Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 23.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема От 1 април - лечебен глад  
Автор insightflow (новак)
Публикувано01.04.08 11:35



Мисля да погладувам 20 дни. Почвам от днес - 160 см, 60 кг - и ще споделя резултат.
Пък може да се присети и друг да се включи :)



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Авторlilia (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 13:42



Здравей,
аз също от днес почвам касакадното гладуване. То е на няколко фази, като първата е 10 дни. Засега се справям. Леки признаци на глад има, но с чай без захар ги укротявам. Ще докладвам на десетия ден какъв е резултата.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: lilia]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано01.04.08 17:16



здрасти,
не съм чувала за това гладуване - какво представлява?

аз съм на чай и плодове (не повече от половин кг/ден) - за пречистване, не толкова за отслабване. разбира се, отслабването би било плюс


също ще докладвам на 10 дни с колко надолу е кантарът :)

за отслабване смятам да приложа японската диета малко след приключването на глада и захранването. пробвах я веднъж и резултатът беше невероятен.

Редактирано от insightflow на 01.04.08 17:20.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Авторзлoбa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 17:29



четох един коментар за каскадното гладуване''....1 месец глад,на 31 ден-жито...АМИН!''



МОЛЯ, ПРИДЪРЖАЙТЕ СЕ КЪМ ДОБРИЯ ТОН!!!

Редактирано от Dorchester на 01.04.08 18:11.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: злoбa]  
Авторsisa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 19:39



Момичета здравейте.Искам да ви кажа само едно нещо.Лечебния глад го правих 4 години .Всяка година 2 пъти по 20 дена.Била съм и в клиниката на Емилова.Ако го правите с цел отслабване се откажете.Но ако го правите поради здравословни причини много добре.Аз хапвам по малко и въпреки това качих 10 кл.Исам да ви кажа че имах здравослони проблеми и сега сам добре.Решете сами.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: sisa]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано02.04.08 10:13



Моят опит пък не е такъв. Преди две години гладувах и от 65 станах 56. Оттогава въобще не съм се хранила здравословно, точно обратно. При всичкото му ядене бях стигнала до 60.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Авторlilia (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 18:14



здравей,
извинявай че толкова се забавих с отговора, но ме нагънаха в офиса здраво със задачки. Източника, който ще цитирам е rozali.com:
Каскадно гладуване

Имате сериозен проблем със свръхтегло? Преди да се примирите, пробвайте каскадното гладуване!

Тази методика се предлага от българския специалист и практик в лечебното гладуване проф. Ангел Ангелов и се провежда в пет цикъла. Подходяща е за хора с високо наднормено тегло (над 100 кг). Общата продължителност на прилагане е половин година.
Преди самото гладуване е необходима едномесечна физическа и психологическа подготовка. През този период е желателно да се премине на млечно-растителна храна или поне да се ограничи крайно консумацията на месо.

Задължително е и намаляването на алкохола, кафето и черния чай. Желателно е този хранителен режим да се пригоди към изискванията на разделното хранене за правилно комбиниране на храните. Психологическата подготовка изисква положителна настройка към гладуването, решимост и вяра в успеха.

Първият етап представлява 10-дневно гладуване. През всеки от дните се правят очистителни процедури и се прилага умерено физическо натоварване. Възможно е към осмия ден да се прояви ацидозна криза, която се преодолява със силата на волята. Гладуването се прекъсва на десетия ден. Свалените килограми са около 12-15.

Следва едноседмично захранване по следната схема:
* 1 ден – 300 г плодова салата и 200 мл сок

* 2 ден – 600 г зеленчукова салата, 400 мл зеленчуков бульон, 200 г варени картофи

* 3 ден – 400 г плодова салата, 400 мл сок, 600 г зеленчукова супа, 40 г мед

* 4 ден – 600 г зеленчукова салата, 400 мл сок, 400 г варени картофи, 60 г мед, 50 г ядки, 100 г сирене

* 5 ден – 500 г плодова салата, 400 мл зеленчуков бульон, 50 г ядки, 100 г мед, 100 мл прясно или кисело мляко

* 6 ден – 700 г зеленчукова салата, 500 мл сок, 600 г супа от зеленчуци, 500 г варени картофи, 100 г мед, 100 г ядки, 200 мл прясно или кисело мляко, 100 г сирене

* 7 ден – 600 г плодова салата, 500 мл сок, 600 г супа от зеленчуци, 100 г мед, 100 г ядки, 200 мл прясно или кисело мляко, 200 г сирене, 300 г макарони или кускус с 20 г краве масло

Следва втори етап на гладуване, което е с продължителност 14-16 дни. То е най-трудното от психологическа гледна точка. Свалените килограми са между 15-20. Прави се двуседмична почивка, като през първата захранването е по посочената схема, а през следващата храната може да се разнообрази малко, но трябва да остане млечно-вегетарианска. Целта е да не се позволи покачване на теглото повече от 3-4 кг.

Третият етап е 20-25 дневен. Свалените килограми са по-малко – 10-15, но тялото укрепва и придобива повече сили.

След триседмична почивка се пристъпва към четвъртия етап от 14-16 дни гладуване, когато се свалят нови 10 кг.

Правят се отново три седмици почивка и се пристъпва към петия етап – 20-25 дневен. В края му би трябвало да се постигне нормалното за вас тегло.

През следващите няколко месеца трябва да се внимава да не се стигне отново до напълняване. За тази цел не бива да се връщате към вредните си хранителни навици.

И все пак, преди да се подложите на гладуване, горещо ви препоръчвам консултация с диетолог.



Това, с което съм се заела.
Как се справяш ти?



