Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 26.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: bobi786]  
Автор mecopuh (непознат )
Публикувано23.04.08 08:49



Още една рецепта за смесения период:
Мусака с гъби
300 г. телешко месо /смляно на кайма/, 300 г. гъби, 1 морковче, 1 малка глава лук, 2 скилидки чесън /по желание/, 1/2 резен целина, 1-2 с.л. доматен сок или 1 ч. л. дом. пюре, черен пипер, магданоз, 1 к.л. червен пипер, 1 кубче бульон /или малко сол/, 1 яйце, 3-4 с.л. кисело мляко.
Каймата се задушава с малко вода. Като се изпари се добавят лука, моркова, целината и чесъна, ситно нарязани. Прибавя доматения сок и се оставя малко да поври. Добавят се подправките и се разбърква. Изсипва се в тавичка и се добавят нарязаните на филийки гъби. Посолява се /или се стрива бульончето/, разбърква се и се пече във фурната, докато се поизпари водата, която пускат гъбите.
Накря се залива със заливка от яйцето и киселото мляко и се зпича докато се зачерви заливката.
По същия начин се прави и мусака с тиквички, само че се слагат подправки като за тиквички - копър, другото е същото. Може и комбинация - гъби и тиквички по 150 г.
Тъй като няма мазнина, се внимава да не стане много сухо. Трябва да остане малко сосче /ама не много, да не стане като супа/.

Редактирано от mecopuh на 23.04.08 08:52.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: mecopuh]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано23.04.08 13:13



Здравейте слънчица!
Отдавна не се бях вясвала тъдява, но сега седнах и изчетох всичко, което съм пропуснала. Радвам се за всички вас, определено сте дръпнали доста напред. Отдалеч се вижда, че се справяте отлично, едно голямо БРАВО

!!!
Аз също не съм се отказала, драпам упорито . Ето, за 50 дена съм с 10 килца по-малко. Много си се кефя, пък и тези около мен казват, че вече е осезателно. Всичко това е много добре, и се чувствам екстра, обаче. . . Ходих да си направя пълни изследвания и се оказа, че всичко е ОК, единствено съм завишила доста стойностите на пикочната киселина и на кръвната захар. Хайде, захарта ще я регулирам някак си като спра Колата-Лайт (това е единственото сладко нещо, което поемам), ама другото ме притеснява. Лекарят ми каза, че съм на път да си "заформя" подагра, затова да намаля месото. Е как да го намаля, след като то ми е основното ядене?

Dorchester, момичета, помагайте - готова съм да се вслушам във всеки съвет, който да е в синхрон и с продължаването на режима, и с намаляването на месото. КАК ДА СТАНЕ ТОВА ???

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано23.04.08 13:32



Със здравето шега не бива. Лично аз бих препоръчала да минеш в трета олекотена и след 15-20 дни да направиш нови изследвания. Ако е всичко в норма - обратно във втора. Знам ли.
Тук не сме доктори, не можем да даваме медицински съвети.





Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано23.04.08 14:02



Здравей въздушната


Радвам се да видя, че се включваш отново, поздравления за резултата от Дюканското хранене...
По въпроса за изследванията има няколко неща, които смятам, че е хубаво да премислиш:
1. Нормално е при хранене с месо и яйца (жълтъка е причината) да имаш завишени стойности на пикочната киселина. При спиране на този тип хранене нещата ще влязат в нормалните си граници. Ако преди изследването беше хапвала и други неща - нивата нямаше да са високи. Искам да кажа, че при нормализиране на храненето (след приключване на Дюки), показателите ти ще се нормализират.
2. "Заформянето" на подаграта е дълъг процес и минават години на преяждане (основно мазни и пикантни храни), както и прекомерната консумация на алкохол), преди да започне такъв процес.
Ето и цитат от една книжка за подагра: Подаграта е болест, една от основните причини за която е системното преяждане с дивечово месо, особено дреболии (черен дроб, бъбречета, тимусни жлези), както и препиването с алкохол. Пийте повече течности (поне 1,5 l на ден). Те помагат за промивка на бъбреците.

