Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 15.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Отслабвам с Дюкан 4нови  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано18.02.08 15:17



Ударен - Фаза І - оптимално продължава 5 дни, но може и до 10:

# Протеинови храни - постни меса – телешко и говеждо, пиле без кожа, дреболии – дробчета и други, всички риби, олекотена шунка, пуешка и пилешка шунка, яйца, обезмаслени млечни продукти;
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Сваляне - Фаза ІІ - продължава до достигане на желаното тегло:Редуват се:


# дни на Протеини (от Фаза І)
# на Протеини (от Фаза І) + Зеленчуци – домати, краставици, репички, спанак, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, салати, патладжани, тиквички, чушки, моркови и цвекло (с последните две действаите внимателно и по-малко);
# Овесени трици - 3 с.л дневно

!!! Оптимално дните се редуват 5/5 - 5 дни зеленчук+протеин следвани от 5 дни протеин. След ударната фаза се започва със смесените дни зеленчук+протеин.

Преход - Фаза ІІІ - за всеки свален 1кг = 10 дни:

# Протеини (от Фаза І)
# Зеленчуци (от Фаза ІІ)
# 1 плод дневно с изключение на банан, грозде, череши, сухи плодове и ядки — плодове от предпочитани към по-непредпочитани - ябълка, ягоди и малини (1 купичка), пъпеш (1 резен), диня (1 резен), грейпфрут, киви (2 броя), праскова, круша, нектарини, манго (едно малко или половин голямо), кайсии (2 броя)
# 2 филий пълнозърнест хляб дневно
# 40 гр кашкавал дневно — кашкавал, бонбел, гауда, холандско сирене, савойско сирене (без ферментирали като камембер, рокфор и козе сирене)
# 2 порции нишестени храни седмично (без мазнина и кашкавал): макаронени (200 гр); кускус, качамак, булгур и цели житни зърна (200 гр); леща (150 гр); ориз и картофи (125 гр)
# агнешко бутче или свинско печено (постно месо)
# 2 Галавечери седмично – всичко, каквото поискате, но само едно сипване и в непоследователни дни от седмицата
# 1 ден ударен режим седмично
# Овесени трици - 3 с.л дневно

Запазване на теглото- Фаза ІV:

# 1 ден ударен режим седмично с изключително чисти протеини
# Овесени трици - 3 с.л дневно

ВАЖНО

# Поне два литра вода дневно
# Движение - фитнес, ходене пеш, качване по стълби
# Крайно нежелани са отклоненията от позволените храни



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4нови [re: daxa]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 15:54



Благодарности, за новата темичка на Daxa !:-)
Намерих само един пропуск, не видях нищо за вълшебната кола лайт, която мен лично ме спаси от глада за сладко :-) Както и личното ми мнение, че спорта, преди трета фаза си е малко садо-мазо, особено фитнес и аеробно натоварване, пак повтарям че е мое мнение, е и на Дюкан :-)))



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4нови [re: Бoбeлинa]  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано18.02.08 16:04



За колата лайт не съм разбрала, че може


То в този смисъл може и от бонбонките с изкуствен подсладител, така ли? Това би било многоооо хубаво :)

А, колкото до спорта, моето мнение е, че човек трябва да го прави когато почувства нужда и когато се чувства, че е готов и може да го "преживее"

Аз лично, тъй като сестра ми си взе кростренажор въртя по 2-3 км всеки ден. То всъщност са си 10 минутки само и едва между 45-65 калории, но колкото толкова, важното е да се чувстваш добре.



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4нови [re: daxa]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:15



Да, колата лайт е разрешена....ще цитирам Дюкан...:

" Колкото до кока-колата лайт, която днес е не по-малко разпространена от нормалната кока-кола, тя не само е разрешена, но аз лично я препоръчвам по няколко причини. На първо място тя позволява дасе допълнят двата литра предписани течности.Освен това практически не съдържа захар и калории - в една чаша има една калория. И накрая и главно, кока-кола лайт има приятен вкус, който може да замести вкуса на сладкото. Много пациентки са ми казвали, че приемането на тази напитка им е действало успокоително и им е помагало да спазват диетата си"



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4нови [re: Бoбeлинa]  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано18.02.08 16:29



А, как стои въпроса с бобоните като солано например?
Или пък шоколадите с изкуствен подсладител?



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4нови [re: daxa]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:37



Затова е добре да се започне с прочит на книгата :-)
В шоколада има много въглехидрати и мазнини, а те не са допустими....За бонбоните Солано мисля, че не е проблем да се хапват по 1-2:-)



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4нови [re: Бoбeлинa]  
АвторPocи*28 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:48



Да се разпиша и аз

Че малко липсвах
Пред МЦ съм и просто ще се пръсна - 1,5 отгоре съм



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4нови [re: Бoбeлинa]  
Автор daxa (приятно луда)
Публикувано18.02.08 16:50



Аз съм я чела, но съм я дала на заем. Това първо и второ понеже съм изспуснала за колата и въпреки, че бях 99% убедена, че шоколада няма да мине, реших все пак да се пробвам

, то понякога отчаянието води до отчаяни мерки. Шегувам се само...
Пък и е полезно за тези след нас, нали така?



Тема Re: да живеят бонбоните,хаханови [re: daxa]  
Автор merileen (непознат )
Публикувано18.02.08 16:56



daxa,тези бонбони ме спасяват.Изследвала съм всички. В Солано има 7г мазнини на 100г, обаче еъруейвс бонбонките череша и Орбит в кутийките, са без захар и мазнини.Аз лично изсмуквам по една кутийка на ден, особено вечер.За месец съм свалила 6 кг, надявам се да продължа, макар да знам, че няма да е така втория месец.Изглежда бонбоните не ми вредят.Създават ми свежест и не се чувствам така $отритната$ от живота

хахаха



Тема Re: Отслабвам с Дюкан 4нови [re: daxa]  
АвторБoбeлинa (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 16:58



Аз имам сериозен проблем с влечението към сладкото, случи се преди 1-2 години след като навърших 40 г...Ако не бяха, колата, млякото със степче, тортата от трици, не бих се хванала с диетата изобщо...Обаче с тяхна помощ достигнах целта си, която дори се оказа с 3кг по-малко от стойността, която ми даде калкулатора на самия Дюкан, лошо-няма:-)))
Роси, не е лесно да си жена :-))) Споки, ще се оправят нещата, като ти свърши Ц-то. Не се изнервяй и не се самонавивай, бъди спокойна и последователна:-)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.