Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 27.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема От 1 април - лечебен глад  
Автор insightflow (новак)
Публикувано01.04.08 11:35



Мисля да погладувам 20 дни. Почвам от днес - 160 см, 60 кг - и ще споделя резултат.
Пък може да се присети и друг да се включи :)



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Авторlilia (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 13:42



Здравей,
аз също от днес почвам касакадното гладуване. То е на няколко фази, като първата е 10 дни. Засега се справям. Леки признаци на глад има, но с чай без захар ги укротявам. Ще докладвам на десетия ден какъв е резултата.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: lilia]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано01.04.08 17:16



здрасти,
не съм чувала за това гладуване - какво представлява?

аз съм на чай и плодове (не повече от половин кг/ден) - за пречистване, не толкова за отслабване. разбира се, отслабването би било плюс


също ще докладвам на 10 дни с колко надолу е кантарът :)

за отслабване смятам да приложа японската диета малко след приключването на глада и захранването. пробвах я веднъж и резултатът беше невероятен.

Редактирано от insightflow на 01.04.08 17:20.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Авторзлoбa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 17:29



четох един коментар за каскадното гладуване''....1 месец глад,на 31 ден-жито...АМИН!''



МОЛЯ, ПРИДЪРЖАЙТЕ СЕ КЪМ ДОБРИЯ ТОН!!!

Редактирано от Dorchester на 01.04.08 18:11.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: злoбa]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 19:39



Момичета здравейте.Искам да ви кажа само едно нещо.Лечебния глад го правих 4 години .Всяка година 2 пъти по 20 дена.Била съм и в клиниката на Емилова.Ако го правите с цел отслабване се откажете.Но ако го правите поради здравословни причини много добре.Аз хапвам по малко и въпреки това качих 10 кл.Исам да ви кажа че имах здравослони проблеми и сега сам добре.Решете сами.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: sisa]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано02.04.08 10:13



Моят опит пък не е такъв. Преди две години гладувах и от 65 станах 56. Оттогава въобще не съм се хранила здравословно, точно обратно. При всичкото му ядене бях стигнала до 60.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Авторlilia (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 18:14



здравей,
извинявай че толкова се забавих с отговора, но ме нагънаха в офиса здраво със задачки. Източника, който ще цитирам е rozali.com:
Каскадно гладуване

Имате сериозен проблем със свръхтегло? Преди да се примирите, пробвайте каскадното гладуване!

Тази методика се предлага от българския специалист и практик в лечебното гладуване проф. Ангел Ангелов и се провежда в пет цикъла. Подходяща е за хора с високо наднормено тегло (над 100 кг). Общата продължителност на прилагане е половин година.
Преди самото гладуване е необходима едномесечна физическа и психологическа подготовка. През този период е желателно да се премине на млечно-растителна храна или поне да се ограничи крайно консумацията на месо.

Задължително е и намаляването на алкохола, кафето и черния чай. Желателно е този хранителен режим да се пригоди към изискванията на разделното хранене за правилно комбиниране на храните. Психологическата подготовка изисква положителна настройка към гладуването, решимост и вяра в успеха.

Първият етап представлява 10-дневно гладуване. През всеки от дните се правят очистителни процедури и се прилага умерено физическо натоварване. Възможно е към осмия ден да се прояви ацидозна криза, която се преодолява със силата на волята. Гладуването се прекъсва на десетия ден. Свалените килограми са около 12-15.

Следва едноседмично захранване по следната схема:
* 1 ден – 300 г плодова салата и 200 мл сок

* 2 ден – 600 г зеленчукова салата, 400 мл зеленчуков бульон, 200 г варени картофи

* 3 ден – 400 г плодова салата, 400 мл сок, 600 г зеленчукова супа, 40 г мед

* 4 ден – 600 г зеленчукова салата, 400 мл сок, 400 г варени картофи, 60 г мед, 50 г ядки, 100 г сирене

* 5 ден – 500 г плодова салата, 400 мл зеленчуков бульон, 50 г ядки, 100 г мед, 100 мл прясно или кисело мляко

* 6 ден – 700 г зеленчукова салата, 500 мл сок, 600 г супа от зеленчуци, 500 г варени картофи, 100 г мед, 100 г ядки, 200 мл прясно или кисело мляко, 100 г сирене

* 7 ден – 600 г плодова салата, 500 мл сок, 600 г супа от зеленчуци, 100 г мед, 100 г ядки, 200 мл прясно или кисело мляко, 200 г сирене, 300 г макарони или кускус с 20 г краве масло

Следва втори етап на гладуване, което е с продължителност 14-16 дни. То е най-трудното от психологическа гледна точка. Свалените килограми са между 15-20. Прави се двуседмична почивка, като през първата захранването е по посочената схема, а през следващата храната може да се разнообрази малко, но трябва да остане млечно-вегетарианска. Целта е да не се позволи покачване на теглото повече от 3-4 кг.

