Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ''4ерен ''хляб има ли го някьде.....нови  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 12:00



Купих си хляб ''Мюнхен''на Нилана с надеждата 4е ще хапна вкусен и полезен хляб/поне така пише отпред/без консерванти,отбелязано е на етикета 4е е направен от ароматни тьмни брашна,но каква беше изненадата ми когато отзад на опаковката про4етох следното-брашна.....,стабилизатор/сгьстител Е412,емулгатор Е471/,потьмнител Е150,калциев ацетат,оцветител Е170,емулгатор Е471е,регулатор на киселинноста Е341,аскорбинова киселина,ензими......

Какво ядем все пак....Ще ме принудят да си меся сама хляба...



Тема Re: ''4ерен ''хляб има ли го някьде.....нови [re: Дopи]  
Автор Dorchester ()
Публикувано23.01.08 13:15



Да, защо не? Меси, поне ще знаеш какво ядеш. От всичко става хляб.
Преди година, ако някой ми беше казал какъв хляб ми предстои да пека... щях да го бутна през перилата.

Знайш ли Дюкански хляб какво е? Прави се от овесени трици, даже и зърно няма в него! Пък е вкусен, да му се не види!



Тема Re: ''4ерен ''хляб има ли го някьде.....нови [re: Dorchester]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 13:57



напиши ми рецептата,моля....



Тема Re: ''4ерен ''хляб има ли го някьде.....нови [re: Дopи]  
Автор Dorchester ()
Публикувано23.01.08 14:15



21 супени лъжици трици (може смес овесени и пшенични)
1 яйце
1 равна ч.л. хлебна сода, разтворена в
1 ч.ч. кисело мляко.

Всичко се разбърква и се пече в тефлонова форма, на умерена фурна 25 мин.

Това е моята рецепта, има модификации без яйце, с 5 яйца, с бакпулвер вместо содата.
Консистенцията му преди печене въобще не прилична на хебно тесто, но след като е опечен, е нещо като Бонус. 100% екологично чисто и без Е-та.



Тема Re: ''4ерен ''хляб има ли го някьде.....нови [re: Dorchester]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 19:16



Здравейте, тъй като се опитвам да спазвам диетата на Дюкан ме интересува хлябът с посочените съставки трябва ли да се ограничава приемът му?



Тема Re: ''4ерен ''хляб има ли го някьде.....нови [re: питaнka]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано08.04.08 23:00



След като спазваш Дюкан, трябва да знаеш, че триците са до три с.л. на ден. Т.е. изяждаш толкова хляб, колкото може да се произведе от три лъжици трици. Другото стои в хладилник, че бързо се разваля.



Тема Re: ''4ерен ''хляб има ли го някьде..... [re: Дopи]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано08.04.08 23:21



Има един хубав хляб, май е немски - разновидности със слънчоглед, с няколко вида зърна и т.н. Много е вкусен, наистина, и май е "истински". Доста е тежичък; не се сещам марка. Последно като го ядох беше към 3 лева.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.