Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:31 02.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Диета за силно мотивирани хора  
АвторCoфииcka_Бyxтичka (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 10:44



И така, лятото наближава, слънцето изгрява, дрехите падат и изпитваме ужас от това какво се крие под тях добре натрупано и поддържано през зимата. Ако и Вие сте позагладили косъма зимъска значи сме на едно дередже


Та диетката, която ще Ви представя е доста строга(за съжаление)доста проста(за изпълнение)и доста ефикасна (за тези които търсят бърз резултат)

Първо трябва да уточня,че се прави нещо като входно контролно. Ще постна въпросите зада разберете горе-долу за какво иде реч, като обяснявам, че теста има за цел главно да определи на какво се дължи напълняването ни, имаме ли реални представи за себе си и за това колко да отслабнем и за колко време и да прецени емоционалното ни състояние (защото ако искаме да отслабнем всичко става първо в главата и след това в тялото):

1. Колко тежите?-
2.Колко кг. искате да бъдете?-
3.Какво ядохте онзи ден?-
4.Какво ядохте вчера?-
5.Как се чувствате преди и след хранене?-
6.Какво за Вас е храната?-
7.Кога през денонощието изпитвате най-голяма нужда да ядете?-
8.Мислите ли че прекалявате/имате проблем с храната?-
9.Какво не харесвате в себе си?-
10.Какво не харесвате в характера си?-
11.Кои части от тялото си на харесвате/трябва да промените най-вече?-
12.Как се чувствате сред хора?-
13.Имате ли вредни навици?-
14.Пушите/пиете ли?-
15.Какво правите за да ограничите вредните си навици(ако имате такива)?-
16.Оцени самочувствието си по скалата от 2 до 6(като 2 е слабо,3-средно,4-добро,5-много добро и 6-отлично)-
17.Опиши идеалната/мечтаната си фигура според теб самата-
18.Искаш ли да отслабнеш и колко бързо смяташ че можеш да го постигнеш?-
19.Какво е първото нещо което ще направиш след края на изнощителна, но резултатна диета?-

Отговорите на теста трябва да бъдат искрени и честни и да се отговаря възможно по подробно на въпросите. А резултатите са индивидуални.

Та ето я и диетката:
1.Първа седмица-Плодова-ядът се замо плодове в неограничено количество и определен час. Позволени са-Ябълки,Круши, Портокали, Лимони,Грейпфрути, Ананас.

2.Втора седмица-Зеленчукова-ядът се зеленчуци пак в неограничени количества. Наблегнете на зеленчуците с диуритичен ефект-Краставици,Зеле,Спанак,Марули,Цвекло,Домати,Магданоз.За по лесно можете да си направите зелевата супа.

3.Трета седмица-Млечна-яде се само нискомаслено кисело мляко(по полезно е от прясното) Купувайте си натурално мляко, никакви активии с мюсли или без мюсли(ако обърнете внимание на етикета ще видите че съдържат смета, захар и може би сухо мляко или нишесте).На ден се ядът максимум 3 кофички мляко разделено на 4 приема. Можете да си направите микс от мляко и магданоз(изключително полезно).

4.Четвърта седмица-Белтъчна-ядът се само риба, нетлъсто пилешко(препоръчнам Ви гърди) и белтъци (като сварите яйцата задължително махнете жълтъка защото е вреден за холестерола)- Тази седмица има за цел да подхрани мускулите за това количеството на порциите е неограничено.

5.Пета седмица-Заключваща-Ядът се продуктите от първата и втората седмица т.е. плодове и зеленчуци.

Диетата е 5 седмична, но тъй като при нея се отслабва доста бързо може да я прекратите когато сметнете че сте постигнали желания резултат.

Благодарение на това, че количествата и часа на хранене са неограничени не се изпитват присъпи на силен глад.

В никакъв случаи на смесвайте сладко и солено или месо и млечно.
Ако се чувствате много отпаднали по време на диетата в плодовите дни може да хапнете мед, а в зеленчуковите и млечните-сирене.

По време на диетата пийте много вода-около 2л и неограничено количество чайове. Кафето е позволено само до обяд.
Солта и захарта са забранени.
Ако сте пушачи-ограничете цигарите до минимум и пушете само когато наистина ви се пуши.
Ако сте любители на алкохола-трябва да го забравите. Единствено е позволено червеното вино.
Повишената физическа активност, упражненията в къщи или коремните преси сутрин след ставане също са препоръчителни.

Е, ами това е то, аз вече съм на тази диета пък ще видя дали наистина е толкоз резултатна.

А сега ще оставя и малко трикчета чрез които да забързате ефективно метаболизма си по време на диета за по-добър резултат, а на всичкото и отгоре някои от тях са доста полезни като засилват имунната система и каляват:

1. Сутрин на гладно се изпива чаша топла вода
2.Студен душ-всеки ден-температурата на водата се намалява постепенно, като душът се взима по схемата:десен крак-ляв крак, дясна ръка-лява ръка,корем,гърди,гръб.
3.Суха четка-интензивно със слаб натиск, няколко пъти на ден по схемата на студения душ.
4.Сироп за отслабване-2суп.лъжици ябълков оцет се разтварят в чаша вода- пие се сутрин на гладно.
5.Когато се яде- храната да се предъвква много бавно
6.Може да се пие сухо червено вино.
7.Зъбите се мият често(при глад).
8.Да се спи на по студено.
9.Против целулит-масаж с утайка от кафе,масажирайте проблемните зони до леко зачервяване. В резултат още след първата процедура кожата става по-гладка и мека на допир, а ако се прави всеки ден отстранява целулита.



