Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:42 20.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Емилова-да или ненови  
Автормeчeтo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 21:13



какво ще кажете за емилова-да отида ли ,има ли доволни иили недоволни,какви грешки се допускат.И да реша ще е само за 10 дни.



Тема Re: Емилова-да или ненови [re: мeчeтo]  
АвторHEДOBEPчИBA (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 08:02



Само за 10 дни е нищо-изгладувай ги в къщи!НЕ ВИЖДАш ЛИ РЕЗУЛТАТИТЕ-Стефан Данаилов и Мартина Вачкова???



Тема Re: Емилова-да или ненови [re: мeчeтo]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.04.08 08:08



Много мъки, много пари и бързо възстановяване на теглото с още толкова отгоре...това съм ЧУВАЛА, не съм ходила. И не бих.



Редактирано от yниKaлнa на 15.04.08 08:09.



Тема Re: Емилова-да или ненови [re: yниKaлнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано15.04.08 09:46



Мда, и това са общо взето единствените критики към нейния режим. Били възстановили после теглото или качили още. Ами така ще е, като се връщате към старите навици. Стефан Данаилов и Мартина? Първият се налива с алкохол и не знам какво още, втората плющи пици и спагети.
И защо давате двата неуспешни примера сред безброй успешни?
Или променяш мисленето си и искаш да станеш нов човек, или не. Честно казано, писна ми демотивирани хора да хленчат и роптаят срещу режима на Емилова.

Към авторката на темата - 10 дни няма смисъл, после идва хубавото.


Това не е диета за отслабване. Това е начин на хранене, който се избира завинаги - или не се захващай.



Тема Re: Емилова-да или ненови [re: insightflow]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано15.04.08 10:56



В отговор на:

Това не е диета за отслабване. Това е начин на хранене, който се избира завинаги - или не се захващай.



Цял живот на чай и плодове!
След втората седмица ще изперкаш отсекъде!
Направо ще изхрускаш вратата на кухнята като вафличка!







Тема Re: Емилова-да или ненови [re: firrst]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано15.04.08 11:27



Глупости.

"Ето основните принципи на природосьобразното хранене. Най-добре за нашето здраве е да се храним с:

Сурови плодове и зеленчуци

Сурови ядки - орехи, бадеми, лешници

Покълнали семена

Покълнало или варено жито

Маслини

Овесени ядки

Царевично брашно

Булгур (препоръчва се да замести вредния бял ориз)

Готвим само това, което не може да се яде сурово - бял боб, леща, картофи

Важно е как комбинираме храните:

Никога не ядем заедно плодове и зеленчуци

Плодовете винаги се ядат на празен стомах, а не за десерт

Всички други храни комбинираме само със сурови зеленчуци

Дневния режим:

Сутрин - до обяд ядем само плодове и пием чай с мед

Обяд - салата сурови зеленчуци и някаква друга храна, но само един вид и да не е готвена. Готвената храна изисква два пъти повече енергия за смилане, а е по-добре тази енергия да изразходваме за задачите си през деня.

Вечерята - голяма салата от сурови зеленчуци и малка порция готвена храна."

"Основен РЕЖИМ НА ХРАНЕНЕ, който трябва да се спазва:

До обяд - САМО чай и плодове

Обяд - голяма салата, постно ядене, 2 филийки пълнозърнест хляб

Вечеря - отново голяма салата, постна храна или (най-много 1-2 пъти седмично) месо, 2 филийки пълнозърнест хляб

Салатите се овкусяват само с лимон и зехтин, може да се добави и сусам. Необходимите мазнини се доставят от сурови ядки - бадеми, орехи и лешници. Много добър ефект имат и покълналите семена, които могат да се приемат самостоятелно или да се прибавят в салатите или в супата, след като вече е готова и не е вряла."



Колкото до чая и плодовете - минах втората седмица и нещо не се чувствам зле, даже баш напротив.

Редактирано от insightflow на 15.04.08 11:30.



Тема Re: Емилова-да или ненови [re: insightflow]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано15.04.08 11:39



Съвсем не винаги съм съгласен с firrst , но този път напълно подкрепям. Белтъчините в такава диета са крайно малко. За теорията - и една дума няма вярна...

"Готвената храна изисква два пъти повече енергия за смилане, а е по-добре тази енергия да изразходваме за задачите си през деня."

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Емилова-да или ненови [re: Изyмeн]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано15.04.08 11:48



Не е задължително да се следва фанатично диетата - важни според мен са принципите - повече плодове, сурови зеленчуци, кълнове. Относно белтъчините - биха могли да се увеличат пилешкото и рибата. Но като цяло това си е тип диета, подходяща за някои хора и неподходяща за други (както, впрочем, с всички диети). Някои са вегетарианци и се чувстват прекрасно, други имат нужда от месо, и така. Няма "верен" и "неверен" режим, има такъв според потребностите, настройката и състоянието на духа и съзнанието.
Колкото до first - той е казал едно нищо.



Тема Re: Емилова-да или ненови [re: insightflow]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано15.04.08 14:17



В отговор на:

Глупости.



Такава е диетата на Емилова! Чайчета,плодове...!
Тва ми звучи като-глад,бой и сръбска музика!






Тема Re: Емилова-да или ненови [re: firrst]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано15.04.08 14:25



Ако това, което съм ти изредила по-надолу - след цитираното "глупости" - са чайчета и плодове, окей.

А ти ако си дъновист, вземи по-добре вместо да се заяждаш с мен, да обясниш на хората тук, които спазват някакви диети, включващи само животински продукти, защо това е вредно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.