Тема Re: От 1 април - лечебен глад, притеснявате менови [re: lilia]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 20:10



...не съм диетолог, имам само своят живот, който е един непрекъснат спад и покачване в килограмите, защото съм човек, който не може да прави нещата по малко и винаги бяга в крайностите.
Как да давам съвети, когато сама съм толкоз несъвършена, че чак ми е некомфортно, но това гладуване определено ме притеснява.Дори мисля, че модераторът трябва да вземе отношение и да изрови нещо, което или да отхвърли притесненията ми или категорично да убеди гладуващите момичета и жени тук, че това не е играчка.И че от тази играчка става такава плачка, че просто нямате идея.
Имам досег с хора, които от безобидни наглед диети са преминали в пълен отказ към храна, а после от анорексия към булимия.Както и хора с компулсивно преяждане, които са се сдобили с него благодарение на лечебен глад.
Да прочистиш организъм с плодово-разтоварителен режим е едно, а да гладуваш съвсем друго.И трябва да ви кажа, че с разтоварителен режим се отслабва, но много добре ще се сетят тези, които и преди са ме чели, че аз отслабнах и отхвърлих големи килограми с БВД, а не с плодово-чаен режим.
Плодолечението, повтарям, плодолечението сторих заради ужасна мигрена, която един път в месеца ме изкарва извън работни релси.Дали ми помогна..съжалявам д-р Емилова, два пъти го направих по 20 дни плюс 10 дни захранване през четири месеца- не, не помогна.Последният мигренозен пристъп ме придуши тази неделя и ще ви кажа, че няма грам подобрение.Единственото в плюс са свалени килограми, първият път свалих 11- после качих 13.Сега вторият път свалих 10 и до сега съм върнала 4 кг.Дали ям, ами да, не карам на фотосинтеза и въпреки ограниченията, килограмите се връщат.Нещо повече, на еййййй толкова съм от желанието да стана булимичка, да ям до пръсване и после да връщам храната обратно, още несмелена.Но няма да го направя, съзнавам проблемите си и ще ги реша:)
Защо отново ви занимах с това, защото пълното гладуване в сравнение с плодолочението, което е чудесно средство за прочистване и нищо повече за мен,та, пълното гладуване е игра с Господ на " онова, което мога сама да си сторя и ти не можеш!"
Как е възможно да гладуваш напълно 10 дни, само на вода и слънце и на десетият ден да се наблъскаш с 300 гр. плодова салата и 200 сок.А на вторият и не стига, че вдигаш толкоз твърдата храна, ами и 200 гр- картофи.Аз съм сразена, имате ли идея какво се случва със стомаха ти след 10 дни непълно гладуване, а по килограм плодове на ден- свива се до врабче и повече от три ябълки не можеш да изядеш, а кото видеш чай и течности започват да ти бликат не само от очите, а и от ушите.
Захранването след плодолечение е по едно морковче на ден към плодовете и то в началото сварено.После картоф, пак на пара и вие знаете, каков ви говоря...а какво остава за макарони на седмия ден?!
Но това е нищо следва ново гладуване от 16 дни....ехо, момичета...кажете ми, че няма да си причините това.След първото плодолечение, останах без нокти, без половината си коса...излезе ми херпес, организмът ми алармира, че не може да се справи с дефецитът, който му поднасям.Слеад втория разтоварителене режим- косата бива, ноктите..дори в момента ме боят като тракам по клавишите, изрязах ги до дъно, а на устата още имам белег от повторилия ме херпес.
И ето най- ужасното, защото правиш две седмици почивка и ако още си жива, гладуваш още колко....20- 25 дни...а после още няколок етапа, аз не съм сигурна, че някой ще ги изкара до края жив.
НЕ МИ ХАРЕСВА ТАЗИ РАБОТА и понеже всички сте ми мили тук, защото с много от вас извървяхме заедно доста път, за Бога, просто не правете това.

Зная, че е трудно, зная че искате като с вълшебна пръчица да изчезнат по 10- 15 кг. за две седмици, но не става- от опит ви го казвам, дори и да успееш, после зще ги върнеш двойно, а като бонус ще се сдобиеш с болести и разклатена нервна система.
Нямате си идея как се усилва напрежението в тялото, когато се лишава човек драстично- едни плодове и чай за 20 дни и вече към края, при все че си получавам дозата серотонин от плодовата захар, започвам да се чувствам на люлка от нерви.А какво да говорим за каскадно лишаване на организма от храна за мозък и органи!

Сега, освен ако нещо пропускам и това гладуване не е чисто гладуване, поправете ме.

Моля ви, момичета, не повреждайте хубавите си тела, ще ни трябват дорде сме живи..нещо повече, на децата ни също сме нужни....и на някои мъже, надявам се



Позволявам си за бъда толкова обстоятелствена и да изразя така категорично мнение, защото от години съм сред вас и онова, което искам за себе си, искам и за вас- здраве и кондиция, възможност да изживеем времето, което ни остава разумно!

подпис: Обнадеждена



Тема Re: От 1 април - лечебен глад, притеснявате менови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.04.08 09:38



В отговор на:

Дори мисля, че модераторът трябва да вземе отношение и да изрови нещо




Не съм минавала през гладуване, обнадеждена, затова не бих могла от първо лице да кажа нищо. Ти си направила това по един красноречив и категоричен начин, за което ти благодаря.
Аз лично се старая да не бъда пристрастна към никоя диета или режим, но гладуването наистина сериозно ме тревожи.

Започнах с Гугъл и колкото време имам, ще отделя днес на малко проучване.

Ето от dieti.gbg.bg

В отговор на:

Поради натрупването на голяма част от токсични вещества (отрови) в мастните тъкани на организма, гладуването може да не бъде безопасен избор на лечение. Във всеки случай продължителното гладуване (над 4 дни) създава условия за неконтролирано навлизане в кръвния ток на токсични остатъци или метаболити и е опасно, ако не се извършва под строг медицински контрол.
При гладуването може да настъпят “странични ефекти”, които обикновено са умерено изразени: главоболие, гадене и белезникави налепи по езика, объркване и сърцебиене, чувството за студ, усилване на телесната миризма, суха и напукана кожа, намаляване секрецията от лигавиците, мускулни болки, рязко спадане на кръвното налягане, бърз и слаб пулс, силна слабост, трудности с дишането, белези на бъбречни или чернодробни проблеми, да се повиши уреята в кръвта. Ето защо не трябва да се пристъпва необмислено към по-продължително гладуване, то задължително трябва да се извършва под наблюдение на квалифициран специалист, който контролира регулярно кръвното налягане, пулса и основните лабораторни показатели (изследвания на кръв, урина). Най-добре е това да се извършва в клинична (болнична) обстановка.






Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Авторlilia (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 12:37



Доста време мислих над постовете на обнадеждена и дорчестър. Миналата година точно, както те съветват свалих доста с един мой измислен си режим, а именно:
сутирн - един два плода
на обяд - пържола със салата и
вечер - салата и понякога малко сирене.
От време на време ядях едни блокчета Рацио (оризово - царевични) като следобедна закуска и задължително един ден в седмицата на лунната фаза на водичка. Освен това ходих на спорт 3 пъти седмично и доста пеша (към 3 км всеки ден). Смъкнах бая към 18 кг, незнам що пак станах слон.

