Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 02.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Морковите - имат ли негативен ефект?нови  
АвторЛycи (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 13:41



Здравейте!
Според вас Имат ли Морковите негативен ефект? Отскоро съм им голяма фенка и ям по 7-8 9към 1 кг) на ден. Мога ли да си навредя с моркови? (дали не приемам много въглехидрати? вредят ти на организма в такова колиство? про4етох темата за зелето и се замислих? Добре ли влияе на щитовидната жлеза?)
Благодаря на всеки отговорил!



Тема Re: Морковите - имат ли негативен ефект?нови [re: Лycи]  
Авторshan (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 14:35



хе хе, имаме си клуб със зайчета



от морковите най много да пожълтееш

а сега сериозно. ако ядеш много моркови хваЩаш тен по бързо и ако наистина се олееш може да попрекалиш с кеторина който потъмнявя цвета на кожата. не че утре Ще се събудиш черна и освен това тази реакция е много трудна за постигане. много хора се опитват нарочно и не успяват.

з други думи не се притесняваи и си яж морковите





Тема Re: Морковите - имат ли негативен ефект?нови [re: shan]  
Автор Dorchester ()
Публикувано19.02.08 15:46



100 g моркови са 41 Kcal, т.е. 1 кg е 410 Kcal, т.е. около 1/3 от енергийните ти нужди (грубо казано). Източник:



В моя режим (Дюкан) морковите заедно с цвеклото са продукнти, от които трябва да се въздържам и да внимавам в количествата. Предполагам, има причина.



Тема Re: Морковите - имат ли негативен ефект?нови [re: Лycи]  
АвторTina (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 19:24



Четох за жена, починала от цироза на черния дроб, вследствие на векидневното пиене на чаша сок от моркови в продължение на години.



Тема Re: Морковите - имат ли негативен ефект? [re: Tina]  
АвторViki (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 20:17



Нашето семейство прави всяка година по 40 дни прочистване на организма и, най-вече, на черния дроб със сок от моркови (сутрин и вечер по една чаша прясно изцеден сок с по една капка зехтин) и се чувстваме прекрасно след това.



Тема Re: Морковите - имат ли негативен ефект?нови [re: Tina]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано19.02.08 21:48



Може да е умряла от цироза, но едва ли е цирозирала вследствие на морковите.
Вярно, че излишъкът от бета-каротин претоварва черния дроб, но все пак в умерени количества спомага за пречистването му от застоялата жлъчна течност.

Целулозата в морковите е изключително полезна за черния дроб.



Тема Re: Морковите - имат ли негативен ефект?нови [re: Dorchester]  
Авторshan (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 10:45



баЩа ми отслабна 30 кг на базата на диета в която морковите бяха поне 30% от храната която ядеше.

а аз ослабнах 8кг ядейки 20гр шоколад всеки ден.

.... всичко което се отнася до диети е толкова индивидуално. от чуждото мнение е по добре само да черпиш идеи, но да знаеш кое е най добро за теб.

а докато отслабваш трябва да ядеш неЩа които обичаш иначе е много трудно да се издържи.. смятам аз



Тема Re: Морковите - имат ли негативен ефект?нови [re: Wildberry]  
Автор drishko (The Greatest)
Публикувано20.02.08 15:15



ДА–ДА! Цироза от моркови ХА–ХА!
Ако е паткала и по канче водка с чашата моркови....


Make money, not war!


Тема Re: Морковите - имат ли негативен ефект?нови [re: shan]  
АвторДopи (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 09:08



това с шоколада ме заинтригува....20гр....само това ли се приема,даи пове4е инфо.А относно морковите,по-полезни са сурови,на сок или настьргани винаги с малко мазнина,зехтин наи-ве4е,з-то не се усвоява кератина.При готвене им се пока4ва драсти4но гликеми4ния индекс,т.е.при диабет и диети не са за препорь4ване....



Тема Re: Морковите - имат ли негативен ефект?нови [re: Дopи]  
Авторshan (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 10:11



за морковите

баЩа ми ги яде на салата. настъргани с оцет и олио и сол. без други зеленчуци. едното му ядене дневно беше моркови(около 700,800 гр). без ниЩо повече.
в другите яденета ядеше месо/риба на скара с зелена салата

за закуска кафе и един плод. най често ябълка. кам 10 часа една препечена филийка хляб.

и така за 3 месеца свали 27кг.


за шоколада.

аз имах много голям проблем със сладкото и затова с една диетоложка седнахме и ми направи следната диета

за закуска една голяма чаша чай без ниЩо (ако не ти харесва с една лъжица мед). една голяма ябълка

кам 10 часа 20 гр шоколад с мноого вода за да не ти се дояде оЩе. след това си миех зъбите за да махна вкуса от устата си...

за обяд месо на скара с зелена салта

за вечеря зелена салата или салата от моркови или 2,3 плода.

и така 25 дена и 8 кг по малко


ходех на аеробика 2пари в седмицата за по час.


успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.