Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 02.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 5нови  
Автор martinav ()
Публикувано20.03.08 10:30



Привет на всички превърженички на Дюкан !Ще си позволя да копирам написаното от дакса в предишната тема за помощ на новодошлите,дано не ми се расърди

.

Въведение

Ударен - Фаза І - оптимално продължава 5 дни, но може и до 10:

# Протеинови храни - постни меса – телешко и говеждо, пиле без кожа, дреболии – дробчета и други, всички риби, олекотена шунка, пуешка и пилешка шунка, яйца, обезмаслени млечни продукти;
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Сваляне - Фаза ІІ - продължава до достигане на желаното тегло:Редуват се:


# дни на Протеини (от Фаза І)
# на Протеини (от Фаза І) + Зеленчуци – домати, краставици, репички, спанак, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, салати, патладжани, тиквички, чушки, моркови и цвекло (с последните две действаите внимателно и по-малко);
# Овесени трици - 3 с.л дневно

!!! Оптимално дните се редуват 5/5 - 5 дни зеленчук+протеин следвани от 5 дни протеин. След ударната фаза се започва със смесените дни зеленчук+протеин.

Преход - Фаза ІІІ - за всеки свален 1кг = 10 дни:

# Протеини (от Фаза І)
# Зеленчуци (от Фаза ІІ)
# 1 плод дневно с изключение на банан, грозде, череши, сухи плодове и ядки — плодове от предпочитани към по-непредпочитани - ябълка, ягоди и малини (1 купичка), пъпеш (1 резен), диня (1 резен), грейпфрут, киви (2 броя), праскова, круша, нектарини, манго (едно малко или половин голямо), кайсии (2 броя)
# 2 филий пълнозърнест хляб дневно
# 40 гр кашкавал дневно — кашкавал, бонбел, гауда, холандско сирене, савойско сирене (без ферментирали като камембер, рокфор и козе сирене)
# 2 порции нишестени храни седмично (без мазнина и кашкавал): макаронени (200 гр); кускус, качамак, булгур и цели житни зърна (200 гр); леща (150 гр); ориз и картофи (125 гр)
# агнешко бутче или свинско печено (постно месо)
# 2 Галавечери седмично – всичко, каквото поискате, но само едно сипване и в непоследователни дни от седмицата
# 1 ден ударен режим седмично
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Запазване на теглото- Фаза ІV:

# 1 ден ударен режим седмично с изключително чисти протеини
# Овесени трици - 3 с.л дневно

ВАЖНО

# Поне два литра вода дневно
# Движение - ходене пеш, качване по стълби
# Не са позволени натурални сокове,фреш - заместител Кока Кола Лайт
# Крайно нежелани са отклоненията от позволените храни



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 5нови [re: martinav]  
Автор lodka_v_moreto (непознат)
Публикувано20.03.08 10:48



хубаво е ,че сме на нов "терен"!!

И аз се надявам,да няма сърдити,че 28 страници станаха множко.
поздрави на Цанкова/ако не пиша правилно,моля те, поправи ме/!! Не се притеснявай,първоначалното отслабване може да е много малко понякога, така пише и Дюкан във книгата.Ако спазваш режима , успеха е гарантиран, може и по-късно но ще го има. Аз да си призная обичам алкохола, вечер салати с ракийка-поне 50-100 грама и 1-2 чаши вино и това от доста години вече - практически, откакто се ожених и започнах да слагам вечерята в къщи. Алкохола първо отваря много апетит и мерак за забранените храни, второ има си своите калории,Дюкан пише че е носител и на доста въглехидрати, което нарушава режима на чистите протеини. така че, никакъв алкохол.Аз лично не близвам от 27.02., така че ,не си струва да проваляме усилията с алкохол.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 5нови [re: lodka_v_moreto]  
Авторcankova (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 12:06




taka e po dobre.na novi4ko,na 4isti4ko.minalata godina bqh otslabnala mnogo,bqh stanala 45 kilograma,i bez da pazq nikakva dieta,hapvah si vsi4ko postoqnno,ne bqh se ograni4avala,neznam na kakvo se dalje6e tova.i noemvri mesec 2007 g. prodaljih da si hapvam kakto predi i kato po4nah da palneq,sega sam 57 kilograma.a az sam na 23 godini,iskam da sam slabi4ka,polovinata mi drehi ne mi stavat sega.:)))dosega ne sam pazila dieti.tazi e parvata i smqtam da q napravq kakto trqbva,da spazq vsi4ko.utre sam na edin rojden den i mislq 4e 6te q razvalq malko,sigurno 6te piina edna 4a6ka bqlo vino,i se nadqvam da ne popre4i tova.vse pak 4 dni sam samo na mesoooo.i na 5-q den 6te si pozvolq edna salataka i 4a6a bqlo vino.kajete mi nali nqma da navredi mnogo.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 5 [re: cankova]  
АвторBobelina (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 13:03