. Добре че сутринта не издържах на глада и ядох малко мюсли с мляко. От утре обаче си почвам този моя си режим и ще кажа как се справям след примерно сдемица.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: lilia]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано03.04.08 14:35



Мерси за инфото :)
Пълният глад, както са написали хората, ми се струва опасен - освен ако не се провежда в болнична обстановка. Ти как се справяш? Внимавай..."Обнадеждена" добре илюстрира странността на тази "диета" - захранването и всичко останало.
От друга страна, 20 дни на плодове, чай и мед не ми се виждат страшни. Та нима замърсената околна среда и храни, алкохолът, цигарите не застрашават здравето повече?)
Аз се справям добре. Равносметката дотук е отпадналост, напукани устни и леко главоболие, но затова пък невероятно здрав сън и бодрост. Килограмите са с 2 надолу. Бях настинала със запушен нос и това веднага се оправи.
"Греховете" ми са, че пия кафе и понякога, когато излизам на заведение и няма чай - газирана вода. Не знам дали е фатално.

@ обнадеждена

В отговор на:

Имам досег с хора, които от безобидни наглед диети са преминали в пълен отказ към храна, а после от анорексия към булимия.Както и хора с компулсивно преяждане, които са се сдобили с него благодарение на лечебен глад.




Логическата връзка не е такава - лечебният глад сам по себе си не може да доведе до компулсивно преяждане, булимия и т.н. Това са ПСИХИЧНИ разстройства.

Редактирано от insightflow на 03.04.08 15:12.



Тема Re: От 1 април - просто с нова надежданови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 16:48



20 дни на плодове и чай изобщо не е трудно, дори напротив- става ти толкова леко от трети ден насетне, че сърце не ти дава да лапнеш нещо различко като започне захранването.Не това е сложното на плодолечението, сложното е после.Минах от там, други също и при повечето до месец след плодолечението има реакция откъм коса и нокти.Нямам обяснение, тоест имам, но няма да философствам- не е нужно.
Аз обаче, коментирах пълния глад, това е.Както и супер нелепото натоварване на организма след това, наречено за благозмучие- захранване.

Колкото до булимия, анорексия и компулсивен глад- тук също нямаше нужда да изпадам в подробности, защото всички също знаем, че това се болести не на стомаха, а на мозъка.А дали психичното неравновесие е предизвикано от химичен дисбаланс в организма, посттравматичен стрес или нещо трето, за което само д-р Хаус може да се сети, пак не е този клуб местото да коментирам.
И още, в психичните разстройства имав сичко друго, но и рядко логика или и да има логика тя е неравна като тревожно ЕКГ на сърдечно болен пациент.
Само зная, само чувам какво върши пълният глад- организмът се самоизяжда сам и започва от вътрешните органи.
И няма лечебен глад, има разтоварителни режими, останалото е злоупотреба със здравето.

Има една максима, която аз за толкова години не се научих да следвам, просто да не злоупотребявам с хубавото и с лошото.Няма нищо лошо в това да се разтовариш за няколко дни, ако ще и само на вода и молитва, няма лошо в този пост.Но да се каскадираш на пет етапа и цяла година да направиш серийно гладуване...не ми харесва, на мен, повтарям- на мен и никога няма да го подкрепя никой от тук да го стори.

п.с. относно писането ти на "психични" разстройства с главни букви, искрено се надявам да не е намек за повишаване на тон или израз на собствен дискомфорт.Не съм лекар и никога няма да бъда, но съм потърпевшата страна.
Хубав ден





Тема Re: От 1 април - просто с нова надежданови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано03.04.08 17:03



В отговор на:

относно писането ти на "психични" разстройства с главни букви, искрено се надявам да не е намек за повишаване на тон или израз на собствен дискомфорт.Не съм лекар и никога няма да бъда, но съм потърпевшата страна.




Не, в никакъв случай - извинявай, че така си го приела! Просто исках да подчертая: психично, а не физиологично разстройство. Трябваше да използвам курсив.
Относно използването ми на думата "логика" - имах предвид логика не при поведението на психично-болния, а логика на причинно-следствената връзка, тоест, от психичен към хранителен проблем, а не обратно.

За косата и ноктите - при последното плодолечение не забелязах проблем, ще видим как ще е сега.



Тема освен чудесен модератор си заклет котколюб:))нови [re: Dorchester]  
Авторpaзтpeвoжeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 17:13



или греша



Положителен човек си и те харесвам и в двата клуба



Тема не знам как ми хрумна да съм разтревожена?!нови [re: paзтpeвoжeнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 17:15



...много се извинявам!



Тема Re: не знам как ми хрумна да съм разтревожена?!нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор DorchesterМодератор ()
Публикувано03.04.08 17:17



Мдааа, вярно. Котколюб съм. Само да не са ми качени на главата.



Редактирано от Dorchester на 03.04.08 17:19.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано05.04.08 11:37



Равносметка дотук: 4 свалени килограма (при минимум 10 километра ходене на ден). Изчезнаха главоболието, отпадналостта и чувството за глад. Сънят е здрав; усещам прилив на енергия.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано10.04.08 09:17



Макар че тук май няма особени фенове на плодолечението, отчитам резултат.
Свалени 6 килограма през първата седмица. Както е известно, има задържане от 8-ми до 12-ти ден - това се потвърждава и при мен.
Вчера почувствах отпадналост, главоболие и гадене - явно от липсата на соли. Вечерта изпих сока от един сварен картоф и днес се чувствам отлично.



Тема или аз, или ти бъркаме:)нови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 20:23



Тук има достатъчно фенове на плодолечението и май много малко на лечебното гладуване.
Аз ли греша, но темата се казва "от 1 април- лечебен тлад", а не от еди коя си дата на плодолечение.
Надявам се да не забравяш, че след 7-мия ден е хубаво да включиш бульон от сварени зеленчуци всяка вечер, докато отново започнеш да приемаш и зеленчуци, заради минералните соли.
При мен също бе така, но не отпадналост, а превъзбуденост чувствах и като изпия топлото бульонче с малко лимон, може и китка магданоз да се пусне след варенето, а после да се извади, но от опит ще кажа, че с целина е по-вкусно...след сладостта на плодовете и меда, идва като едно... вкусновато телешко варено направо


Аз много харесвам това разтоварване на организма, но пак повтарям, че не е лечебен глад, а плодово разтоварителен режим.

п.с. нали знаеш, че след пети ден можеш да заменяш една порция плодове с 3-4 средни домата, защото са кисел плод.