За мен не трябва да се притесняваш, тъй като когато решиш можеш да докараш нещата в нормалните им граници, а и както казах подаграта не се заформя току-така, а се случва с години наред ядене на много месо...

Ще пиша повече след малко, че сега имам малко работа,

поздрави и усмивки на всички




Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано23.04.08 15:30



съветът на Дорчестър считам за много уместен. да се оплача, в две-три лаборатории са ми давали много различни стойности , просто защото работят по различни методики, частните не винаги са коректни, случва се да ползват и много различни реактиви и тестове, така че повтори си изследванията. стойностите на всички показатели могат да са завишени, но да остават в границите на нормата. подаграта е заболяване, което се влияе от диетата, свързано е с комсумация на алкохол, доказано е наследствено предразположение,така че помисли дали някой от близките ти няма такова заболяване. повишаване стойността на кръвната захар няма връзка с консумацията на подсладени с подсладител напитки.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: deskata_meskata]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано23.04.08 16:16



Хей, deskata_meskata, благодаря! Доста ми помогна с информацията за болестта. Аз нямах никаква представа какво точно представлява и за колко време се развива. Щом е дълъг процес и става въпрос за години, вече съм сигурна за себе си, че ще продължа. На мен ми трябват най-много още 6-7 месеца, за да мина в ІІІ-та фаза. Ще наблегна задължително на увеличаването приема на вода, явно трябва тази киселина да се изпишква. Досега ми се събираха най-много 3-4 ч.ч. течности на ден - просто не усещам жажда. Даже преди режима пиех само по 1 чаша вода на ден - УЖАС, нали

...
Колкото до жълтъка на яйцата - той конкретно е причина за холестерола. Там стойностите ми са отлични , защото него почти съм го елиминирана и го давам на кученцето си.

С една дума - продължавам!
Хайде, стига съм ви занимавала с моята особа. Пожелавам ви много, много хубава и релаксираща вечер, а утре - няколко стотици грама по-малко!

ОБИЧАМ ВИ !!!

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: lodka_v_moreto]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано23.04.08 16:26



Благодаря ти за съвета. Със сигурност ще си повторя изследванията, но след известно време. Не ми се занимава отново с това

.
С алкохола и аз, и родата сме на "Вие". Със сигурност сме обременени с други болести, но думата "подагра" никога не се е споменавала, затова и нямам никаква представа за нея. След като е продължителен процес, искрено се надявам, че с приключване на активното хапване на месо, и това ще се регулира.
Хубав и успешен ден, миличка .

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."

Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Автор deskata_meskata (позитивна)
Публикувано23.04.08 16:50



Та така, привет отново и от мен, приключих там каквото имах да върша...
Водата е страшно важна не само в режима на Дюкан, а и по принцип...
Аз лично бях като теб - по около чаша на ден, два ми се събираше до септември-октомври 2007 г. В резултат на това си имам проблеми с бъбреците, разбира се... Отглеждам си едно камъче, което скоро трябва да проверя дали е станало по-голямо или пък съм го изхвърлила с многото вода, която пия от тогава насам. Започнах да се насилвам в началото, първо с по чаша на ден, след 2-3 дни минах на две чаши, постепенно така във времето стигнах до 2-2,5 литра на ден. Със сигурност се чуствам много по-добре, дори вече изпитвам чувство на жажда, което до момента не се беше случвало през целия ми живот. Много по-лесно ми стана, когато си създадох навика всяка сутрин да си взимам голяма бутилка вода отивайки към офиса и преди да си тръгна да съм я изпила. Така вечер като изпия още 2-3 чаши са се събрали над 2 литра. Пия директно от шишето, което наистина не е лицеприятно, обаче на мен ми е по-лесно...