Третият етап е 20-25 дневен. Свалените килограми са по-малко – 10-15, но тялото укрепва и придобива повече сили.

След триседмична почивка се пристъпва към четвъртия етап от 14-16 дни гладуване, когато се свалят нови 10 кг.

Правят се отново три седмици почивка и се пристъпва към петия етап – 20-25 дневен. В края му би трябвало да се постигне нормалното за вас тегло.

През следващите няколко месеца трябва да се внимава да не се стигне отново до напълняване. За тази цел не бива да се връщате към вредните си хранителни навици.

И все пак, преди да се подложите на гладуване, горещо ви препоръчвам консултация с диетолог.



Това, с което съм се заела.
Как се справяш ти?



Тема Re: От 1 април - лечебен глад, притеснявате менови [re: lilia]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 20:10



...не съм диетолог, имам само своят живот, който е един непрекъснат спад и покачване в килограмите, защото съм човек, който не може да прави нещата по малко и винаги бяга в крайностите.
Как да давам съвети, когато сама съм толкоз несъвършена, че чак ми е некомфортно, но това гладуване определено ме притеснява.Дори мисля, че модераторът трябва да вземе отношение и да изрови нещо, което или да отхвърли притесненията ми или категорично да убеди гладуващите момичета и жени тук, че това не е играчка.И че от тази играчка става такава плачка, че просто нямате идея.
Имам досег с хора, които от безобидни наглед диети са преминали в пълен отказ към храна, а после от анорексия към булимия.Както и хора с компулсивно преяждане, които са се сдобили с него благодарение на лечебен глад.
Да прочистиш организъм с плодово-разтоварителен режим е едно, а да гладуваш съвсем друго.И трябва да ви кажа, че с разтоварителен режим се отслабва, но много добре ще се сетят тези, които и преди са ме чели, че аз отслабнах и отхвърлих големи килограми с БВД, а не с плодово-чаен режим.
Плодолечението, повтарям, плодолечението сторих заради ужасна мигрена, която един път в месеца ме изкарва извън работни релси.Дали ми помогна..съжалявам д-р Емилова, два пъти го направих по 20 дни плюс 10 дни захранване през четири месеца- не, не помогна.Последният мигренозен пристъп ме придуши тази неделя и ще ви кажа, че няма грам подобрение.Единственото в плюс са свалени килограми, първият път свалих 11- после качих 13.Сега вторият път свалих 10 и до сега съм върнала 4 кг.Дали ям, ами да, не карам на фотосинтеза и въпреки ограниченията, килограмите се връщат.Нещо повече, на еййййй толкова съм от желанието да стана булимичка, да ям до пръсване и после да връщам храната обратно, още несмелена.Но няма да го направя, съзнавам проблемите си и ще ги реша:)
Защо отново ви занимах с това, защото пълното гладуване в сравнение с плодолочението, което е чудесно средство за прочистване и нищо повече за мен,та, пълното гладуване е игра с Господ на " онова, което мога сама да си сторя и ти не можеш!"
Как е възможно да гладуваш напълно 10 дни, само на вода и слънце и на десетият ден да се наблъскаш с 300 гр. плодова салата и 200 сок.А на вторият и не стига, че вдигаш толкоз твърдата храна, ами и 200 гр- картофи.Аз съм сразена, имате ли идея какво се случва със стомаха ти след 10 дни непълно гладуване, а по килограм плодове на ден- свива се до врабче и повече от три ябълки не можеш да изядеш, а кото видеш чай и течности започват да ти бликат не само от очите, а и от ушите.
Захранването след плодолечение е по едно морковче на ден към плодовете и то в началото сварено.После картоф, пак на пара и вие знаете, каков ви говоря...а какво остава за макарони на седмия ден?!
Но това е нищо следва ново гладуване от 16 дни....ехо, момичета...кажете ми, че няма да си причините това.След първото плодолечение, останах без нокти, без половината си коса...излезе ми херпес, организмът ми алармира, че не може да се справи с дефецитът, който му поднасям.Слеад втория разтоварителене режим- косата бива, ноктите..дори в момента ме боят като тракам по клавишите, изрязах ги до дъно, а на устата още имам белег от повторилия ме херпес.
И ето най- ужасното, защото правиш две седмици почивка и ако още си жива, гладуваш още колко....20- 25 дни...а после още няколок етапа, аз не съм сигурна, че някой ще ги изкара до края жив.
НЕ МИ ХАРЕСВА ТАЗИ РАБОТА и понеже всички сте ми мили тук, защото с много от вас извървяхме заедно доста път, за Бога, просто не правете това.