Успех и занапред



Тема Re: или аз, или ти бъркаме:)нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано10.04.08 21:16



О, мерси много за уточненията и подкрепата



Добре, би ли разяснила разликата според теб между "лечебен глад" и "плодово-разтоварителен режим"? За мен това си е глад, както съм озаглавила и темата. Глад, смекчен с плодове; "плодово-разтоварителен режим" би било, ако се гладува 1-2 дни в седмицата или просто се намалява храната и се набляга на плодовете.
После използвах "плодолечение", за да уйдисам на някого тук (не помня кой, извинете ме), който настояваше на този термин. Терминът си е коректен.

Хаха, кефи ме как описваш вкуса на първия зеленчуков бульон. Не телешко, ами омари и трюфели. Не съм забравила бульона, ами си мислех, че е след 10-я ден. Организмът ми обаче алармира за друго. Колкото до сладкото - толкова ми втръсна, че спрях меда и минах само на цитрусови плодове. (Лошото е, че поначало не обичам сладкия вкус - дори и плодовете много ми сладнят, та обикновено не ги консумирам. Фен съм на зеленчуци, яйца и риба.)
След като снощи изпих бульона, тази сутрин стана чудо. Бодрост, енегрия - цял ден търча насам-натам. Нямах нужда да ям, чак следобед ометох 2 портокала. Сега си сварих блажения бульон.:)

Мерси и за изслушването.:)
А дали имаш представа колко калории се изгарят при движение? Опитвам да си правя някакви сметки колко горя дневно (10 км ходене плюс 40 мин фитнес). Най-добре да се разровя из нета...

Опа - за доматите - никъде не съм чувала Емилова да го казва? Или не съм слушала както трябва?

П.П. Аха, открих някои полезни линкове



Редактирано от insightflow на 10.04.08 22:02.



Тема аз не бъркам,нови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 22:56



лечението при д-р Емилова не е гладолечение, а плодолочение или плодово разтоварителен режим, както искаш го наречи:)
Гладолекуваше едно време Лидия Ковачева, а д-р Емилова смекчи нейният режим с плодовете.
Лечебен глад значи само вода и то преварена вода, задължително под лекарски контрол, ама задължително.Докато знаеш, много от пациентите на Емилова започват при нея и довършват у дома или правят това по телефон с консултации след като веднъж вече са били при нея.
Лично аз не съм запозната подробно с гладуването, защото никога не ме е интересувало и ми се е струвало адски драстично.
Колкото до д-р Емилова, аз много подробно съм описала първото си посещение при нея и тогава отговорих на много въпроси, но аз не отидох заради килограмите, а заради мигренозни пристъпи, които ме обезсилват.Не, че не свалих килограми с този режим, то е ясно, че имаш ли излишък ще го изчистиш.
Всичко, което казвам не са празни приказки или просто да съм прочела пбликациите й в сайта или на други места.Бях при нея, говорих с нея първия път лично, после те пускат по пътечката с някой от многото лекари, които поемат пациентите и даже ти става малко...как да кажа...чувстваш се неспециален, но е нормално предполагам- виждах я само по лекциите вечер и Господ ми е свидетел, че ни веднъж не съм я виждала на гинмастика, тибетски ритуали и каквото и да било.Но това не променя отношението ми към този режим, хубав е и много зареждащ.Няма да забравя първият път как ми подейства на сънят...заспивах в девет вече ри се будим в шест сутрин- с чиста глава, с мисли светли и желание за още един прекрасен ден.
Лично на мен не ми помогна този режим, който повторих още веднъж- отново 20 дни + 10 дни захранване.Но ще го направя и трети път....дори мисля, че ще го правя регулярно през три месеца, защото по-рано да повториш е неразумно.
За доматите, не бих си позволила да те подведа с нещо, в което не съм сигурна.Но ти избираш сама, в крайна сметка имам две папки с документи от клиниката, в които точно ми се описва какво да правя, кога и как.Разбира се, всеки режим си е за конкретен човек и аз не мога да напасна своят на вашите тела, но за всички важи това- едно плодово хранене може да бъде заместено с 3 до 4 по-средни домата, защото са кисел плод.

Колкото до движението, никога не съм изчислявала заниманията си със спорт в калории.Ходя на фитнес, йога и пилатес- не се водя от калориите, а от резултатите и начина, по който усещам тялото си.А то, тялото, дава много ясни сигнали какво му причиняваме и дали ще го чуваме или ще се правим, че имаме още време напред и че и утре е ден, е само наш избор.
Наш избор и не е страшно, защото докато имаме избор как да живеем, имаме и надежда





Тема Re: аз не бъркам,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано10.04.08 23:36



Много интересно...
Тъкмо се чудех дали да не отида тази година при нея. Би ли ми дала линк къде си описала посещението си?
За режима нямам думи. От заседналия живот, злоупотреба с храна и алкохол бях изпаднала в продължителна депресия. Сега сякаш ми просветва за пръв път от дълго време.
Пробвах и веднъж преди години - изкарах гладуването, но явно не бях психически готова за промяна.
А това много ми харесва: "дали ще го чуваме (тялото) или ще се правим, че имаме още време и че и утре е ден, е само наш избор". Точно това си мислех днес: какво съм се туткала досега.
Какво стана при теб след плодолечението? Не си ли привърженик на хранителния режим, който Емилова препоръчва/проповядва?



Тема Re: аз не бъркам,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 13:01



Моля ви, кажете ми, след като прилагате тези диети, менструацията ви редовна ли е?



Тема Re: аз не бъркам,нови [re: нaдя]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано13.04.08 10:54



Ще ти кажа като ми дойде.:)
При предишното гладуване ми дойде навреме.

Аз искам да попитам обнадеждена или някой друг запознат: защо за една седмица (втората от гладуването) не съм свалила нито грам? Не че нещо се притеснявам, просто ми е чудно какво се случва в организма. Някак си не ми се струва естествено вчера да съм изяла три портокала, да съм вървяла от хижа Алеко до Панчарево и да няма грам ефект.