Здравейте, протеинови момичета !:-))) Не съм писала отдавна, но ви чета редовно. Привет на новите и успех ! Относно изкушенията, прегрешенията и прочие...:-))) Мили мои, аз съм на 43 г, от години се боря с килограмите и след пиене на всичко излизало на пазара на продукти за отслабване, след прилагане и то стриктно на режими на "велики" диетолози, поставяне на игли за намаляване на апетита и едногодишен период на активноспортуване/ 6 пъти седмично/, съдбата ми се яви в лицето на Пиер Дюкан !:-))) Някои от нещата съм казвала и преди , но за новите ще ги повторя - на режима съм от 8 ноември 2007, старт 76 кг, ударен период "-4", втора фаза продължила 2 месеца - 7,5 кг. Старт трета фаза 17 януари с 64,5 кг, в момента 62,5 кг, тоест свалям и сега. Започнах да спортувам от около месец, водна аеробика, дотогава само ходене пеш. За алкохола - и аз като "лодчица" от има -няма 15 години вечер бях с аперитив и вино...В момента не ми липсват изобщо, дори в гала-вечерите понякога не се сещам за чаша вино. За себе си открих, че алкохола, дори вминимални количичества ми отключва инсулина и апетита за сладко ме "събаря" със страшна сила :-))) Моето мнение е,че ако сте убедени в правилността на взетото от вас решение да спазвате този режим и да имате трайни успехи...просто бъдете стриктни, изкушения ни съпътстват непрекъснато...Обаче за мен е важно едно - поглеждам се в огледалото с усещане за победа и това ме прави много....много щастлива !:-)))
Пускам ви няколко мои снимки за стимул:-)))
Успех на всички !:-)))
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=200216



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 5 [re: Bobelina]  
Авторcankova (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 13:13



az tri meseca 6te otka4a da sam na dieta.mislq okolo edin mesec da sam na tazi dieta samo.ama ako do kraq na ftorata sedmica,ne vidq nqkakav rezultata 6te se otkaja.mislq da napravq vsi4ko,ama iskam da vidq pone malak rezultat,zatova moe ma4enie.:)))



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 5 [re: cankova]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 13:23



Дюкан - не е диета,а режим:-) При диетите умираш от глад, тук няма такова нещо, ядеш колкото и когато искаш.:-) Избор прави всеки за себе си. Всички познати диети , с които макар и да сваляш, с времето водят до йо-йо ефект!
Цанкова, спортуваш ли и колко? На твоята възраст килограми се свалят най-добре със спорт и ограничаване на сладко, тестени....не те съветвам, просто обменяме информация:-))) И още нещо, ако си бил 90 кг, както аз...си готов и година да си на режим, само и само да отслабнеш !!!:-)))



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 5 [re: martinav]  
АвторDianaA (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 14:06



Искам и аз да попитам нещо: от 3 седмици съм на режима на Дюкан и искам да попитам дали в един по-нататъшен момент не е добре да се вземат витамини?
И друго - от къде купувате овесените трици?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 5 [re: DianaA]  
Авторeilib (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 14:10



Oveseni trici ima na pazara "Golemi qica" v Borovo.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 5 [re: eilib]  
Авторeilib (Нерегистриран)
Публикувано20.03.08 14:11



A vitamini e hubavo da se piqt ot samoto nachalo na dietata.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 5 [re: Бoбeлинa]  
Автор Teя (въздушна)
Публикувано20.03.08 14:14



Хееей, здравейте скъпи мои, дюканки

! Ако все още не сте ме забелязали, ето появих се отново. Бях се заинатила, че докато не минат още 10 дена, няма да пиша.
Днес се навършват общо 20 дена, откакто съм яхнала диетката. Припомням (за Протокола ), след ударния период от 10 дена - минус 6,100 кг. След още 10, които бяха в съотношение 5:5 - свалени още 1,200 кг. Но на 2 пъти по два дена задържах едни килограми. Равносметката е общо минус 7,300 от 1-ви март насам. Много съм доволна от резултата, въпреки че сигурно скоро ще започвам да задържам за по-дълги периоди. Ще го преживея, нали вие коректно ме предупредихте да се въоръжа с търпение и да не се отказвам.
След дълго издирване и поставяне на задачата на всички близки, познати и непознати, успях да се снабдя и с овесените трици. Хапвам от тях по разписание, НО ефект - никакъв! Ако не е чаят "Сание" - сигурно щях сериозно да се "задръстя" . . .

Такъв е моят скромен отчет. Пожелавам на всички "олекващи" много радост, усмивки и слънчево настроение - все пак баба Марта си отива, а с нея и някое и друго килограмче от нашите телеса!

ОБИЧАМ ВИ ! ! !

"Живей за удоволствие, защото си създаден от удоволствие..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.