Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 22.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема аз не бъркам,нови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 22:56



лечението при д-р Емилова не е гладолечение, а плодолочение или плодово разтоварителен режим, както искаш го наречи:)
Гладолекуваше едно време Лидия Ковачева, а д-р Емилова смекчи нейният режим с плодовете.
Лечебен глад значи само вода и то преварена вода, задължително под лекарски контрол, ама задължително.Докато знаеш, много от пациентите на Емилова започват при нея и довършват у дома или правят това по телефон с консултации след като веднъж вече са били при нея.
Лично аз не съм запозната подробно с гладуването, защото никога не ме е интересувало и ми се е струвало адски драстично.
Колкото до д-р Емилова, аз много подробно съм описала първото си посещение при нея и тогава отговорих на много въпроси, но аз не отидох заради килограмите, а заради мигренозни пристъпи, които ме обезсилват.Не, че не свалих килограми с този режим, то е ясно, че имаш ли излишък ще го изчистиш.
Всичко, което казвам не са празни приказки или просто да съм прочела пбликациите й в сайта или на други места.Бях при нея, говорих с нея първия път лично, после те пускат по пътечката с някой от многото лекари, които поемат пациентите и даже ти става малко...как да кажа...чувстваш се неспециален, но е нормално предполагам- виждах я само по лекциите вечер и Господ ми е свидетел, че ни веднъж не съм я виждала на гинмастика, тибетски ритуали и каквото и да било.Но това не променя отношението ми към този режим, хубав е и много зареждащ.Няма да забравя първият път как ми подейства на сънят...заспивах в девет вече ри се будим в шест сутрин- с чиста глава, с мисли светли и желание за още един прекрасен ден.
Лично на мен не ми помогна този режим, който повторих още веднъж- отново 20 дни + 10 дни захранване.Но ще го направя и трети път....дори мисля, че ще го правя регулярно през три месеца, защото по-рано да повториш е неразумно.
За доматите, не бих си позволила да те подведа с нещо, в което не съм сигурна.Но ти избираш сама, в крайна сметка имам две папки с документи от клиниката, в които точно ми се описва какво да правя, кога и как.Разбира се, всеки режим си е за конкретен човек и аз не мога да напасна своят на вашите тела, но за всички важи това- едно плодово хранене може да бъде заместено с 3 до 4 по-средни домата, защото са кисел плод.

Колкото до движението, никога не съм изчислявала заниманията си със спорт в калории.Ходя на фитнес, йога и пилатес- не се водя от калориите, а от резултатите и начина, по който усещам тялото си.А то, тялото, дава много ясни сигнали какво му причиняваме и дали ще го чуваме или ще се правим, че имаме още време напред и че и утре е ден, е само наш избор.
Наш избор и не е страшно, защото докато имаме избор как да живеем, имаме и надежда





Тема Re: аз не бъркам,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (новак)
Публикувано10.04.08 23:36



Много интересно...
Тъкмо се чудех дали да не отида тази година при нея. Би ли ми дала линк къде си описала посещението си?
За режима нямам думи. От заседналия живот, злоупотреба с храна и алкохол бях изпаднала в продължителна депресия. Сега сякаш ми просветва за пръв път от дълго време.
Пробвах и веднъж преди години - изкарах гладуването, но явно не бях психически готова за промяна.
А това много ми харесва: "дали ще го чуваме (тялото) или ще се правим, че имаме още време и че и утре е ден, е само наш избор". Точно това си мислех днес: какво съм се туткала досега.
Какво стана при теб след плодолечението? Не си ли привърженик на хранителния режим, който Емилова препоръчва/проповядва?



Тема Re: аз не бъркам,нови [re: oбнaдeждeнa]  
Авторнaдя (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 13:01



Моля ви, кажете ми, след като прилагате тези диети, менструацията ви редовна ли е?



Тема Re: аз не бъркам,нови [re: нaдя]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано13.04.08 10:54



Ще ти кажа като ми дойде.:)
При предишното гладуване ми дойде навреме.

Аз искам да попитам обнадеждена или някой друг запознат: защо за една седмица (втората от гладуването) не съм свалила нито грам? Не че нещо се притеснявам, просто ми е чудно какво се случва в организма. Някак си не ми се струва естествено вчера да съм изяла три портокала, да съм вървяла от хижа Алеко до Панчарево и да няма грам ефект.





Тема харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: insightflow]  
Авторoбнaдeждeнa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 17:27