Тема харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 17:27



лично при мен той проработи относно килограми, но относно нищо друго- а аз, вече споменах, го правих основно заради тежка мигрена.Всъщност..като се замисля и за още нещо помогна, освен килограми, имах едни такива особени пъпки..току се появи някоя преди цикъл и стои като бабуна и боли, сега ги няма, определено.
Иначе, подкрепям подобно прочистване, защото човек се чувства видимо по-добре откъм кондиция, енергия, както и качество на сън и работа.
Уви, на мен не ми помогна и второто двайсетдневно плодолочение, което направи февруари месец.Главоболието ми остана, дори е задълбочено и в момента съм на традиционно лечение, защото ако продължи така ще ми обърка живота, признавам.
Това, което мога да кажа за плодолечението е, че за мен то не проработи, но като разтоварителен режим ще продължа да го правя два пъти годишно, докато съм в състояние и докато организма ми не дава тревожни индикации, че нещо не е наред.При първото подобно "гладуване" имах проблеми с нокти и коса, доста.Сега след второто нямам, но пък съм толкова изнервена и неспокойна, че не мога да се позная...но да речем, че това е субективен фактор и не може да бъде отдаден само на това, че съм била на подобен режим.Макар, че от собствен опит зная, че след като направя някакъв тип диета и тя проработи, тоест сваля килограми, след това задължително нервната ми система се опва като въжета и изпитвам такава тревожност, че не е истина!Но това е друга и обширна тема, която не е за тук.
Сега да отговоря на insightflow- и при мен бе така, и двата пъти имах задържане втората седмица, но после свалих още няколко килограма....виж, за мен от този режим не се отслабва повече от 8-9 килограма за 20 дни плюс 10 дни захранване.Идеята е после да продължиш да сваляш постепенно, защото за един месец, всеки ще ти каже тук, че 9 кг. е супер стрес за организма и не бивад а се продължи така.Така, че идеята е после да продължиш да сваляш умерено и спокойно, неусетно за организма, превръщайки новото хранене в начин на живот.Сиреч- избираш си два дни в седмицата и в единият си само на течности, а във вторият само на чай с мед и плодове.В останалите дни се храниш разделно, като не смесваш неразумно храни, избягваш мазни храни, тестени, захар- то е ясно:)И така продължаваш, докато сама си редуцираш теглото до оптимална степен, в която ще се чувстваш най-добре.
За месечните цикли, при мен никога е нямало проблем- един път имаше, момичета и от тогава имам вече, да ми е жив и здрав, 17 годишен син

, така че не мога да бъда мерило за тези неща, но лично д-р Емилова ми каза, че е възможно при гладуване да се появят леки отклонения в цикъл0 като да закъснее, да избърза, да е по-обилен или да прескочи, но не и това да стане закономерност.

Успех в новата работна седмица на всички:))



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано14.04.08 09:42



Мисля, че диетата (каквато и да е тя) не може да се вини за всички процеси в организма, нито на нея да се възлагат чудеса. Съжалявам наистина, че мигрената ти не се е повлияла. Мисля си обаче, че психическото състояние и нервите са най-важното нещо, за да е здрав организмът и в крайна сметка и диетите да имат ефект. С психичните/неврологични проблеми диетата сама не може да се пребори - макар според мен плодовият режим да има ефект. Съдейки по себе си - предишното гладуване преди няколко години ми беше направо мъчително, понеже не се чувствах добре психически. Сега сякаш съм на някакъв друг режим.
Относно тревожността - и аз я изпитвам; принципно имам тревожно разстройство. Ще видим как ще съм след диетата, но някак си не виждам пряка обвързаност между диета и нервност при наличието на необходимата мотивация - именно, здравословен режим и оптимално състояние на тялото. За себе си открих колелото - многото движение всеки ден ме кара да се чувствам по-добре и физически, и психически. А досега съм подценявала значението на витамините и това с колко тонус ни зареждат.

За килограмите - 9 кг е това, към което се стремя (51 не съм била от памтивека). Досега съм свалила към 6 - надявам се на още 3 до края на месеца. Кантарът днес е мръднал с няколкостотин грама, дано продължи така - явно наистина втората седмица е статична.
Мисля да направя вместо 10 - 7-дневно захранване с тънката мисъл да мога все пак да хапна яйце на Великден. Надявам се да не е фатално.

В отговор на:

избираш си два дни в седмицата и в единият си само на течности, а във вторият само на чай с мед и плодове




Това Емилова ли ти го каза?

Успешна седмица и на теб - и на всички:)



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 10:54



Добре, след като това плодолечение не ти е помогнало за здравословни проблеми не е ли диета за сваляне на килограми? Аз също съм го прилагала преди години и също нямаше ефект относно здравното ми състояние, просто гастрита ми се обостри, на работа бях много разконцентрирана и отпаднала, кръвното ми се понижи, като слизах по стълбите имах чувството че просто се нося в мъгла. Сигурно е по-добре да се прави под наблюдение, но след консулт с Емилова, тя ми каза, че нищо не пречи да се прави и в домашни условия, дори да съм на работа, след като не е свързана с физическо натоварване.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано14.04.08 11:20



20 дни ли беше отпаднала? Аз бях отпаднала някъде до 9-я ден, после се появи такъв прилив на енергия, че не знам как да я изразходвам. Отпадналостта свързвам с липсата на соли - след включването на зеленчуков бульон разликата беше огромна.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 12:55



Включвам се втемата, ако мога да съмполезна с нещо.
Правила съм плодово разтоварителния режим, мисля че 4 пъти, през 6 месеца. Идеята не беше с цел отслабване, но този бонус беше добре дошъл. По време на 20-дневните плодови дни и захранването се чувствах превъзходно, по-жива никога не съм била. За мен проблемът е в метаболизма. Четох някъде, че при този режим метаболизмът много се забавя и смятам, че това е вярно. Това е и причината (според мен) да се качват много килограми в последствие, дори и при умерено хранене.
За себе си реших, че този режим е много подходящ при здравословни проблеми, но не е режим, с който можеш да отслабнеш трайно.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Olli]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано14.04.08 13:06



Какво беше казала Емилова..."Яж като просяк, за да добиеш истинско богатство". Мисля, че това е принципно философията на този режим и се цели привикване към по-оскъдно от нормалното хранене.
Въпреки това (съжалявам, че се повтарям) моят опит с напълняване след гладуването не е такъв. Въпреки плюскането си впоследствие, никога не се върнах към първоначалните ужасяващи 65 килограма.
Ще държа в течение клуба какво се случва този път след гладуването.



