Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:42 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Булимия на 40 ??!нови  
АвторБУБA (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 11:24



АКО ИСКАТЕ ВЯРВАЙТЕ,НО АЗ СЪМ ЖИВИЯТ ПРИМЕР!!!
Ето разказът ми:
Бях "пухкаво" момиче до 16г,после пубертет,кандидатстване,студентка и замязах на нормална девойка с дънки и джинси.
Омъжих се на 23,родих едно дете и от 62 станах на 93.Докато се усетя с диетите забременях втори пътС бебчо се прибрах на 103кг и от първия ден започнах с диетите,та не можах да го кърмя и един месец/даже не ми беше съвестно?/
Ако искате вярвайте,но с глад и тичане за 6м СВАЛИХ ТОчНО 40КГ!!!БЯХ ТОЛКОВА щАСТЛИВА!Отново се почувствах ЖЕНА!
Какво превъртя метаболизма,но скоро започна всичко да ми се услажда,имах вече и семейни проблеми и се започна:наям се като за световно,стане ми съвестно и хайде в тоалетната/то тогава вече и започна по-често да се пише и говори за тази болест-абе получих"инфото" как да ЯМ и да не дебелея...
ЙО-ЙО ефекта при мен" сработи"
След 5-6 м се уплаших да не оставя децата си и без майка и спрях Да,но след има-няма година пак много качих-станах около 75Търпях се така ,уж се ограничавах,уж работа,движение,но малко по малко стигнах 80Вече нямах самочувствие,започна депресия и редовно безсъние.Реших да се стегна,но апетитът се засилваше и с него и булимията отново...
Докато един прекрасен ден,макар че "свалях"по моя си начин не само не се радвах,че не качвам,а даже свалям ме налегна психично разстройство ,не можех сама да се свестя,та потърсих известен психиатър-чувах гласове-диагнозата е ясна...Наложи се бързата му намеса "да не отлетя"-буквално ме спаси от самоубийство....От лекарствата се усилваше апетитът ми и дебелеех,но животът ми беше вече по-скъп от КРАСОТАТА...
Идосега пия лекарства,ще ги пия до живот-слушам доктора...
Като съм 100кг съм мнооого нещастна,умилявам се когато някоя кукличка от вас страда за 2-3килца НАДНОРМЕНО ТЕГЛО??!
Наскоро пак залитнах и започнах с номерцата,но за един месец свалих 2кг и реших,че няма смисъл пак да полудявам-всяка хапка дъвча до течност,ако остане нещо от вечерята направо го изхвърлям/егати разсипника!/вечер ходя минимум 3 часа бързо/работата ми е на отсрещния тротоар и не изразходвам калории/...и това е моята история...
Пак идва лято-момичета много са жестоки болестите,не изглупявайте като мен!МНОГО ВИ МОЛЯ,ПОСЛУшАЙТЕ ЕДИН ПО-ВЪЗРАСТЕН И ИЗПАТИЛ чОВЕК!!!
На когото съм досадила,моля за извинение!





Тема Re: Булимия на 40 ??!нови [re: БУБA]  
Авторблaroдapя (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 16:24



Не вярвам да си досадила на някого. Поне на мен не. Благодаря, че сподели историята си и се надявам младите момичета да се вслушат в нея.



Тема Re: Булимия на 40 ??!нови [re: блaroдapя]  
Автортeди (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 18:00



ПОТРЕСЕНА СЪМ!



