и диетичните магазини не са чували за нея.
В София може и да не е така , аз говоря за провинцията.
Така , че да помислим и върху тези проблеми!!
Иначе за Великден ще си позволя малко агнешко , още повече,
че имаме и семеен празник , но след това драстично ще
намаля месото.Ще наблегна повече на обезмаслени млечни
продукти и зеленчуци.А , какво ще кажете за протеиновите
хранителни добавки. Как биха се вписали в нашия режим ?
Успех на всички и весели празници !!



Тема Re: до Bubulinaнови [re: Bubulina]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано25.04.08 10:46



Здравей Bubolina!
За да направиш подагра си трябва доста сериозно пряждане с тлъсти меса, главно с дивеч и свинско.
По темата прочети писаното от deskata_meskata на 23.04 в 14:02 ч., цитирам:
""Заформянето" на подаграта е дълъг процес и минават години на преяждане (основно мазни и пикантни храни), както и прекомерната консумация на алкохол), преди да започне такъв процес.
Ето и цитат от една книжка за подагра: Подаграта е болест, една от основните причини за която е системното преяждане с дивечово месо, особено дреболии (черен дроб, бъбречета, тимусни жлези), както и препиването с алкохол. Пийте повече течности (поне 1,5 l на ден). Те помагат за промивка на бъбреците. ""
Не е лошо и да прочетеш малко повече за подаграта в някой от задравните сайтове. Аз от 59 дни съм на Дюкан и в сряда си направих пълни изследвания на кръв и урина. Джипи-то ми каза, че досега /тя ме познава от 15 години/ не съм имала по-добри показатели. Тогава и казах за какво иде реч и тя реши, че ще правим подобни изследвания всеки месец, докато съм на този режим. Така че не е лошо да се консултираш с личният си лекар щом имаш притеснения.

Редактирано от mecopuh на 25.04.08 10:48.



Тема Re: до Bubulinaнови [re: mecopuh]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано25.04.08 11:10



Мечо Пух , правих твоите дробчета с прясно мляко, соев сос и кубче пилешки бульон снощи на фурната. всички много ги харесаха, със забележката че са безсолни, но напоследък не слагам сол на нищо,е, солиха допълнително. рецептата е много добра за протеиновите дни.
Желая на всички весели празници и да удържим режима по Великден!

Козунаците не са режимни !



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Kukita]  
Авторпиcи (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 18:03



много благодаря за рецептата ;)))



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Dorchester]  
Автор мopaвo_лилaвo (друго аз)
Публикувано26.04.08 16:57



Здравейте съмишленички!Имам едно малко въпросченце...
При някои от вас да е имало разфокусиране на зрението , или изобщо някакви проблеми с очите, които ги отдавате на диетата. Не мога да разбера дали е от Дюки, или от много четене и гледане на ТВ


Надявам се ,че причината да ви няма е ,че сте забегнали някъде, а не сте на софри

Редактирано от мopaвo_лилaвo на 26.04.08 16:58.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор pticasprujina ()
Публикувано26.04.08 19:20



При мен не е имало нищо такова. По-скоро са ти преуморени очите.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8 [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано26.04.08 19:52



Здравейте, момичета,
И аз съмедна от вас, чета ви редовно, пиша рядко.
Днес ми е 28 ден, свалих 7 кг, чувствам се отлично.
Провокирана съм от постинга на мораво-лилаво за проблеми с очите, тъй като тези дни и аз размишлявах за възможните странични реакции и последици от един такъв режим с изключително едностранно хранене, като се има пред вид, че доста от нас изкарват много време във втора фаза.
Имаше по-горе и друг постинг за повишени стойности на пикочна киселина, което е разбираемо при такава голяма консумация на белтъчини /пикочната киселина е техен метаболит/. Хора, които имат бъбречни проблеми трябва да бъдат особено внимателни, а и всички останали трябва да си осигуряват прием на голямо количество вода /както препоръчва и Дюкан/.
Също ме притеснява и почти постоянния запек, който /поне при мен/ е непреодолим без лаксатив. Нередовното изхождане може да доведе до проблеми с дебелото черво, както и до общо неразположение и дори интоксикация.
Друго, което трябва да се има пред вид е, че вероятно се нарушава усвояването на мастно-разтворимите витамини, каквито са А, Е, Д, К. Сигурно знаете за тяхната роля в организма.
Всичко това ви го пиша, не за да разколебавам някого. Аз самата ще продължа още малко на второ фаза.
Просто бъдете критични и внимателни към себе си. Все пак слаби и красиви - да! но преди всичко здравето е важно!
Само да добавя,че съм лекар.


Приятна вечер и хубави празнични дни на всички.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8 [re: Baлeнтиция]  
Автормopaвo_лилaвo (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 20:56



Благодаря ти Валентиция, очевидно е било преумора, защото цял ден днес виждах размазано, но след като писах тук , легнах и направих един ударен сън до сега /3.5/часа. Вече се чувствам по-добре, и ако знаех, че ще е така, въобще нямаше да ви занимавам. Но цял ден ми се видя доста дълго време и това провокира поста ми. Аз не съм от най-стрикните Дюканки, но правя каквото мога. Затова и резултатите при мен като цяло са малко по-бавни. За почти месец 5кг, но твърди, надявам се. Тази седмица почти се бях преборила с половин кило, но не ми се удаде. Та ще продължа и следващата да го преборвам. Ох, обожавам козунак и вчера направих ГОЛЯМОООО прегрешение. Дано да ми остане само с това

, но то си е за моя сметка.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8 [re: мopaвo_лилaвo]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано27.04.08 09:47



И аз мисля, че проблема с очите едва ли се дължи на диетата.
Все пак за да се прояви някакъв витаминен дефицит трябва доста време. Както и за подаграта между впрочем, която беше коментирана тук. Повишени стойности на пикочна киселина съвсем не означава развитие на подагра


Вчера една моя приятелка искренно ме разсмя защото "спирала диетата, защото имала кожен проблем" - нещо като много суха кожа, което при нея е почти постоянно, а и тя уж е на диета - от 5 дни и то като си ползва зехтинец и други благини. И даже леко ме ядосва щото е вманиачена на тема диети, при положение, че става въпрос за 2 кг!!!!, които и без това и се движат нагоре-надолу. А и е просто слаба.
Та по-скоро имах пред вид да не превръщаме в мания спазването на някакъв режим.
При повечето от нас става въпрос за спазване на някаква "култура на хранене", вместо похапване от всичко и на воля.
За жалост установих, че на 42 год. вече не мога безотговорно да похапвам, както съм го правила по-рано без проблеми
И днес смятам да похапна козунак и агнешко!!!!!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.