Тема струва ми се, че не си била при Емилова, нали?нови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 19:02



Или греша?:)
Както и да е, ще кажа само, че колкото са различни заболяванията, толкова и би следвало да са различни режимите, които се предписват като захранване, имам предвид схемите за включване на основни храни.Никъде, повтарям никъде, в моята схема няма яйце!Четох там и на други пациенти, при тях също нямаше, но ти ще си решиш с какво ще се захраниш и ще стресираш организма си.
Ако знаеш само колко съм уморена от приказки, сега просто съм на дела и се боря с мигрената.Изкушавам се да споделя на всички тук как от един препарат, чиста химия, лекарство против гадната мигрена, за вече четири дни съм свалила ....момент...сигурно към три килограма, но това е сваляне от лошо и никому не го пожелавам и няма никога да кажа препарата, уверявам ви.Само ще кажа, че няма нищо по-хубаво от това човек да е здрав и да има възможност да контролира разумно начина си на живот, вместо да чувства мозъка си като мармалад.

Относно двата дни в седмицата- един на течности само и един на плод и чай, да от Емилова са.Или това, или да си избира на пълнолуние и новолуние, но аз предпочетох това- понеделник и вторник по закон.И си ги спазвам, ако ще и рожден ден да имам!

Лично аз считам, че плодолечението на д-р Емилова може да лекува определени болести, но не се справя трайно с наднорменото тегло.Така или иначе, обаче дава първоначален тласък и стимул за продължение на отслабването, защото в началото падането на килограми идва бързо и обнадеждава.После всичко отново си опира до воля, спорт и много разум.Мнозина, които са били при нея и свалят деветина килограма, после се отпускат и си връщат петнайсет, но това се случва и при друг тип диети, така че тя не трябва да бъде винена, защото не може да сложи лепенка на никого на устата, нали така.
Едно е хубавото на нейният режим, безспорно е прочистването на организма и го препоръчвам на всекиго.Дори и не за по двайсет дни, достатъчно е един или два дни седмично да сте на плодове и чай, това е като манна небесна за тялото ни, ами така де





Тема Re: струва ми се, че не си била при Емилова, нали?нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано15.04.08 10:00



Не, не съм била при нея - все още. Замислям евентуално за следващото гладуване - октомври (живот и здраве, и пари :)); в краен случай догодина. Имам здравословни проблеми и добре би ми дошло лекарското наблюдение, както и въобще режимът там, упражненията, процедурите.
Апропо, какво точно включва престоят? Има ли безплатни процедури?

Разбирам те за мигрената...приятелят ми страда и яде солпадеини и ацефеини като бонбонки. Ако имаш някакви методи за справяне, пиши ми моля те бележка.

Относно теглото и Емилова - току-що написах в друга тема, че вече ми писна да чета тази "критика" към нея: видите ли, после качих още повече килограми. Както казваш, това би се случило при всяка друга диета; и изобщо, ако няма да следваш съветите на Емилова за по-нататъшно хранене, защо изобщо се захващаш.
Макар да не съм била при нея, ако не беше нейният режим, сега още щях да се чувствам като парцал. Благодарение на нея, за 15 дни хвърлих цигарите и алкохола (да не ме чуе дяволът) и от "диванен картоф", както се изразяват хамериканците, станах планинарка. Свалила съм 7 кила, което ми дава невероятен стимул да се боря с оставащите 5-6.

Редактирано от insightflow на 15.04.08 10:01.



Тема Емилова за това какво е "лечебно гладуване"нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано15.04.08 14:10




от 6:30 нататък
"лечебно гладуване е (...) вода, сок фреш от плодове, сок фреш от зеленчуци, цели плодове, билков чай и мед"

Редактирано от insightflow на 15.04.08 14:13.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано21.04.08 10:25



След 20 дни глад резултатът е минус 9 килограма.
Надявам се да продължа да свалям по 1 на седмица с режима на Емилова.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 15:24



Успех! Но доколкото си спомням ти нямаше много килограми за сваляне. По време на захранванете възможно да се свалят 4 кг. за месец.



Тема радвам се за теб,нови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 21:02



чудесен резултат, надявам се да има и здравословен търсен ефект.Само се коригирай, защото хората погрешно остават с впечатлението, че не ядеш нищо- това не е глад, а плодово разтоварителен режим, което е различно.

Пожелавам ти успешно захранване и не забравяй колко важно е да не включваш сол, защото ще затормозиш бъбреците и ще си докараш беля- бъди осторожна и сигурно помниш какво казва Емилова " и лудият може да гладува, само умният човек може да се захрани правилно".



Тема 20 дни плодово разтоварителен режим, следватнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 21:05



10 дни захранване, а не месец.

А след това си е вече въпрос на избор как ще продължиш.Като правило е половината от разтоварването.



Тема Re: радвам се за теб,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано22.04.08 08:33



Благодаря ти.:)
Ами, по-нагоре съм цитирала самата Емилова относно това що е "лечебен глад" според нея - когато се консумират само плодове, фрешове от плодове и зеленчуци, чай и мед. Мисля, достатъчно писахме по въпроса в темата и нещата са ясни. В други теми съм споменала и за това колко дни е захранването и какъв е впоследствие режимът на Емилова.
Сол не мисля да включвам изобщо - продуктите са достатъчно вкусни и без нея. Ковачева обаче пише, че от шестия ден може да се включи сол? Иначе захранването ще го правя горе-долу по нейната схема.
Действително се чувствам по-добре отвсякога и от цялата работа си извадих основната поука, че е необходимо много движение. С увеличаване на натоварването организмът има нужда от все повече, което е страхотно.
Не пропускам и едно предаване по Диема - "Искам да отслабна". Освен мотивация, дава полезно инфо относно храненето и движението.
Успех и на теб!:)



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано03.05.08 22:11



Равносметка след празничното плюскане - плюс 1 кг. Следва строго ограничаване на порциите и следене на теглото.
Менструален цикъл - редовен. Хормонални изследвания - нормални. Астмата ми и алергиите - изключително добре повлияни. За пръв път от много време изследванията не показват индикации за алергия.



Тема Преди и следнови [re: insightflow]  
Автор insightflow (член)
Публикувано19.05.08 15:17



преди



след




Тема Re: Преди и следнови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 15:41



Поздравления!





Тема Re: Преди и следнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано19.05.08 15:46



Мерси - успех и на теб!!





Тема Re: Преди и следнови [re: insightflow]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 16:04



Изглеждаш супер, не бях права за 46 килограма, действително не са толкова малко, извинявай.



Тема Re: Преди и следнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано19.05.08 21:51



А, няма нищо.:) Наистина звучат малко, но то зависи от структурата - китката ми е 14 см.
Според една формула за идеално тегло, то е 45.5 кг за 5 фута плюс 2.3 кг за всеки инч отгоре, ако китката е 15 см. Ако е по-малко, се вадят 10% от теглото; ако е повече, се добавят 10%.