лично при мен той проработи относно килограми, но относно нищо друго- а аз, вече споменах, го правих основно заради тежка мигрена.Всъщност..като се замисля и за още нещо помогна, освен килограми, имах едни такива особени пъпки..току се появи някоя преди цикъл и стои като бабуна и боли, сега ги няма, определено.
Иначе, подкрепям подобно прочистване, защото човек се чувства видимо по-добре откъм кондиция, енергия, както и качество на сън и работа.
Уви, на мен не ми помогна и второто двайсетдневно плодолочение, което направи февруари месец.Главоболието ми остана, дори е задълбочено и в момента съм на традиционно лечение, защото ако продължи така ще ми обърка живота, признавам.
Това, което мога да кажа за плодолечението е, че за мен то не проработи, но като разтоварителен режим ще продължа да го правя два пъти годишно, докато съм в състояние и докато организма ми не дава тревожни индикации, че нещо не е наред.При първото подобно "гладуване" имах проблеми с нокти и коса, доста.Сега след второто нямам, но пък съм толкова изнервена и неспокойна, че не мога да се позная...но да речем, че това е субективен фактор и не може да бъде отдаден само на това, че съм била на подобен режим.Макар, че от собствен опит зная, че след като направя някакъв тип диета и тя проработи, тоест сваля килограми, след това задължително нервната ми система се опва като въжета и изпитвам такава тревожност, че не е истина!Но това е друга и обширна тема, която не е за тук.
Сега да отговоря на insightflow- и при мен бе така, и двата пъти имах задържане втората седмица, но после свалих още няколко килограма....виж, за мен от този режим не се отслабва повече от 8-9 килограма за 20 дни плюс 10 дни захранване.Идеята е после да продължиш да сваляш постепенно, защото за един месец, всеки ще ти каже тук, че 9 кг. е супер стрес за организма и не бивад а се продължи така.Така, че идеята е после да продължиш да сваляш умерено и спокойно, неусетно за организма, превръщайки новото хранене в начин на живот.Сиреч- избираш си два дни в седмицата и в единият си само на течности, а във вторият само на чай с мед и плодове.В останалите дни се храниш разделно, като не смесваш неразумно храни, избягваш мазни храни, тестени, захар- то е ясно:)И така продължаваш, докато сама си редуцираш теглото до оптимална степен, в която ще се чувстваш най-добре.
За месечните цикли, при мен никога е нямало проблем- един път имаше, момичета и от тогава имам вече, да ми е жив и здрав, 17 годишен син

, така че не мога да бъда мерило за тези неща, но лично д-р Емилова ми каза, че е възможно при гладуване да се появят леки отклонения в цикъл0 като да закъснее, да избърза, да е по-обилен или да прескочи, но не и това да стане закономерност.

Успех в новата работна седмица на всички:))



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: oбнaдeждeнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано14.04.08 09:42



Мисля, че диетата (каквато и да е тя) не може да се вини за всички процеси в организма, нито на нея да се възлагат чудеса. Съжалявам наистина, че мигрената ти не се е повлияла. Мисля си обаче, че психическото състояние и нервите са най-важното нещо, за да е здрав организмът и в крайна сметка и диетите да имат ефект. С психичните/неврологични проблеми диетата сама не може да се пребори - макар според мен плодовият режим да има ефект. Съдейки по себе си - предишното гладуване преди няколко години ми беше направо мъчително, понеже не се чувствах добре психически. Сега сякаш съм на някакъв друг режим.
Относно тревожността - и аз я изпитвам; принципно имам тревожно разстройство. Ще видим как ще съм след диетата, но някак си не виждам пряка обвързаност между диета и нервност при наличието на необходимата мотивация - именно, здравословен режим и оптимално състояние на тялото. За себе си открих колелото - многото движение всеки ден ме кара да се чувствам по-добре и физически, и психически. А досега съм подценявала значението на витамините и това с колко тонус ни зареждат.

За килограмите - 9 кг е това, към което се стремя (51 не съм била от памтивека). Досега съм свалила към 6 - надявам се на още 3 до края на месеца. Кантарът днес е мръднал с няколкостотин грама, дано продължи така - явно наистина втората седмица е статична.
Мисля да направя вместо 10 - 7-дневно захранване с тънката мисъл да мога все пак да хапна яйце на Великден. Надявам се да не е фатално.

В отговор на:

избираш си два дни в седмицата и в единият си само на течности, а във вторият само на чай с мед и плодове




Това Емилова ли ти го каза?

Успешна седмица и на теб - и на всички:)



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторБeзпoдoбнa (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 10:54



Добре, след като това плодолечение не ти е помогнало за здравословни проблеми не е ли диета за сваляне на килограми? Аз също съм го прилагала преди години и също нямаше ефект относно здравното ми състояние, просто гастрита ми се обостри, на работа бях много разконцентрирана и отпаднала, кръвното ми се понижи, като слизах по стълбите имах чувството че просто се нося в мъгла. Сигурно е по-добре да се прави под наблюдение, но след консулт с Емилова, тя ми каза, че нищо не пречи да се прави и в домашни условия, дори да съм на работа, след като не е свързана с физическо натоварване.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Бeзпoдoбнa]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано14.04.08 11:20



20 дни ли беше отпаднала? Аз бях отпаднала някъде до 9-я ден, после се появи такъв прилив на енергия, че не знам как да я изразходвам. Отпадналостта свързвам с липсата на соли - след включването на зеленчуков бульон разликата беше огромна.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: oбнaдeждeнa]  
АвторOlli (Нерегистриран)
Публикувано14.04.08 12:55



Включвам се втемата, ако мога да съмполезна с нещо.
Правила съм плодово разтоварителния режим, мисля че 4 пъти, през 6 месеца. Идеята не беше с цел отслабване, но този бонус беше добре дошъл. По време на 20-дневните плодови дни и захранването се чувствах превъзходно, по-жива никога не съм била. За мен проблемът е в метаболизма. Четох някъде, че при този режим метаболизмът много се забавя и смятам, че това е вярно. Това е и причината (според мен) да се качват много килограми в последствие, дори и при умерено хранене.
За себе си реших, че този режим е много подходящ при здравословни проблеми, но не е режим, с който можеш да отслабнеш трайно.



Тема Re: харесвам плодово разтоварителният режимнови [re: Olli]  
Автор insightflow (минаващ)
Публикувано14.04.08 13:06



Какво беше казала Емилова..."Яж като просяк, за да добиеш истинско богатство". Мисля, че това е принципно философията на този режим и се цели привикване към по-оскъдно от нормалното хранене.
Въпреки това (съжалявам, че се повтарям) моят опит с напълняване след гладуването не е такъв. Въпреки плюскането си впоследствие, никога не се върнах към първоначалните ужасяващи 65 килограма.
Ще държа в течение клуба какво се случва този път след гладуването.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.