Тема Re: Диета за силно мотивирани хоранови [re: Coфииcka_Бyxтичka]  
Авторzdrav razum (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 13:36



абе вие акъл имате ли?

такива здрави простотии, никакав баланс, никаква логика - ужас!



Тема Re: Диета за силно мотивирани хоранови [re: zdrav razum]  
Автор Coфииcka_Бyxтичka (непознат)
Публикувано11.03.08 14:56



Za6to taka? Smqta6 li 4e dietata nqma da dade rezultat i nqma da se otslabne ot neq? Az za parvi pat q probvam, no edna priatelka e dovolna....

Редактирано от Coфииcka_Бyxтичka на 11.03.08 14:58.



Тема Re: Диета за силно мотивирани хоранови [re: Coфииcka_Бyxтичka]  
Авторздpaв paзyм (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 18:23



не смятам че ще има положителен ефект. не дългортраен, наи вероятно ще ти е криво през цялото време и ще си мислиш само за ядене. потърси си нещо по балансирано та де е и по дълготраино.

аз съм доволна от хипноза, ходих само 2 пъти но ми помогна много - без диети свалих 12кг за 5 месеца и ги поддържам година и половина. просто не ям като не сам гладна и спирам да ям като се заситя, отношението ми към храната се промени.



Тема Re: Диета за силно мотивирани хоранови [re: здpaв paзyм]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано11.03.08 20:02



бухтичке,ти от колко време си на диетата?колко ти са изходните кг?колко си свалила?колко искаш да станеш?
а твоята приятелка колко е свалила?
мерси



Тема Re: Диета за силно мотивирани хоранови [re: sas]  
Автор Dorchester ()
Публикувано12.03.08 01:32



Здрав разум, искам да ти предложа да направиш отделна тема за хипнозата. Звучи много любопитно.



Тема Re: Диета за силно мотивирани хоранови [re: sas]  
АвторCoфииcka_Бyxтичka (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 10:15



Хах, ами аз едва от 3 дни съм на диетата и все още за съжаление не мога да ти кажа за резултати. Меренето става в края на всяка седмица, за да може да се проследи по-добре процеса на сваляне на кг, а и постоянното качване на кантара само изнервя допълнително.Аз за сега се чувствам добре, не изпитвам глад. Приятелката ми мин.година свали 8-9 кг за около 3седмици.
Аз в момента съм 60кг и също искам да сваля около 10 за да стана 50 за лятото.
По принцип аз съм си 56-55кг, но тази зима доста наддадох и сега с тези си кг. се чувствам некомфортно и не-себе си. От 2мес. се опитвах да се храня по малко-само по веднъж-двапъти на ден и то само сиренце, пълнозърнест хляб и по диетични храни, но по между другото си позволявах да си хапвам и нещо сладичко и както виждаш за 2мес. резултатът е на 0 за това взех крайното решение че наистина трябва да се взема в ръце. Да започна диета и естествено да я спазвам стриктно.
Сега си записвам всеки ден какво ям и пия и когато мине първата седмица ако желаете мога да дам резултати.



Тема Re: Диета за силно мотивирани хоранови [re: Dorchester]  
Авторздpaв paзyм (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 11:08



Дорчестър, нямам какво толкова да разкажа за хипнозата. Просто като че ли промени отношението ми към храненето и желанието ми да правя упражнения и да ям здравословно. Но няма никакви таини! Нито диети! Просто се питам гладна ли съм и като се заситя не ми е проблем да спра и да изхвърля остатъците. Като че ли увеличи удоволствието а от там и желанието ми за упражнения, плодове, вода и здравословни храни и намали апетита за разни сладки газирани - даже май съвсем изчезна. Има и разни хипно дискове по амазон, но не знам дали са превеждани на Български. Имам много приятели които са отказали цигарите по този начин и за това се реших. Хората са различни и имат нужда от различни неща но на мен това ми подейства. На мен такива диети кадето можеш да ядеш само плодове или само протеини (еднотипна храна) ми се струват лудост. Имам приятелка от Бургас която е на разни магически диети постоянно и постоянно сваля и качва килограми - от години - лудост! Балансирано хранене е тайната - дълготраен, леснен, и постижим начин на поддържане на тегло без да отнемаме удоволствието от храната!



Тема Re: Диета за силно мотивирани хоранови [re: Coфииcka_Бyxтичka]  
Авторcac (Нерегистриран)
Публикувано12.03.08 21:28



бухтичке,с удоволствие ще следя развитието на диетата..
и аз подобно на теб качих и ми се иска да ги елиминирам.и съчетавам с постите,т.е ям само плодове и зеленчуци...
успех ти желая!



Тема Re: Диета за силно мотивирани хоранови [re: cac]  
АвторДидo (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 16:00



Здрав разум, кажи, моля те, кой ти я направи тази хипноза, че това наистина ми струва доста рационално - промяна на цялостното мислене и отншение към храната, а не поредната диета с кратковременен резултат!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.