Редактирано от insightflow на 19.05.08 22:10.



Тема Re: От 1 април - просто с нова надежданови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:45



Обнадеждена, за каква реакция откъм коса и нокти говориш? На мен ми се иска да си прочистя организма за 20-на дни с плодове и чай, но събирам сведения на първо време, че ми се вижда малко краен методът.



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 12:49



че как си го изцедила тоя сварен картоф?

Да не би да имаш предвид бульона след варенето на картофа?



Тема Re: От 1 април - лечебен гладнови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 12:52



Хаха, разбира се, че бульона имам предвид, и после през цедката.





Тема Re: или аз, или ти бъркаме:)нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 13:10



Обнадеждена, откъде се снабдяваш с литература по въпроса? Така де, в книжарниците има десетки противоречащи си издания, кое от кое по-убедителни за невежия ум (да се разбира липса на медицинско образование). Аз бих била твърде скептично настроена спрямо плодо-лечебната диета ако не ми се беше случило да стана свидетел на чудотворно изцеление с ябълки и чай: колежка на майка ми (по случайност лекар) заболя от левкемия, сещате се - човек обикаля по лекари, че и по врачки, но без особен резултат; съпругът и си я взе от болницата жив труп та да намери покой сред близжните си, а не в болнична обстановка и тогава опитали ябълките с чай и мед. Жената оздравя, порастна и коса, възстанови се напълно!!! Това трябва да беше преди 15-на години, не помня Лидия Ковачева да е имало по онова време, но може и да греша че бях малка и не обръщах внимание на такива неща. Припомних си наскоро този случай и реших профилактично да изкарам 2, 3 седмици да ябълки с чай. Но още не смея понеже, както казах, събирам инфо за това как се прави, как се захранва човек и т.н.



Тема Re: или аз, или ти бъркаме:)нови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 13:19



В отговор на:

Това трябва да беше преди 15-на години, не помня Лидия Ковачева да е имало по онова време




Е как да не е имало!

Подобни случаи на "чудо" би следвало сами по себе си да ти дават увереност. Вземи си книжката на Лидия и прочети.




Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 13:28



Insightflow, ако целта ти е най-вече отслабванеш, недей се мъчи 2, 3 седмици, ами след първата седмица си почини около месец и после пак подкарай 6 - 7 дена на портокали - ще свалиш повече. Това Емилова го беше казала в едно предаване по повод криворазбрания ефект от нейната диета. Аз бих те посъветвала да не се вманиачаваш по акъла на никого, пр. Емилова казала това, та онова, та мляко не можело, та домат дали можело - ти чуваш ли се.

Емилова да не е божествената промисъл, мислиш. Научи се да разпознаваш сигналите на тялото си - не е лесно, но ако човек застане честно пред който и да е проблем, то си е открил път към разрешаването му.



Тема Re: струва ми се, че не си била при Емилова, нали?нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 13:43



Обнадеждена, правиш впечатление на разумен човек, обаче откъде иде това предубеждение с яйцата? Аз като студентка се бях наслушала на приказки от сорта на колко вредини били жълтъците, колко холестерол съдържали, че не можело повече от 1, 2 яйца в седмицата да се консумира и прочие девичи легенди. Съпругът ми, който е лекар, казва че около 2, 3 яйца на ден е ОК, а също и че холестеролът в определени граници е необходим за организма. Лекарите, които познавам покрай него, някои от които научни изследователи, буквално се смеят на измислените диети из разните женски книги. Не че лекарите знаят всичко, де да беше така, но поне са що годе обективни тъй като не им се налага да пишат и продават публикации с комерсиална цел. Случаят с излекувалата се жена, болна от левкемия, обаче е факт! Тъй че, предполагам, истината пак е някъде по средата.



Тема Re: или аз, или ти бъркаме:)нови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 13:53



Абе, да ти кажа не знам дали онова с ябълките е било по метода на Лидия Ковачева, но си спомням, че в клиниката, където работи майка ми месеци наред се коментира този случай. Аз даже сега като го описвам и чак не ми се вярва. Та жената май беше само на ябълки, мед и билков чай.
Аз лично не съм се интересувала нито от Емилова, нито от Ковачева, но откакто ми се появи първият бял косъм, усетих преходността на Битието (знам че смешно звучи).

Родителите на мои връстници почнаха да се разболяват от разни старчески болести, моите родители и те с болежките си... започнах да се замислям над някои неща. Та по този повод ми се иска да си направя една профилактична диетка!



Тема Re: или аз, или ти бъркаме:)нови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 13:58



У Ковачева има описани много подобни случаи. Да, наистина звучи невероятно...
Направи си смело разтоварването, но първо прочети книгата й за психическа подготовка и за да си наясно в крайна сметка какво правиш.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 14:02



Споко бе, аз не съм някакъв тийн. Философ съм по образование и подлагам всичко на обмисляне.
Не го правя само за да слабея, а за да реша здравословни проблеми и променя живота си. И в крайна сметка - защото така ми харесва.
Но си права, че това е сериозна работа - който не е наясно с това, не бива да се захваща. Права си също, че сигналите на тялото са това, в което трябва да се вслушваме, а не някакви авторитети. Ако следваме авторитетите, то трябва да е затова, защото сме ги припознали за себе си като такива.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 14:21



Сериозна, я!

Да те питам и теб - откъде черпиш информация?



Тема Re: или аз, или ти бъркаме:)нови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 14:33



О, непременно! Не бих рискувала да мина на подобен режим без нужната информация, при това не само от страна на Ковачевата книжка.

По повод опасностите от една неправилна диета, нека споделя какво ми се случи преди 4 години. Бях на нещо като плодова диета около 10-на дни. Казвам "нещо като" понеже не беше регулирана диета. Но това не бе страшното, след 10-те дена, минах без захранване директно към нормалното хранене. Може и да е съвпадение, но точно тогава загубих напълно обонянието си, съответно не усещах и никакъв вкус. Разните невролози ми обясниха че обонятелният ми нерв е мъртъв, но поради какви причини - не се знае. Разрешение на проблема традиционната медицина не предлага. Няколко месеца бях на хомеопатични хапченца, които много ми помогнаха и за 4 години почти съм се възстановила, но все още ми се губят деликатни вкусове и миризми.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 15:05



Книги по гладуване: освен Ковачева - Пол Брег, Генадий Малахов. Мисля да изчета повече, но цените на книгите са...хм. "Чудото на гладуването" на Брег е трийсетачка. На Малахов са по-достъпни - взех си и неговоро "Чудо на гладуването" от Славейков за 5 лева. По-натам мисля да се поинтересувам и от други автори, както и от книги по суровоядство.