Зная, че е трудно, зная че искате като с вълшебна пръчица да изчезнат по 10- 15 кг. за две седмици, но не става- от опит ви го казвам, дори и да успееш, после зще ги върнеш двойно, а като бонус ще се сдобиеш с болести и разклатена нервна система.
Нямате си идея как се усилва напрежението в тялото, когато се лишава човек драстично- едни плодове и чай за 20 дни и вече към края, при все че си получавам дозата серотонин от плодовата захар, започвам да се чувствам на люлка от нерви.А какво да говорим за каскадно лишаване на организма от храна за мозък и органи!

Сега, освен ако нещо пропускам и това гладуване не е чисто гладуване, поправете ме.

Моля ви, момичета, не повреждайте хубавите си тела, ще ни трябват дорде сме живи..нещо повече, на децата ни също сме нужни....и на някои мъже, надявам се



Позволявам си за бъда толкова обстоятелствена и да изразя така категорично мнение, защото от години съм сред вас и онова, което искам за себе си, искам и за вас- здраве и кондиция, възможност да изживеем времето, което ни остава разумно!

подпис: Обнадеждена



Тема Re: От 1 април - лечебен глад, притеснявате менови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.04.08 09:38



В отговор на:

Дори мисля, че модераторът трябва да вземе отношение и да изрови нещо




Не съм минавала през гладуване, обнадеждена, затова не бих могла от първо лице да кажа нищо. Ти си направила това по един красноречив и категоричен начин, за което ти благодаря.
Аз лично се старая да не бъда пристрастна към никоя диета или режим, но гладуването наистина сериозно ме тревожи.

Започнах с Гугъл и колкото време имам, ще отделя днес на малко проучване.

Ето от dieti.gbg.bg

В отговор на:

Поради натрупването на голяма част от токсични вещества (отрови) в мастните тъкани на организма, гладуването може да не бъде безопасен избор на лечение. Във всеки случай продължителното гладуване (над 4 дни) създава условия за неконтролирано навлизане в кръвния ток на токсични остатъци или метаболити и е опасно, ако не се извършва под строг медицински контрол.
При гладуването може да настъпят “странични ефекти”, които обикновено са умерено изразени: главоболие, гадене и белезникави налепи по езика, объркване и сърцебиене, чувството за студ, усилване на телесната миризма, суха и напукана кожа, намаляване секрецията от лигавиците, мускулни болки, рязко спадане на кръвното налягане, бърз и слаб пулс, силна слабост, трудности с дишането, белези на бъбречни или чернодробни проблеми, да се повиши уреята в кръвта. Ето защо не трябва да се пристъпва необмислено към по-продължително гладуване, то задължително трябва да се извършва под наблюдение на квалифициран специалист, който контролира регулярно кръвното налягане, пулса и основните лабораторни показатели (изследвания на кръв, урина). Най-добре е това да се извършва в клинична (болнична) обстановка.






Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Авторlilia (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 12:37



Доста време мислих над постовете на обнадеждена и дорчестър. Миналата година точно, както те съветват свалих доста с един мой измислен си режим, а именно:
сутирн - един два плода
на обяд - пържола със салата и
вечер - салата и понякога малко сирене.
От време на време ядях едни блокчета Рацио (оризово - царевични) като следобедна закуска и задължително един ден в седмицата на лунната фаза на водичка. Освен това ходих на спорт 3 пъти седмично и доста пеша (към 3 км всеки ден). Смъкнах бая към 18 кг, незнам що пак станах слон.

. Добре че сутринта не издържах на глада и ядох малко мюсли с мляко. От утре обаче си почвам този моя си режим и ще кажа как се справям след примерно сдемица.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.