Тема едва ли годините затраховат от грешки:)нови [re: БУБA]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 20:04



Изчетох те много внимателно.На моменти виждах и себе си, но в повечето моменти виждам една прекрасна жена, която има чудесно сърце и колкото и да е изтъркано изказването, че хората съдят по нас по визията, не спирах да си мисля, че проблемът хората да ни възприемат по определен начин не е от килограмите.
Тъжно ми стана, защото и при теб хранителното разстройство с е отключило, когато в личния ти живот е настанал дискомфорт.
Аз също възроптавам, когато някой пусне пост, че има да свали два- три килограма, но може пък точно тези няколко килограма да му носят успокоението за неуспехите в живота.Истината е че дори и да свалиш килограмите, личният ти живот остава непроменен.Повлияваш предимон на здравето си, което не е за пренебрегване и е най-добрият резултат от всяка диета.
Много се радвам, че си овладяла тези пристъпи и веднъж преминала по този път, знаеш че не бива да се сръщаш отново там...и въпреки това, знай, че когатот и стане адски тежко и ти се иска да захвърлиш всичко...точно в този миг можеш не да отстъпиш, а да направиш просто крачка встрани от целите си и да изчекаш, а след това да продължиш с нови сили.
Наистина, в ужасните мигове ог живота ни само близките хора, онези които обичаме имат смисъл...не веднъж съм го казвала, не ти е нужен мотив за да отслабнеш- всяка жена иска да бъде здрава, да бъде харесвана и желана като компания.Трябва ти мотив за да не пълнееш:)
Много ти стискам палци и благодаря за това,че сподели с нас неща, за които в реалното общество се правим, че не същестуват и за тях четем само в книги и гледаме филми.
Има още път напред, а когато тежи, нали помниш- крачка встрани, не назад и пак напред


Стискам палци на теб, на мен, на другите!



Тема Re: едва ли годините затраховат от грешки:)нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторбyбa (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 21:59



Благодаря за казаните до тук думи на всички!често посещавам нета по много въпроси,не ми се е налагало да пиша защото моите мисли ги намирам често изказани по доста по-добър начин,по-съвременни,по-актуални/едно и също е/ от по-млади хора, а аз обичам младостта!Обичта ми към децата -мои и НАшИ ме подтикна за това признание,анонимна, но вече надявам се близка и полезна!



Тема Re: едва ли годините затраховат от грешки:)нови [re: бyбa]  
Автормиca (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 02:15



Буба, благодаря ти за поста, избавление ти желая от все сърце.
как те разбирам, аз съм на 41, този проблем (сметнат някога за решение на проблемите) започна когато бях на 13... с прекъсвания продължава досега, а още съм жива (не е истина), никога не съм имала наднормено тегло (в момента съм 170см, 50кг)...

на най-големия си враг не пожелавам това което се случва,

момичета, обичайте се и не се сравнявайте с другите, красотата е в разнообразието.



Тема Re: едва ли годините затраховат от грешки:)нови [re: миca]  
АвторStellar (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 11:59



И аз благодаря. Мислех си, че съм единствената на 44г, която не може да се справи напълно с този проблем. При мен положението не е трагично - случва ми се 2-3 пъти в годината. Никога не съм имала проблеми с теглото, изцяло на емоционално-психична основа.

Момичете, не помисляйте дори за такива методи на отслабване!



Тема Re: едва ли годините затраховат от грешки:)нови [re: Stellar]  
АвторM. (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 19:51



Нещо не схващам или авторката си измисля.Това не е ли болест на младите момичета???



Тема Re: едва ли годините затраховат от грешки:)нови [re: M.]  
АвторБУБA (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 20:20



Малко се обидих,ако не исках нямаше да го пиша-искам моя съвет,пример,поука да послужи на всички ДА НЕ ПОСТЪПВАТ КАТО МЕН!!!Идва лято и с това желанието да си секси,слаба,привлекателна е нормално, но да не бъде за сметка на ЗДРАВЕТО!!!Точно на 39г и 2м съм-какво чудно има,не съм измислила топлата вода!



Тема Re: едва ли годините затраховат от грешки:)нови [re: БУБA]  
АвторHEЛ (Нерегистриран)
Публикувано11.04.08 20:40



Буба е права,чест й прави,че иска да предпази момичетата,които за 2-3 "килца"правят подобни глупости и после затъват като наркомани,алкохолици в собсвената си грежка и се побркват




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.