Тема Re: или аз, или ти бъркаме:)нови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 15:09



Ами ти си знаеш грешката - без захранване...В случая, не плодовият режим е виновен. Всички спецове по лечебен глад предупреждават с огромни букви.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: insightflow]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 15:20



Тази книжка на Лидия Ковачева май се мяркаше по едно време и в електронен вид.. потърсих я в онлайн книжарници, но се оказа изчерпана наличност.

Твоята диета по схемата на Емилова, викаш..? И какво, 3 седмици на плодове с чай и мед + зеленчуков бульон? И после?



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Aдa]  
Автор insightflow (член)
Публикувано30.05.08 15:26



Нали ти дадох линк към пълното издание. 9 лева, безплатна доставка.

После - зърнени, ядкови, кълнове, семе, зеленчуци най-всякакви, пълнозърнест хляб, растителни масла, тофу.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Aдa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 16:16



Само дано да изпиша вежди, ама ето линк :


В даунлоуд, търсиш по автор Лидия Ковачева и дърпаш. Във вид на rar е, ако не стане дай мейл.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 16:28



Мерси.

Аз си свалих файла обаче имам проблем с декодирането. Ти как така изписваш вежди по повод Лидия Ковачева, а същевременно посещаваш клиниката на Емилова?



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Aдa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 16:35



Не съм посещавала "клиниката", гладувала съм преди време (за някои не е глад, но за моят апетит - 800 гр. плодове или 4 ябълки си е глад и то зверски) , отчитам го като грешка сега, противник съм на диети напълно изключващи дадени групи храни за повече от 1 до 3 дни. Може би ме бъркаш с някого.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Бeзпoдoбнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 17:14



Обърках те с "обнадеждена". И аз съм противник на драстичните диети, но се сетих тези дни за излекуваната жена и реших да си направя профилактична чистка на организма. Ще попрочета кое, що, ще се допитам до мнението на лекар и ще реша.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Aдa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 17:35



Ех за мен е чест да ме объркаш с обнадеждена!
Нейният стил на изразяване е уникален, незная в коя професионална област се изявява, надявам се да е в творческа за да си почива докато работи

.



Тема какво за яйцата, че съм изпуснала нишката,нови [re: Aдa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 18:08



не ми остава време да следя внимателно писанията и като кокошка ви клъввам от тук и тамо, ама защото ви обичам някак си



Сега за яйцата не знам какво имаш предвид, като поясниш ще ти отговоря, колкото до нформацията за плодолечението, лично аз я почерпих от извора.Бях лично при д-р Емилова и още няма да я забавя как ядеше една диня и плюеше семките във водна чаша, разхождайки се из целия хотел, знам ли защо това така съм запомнила.
Иначе изслушах всички лекции, внимателно се включих в групичката на повечето жени, социализирайки се с тегобите им и почувствах толкова много мъка, че трябва да ви кажа свалянето на килограмите е най- малката грижа на посещаващите тази клиника.
Екипът от лекари изготвя специален хранителене режим за всеки пациент, според различни фактори- тегло, години, заболявания и други субективни и обективни фактори, предполагам.Моето захранване, например, е супер различно от това на приятелката ми, както и от тези, които по принцип прочетох тогава на други пациенти.
Онова, което усетих там бе...вярата, заразително е...всички ходят по едни бели халати, защото се бланзичкат в басейна и току пристегнат коланите в кръста сякаш казват "ей, мадами, гледайте и сеир, ще ми падне халата всеки момент, направо се топя"
И друго няма да забравя, онова посръбване на чай, сякаш сме в руска чайна и после куркането на червата в асансьора и сподавеното кискане на туристите, които не са от центъра:))

Какво да кажа друго, разумна съм...дали съм, ако бях, нямаше да запълвам преди години дупката в душата си с храна, мислейки си, че така ще попълня дупката в стомаха си.Но като цяло да, съзнавам нещата и се боря, защото трябва, защото никой няма да го стори вместо мен...а ако го стори, после ще ми представи сметка с цена, която няма да мога да си позволя да платя

Ако мога да ти помогна с нещо конкретно, просто ме насочи.

обнадеждена



Тема безподобно ми стана наприятнено, ченови [re: Бeзпoдoбнa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 18:14



са ме объркали с една Безподобно добронамерена жена, на която пожелавам усмихнат уикенд, в който да си почине хубаво и да събере нежни сили и енергия!

п.с. голямата ми мечта е да съм писател, но за жалост се занимавам с изкуство, което е далеч от словото.Пак правя очите щастливи, но по друг начин





Тема Re: Даминови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 18:31



тук сме се събрали за да си помагаме!





Тема Re: какво за яйцата, че съм изпуснала нишката,нови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 18:51



Абе, сега забелязах че си споменала яйцата във връзка със захранването - сигурно си права, силна храна са все пак. Аз всяка сутрин изяждам по едно варено яйце наред с дебел резен ананас, чашата мляко с мед и прясно изцедени портокали. И така откарвам чак до обяд. Четейки те, реших да не рискувам с плодолечение, че няма кой да ми изготви специален режим. Ония в центъра наистина ли са лекари? Не съм попадала на лекар, който да одобрява подобни методи.



Тема лекари са, но общопрактикуващинови [re: Aдa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 23:54



и карат по общи схеми, ти какво очакваш.
Иначе има отделно лекари, които идват по определени проблеми и работят с ехографи и други апарати, там заплащаш отделно.

Виж, моят съвет е да отслабнеш по друг начин, а разтоварвай в седмицата с плодове и чай, това е добре за теб.



Тема наприятнено, не неприятнонови [re: Aдa]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 10:45







Тема Re: лекари са, но общопрактикуващинови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторAдa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 13:06



Отслабването не ми е проблем: за 5 дни на плодове и чай със сигурност ще сваля поне 3 кг. От там нататък както си знам: риба, печени меса, плодове, зеленчуци и т.н. храни, които не съдържат консерванти. И най-вероятно бих заменила белият ориз с кафяв, или още по-добре див черен.

Но ми се иска да си прочистя организма по някакъв начин! Онази рецепта с чесъна и спирта може да се окаже ефикасна. Или пък тибетска гъба - някой пробвал ли е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.