Ето още малко извадки за водата (не помня от къде си го копирах това, но съм си го разпечатала да си го чета всеки ден ):
Толкова е просто, но толкова често пренебрегвано. Водата - материята на живота. Около 70% от земната повърхност е покрита с нея, както и същото количество в нашето тяло. Водата е нужна за всеки един метаболитен процес, включително синтеза на протеини. Ако тренирате интензивно, най-простото нещо, което трябва да направите, за да помогнете на тялото си е да пиете повече вода.
Пиете ли достатъчно вода?
1. Водата не Ви достига
Содата и кафето не се броят. Всъщност, въпреки че са течни напитки, кофеинът в двете има действие на диуретик и причинява загуба на течности. Когато това се случи (виж точка 4.), тялото започва да складира вода. Според общите разбирания 6-8 чаши с вода са достатъчни за един ден. Но тъй като сте трениращи хора, Вие имате нужда от още. Целете да изпивате поне по 2-4 литра вода в зависимост от вашите размери и нужди.
2. Водата изчиства токсините в тялото
Водата прочиства токсините и остатъчните продукти от тялото ни. Тя е особено важна при високо-протеиновите диети, тъй като спомага за премахването на излишния азот, уреята (токсично съединение) и кетонните телца. Ако приемате много храна, за да качвате мускулна маса, тогава имате нужда дори от още повече вода, за да спомагате за работата на бъбреците.
3. Водата помага за стопяването на мазнините
Без достатъчно вода бъбреците не могат да функционират пълноценно. Когато това се случи, част от "натоварването" се прехвърля към черния дроб. Той преработва натрупаната мазнина в тялото за енергия. Ако черният дроб върши част от работата на бъбреците, тялото Ви гори по-малко мазнини, т.е. вместо да гори, вашият дроб се заема с друга дейност и започвате да трупате излишни килограми. Като допълнение можем да споменем, че пиенето на вода създава чувство за ситост и така огладнявате по-рядко и намаляте приема на храна.
4. Водата намалява задръжката на течности
Обратно на общоприетото разбиране, пиенето на вода всъщност може да Ви помогне да изчистите излишните течности. Когато водата се приема рядко или в малки количества, тялото започва да мисли, че има недостиг и започва да я складира, за да има резерв при случай на нужда. Тя се складира в допълнителни клетъчни пространства и кара кожата ви да изглежда мека и пухкава.
5. Водата се грижи за здравето Ви
При ниско съдържание на вода, тялото започва да си я добива от органи като дебелото черво. Когато това се случи се стига до запек. Освен всичко, водата Ви позволява да храносмилате приетата храна много по-ефективно. Това важи в пълна сила особено когато приемате над 4 000 ккалории на ден.

Това мисля бяха някакви съвети за активно трениращи хора, но си мисля, че е абсолютно вярно и за режима на Дюкан, самия той в книгата си описва част от позитивните влияния на водата.
Уф, аз пак направих един дълъг постинг....ужас...
Аз обаче пак да си задам въпроса, на който нещо не получих отговор: какво смятате при положение че ми остават за сваляне още около 5 кг, дали да мина на схемата 2/7 или 2/0 (за която писах в някои от предните си включвания). В смисъл ще сваля ли пак за около месец и половина 5-те килограма или тази схема ще забави нещата? Иска ми се да я направя нея, тъй като имам нужда от отслабване по-скоро в долната част на тялото (бедра, ханш...). Нагоре вече мисля, че не е необходими. Хайде, доайените в областта на Дюки нека ми помогнат, пробвали ли сте схемата, смятате ли че наистина ще се сваля в тези области и дали ще стане отслабването по-бавно?

Мерси предварително, наистина много ще се радвам да ми кажете какво мислите



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: deskata_meskata]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано23.04.08 17:01



В отговор на:

Уф, аз пак направих един дълъг постинг....




Дълъг, ама ценен.

На въпроса ти просто нямам отговор. Мислех да ти кажа какво подозирам.
Струва ми се, че ще стават много бавно нещата.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 8нови [re: Teя]  
Авторпиcи (Нерегистриран)
Публикувано23.04.08 18:33



ще съм много благодарна,ако някой ми каже как точно се правеха кремчетата с желатин,за които споменаваше Дюкан.Прегледах книгата набързо и не мога да си спомня точно.Благодаря ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.